Вирощування ялівцю в домашніх умовах :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Полив » Вирощування ялівцю в домашніх умовах

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Вирощування ялівцю в домашніх умовах

Ялівець догляд в домашніх умовах

Ялівець - рід вічнозелених чагарників (деякі види являють собою невеликі деревця) родини кипарисових з хвоєю у вигляді лусочок або голок. Ялівець висаджується на відкриту, сонячну місцевість. У тіні рослина може втратити форму і стати пухким.

Між кущами повинен дотримуватися інтервал 0,5-2м. Перед посадкою всі особини з контейнера воложаться, шляхом витримування земляного кома в воді протягом 2 годин. Посадкова яма робиться в залежності від розмірів кореневої системи.

Дно ями викладається дренажним шаром товщиною 15-20см з піску і уламків цегли. Коріння засипають сумішшю з торфу, дерну і піску. Відразу після посадки грунт мульчують на 5-8см горіховою шкаралупою, корою сосни, торфом або тріскою.

До компонентів грунту ялівець майже не пред'являє вимог. Необхідно лише внести добрива навесні. Полив дорослого ялівцю здійснюється 10-30л води тільки в сухе літо всього 2-3 рази.

Щотижня корисно проводити обприскування, обов'язково ввечері. Розмножується ялівець насінням (після посіву вони сходять тільки через рік), живцями, а також відведеннями і щепленнями.

Завантаження...

Матеріали по Ялівець

У цьому розділі ви знайдете пости по догляду, вирощування, поливу, розмноженню Ялівець. Користувачі спільноти поділяються порадами і секретами між собою.

Величезна кількість фото. Мета нашого проекту це обмін досвідом, щоб кожен учасник проекту міг навчитися догляду за рослиною в домашніх умовах. Реєструйтеся.

Як виростити ялівець на даче2

Ялівець відрізняється невибагливістю, він стійкий до посухи і не вимогливий до складу грунтів. Ялівець має і лікувальні властивості. Саме з цих причин я його і розводжу в саду.

Але при всій своїй невибагливості ялівець любить світло. Насінням розмножувати займає надто багато часу, тому я купила ялівець звичайний в...

Matresnka19

Ялівець прикрасить сад взимку і летом.2

Завжди була небайдужа до хвойним рослинам. А ялівці - це просто моя слабкість. Ці рослини захоплюють мене знову і знову.

Вони відмінно виглядають поодинці і в групі з іншими рослинами. Бувають стеляться і прямостоячі. На багатьох видах з'являються гарні ягоди.

Запах ялівцевого хвої абсолютно особливий. Цієї весни я...

Ялівець в саду1

Свій ялівець я принесла з лісу. Підготувала посадкову яму, заправила її землею з лісу і висадила біля ставка. Довго кущик вередував, не бажав приживатися в неволі. Все таки я його виходила: зазеленів, почав випускати нові гілки.

Навесні нова напасть - від перших сонячних променів хвоя пожовкла, обсипалася. Бризкала кущик Епін, лила...

Аліса

Ялівець для міських посадок2

На мій погляд, Ялівець дуже підходить для сучасних міст, він невибагливий, стійкий до несприятливих умов, не вимогливий до грунтів. Найкраще ця рослина висаджувати на відкритих ділянках, незамінний для вирощування під вікнами міських будинків, де залишилися не великі ділянки землі і грунт не придатна для вирощування інших більш...

Mylen

Купівля і посадка хвойного растенія0

Ось і настала та довгоочікувана хвилина, ви висаджуєте будинку ці стрункі кипариси, ялівці, туї та ялинки. Багато з них карликові, так незвично виглядають, просто кульки, важко собі таке диво в природі уявити. Взявши собі помічника, ви висаджуєте рослина.

На що треба в першу чергу звернути увагу, рослини ці дуже недешеві....

Лісник

Як правильно вирощувати ялівець

9Статья розміщена: Serg (74)

Людство прикрашає їм свої сади вже не одне тисячоліття. Його латинська назва точно так же звучало в віршах давньоримського поета Вергілія. Ялівець може рости у вигляді дерева, схожого на колону, і як розлогий чагарник, і навіть вкривати грунт пухнастим килимом.

Його вічнозелені гілки прикрашені хвоинками у вигляді лусочок або голочок. Більшість ялівців дводомні: чоловічі рослини запилювачі, а урожай дають жіночі. Плоди називаються «шишко-ягоди». Джем і варення з них запашні, з незвичайним, але приємним смаком. Ялівець розпростертий, або ялівець горизонтальний. © W. Baumgartner

Колони і килими

Ялівець віргінський

Віргінський ялівець, або олівцеві дерево родом з Північної Америки. Колись його деревину використовували для виготовлення олівців, звідси друга назва виду.

У Підмосков'ї зимує добре. Іноді під вагою снігу обламуються гілки, тому крону на зиму бажано пов'язати шпагатом. Чи не пошкоджується шкідниками та хворобами, теневинослив, посухостійкий.

Добре переносить обрізку, до грунту маловимогливий, але краще розвивається на супіщаних. Ялівець віргінський. © Forest & Kim StarrРастет у вигляді дерева висотою 15-30 м і діаметром стовбура до півметра. До 20 років досягає висоти 6 м. Крона конічної форми з спадають до самої землі гілками.

Хвоя на багаторічних пагонах луската, дрібна, а на молодих - ігловідние. Особливо цей вид ялівцю декоративний в молодому віці, потім знизу крона може зріджуються. Швидко зростає і вступає в плодоношення.

Шишко-ягоди діаметром до 0,6 см, темно-сині з сизим нальотом, дозрівають за один сезон, зазвичай в жовтні, і довго залишаються на стеблах. Рослина, усипане блакитними ягодами, дуже красиво виглядає восени. У виргинского ялівцю багато декоративних форм. З дерев з пірамідальною кроною особливо гарні:

  • Пірамідіформіс (Pyramidiformis), подібний до вузької 10-метровій колоні зі світло-зеленою хвоєю влітку і пастельно-пурпурової взимку; приблизно такої ж висоти Шотт (Shottii), зі світло-зеленої лусковидною хвоєю; поліморф (Polymorpha), з сизої голкоподібної хвоєю знизу і зеленої лусковидною зверху; Філіфера (Filifera), чия сиза крона ширша; Чемберлейн (Chamberlaynii), з спадають довгими гілочками в ігловідних хвоїнки, що утворюють широку пишну сіро-зелену піраміду.

Серед віргінських ялівців є і чагарники.

  • Це Думоза (Dumosa) - з округло-пірамідальною кроною і гілками, покритими густою голкоподібної хвоєю; Альбоспіката (Albospicata) - висотою до 5 м, хвоя на кінцях пагонів білувата; Хелле (Helle) - з широкою основою розпростертих пагонів зеленого кольору; Глаука ( Glauca) - колонновидной форми, висотою до 5 м, з блакитно-зеленою хвоєю. Багаття (Kosteri) - чагарник, що стелеться, прикраса газону і альпінарію.

Незвичайним кольором хвої відрізняються ялівці:

  • Цінерасценс (Cinerascens) - зеленувато-попелястий; Ауреоспіката (Aureospicata) - з золотистими кінчиками молодих гілок; Ауреоваріегата (Aureovariegata) - золотисто-строкатий.

Ялівець віргінський. © Crusier

Ялівець даурский

Даурский ялівець живе на гірських схилах, піщаних берегах річок в Східному Сибіру і на Далекому Сході. До грунту невимогливий, зимостійкий, світлолюбний, але може виносити легке затінення, стійкий до посухи. Це чагарник, що стелеться, виростає не більше 0,5 м у висоту і майже 3 м в ширину.

На пагонах одночасно можуть бути різні за формою листочки-хвоїнки: лусковидне і голковидні, довжиною 7-8 см. Яскраво-зелені стеляться гілки піднімають кінчики пагонів, і голчасті оперення надає чагарнику особливе витонченість.

Шишко-ягоди до 0,5 см в діаметрі, дуже гарні для приготування настоянок. Великим попитом користується декоративна форма експанзіт (Expanse) зі світло-блакитною хвоєю.

Ялівець китайський

Ялівець китайський. © KENPEIКітайскій ялівець росте на вапняних або кам'янистих грунтах в горах Китаю, Маньчжурії, Японії. Його потужні розгалужені коріння можуть впроваджуватися в тріщини, щілини між скелями і століттями утримувати рослини, навіть знаходяться у висячому положенні.

Завдяки цій властивості китайський ялівець широко використовується для зміцнення схилів, прикраси кам'янистих стін і гірок. В умовах Москви зимує без укриття і дає щорічний приріст у висоту до 20 см. До грунту невимогливий, але погано переносить сухість повітря. У китайського ялівцю безліч декоративних форм і сортів. З чагарників найпопулярніші:

  • Хетці (Hetzii) - до 5 м заввишки і 8 м завширшки з сірувато-блакитний хвоєю; Пфітцеріана (Pfitzeriana) - до 4 м заввишки, з горизонтально спрямованими гілками, покритими світло-зеленими з блакиттю хвоинками; Японіка (Japonica) - розлогий кущ висотою не більше 3 м; Голд Кост (Gold Koast) - пишний кущ з золотисто-жовтими гілками.

Ялівець китайський. © KENPEI

Ялівець козацький

Козацький ялівець зустрічається на Кавказі, в Криму, Сибіру, ​​Середньої Азії, а також в горах Середньої і Південної Європи, Китаї, Монголії. Добре зимує без укриття в умовах середньої смуги, посухостійкий, маловимогливий до грунту. Іноді росте у вигляді дерева висотою від 2 до 4 м, але набагато частіше вид представлений невисоким чагарником (1-1,5 м) з сланкими розлогими гілками.

Пагони покриті лусковидною хвоєю, багатою ефірними маслами, що додають рослині специфічний аромат. До речі, його дуже не любить моль, тому гілочка козацького ялівця в шафі надійно захистить ваші вовняні речі. Ялівець козацький. © Athantor Корисна порада : Козацький ялівець гарний, легко вирощується, але деякі його види мають два недоліки.

Перший - це наявність в хвої масла сабіноль, через якого пагони можуть бути отруйними. Це робить його небажаним рослиною в саду, де бувають маленькі діти.

І ще - козацький ялівець є переносником іржі, тому його не слід садити поблизу плодових дерев і ягідних кущів. Цей мальовничий ялівець хороший в альпінаріях і кам'янистих садках. До того ж є багато зручних для вирощування красивих форм. Наприклад, до 0,5 м заввишки і до 2 м шириною Тамарісцофоліа (Tamariscofoliac), з хвоєю сизого відтінку; дуже ефектно виглядають Варієгата (Variegata) - з жовто-білими кінчиками хвоїнок і Еректил (Erecta) - з пірамідальної 2-метрової кроною. Ялівець козацький. © Athantor

Ялівець звичайний

Звичайний ялівець можна зустріти на всій території Росії. Рослина за своєю природою дуже пластичне, пристосоване до різних умов життя і невибаглива. Йому не страшні морози і посуха, зростає на сухих і вологих ґрунтах.

Витримує затінення, але на сонячних місцях почувається краще. Дуже довговічна рослина - доживає до 2 тисяч років. Зустрічається у вигляді багатостовбурного дерева до 15 м заввишки або чагарнику висотою від 2 до 6 м. Галуження пагонів хаотичне, тому крона не має певної форми.

Цвіте в травні яскраво-жовтими колосками на чоловічих рослинах і малопомітними світло-зеленими квітками на жіночих. Шишко-ягоди м'ясисті, спочатку зелені, на другий рік при дозріванні синьо-чорні з сизим нальотом і смолистої м'якоттю. Ялівець звичайний. © H. Zell Корисна порада : У народній медицині плоди ялівцю звичайного (але не козацького!) Вважаються лікувальними.

Рекомендується їх заварювати (1 ст. Ложка на склянку окропу, настоювати 30 хвилин, потім процідити) і приймати настій по 1 ст. ложці 3-4 рази на день при хворобах печінки, сечового міхура, ревматизмі. Сирі ягоди корисні при виразці шлунка. Має багато декоративних форм і сортів. Особливо ефектні ялівці, схожі на свічки:

  • Хіберніка (Hibernica) - узкоколонновідний, висотою до 4 м; Голдкон (Goldcone) - колонновідний, з жовтою хвоєю; Мейер (Meyer) - колонновідний, висотою до 3 м, з блакитними голками.

Красиві і ялівець з плакучою кроною Пендула (Pendula), що виростає до 5 м, і схожий на кулю Ехіноформіс (Echinoformis). Любителям низькорослих рослин сподобаються Хорнібрук (Hornibrookii) і Репанда (Repanda) - висотою 30-50 см, з розпластаними гілками довжиною 1,5-2 м, покритими сріблясто-зеленою хвоєю; Нана Ауреа (Nana Aurea) - до 50 см заввишки, з густо розгалуженим жовто-золотистими пагонами. Ялівець звичайний. © Scoo

Ялівець сибірський

Сибірський ялівець часто зустрічається в Сибіру і на Далекому Сході. Може рости на торф'яної і кам'янистому грунті, дуже витривалий і невибагливий вид. Він схожий з ялівцем звичайним, але миниатюрнее і декоративніше завдяки строкатою хвої.

Росте повільно, і довгий час його густо розгалужені кущі схожі на оксамитові подушки. Шишко-ягоди майже кулясті, діаметром до 0,6 см, дозрівають на другий рік. Рекомендується для оформлення кам'янистих гірок. Ялівець сибірський. © Mariya Novikova

Як вирощувати?

Посадка . Відстань між ялівцями залишають від 0,5 до 4 м, з огляду на розмір в дорослому стані. Місце підбирають добре освітлюється сонцем. Посадкову яму викопують найчастіше 70x70 см, але в першу чергу орієнтуватися треба на величину кореневої системи.

За 2 тижні до посадки яму на дві третини заповнюють живильною сумішшю, що складається з торфу, дернової глинистої землі і річкового піску, узятих у співвідношенні 2: 1: 1.Можжевельнік скельний. © KENPEIНо тут теж можливі варіанти. Наприклад, для посадки ялівцю сибірського слід збільшити кількість піску (2-3 частини), під козацький грунт бажано провапнованих, а для виргинского додати більше глинистої дернової грунту.

Висаджують, розмістивши коріння горизонтально. Відразу після посадки рослина поливають, а лунку засипають торфом, трісками або тирсою (шар 5-8 см). Підживлення і полив .

Ялівці годі й підгодовувати, але вони дуже добре відгукуються на внесення в квітні-травні нітроамофоски (30-40 г / м2). Майже всі ялівці посухостійкі, але якщо літо посушливе, їх бажано раз на місяць поливати, а раз на тиждень вранці і ввечері обприскувати крону. Обрізка .

Ялівці обрізають, якщо формують з них живопліт. У всіх інших випадках навесні і восени тільки видаляють засохлі, поламані або хворі гілки. Укриття на зиму .

Рекомендовані види ялівцю в середній смузі не потребують захисту від зимових морозів. Підготовка до зими полягає в зв'язуванні гілок крони шпагатом (по спіралі знизу доверху) для захисту від снеголома. Тільки новосадкі в першу зиму прикривають ялиновим гіллям.

А для теплолюбних декоративних рослин буде достатньо комфортно взимку, якщо восени ви замульчіруете пристовбурні кола торфом шаром 10-12 см.

Розмноження

Ялівець лускатий. © Digigalos Корисна порада : І висаджують, і пересаджують ялівець в квітні-травні. Краще приживаються 4-5-річні рослини, посаджені з грудкою землі. Особливо це відноситься до ялівцю козацького, у якого стрижнева коренева система.

Ялівець з ягоди

Знаходяться в шишко-ягоді насіння у різних видів дозрівають в різний час: у одних - у рік цвітіння, у інших - на наступний рік. Сходи при осінньому посіві з'являються через 1-3 роки. Переважно висівати ялівець навесні.

Зібрані влітку або восени зрілі ягоди змішують з вологим піском і місяць тримають при кімнатній температурі, потім 4 місяці при 14-15 ° С. Після такої стратифікації сходи з'являються в рік посіву.

У борозни додають грунт, взяту близько коренів уже зростаючого в саду ялівцю. У ній знаходяться мікоризні гриби, які необхідні для розвитку цієї рослини. Зручніше посів проводити в ящики висотою до 12 см з дренажними отворами.

На дно кладуть гальку або бита цегла, потім шар грунтової суміші з рівних частин дернової землі і піску, а зверху насипають свіжі хвойну тирсу шаром 4 см. У них сіють насіння, присипають тирсою (1-2 см) і накривають папером. Далі вирощують так само, як і інші хвойні рослини (див. Стор. 35-36) .Можжевельнік відігнути, або Ялівець повисла. © MPF

Ялівець з гілочки

Декоративні форми розмножують живцями. Краще нарізати їх в кінці червня, з верхньої частини крони. Укорінюють в напівтемному парнику, вкриваючи на ніч матами. Садять на глибину 2 см в грунтову суміш, що складається з рівних частин торф'яної крихти і ялівцевих голок.

Замість останніх можна використовувати пісок з додаванням землі з-під ялівців. Далі вирощують за звичайною схемою.

Ялівець з гілки

Сланкі форми легко розмножуються відводками. Навесні лежать на поверхні грунту пагони розкладають в канавки, заповнені сумішшю з торфу, річкового піску і землі, узятих в рівній пропорції, і пришпилюють. Протягом сезону поливають, розпушують ґрунт, а навесні наступного року відрубують від маточного рослини і пересаджують на дорощування. Ялівець лежачий. © SEWilco

Захист краси

Причиною викривлення пагонів, уповільнення зростання ялівцю може бути тля. При її появі обробіть рослини Іскрою, розчинивши в 10 л води 1 таблетку препарату. Якщо помітили павутинні гнізда молі, по можливості зніміть їх, а ялівець обприскайте карбофосом (70-80 г на 10 л води) .Іноді пошкоджує пагони Можжевельніково пильщик.

Якщо гілки стали ламкими, а всередині них порожнеча, то це його робота. Пильщика віднаджують фуфаноном (20 мл на 10 л води) .Казацкій і звичайний ялівець не слід садити поруч з плодовими деревами і ягідними чагарниками, тому що від них він може заразитися грибними хворобами, що викликають здуття пагонів, поява на них слизу.

Хворі гілки треба зрізати, а заражене рослина слід пересадити в іншу частину саду. У свою чергу, ялівець є рознощиком іржі, яка заражає мешканців плодів ягідного саду. Щоб зупинити поширення хвороби, побурілі гілки обрізають, а ялівець обприскують бордоською рідиною (100 г на 10 л води). Використовувані матеріали :

  • Тетяна Дьякова, кандидат сільськогосподарських наук

Будь ласка, оцініть цю статтю в нашому рейтингу:

Всього: 447 (4,71 з 5), проголосувало: 95. Loading... І поділіться посиланням на статтю:

9 коментарів

Як виростити ялівець в домашніх умовах

Ялівець - стара культура, якої людство здавна прикрашає свої сади. Латинська назва дерева навіть звучало в віршах Вергілія. Ялівець може рости як дерево, або як чагарник, може вкривати грунт пухнастим килимом.

Гілки ялівцю прикрашені хвоинками, які нагадують лусочки. Ялівець відомий всім, але далеко не всі знають, як виростити ялівець в домашніх умовах.

Як виростити ялівець в домашніх умовах?

Відстань між ялівцями залишають зазвичай в межах 0,5-4 метрів, з огляду на розмір рослини в дорослому стані. Щоб виростити ялівець місце підбирають ретельно, щоб воно добре висвітлювалося сонцем.

Посадкову яму викопують невеликого розміру 70 * 70, але в першу чергу орієнтуватися треба по величині кореневої системи. За два тижні до посадки ялівцю, яму потрібно заповнити поживною сумішшю, яка складається з торфу, дернової глинистої землі і річкового піску. Їх необхідно взяти в співвідношенні 2: 1: 1

Посадка ялівцю навесні

Є деякі особливості, які необхідно враховувати і уточнювати при посадці ялівців різного виду. Наприклад, при посадці сибірського ялівцю, потрібно збільшувати кількість піску в грунті, а під козацький ялівець грунт необхідно проізвестковивать.

Для виргинского ялівцю в грунт потрібно додати дерен. Висаджую ялівець, розміщуючи коріння горизонтально. Відразу ж після посадки ялівцю навесні необхідно полити і засипати торфом, трісками або тирсою. Надалі щоб виростити ялівець підгодовувати і поливати його не обов'язково.

Ялівці добре ставляться до життя без нагляду, але ялівець не буде проти від застосування нітрофоски, обробляти якої ялівець найкраще навесні. Раз на місяць рослину необхідно поливати, якщо літо надто посушливе, а крону можна обприскувати частіше. Тепер ви знаєте, як виростити ялівець в домашніх умовах.

Сорти ялівцю

Ялівець - рослина дводомна. Чоловічі рослини є запилювачами, а жіночі дають пагони. Плоди ялівцю називаються "шишкоягодами".

Джем і варення з ялівцю - запашне, має незвичайний і приємний смак. Є певний сорт ялівцю, який ви можете виростити в домашніх умовах - ялівець віргінський. Він може досягти висоти до 6м.

Крона такого ялівцю має гілки, які никнуть до самої землі. Хвоя на багаторічних пагонах ялівцю луската, досить дрібна, а молоді ялівці мають ігловідную кору. Особливо гарний цей вид ялівцю в молодому віці.

У зрілому віці крона зріджуються, рослина лисіє. Ялівець досить швидко зростає і вступає в плодоношення. А шишкоягоди ялівцю мають діаметр 0,6 см, а також темно-синій колір з невеликим нальотом.

Дозрівають такі шишки зазвичай в жовтні і довгий час залишаються на стеблах рослини. Ялівець, всипаний блакитними ягодами особливо гарний восени. Віргінський ялівець має безліч декоративних форм.

Красиво виглядають дерева пірамідальної форми. Ще один сорт ялівцю - даурский ялівець. Він мешкає високо в горах, а також на піщаних берегах річок, наприклад в Сибіру, ​​на Далекому Сході, в Криму.

Щоб виростити ялівець цього сорту ви повинні знати, що він дуже світлолюбний, виносить легке затінення, а також посухи. Це ялівець практично стелиться і виростає на 0,5 в висоту, а також майже 3м в ширину. На пагонах ростуть різні за формою листочки-хвоїнки.

Вони зазвичай лускоподібний і ігловідние, мають довжину до 8 см. Яскраво-зелені гілки такого ялівцю підносити кінчики пагонів і надають ялівцю витонченість. Є ще безліч видів ялівцю, серед яких виділяється ялівець китайський, ялівець звичайний. Вони різні, але в той же час володіють деякими однаковими властивостями, характерними для всіх ялівців.

© www. owoman. ru