Деревна зола як добриво для томатів :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Добрива » Деревна зола як добриво для томатів

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Деревна зола як добриво для томатів

З представленої формули видно, що Деревна зола як добриво містить один з найважливіших елементів живлення рослин - кальцій . Він необхідний для нормального росту зеленої маси на початковому етапі розвитку, і забезпечує збалансоване харчування протягом усієї вегетації. Це особливо важливо для городніх культур, які утворюють велику надземну частину, наприклад, помідорів, гарбузів, огірків.

Таблиця: варіації складу золи, в залежності від виду:

Карбонат кальцію

При застосування золи як добрива спостерігається активне зростання, і компактніше (за термінами) дозрівання таких представників сімейства пасльонові, як помідори. Карбонат кальцію (CaCO3) Впливає на активність обмінних процесів.

Він підсилює швидкість пересування речовин по клітинам рослинного організму, і нормалізує перебіг біохімічних процесів. Це його властивість дозволяє використовувати золу як добриво.

Особливо корисний цей елемент для квітів, так як впливає на величину і пишність бутонів. Добриво огірків золою, в якій міститься велика кількість карбонатних з'єднань кальцію, допомагає їм повноцінно розвиватися. Ця рослина відрізняється безперервним зростанням вегетативних тканин, і Ca служить сполучною ланкою при транспортуванні корисних речовин в клітини.

Силікат кальцію

Силікат кальцію (CaSiO3) - речовина, яка при з'єднання з пектиновими складовими, Склеює клітини, утримуючи їх між собою. Допомагає активно засвоювати вітаміни. Наприклад, цибуля дуже гостро реагує на недолік CaSiO3.

Відбувається висушування і розшарування цибулини. Цю ситуацію можна виправити, полив рослина настоєм з золи.

Сульфат кальцію

Сульфат кальцію (CaSO4) - кальцієва сіль сірчаної кислоти. Входить до складу суперфосфату, одного з найпопулярніших мінеральних добрив.

При застосування в складі золи він робить менш сильне, але більш довгостроковий вплив на рослини, ніж в складі мінеральних підгодівлі. Кальцій особливо важливий для росту розсади , в період утворення зеленої маси, наприклад, для квітів і зелені, цибулі та петрушки. З віком цей елемент накопичується в стеблах і листках, і після його загибелі повертається в грунт.

Хлорид кальцію

Хлорид кальцію (CaCl2). Багато джерел запевняють, що деревна зола не містить хлор. Але, відповідно до формули, ми бачимо, що в її склад входить хлористий кальцій. Чи небезпечний він для рослин? Можна з упевненістю сказати, що немає.

Два іонних елемента, які входять в цю сполуку, навпаки, Мають велике значення для здорового харчування плодових і овочевих культур. Майже вся відома науці флора використовує хлор для активізації зростання протягом усього періоду вегетації.

Він постійно міститься в зеленій масі плодових і овочевих культур в розмірі до 1% від їх загальної ваги. У винограді і помідорах його зміст дещо вище. Хлорид кальцію активізує утворення ферментів, а також фотосинтез, допомагає передавати поживні елементи. Кам'яна сіль допомагає повністю використовувати невеликий запас цих речовин, якщо застосовувати деревну золу як добриво. Ще одна корисна властивість цього хлориду - він підвищує зимостійкість плодових дерев і лоз винограду, що дозволяє вирощувати цю теплолюбних культур навіть в досить холодних регіонах (Псковська, Ленінградська області). Він допомагає підтримувати однорідність ґрунту, уникаючи її спучування, що дозволяє захистити коріння від проникнення до них холодного повітря. CaCl2 допомагає впоратися з такими захворюваннями рослин:

 • Гниття яблук, закладених на зберігання. Почорніння плодів у помідорів. Почорніння і гниль картоплі, як в період зростання, так і під час зберігання. Передчасне опадання ягід винограду. Пліснявіння полуниці при повторному врожаї. Поява «чорної ніжки» у троянд.
 • Завдяки своєму «осушують» властивості, CaCl2 допомагає перемогти безліч хвороб сільськогосподарських культур, викликаних Конєва і стебловий гниллю. Він дуже корисний для троянд.

  Завдяки цьому елементу, настій золи можна використовувати не тільки для садових, але і для кімнатних рослин, для оздоровлення землі і запобігання зростанню шкідливих мікроорганізмів. Присутність CaCl2 в грунті дозволяє перетворювати азотокіслий амоній в сіль азотної кислоти, яка дуже корисна для життєдіяльності рослин. Це дуже важливий аспект при добриві огірків золою, так як вони чутливі до нестачі азоту.

  Кам'яна сіль

  Кам'яна сіль, яка входить до складу золи, Є каталізатором зростання для таких рослин, як огірки, гарбузи, кабачки, так як дозволяє клітинам утримувати воду, накопичуючи і застосовуючи її в разі посухи.

  Ортофосфат калію

  Ортофосфат калію (K3PO4). Ця речовина Допомагає регулювати водний баланс рослини. При нестачі цієї речовини в листі і коренях накопичується аміак, який пригнічує ріст.

  Також калієва сіль ортофосфорної кислоти допомагає збільшити зимостійкість теплолюбних рослин, наприклад, винограду. Калій також створює сприятливу лужне середовище для садових квітів, таких як троянди, лілії і хризантеми.

  Магній

  Зола відноситься до добрив, до складу яких входять три магнієвих з'єднання, сукупно діючих на різні процеси метаболізму в плодових і овочевих культурах, а також у злаках. Цей елемент, в деякому роді, є «напарником» калію, вони спільно Беруть участь у виробленні енергії рослинним організмом.

  Сульфат магнію бере участь в утворенні вуглеводів, які стають будівельним матеріалом для крохмалю і целюлози. Для стрижневою кореневою системи (у троянди, наприклад) наявність в добриво магнію дуже важливо, так як вона споживає його в більшому, у порівнянні з наземною частиною, обсязі.

  Натрій

  Останній елемент у списку, але не останній за важливістю. Він активізує ряд ферментів, які не реагують з іншими речовинами з хімічного складу золи.

  Наприклад, томати відносяться до натріефілам, рослинам, які позитивно реагують на натрій, особливо коли недостатньо забезпечені калієм. Він Покращує їх водний баланс.

  Коли необхідно застосовувати золу?

  Різні хімічні мікроелементи, які повинні входити до складу здорових рослин, міститися в цьому органічному поєднанні. Їх недолік негативно позначається на розвиток і зростання, призводить до виникнення захворювань. Як ми з'ясували вище, Основний елемент, який міститься в золі в різних з'єднаннях - це кальцій. Ознаки Нестачі кальцію:

  • Депігментація листя у кімнатних рослин (вони набувають біле забарвлення) .Деформація листя (кінчики загинаються вниз, краї - закручуються вгору) .На пасльонових опадають квітконоси. На плодах помідорів з'являються темні плями. На яблуні відмирають верхні частини пагонів, погіршується смак плодів. На бульбах і стеблах картоплі і цибулі утворюються ділянки відмерлої тканини.

  Друге за важливістю речовина, яке необхідно використовувати для нормальної життєдіяльності рослин - калій . Він міститься в золі в набагато меншому обсязі, ніж кальцій, але в достатній кількості, щоб нормалізувати обмінні процеси в рослинному організмі. Якщо його не вистачає, то це можна зрозуміти по певних змін у зовнішньому вигляді. Ознаки Нестачі калію:

  • На плодових деревах листя передчасно в'януть, але при цьому міцно триматися на гілках. Троянди перестають пахнути. На картоплі і пасльонових починають сохнути краю листа, потім він згортається в трубочку.

  Ще один елемент зі складу - магній. Він є утворюючим елементом, який дозволяє виробляти вуглеці. При його недоліку рослина пригнічується, і він припиняє здійснювати активний розвиток. При його недоліку з'являються такі ж ознаки, як і при нестачі калію.

  Натрій є умовно корисною речовиною, тому на його малу кількість у складі фракції, при використанні деревної золи як добрива, можна не звертати уваги.

  Кілька прикладів, коли використання золи протипоказано

  Надлишок добрив, навіть органічних, може привести до не менш негативних наслідків, ніж їх недолік. Застосування деревного попелу в якості добрива слід виключити на грунтах з високою кислотністю. На підвищений pH фактор можуть вказати наступні зміни рослин: Ознаки Надлишку кальцію:

 • Надмірний ріст листових розеток у винограду і яблунь. Відмирання пагонів по всій довжині батоги помідорів. Опадання листя у садових квітів. Межжілочний хлороз з білими плямами у кущів троянд. Депігментація листя (вони набувають біле забарвлення).
 • Ознаки Надлишку калію:

 • Побуріння м'якоті яблук і груш. Гірка ямчатность плодів. Передчасне опадання листя садових і кімнатних рослин.
 • Відео: фільм для садівників про деревної золи

  Зола в городі - що, коли і як їй підгодовувати?

  Зупинимося на рослинах, яким найбільше показано застосування золи в якості підгодівлі.

  Огірки

  Ця баштанних культур, успішно районована в середній смузі, споживає безліч різних поживних елементів на всьому протязі свого зростання і розвитку. Кальцій і калій, які допомагають застосовувати золу як добриво, відповідають за освіту батогів і зав'язі.

  Саме ці речовини допомагають затримувати воду в клітинах. Добриво огірків золою необхідно, так як ця рослина, яке постійно потребує нормальному водному балансі.

  Як удобрювати огірки?

  Перший спосіб зробити добриво з золи - посипати грядку тонким шаром цієї речовини перед поливом. Всі корисні речовини вбереться згодом разом з водою. Другий спосіб більш трудомісткий, але дозволяє створити склад, в якому буде більше корисних речовин.

  Це настій золи, який робиться так: 3 столові ложки порошку заливають літром води і наполягають протягом тижня. Після цього вносяться під рослина з подальшим рясним поливом. Норма витрати розчину при добриві огірків золою - 0,5 літра на один кущ.

  Цибуля

  Ця культура схильна до кореневої гнилі. Зола відноситься саме до тих добрив, які запобігають росту гнильних бактерій в грунті.

  Лук можна удобрювати так само, як огірки, запилюючи землю перед поливом, або використовувати настій золи (приготований в тій же пропорції, що і для підгодівлі огірків) Застосовується підгодівлю слід не більше трьох разів за сезон. Також можна внести це добриво перед весняної перекопування грядки.

  Це захистить лук від хвороб на початковому етапі зростання, і допоможе йому запастися необхідними для подальшого розвитку мікроелементами. Є ще один спосіб внесення цієї підгодівлі. Його дуже зручно використовувати саме на цибулевих грядках.

  Це борозенки, які робляться за допомогою мотики уздовж рядів з цибулею. У них заливається настій золи, і тут же закладається грунтом.

  Томати

  Якщо деревна зола як добриво використовується для підгодівлі кущів помідорів, то вже через тиждень після внесення можна спостерігати активізацію їх зростання. Ці рослини люблять кальцій і калій. Вони необхідні їм для утворення запасів вологи в м'ясистих стеблах, і формування повноцінних соковитих плодів.

  Як удобрювати помідори золою?

  Передпосадкових спосіб

  Це органічне добриво вносять в грунт навесні, за пару тижнів до посадки томатів. Норма витрати - 1 стакан на лунку. Бажано проводити підгодівлю, коли земля прогріється, як мінімум, до 15 градусів тепла.

  Годуємо помідори в процесі росту

  Зола відноситься до добрив, які можна вносити протягом усього вегетаційного періоду. Тому, томати можна підгодовувати і поверхнево.

  Для цього припорошує земля в лунці, перед поливом, з подальшим розпушуванням. Від золи покращується смак помідорів, вони стають соковитими і солодкими. Калій, що входить до її складу, вступає в ряд хімічних реакцій, завдяки яким утворюється плодовий цукор, фруктоза.

  Виноград

  Чи не коренева підживлення винограду

  Проводиться кілька разів за сезон, у вечірній час. Рідина безпосередньо розпорошується на листя за допомогою трав'яного віника, або через спеціалізований пульверизатор зі збільшеним розміром сопел. Якщо немає такого обладнання, то його можна зробити своїми руками.

  Як зробити пристосування для розпилення настою золи?

  Для цього беремо стандартний розпилювач і спицю середнього розміру. Нагріваємо спицю на відкритому полум'ї (газова плита підійде), і проколюємо нові отвори, більшого радіусу.

  Не забувайте струшувати ємність перед розпиленням, тоді суспензія рівномірно розподілиться по листю винограду. Восени на винограднику накопичується велика кількість старих лоз. Вони ідеально підійдуть для спалювання.

  Цю золу використовують для приготування специфічної підгодівлі, яка враховує сезонну потребу винограду в різних поживних речовинах. Для повноцінного розчинення всіх корисних речовин у воді необхідно близько трьох днів, це приблизний час розчинення магнію. Близько 1 кг золи заливається 3 відрами води, і щодня кілька разів ця суспензія перемішується.

  Отриманий склад можна зберігати в прохолодному місці протягом місяця. Для використання його розводять водою в пропорції 1 частина робочого розчину до п'яти частинах води. Для кращого прилипання до листя винограду, в отриману суспензію можна додати стружку господарського мила.

  Троянди

  У перший рік свого перебування на новому місці королева саду в підгодівлі не потребує. Але грунт перед посадкою троянди можна заздалегідь підготувати, внісши деревну золу як добриво під час осіннього перекопування, для нормалізації кислотності грунту. Починаючи з другого року, успішно перезимували троянду починають підгодовувати.

  В основному це робиться за допомогою внесення готових органічних добрив. Але також можна зробити добриво з золи. Для троянди використовується як коренева, так і некоренева підгодівлі. Для першої концентрація речовини у водному розчині нижче - 100 гр. порошку на 10 л води.

  При позакореневому підживленні, коли рідина розпилюється по листю рослини, застосовують концентрації 200 гр. на 10 л води. Підгодовувати троянди краще ввечері, вдень можна спалити листя і квіти під променями палючого сонця. Для обприскування застосовується трав'яний віник. Настій золи, під час застосування необхідно постійно помішувати.

  Справа в тому, що знаходиться в складі цього органічного добрива фосфор, має схильність швидко осідати на дні ємності. Якщо це станеться, рослини його не отримають, а адже це найважливіший мікроелемент.

  Кімнатні рослини

  Деревна зола як добриво, застосовується як для садових, так і для кімнатних рослин. Наприклад, вона допомагає боротися з кореневою гниллю у бульбових бегоній. На речовини, що входять до її складу, добре реагують цикламени, герані і фуксії.

  Її треба додавати при пересадці цих рослин, виходячи їх пропорції 2 ст. ложки на 1 літр готового грунту. Також приготувати добриво з золи для кімнатних рослин можна за допомогою спить чаю. Воно активізує зростання в зимовий період часу, допомагає зберегти забарвлення листя, і підтримати цвітіння.

  Слідуючи цим рецептом, необхідно змішати 1 частину золи з 1 частиною віджатою заварки. Застосування золи в якості добрива корисно для більшості садових і городніх культур. Набір мікроелементів, що входить до її складу забезпечує зростання і харчування рослини. Але ця речовина можна використовувати не тільки в якості підгодівлі.

  Воно допомагає боротися з великою кількістю комах-шкідників. При опудрювання або обприскування культур золою можна спостерігати швидку загибель таких городніх антагоністів, як личинки колорадського жука (2дня), слимаки, хрестоцвіті блішки. Ще один вагомий аргумент для використання золи - її доступність.

  Щоосені на садовій ділянці знайдеться, що спалити з рослинних залишків (гілки дерев, сіно, солома, бадилля). Деякі садівники-любителі пристосовують під піч старі бочки, тоді виробництво відбувається без втрат зольной фракції. Дане добриво має органічне походження, що дуже важливо для багатьох садівників.

  Застосовуючи його, можна не побоюватися за своє здоров'я, і ​​здоров'я своїх близьких. Мабуть, це один з найголовніших аргументів при виборі деревної золи в якості добрива.

  Відео: застосування золи як добрива

  Зараз навряд чи хтось буде зацікавлений рекламувати природні добрива, оскільки вартість деревної золи буде значно вище, ніж ціна хімічних порошкових добрив. Крім того, що раніше широко використовувалася деревна зола, варто також згадати про такому корисному природному добриві як сланцевої і торф'яний золі. Всі види природних добрив відмінно справляються зі своїми завданнями, а саме - забезпечують належний догляд за рослинами і грунтом.

  Що являє собою природне добриво

  Зола - це залишок, який виходить в результаті спалювання органічних матеріалів. Наприклад, деревну золу можна отримати, якщо спалити дрова і стару деревину.

  Для отримання золи можна взяти заражені гілки, які не можна покласти на компостну купу для освіти природного добрива. Золу з соломи отримують також шляхом спалювання сухих рослин і сухої трави. «Пічну» золу отримують з деревини, сухих гілок, сучків і будівельних відходів дерева (без фарби). Таким чином, можна отримати корисну добриво для ґрунту і рослин.

  Коли в багатті одночасно з деревиною горів пластик, побутове сміття і газети, то така зола не вважатиметься корисною. Подібний «брудний» багаття лише зашкодить грунті і рослинам, додавши ще більше важких металів. Збирають золу відразу, як тільки попіл охолоне, щоб вона не встигла насититися вологою.

  Намоклий попіл не має корисні властивості, тому відразу після охолодження золу збирають і укладають у контейнери або розкладають по мішках. Важливо зберігати золу в герметичній ємності і не допускати попадання вологи.

  Склад деревної золи

  Хімсклад золи багатий калієм. Залежно від рослин, з яких виходить зола, її склад може варіюватися. Так, основні елементи в деревної золи - фосфор, кальцій і калій.

  Крім того, якщо спалити листяні породи дерев, то зола буде містити велику кількість калію. Соняшник багатий на карбонат калію (поташ), а торфовища - на кальцій. Крім основних елементів, в деревної золи містяться:

  • Залізо; марганець; молібден.

  Всі ці компоненти дозволяють збагатити грунт і заповнити недолік в мікроелементах. Таким чином, можна одночасно удобрити землю і отримати хороший урожай. Якщо порівнювати деревну золу з хімічними добривами, то варто відзначити, що в ній відсутня хлор.

  Оскільки такі культури як полуниця, малина, помідори і картопля можуть загинути навіть від невеликого змісту в добриві калійних солей і хлористого калію. Крім достоїнств, у золи є і недоліки: в порошку відсутня азот, який прискорює ріст рослин. Поповнити запас азоту допоможуть спеціальні добрива - їх можна купити в спеціалізованих відділах разом з деревною золою. Додавати природну золу одночасно з хімічними добривами потрібно за правилами, щоб не отримати зворотний ефект.

  Зола як добриво

  Вносять золу в нейтральні грунту для підгодівлі овочів, багаторічних рослин, плодових і декоративних дерев. Щоб уберегти капусту від досить поширеного захворювання «чорна ніжка», слід вносити в грунт попіл з деревини. Крім того, готуючи грунт золою, можна отримати хороший урожай кабачків, огірків і патисонів.

  Додають золу по 2 ст. л. в кожну лунку або в ящик з розсадою. Можна внести підгодівлю і перед посадкою, під час перекопування - на 1 м2 землі додають склянку деревної золи. Висаджуючи розсаду баклажанів, солодкого перцю або помідор, приготуйте заздалегідь деревну золу і додавайте в кожну лунку 3 ст. л. золи, причому її потрібно добре перемішати з грунтом.

  Можна заздалегідь удобрити грунт і внести 3 склянки золи на 1 м2.Пріродная підгодівля надає хороший результат на ріст рослин. Необхідно внести в посадкову яму золу, перемішати її з грунтом і висадити плодові дерева. Для багаторічних плодових дерев (вишні, яблуні, груші та сливи), можна зробити хорошу підгодівлю і один раз в 3 роки вносити золу в пристовбурні кола. Як правильно вносити природну підгодівлю:

  • Підготуйте невеликі канавки (глибина 10 см); насипте в поглиблення золу (для одного «дорослого» рослини потрібно не менше 2 кг); підготуйте розчин (науковий термін «зольний»), що складається з 2-х склянок золи і відра води; після внесення добрива канаву потрібно закрити шаром землі.

  Хороший урожай після підгодівлі деревною золою дає чорна смородина. Під кожен кущик внесіть 3 склянки свіжої золи, відразу ж накрийте її шаром грунту. Можна приготувати рідке добриво, таким чином, одночасно вноситься в ґрунт добриво і волога.

  На відро води береться не більше 100-150 г золи. Підживлення вводиться в воду і обережно перемішується. Не припиняючи помішувати, рідина вливають в заздалегідь підготовлені борозни і відразу підгортають землею. Кожна рослина «вимагає» певної кількості добрива.

  Наприклад, щоб підгодувати томати, капусту й огірки, на одну рослину досить внести по 500 г рідкого добрива. Крім збагачення грунту і отримання хорошого врожаю, золу можна використовувати в якості обприскування рослин від хвороб і шкідників. Посипати рослини золою бажано на світанку, коли ще не «пішла» роса (ефективно в боротьбі з тлею).

  Якщо роси немає, то перед обробкою рослин їх бажано добре обприскати з пульверизатора чистою водою. Як приготувати розчин: береться 300 г золи і проходять крізь сито. Порошок заливають склянкою окропу і ставлять ємність на вогонь.

  З моменту закипання розчин продовжують тримати на вогні близько півгодини. Потім рідину знімають з вогню і чекають, коли зола настоїться (8-10 годин), після чого проціджують.

  В отриманий розчин додають воду (близько 10 л) і 50 г подрібненого на крупній тертці господарського мила. Деревна зола добре відлякує равликів, мурах і слимаків. Необхідно розсипати золу по землі або насипати трохи золи близько тих рослин, де зазвичай знаходяться равлики. Щільну, важку грунт удобрюють 2 рази в рік - на початку весни і наприкінці осені.

  Легкі супіщані грунту досить удобрювати 1 раз в рік - з настанням весни. Норма для таких грунтів - не більше 200 г на 1м2. З моменту внесення золи в грунт її дію активно протягом 2-4 років. Як дізнатися, скільки грамів золи потрібно додати:

  • У столовій ложці міститься 6 г золи; в стандартному склянці (гранчастій) - 100 г золи; в 500 г банку - 250 г золи; в 1000 банку (1 л) - 500 г золи.

  Зберігається деревна зола тільки в сухому приміщенні, оскільки потрапляння вологи призведе до втрати корисних мікроелементів.

  Деревна зола як добриво

  Якщо порівнювати деревну золу з іншими природними добривами, то ефективність природного добрива значно збільшується, якщо змішати золу з перегноєм і торфом. Необхідно знати, що не всі рослини можна підгодовувати деревною золою. До таких належать культури, що ростуть на кислих грунтах: журавлина, камелія, чорниця, азалія і інші. Норми внесення підгодівлі для різних городніх культур:

 • Огірки - в підготовлену лунку для насіння або розсади висипається одна жменя попелу (2-3 ст. Л.). Для перцю, капусти, синенькі і помідор норма попелу в одну лунку - 2 ст. л. Красную і чорну смородину краще удобрювати ранньою весною. Вноситься 1 стакан порошку в ямку під кущ, зверху накривають попіл землею. Щоб удобрити суницю і полуницю, золу розподіляють між грядками, потім грунт розпушують. На 1м2 землі береться 1 стакан золи. Норму підгодівлі для добрива можна використовувати для вирощування редьки, буряка, моркви і петрушки. Перед посадкою картоплі в кожну лунку додають четверту частину склянки попелу і добре перемішують із землею.
 • Також дуже небезпечно перенасичення грунтів деревною золою. Якщо внести добриво в надлишку, то можна отримати зворотну реакцію - надлишок в грунті мікроелементів і виникнення лужної реакції.

  Це завдає сильної шкоди грунті. Хорошим прикладом ефективності деревної золи є картопля. Якщо внести всього 1 кг золи на 100 м2 (1 сотка), то можна підняти урожай на 8 кг.

  Що ще потрібно знати

 • Не можна вносити золу в лужні грунту, оскільки рослини не зможуть отримувати корисні речовини і стануть швидко гинути. Щоб виконати ощелачіваніе компосту, то вапно краще замінити золою. Вона допоможе підтримувати хорошу середу для мікроорганізмів. Не можна використовувати золу з сечовиною, селітрою і гноєм (свіжим) .Азот дозволяється вносити в грунт через місяць після добрива золою. Під час роботи з деревною золою слід дотримуватися всіх заходів безпеки - захищати очі, рот і ніс від попадання сухого пилу. Збираючи попіл з багать, слід пам'ятати, що навіть захолола на перший погляд зола може бути оманлива. Тому, щоб не обпектися і не зіпсувати садовий інвентар, найкраще збирати золу в рукавичках і виключно в металеві ємності. Пластикові відра краще не використовувати, попіл може пропалити пластмасу.
 • Зола як добриво: склад, внесення

  • 0.00 / 5 5