Вирощування на підвіконні :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Полив » Вирощування на підвіконні

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Вирощування на підвіконні

Салат, Шпинат, Базилік, Кмин, Кинза (коріандр) 4-5 тижнів Мелісса, М'ята, Кервель, Котовник, валеріанелли, Щавель 6-7 тижнів Чабер, Майоран, Материнка, Чебрець (чебрець) 7-8 тижнів (до цвітіння)

Вибір насіння:

Насіння для вирощування зелені на підвіконні вибирають, віддаючи перевагу низькорослим культурам. З насіння петрушки, селери вибирають кореневі сорти, так як при обмеженій площі харчування в горщику рослина має мати найбільшу кореневу масу. При покупці в магазині насіння, звертають увагу на термін придатності, насіння деяких культур дуже швидко втрачають свою схожість. Віддають перевагу «Рано» або «ранньостиглих» сортам. Висаджують насіння згідно інструкції на упаковці (є насіння світлочутливі, що не присипають землею).

Підготовка якісного субстрату:

Для цього змішують 1 частина біогумусу з 2 частинами кокосового волокна. На дно обов'язково кладуть дренаж. Зазвичай це керамзит або гравій. Висота дренажного шару повинна бути 2-3 см.

Готуємо ємності для посадки:

В якості ємностей для вирощування овочів на підвіконні беруть звичайні квіткові горщики, обов'язково з отворами знизу (для відходу зайвої вологи), ємністю 1-2 літра. Це можуть бути і інші ємності і ящики, глибиною 20-25 см, але не менше 15 см.

Формувати кущі зелені в горщиках можна двома способами (з пікіровкою і без): 1. Посівом насіння на розсаду в маленькі ємності (одноразові стаканчики) або в торф'яні таблетки (стаканчики) з подальшою пікіровкою (пересадкою) їх у великі горщики, 2. Посівом насіння відразу у великі горщики.

Підготовка насіння до сівби:

Опускають насіння в теплий середній розчин марганцівки (НЕ рожевий і не темно-червоний) на 2-3 години. Потім виймають їх (рекомендовано виймати тільки те насіння, яке опустилися на дно за цей час, а ті які спливли - краще викинути, так як схожість у таких насіння дуже низька) на ватний диск (або шматочок х / б тканини), дають стекти.

Посадка насіння:

Далі наповнюють обрану тару приготовленої сумішшю. Маленькі стаканчики (при посадці з пікіровкою) наповнюють земляною сумішшю, злегка приминаючи, при цьому не досипають до країв 2 см. Розкладають насіння зверху і засипають субстратом, приминаючи так, щоб висота земляного шару над насінням була 1-1.5 см, поливають.

Світлочутливі насіння (зазвичай вказано на пакетику з насінням) не присипати землею, а просто злегка приминають зверху. При посадці відразу у великі горщики (ємністю 2-4 літра), без пікіровки, насипають на дно горщика шар керамзиту (дренаж обов'язковий), потім земляну суміш, злегка утрамбовуючи, недосипаючи до країв 3-4 см. Так само розкладають насіння і присипають шаром землі в 1-1.5 см (або просто злегка приминають насіння зверху, якщо насіння світлочутливі).

Частина, що залишилася висота (2-3 см) знадобиться для підняття рівня землі. Приблизно через місяць досипають землю по самі вінця горщика. Ця процедура заміняє пікіровку.

Пікіровка сіянців

(При формуванні куща першим способом)

Або досипання земляної суміші

(При формуванні куща другим способом):

Приблизно через 3-4 тижні після сходів пересаджують (пікірують) маленькі сіянці у великі горщики. Беруть сіянець в маленькій тарі, перевертають догори ногами (на долоньці виявиться верх стаканчика), акуратно стягують стаканчик вгору. В руках опинилися сіянці із грудкою ґрунту, що має форму стаканчика. Акуратно його вставляють в приготований великий горщик із заздалегідь насипаної почвосмесью на дренажний керамзит або гравій і додають грунтосуміш в час, що залишився пусте місце по периметру великого горщика. Пікірувати сіянці рясно поливають вже у великих горщиках. При посадці насіння відразу у великі горщики, в цей же час (через 3-4 тижні після сходів) досипають горщики земляним субстратом до верху (на що залишилася від посадки насіння висоту 2-3 см).

Полив і обприскування сіянців:

Кущі, протягом усього року, поливають по-різному. У перший місяць життя слід поливати сіянці регулярно, але дуже помірно. На цьому етапі важливо не перелити сіянці, так як виникне загроза виникнення різних захворювань.

Взимку не доведеться поливати їх часто, так як сонця і тепла мало. Взимку дотримуються правила «краще не долити ніж перелити». Але з кінця березня споживання вологи збільшиться, та й сонце з теплом свою справу зроблять. Влітку важливо не дати пересохнути землі в горщиках.

Влітку дотримуються правила «краще перелити, чому не долити» .У теплі і сонячні дні систематично обприскують кущі, робити це краще щовечора.

Поворачивание кущів навколо своєї осі 1 раз на добу.

Сіянці і дорослі рослини на підвіконні необхідно 1 раз в день повертати на 180 градусів навколо своєї осі. Рослина, яка отримує світло тільки з боку вікна, мають звичай нагинатися в сторону світла. Тому, щоб рослини не були кривими, що не симетричними і некрасивими, систематично повертають їх навколо своєї осі.

 Підживлення овочевих грядок в горщиках:

Завдяки біогумусу і пресованої кокосовій стружці, сіянці виростуть потужними і здоровими, але щоб допомогти їм подолати такі труднощі, як недолік світла, пікіровка, обмежена площа живлення, за період їх вегетації бажано регулярно проводити підживлення мінеральними або органо-мінеральними добривами. Першу підгодівлю проводять через два тижні після пікіровки, потім кожні 2 тижні. Підживлення чергують. Перший тиждень обприскують сіянці добривом (готуємо за інструкцією), другий тиждень - поливають ним під корінь.

Хороші результати дає добриво фірми ROST (концентрат або універсал). Вони продаються практично у всіх магазинах. Так само добре зарекомендував себе АГРОЛАЙФ (концентрований курячий послід).

Основні правила досвічування зелені на підвіконні в зимовий період:

У короткі і похмурі зимові дні виростити зелену пишну масу на підвіконнях практично неможливо. Тому зелень необхідно досвечивать штучним світлом, так як світло дуже важливий для росту рослин (світло - головна складова фотосинтезу, а значить і харчування всієї рослини) .Досвечівают рослини з таким розрахунком, щоб загальна тривалість світлового дня становила 13-15 годин на добу. Як джерела світла застосовують люмінесцентні лампи білого і денного світла з розрахунку 200-300 Вт на 1 м2.

Ці лампи дають світло, близький до сонячного, але випромінюють мало тепла і тому можуть перебувати поблизу рослин. У магазинах є і спеціального призначення фітолампи. При використанні їх зазвичай підвішують на висоті 10-50 см над рослинами (10 см - для світлолюбних рослин, 50 см - для тіньолюбних рослин) .Для вирощування зелені і пряних трав на підвіконні висота повинна становити 10-20 см. Наприклад, для підвіконня, розміром 30 см на 1 метр потрібна люмінесцентна лампа 60-90 Вт.

А це значить, йдемо в магазин і купуємо одну люмінесцентну лампу, потужністю 80 Вт: Потрібна потужність лампи = (200? 300) х Sподоконніка = (200? 300) х 0.3 = 60? 90 Вт. Для підвіконня, розміром 50 см на 1 м знадобиться потужність 100-150 Вт (припустимо дві лампи по 80 Вт) .Для підвіконня, розміром 30 см на 1,5 м знадобиться потужність ламп 100-150 Вт. Для підвіконня, розміром 50 см на 1,5 м знадобиться потужність ламп 150-220 Вт. Довжина лампи вибирається якомога ближче до розміру довжини підвіконня. Лампи зручно включати в спеціальні таймери, а потім в розетку. Тоді підсвічування сама включається, припустимо в 7-00, працює до 11-00 і ввечері з 16-00 до 20-00.  Статті по темі:

Вирощуємо зелень на підвіконні

Взимку в організмі завжди відчувається нестача вітамінів і щоб заповнити цю прогалину, досить влаштувати у себе на підвіконні невеличкий город, де можна вирощувати будь-яку пряну зелень, багату вітамінами. Вирощувати можна не тільки взимку - такий домашній город при невеликих витратах буде забезпечувати вас свіжою зеленню круглий рік. Багато необізнані в цій області люди не знають, як виростити зелень на підвіконні. А це зовсім нескладний, приємний і захоплюючий процес.

Як виростити петрушку на підвіконні

Отже, почнемо з петрушки - незамінною в багатьох стравах. Виростити приправу на підвіконні можна двома способами: висіванням насіння або вигонки коренеплодів. Є маленький секрет, як виростити петрушку на підвіконні з насіння: щоб насіння швидко проросли, перед посівом потримайте їх (загорнуті в марлю) півгодини під проточною теплою водою, а потім замочіть ще на добу. Висівають їх на глибину всього лише 0,5 см, а зверху прикрийте шаром землі максимум 1 см.

Поки не з'являться сходи, тримайте ємність з розсадою в темному місці і поливайте через день, помірно. Після появи сходів переставте ємність на добре освітлений підвіконня і прорідити паростки, залишаючи між ними по 4 см. Спробувати на смак результати свого першого експерименту можна буде вже через 6 тижнів.

Щоб користуватися цією «грядкою» тривалий час, удобрюйте її «Радунь» або будь-який квіткової сумішшю. Найбагатші на зелень сорти: «Цукрова», «Бордовінская», «Урожайна» .Нет нічого простішого, ніж смачну зелень з коренеплодів. Корінці виберіть короткі, але товсті (принаймні 2 см в діаметрі), бажано з черешками.

Висадіть в добре зволожений землю через 2-3 см (між рядами 4-5 см) .Поки черешки не чіпатимуть в зростання, тримайте ящик в прохолодному місці (на утепленому балконі), поливайте помірно, а потім перенесете його на підвіконня. Через 25-28 днів отримаєте перший урожай. Після кожного збору врожаю, підгодовуйте коренеплоди спеціальним добривом, а коли вони вичерпаються, замініть на нові.

Як виростити кріп на підвіконні

Кріп на домашній «грядці» популярний нарівні з петрушкою, так як виростити кріп на підвіконні не складає великих труднощів. Для домашнього вирощування підходять такі сорти: Каскеленський, Грибовський, Узбецький-243, Вірменський-269.

Рясні врожаї збираються з легкої, багатою гумусом грунту. Щоб зелень радувала вас протягом всієї зими, проводите посіви кожні 30-40 днів. У ємність розміром 15х40 см рекомендується висівати мінімум 3г насіння. Коли з'являться сходи, прорідити їх, залишаючи між ними 2-3 см.

Поливайте рясно, кожні два тижні підгодовуйте рідким добривом.

Вирощуємо м'яту на підвіконні

На початку березня засейте насіння у вологий грунт і протягом 10 днів обприскуйте кожні 2 дні. Через 2 місяці розсаду висадіть в ящик з відстанню між кущами 15 см (або 1 кущ на горщик). Регулярно прищипують бутончікі для більшої кущистості, поливайте через день.

Зрізуючи верхні 40 см куща, 10 см залишайте на дорости. Можна вчинити набагато простіше - зірвати у кого-небудь гілочку м'яти, і після 3-4 днів проживання в водичці, її можна буде вкорінювати.

Вирощуємо салат на підвіконні

І ще розповім вам, як виростити салат на підвіконні. Кресс-салат не вимагає особливих умов, він може рости навіть на губці. Але це вже на крайній випадок, якщо не виявиться під рукою землі для посіву.

Посійте насіння (достатньо 2г на 10 см?) На глибину 0,5 см, зверху землею можна навіть не покривати. Приблизно через тиждень з'являться сходи, а через 2-3 тижні - листя. Салату потрібно рясний полив, після зрізки удобрюйте мінеральними добривами і збирайте новий урожай.

Для підвіконня підійдуть такі сорти крес-салату: «Перцевий», «Звичайний», «Широколистий», «Кучерявий». У домашніх умовах можна вирощувати також листовий салат деяких сортів: «Одеський», «Травневий», «Московський листовий» .сім'ї сіють неглибоко і негусто, в рядки на відстані 12 см кожен.

До появи сходів тримайте ящик в тіні і щодня обприскуйте. Коли з'являться молоді паростки, встановіть ящик на освітлене місце. Салат дуже вимогливий до вологи, так що поливати доведеться часто, через 1-2 дня, підгодовувати його не потрібно.

А через три тижні ви вже зможете спробувати свіжий салатик.

Секрети успіху

• Навіть якщо ви розмістите ящики з вирощуваної зеленню на південній, східній або південно-східній стороні, все одно в осінньо-зимовий період рослинам знадобиться додаткове підсвічування у вигляді люмінесцентних ламп. Інакше ви ризикуєте виростити тонкі слабкі гілочки зелені. Підвісити лампу можна на висоті 50-60 см від рослин. • Укладаючи грунт в ємність для вирощування, не забудьте про дренаж. • Купуючи насіння, віддайте перевагу ранньостиглий сортам.

Завантаження...

Якщо ви хочете виростити свіжу зелень або свої огірки, а земельної ділянки у вас немає, не біда. Можна з успіхом вирощувати овочі на підвіконні. Хороший урожай зелені і огірків можна отримати, вирощуючи ці культури в самій звичайній квартирі.

Головне - дотриматися необхідні умови. По-перше найбільше для вирощування овочів підходять вікна, що виходять на південь, південний схід або південний захід. У цьому випадку менше треба користуватися електроподсвечіваніем.

По-друге зелень з коренеплодів і кореневищ краще виганяти в ящиках. А для високорослих культур добре використовувати гончарні горщики великого діаметра, а також спеціально виготовлені баки.

Овочі можуть рости і в мішечках з поліетиленової плівки, заповнених грунтом. Діаметр мішечка 25-30 см, висота до 25-30 см з невеликими прорізами в дні для регулювання водно-повітряного режиму.

Вирощування зеленої цибулі на підвіконні

В кінці зими так хочеться свіжої зелені. Як виростити зелений лук будинку на підвіконні? Все, що вам потрібно, це невеликі цибулини, відповідний горщик і підвіконня.

Вирощування зеленої цибулі в ящиках

Для прискорення зростання зелені перед посадкою у цибулини треба зрізати шийку на 0,5-1 см і намочити залишилася «ріпку» в теплій воді (30-35 ° С). Висаджують цибулю в ящики зі звичайною, взятої з городу, землею, насипаної шаром 5-6 см.

Після посадки цибулини злегка утрамбовують (для кращого їх контакту з грунтом), не засипаючи зверху землею, і поливають водою. Ящики в перші 8-10 днів тримають в темряві. При утворенні зелених пір'я цибулі, їх поміщають на підвіконня для прискореної вигонки зелені.

Сприятлива температура для росту 20-25 ° С. Найбільш відповідний посадковий матеріал для вирощування на підвіконні - многозачаткових і среднезачатковий цибулю-вибірок з діаметром цибулини 3-4 см. Догляд за зеленою цибулею полягає в систематичному поливі теплою (20-25 ° С) водою. Коли пір'я досягнуть висоти 3-4 см, цибулю потрібно підгодувати розчином мінеральних добрив з розрахунку 15-20 г аміачної селітри, 30-40 г суперфосфату і 10-15 г хлористого калію на 10 л води.

Вирощування зеленої цибулі в воді

Лук на зелене перо можна вирощувати і в воді. В цьому випадку цибулини поміщають в скляні банки або інший посуд так, щоб у воді була тільки коренева система. При зануренні у воду всій цибулини вона загниває!!! Для вигонки пера можна використовувати різні сорти цибулі, рекомендовані для вашого регіону. Найбільш поширені сорти цибулі в Росії:

  • Бессоновский місцевий,

3. Любителі екзотики теж зможуть застосувати свої сили в цікавому для них напрямку. І в цьому питанні немає нічого неможливого. Наші спритні люди вирощують у себе вдома лимони, ківі, ананаси, мандарини, пальми і інші незвичайні для наших місць рослини. Звичайно, заводячи собі таких вихованців, треба бути готовим, що вони можуть вирости до значних розмірів і тримати їх в квартирі може бути проблематично. Так що, перш ніж зважитися на вирощування якоїсь екзотики, треба ретельно вивчити, а що ж з цього може вирости :)

5 причин вирощувати щось вдома

1. У будь-який час року ви зможете балувати себе свіжою зеленню, свіжими, власноруч вирощеними, овочами. А це вітаміни, сили і позитивні емоціі2. Ті, хто не мають своєї дачної ділянки, зможуть задовольнити своє бажання щось вирощувати.

Бачити, як з крихітного насіння виростає чудова рослина. Збирати врожай і годувати своїх близьких плодами своїх трудов.3. Часто взимку на дачників нападає хандра :) Вони сумують за землі, за своїми рослинам і посадкам, їм хочеться чимось зайняти свої руки і думки.

Домашній город - це ідеальний вихід. Вирощувати щось вдома - це прекрасна можливість продовжити собі дачний сезон, вдосконалити свій навик городництва.

Адже щоб добитися врожаїв в квартирі, потрібно врахувати багато нюансів, вивчити цю специфічну область, пробувати і намагатися, досвідченим шляхом домагатися гарного результату. А що ще потрібно заяддому дачникові? Домашній город - це відмінний виклик! 4.

Для жінки вирощувати щось своїми руками - це відмінний спосіб збільшити свою енергію. Не вдаючись в подробиці, можна просто сказати, що це додасть їй сил, здоров'я і щастя. А якщо буде щаслива жінка - автоматично буде щаслива вся її сім'я.

Адже саме жінка задає атмосферу в семье.5. Економія. Свіжа зелень взимку часто відчутно б'є по кишені.

Коштує вона дорого, а деякі улюблені трави в свіжому вигляді і не знайдеш у продажу. Деякі спеції можна купити в сушеному вигляді в супермаркетах, але набагато приємніше і корисніше використовувати свіжу зелень, яка до того ж вирощена вами власноруч.

З чого почати

Отже, ви зважилися завести в своїй квартирі свій власний город. З чого ж почати? 1. По-перше, треба визначитися, що ж ви будете садити.

Якщо ви городник початківець, найкраще почати з невеликої кількості рослин. До того ж вибрати самі невибагливі, щоб перший успіх надихнув вас і ви змогли зважитися вже на більш масштабні і екзотичні посадки.

Найпростіше почати з зеленої цибулі, петрушки і кінзи. Добре також зростає м'ята і меліса. Зверніть увагу на сорти рослин.

Для домашнього городництва потрібно вибирати скоростиглі, ранні сорти, так як в умовах квартири рослини ростуть набагато повільніше. 2. По-друге, треба вивчити вимоги для успішного вирощування кожного обраного вами рослини.

Це легко можна знайти в інтернеті або трохи пізніше прямо тут на сайті. Я вирішила сама неодмінно завести собі домашній городик і буду ділитися своїм досвідом і отриманими знаннями. 3. По-третє, треба визначитися з тарою, вашими «грядками».

Вивчивши переваги рослин в пункті номер 2, Ви вже будете знати, яка тара вам буде потрібно. Якісь рослини потребують просторі, якісь можуть рости на дуже обмеженому просторі.

Якісь рослини відмінно уживуться з іншими в одній тарі, а для якихось потрібно окрема «грядка». Але обов'язковою умовою для всіх рослин вдома - це дренаж.

Обов'язково потрібно заповнювати дно горщиків, контейнерів або скриньок керамзитом, глиняними черепками, шматочками цегли і т. Д. Добре використовувати піддони, в яких будуть накопичуватися надлишки вологи. 4. По-четверте, треба підготувати грунт.

Для домашнього городу не підійде земля з грядок. Потрібно купувати землю в спеціальних магазинах. У ній вже знаходиться потрібне співвідношення всіх необхідних елементів і відсутні різноманітні бур'яни або шкідники. 5. По-п'яте, потрібно вибрати місце нашого городу.

Більшість рослин вимагають багато сонячного світла і тому найчастіше городик розміщують на південній або західній стороні будинку. Взимку може знадобитися додаткове підсвічування. 6. Шостий пункт підготовки - це придумати дизайн свого городу .

Найцікавіший і творчий пункт. Він не є обов'язковим, але може принести багато радості і краси в Ваш будинок. Чого тільки не влаштовують люди у себе вдома!

Для Вашого натхнення, я приготувала добірку надихаючих фотографій. Це тільки маленька частина ідей, як можна вирощувати рослини вдома. Це була просто вступна стаття, а пізніше я обов'язково напишу більш детально, як вирощують конкретні рослини в домашніх умовах.

А поки можна планувати і вибирати, що саме Ви хочете посадити у себе на підвіконні. Пишіть в коментарях, що вам найбільше сподобалося, і я буду в першу чергу викладати матеріали по вашим запитам.

Якщо Ви вже щось вирощуєте у себе вдома - обов'язково діліться Вашими враженнями. Нам ДУЖЕ цікаво!!!!

Також на цю тему Ви можете почитати:

Хоча, деякі любителі зелені воліють пізньостиглі сорти.

Підготовка насіння до сівби включає їх замочування та знезараження.

Якщо Ви попутно збираєтеся вирощувати петрушку і шпинат, то їх насіння, як і кропу, вимочувати у воді необхідно близько 5-8 годин. Воду слід використовувати теплу. Після закінчення цього часу, воду необхідно злити і залити насіння слабким розчином марганцівки.

Він повинен мати рожевий колір і бути кімнатної температури. Такий розчин застосовується для знезараження насіння. Сіянці в ньому повинні знаходитися близько 2-3 годин.

Що необхідно для посадки

Поки посадковий матеріал знаходиться в антисептичними розчинами, можна приступати до предпосадочной підготовці. Щоб вирощування кропу проводилося з максимальним комфортом для вас і для культури, необхідно відразу заготовити ємності, субстрат і дренаж. В якості ємностей можна взяти дерев'яні шухлядки або звичайні квіткові горщики.

Залежно від того, скільки кропу ви плануєте виростити на підвіконні, буде змінюватися ємність судин. В середньому досить горщика на 1-2 літра. Тільки головною умовою буде - наявність дренажних отворів на дні ящика або горщика, щоб забезпечувати при поливах стек зайвої води.

Керамзит або шматочки битої цегли послужать дренажним шаром, яким встеляється дно ємностей.

Субстрат можна взяти покупної. Обов'язковим компонентом грунту повинен бути біогумус. В ідеалі - якщо вийде зробити суміш з 1 частини біогумусу і 2-х частин кокосового волокна.

Субстрат можна висипати в ємність поверх дренажного шару і прийматися за посів і вирощування.

Як висівати сіянці

Насіння, які за час набухання у воді і знаходженні в розчині марганцівки, не опустили на дно, вважаються якісними. Тому, використовувати для посіву варто тільки ті, які виявилися на дні. Потім їх необхідно вийняти і просушити.

Найпростіше це зробити, виклавши їх на шматок матерії або ватний диск. Що стосується посіву, то спеціальної схеми немає. Вирощувати кріп в горщиках можна як завгодно - і пучками, і рядками. Тому посів сеянок можна виробляти в вподобаному порядку.

Після того, як посів здійснено, насіння зверху необхідно присипати додатково грунтом. Досить буде шару в 1-2 см. Після чого, поверхню землі слід злегка зволожити і все це накрити поліетиленовою плівкою.

Для зручності деякі господині використовують харчову, щоб домогтися ефекту парника. Ємності з посадками кропу можна відправляти на самий освітлений підвіконня в квартирі. Оптимальним температурним режимом буде вважатися показання, наближені до позначки +18 градусів.

І в такому стані посадки залишаються до перших проявів росточков. Кріп, посів і вирощування якого виконувалося правильно, зійде вже через тиждень. 100% сходів має з'явитися 10-12 днів після посіву.

Уточнення для тих, хто в домі вирощує петрушку, їх сходи з'являються значно пізніше, ніж у кропу - через 2-2,5 тижні. Маленькі хитрощі вирощування зелені на підвіконні на відео.

Як доглядати за сходами зелені

Отже, як бачите, посіяти і виростити перші сходи свіжої зелені не складно. Основна праця необхідно вкласти в подальший вирощування і догляд за рослинами. Відразу ж, як тільки проклюнулися все насіння, і масово піднімуться всі паростки, плівку з кімнатної теплички слід прибрати.

Для тих, хто вирощує кріп не в холодну пору року, догляд полягатиме в своєчасному поливі, обприскуваннях, рясному освітленні і поворотах горщика (ящика) раз на добу, щоб паростки тяглися вгору, без нахилів. Тим же, хто захотів побалувати себе ароматної приправи в холодні сезони, ми розповімо, як виростити кріп на підвіконні взимку. В цілому, вирощування пряної культури кропу взимку, складаються з тих же процедур, що і при звичайному вирощуванні.

Тільки в цьому випадку, більше уваги необхідно приділити саме висвітленню. Адже при короткому світловому дні кропу не вистачатиме природного освітлення. В результаті, кріп буде «витягуватися» і не порадує пухнастими кущами.

Тому, вирощування, яке триває з вересня і до березня, передбачає установку додаткового освітлення. Використовувати, як правило, необхідно лампу денного світла, яку рекомендується встановити на висоті близько 50-60 см над кропом.

Розташованим на підвіконні паросткам буде вистачати по 5-6 годин підсвічування щодня вранці. Якщо ж ємності знаходяться в глибині кімнати, то їм необхідно забезпечити підсвічування на 15 і більше годин. Також ємності зі сходами кропу необхідно постійно повертати на 180 градусів.

Таку процедуру слід проводити 1 раз на добу, щоб паростки не витягувалися і не нахилялися. Поливати кріп слід регулярно, але помірно. Можна проводити підживлення для рослин 1 раз в 2-3 тижні.

Використовувати можна комплексні мінеральні добрива. Оптимальною температурою для вирощування кропу в домашніх умовах вважається проміжок +17 - +19 градусів. Хоча незначні зниження температури кріп перенесе нормально. Вирощування кропу в будинку буде більш-менш клопіткою, дивлячись який час ви виберете.

Так, наприклад, менш клопіткою буде процес, якщо вирощувати кріп з березня до початку вересня. У період зими і осені на підвіконні виростити кріп можна, тільки якщо приділяти йому більше уваги.

Поділитися з друзями:


Як часто поливати помідори після посадки

Підв'язка томатів у теплиці відео

Чим удобрювати помідори після висадки в теплицю

Время посадки картофеля

Выращивание малины в домашних условиях

Підживлення помідор суперфосфатом в теплиці

  • Полуниця (Каталог: 124 файла/каталога)
  •