Брюссельська капуста посадка і догляд :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Капуста » Брюссельська капуста посадка і догляд

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Брюссельська капуста посадка і догляд

Брюссельська капуста з'явилася в Бельгії, а потім поширилася по Західній Європі, де її стали успішно використовувати в приготуванні різних страв. Вона містить в 3-4 рази більше вітаміну С і вдвічі більше білка, ніж білокачанна капуста. Багата каротином і фосфором, необхідним в дитячому харчуванні.

Цей вид капусти досить пізньостиглий. Навіть ранні сорти дозрівають 130-150 днів, а пізні - до 170 днів.

Сорти

Середньопізні - Вертус, Горнет, Розелла, Перфекшн. Пізні - Кетскілл, Гронігер. Сучасні сорти утворюють до 50-60 кочанчиков діаметром 5-6см і дозрівають вони одночасно.

Грунт

Брюссельська капуста найбільш вибаглива до родючості грунту і умов харчування, тому під неї відводять найкращі грунту і вносять максимальну кількість органіки. На важких і ущільнених грунтах росте вона погано. Ділянки з високим рівнем грунтових вод для неї непридатні, тому що надлишок вологи призводить до загнивання кочанчиков.

Посадка

Оптимальна температура для росту брюссельської капусти 15-18 ° С. В період формування кочанчиков її холодостійкість зростає і вона здатна витримувати низькі температури до -8 ... -10 ° С. Але, незважаючи на це, висаджують розсаду у відкритий грунт не раніше середини квітня.

Під час посадки в лунки додають по 1ст. л. суперфосфату і кальцієвої селітри. Недолік кальцію викликає внутрішнє побуріння кочанчиков. Азот підвищує вміст в них білка. Можна внести золу, багату калієм, а ось аміачну селітру краще не застосовувати.

Надмірне внесення азоту зменшує щільність кочанчиков, в них накопичуються нітрати. Вона краще, ніж білоголова капуста, витримує спеку, що пояснюється глибоким заляганням коренів. Досить вибаглива до світла, тому постійно прополюють бур'яни і дотримуються оптимальну схему посадки: для середньостиглих сортів - 60х60см, для пізніх - 70х70см.

Підживлення

Під час вегетації проводять три підгодівлі. Першу роблять комплексним мінеральним добривом з усіма мікроелементами (Флоромікс, Басфоліар), другу - органічним (Гумісол, Вермістим, Вермісол, Ідеал) через 3-4 тижні після першої, а третю - через 2-3 тижні після другого. Особливо важлива підгодівля в другій половині літа при формуванні кочанчиков. Свіжий гній під цю капусту вносити не можна, тому що кочанчики будуть деформованими, розтягнеться вегетаційний період.

Але можна розводити його в воді (1: 7) і поливати рослини 1-2 рази за період вегетації. Це покращує структуру ґрунту, привертає черв'яків.

Особливості догляду

При нестачі кисню в грунті ця рослина погано засвоює азот, калій, залізо. На листках з'являються ознаки їх дефіциту, навіть якщо вони в достатній кількості в грунті.

Тому грунт систематично розпушують протягом вегетації, а також перед підгодівлею. Під час поливів грядки правду кажеш. Підгортають обережно, щоб не засипати нижні качанчики. Недолік вологи ця капуста витримує краще, ніж всі інші види.

Качанчики дозрівають не одночасно: спочатку нижні, а потім верхні. Тому в кінці серпня прищипують верхівкову бруньку (верхівку стебла зрізають або обламують), щоб надійшло достатню кількість поживних речовин для дозрівання верхніх кочанчиков.

Брюссельська капуста посадка і догляд

Урожай збирають неодноразово, а в 2-3 прийоми в міру дозрівання. Якщо пізній сорт не встиг сформувати кочанчики, рослини викопують і дорощують в підвалі або парнику. Для цього їх ставлять щільно один до одного, засипають коріння зволоженим грунтом і тримають в темряві при температурі 3-5 ° С.

Шкідники

Особливо небезпечний шкідник - капустяна муха, яка в квітні відкладає яйця. Личинки прогризають в прикореневій зоні кореневі ходи і рослини в'януть.

Брюссельська капуста посадка і догляд

Для захисту розсади під час висадки вносять 1ч. л. гранульованого суперфосфату, протравленого фосфаміду (Бі-58), або обприскують вогнище біопрепаратом Актофіт. Підгортання запобігає потраплянню шкідників в зону коренів. Влітку проти попелиці ефективний біопрепарат Вертіціллін.

Вузлики на пам'ять

  • Насіння пізніх сортів брюссельської капусти висівають раніше. Не поспішайте садити сорти з великими качанчики. Дрібні качанчики більш щільні і найбільш придатні для заморожування. Відварюють цю капусту в м'якій нехлорованою воді, в емальованому або нержавіючої посуді. Її готовність настає вдвічі швидше, ніж білоголової.

Різноманітність овочевих культур, які можна обробляти на своїй присадибній ділянці, вражає уяву. Сьогодні ми пропонуємо вам дізнатися про те, як виростити брюссельську капусту своїми руками при дотриманні простих правил агротехніки цього екзотичного для нас овоча. Ви можете почати прибирати її в вересні і закінчити в березні, якщо вирощуєте як ранні, так і пізні сорти - кожна рослина має залишатися продуктивним протягом 8 тижнів.

Час від посіву до появи сходів 7-12 днів Очікуваний урожай з однієї рослини 1 кг Приблизний час від посіву до отримання врожаю 28 тижнів (ранні сорти) Приблизний час від посіву до отримання врожаю 36 тижнів (пізні сорти) Простота обробітку Нескладно

Старі улюблені сорти були витіснені гібридами F1, які зазвичай мають компактний ріст і виробляють велику масу кочанчиков однакового розміру і довговічні розетки. На жаль, вони мають тенденцію дозрівати одночасно.

Капуста брюссельська: посадка і догляд

Посадка брюссельської капусти в середній смузі Росії проводиться розсадним способом. В посівної грядці прорідити розсаду на відстані приблизно 8 см - пересаджують, коли вона виросте приблизно 15 см заввишки. Полийте ряди за день перед пересадкою.

Виберіть захищене і досить сонячне місце для постійного вирощування. Перекопайте восени, тільки якщо необхідно - внесіть садовий компост або добре перепрілий гній як добриво, якщо грунт бідна. Вапно в разі потреби внесіть взимку.

Навесні внесіть комплексне добриво. Чи не перекопувати поверхню перед тим, як садити - тільки м'яко притопчіть і злегка розпушите поверхню граблями.

Для капусти брюссельської посадка і догляд повинні проводиться в суворій відповідності з наведеними тут правилами. Садіть щільно, заглиблений рослини до їх самих нижніх листків. Залиште приблизно 75 см між стандартними сортами, 45 см між компактними сортами F1. Полийте після посадки.

Кращі сорти брюссельської капусти

Сорти брюссельської капусти в даний час представлені кількома гібридами, які володіють стійкістю до несприятливих умов зростання. Пропонуємо вам кращі сорти брюссельської капусти з опису та їх фото. BRILLIANT (F1) .

Ранній сорт з хорошою стійкістю до стрілкування. Вересень-жовтень. MAXIMUS (F1) .

Включений в список в каталогах в якості заміни середньостиглих сортів Peer Gynt. SILVERLINE (F1) . Вирощують заради тонкого смаку. Середнього розміру кочанчики прибирають в листопаді-січні.

TRAFALGAR (F1). Качанчики світлого кольору роблять його гарним вибором для того, щоб показати на виставці. PEER GYNT (F1).

Один з перших гібридів F1 і перш улюблений сорт, але він був замінений в каталогах. WELLINGTON (F1). Відомий своєю стійкістю до хвороб і заморозків. Грудень-березень. FILLBASKET.

Високоврожайний старий фаворит. Великі кочанчики в жовтні-січні. RUBINE. Червоний сорт з низькою врожайністю і хорошим смаком.

Жовтень-січень.

Вирощування і догляд за брюссельською капустою

Вирощування брюссельської капусти - це захоплююче і корисне заняття. Якщо ви організуєте правильний догляд за брюссельською капустою в процесі вирощування, то отримаєте багатий урожай. Рихлите регулярно і захищайте молоді рослини від птахів. Підгодуйте на початку літа.

Не пропустіть гусениць і тлю - обприскати в разі потреби. Восени окучьте стебла ґрунтом і підв'яжіть високі сорти. Стара практика видалення вершин, щоб прискорити дозрівання, більше не рекомендується. Почніть збір, коли самі нижні качанчики досягнуть розміру волоського горіха і все ще щільно закриті.

Виламайте їх різким рухом або зріжте гострим ножем. Обробіть стебло при кожному зборі, видаляючи пожовкле листя і що відкрилися кочанчики, як тільки виявите їх. Вибирайте тільки кілька кочанчиков в один момент з кожного стебла, щоб продовжити період збору. Качанчики повинні бути твердими, і вони повинні бути зварені протягом короткого проміжку часу після збору.

Стаття прочитана 2133 раз (a).

Попередниками для капусти не можуть бути капусти, буряк, томат, ріпа, редька, редиска. Повертати капусту на грядку можна лише через 4 роки. Термін посадки брюссельської капусти При вирощуванні брюссельської капусти через готують грунтову суміш з торфу, дернової землі і піску (1: 1: 1). Стару городню землю і перегній не використовують, т. К. Вони можуть бути заражені чорною ніжкою. Перед посівом субстрат проливають розчином марганцівки.

Насіння брюссельської капусти висівають на розсаду на початку квітня. Розсаду брюссельської капусти висаджують в грунт на початку червня.

Схема посадки розсади брюссельської капусти: 60х60 см.

Насіння капусти закладають в грунт на глибину 1 см. : Чорна ніжка, кила, слизовий бактеріоз, несправжня борошниста роса (пероноспороз), хрестоцвіті блішки, капустяна муха, равлики, слимаки, попелиці, капустяна совка і білан.

З багатьма хворобами і шкідниками можна впоратися. Багато рослин в спільних посадках в змозі самі подбати про своїх сусідів і їх.

Брюссельська капуста посадка і догляд
Білокачанної капусти полягає в збризкуванні грунту водою після посіву насіння до появи сходів (4-5 днів), при цьому ящик з розсадою повинен бути в приміщенні 18-20 ° С.

Після появи сходів розсаду переносять в приміщення з температурою не вище +8 ° С, інакше розсада витягнеться. Через 9 днів розсаду пікірують в стаканчики 6х6 см або 8х8 см. Перед пікіровкою розсаду поливають розчином марганцівки. При пікіровки сіянці заглиблюють до сім'ядольних листочків. Після пікіровки контейнери виставляють на підвіконня, перші 3 дні температуру підтримують 17-18 ° С. У фазі двох справжніх листків роблять першу позакореневе підживлення розсади капусти. Для цього в 1 л води розводять полтаблетки мікроелементів або пів чайної ложки комплексних добрив з мікроелементами, розсаду обприскують цим розчином. Після того, як сіянці приживуться температура вдень повинна бути 13-14 ° С, вночі 10-12 ° С. Поливати розсаду потрібно регулярно при підсиханні грунту водою кімнатної температури. За два тижні до висадки розсади білокачанної капусти у відкритий грунт її гартують. Для загартовування розсади її днем ​​поміщають на балкон або в теплицю з температурою +5 ° С, а вночі обов'язково вносять у приміщення з 10-12 ° С. На початку загартовування розсади капусти проводять її другу позакореневе підживлення. Листочки обприскують розчином сечовини, сульфату калію (по 1 столової ложки) на 10 л води. На одну рослину витрачають один стакан розчину. За тиждень до висадки розсади капусти в грунт її перестають поливати. За 2 години до висадки розсади її рясно поливають. Розсаду заглиблюють до перших справжніх листочків. У відкритий грунт висаджують розсаду капусти з 5-6 листям. Добре затінити розсаду в перші 2-3 дні після висадки в грунт. Після кожного поливу (1 раз в тиждень) потрібно розпушувати грунт на глибину 8 см. Брюссельську капусту НЕ підгортають. Через 20 днів після висадки розсади капусти в грунт рослини підживлюють рідким. Рослини і грунт на грядці можна опудрювальні деревної (1 склянка на 1 м?) Від шкідників і як підгодівля.

Сорти брюссельської капусти: Геркулес 1342, завитки, Касіо.

Copyright © 2009-2015 СадуРад. ru. Використання матеріалів сайту відстежується за допомогою і можливо тільки з зазначенням активного посилання на www. sadurad. ru. Адреса: Останнє оновлення сторінки 23.04.2015

Капуста брюссельська

Ботанічна назва - капуста брюссельська (Brassica oleracea L. var. Gemmifera), відноситься до сімейства капустяних, один з видів листової капусти. Походження - Бельгія. Грунт - нейтральна або слабокисла, суглинна, добре удобрена.

Полив - вологолюбна. Попередники - бобові, картопля, томати, цибулю, коренеплоди. Посадка - розсадою.

Опис брюссельської капусти

Дворічне овочева рослина. У перший рік вегетації формує потовщений стебло 20-60 см, іноді до 1 м у висоту. Листя з тонкими черешками довжиною 15-30 см, зелені або сіро-зелені з восковим нальотом, з гладкими або слабоізогнутие краями.

У пазухах на укорочених стеблинках формуються кочанчики 3-4 см діаметром, з 20 - 60 шт. на одній рослині. На другий рік цвіте жовтуватими квітками і формує стручки з насінням, дрібними, кулястої форми, чорними або темно-коричневими.

В 1 г міститься до 300 насіння, схожість зберігається 5 років. Являє собою почковому мутацію листової капусти, з'явилася в Бельгії імовірно в XVI столітті, звідки потрапила в інші країни Європи. Вперше описана Карлом Ліннеєм, який і ввів назву «брюссельська капуста».

На фото видно, що за зовнішнім виглядом вона сильно відрізняється від інших рослин родини. В їжу використовуються повністю доспілі кочанчики. Овоч популярний в Західній Європі, особливо в Англії, Франції, Голландії.

У Росії відомий з XIX століття, але через холодного клімату поширення не отримав, і в даний час обробляється нечасто, в основному в нечорноземної зоні.

Корисні властивості брюссельської капусти

Качанчики містять до 17,5% сухих речовин, до 5,5% білка, близько 6% цукрів, 1,2-1,7% клітковини. Наявність білка і більше десятка амінокислот визначають харчову цінність капусти брюссельської.

Корисні властивості овоча викликані також присутністю вітамінів C, PP, B1, B5, B6, B9, солей калію, магнію, натрію, кальцію, заліза і йоду. За кількістю вітаміну C вид перевершує білокачанну капусту в 3 рази, порівняємо з чорною смородиною.

Цей вітамін в поєднанні з фолієвою кислотою підсилюють відновлювальні властивості організму, вітамін B5 стимулює імунну систему, запускаючи виробництво антитіл. Клітковина і пектини зміцнюють травну систему, знижують рівень холестерину в крові.

Солі калію, магнію, кальцію і заліза зумовлюють користь брюссельської капусти для серцево-судинної системи, зміцнюють стінки судин, покращують роботу серцевого м'яза, допомагають при аритміях і гіпертонії. Овоч містить багато глюкозілатов, які надають гіркуватий смак Качанчики, вони перешкоджають росту пошкоджених і мутують клітин в організмі, а значить, запобігають розвитку раку.

Рослина сприяє загоєнню пошкоджених тканин, крім того, благотворно діє на підшлункову залозу. На додаток до численних корисних властивостях, брюссельська капуста низькокалорійна (в 100 г міститься всього 35 ккал), тому широко використовується в дієтичному харчуванні при ожирінні, діабеті, серцево-судинних захворюваннях. Поширені сорти брюссельської капусти - геркулес і інші. На території Росії культура має обмежене поширення, число вирощуваних сортів невелика. Найвідоміший сорт вітчизняної селекції, який використовується в країні з 1950 р - капуста брюссельська Геркулес.

Пізньостигла, 40-60 см заввишки, формує 20-30 среднерихлих кочанчиков. Стійка до низьких температур, по врожайності (0,4-0,6 кг / м2), значно поступається сучасним сортам. В даний час вирощують сорт Геркулес +1342.

На ринку присутній ряд сучасних сортів:

Чеський Кассіо , середньостиглий, високоврожайний (1,8-2,0 кг / м2), формує до 60-70 кочанчиков, високих смакових якостей; Німецький Розелла , ранній, з урожайністю 1,1-1,7 кг / м2, дружним дозріванням ; Завитки , пізній сорт чеської селекції, дуже урожайний (2,4 кг / м2), морозостійкий, формує 30-35 кочанчиков; Руднеф , ранній, високоврожайний, стійкий до низьких температур, які тривалий час зберігається на стеблі, смакові якості відмінні. Є ряд гібридів, врожайних, що відрізняються дружним дозріванням. Це среднепоздний Боксер F1 і ранній Долмік F1 з Нідерландів, середньоранні Фрегату F1, Експлорер F1.

Агротехніка вирощування брюссельської капусти

Рослина холодостійка, насіння проростає при 2-3 ° С, дорослі екземпляри витримують морози до -8-10 ° С. Має тривалий вегетаційний період, краще розвивається в умовах низьких температур і довгою теплої осені. Оптимальною вважається температура близько 20-22 ° С.

Так як виростити брюссельську капусту при температурі вище 25 ° С складно, оскільки знижується урожай і якість продукції, в Англії, Голландії овоч часто культивують в зимовий період. Ділянка під посадку капусти брюссельської готують з осені.

Грунт перекопують, вносять мінеральні добрива (суперфосфат, 20-30 г, сульфат калію 15-20 г), 5-8 кг компосту на 1 м2, при необхідності известкуют. Органічні добрива використовують восени, свіжий гній - під попередні культури.

На одному місці вирощують 2-3 роки, після чого, щоб уникнути накопичення в грунті шкідників і збудників захворювань, повертають на колишнє місце через 3-4 роки. Навесні на гряди додають 20-25 г / м2 сечовини або аміачної селітри. Місце для посадки вибирають сонячне, рослина погано переносить затінення, особливо в ранній період свого розвитку.

Використовують розсадний спосіб вирощування. Для капусти брюссельської вирощування розсади аналогічно пізньостиглої білоголової капусти.

Насіння висівають в парники або під плівкове укриття в перших числах квітня, на початку травня 30-35-денну розсаду з 4-6 справжніми листами висаджують в грунт, за схемою 60х60 або 70х70 см. Догляд має багато спільного з іншими видами капусти.

Рослина вологолюбна, але завдяки потужній кореневій системі легше інших представників капустяних переносить недолік води. Вимагає підгодівлі, перша - через 10 днів після висадки в грунт, друга - на початку формування врожаю.

Підгодовують розчином комплексного мінерального або органічного добрива, по 1-2 літри на рослину. Надлишок азоту викликає наростання вегетативної маси, при цьому затримується освіту і погіршується якість кочанчиков, накопичуються нітрати. До особливостей догляду відноситься прищипування верхівки стебла або видалення верхушеной розетки за місяць - півтора до початку збирання, що сприяє прискоренню дозрівання врожаю.

Також цей вид не вимагає підгортання, оскільки перші кочанчики формуються біля основи стебла. Збирання проводять вибірково, з жовтня до пізньої осені, виламуючи нижні качанчики у міру їх дозрівання, при цьому інша частина продовжує вегетацію. Остаточно прибирають з кінця жовтня до початку листопада, після настання стійких холодів.

У рослини відокремлюють стебла з качанчики і в такому вигляді зберігають їх в холодному приміщенні до 3-4 місяців. Відокремлені кочанчики використовують відразу, оскільки при зберіганні вони швидко втрачають товарний вигляд.

Капуста Брюссельська: фотогалерея (натисніть для збільшення):

Капуста брюссельська: вирощування, посадка і догляд

Капуста брюссельська вперше стала відома в Бельгії, звідки пізніше вона проникла в Німеччину, Голландію та Францію, після чого поширилася по всій Західній Європі. На сьогоднішній день вирощування брюссельської капусти здійснюється майже у всіх куточках світу, і багато в чому ця тенденція пояснюється не тільки невибагливістю даної культури, а й делікатесними смаковими якостями її плодів, і вражаючим спектром містяться в них вітамінів і мінеральних речовин.

Отже, як виростити брюссельську капусту і якими рекомендаціями слід скористатися для отримання відмінного врожаю? Особливого поширення і популярність у сучасних дачників отримали сорти: - Розелла - середньостиглий і досить урожайний сорт (до 50 кочанчиков на одному стеблі); - Даллік - середньопізній гібрид з хорошою врожайністю і високою опірністю до кили; - Кассіо - ще один середньостиглий і високоврожайний сорт (до 60 кочанчиков на одному екземплярі); - Геркулес +1342 - пізньостиглий сорт, стійкий до захворювань. Відрізнити від інших культур ця рослина досить просто: на відміну від інших представників сімейства капустяних воно росте не вшир, а вгору, досягаючи у висоту 1-1,2 і більше метрів. На довгому його стеблі в пазухах розташовуються дрібні, з волоський горіх, качанчики діаметром 2,5-7 см.

За їх схожість з бутонами троянд дана культура в Голландії і Німеччини нерідко зветься «розенколь» - розовідний капустою. На одному екземплярі може перебувати від 30 до 90 таких кулястих плодів вагою від 8 до 20 м Верхівку рослини зазвичай вінчає пишна розетка зелених або сіро-зеленого листя з слабоізрезанние або гладкими краями. На перший рік вирощування брюссельська капуста формує вже згадані кочанчики, на другий - покривається квітконосні пагонами, після чого зацвітає і дає насіння.

Брюссельська капуста: вирощування і догляд за нею

Описувана культура досить вимоглива до грунту і ділянці свого зростання. Кращим місцем для неї вважаються родючі окультурені суглинки з низькою кислотністю або нейтральним рН.

Так само, як і для білокачанної, пекінської капусти та інших представників даного сімейства, цій рослині відводять добре освітлюється місце на ділянці (через нестачу світла кочанчики часто не встигають повноцінно розвинутися до заморозків) .Краще попередниками вважаються бобові, коренеплідні овочеві, гарбузові культури, ранні томати. Найгіршими - все хрестоцвіті (з огляду на підвищений ризик передачі загальних хвороб і шкідників). З урахуванням того, що тривалість вегетації у брюссельської капусти становить 160-180 днів (близько півроку), вирощування її здійснюють виключно розсадним способом.

Як виростити брюссельську капусту з насіння: отримання розсади

Маючи намір отримати розсаду даної культури, насіння висаджують в останніх числах березня або в 1-2 декаді квітня в ящики з почвосмесью з дернової землі, торфу з додаванням невеликої кількості деревного попелу і мінеральних добрив (землю з городу використовувати не можна з огляду на високий ризик зараження килою і паразитами ) .сім'ї закладають на глибину 1-2 см. Сходи з'являються на 3-4 (рідше на 8-10) день після посіву.

Оптимальна температура для проростання насіння + 18 ... + 20 ° С, для росту і формування молодих рослин - + 15 ... + 18 ° С. Протягом розвитку розсаду поливають у міру необхідності, стежачи за тим, щоб земля в ящиках не пересихала, але і не була надмірно залита водою. Коли кущики зміцніють, і на них сформується по 4-7 справжніх листочків, молоді рослини висаджують в грунт - зазвичай це робиться в період з 15 травня по 5 червня. Попередньо ще з осені, з урахуванням планування присадибної ділянки, під них відводять окреме, просторе і добре освітлюється місце (не забувайте, що для повноцінного розвитку кожного кущика потрібно не менше 1 кв. М площі харчування) .Далі, інструкція про те, Як виростити брюссельську капусту , передбачає стандартний перелік рекомендацій по осінньої підготовці ділянки під посадку розсади, а саме виконання таких умов, як: - внесення в грунт мінеральних добрив: на 1 кв. м землі вносять 5-6 кг торфокомпосту, по 1-2 ст. ложки аміачної селітри і суперфосфату, 1 ст. л. хлориду калію. Додатково потрібно внести ще восени золу або вапно, виходячи з розрахунку: 200 г будь-якого із зазначених компонентів на 1 кв. м. Весной ділянку знову перекопують, але ніяких органічних добрив не вносять, щоб не спровокувати цим затримку формування кочанчиков або їх хворобливої деформації.

Молоді рослини з грудкою землі на коренях висаджують в ряди, зберігаючи дистанцію між ними в 60-70 см в кожну сторону. При посадці землю у стовбурів ретельно утрамбовують, щоб зростаючі пагони були надійно зафіксовані в грунті.

Тут важливо зауважити, що найкраще на новому місці приживається розсада касетна і кімнатних, у якій коренева система не страждає при пересадці. Догляд за брюссельською капустою майже нічим не відрізняється від правил вирощування білокачанної капусти - лише з тим винятком, що «бельгійка» трохи менш вимоглива до поливу через свою міцної і добре розвиненою кореневої системи. Полив під час вирощування в відкритому грунті здійснюють приблизно 8-10 разів, виходячи з норми 350-400 л води на 10 кв. метрів за один полив до початку формування кочанчиков, і 400-450 л після їх появи. Двічі за сезон молоді рослини підживлюють мінеральними (не органічною!) Добривами, до яких ця культура дуже чуйна. Перша підгодівля проводиться через тиждень після висаджування розсади в грунт.

У цьому випадку використовують нітроамофоску з розрахунку 1 ч. Л. на 2 лунки. Другий раз витягнулися кущики підгодовують в період зав'язування перших кочанчиков.

Тут готують наступний склад: у відрі води розчиняють по 25 г подвійного суперфосфату і сірчанокислого калію + нітроамофоска. Під кожну рослину виливають близько 1,5 л зазначеного розчину. З настанням вересневих днів, т. Е. Приблизно за 3-3,5 тижні до збору врожаю, верхівку кожної рослини потрібно прищипнуть, а розеткові листя - обрізати.

Завдяки цьому методу (т. Зв. «Декапитация») плоди, які утворюються на стовбурі, будуть більшими. Сигналом до збору врожаю виступає жовтувата забарвлення листя біля основи кочанчиков (листя спочатку жовтіють, а потім обсипають), а також поява воскового блиску на самих плодах. Урожай можна зняти одноразово, просто зрубів стебла, або розділити процес збору на 2-3 етапи.

В останньому випадку збір кочанчиков починають з нижньої частини рослин, пальцями виламуючи сформувалися плоди. Також можна вдатися і до дорощування, просто пересадивши капусту в теплицю або перемістивши її в підвал, розсадивши в ящики або канавки з добре зволоженою землею.

Дорощування проводиться при температурному режимі + 3 ... + 6 ° С. З метою тривалого зберігання плоди не знімають зі стебел. Відокремлені ж плоди рекомендується зберігати в прохолодному місці, не очищаючи і не змиваючи з них захисного нальоту.

Перед вживанням в їжу і приготуванням страв брюссельську капусту бажано на кілька хвилин опустити в киплячу воду. Вам сподобалася стаття? Натискайте на кнопочки і діліться з друзями!

Додати коментар


Як видаляти листя у помідор в теплиці

Вирощування кропу

Полив помідор після посадки у відкритий грунт

Вирощування арахісу в домашніх умовах на Україні

Садова полуниця вирощування і догляд

Ремонтантна суниця вирощування і догляд

Пасинкування помідор в теплиці з полікарбонату

Выращивание мандарина в домашних условиях

Помідори хвороби і шкідники фото

Розсада капусти купити

Настій часнику від шкідників саду