Як посадити газон своїми руками :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Полив » Як посадити газон своїми руками

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Як посадити газон своїми руками

Газони стають популярними повсюдно: як у офісних, так і на дачі і на присадибній ділянці. Незважаючи на гадану простоту (трава, і всі), домогтися ідеальної зеленої поверхні буває досить складно. Висаджена трава може досить швидко зів'янути. Для посадки нового газону своїми руками потрібно розподілити дії на кілька етапів.

Особливості хорошого зростання

На стан газону може впливати безліч факторів, які необхідно знати до початку відновлювальних робіт. Так, якщо проблема в личинках, то перед укладанням нового газону, необхідно позбутися від них. Не варто робити газон на занадто затіненій території - нестача світла може швидко погубити зелені "килими" на Вашій ділянці.

Якщо газон потрібно відновити

Якщо відновлення вимагає більше половини поверхні газону, краще висадити його заново. Обприскати територію гербіцидом, що містить гліфосат. Обов'язково дотримуйтеся правил і інструкції на пакеті, щоб не пошкодити нового шару. У цьому випадку на обробленої території помре вся рослинність, але новий дерен швидко відновиться.

Підготовка ґрунту

Після розпилення гербіциду почекайте пару тижнів. Після цього скосите дерен якомога коротше. Для великих площ ефективно використовувати садові трактори і інші моторизовані агрегати. За рахунок низького покосу на ділянці залишиться шар з мертвих рослин, який буде перешкоджати ерозії грунту, не виділяючись при цьому на тлі нового газону.

Обробка ділянки

Для цього варто взяти в оренду культиватор (або мотограблі). Подібними інструментами досить легко управляти - в разі необхідності всі опитування можна задати консультанту в магазині (наприклад, як закріпити леза).

Висота мертвої трави перед початком роботи не повинна перевищувати 6,5 мм. Видаліть з ділянки сміття, що залишилося. Розгорніть грунт за допомогою культиватора. Як тільки співвідношення голої землі і стебел стане на поверхні приблизно однаковим, можна посипати її тонким шаром компосту. Після цього новь пройдіться культиватором, щоб вони рівномірно розподілилися.

Засів газону

Тепер можна висаджувати траву. Якщо використовується насіння, краще слідувати інструкціям на пакеті, щодо їх кількості. Це важливо, тому що якщо не досипати - газон вийде рідкісним. Щоб оптимально розподілити насіння, висівати їх краще «сіткою»: першу половину - рухаючись з півночі на південь, другу - зі сходу на захід.

Якщо висаджуються пагони або невеликі шматочки дерну (lawn plugs), для них в грунті просто потрібно викопувати відповідні за глибиною ямки. Для останнього способу посадки також можна придбати спеціальний інструмент.

Як захистити газон від бур'янів

Виконується за бажанням, однак, при відновленні газону, краще відразу внести в грунт досходовий гербіцид з сідуроном. Він не дасть проклюнуться повзучим бур'янам (наприклад - росичка), при цьому не заважаючи зростанню газонної трави. Дана процедура необхідна, якщо газон засівається навесні.

Як поливати газон правильно

Коли все посаджено, необхідно забезпечити якісне зволоження грунту. У перший тиждень, або близько того, вона взагалі не повинна висихати. Коли трава росте, землю також необхідно підтримувати вологим, при цьому стежачи, щоб не було надлишку або нестачі води. Для цього газон можна поливати двічі на день по 5 хвилин, або один раз - 10-15 хвилин.

При поливі газону вода повинна розподілятися рівномірно - інакше насіння може вимиватися, що створить голі ділянки ґрунту . Для цього на ділянці можна встановити системи автополиву з розприскувачі.

Добрива - підгодівля газону

Як тільки висота трави досягла приблизно 2,5 см, можна додавати пріпосадочное (стартове) добриво, яке посилює ріст. Те ж відноситься до газону з готової розсади. Добриво можна додавати, як тільки з'являються нові пагони. До цього підгодівля може привести до того, що ви просто спалите коріння.

Стрижка нового газону

Як тільки висота трави досягла 75 мм, можна її косити. При цьому лезо косарки має бути добре заточене. Якщо косити затупила лезами - газонокосарка буде не зрізати, а виривати стебла.

Підрізати траву можна на будь-яку бажану висоту. За один прохід косарки має зрізати не більше третини довжини стебла. Тепер ви знаєте як посадити газон своїми руками.

Все досить просто! Зелена доглянута галявина перед будинком, поруч клумби, альтанка з фонтанчиком і грають діти - все це схоже на мрію. Газон, зроблений своїми руками на дачі, дозволить втілити в життя всі фантазії і заощадити кошти.

Етапи облаштування газону

Будь-яка робота, яку ви мрієте успішно закінчити, починається з планування. Перше, з чим доведеться визначитися - це розташування газону на дачі і його призначення. Переважною зоною для облаштування газону є сонячне або злегка затінене місце, як на фото, має невеликий нахил для стоку дощової води. Від того, яке рішення ви прийміть, буде залежати вид газону, який ви будете облаштовувати.

 • - Найдорожчий і примхливий газон, що вимагає ретельного догляду і ідеальної поверхні, але його декоративність виправдовує витрачені кошти і час. - Найбільш поширений вид. Він стійкий до навантажень і невибагливий, пікнік, проведений на такому газоні, не призведе до його руйнування. - Придатний, в основному, для декоративного оформлення великих площ. Складається з великої кількості трав і квітів, які змінюють один одного протягом сезону. - Являє собою готовий шар рослинності, вимагає мінімальну кількість зусиль для облаштування ділянки.

Посів газону своїми руками

Насіння для газону коштують дешевше, ніж готовий рулонний газон, але перетворити їх в готове покриття складніше, та й часу для цього знадобиться більше. Висіяне газон стане гарним і повноцінним тільки на наступний рік.

Рулонний газон потребує двотижневої адаптації, під час якої за нього не рекомендується ходити. Після цього він стає універсальним повноцінним покриттям з високою декоративністю. Пристрій газону, який належить зробити своїми руками, починається з підготовки грунту.

Спочатку потрібно прибрати сміття, очистити ділянку від бур'янів і кілька разів перекопати, щоб була можливість якісно вирівняти ділянку граблями. Потім утрамбовуємо землю, щоб в майбутньому, коли проросте трава, земля не проминають, а була рівною (див. Відео урок).

Далі трохи розпушують землю граблями. Облаштовуючи газон на дачі своїми руками, на думку фахівців насіння рекомендують перемішати з піском для рівномірного посіву. Після цього треба висіяти насіння з одного кінця ділянки і йти за посівом, щоб не затоптати насіння.

Після посіву знову трохи розпушують землю граблями. Останній етап. Після посіву потрібно якісно утрамбувати землю, щоб насіння не видуло вітром або чи не змило дощем. Для цього застосовують спеціальний каток, як на відео.

По закінченню роботи, посіви потрібно акуратно, але якісно полити.

Укладання рулонного газону

Щоб якісно укласти рулонний газон своїми руками, після очищення, перекопування і вирівнювання ділянки, рулони акуратно розстеляють на підготовленій поверхні. Якщо вам потрібен фігурний газон або, якщо його площа відрізняється від шматка рулону, ви можете вирізати, розрізати його, докласти відрізану частину в тому місці, де бракує. Після того як формування газону закінчено, його теж варто злегка закатати катком і рясно полити. У перший час рулонний газон потребуватиме пильної уваги. Щоб рулон виглядав декоративно і радував око, його потрібно періодично поливати, стригти і підгодовувати. Якщо у вас після прочитання статті все-таки виникає питання, як зробити газон своїми руками, фото і відео етапів робіт вам наочно дадуть відповідь. Тут же ви зможете задати всі питання по цій темі і отримати слушні поради фахівців і просто досвідчених дачників.

Фото газону на дачній ділянці

Відео посадки газону своїми руками

Як посадить газон своїми руками:

1. Купівля трави Я особисто в газонної траві нічого не розумів. Тому спочатку продзвонив продають фірми, які знайшов в інтернеті, консультувався. Потім поїхав в магазин, ще раз радився з консультантами. У підсумку була обрана трава Trifolium sport 7,5 кг.

Коштувала вона 550 грн (69 $). Критерії у мене були такі: найбільша гарантія, що трава виросте, і виросте красиво; максимальна виживання газону при мінімумі догляду; освітленість - переходить тінь; стійкість до витоптування. На думку багатьох консультантів з різних магазинів - це був оптимальний вибір. Норма витрати трави 3-5 кг на 100 м2, мені потрібно було засадити 200 м2, тому я взяв 7,5 кг. По тексту на упаковці, цього достатньо, щоб посадити 225-300 м2 газону. 2.

Визначити площу посадки Насамперед потрібно поміряти площа майбутнього газону. У мене було кілька шматків в різних місцях ділянки. Вийшло 200 м2.

Т. к. У виробника було написано нечітко витрата, а проміжок 225-300 м2 на всю упаковку, то я для себе взяв середню цифру - 250 м2. Т. е. Я сажу 200 м2, і ще 50 м2 у мене залишається щоб підсаджувати де не проросте, або в майбутньому з'явилися лисини. Як же рівномірно розподілити насіння по площі 250м2?

Я пішов найпростішим шляхом. Взяв чашку і став по одній чашці розсипати насіння на 25 купок. В результаті отримав 25 купок, у кожній, з якої насіння для посадки 10м2 газону. 3.

Розмітка посадки. Далі я намічав приблизно шматок землі 10м2 (трохи більше ніж 3 на 3 метри), і виробляв над ним всі операції, що опишу нижче, потім брав такий же наступний і т. Д.

Кожен шматок я по кутах позначав - вставляв шматок дошки. Наступний етап самий інтелектуальний - потрібно скопати землю. На глибину лопати. Бажано не менше, щоб коріння вільно проникали в землю і щоб до коріння легко потрапляли мінеральні речовини.

Невеликий відступ. Взагалі, за правилами, якщо у вас ділянку-пустир, на якому ще немає родючого шару, потрібно спочатку насипати шар піску, поверх шар щебеню (для швидкого відведення вологи, щоб коріння не загнивали), і тільки потім насипати родючий шар.

Але так як у мене вже був готовий ділянку, на якому були дерева та інші рослини, то я з цим не морочився, просто довіз землі, щоб оновити родючий шар і подекуди вирівняти поверхню. 5. Вирівнюємо.

Потім потрібно підрівняти землю граблями, і розбити грудки. Бажано домогтися рівної поверхні. 6. Робимо рівну укочений поверхню.

Після того, як земля скопані і вирівняна, робимо перекур, дивимося на справу наших рук і шукаємо важку трубу, для трамбування і вирівнювання поверхні. В ідеалі потрібно купити. Продається спеціальний каток, але він коштував під 100 доларів і потрібен був на один раз.

Тому я обмежився шматком азбестового труби, яка валялася на дачі. Кладемо трубу на скопані 10 м2 і як акробат починаємо на ньому кататися. Ямочки підсипає землею. Загалом, вирівнюємо і утрамбовуємо. 7. Канавки під посадку насіння.

Після того як земля ретельно утрамбована, потрібно акуратно граблями виконати «канавки» для посіву зерен. Глибина канавки повинна бути близько 2 сантиметрів.

Треба підійти до цього ретельно, тому що якщо зерна будуть глибше, то не зможуть прорости паростки, а якщо на самій поверхні, то зовсім не стануть рости. Далі беремо одну з 25 купок насіння трави, які ми отримали в п.2. Я їх пересипав в маленькі пакетики.

Вмістом одного пакета намагаємося рівномірно засіяти підготовлену ділянку 10м2. Виходить звичайно не завжди рівномірно, але я старався. В ідеалі для цього купується спеціальна сівалка, яка дійсно робить це рівномірно.

Але ми не чіпляємося, і сподіваємося на наше око-алмаз. Граблями засипаємо посіяне насіння. Всі засипати не вийде, намагаємося залишити на поверхні якомога менше насіння. Для поливу я купив спеціальну поливалку.

Природно, повторюючи постійну нашу помилку і прагнучи заощадити, купив китайську. Коштувала вона 40 грн. (5 $). Після 3-х поливів вона накрилася - купив ще одну таку ж. Після того як вона зламалася, купив вже нормальну - дождеватель Gardena Aquazoom 350 за 480 грн. (60 $).

Так що думайте яку відразу купувати :) 11. Насолоджуємося результатом. Перші паростки з'являться вже через 10-14 днів. Не забуваючи пару раз в тиждень поливати газон, чекаємо близько 40 днів і насолоджуємося нашим розкішним газоном. 12.

Життя газону після посадки. Після того як ми насолодилися нашим шикарним газоном, починаємо розуміти, що раз на тиждень або раз на два тижні для ледачих, його потрібно стригти. Відповідно постає проблема вибору і покупки газонокосарки.

Вони теж є різні - китайські, бензинові, електричні. Особисто я вибрав за ціною якості електричну Bosch Rotak 40. У подарунок йшов ще електричний тріммер, але я їм так жодного разу і не скористався.

В принципі надійна, працює без питань до цих пір. З мінусів - якщо трава мокра, то стрьомно електричною газонокосаркою косити, ну і сам факт того, що вона працює від мережі змусив зібрати власний подовжувач довжиною 30 м. Купив кабель і розетки окремо, тому що не було готового з розетками, захищеними від вологи. Крім того, поливати теж потрібно продовжувати регулярно.

До того ж скошену траву (а її чимало виходить) треба кудись дівати... Крім того, як з'ясувалося ще потрібно удобрювати газон. Цього я ще не робив, поки в роздумах.

А ще мені підказали, що обов'язково потрібно аерувати. Під цим красивим словом маються на увазі сандалі з цвяхами зі зворотного боку, які прив'язуються до ніг, і потім потрібно ходити пару годинок по газону і «проколювати» його. Роблячи висновки, можу сказати, що це справа нелегка.

Моє початкове уявлення про те, що ось засію газоном, ніякого городу і буду просто відпочивати і насолоджуватися дачної життям, розвіялося як дим. Але з іншого боку, ти це зробив своїми руками і доглядати за газоном не так вже й важко. І ще, як постскриптум, бонус.

Не робіть мою помилку! Якщо ви завезли землю, обов'язково обробіть її гербіцидами, щоб вбити все що містяться в ній насіння бур'янів! Як з'ясувалося, вся привізна земля містить насіння всіляких бур'янів, які потім відразу ж починають рости, сильно випереджаючи газон, дуже радіючи хорошому поливу. Буду радий, якщо комусь це допоможе або полегшить життя.

Хто б міг подумати, що зелена травичка може так вишукано прикрасити присадибну ділянку. Часом акуратний газон виглядає навіть ефектніше строкатих клумб. Ось тільки готовий зелений килимок просто так в магазині не купиш.

Щоб створити газон своїми руками, доведеться потрудитися. Банальним перекопуванням землі і посівом трави справа не обмежується. Але докласти зусиль коштує, адже як написано в Салернський кодекс здоров'я: «Джерел гладь і трава - очам розраду».

Ось це саме розраду ми і спробуємо створити.

Як виростити посівний газон своїми руками ^

Перш за все, визначаємося з місцем і готуємо ділянку землі під газон: прибираємо сміття, викорчовували пні і коріння дерев, видаляємо багаторічні бур'яни, прокладаємо доріжки, встановлюємо бордюри, вирівнюємо поверхню. Непогано якщо буде невеликий ухил - він поліпшить дренаж. Щоб вийшов шикарний зелений килимок, необхідний шар родючого грунту, глибина якого повинна становити близько 15 см.

Ще 2 см грунту знадобляться для присипки насіння. Відведений під газон ділянку слід глибоко перекопати як мінімум за місяць до посіву трави. З особливою ретельністю потрібно вибрати бур'яни, а також не забути провапнованих грунт і внести органічні добрива.

У занадто легкий піщаний грунт можна додатково додати мул, торф і трохи глини, а в важкий глинистий - крупний пісок. Має вийти щільне насіннєве ложе, тому грунт повинен добре осісти.

Безпосередньо перед посівом необхідно внести мінеральні добрива і провести граблеваніе ділянки. Перед висіванням ґрунт слід остаточно вирівняти і ущільнити спеціальними ручними катками. Якщо ж такі відсутні, можна скористатися фанерними або металевими листами, які необхідно укласти безпосередньо на грунт і гарненько по ним походити, потанцювати.

Це додасть грунті щільність, і на травичці НЕ будуть залишатися сліди від взуття. Тепер можна приступати до засіву. При цьому вибір трав безпосередньо залежить від призначення газону - партерний, декоративний, садово-парковий або звичайний, спортивний, луговий, і умов експлуатації.

Як правило, вибирають суміші трав, до складу яких входить не менше трьох-чотирьох видів злаків. Найчастіше на присадибній ділянці створюють так званий садово-парковий або звичайний газон, яким можна не тільки милуватися, але і влаштувати на ньому пікнік або погратися з дітьми. Створити такий газон своїми руками набагато простіше, ніж інші види газонів і до того ж він не так примхливий як, скажімо, англійська або партерний. Для створення звичайного газону, розташованого в затіненому місці, можна скористатися сумішшю трав в таких пропорціях: Варіант 1: тонконіг лучний 25%, костриця лучна 50%, мітлиця біла 30% .Варіант 2: райграс пасовищний 30%, костриця червона 40%, тонконіг луговий 30% .Для сонячних місць підійде суміш з мітлиці пагононосної 70% і гребенник звичайний 30% .При розташуванні газону вздовж паркану або огорожі підійдуть такі пропорції: костриця червона 30%, тонконіг лучний 70%.

Як правильно посіяти газонну траву ^

Витрата посівного матеріалу становить приблизно 10-15 грам на квадратний метр. При занадто густому засіву газон буде погано рости через нестачу в грунті поживних речовин. Сіяти насіння бажано в безвітряну суху погоду.

Робити це можна як вручну, так і за допомогою спеціальних сівалок. Підготовлену ділянку поливають водою і поперечними смугами, ширина яких становить близько метра, висівають насіння, намагаючись рівномірно розподілити їх по всій смузі. Засіяний ділянку необхідно присипати 2-сантиметровим шаром грунту і вирівняти рівним бруском або граблями.

Впоравшись з однією смугою, переходимо до наступної. Після засіву обережно поливаємо майбутній газон, стежачи, щоб насіння не виявилися зовні. Кращий термін посіву для центральних районів - друга половина серпня або рання весна. Землю для весняного засіву бажано готувати з осені, щоб вона встигла осісти і набратися цілющої вологи. Якщо газон своїми руками засіяний правильно, то перші сходи з'являться десь на 4-7 день, а для формування повноцінного газону знадобиться близько місяця.

 • Нарешті наші господині припинили мучити себе клумбами і грядками і поступово стали засівати більшу частину ділянки газоном. І справді, хіба сьогодні потрібно... Далі

  Переглядів: 9 098Комментов: 2

  Практично всі дизайнери обов'язковим елементом присадибної ділянки вважають газон. Так, смарагдово-зелений, доглянутий, він може стати головною прикрасою вашого саду. Але треба уточнити, ... Далі

  Переглядів: 8 034Комментов: 1

  Хоча мавританському газону понад тисячу років, він як і раніше цікавий для дизайнерів і садівників. СодержаніеЦветущая галявина замість суворого газону Створюємо мавританський газон крок... Далі

  Переглядів: 12 881Комментов: 2

  Газони є природними або штучними дерновими покривами, що складаються переважно з плотнорастущіх багаторічних трав. Вони відрізняються високою декоративністю і чудово гармонують з навколишнім... Далі

  Переглядів: 7 061Комментов: 1

  Той, хто намагається утримувати територію заміського будинку, дачної ділянки або ділянки землі перед будинком і офісом в отличном состоянии, знає як важко... Далі

  Переглядів: 24 202Комментов: 0

  «А сниться нам трава, трава у дома, зелена, зелена трава...» Саме соковитий смарагдовий килимок під ногами сплять і бачать багато садівників-аматорів, які мріють... Далі

  Переглядів: 29 285Комментов: 5

  Якісно влаштований газон служить не один рік, але щоб він радував вас максимально довго, при посадці зеленого килима трава для газону вибирається... Далі

  Переглядів: 28 031Комментов: 0

Коментарі користувачів

 • Надія (Додано: 30.03.2012 о 03:10)

  Дуже корисна інформація. Мені здається, що доглянутість зеленого ділянки, перш за все, визначається по траві. Буває так, що квітів і чагарників майже немає, але трава на стільки чудова, рівна і соковита, що розумієш скільки праці в це вкладено. А ось трав'яні килимки, які укладають в парках, не дуже подобаються - виходять неприродні смуги різних відтінків.

  Ответітьандрей (Додано: 20.04.2014 о 22:59)

  Я займаюся газонами близько року і мені подобається моя робота, мій начальник, Наталя підвищила мене на посаді до адміністратора але мені охота займатися посадкою газону настільки мені влізло це в душу що я готовий цілодобово перебувати на роботі і дарувати людям красу природи і душевний спокій Андрій. м Єлець.

  nurlan (Додано: 10.07.2014 о 13:09)

  Добрий день. у мене газон вмирає. і через що, може під скажіть.

  nurlan (Додано: 10.07.2014 о 13:12)

  Може скажіть мені рада. газони вмирає поступово.

  nurlan (Додано: 10.07.2014 о 13:14)

  Nurlan_zayka @ mail. ru це мій пошта. Дякуємо.


 •