Баклажани вирощування і догляд у відкритому грунті :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Баклажан » Баклажани вирощування і догляд у відкритому грунті

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Баклажани вирощування і догляд у відкритому грунті

Вирощування баклажанів в відкритому грунті

Баклажан є багаторічною рослиною з сімейства пасльонових. Як і багато інших культур, він має лікувальні властивості.

Корисний при подагрі, атеросклерозі, хворобах печінки, нирок, запорах, при деяких порушеннях обміну речовин і т. П. Кстаті сік незрілих баклажанів має бактерицидні властивості. А це означає, що сік можна використовувати при гнійних захворюваннях шкіри. Кращими для вживання баклажанами вважаються подовжені плоди з невеликою кількістю насіння, темно-фіалковою забарвлення, і білі баклажани. Дана культура потребує тепла, вологи і в родючої, водо-і повітропроникною, добре прогрівається грунті. Як попередників для баклажан можуть виступити гарбузове, бобові, морква, цибуля, капуста; а після пасльонових (картопля, томат, перець і сам баклажан), щоб уникнути грибних захворювань, на тому ж місці баклажан рекомендується вирощувати через 3-4 роки.

Як вирощувати баклажан у відкритому грунті?

Перше, що нам необхідно зробити при його вирощуванні у відкритому грунте - це з осіннього періоду на ділянку перед перекопування внести перегній (3-6 кг на 1 м?) І золу (0,5 кг 1м?). Грудки під час перекопування розбивати не потрібно. З метою затримки вологи в ранневесеннем періоді грунт за допомогою граблів потрібно розпланувати.

Посів насіння

Термінами посіву насіння є середина лютого - початок березня (для центральних і південних регіонів Росії), але в залежності від кліматичних умов саме вашого регіону, це термін може кілька помінятися. Щоб виростити розсаду баклажанів для відкритого грунту, нам необхідно насіння протягом 12 годин попередньо замочити в гарячій воді з температурою 50-60 ° C, але при цьому не забуваючи приблизно через кожну годину їх перемішувати. Потім намочені насіння загортаємо у вологу мішковину, поміщаємо в посуд і протягом 3-4 днів тримаємо при температурі 25-30 ° C. Після того, як наклюнется більше 10 відсотків насіння їх вже можна висівати в посівні ящики (висота близько 8 см) з грунтовою сумішшю, в складі якого дернова або компостній земля (1 частина), перепрілий гній (2 частини) і крупнозернистий пісок (1 частина ) .Крім цього, на одне відро такої суміші додаємо ще 3 склянки деревної золи і все добре перемішуємо. Насіння в борозенки висіваються на глибину від 0,6 до 1 см з відстанню один від одного на 1-1,5 см, а між рядками - 5 см. Потім ящик ставимо на підвіконня, і якщо є можливість, то з південного боку і пророщуємо при температурі 26-28 ° C. Після появи сходів температура знижується до 20-23 ° C, а з появою сім'ядольних листочків, починаємо сіянці пересаджувати в горщики з висотою 8-10 см, в яких та ж сама грунтова суміш. При поливі розсади баклажан не потрібно допускати, як перезволоження грунту, так і її підсихання. Як підкірки можна використовувати курячий послід, який розлучається з водою в співвідношенні 1:20, але спочатку проводиться полив.

Підживлення розсади

Першу підгодівлю можна здійснити вже через два тижні, після пікіровки. Під корінь кожної рослини необхідно внести по 40 мл підготовленого розчину. А повторити цю підгодівлю можна буде через 2-3 тижні, але кількість внесеного під кожну рослину розчину збільшується до 100 мл. До появи перших справжніх 3-4 листочків грунт злегка подрихляется. За два тижні до посадки розсади баклажан у відкритий грунт, їх необхідно гартувати, в зв'язку з чим температура знижується до 12-15 ° Cпутем провітрювання приміщення, або ж виносячи горщики на балкон. Якщо ви все зробили правильно, то до моменту висадки розсада повинна бути з висотою 17-23 см, мати добре розвинені коріння, товщину стебла близько 1 см, з 6-8 хорошими листочками і мати першу зав'язь. До цього моменту вони повинні бути в 60 - 70 денному віці (в південних районах - в 50-денному).

Посадка розсади баклажан

Для розсади небезпечні не тільки заморозки, але а також плюсова низька температура. А в зв'язку з цим висаджувати їх можна буде, коли ви попередньо переконайтеся, що заморозки минули. Але крім цього також необхідно передбачити і укриття для них - паперові ковпаки або неткане полотно. Посадка здійснюється за наступною схемою -60? 40 см або 70? 30 см. У ямку з глибиною 15 см необхідно внести перепрілий гній (100 г), і по одній ложці золи в суміші з землею. Поливаємо в кожну лунку по 2-3 л води, найкраще в поєднанні зі слабким розчином марганцівки (рожевого кольору) .Після того, як вода вбралася, беремо з горщика розсаду разом з грудкою землі, і пересаджуємо. У лунці їх щільно обжимаємо землею, поливаємо і грунт навколо рослини мульчіруем, використовуючи для цього перепрілий гній, або торфом - сипцом.

Догляд за рослинами у відкритому ґрунті

Догляд за вирощуваних у відкритому грунті баклажаном полягає в систематичному розпушуванні між рядами, підгодівлі, в боротьбі з ростом бур'янових рослин, не забуваючи при цьому також боротися зі шкідниками та хворобами. Грунті потрібне постійне розпушування, завдяки чому вона не Утрамбуйте. Особливо необхідно стежити за землею після дощу або поливу, з метою недопущення утворення кірки. Крім цього також необхідно стежити, щоб грунт постійно перебувала в зволоженому стані. Вода для поливу не повинна бути холодною, а краще прогріти її на сонці.

Щоб температура була не нижче 20 ° C. Через 10-15 днів після висадки можна починати проводити підживлення, використовуючи з цією метою мінеральні добрива, пташиний послід або коров'як. Готується в таких пропорціях: на 10 л води - 40-50 г суперфосфату, 10 г аміачної селітри або 30 г сечовини, 15-20 г калійної солі, при підгодівлі пташиним послідом на 10 л води необхідно додати 200 г золи. Наступна підгодівля проводиться через 20 днів після першої, тільки доза додаються фосфорних і калійних добрив збільшується приблизно в 1.5 - 2 рази. А третя підгодівля здійснюється в періоді початкового плодоношення, в 10 л води по 60-80 г сечовини, суперфосфату, і 20 г хлористого калію.

Одну видаткову лійку необхідно використовувати на 5м? землі. Для уникнення опіків, після кожної підгодівлі, рослини потрібно поливати чистою водою. Тепер давайте поговоримо про найбільш зустрічаються шкідників і хвороби баклажан. Шкідники баклажан Тля .

Є найнебезпечнішим шкідником баклажан. Вона може з'явитися на стеблах, листочках, квітках. В якості їжі використовує сік рослин. Для боротьби з попелиць можна провести обробку рослин бистроразлагающееся інсектицидами (кельтаном, карбафосом) .Баклажани необхідно обприскувати до цвітіння і після цвітіння.

У періоді плодоношення обробляти рослини можна Павутинний кліщ . Також з рослин висмоктує сік. Спочатку листя стає плямистими, а потім починають засихати. Відбувається значне зниження врожайності.

Розмножується досить швидко. Для боротьби з даними шкідником можна скористатися розчином часнику чи цибулі з листям, в поєднанні зі столовою ложкою рідкого мила. Суміш спочатку необхідно розвести у воді, процідити, а потім і обприскувати рослини.

Слимаки голі . Дані шкідники можуть не тільки руйнувати листя, але а також пошкоджувати плоди. З метою профілактики, посадки необхідно утримувати в чистоті, а борозенки обробляти сумішшю золи або свежегашеной вапном, але також в цих цілях можна скористатися і тютюновим пилом.

Хвороби баклажан Чорна ніжка . Збудник захворювання - грибок. Ознаками появи хвороби є потемніння і перетяжка кореневої шийки, в деяких випадках на потемнілих частинах рослини можна побачити наліт сірої забарвлення. При сильному ураженні рослина починає в'янути, а після того, як вона переходить на корені то вона засихає. При виявленні хвороби грунт необхідно продезінфікувати розчином хлорного вапна (200 г на 10 л води).

При виявленні хворих рослин, їх необхідно вибраковувати і знищувати. Чорна бактеріальна плямистість . Збудники захворювання - бактерії. Рослини даною хворобою можуть страждати як у випадку з закритому, так і у відкритому грунті.

З'являється на всіх зелених частинах рослини. Ознаками появи хвороби є дрібні чорні плями з жовтою облямівкою, з часом які можуть збільшитися до 2-3 мм. Головне правило при боротьби з цією хворобою - дотримання сівозміни.

Після збору врожаю, в обов'язковому порядку повністю знищуйте рослинні залишки. Якщо хвороба з'являється другий рік поспіль, необхідна ретельна дезінфекція грунту. Фитофтороз . Збудник захворювання - грибок.

Ознаки поразки можна помітити на стеблах, листках і зелених плодах. Має форму іржавих коричневих плям з блідо-зеленою зоною навколо.

  При сирої погоди на внутрішній стороні аркуша може з'явитися білий наліт. При підвищеній вологості листя починає гнити, а при сухій поступово засихати. Для боротьби з цією хворобою, рослини можна обробити 0.2% розчином мідного купоросу, але також в цих цілях можна використовувати і інший медьсодержащий препарат. Обприскування краще проводити у вечірній час. Мозаїка .

Збудник захворювання - вірус. Є поширеним захворюванням. Мозаїка протягом року може вразити 13-15% врожаю.

Ознаками хвороби є поява на листках строкатого мозаїчного забарвлення. При цьому на листках також можуть з'явитися плями світло-зеленого або темно-зеленого кольору, а на плодах жовта плямистість. Для боротьби з цією хворобою насіння потрібно протягом 30 хвилин опустити в 20% соляну кислоту, а після промиваються в проточній воді. В обов'язковому порядку дезінфікується інвентар, ящики для розсади, а також необхідно видалити всі рослини, з симптомами мозаїки.

Збір врожаю

Збором вирощених плодів можна буде зайнятися через 30-40 днів після періоду цвітіння. Плід зрізається разом з плодоніжкою, і краще за все для цього використовувати садовий секатор або звичайний ніж. Але при цьому вам так само не потрібно забувати про обережність, так як ви можете пошкодити гілки рослин.

Всі плоди повинні бути зібрані до настання осінніх заморозків. Але іноді буває так, що на рослинах залишаються недорозвинений великі зав'язі. І в цьому випадки ми з великою обережністю викопуємо кущі з корінням і пересаджуємо їх у теплицю або в парник, що посприяє їхньому росту і досягненню технічної стиглості. Для зберігання зібраного врожаю баклажан необхідно сухе, прохолодне місце. У середньому вони зберігаються протягом місяця.

Баклажани, вирощування

Вирощування баклажанів в відкритому грунті. Кращі сорти баклажанів, висадка розсади, догляд за баклажанами. шкідники баклажанів

Баклажан (- смачний і улюблений багатьма овоч. Однак овочівники скаржаться, що вирощування баклажана пов'язано з багатьма труднощами: і місця потрібно багато на городі, і жуки колорадські долають посадки баклажанів. І тим не менш успішно вирощувати баклажани цілком можливо. Своїми прийомами вирощування баклажанів в відкритому грунті ділиться наша читачка Див. також: Баклажани в духовці, 3 рецепта; Як я вирощую томати

Сорти баклажанів для вирощування

Найулюбленіший Сорт баклажанів в нашій родині - це. В результаті довгого досвіду ми зупинилися саме на цьому сорті. Баклажани ранньостиглі, високоврожайні і відрізняються гарною стійкістю до шкідників і хвороб. Ще один Сорт баклажана , який нам подобається, це голландський гібрид F1. Насіння баклажана важко пророщувати. Тому перед посівом їх рекомендують замочити на добу в соку алое ()

Висаджувати розсаду баклажанів в грунт

Баклажан - теплолюбний овоч, він любить світло, відкрите місце, теплу і сонячну погоду. На обраний для Вирощування баклажанів ділянку грунту я заздалегідь вношу гній або повне добриво з магазину.

Розсаду Баклажани я висаджую у відкритий грунт в Саратовській області приблизно в другій декаді травня, коли температури досягнуть +20 градусів, а грунт досить прогріється. У більш холодних регіонах можна висаджувати Баклажани і трохи пізніше, але не раджу занадто з цим тягнути.

Розсаду Баклажанів я висаджую в заздалегідь добре зволожену борозну, відстань між рослинами - 20-25 сантиметрів. Так, я не помилилася, так щільно!

Дістаючи розсаду Баклажанів з стаканчиків, стежте, щоб не зруйнувати земляний кому і не пошкодити кореневу систему. Розміщуйте розсаду Баклажанів корінням на південь, щоб вони добре прогрілися за день на сонці.

Далі посадки Баклажанів треба рясно полити теплою водою і присипати сухою землею або піском. Так як Баклажан не виносить навіть мінімального затемнення, поруч з Розсадою баклажанів висаджую невисокі листові овочі: щавель, цибуля, кріп, часник. Я вважаю, що не можна Вирощувати баклажани поблизу картоплі. Див. Також: Поєднання овочів на грядках

Баклажани вирощування і догляд у відкритому грунті

Догляд за баклажанами

У перший місяць після висадки розсади Баклажанів в грунт я поливаю молоді рослини. Підживлення молодих Баклажанів проводжу раз в 10 днів кролячим гноєм (я розводжу кролів) в пропорції 1: 1 з водою. Цією настояти в теплому місці протягом доби сумішшю я удобрюють Баклажани під корінь з розрахунку: півлітра суміші на рослину.

Якщо у вас немає гною (не обов'язково кролячого), використовуйте комплексне мінеральне добриво для овочевих культур (наприклад,). Подальші підгодівлі зрілих рослин проводжу раз в 15 днів. Я не підв'язують Баклажани , а старі пожовклі листя зриваю в міру їх появи.

При Догляді за баклажанами важливо регулярно видаляти бур'яни і розпушувати землю після поливів або дощів. Між зрілими рослинами зручно рихлити землю виделкою на глибину бл. 10 см, намагаючись не пошкодити коріння Баклажанів .

Баклажани люблять тепло, але не люблять сильну спеку, яка може привести до обпадання зав'язей. У спекотні дні я обов'язково поливаю Баклажани ввечері прохолодною водою (бл. 25 градусів).

Молоді Баклажани поступово привчаю до прохолодної води, а вже під загартовані просто кидаю шланг.

Вирощування баклажанів: шкідники

Головні шкідники Баклажанів - колорадські жуки, які знищують рослини повністю, з квітками та зав'язі. Мої Баклажани жодного разу не дивувалися колорадськими жуками.

Я вважаю, що секрет успішної профілактики шкідників на Баклажанів - правильний догляд за посадками. Для профілактики колорадського жука на Баклажанів я використовую солону муку, яка залишається у мене від смаження риби.

Я посипаю рослини повністю цієї солоної борошном, а частина насипаю під самий корінь. Можна застосовувати від колорадського жука мокру деревну золу. Я розсипав близько 500 г мокрою золи на 1 кв. м. посадок Баклажанів .

Через кілька годин злегка скроплюю посадки водою. Запах мокрої золи відштовхує шкідників, якщо проводити таку обробку щотижня.

Хімічні засоби боротьби з колорадським жуком можна використовувати тільки до появи зав'язі, а краще і квітів на Баклажанів . Один раз я зіткнулася з клопами на Баклажанів . Клопи об'їдають листя баклажанів, іноді майже повністю, до жилок.

Баклажани вирощування і догляд у відкритому грунті

Тепер для профілактики я обприскую землю перед висадкою розсади Баклажанів засобом від клопів, дозування 1: 1. Цей препарат відбиває у клопів апетит до листя Баклажанів ! Звичайно, Баклажани - дуже вимогливі рослини.

Як я переконалася, Баклажани болісно реагують на недбале ставлення, можуть навіть скинути квіти і зав'язі. Однак, коли мої Баклажани дозрівають на городі, я готова пробачити їм всю примхливість, капризи і дивацтва!

Для любителів готувати Баклажан - це вірний помічник на кухні. Смачний річний обід або вечерю у нас не обходиться без Баклажанів . Як смачні биточки з Баклажанів , яка незрівнянна з них виходить ікра, мусака і яке прекрасне овочеве рагу (соте)! Матеріал люб'язно наданий Юлією Храмової, фотографії Оксани Джетер

Город, вирощування овочів

Всі секрети вирощування баклажанів

Березень, 02 20151 8162

Можливо, деякі намагалися вирощувати баклажани на своїй ділянці. Але, зазнавши невдачі, кинули це заняття, вважаючи за краще купувати «синенькі» в магазині. Однак, знаючи агротехніку і деякі тонкощі вирощування цієї культури, можна отримувати дуже хороші врожаї.

Вибір сорту

Успіх у вирощуванні будь-яких садово-городніх рослин залежить від вибраного сорту: чи підходить він для вашої місцевості чи ні, наскільки ранню або пізню продукцію він дає, яким способом буде вирощуватися - відкритим або в теплицях і т. П. Еслі посадка баклажан планується в місцевості з помірно теплим кліматом, то краще вибирати ранньостиглі сорти з невеликими плодами. Практично на всій території Росії добре почувається сорт Епік F1: перший урожай він дає вже через 2 місяці від початку посадки. Відрізняється цей сорт високою врожайністю, вирівняний плодів і стійкістю до багатьох захворювань.

Найпопулярніші сорти баклажан

  • Чорний красень - плоди коричнево-фіолетового забарвлення, рівні, до 200 гр. Дуже вимогливий до тепла: в регіонах, де літо спекотне, його потрібно обробляти в теплицях. Альбатрос - плоди синьо-фіолетові, укороченою грушоподібної форми. Великоплідний - до 450 гр. Дуже цінується за відсутність гіркоти. Фіолетове диво - плоди невеликі, до 135 гр., Але відрізняється високою врожайністю.

Тим, хто любить нестандартні форми, можна порекомендувати посадити сорти Чеський ранній, Товстий пан, Чорна місяць - плоди у них кулястої або яйцевидної форми. Найбільші плоди, вагою до 1,5 кг, дає новий гібрид Клоринда. Останнім часом особливої ​​популярності набули білі баклажани: вони практично не гірчать, мають м'ясисту м'якоть, майже позбавлену насіння, за смаком нагадує шампіньйони. Сорти білих баклажан: Лебединий, Пінг-Понг, Пелікан, Біле яйце.

Грунт і добрива

«Синенькі» дуже вимогливі до складу і родючості грунту. Їм підходять суглинні або супіщані легкі грунту. На важких вони ростуть дуже погано і дають невеликий урожай. Порада: «полегшити» грунт можна річковим піском, нарізкою соломи або тирсою.

Їх краще вносити восени. Внесення компосту і перегною також сприятливо позначиться на якості грунту. Навесні при перекопуванні потрібно внести золу 300-500 гр. або 50-150 гр. суперфосфату на 1 кв. м.

Попередники

Баклажан - рослина досить примхливе і вимагає дотримання принципів сівозміни. Найкраще його висаджувати на ділянки, де росли бобові, капуста, баштанні, огірки. Трохи гірші попередники - столові коренеплоди.

Не можна садити баклажани після перцю і томата: причому, має пройти мінімум 3-4 роки після вирощування на обраному ділянці цих культур.

Баклажани: вирощування, посадка і догляд

Підготовка розсади

Так як баклажани мають досить довгий період дозрівання (90-140 днів), то їх вирощують виключно розсадним способом. Відразу варто попередити городників: забудьте про старому «бабусиному» способі вирощування розсади в ящиках. Таким способом не вдасться отримати міцні і якісні сіянці. Баклажани не люблять пересадку, тому ростити їх краще в окремих пластикових або торф'яних стаканчиках і касетах. Спочатку необхідно підготувати грунт: в рівних частинах береться садова земля, пісок і готовий магазинний грунт.

Можна додати вермикуліт - за відгуками городників, результат виходить відмінний. Грунт потрібно зволожити: якщо використовуєте НЕ пророщене насіння, спробуйте зволожити землю в стаканчиках снігом - цей спосіб дозволяє виростити міцну розсаду. Порада: насіння баклажан дуже погано сходять.

Для поліпшення схожості потрібно замочити їх на 24 год в соку алое. Можна також замочити їх у розчині перекису водню: на 100 мл води 3 мл перекису, підігріти до 40 ° С і потримати в цьому розчині насіння 10 хв. У кожен стаканчик закладається по 1 насіння.

Увага: якщо використовуєте касети для розсади, в 1 касету висаджуйте насіння одного сорту. Тому що терміни схожості у різних сортів різні і більш ранні саджанці будуть «забивати» щойно проклюнулися баклажанчики пізніх сортів. Терміни посіву залежать від регіону: звичайно це кінець лютого - саме початок березня.

Посадивши насіння, потрібно вкрити ємності плівкою і прибрати в тепле місце. Необхідна температура в період проростання 25-28 ° С. Як тільки проклюнутся паростки, плівку треба зняти, температуру можна знизити в перший тиждень до 16-17 ° С вдень і 13-14 ° С вночі.

Потім вирощувати розсаду при денній температурі 25-27 ° С і нічний 13-14 ° С. Такий перепад між денною та нічною температурою необхідний, щоб підготувати розсаду до висадки у відкритий грунт. Догляд укладає в поливі, легкому розпушуванні і підгодівлі фторосодержащими добривами (підійде, наприклад, Кристалоном). Підживлення проводять під час поливу рослин.

Проблеми з розсадою

  • Чому жовтіє розсада баклажан?

Молоді пагони дуже вимогливі до харчування і при нестачі в грунті мікроелементів, рослина починає «витягати» корисні речовини зі своїх же нижніх листя. В результаті листочки бліднуть і поступово жовтіють. Необхідно термінове втручання і хороша підгодівля.

Підійдуть будь-які збалансовані добрива для розсади, які продаються в магазинах. Якщо ви недогледіли і нижні листочки вже сильно вражені, вони опаде, але рослина вам вдасться врятувати. Зазвичай така проблема виникає при вирощуванні в торф'яних горщиках, коли садівники сподіваються на їх поживність.

Баклажани дуже ненажерливі в цьому плані і вимагають постійних мінеральної підгодівлі. А один тільки торф не може задовольнити всі їхні потреби в харчуванні.

  • Чому розсада в'яне?

Проблема може полягати або в недостатньому поливі, або в перезволоженні і закислення грунту. Якщо від грунту йде затхлий запах, акуратно вийміть сіянець з горщика разом з грудкою землі і подивіться на стан коренів.

Якщо коріння не білі, перейдіть до більш помірним поливу. В'янути розсада може і в тому випадку, якщо коріння застуджені. Таке часто трапляється, коли розсада стоїть на підвіконні і від вікна йде холодне повітря.

Він важче теплого і стелиться внизу, якраз на рівні коренів рослин. Поставте розсаду вище - на піддон, наприклад, щоб збалансувати температуру і біля коріння рослин, і у листків.

  • Кліщі і білокрилка

Іноді розсаду вражають кліщі або білокрилка. Це може бути пов'язано з нестачею поливу і зволоженості повітря - саме в таких умовах шкідники розмножуються найкраще. Потрібно обробити листя препаратом «Актара».

Також стежте за вологістю: регулярно обприскуйте молоді сіянці з дрібного розпилювача. Причому направляйте струмінь в бік і вгору, щоб на листках не утворювалися великі краплі.

Вирощування баклажанів в відкритому грунті

Готову розсаду висаджують на постійно місце, починаючи з кінця травня, коли мине пора поворотних заморозків. Вибирають місця на ділянці, захищені від протягів і відкриті сонця.

Роблять лунки, добре поливають, в бруд висаджують розсаду, ущільнюють, мульчують торфом або сухою землею. Відстань між рослинами 30-40 см, між рядками 60 см. Якщо ви садите високорослі сорти, то відстань між лунками робіть 50 см.

У відкритий грунт зазвичай висаджують ранньостиглі сорти. У перший час розсаду потрібно утеплити, бажано, подвійний плівкою. «Синенькі» дуже бояться холодів, при тривалій температурі близько 10 ° С рослини гинуть. Тому дуже важливо забезпечити їм теплий і вологе середовище вирощування.

  • Регулярному неглибокому розпушуванні, щоб до коріння був достатній доступ кисню; прополка бур'янів і боротьбі зі шкідниками; Регулярних поливах - не допускайте пересихання грунту, полив проводити тільки теплою водою; підгодівлі: їх повинно бути три: перша - як розсада вкорениться, друга через 20 днів після першої і третя на початку періоду плодоношення. Підгодовувати можна розведеною гноївкою, курячим послідом і мінеральними добривами.

Що не можна робити, вирощуючи баклажани:

  • Затінювати і загущать посадки - ця культура дуже вимоглива до світла, тривала похмура погода і щільна, густа посадка приведуть до зниження врожаю, плоди будуть дрібні і не товарні. Пересушувати рослини - баклажани дуже вимогливі до вологи, полив потрібно здійснювати щодня. При тривалому сухому періоді рослини почнуть кущитися і скидати зав'язі, а плоди придбають потворну форму. Не можна глибоко рихлити землю - коренева система "синенькі" розташована дуже близько до поверхні, тому глибоке неакуратне розпушування призведе до пошкодження коренів.

Вирощування баклажанів в теплиці

Це найбільш зручний спосіб вирощування цієї культури. Просто тому, що в теплиці можна забезпечити потрібну температуру і вологість, що дуже важливо для "синенькі" капризуль. В іншому технологія вирощування не відрізняється від відкритого грунту. Хоча, є ряд хвороб, що вражають баклажани саме в теплицях.

  • Сіра гниль: розвивається при дуже частому поливі і підвищеної вологості на початку весни або пізньої осені, коли бувають різкі перепади температури. Тому на цей період рекомендується продумати питання обігріву теплиці. Внутрішній некроз - вірусна хвороба, при якому плоди жовтіють і в'януть. Можна обробити спеціальними препаратами або, якщо поки хвороба не поширилася, видалити уражену кущ. Фітофтороз - поширене захворювання розсади, з'являється при сильній вологості і перепадах температур, вражає і листя, і кореневу систему. Рослини гинуть.
  • Боротьба зі шкідниками

    Найбільш часто посіви "синенькі" піддаються набігам полчищ колорадського жука, які в лічені дні практично повністю з'їдають кущі. Можна обробити рослини стандартними засобами від жука, а можна використовувати народні перевірені методи. Порада: щоб захистити баклажан від колорадського жука, можна посипати рослина солоної борошном (наприклад, яка залишається у вас після смаження риби). Обсипати сама рослина і на землю під корінь. Можна розсипати в міжряддях мокру деревну золу і періодично збризкувати її водою - запах відлякує шкідників. Якщо баклажан атакують клопи, можна застосовувати препарат Престиж, розбавляючи 1: 1 і обприскуючи рослини. Ось, напевно, і всі тонкощі і секрети вирощування такого смачного і корисного овоча, як баклажан.