Хвороби стручкової квасолі :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Квасоля » Хвороби стручкової квасолі

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Хвороби стручкової квасолі

Квасолі: опис плодів і корисні властивості квасолі

Латинська назва - Phaseolus L. Попередники - томат, огірок, картопля, капуста. Освітлення - світлолюбна. Грунт - родюча, легкий ґрунт. Посадка - насінням. Квасоля відома з античних часів.

У Росії вона з'явилася в XVII столітті. По всьому світу культивують кілька видів. Рослина це теплолюбна.

Не слід сіяти насіння рано - вони можуть загинути від заморозків. Насіння необхідно брати великі. Вони дозволять отримати хороші потужні сходи.

У нормі схожість повинна бути не менше 90%. Насіння бажано перед посівом підготувати. Краща температура для їх розвитку 18-25 ° С.

При посухи квітки можуть опадати, а при холодах рослина стає більш схильним до до різних захворювань. Найкраще посадки відчувають себе на легких і родючих ґрунтах. Не слід використовувати кислі і важкі грунту.

Кращий час для посіву в середній смузі Росії після 20-25 травня. До цього моменту грунт вже повинна бути прогрітій. У тому випадку, якщо грунт важкий і прогрівається насилу, то посів можна перенести на початок літа. Якщо посів ранній, то можна захистити сходи від негоди.

Спорудити на грядці подобу парника - закрити гряду рамою з дерева, яка обтягнута прозорою плівкою. А саму раму встановити на цеглу. Якщо проводився гніздовий посів, використовують захисні ковпачки.

Щоб отримати ранній урожай, можна застосувати розсадний спосіб вирощування. Добре вирощувати культуру близько капусти, картоплі, огірка і буряка. Як правило, підгодівлі не потрібно.

Крім того, необхідно пам'ятати, що азотні добрива можуть негативно позначитися на врожаї. Так як такі підгодівлі активізують вегетативний ріст - формування стебла і листя.

Коріння квасолі

Корінь у рослини стрижневий. Досить сильно розгалужений, має бічні корінці. Велика частина коренів квасолі знаходиться в орному шарі. Але окремі корені здатні йти на глибину до 75 см.

Коріння рослини можуть поглинати азот їх повітря, завдяки азотфиксирующим бактеріям. Також вони допомагають засвоювати важкорозчинні сполуки фосфору. Тому, якщо грунт досить родюча, посадки не потребують зайвих підгодівлі.

Крім цього розвинена коренева система здатна забезпечити рослини необхідною вологою. Підгортання не проводять.

Вживання бобів і квасолі

У їжу вживають як боби - зрілі насіння, так і стручкову квасолю - зелені стручки. З них готують перші страви, закуски, салати і гарніри. Сирі боби і стручки квасолі містять в собі багато шкідливих речовин. Тому їх необхідно відварювати.

Як харчовий продукт вона володіє прекрасним властивістю. При термічній обробці зберігаються всі корисні речовини, а шкідливі знищуються. Вся користь зберігається і при консервуванні.

Плоди квасолі можуть бути самого різного кольору і форми. Їх можна побачити на фото квасолі. При цьому між ними за складом і користь немає відмінностей.

Хімічний склад квасолі

Хімічний склад квасолі дуже багатий. Культура містить велику кількість білків і амінокислот, які важливі для людського організму. Багато в ній і вуглеводів - цукристих сполук. Це сахароза, фруктоза, глюкоза, крохмаль, клітковина, мальтоза і стахиоза.

В овочі багато різних органічних кислот (малонова, яблучна, лимонна). Каротину, вітамінів, фолієвої кислоти. Він містить велику кількість і мінеральних речовин - це мідь, калій, фосфор, залізо і цинк. Цинку і міді в ньому міститься значно більше, ніж в інших овочах.

Користь квасолі

Завдяки великій кількості білків часто її рекомендують включати до складу вегетаріанських дієт. Цинк допомагає синтезувати інсулін. Продукт необхідний в раціоні хворих на цукровий діабет. Він підсилює секрецію шлункового соку, виводить камені з жовчного міхура.

Хвороби стручкової квасолі

Покращує сечостатеву функцію і покращує потенцію. Знімає в печінці запальні процеси, регулює сольовий обмін. Овоч корисний при туберкульозі, атеросклерозі, гіпертонії, при порушенні серцевого ритму.

Він нормалізує обмін речовин, допомагає скинути зайву вагу, благотворно впливає на нервову систему. Часте вживання продукту допомагає уникнути утворення зубного каменю. Корисні властивості квасолі сприятливо впливають на серцево-судинну систему.

У народній медицині плоди використовуються для лікування сечокам'яної хвороби, цукрового діабету. Потужним гипогликемическим засобом є екстракти з лушпиння бобів і стручків. Вони допомагають знизити вміст цукру в крові.

Настоянка з лушпиння бобів володіє антибіотичними властивостями. Ще в стародавньому Римі борошно з бобів використовувалася для лікування різних шкірних захворювань і для відбілювання шкіри. Так що користь квасолі відома вже дуже давно.

Хвороби і шкідники стручкової квасолі

Великої шкоди посадкам наносять різні шкідники і хвороби. Найпоширеніша хвороба стручкової квасолі - це антракноз. Вражає він рослини в нечорноземної смузі. Темно-бурі плями покривають всі наземні частини рослини.

Передається захворювання через уражені насіння і через пожнивні залишки. Щоб уникнути антракоза, необхідно використовувати здорове насіння і дотримуватися сівозміни. Хворі посадки необхідно обприскати розчином бордоською рідини.

Перед посадкою попередньо можна провести прогрівання насіння. Ще часто рослини вражає бактеріальна плямистість або бактеріоз. Захворювання характеризується маслянистими плямами, які мають світлу облямівку.

Вони з'являються на листках, стеблах, бобах і черешках. Рослина стає зморшкуватим і засихає. Захворювання поширюється так само як антракоз - через уражені насіння і через пожнивні залишки.

Заходи боротьби з ним такі ж. Часто рослина поїдають слимаки. Якщо поширення сильне, то посадки можуть бути пошкоджені ними на 90%. Шкідники активні вночі.

Вдень вони ховаються в землі або під рослинами. Запобіжні заходи: видалення бур'янів і рослинних залишків і ретельна обробка грунту. У теплицях і в парниках найчастіше квасоля ушкоджується павутинним кліщем.

Він висмоктує сік, перебуваючи на нижньому боці аркуша. Через місяць уражене рослина гине. Методи боротьби з ним: обприскування тіофосом, нікотин-сульфатом або анабазин-сульфатом.

Квасоля: фотогалерея (натисніть для збільшення):

Якщо у зерновій квасолі для їжі йдуть зрілі сухі насіння, то у стручкової - недостиглі боби, недостиглі насіння в вареному вигляді. Саме про неї піде мова. Її без особливих зусиль зможе посадити і виростити на ділянці навіть початківець овочівник-любитель.

Посадка квасолі

Стручкова квасоля більш вимоглива до родючості грунту, ніж овочевий горох. Для її посадки потрібні родючі, досить забезпечені гумусом, структурні, які не ущільнюються після зливових дощів, грунту.

На недостатньо родючих ґрунтах боби стручкової квасолі будуть грубими. Грунти виснажені, кислі, сирі, зі стоянням грунтових вод, вище 1 м від поверхні, для неї непридатні. У Нечорноземної смузі Росії кращі грунту для стручкової квасолі - супіщані, легкі суглинисті.

Вона любить ділянки зі схилом на південь або південний захід, захищені від північних або північно-східних холодних вітрів, добре прогріваються сонцем, чисті від бур'янів. На території Центральної Росії вона прекрасно росте на легких супіщаних грунтах.

 А на Півдні Чорноземної смуги - на легких або важких чорноземно-суглинистих грунтах. Велика інтенсивність світла на півдні дозволяє розміщувати посіви квасолі між рядами плодових дерев або виноградниках. Іноді при посадці її використовують як ущільнювач капусти, картоплі, огірків. Овочівники-любителю, можливо, доводилося спостерігати, що деякі овочеві рослини при спільному вирощуванні своїми кореневими або листовими виділеннями пригнічують один одного.

Так, звичайно погано ростуть разом бруква і горох, огірок і томат, томат і ріпа, шпинат і редька. Квасоля ж пригнічується цибулею або селерою, що пояснюється біологічними особливостями цих видів, специфікою вирощування і т. Д. А ось з картоплею вона росте добре.

Деякі городники, помітивши такі «добросусідські відносини», влаштовують суміщені посіви: ряд стручкової кущовий квасолі, а далі по одному ряду картопля або буряк. Відстань між рядами 40-45 см.

Коли ці рослини суміщені, від такого сусідства хіба тільки трохи страждає буряк, зате картопля менше вражається колорадським жуком. Попередники для квасолі ті ж, що для гороху: просапні (картопля, овочеві, баштанні), кукурудза та ін. Щоб уникнути захворювань, ураження шкідниками, його не висівають на колишньому місці раніше, ніж через 4-5 років.

Сама квасоля - цінний попередник всіх сільськогосподарських культур. Обробка грунту - загальноприйнята для конкретної зони. Восени ділянку перекопують. Сіяти стручкову квасолю по весняній оранці не рекомендується.

Навесні грунт боронують граблями: спочатку на глибину 10-15 см, потім перед посівом - на глибину посіву. Кислі грунти вапнують (доза вапна 0,5-0,6 кг / кв. М).

На дерново-підзолистих, сірих лісових ґрунтах, вилужених чорноземах восени безпосередньо під квасолю вносять 2-4 кг / кв. м гною. Фосфорно-калійні добрива найкраще використовувати під зяблеву оранку, азотні - під передпосівний обробіток грунту.

Дози внесення мінеральних добрив такі ж, як під овочевий горох. Рослини овочевий стручкової квасолі добре розвиваються на зволоженому грунті, проте надлишок вологи згубний, особливо в холодний період. Якщо вода покриває грунт 3-4 дня, її посіви гинуть.

Родзинка. Приготування спаржевої квасолі на зиму.

Не підходять для її посадки низинні ділянки, що знаходяться в небезпеці заморозків. Для овочевої квасолі потрібна пухка, швидко прогрівається грунт, з мелкокомковатой структурою.

Перед посадкою навесні вносять по 20-30 г / кв. м калійних і 5-10 г / кв. м азотних добрив (суперфосфат вносять восени з розрахунку 20-30 г / кв. м) .сім'ї для посадки відбирають, отбраковивая пошкоджені або несортові. Оскільки овочева стручкова квасоля - теплолюбна культура, її сіють після того, як пройдуть весняні заморозки, приблизно тоді ж, як огірки.

До посадці приступають, коли температура грунту на глибині 10 см буде не нижче 8-10 ° С (насіння починає проростати при цій температурі). Дружне проростання настає при 12-15 ° С, оптимальна температура - 20 ° С.

При температурі ж 35 ° С насіння не проростає. Для різних зон, областей календарні терміни посадки різні. У центральних районах Нечорноземної смуги кращий термін посіву після 20-25 травня, для північних - початок червня.

Хвороби стручкової квасолі

На невеликих ділянках висівають на 5-7 днів раніше, так як посіви можливо захистити від заморозків. На Кубані овочеву стручкову квасолю сіють у другій половині квітня, в Центральній чорноземної смузі - у другій половині травня. На городах її сіють рядковим або гніздовим способом з відстанню 30-45 см ряд від ряду і 10-12 см в ряду.

Глибина посадки 2-3 см на вологих, 4-5 см - на сухих ґрунтах. На важких глинистих ґрунтах з близьким розташуванням грунтових вод квасоля сіють на грядках, де грунт швидше прогрівається.

Гряди закладають шириною 1 м. При квадратно-гніздовий спосіб попередньо роблять лунки, висівають насіння за схемами 35 х 35, 40 х 40 см, в кожне гніздо по 5-6 насіння. По грядках сіють дво-, трьохрядковим стрічками з відстанями між рядами 35-40 см, в ряду - 12-15 см.

Великі насіння висівають по 1-2 в лунку, а дрібні по 3-4.Для прискорення отримання врожаю на 2-3 тижні кущові форми стручкової квасолі висівають під плівкові укриття, де рослини перебувають 1,5 місяця. Ранню продукцію зберуть зі своєю ділянки ті городники, хто вирощує її розсадою.

У цьому випадку насіння сіють в торфоперегнійні кубики (8х8 см) за 3-4 тижні до висадки рослин у відкритий грунт або під плівкові укриття. Після посадки для підтягування вологи до насіння (якщо шар грунту на глибині загортання насіння сухий) грунт злегка ущільнюють, що забезпечує появу дружних сходів. При сприятливих умовах вони з'являються на 5-7-й день, при цьому відразу ж починають рихлити ґрунт на глибину 5-6 см, а коли рослини досягнуть висоти 10-15 см, їх злегка підгортають. Квасоля виносить сім'ядолі на поверхню, сходи у фазі петельки, пробиваючись через кірку, ламаються, тому дуже важливо не допускати утворення кірки.

Її не буде, якщо злегка зволожувати грунт. При появі сходів потрібне глибоке розпушування міжрядь, щоб дати повітря коріння. Це сприяє життєдіяльності азотфіксуючих бульбочкових бактерій, зростання, розвитку рослин квасолі. За вегетаційний період проводять 3-4 розпушування, 1-2 підгодівлі (першу азотно-фосфорними добривами після сходів, другу фосфорно-калійними - перед бутонизацией).

На невеликих ділянках, крім розпушування, при посушливих погодних умовах квасоля поливають обережно, так як надлишок вологи на початку росту сприяє розростанню листя на шкоду цвітінню. Тому рослини поливають до утворення 4-5 листків, потім поливи припиняють, а відновлюють лише на початку цвітіння.

За період цвітіння посадки бобової рослини поливають кілька разів (під вечір або рано вранці). Якщо квасоля розвивається слабо, її підгодовують з розрахунку на 1 кв. м - по 2-3 г аміачної селітри, калійної солі і 4-6 г суперфосфату. До кучерявим або полувьющімся сортам ставлять кілки або Тичини (1 кол для 2-4 рослин) або підв'язують пагони до шпалери (опорі з колів з натягнутим між ними рядами шпагатом, дротом або шпалерної сіткою) .І ще один обов'язковий прийом догляду за посадками стручкової квасолі : ділянку, де вона росте, регулярно прополювати - бур'яни пригнічують ріст цієї рослини, зменшують врожайність.

Хвороби і шкідники стручкової квасолі

Ця рослина уражається тими ж хворобами і шкідниками, що горох, тут найперша турбота городника - для посіву відбирати тільки чисті, незаражені насіння. Бактеріоз, хоча має обмежене поширення, в роки з вологим, теплим літом буває не менш шкідливий, ніж аскохитоз гороху. Уражається овочева стручкова квасоля також борошнистою росою, іржею, білою гниллю, іншими хворобами.

Основне джерело інфекції - заражені насіння, так що, повторимося головне в боротьбі з хворобами - це отримання, збереження здорового насіннєвого матеріалу. Якщо ви бачите білу плівку або білуваті пил на деяких листах або стручках, це перші ознаки захворювання борошнистою росою - без жалю вибери вражений втечу, навіть якщо він має стручки або квіти, викиньте його подалі від своєї ділянки.

 При появі ранніх ознак хвороби, розведіть порошок сухого молока (1 частина сухого молока - 9 частин води). Окропити цим розчином пагони квасолі знизу і зверху. Повторіть цю процедуру двічі за тиждень.

 Це нейтралізує захворювання на ранніх стадіях, дозволить запобігти подальшому зараження посівів овочевої квасолі. Можна чергувати обприскування слабкими розчинами яблучного оцту або харчової соди.

 Швидше за все, такими заходами ви можете стримати зараження, перш ніж воно пошириться на всі рослини. Зменшують небезпеку захворювання дотримання сівозміни (повернення на колишнє місце не раніше ніж через 3 роки), видалення хворих рослин на протязі всього періоду вегетації, знищення післяжнивних залишків; осіння глибока перекопування ділянки. Ось головні заходи в боротьбі з хворобами овочевої квасолі.

Хвороби стручкової квасолі

Прибирання квасолі

Збирання овочевий стручкової квасолі на лопатку починають тоді, коли насіння досягнуть розміру пшеничного зерна, приблизно через 10 днів після утворення зав'язей. У лущильних і полусахарную сортів квасолі лопатку прибирають дещо раніше, так як вона швидко грубіє. Якщо запізнилися з прибиранням, то лопатки цих сортів краще залишити до повної стиглості (на зерно).

З 1 кв. м отримують від 0,8 до 1,8 кг лопаток, або 100-150 г насіння. У сортів кучерявих або полувьющіхся врожаї лопаток і зерна вище. Зелені боби збирають кілька разів через 3-6 днів в Центральній нечорноземної зоні Росії, через 1-2 дня в південних областях.

Кращий час для зборів квасолі - ранній ранок. У жарку пору дня лопатки швидко в'януть, втрачають товарний вигляд. Якщо боби зберігати при температурі 15-20 градусів С, вони протягом двох діб втрачають 30-50% вітаміну С. Зібрану продукцію обов'язково треба переробити або реалізовувати в день збору. Найбільший урожай зелених бобів отримують при другому і третьому зборах. Відео «Овочева квасоля на 6 сотках» з сайту «Садовий світ»:

Корисні властивості квасолі

До стручкової овочевої квасолі відносяться сорти з цукровими бобами, які використовують для їжі незрілими. Цукрові боби бувають без пергаментного шару і волокна - це найцінніші, їх називають Спаржевої , так як вживають у відвареному вигляді, як спаржу. Такі боби ніжні м'ясисті, з високими смаковими якостями. Боби овочевої квасолі (лопатки) в технічній стиглості містять до 6% білка, вітаміни (А, В1, В2, В6, В12, С, К, РР), цукру, мінеральні солі кальцію, заліза, інші речовини, необхідні організму людини.

 У ній також знайшли фізіологічно активні корисні речовини, що сприяють збереженню здоров'я людини. Особливо велике значення придбала Лімська (Місячна) квасоля. Вважається, що корисні властивості квасолі цього сорту перевершують за значимістю інші сорти.

Поки що тільки у неї з усіх бобових виявлені аглютиніни - речовини, що накопичуються в крові людини при інфекційних захворюваннях, що викликають склеювання, випадання в осад болезнотворних мікробів, інших клітинних елементів. Іншими словами, ці елементи відіграють велику роль для імунітету (несприйнятливості) людини до деяких інфекційних хвороб.

Ведуться досліди по використанню квасоляного фитогемагглютинина проти ракових захворювань. Дослідження показали, що екстракти з стручкової квасолі знижують рівень цукру в крові. Відвар бобових стулок вживають при ревматизмі, як сечогінний засіб при набряках, що виникають при захворюваннях нирок, серцевої недостатності. Корисна стручкова квасоля при хворобах печінки.

Стулки бобів входять в збори, що рекомендуються для лікування подагри, сечокам'яної хвороби, циститі. Відвар із стулок бобів і листя чорниці (порівну) призначають при захворюванні підшлункової залози.

Есенція з цілого рослини, зібраного після визрівання плодів, застосовується гомеопатією. Зелені стручки - спаржева квасоля - може бути особливо корисною через вміст мінерального кремнію. Зелені боби - хороше джерело легко засвоюваного кремнію. Зелені боби містять широкий спектр каротиноїдів і флавоноїдів, які володіють антиоксидантними властивостями. Найбільше поживних білків, мікроелементів містять боби довжиною не більше сантиметра.

Більш того саме вони - володарі самого гармонійного смаку. При попаданні сирої квасолі в організм в процесі травлення виділяються речовини, шкідливі для нашого організму, здатні викликати отруєння. Тому, її не можна вживати сиру або недоварену. 

Корисні властивості стручкової квасолі

451

Стручкова, або спаржева, квасоля допомагає боротися з процесами старіння, зміцнює репродуктивну і імунну системи, багата вітамінами.

Історія стручкової квасолі

Стручкова квасоля, її також називають спаржева квасоля і зеленостручковая квасоля, разом з іншими звичними для нас сортам квасолі, відноситься до виду «квасолі звичайної». Квасоля звичайна походить від свого предка-квасолі з Перу.

Хвороби стручкової квасолі

За Центральній і Південній Америці Квасоля поширилася завдяки міграціям індіанських племен. А в Європу квасоля була завезена іспанськими мандрівниками в 16 столітті, які поверталися з Нового Світу.

За Європі і Азії квасоля поширилася завдяки іспанським та португальським торговцям. На територію Київської Русі квасоля потрапила з Європи, і довгий час мала назву «французькі боби». На сьогоднішній день квасоля поширена по всіх країнах світу.

Спаржеву квасоля вирощують в Аргентині, Китаї, Франції, Єгипті, Індонезії, Індії, Іраку, Італії, Мексиці, Іспанії, США.

Поживна цінність стручкової квасолі

Стручкова квасоля - низькокалорійний продукт (31 ккал на 100 г), не містить жиру з високим вмістом насичених жирних кислот. До складу стручкової квасолі входить безліч вітамінів: вітаміни А, С, К, магній, залізо, калій, фолієва кислота, магній і тіамін.

  • Стручкова квасоля - багате джерело дієтичної (харчової) клітковини (9% на 100г), яка діє, як проносне і допомагає захистити слизову оболонку товстої кишки шляхом швидкого виведення токсичних речовин. Також, при вживанні достатньої кількості клітковини знижується рівень холестерину в крові. Особливо рекомендується стручкова квасоля діабетикам, тому, що завдяки клітковині рівень цукру в крові залишається в нормі. До складу стручкової квасолі входить кремній - мінерал, який сприяє зміцненню сполучних тканин і кісток. Стручкова квасоля містить високий рівень вітаміну А, а також сприяють зміцненню здоров'я антиоксиданти: лютеїн, зеаксантин, бета-каротин. Всі ці компоненти сприяють тому, що стручкова квасоля діє, як захисний засіб проти вільних радикалів. А саме вільні радикали є причиною старіння, появи зморшок і виникнення різних вікових захворювань. Зеаксантин - важливий харчової каротиноид, що входить до складу стручкової квасолі, вибірково поглинається жовтою плямою сітківки ока, яке захищає очі від згубного впливу ультрафіолету сонячних променів. Завдяки зеаксантин стручкова квасоля запобігає виникненню плям на рогівці ока у людей старшого віку. Зеленостручковая квасоля є багатим джерелом солі фолієвої кислоти, яка є основним компонентом синтезу ДНК і процесу поділу клітин. Дуже важливо включити в раціон стручкову квасолю під час вагітності, тому, що сіль фолієвої кислоти допомагає запобігти дефект нервової трубки (вроджена патологія при нестачі фолієвої кислоти). Також, стручкова квасоля багата вітамінами В6 (піридоксин), тіамін (вітамін В1), і вітаміном С. Вживання цих вітамінів допомагає організму боротися зі збудниками інфекцій і захищає від шкідливих для здоров'я вільних радикалів. До складу стручкової квасолі входять залізо, калій, кальцій, магній, марганець, які так важливі в процесах обміну речовин в організмі. Як показують останні дослідження, регулярне вживання в їжу стручкової квасолі допомагає скоротити частоту виникнення мігрені, а також квасоля зміцнює імунну і репродуктивну системи людини.
Як вибирати і зберігати стручкову квасолю

Стручкова квасоля продається в свіжому, замороженому і консервованому вигляді. Свіжі плоди квасолі повинні бути довгі, і пружні, але при цьому досить гнучкі. При розламуванні стручка повинен пролунати дзвінкий щелочек.

Не купуйте перезрілу стручкову Квасоля З твердої шкіркою. Зберігати свіжу стручкову квасолю можна максимум тижня. На полицях наших магазинів частіше можна знайти заморожену стручкову квасолю, яка абсолютно не втрачає своєї харчової цінності.

При покупці замороженої квасолі слід звертати увагу на те, щоб квасоля всередині упаковки не була комом, і не відчувався «сніг», це свідчить про те, що квасоля неодноразово розморожувати.

Як готувати квасоля

Сирий стручкову квасолю в їжу вживати не можна, тому, що в ній міститься феазін, який може надати отруйну дію на організм. Тому сиру стручкову квасолю потрібно обов'язково піддавати термічній обробці, щоб позбутися від шкідливої ​​речовини феазіна.

Свіжу стручкову квасолю потрібно промити під проточною водою, щоб позбутися від бруду і піску, потім обрізати хвостики на стручках і кинути в киплячу воду. Варити свіжу стручкову квасолю слід не більше 5 хвилин, інакше вона розвариться, втратить всі корисні речовини і стане непривабливого кольору.