Лук латук вирощування :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Полив » Лук латук вирощування

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Лук латук вирощування

Латук відомий людям з глибокої давнини. Про вирощування цієї цінної овочевої культури розповість сайт mir-ovosey. ru.

Опис латуку

Латук відноситься до роду рослин сімейства складноцвітих. Рід представлений однорічними (рідше - багаторічними) травами (зустрічається латук і в формі напівчагарників) .Соцветія у латуку гроновидний-волотисте або волотисте. Плід рослини - сім'янка.

Відомо більше 100 видів латуку - вони поширені в Євразії, Африці, Америці, а також на території колишнього СРСР. Деякі види виділяються в особливий рід: це легко розмножуються бур'яни. До цієї групи можна віднести латук татарський (молокан татарський), а також латук дикий (латук компасний) .Деякі види латуку мають в своєму складі лактукарій - легко твердіє на повітрі молочний сік. У культурі вирощується латук посівний (салат латук).

В їжу використовуються листя - їх прибирають до формування стебла (після цього листя починає гірчити) .Як овочевої культури салат латук культивується повсюдно. Існує кілька різновидів цієї рослини - латук може бути як листовим, так і качановим.

У листової форми листя не утворюють качанів, а у кочанной, відповідно, утворюють (вони можуть бути щільними або пухкими) .І ту і іншу різновид салату латуку вирощують в захищеному і відкритому грунті. Латук використовують як в якості самостійної культури, так і в ролі ущільнювача. Латук - рослина холодостійка і світлолюбна.

Молоді рослини можуть витримати зниження температури до 1-2 ° С (це дозволяє висівати латук у відкритий грунт восени і ранньою весною) .Оптімальная температура для розвитку латуку: + 10 ... + 17 ° С. При більш високій температурі і в суху погоду латук викидає стрілки і не дає товарної продукції.

Вибір ділянки та підготовчі роботи

Латук віддає перевагу легким за складом, дренованих супіщані грунти. Так само допустимі суглинки. Оптимальний рівень кислотності: рН 6,7-7,4.

Кислі грунти необхідно вапнувати. Важливо пам'ятати, що латук любить помірно вологий грунт: застій вологи неприпустимий, оскільки провокує загнивання коренів. Відсутність вологи призводить до погіршення смакових якостей латуку. Латук можна розміщувати не тільки на світлі, але і в легкій півтіні.

Підвищити родючість грунту перед посівом латуку можна за допомогою внесення перепрілого гною або перегною. Удобрюють ділянку на початку осені - на кожен квадратний метр площі вносять 4-5 кг органіки і 60-70 г нітрофоски. Перед посадкою латуку ділянку вирівнюють (щоб не утворювалися калюжі).

Добрими попередниками вважаються бобові та зернові культури. Після хрестоцвітних латук висаджувати не рекомендується.

Посадка латуку

Латук висівають у відкритий грунт або вирощують через розсаду. На розсаду латук висівають в посівні ящики, наповнені сумішшю перегною і дернової землі (1: 1) .Оптімальние терміни: 5-10 квітня. Глибина занурення насіння: 1 см.

Відстань між рядами: 1,5-2 см. Після посіву насіння латуку грунт злегка ущільнюють. Після появи сходів їх проріджують, залишаючи відстань в 2 см.

Розсаду можна пересаджувати на постійне місце через 30-35 днів (тобто після появи трьох-чотирьох справжніх листків) .При посадці розсади стежать, щоб коренева шийка перебувала на рівні ґрунту. Відстань між саджанцями залежить від сорту: площа живлення для скоростиглих рослин становить 10х10 см, для середньоранніх - 15х15 см, для пізньостиглих - 25х25 см. У відкритий грунт латук висівають, починаючи з весни з інтервалом в 15-20 днів (для продовження термінів збору врожаю ).

Пізні сорти латуку, стійкі до стрілкування, висівають влітку. Насіння сіють рядами, витримуючи між ними відстань в 3-4 см. В якості ущільнювача латук висаджують біля молодих рослин томата або огірка.

Догляд за латук

Догляд за латук включає такі процедури, як систематичне розпушування, прополка і полив (на початку утворення качанів полив здійснюють рідше). Латук корисна азотно-калійна підгодівля (добрива не повинні потрапляти на листя) .Латук заготовляють про запас і вживають в свіжому вигляді - завдяки наявності великої кількості корисних елементів ця культура воістину безцінна.

При використанні матеріалів сайту зберігайте активне посилання на джерело. Вам сподобалася стаття про овочі? Ви можете поділитися заміткою з друзями!

Натисніть на кнопку вашої соц. мережі!

Читайте ще про овочі!

Всім відомий Салат-латук , який буває листовим і качановим - скоростигла культура, і тому можна отримати за сезон з однієї ділянки кілька врожаїв салату. Займаючись Вирощуванням салату на відкритому грунті, врожаї можна одержувати з травня по вересень.

Посадки салату

Посадку найкраще робити насінням, тому що пересадка розсади салату на постійне місце дуже сильно послаблює рослину. Висаджують насіння салату дуже рано, коли температура підвищується до 4-5 градусів, і проходять заморозки. Втім, сходи можуть переносити заморозки до -2 градусів, а дорослі рослини - до -6 градусів. Садять насіння салату на Глибину 0,5-1 см. Рядами. Відстань між рядами роблять 15-25 см, а Відстань між рослинами в ряду для листового салату - 6-8 см, а для качанового салату - 10-15 см. При безперервному вирощуванні салату протягом усього сезону, нові посіви можна робити в середині терміну вирощування салату попереднього посіву, в міжряддя. У цьому випадку кількість вирощеної зелені за сезон можна збільшити вдвічі. Приклади термінів дозрівання і врожаїв різних типів салату:

  • Листовий (Московський парниковий) - термін вирощування від сходів до збору становить 47-65 днів. Маса однієї рослини досягає 100 грам. Врожайність на квадратний метр - 2,5-4 кг. Качановий (Берлінський жовтий середньостиглий) - термін від сходів до стиглості - 60-75 днів. Утворює качан масою 100-200 грам. Урожай складає 2-4,5 кг на квадратний метр. Полукочанние (кучерявець одеський) - термін вегетації 65-75 днів. Маса рослини може досягати 200 грам. Урожай становить 1-3 кг з метра квадратного. Ромен (Зелений зимовий) - вегетаційний період 65-75 днів. Вага рослини досягає 300 грам. Урожай може скласти 1-3 кг з квадратного метра.
  • Ранньостиглими - термін вирощування 40-45 днів. Середньостиглих - термін вирощування 50-60 днів. Пізньостиглих - термін вирощування 70-80 днів.

Рекордсменом за терміном вирощування вважається Листовий салат латук , який можна вживати в їжу вже через місяць після посадки.

Сусідство з іншими рослинами

Добре вирощувати салат поруч з капустою, редькою і редискою, тому що він відлякує земляних блішок, які є шкідниками цих рослин. Також корисно садити салат поруч зі шпинатом, суницею, горохом, помідорами, огірками і квасолею. Для самого салату корисно сусідство з цибулею - він відлякує тлю, яка псує салат. Можна висаджувати салат поруч з огірками, кабачками, кавунами та динями.

Коли на початку літа салат буде прибраний, його місце займуть розростаються батоги цих рослин. Другий раз салат можна висадити на початку серпня - на звільнених ділянках після збирання ранньої картоплі, цибулі, часнику, моркви.

Грунт

Салат любить родючий грунт, але занадто високої концентрації добрив, особливо мінеральних, не переносить. Крім того, потрібно враховувати, що зелене листя салату можуть накопичувати нітрати, тому не варто перегодовувати салат азотними добривами.

Найкраще добриво для салату - органіка. Для підвищення родючості грунту восени на ділянці для весняного посіву салату розкидають 1-2 відра перепрілого компосту або гною на квадратний метр.

Крім того, грунт повинен бути нейтральною або слабокислою. Якщо вона підвищеної кислотності, то її вапнують.

Освітлення

Салат - світлолюбна рослина, тому не варто його садити впритул до високих овочам, в тіні він буде гірше рости. Також салат накопичує багато нітратів, якщо зростає в тіні.

Температура

Краща температура для вирощування салату: 15-20 градусів. Якщо температура менше - терміни вирощування затягуються, якщо більше - з'являється цветушность, листя грубіють. Тому влітку корисно салат охолоджувати ранковими і вечірніми віяловими поливами.

Волога

Салат любить вологу. Спочатку роблять хороший полив при посадці салату - землі в цей час потрібна висока вологість. При цьому потрібно стежити, щоб не з'явилася затверділа кірка, яка може перешкодити проростати сходам.

Грунт добре злегка мульчувати. В якості мульчі підійде солома. торф, старе сіно, трава і так далі. Коли сходи з'являються, подальші поливи можна проводити раз на тиждень, з розрахунку 20 літрів води на квадратний метр.

Догляд

Вирощування салату має на увазі періодичний догляд за рослинами: розпушування грунту, боротьба з бур'янами, полив - ось основні операції. Розпушування проводять дуже неглибоко, щоб не пошкодити поверхневі корені.

Прибирання

Прибирання проводиться, коли рослини досягають потрібних розмірів. Салат прибирають, вириваючи з коренем, і видаляючи підгнилі листя. Повертати на старе місце салат можна тільки через 2-3 роки. Не потрібно проводити прибирання після поливу - вологе рослина може загнити.

З цієї ж причини не варто мити зібрані рослини. Найкраще прибирання робити вранці, коли рослини в повному соку, свіжі і охолоджені. Кочанні салати прибирають вибірково, у міру дозрівання качанів. Листовий салат прибирають або весь відразу, або, у міру необхідності, зривають окремі листочки.

Вирощування салату в теплиці

Вирощування салату на закритому ґрунті може прискорити терміни його дозрівання, і збільшує тривалість сезону. Догляд полягає головним чином в поливах, боротьбі з бур'янами, неглибокому розпушуванні і провітрюванні теплиці. Великий плюс при вирощуванні салату в теплиці - підвищена вологість повітря, яку любить салат.

Вирощування салату в домашніх умовах

Салати будинку вирощують в контейнерах на підвіконні, або на балконі. Для вирощування найкраще підходять скоростиглі сорти, наприклад, Травневий, Одеський, Качановий. Грунт повинна бути максимально вологоємним.

Як дренаж добре зарекомендував себе синтепон, який збирає достатню кількість вологи, і може її поступово віддавати грунті. Поліетиленова плівка зверху допоможе стримувати підвищену вологість повітря. Більш докладні відомості Ви можете отримати в розділах "Всі курси" і "Корисністю", в які можна перейти через верхнє меню сайту.

У цих розділах статті згруповані за тематиками в блоки, що містять максимально розгорнуту (наскільки це було можливо) інформацію з різних тем. Також Ви можете підписатися на блог, і дізнаватися про всі нові статтях. Це не займе багато часу.

Просто натисніть на посилання нижче: Вам сподобалася стаття? Поділіться, буду дуже вдячний: Також запрошую додатися в друзі в соціальних мережах:

Лук латук - історія рослини і рекомендації по вирощуванню

Автор: deneb | Коментарів 0Download Original] "class =" imagefield imagefield-lightbox2 imagefield-lightbox2-resizeimgpost-500-500 imagefield-field_imgblogpost imagecache imagecache-field_imgblogpost imagecache-resizeimgpost-500-500 imagecache-field_imgblogpost-resizeimgpost-500-500 ">

Салат латук або цибуля латук - так називається овочева культура, що належить до сімейства айстрових. Латук - одне з найдавніших рослин, яке вирощувалося як культурне в Середземномор'ї.

Відбувається салат від дикорослого компасного салату, який можна зустріти в Північній Африці, Азії, Південної та Західної Європі. Салат знали ще стародавні єгиптяни, перські царі вважали його цінним овочем і шанували як ласощі, стародавні греки використовували цибулю латук не тільки в їжу, але і застосовували як лікарська рослина.

Римляни вважали салат вишуканим десертом, в більш пізні часи з нього готували збуджують апетит закуски. Салат вживали не тільки в свіжому вигляді, але і маринували з медом і оцтом.

Вирощувати салат в Європі стали за часів Людовика XIV. На сьогоднішній день салат залишився одним з улюблених літніх овочів, який вважається цінним джерелом вітамінів і багатьох корисних для людини мікроелементів. Важко знайти дачника, який не займався б вирощуванням салату. Латук рослина не дуже примхлива, про щоб отримати хороший урожай можна скористатися підказками досвідчених агрономів.

  • Висівати цибулю латук слід на незакисленому родючих ґрунтах. З мінеральних добрив для грядок з салатом знадобляться суперфосфат, сечовина і сульфат калію. Виправити кислотність грунту можна внесенням вапна-гідратного або доломітового борошна (до 200-250 грамів на кв. Метр) .Також чутливий салат до кореневих підживлення в період вегетації. Значно підвищує врожайність внесення компосту.

Починаючи з ранньої весни можна проводити посів насіння салату безпосередньо в грунт. Листові сорти можна вирощувати у відкритому грунті протягом усього літа. Сіють салат рядами, ширина між якими повинна становити не менше 15-20 см. Глибина загортання насіння - до 1,5 см., На погонний метр їх повинно висіватися не більш, ніж 30 штук.

Рубрикація:

Салат-латук вирощування

Салат-латук (лат. Lactuca sativa ) відноситься до однорічним рослинам, належить до сімейства складноцвітих, або айстрових.

Його походження не пов'язують з певною місцевістю, оскільки є сорти китайського, американського, австралійського, європейського походження. А ось про зростання в дикому вигляді нічого не відомо. У салату латуку є багато різновидів.

Раніше найпоширенішим у нас був листової, але сьогодні нікого не здивуєш качановим, римським. Поки менш поширені спаржевий і сривной, однак і вони культивуються всі частіше. Сорти і види салату-латуку: Качановий .

Він спочатку утворює листя, а потім з розетки формується пухкий качан. Є три групи: ранньостиглий, середній і пізній. У першій вегетаційні період становить близько 45 днів, у другій - 50-60, і у третій - до 80 днів.

Сорти: - ранньостиглі - Беттнера, Валентині, Кам'яна голівка, Первомайський; - середньостиглі - Зелений круглий, Фестивальний, Берлінський жовтий, Рамсес; - пізньостиглі - Крижана гора, Крупнокочанний, Паризький зелений, кучерявець одеський. Листовий .

В їжу використовують листя, що утворюють красиву розетку з рівним краєм або фестонами. Найбільш популярні сорти - Ризький і Московський парниковий. Дають листя у віці 35-40 днів. Римський (Ромен) .

У нього овальні листя, які рослинознавці штучно збирають в качани, пов'язуючи зовнішні листя. При цьому наростаючі всередині з розетки листи стають білими і дуже ніжними.

У нас поширені сорти Балон і Паризький з вегетаційним періодом близько 75 днів. Спаржевий салат родом з Китаю, утворює стебло з потовщенням і подовженими листям. У нас відомий сорт Дунганский.

Посадка і вирощування

Салат-латук любить сонячне світло, полив і легкий грунт (супіщаний, суглинний). Грунт повинен бути помірно родючим, тому рекомендується восени вносити перегній, а також (якщо грунт має підвищену кислотність) - крейда, вапно-гідратного або доломітове борошно, можна додати трохи нітрофоски - буквально ложку на квадратний метр.

Навесні (особливо якщо ділянка не заправлений з осені), вносять 30 г суперфосфату, 20 г калійної солі, 15-30 г аміачної селітри (в розрахунку на м2). При вирощуванні насінням, їх сіють в грунт ще раніше моркви і редису. У середній смузі це зазвичай початок квітня, хоча багато чого залежить від погоди.

Сходи витримують короткочасні заморозки (до -5 ° С). Цей салат буде використовуватися для раннього вживання. А посіяний в середині липня - для пізнього збору врожаю.

Для того, щоб отримати качани в найбільш ранні терміни, потрібно спочатку виростити розсаду (найкраще зарекомендували себе торфоперегнійні горщики), а потім (приблизно днів через 30 після того, як з'являться сходи) висаджують вже у відкритий грунт. Крім того, можна виростити розсаду в захищеному грунті з пікіровкою, а потім висадити у відкритий грунт.

Краща температура повітря в приміщенні до проростання насіння - 20 ° С, а після того, як сходи з'являться - на рівні 12 ° С. У відкритому грунті норми вирощування такі: - лістовой салат повинен мати відстань в 20-25 см між рядами, і між окремими рослинами - 3-4 см; - качанний і ромен найкраще розвиваються, якщо інтервал між рядами становить 30-40 см, у ранньостиглих сортів між рослинами повинна бути 20 см, у пізньостиглих і салату ромен - 25 см.

Сходи доводять до оптимальної щільності в посадках після того, як розетка вже починає формуватися, що складається на той момент з 5 листків. - Спаржевий салат по нормам вирощують з 50-ти сантиметровим відстанню між рядами, і 30-ти сантиметровим - між окремими рослинами в ряду. Догляд за рослинами складається з прополок, розпушування, регулярних поливів, підгодівлі і проріджування.

Рослини, які видаляють під час проріджування, також використовують в їжу. Слід знати, що листя салату легко накопичують нітрати, тому краще не вносити під цю культуру азотні добрива. Спаржевий накопичує менше нітратів.

Хвороби і шкідники

Всім видам салату необхідний регулярний полив, однак виробляти його краще вранці, щоб не створювати високої вологості повітря біля рослин. Це може призводити до грибкових хвороб: несправжньої борошнистої роси, сірої та білої гнилей.

Бажано, щоб вода не потрапляла на листя. З шкідників найнебезпечніший - коренева салатна тля. Важливо вчасно видаляти хворі рослини, для сівби використовувати протруєне насіння, дезінфікувати грунт.

Бажано, щоб поблизу ділянки не було тополь - саме в корі цих дерев зимують яйця попелиці.

Прибирання і зберігання

Найкраще салат прибирати вранці, його листя тоді самі пружні і свіжі. У спеку і дощ краще не збирати, так як салат при цьому швидко загниває і втрачає свої корисні властивості. Восени потрібно провести прибирання до заморозків.

Без холодильника салат зберігається недовго, всього лише 3-4 дні, в холодильнику - до 4-х тижнів. Якщо ж ви дістанете рослини з коренем і потім прикопати в підвалі, то зможете використовувати їх до січня. При такому способі важливо, щоб рослини не стикалися між собою.

       Салат-латук отримав свою назву за особливий смак молочного соку. Ця зелень - комора вітамінів, так як його листя містять всі відомі вітаміни, органічні кислоти, солі кальцію, калію, заліза і багато іншого.

Тому така цікава і корисна овочева культура, як салат-латук, і вирощується на нашій дачі. В їжу він використовується до формування у рослини стебла, потім листя салату набувають гіркуватий смак.

     Його листочки та інші зеленню, як, наприклад, листовий буряк, прекрасно поєднуються один з одним. Їх можна відварювати, тушкувати, смажити. Вони служать прикрасою до інших страв, входять в окрошку, літні борщі і холодні супи.

Сік салату-латуку - лікувальний засіб при гастритах і виразковій хворобі. Настій свіжого листя надає заспокійливу і навіть снодійну дію, знімає підвищений тиск.

Салат-латук. Вирощування на дачі

     Кочанні сорти вимагають більше світла, тому при загущенні вони не зав'яжуть качанів. Рослина вимогливо до гарної земельці і підвищеної вологості грунту. При нестачі вологи, в спеку салат викидає квітконоси.

      Посадку салату-латуку виробляємо на дачній городньої грядці, наполовину складається з нової органіки, підготовленої в компостній ящику. Пухова земля, якою ми балуємо навіть таке невимоглива рослина, як любисток.

     Урожайність вирощеного салату просто радує. Але для цього ми все одно робимо трохи мінеральних добрив у вигляді золи. І латуку надзвичайно комфортно. Раніше, коли у нас був на дачі город з кислою грунтом, доводилося по весні вапнувати її вапном - пушонкой.

Разова доза внесення - 200 гр на кв. м. До захоплення вузькими грядами, салат ріс у нас уздовж культур, під які треба було вносити органічні добрива при весняній обробці грунту - огірків, картоплі та капусти. Плюс мінеральні добрива на грядку з розрахунку по 0,5 ст ложки суміші сечовини, суперфосфату, сульфату калію на 1 кв. м.

Але останнє, що називається, з віком пройшло. Вирощуючи листовий салат-латук, насіння висівають прямо в грунт навесні, як тільки грунт відтане і трохи підсохне. Рослина відноситься до холодостійких культур. Висіваємо, як і редиску, до середини серпня.

Посів проводимо в борозенки глибиною 1 - 1,5 см при відстані між ними 15 - 20 см. Висіваємо пару - трійку грам на 10 кв. м., т. е. на погонний метр не більше 25 - 30 штук.

Моя подяку не знатиме меж, якщо Ви натиснете на кнопочки, відправивши статтю Вашим друзям, і напишете відгук, що Ви думаєте про неї, в коментарях! Дякуємо!!!

Коментарі (20) на "Салат-латук. Вирощування на дачі"

  • Ліана