Терміни посадки буряка навесні :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Буряк » Терміни посадки буряка навесні

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Терміни посадки буряка навесні

Користь овочів незаперечна. Кожен знає, що вони повинні входити в наш раціон обов'язково і бажано щодня. А вирощені на грядці, своїми руками, вони в багато разів корисніше і смачніше. Овочі є складовим елементом більшості страв. Маючи дачну ділянку, можна вирощувати невеликі обсяги різних видів цих корисних рослин. Сьогоднішню статтю ми присвяти вирощування буряків, догляду за нею. Свіжа молоденька бадилля, солодкий соковитий коренеплід багатий вітамінами і корисними мікроелементами варті того, щоб витратити свій час на догляд за рослиною.

Характеристика, популярні сорти

Буряк - дворічна рослина, яке представлено розеткою соковитих листя різного розміру, а також має м'ясистий, соковитий коренеплід, забарвлення, форма і розміри якого визначаються сортом. Свою популярність отримала за нескладну агротехніку вирощування, цінні властивості, за можливість тривалого зберігання. Містить цукру, клітковину, органічні кислоти, мінеральні солі, вітаміни С, В, В2, Р, РР.

Також є калорійною в порівнянні з іншими овочами. Містить багато лугів при малій кількості кислот. Сік буряка застосовується для очищення крові, корисний для травної системи, використовується для лікування простудних і вірусних захворювань. Столовий буряк досить вимоглива до тепла, тому температурний режим дуже важливий при її вирощуванні. Кращі сорти є результатом іноземної та вітчизняної селекції. У першому випадку це такі, як польські Червона куля, Регала, Бікорес, Болівар, у другому - Бордо 237, Дій, Багряна, Зміна, Деликатесная. Для споживання в осінньо-зимовий період рекомендований сорт Єгипетська плоска, для консервування і зберігання - Циліндра, Детройт.

Як садити буряк?

Запорукою рясного врожаю є сонячне, добре освітлене місце. Також можна садити там, де раніше росли капуста, огірки, картопля, томати. Причому на наступний рік місце треба міняти, а повертати можна тільки через 3-4 роки.

Чи не підійдуть для буряка кислі, заболочені грунти, зате вона прекрасно приживеться на багатих органікою, суглинних. Крім того землю необхідно добре обробити, очистити від бур'янів. Перед посадкою грядку перекопують, вносять добрива: аміачну селітру, суперфосфат, хлористий калій, перегній або компост, при необхідності - вапно. Вирощувати буряк можна двома способами:

  • Посівом насіння відразу в грядки; розсадою.

У першому випадку схема посіву в основному однорядкова (45 см між рядами) або дворядкова - 25 см між рядками і 50 см між стрічками. Закладають на глибину 3-4 см і мульчують міжряддя. Розсадний спосіб передбачає посів насіння в парник в гнізда по 3-4 насінини, сходи в подальшому проріджують.

На постійне місце розсаду висаджують, коли вона досягне висоти не більше 8 см, причому не слід сильно її заглиблювати. Ширина між рядами становить 30 см, між рослинами - 15-20.

Коли садити буряк?

Сіяти буряк можна як навесні, так і під зиму (кінець жовтня - початок листопада). Навесні земля повинна добре прогрітися (8-10 ° С на глибину 10 см) .Преімущество осінніх посівів - отримання більш раннього врожаю в кінці червня.

Щоб насіння краще і швидше проросли, їх попередньо замочують у воді за кілька днів до посіву. Терміни посадки буряка для отримання розсади на 10 днів раніше, ніж на гряду у відкритому грунті.

Догляд за овочевою культурою

Важливо не тільки правильно посадити буряк, а й грамотно проводити заходи по догляду: підживлення, поливи, проріджування, прополка та інші. Підживлення проводять відразу після вкорінення розсади, а через 4 тижні - другу. У добриві повинні переважати калій і азот. Перший раз поливають, коли з'являться молоді, добре розвинені сходи.

Останній - за 15-20 днів до збору врожаю. Причому поливати треба так, щоб вода потрапляла на глибину до 20 см. Потім проводять розпушування грунту. Для буряка характерна загущенность сходів, так як кожне насіння - це супліддя з декількох насіння.

Тому дуже важливо проводити проріджування, щоб уникнути витягування рослин і деформації коренеплодів. Його потрібно робити якомога раніше. Перше здійснюють у фазі двох справжніх листочків, залишаючи 2-3 см між рослинами, друге - буряк має 4-5 листочків, відстань становить 6-7 см. Важливо також проводити прополку і розпушування, причому не можна затягувати з цими роботами. До настання заморозків буряк прибирають, обережно підкопуючи її, очищають від землі, відрізають бадилля, залишаючи при цьому черешок не більше 1 см.

На зберігання краще вибирати екземпляри розміром 7-10 см в діаметрі. Попередньо коренеплоди сортують, підсушують і укладають в ящики, пересипають сипучим матеріалом (пісок, сухий торф, тирса). Зберігати краще в льосі, прохолодному приміщенні з хорошою вентиляцією.

Рекомендуємо почитати:

Посадка буряків навесні. Як і коли садити буряк.

Дуже корисний і поширений в наших садах і городах коренеплід - буряк. Щоб вона дала хороший врожай навесні її потрібно посіяти з урахуванням деяких умов.

Як правильно посадити буряк: підготовка землі

Цей етап починається ще восени. В цей час з грядок потрібно видалити всі частини будь-яких рослин. Внести в грунт органіку. Потім перекопати на глибину рівну висоті лопати. Якщо грунт збіднена, то в неї варто внести мінеральні добрива.

Якщо грунт сильно кислотний, потрібно додати вапна. Добре, якщо посадка буряка навесні здійснюється там, де в минулому році росли картопля, горох або огірки. Грядка з буряком не повинна бути затінена. В іншому випадку у коренеплодів буде інтенсивного відтінку.

Тому що він формується тільки на яскравому сонячному світлі. Перед тим, як посадити буряк навесні землю потрібно розпушити граблями. Тоді ж можна внести доломітове борошно. Тепер земля готова і можна чекати моменту коли садити буряк навесні.

Потрібно дати грунті прогрітися до 5єС. Якщо цього не виконати, то насіння підуть в стрілку і коренеплоди не утворюються.

Буряк: посадка і догляд

Існує два способи того, як виростити буряк. Перший з них - це посадка буряка насінням. Для того щоб сходи з'явилися швидше їх потрібно замочити.

Це робиться в розчині стимулятора росту або звичайною золи на добу. Потім насіння потрібно промити в теплій воді і загорнути в суху тканину. Перед тим як посадити буряк, грунт потрібно зволожити. Для цього на грядці прокреслити лінії глибиною близько 4 см.

Відстань між ними належить робити приблизно в 20 см. Потім борозенки поливають водою. Після того як вода вбралася можлива посадка буряка у відкритий грунт.

Оскільки її насіння великі, то їх можна класти в землю поштучно. Не потрібно боятися, що сходів не буде. З одного такого супліддя завжди виростає кілька рослин. Тому сходи все одно доведеться проріджувати.

Тому садити буряк насінням краще відразу рідше, щоб потім їй залишилося місце для росту. Зріджені сходи можна використовувати для того, щоб ущільнити інші грядки. І тоді дача принесе максимум користі. Можна сказати, що коли садиться буряк, схема посадки виглядає як решітка, в перетині якої і знаходяться майбутні рослини. Якщо ви відразу будете садити буряк у відкритий грунт, то також схема посадки може бути:

  • Однорядкова - в борозенку на глибину 3 - 4 см кладуть насіння, а потім присипають землею, між борозенками залишають 40 - 45 см; дворядкова - роблять дві борозенки з відстанню 25 см між ними, потім простір в 50 см і знову дві борозенки (рядки) , в які сіють насіння.

Час для посіву насіння потрібно вибирати так, щоб грунт ще зберігала вологу від зимового снігу. Зазвичай терміни посадки буряка припадають на першу декаду травня. Якщо весна пізня, то цей час зсувається на тиждень. Догляд за ними полягає в прополюванні та рідкісному розпушуванні.

За час її зростання покладається виконати пару підгодівлі. Спочатку органічним добривом, тільки зовсім небагато. А потім золою або мінеральними сумішами без нітратів.

Посадка буряків розсадою

Цей спосіб підійде, якщо не хочеться займатися проріджування. Тим, хто не вник в питання як садити буряк насінням, можна виростити її розсадою в парнику. Відстань між борозенками роблять рівним 5-6 см, а насіння висівають на 3 см один від одного.

Посадка розсади здійснюється за 1 місяць до того, як планується її переміщення на постійне місце. Коли на рослині з'являються 4 листа, це служить сигналом до того, що її можна пересаджувати. Значить, паростки потрібно загартовувати, влаштовуючи провітрювання теплиці. Перед висадкою у відкритий грунт її добре поливають.

Кожен паросток опускаю корінням в глиняний розчин. І розсаджують за схемою на ділянці.

Коли садити буряк.

Буряк можна садити 2 рази в сезон:

  • Навесні, коли грунт добре прогріється на глибині 10 см, за термінами це приблизно на початку травня; восени, під зиму в кінці жовтня - початку листопада.

Плюс подзимней посадки буряка в отриманні більш раннього врожаю, вона може дозріти вже в кінці липня.

Що можна садити після буряка і з чим можна поєднати посадку буряка.

Виходячи їх сумісності рослин можна з'ясувати, що садити після буряка. Наприклад, можна вибрати кольорову або білокачанну капусту. Також відповіддю на питання, що посадити після буряка, буде список, в якому присутні:

  • Огірки і перець; томати і баклажан, картопля.

Крім того, можливо створити змішану грядці, де з краю буде рости буряк, а всередині кольорова капуста:

Яку буряк посадити?

Можна вибрати один з наступних її видів:

  • Їдальні;

Вирощування буряків у відкритому грунті

Як виростити буряк

Підготовка насіння буряка до посадки

Насіння Буряка відрізняються повільним проростанням. Щоб сходи з'явилися швидше, насіння попередньо готують. Їх перевіряють на схожість і замочують в живильному розчині на добу.

Для цього використовують розчини :? 0,25 ч. Л. борної кислоти, 0,5 ч. л. нітроамофоски або нітрофоски, 1 л води температурою 30 ° С ;? 1 ч. Л. суперфосфату на 1 л води температурою 30 ° С ;? 1 ч. Л. харчової соди на 1 л води температурою 30 ° С ;?

1 ст. л. деревної золи на 1 л води температурою 30 ° С. Потім насіння промивають чистою водою, загортають у вологу тканину і залишають на 2-3 дні. Насіння весь час повинні знаходитися у вологому середовищі при температурі не менше 20 ° С. Насіння буряка не рекомендується зберігати при низькій температурі, інакше замість коренеплодів буде розвиватися квіткова стрілка. Буряк вирощують також за допомогою розсади.

Для цього за 7-10 днів до посадки у відкритий грунт насіння сіють в парнику. При висоті сходів 4-5 см проводять проріджування. Для пересадки у відкритий грунт використовують розсаду з 3-4-ма справжніми листочками, висотою до 8 см.

При посадці переросла розсади виростають деформовані коренеплоди.

Посадка буряків у відкритий грунт

Кращими попередниками для буряка є рання картопля, капуста, огірки. Для її посіву необхідно підготувати грунт. При скопуванні в неї вносять мінеральні добрива: 15-20 г аміачної селітри або 20-30 г сульфату амонію, 30-40 г суперфосфату. 10-15 г калію хлориду на 1 м2.

З органічних добрив вносять 3-4 кг компосту або 2-3 кг перегною на 1 м2. У кислий грунт додають 0,5-1 кг вапна на 1 м2. Буряк садять навесні (при температурі грунту на глибині 10 см 8-10 ° С) і восени (в кінці жовтня - початку листопада).

Навесні для посіву використовують рівну поверхню, восени обов'язково роблять гряди. Витрата насіння навесні - 1,5-2 г на 1 м2, а восени - 2-3 г на 1 м2.Сеют буряк рядами, відстань між якими 45 см.

При дворядковому стрічковому посіві відстань між стрічками в ряду становить 25 см, а ширина міжрядь - 50 см. Насіння загортають в грунт на глибину 3,5-4 см. Потім грунт мульчують перегноєм або торфом.

Буряк дає сходи на 1 8-12-й день після посадки. Розсаду садять в борозни на відстані 16- 18 см один від одного. Міжряддя роблять шириною 30 см. На 1 м2 розміщують 18 рослин.

Після посадки буряк поливають.

Догляд за буряком

Догляд за буряком полягає в прополюванні, розпушуванні, поливі, підгодівлі. Перший раз рослини підживлюють після проріджування або вкорінення розсади. Через 4 тижні підгодівлю повторюють.

Використовують для цього в основному азотно-калійні добрива. При посадці буряка насінням перший полив роблять при появі зміцнілих сходів. Надалі рослини поливають 1-2 рази в тиждень при посушливій погоді і в період інтенсивного розвитку листя.

Витрата води - 10-20 л на 1 м2. Вода повинна просочувати грунт на глибину 15- 20 см. Після кожного поливу грунт потребує. в розпушуванні. Буряк при посадці насінням проріджують.

Зазвичай з насіння цієї культури виростає по 2-3 паростка, тому навіть при правильній посадці проріджування необхідно. Проводять його зазвичай у після поливу або дощу. Перший раз сходи проріджують при появі першої пари справжніх листків.

Рослини залишають на відстані 2-3 см один від одного. Після появи 4-5 справжніх листків буряк проріджують вдруге і залишають молоді рослини на відстані 4-6 см один від одного. Втретє проріджування проводять в першій половині серпня.

Посадка насіння гороху.

Залишають рослини на відстані 6-8 см один від одного. Для боротьби з земляний кіркою буряк необхідно рихлити, тому її садять разом з маячкових культурами. Буряк регулярно прополюють і розпушують в міжряддях.

При першому розпушуванні грунт обробляють на глибину 4-4,5 см, при другому - на 6-8 см. Третій раз грунт розпушують при утворенні кірки на грунті після дощів. Глибина розпушування - 8-10 см.

Схожі статті:

Посадка буряків

Цілком скоростиглої культурою є столовий буряк. Навіть вирощуючи її у відкритому грунті, можна розраховувати на хороші врожаї цієї культури.

Щоб не бути розчарованим отриманим урожаєм восени, необхідно провести підготовку грунту і насіння до посадки буряка. Розпочати підготовку грунту слід заздалегідь. Зробити це необхідно у зв'язку з тим, що ранньою весною, коли і відбувається посів більшості садових культур, вони відчувають надмірне зволоження. Восени після проведення збирання попередньої культури повинні бути видалені всі рослинні залишки.

Після цього проводиться глибока перекопування - 25-30 см. В процесі перекопування вносять органічні добрива, до яких на бідних ґрунтах можна додати і мінеральні.

На кислих грунтах додають негашене вапно. Розпушування граблями ділянки, де буде посіяна буряк, виконують ранньою весною. Перекопування грунту виконують після її підсихання. Протягом 2-3 діб проводять намочування насіння.

Температура води повинна бути 18-20 ° С при співвідношенні маси насіння і води 1: 1. Як тільки перші насіння почнуть прокльовується, їх просушують.

Коли садити буряк

Терміни посадки буряка залежать від кліматичної зони, в середній смузі - це середина травня. До сівби приступають як тільки грунт прогріється, але якщо є небезпека заморозків після сходів - краще укрити її плівкою. Уздовж і впоперек грядок проводять посів насіння.

При посіві можна використовувати однорядковий або стрічковий спосіб. Міжряддя при однорядковому посіві роблять 35-45 см, при стрічковому їх збільшують 50-60 см; 9-12 см - таку відстань має бути витримана в стрічці.

Глибина посіву насіння буряка повинна бути 2,5-3 см. Посівів, що зійшли зазвичай виходять загущених, тому необхідно проріджування. Рослини, які видаляються при проріджуванні, надалі можна використовувати для ущільнення посадок інших овочів.

Займаються проріджуванням в похмурий день. Розсаджування віддалених рослин виробляють в бічні стінки грядок на відстані 20 см. Поливаючи основну культуру, легкозасвоювані речовини, які використовують рослини столового буряка, змиваються.

Вони утворюють потужну розетку листя, коренеплоди великого розміру. І разом з тим не дають бур'янам можливості рости.

Посадка буряків розсадою

Рассадний метод використовують багато городники, щоб отримати стійкі врожаї буряків. Для цього в плівкові теплиці сіють підготовлені і пророщені насіння. Розсаду буряка садити потрібно за місяць до висадки в грунт.

Після посіву виконують ущільнення борозенок, після чого виконують полив теплою водою. У ящики насіння необхідно сіяти розріджене. 3 см - таким має бути відстань між насінням в ряду.

Відстань між рядами повинна становити 6 см. Помірний полив проводиться після появи сходів. Поряд з поливом сходам має бути забезпечено провітрювання. Повинна підтримуватися температура 15-18 ° С. У відкритий грунт проводиться висадка розсади.

До цього моменту у неї вже має з'явитися 4-5 справжніх листків. До загартовування розсади приступають днів за 10 перед посадкою. Для цього в теплицях проводять регулярні провітрювання.

Якщо розсада вирощується будинку, то її виносять на балкон. Полив розсади виконують перед її посадкою в грунт. У глиняну бовтанку умочують коріння розсади. Висока чутливість до заморозків - це головний недолік такої розсади.

Як виростити буряк на своєму городі

Вирощування буряків на дачній участкеПо харчової цінності буряк йде слідом за морквою і капустою, багато улюблені всіма страви (вінегрети, борщі, салати та ін.) Неможливо уявити без неї. Буряк багатий корисними елементами і органічними кислотами, її регулярне вживання покращує роботу кишечника, серцево-судинної системи, позитивно впливає на організм в цілому. Вирощування буряка на своєму городі має певні особливості, яким і присвячений нижченаведений текст.

зміст:
  • Посадка буряків (відео)

Буряк, яку ми вживаємо в їжу, називають їдальнею, ботаніки відносять її до сімейства лободових. Це дворічна рослина, насіння знаходяться всередині жорстких сухих плодів, з яких витягти їх практично неможливо. Плоди об'єднані в клубки і саме їх висівають городники. Кожен клубочок дає життя кільком рослинам, тому для буряка процедура проріджування майже обов'язкова, інакше рослинам буде тісно. Дізнайтеся, як дешево і швидко зробити дах дачного будинку

Терміни посадки буряка

Для проростання насіння буряка достатня температура + 5 ° і через 3 тижні можна побачити перші сходи, при 10 ° справа піде швидше і вже через 10 днів з'являться паростки, при 15 ° чекати сходів доведеться 5-6 днів, а при температурі вище 20 ° за все - 3-4 дні. Знання про вплив температури на схожість допоможе городнику краще зорієнтуватися з термінами посадки. Звичайним терміном посадки буряка є середина травня, але якщо мають місце несприятливі погодні умови (тривалі холоди, наприклад), то допустимі і більш пізні терміни посіву, але насіння тоді слід використовувати вже підготовленими.

При відсутності бур'янів пізно висіяні насіння швидко сходять, особливо якщо стоять теплі погоди. Урожай від пізніх посадок НЕ буде гірше за кількістю і якістю. А ось періоди похолодання навесні вельми негативно впливають на сходи, провокують утворення цветушности.

Грунт для буряка

Правильне вирощування буряка вимагає часті і рясні поливи в періоди, коли з'являються і потім вкорінюються перші сходи, також вода необхідна для збільшення листової маси. Добре укорінена буряк стійко перенесе короткочасний посушливий період.

Разом з тим, надлишок вологи погіршить зростання і врожайність, тому на землях, де є загроза заболочування вирощування буряка якщо і вести, то тільки на грядках. Оптимальні грунту для столових буряків - середньосуглинисті, суспенчатие і легкі, в яких є в достатку органічні речовини. Буряк вважається найбільш вимогливої ​​серед коренеплодів щодо родючості землі. Реакція середовища, при якій можна сподіватися на хороший урожай буряків, повинна бути близькою до нейтральної. Буряк рекомендується висівати на багату гумусом і пухкий грунт з орним шаром в 20-25 см.

У низинах, на глинистих ґрунтах і місцях, в яких орний шар менше 15 см, буряк краще вирощувати на грядках шириною ок. 80-100 см, а в висоту мають ок. 20 см.

Міжряддя робити не менше 50 см. Виростити буряк може будь-який дачнікНа сприятливих для буряка грунтах (суспенчатие, піщані) і при інших хороших умовах, її можна вирощувати на рівних ділянках, висіваючи смугами по 100 см шириною, і передбачаючи наявність проходу не менше ніж в 40 см. Основна заповідь тут - перекопувати грунт потрібно на всю глибину орного шару, що не вивертаючи при цьому предпахотний шар (підзол, глибино). Важливо також добре подрібнювати і обертати пласт ґрунту, щоб бур'яни незмінно виявлялися на максимально можливій глибині. Гряди створюють в процесі весняної перекопування, орієнтуючи в напрямку північ-південь. Важливо отримати пухкий шар ґрунту в гряді, що досягається за допомогою вил, якими розбивають грудки і потім розрівнюють гряду

Як готувати насіння буряка до посіву

Щоб перевірити якість насіння буряка перед посівом, їх пророщують. На дно плоскої невеликої ємності (блюдця, тарілки) викладається волога полотняна або повстяна ганчірка, згорнута в 2 шари, на неї поміщають 50 (можна і 100) насіння, які прикривають інший вологою ганчіркою.

Пророслі насіння вибираються, одночасно фіксується їх кількість. За кількістю пророслого насіння з викладеної сотні можна зробити висновок, який відсоток схожості у даній партії.

Схожість таким способом перевіряється вже у минулих сортування насіння, т. Е. Все слабкі, пошкоджені насіння попередньо видаляються. Насіння буряка першого класу зазвичай мають 80% - ву схожість, яка зберігається протягом 3-5 років. Підготовлені насіння - запорука хорошого урожаяМери для прискорення темпів появи перших сходів і кількісного збільшення врожаю буряка можна використовують традиційні.

Один із способів - вимочування насіння в чистій воді температурою 15-20 °, тривалість процедури становить 1-2 дня, при цьому кожні 2-3 години воду рекомендується міняти, Застосовують до насіння буряка і метод пророщування шляхом зволоження, процедура схожа з тією, що проводиться для виміру схожості, при температурі 18-25 ° тримають, поки переважна більшість насіння НЕ проросте, що відбувається протягом 3-4 днів. Потім пророщені насіння буряка висівають в добре зволожений землю. Ще більш дієвим методом вважається яровизация.

Насіння воложаться водою (співвідношення - на 100 г насіння доводиться стільки ж по масі води). Процедуру яровизації можна провести, помістивши насіння в скляний або емальований ємність і заливши водою (спочатку половиною обсягу).

Насіння розмішують і залишають на 32 години, після чого вливають воду, що залишилася. Витримують ще 2-4 дні, після чого набряклі насіння переміщають на 7-10 діб в холодильник (або просто холодне приміщення), розсипавши по дну ящика шаром не більше 3 см в товщину. Починати яровизацию слід за 10-14 діб до початку висіву.

Особливості посіву буряка

Норма висіву для буряка складає 16-20 г насіння на 10 кв. м, між рядами залишають по 18-20 см. не варто закладати насіння сильно вглиб, чим грішать недосвідчені городники, так як при глибокому закладенні знижується шанс проростання, або сповільнюються темпи зростання, за браком кисню на такій глибині. Але і занадто дрібно сіяти буде помилкою, так як буде ризик, що насіння висохнуть або будуть віднесені вітром.

Оптимальна глибина посіву буряка залежить від типу грунту, на важких закладайте на 2 3 см вглиб, на легких - на 3-4 см. Іноді вдаються до поперечного висіву насіння. Є точка зору, що поперечні рядки більш прості для догляду.

Щоб підстьобнути проростання посіяних насіння в гряді (грунті) проробляють борозенки, придавлюючи їх дно. На такий ущільнений шар землі висіваються насіння, поверх яких насипається полусантіметровий шар грунту, змішаної з перегноєм, його злегка трамбують ребром долоні, і висипають ще 1-2 см перегною або торфу, які захистять борозенки від загрози пересихання.

Ну і звичайно, торф'яне або перегнійної мульчування міжрядь теж піде на користь. Якщо посів пізній, то дно борозенки треба спочатку рясно полити з лійки і після вбирання води висіяти насіння і присипати грунтом.

Вирощування розсади

Щоб отримати урожай буряків вже в квітні-травні, коли в відритий грунт тільки починається посів, потрібен парник або як альтернатива - утеплені гряди, пристрій яких потребують менше часу, ніж зведення парника. Зробити їх нескладно.

Потрібно вирити неглибокий котлован, не більше 35 см в глибину, і шириною 1-1,5 м. У нього скласти гній (сміття), щоб ця купа височіла на 15-20 см над рівнем землі, зверху засипати 15-20 сантиметровим шаром землі. З купи буде протягом тривалого часу виділятися тепло, яке буде обігрівати рослини.

Додатковий захист від холодів забезпечать такі матеріали як мішковина, хімічна плівка, рогожа, мати, які укладаються на бруски, опорою яких служить обв'язування з обаполів. Пристроєм утеплених грядок займаються в перших числах квітня. Посів зазвичай доводиться на період 15-30 квітня, а розсаду висаджують у другій половині травня.

На підготовку розсади потрібно місяць. Розсаду отримують з утеплених грядок, висіваючи в них насіння буряка столового, що відносяться до ранньостиглий сортам. Насіння повинні попередньо бути піддані вимочування або яровизації.

Норма посіву в утеплені гряди складає близько 10-15 г на 1 кв. метр. З настанням стабільно теплих погод розсаду переміщують на гряди, які на ніч варто накривати поліетиленом, поки зберігається ризик раптових холодів. Звичайна норма на 1 кв. метр становить близько 40-45 рослин в стадії розсади, у якій вже утворилося по 3-4 листочка. Вирощування за допомогою розсади дозволяє на кілька тижнів раніше отримати високоякісний урожай буряків.

Догляд за буряком

Догляд за буряком потрібен ретельний, це досить примхлива культура, яка любить, щоб обробка проходила в свої терміни. Один з головних моментів - перешкодити появі грунтової кірки.

Велика загроза, що виходить від бур'янів, адже буряк на першому етапі до утворення 4-6 листочків має повільні темпи зростання, і бур'яни при відсутності догляду можуть практично задушити паростки. Так що строгий контроль над бур'янами, підтримання гарної зволоженості грунту і оптимального газообміну є нагальними завданнями для городника, який вирощує буряки. Для знищення бур'янів їх оббризкують розчином натрієвої селітрою, яка до того ж і для рослин корисна.

Пропорції розчину - 2-3 г селітри / 1 л води, цього обсягу достатньо на 1 кв. метр. Що залишилися після такої обробки бур'яни доведеться видалити вручну. Важливо вчасно рихлити грунтову кірку (на 4-6 см вглиб), проводити обприскування тракторним гасом, (на 1 кв. Метр йде ок. 40-50 г гасу) і тоді проблема бур'янів буде вирішена з мінімальним застосуванням ручної праці.

Полив і добриво буряка

Якщо дощі випадають рідко, то буряку можуть знадобитися 2 щедрих поливу по 10-20 л на 1 кв. метр, після чого треба проводити розпушування грунту. Вода, отримана при поливі, принесе користь, якщо проникне до коріння буряка, які залягають на глибині 15-20 см. Перша підгодівля зазвичай проводиться, коли у молодих рослин починає утворюватися друга пара листочків.

Вносяться сухі добрива з одночасним розпушуванням міжряддя. Щодо кількості добрива - на 1 кв. метр знадобиться ок. 8 г калійної солі і 7-9 г аміачної селітри.

Час другої підгодівлі настає незадовго до змикання рядів, і без розпушування тут не обійтися. Добрив на 1 кв. метр йде трохи більше - калійних добрив потрібно 16-20 г і 10-15 г азотного підживлення.

Проріджування буряка

Як і інші коренеплоди, буряк висівається рясніше, ніж це необхідно для її нормального розвитку. Спеціально загущений посів є заходом проти поганої схожості сіянців, псування і загибелі внаслідок поганих погод.

Густо посаджені рослини віднімають одне в одного ресурси зростання, що призводить до мізерного врожаю і зниження загального рівня продукції. Коріння у буряка, вирощуваної без проріджування, будуть дрібні і кривуваті. Тому проріджування буряка - міра першої необхідності.

Перше проріджування проводять, коли на рослині з'являються два перших повноцінних листа. У рядку залишають 2-3 см між рослинами. Друге проріджування слід робити, коли на рослинах вже розвинулися по 5-6 листків, проміжок між рослинами залишають в 4-6 см.

Нарешті, третю процедуру проріджування проводять до 15 серпня, між рослинами залишаються вільні проміжки по 6-8 см. Обов'язково стежте за термінами проріджування, запізнення з цієї важливої ​​процедури загрожує значним погіршенням кількості і якості врожаю. Найкраще проріджувати після недавнього поливу або рясного дощу. Вологий грунт легше відпускає висмикувати рослини, сусідні рослини менше будуть потривожені, а пересідаємо екземпляри легше приживуться в уже вологій землі.

Посадка буряків (відео)

За правилами, при першій по рахунку процедурі проріджування видаляються найслабші і нежиттєздатні рослини, а в процесі другого і третього проріджування пересідають найрозвиненіші, великого розміру, практично придатні для поїдання рослини, а також видаляються ті екземпляри, на яких помітні ознаки хвороб. Тепер, керуючись, нашим мануалом по вирощуванню буряків, вам буде легше підступитися до цієї справи, бажаємо хороших урожаїв і обов'язково інформуйте нас про ваших городніх досягнення.

Також читайте:


Розсада в обі спб

Шкідники помідорів і боротьба з ними

Чорні помідори сорту

Вирощування пряних трав в домашніх умовах

Вирощування кавунів в сибіру у відкритому грунті

Чим обробити помідори від шкідників

Томати для ростовської області насіння кращі сорти

Выращивание огурцов под пленкой

Як виростити великий урожай помідорів в теплиці

Вирощування томатів у відкритому грунті на Уралі

Чим полити розсаду помідорів щоб краще росла