Як посадити смородину :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Полив » Як посадити смородину

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Як посадити смородину

Коли садити смородину на присадибній ділянці

Багато починаючі садівники запитують, коли садити смородину? Фахівці говорять про те, що цю ягідну культуру можна висаджувати, як навесні, так і восени. При цьому молоді саджанці однаково добре розвиваються, а активно плодоносити починають через 2-3 роки.

Коли краще садити кущі смородини?

Будь-які види і сорти смородини можна висаджувати восени. За зиму земля навколо молодого куща осяде і добре ущільнити.

Такі кущі навесні рано йдуть в зростання і відмінно розвиваються на новому місці. При осінній посадці грунт навколо молодого рослини слід замульчувати опалим листям, торфом, компостом або перепрів гноєм. Мульча буде зберігати вологу в землі і охоронить молоду смородину від підмерзання кореневої системи в морозні дні. Найчастіше молоді саджанці цієї ягідної культури висаджують у вересні.

При цьому молоді рослини встигають швидко вкоренитися. Коли садити смородину в Підмосков'ї? Найкращий час для посадки цієї культури - кінець вересня - перша половина жовтня.

У цей час нирки вже переходять у фазу спокою.

Як садити смородину восени?

За рік до посадки смородини в грунт вносять компост або перепрілий гній. Перед висадкою саджанці піддаються спеціальній обробці. У них видаляють пошкоджені і сухі гілки і корінці. Після цього кореневу систему умочують в «бовтанку» з розведеною у воді глини.

Вона запобіжить її підсихання. Щільність посадки даної культури залежить від виду і сорту. При її розміщенні також враховують і родючість грунту, форму крони кущів. Найбільш розлогі і рослі сорти садять рідше, ніж смородину більш компактної форми.

Інтервал між кущами має становити 1-1,5 м. Однією з основних особливостей посадки молодняку ​​смородини є заглиблення кореневої шийки саджанця на 6-9 см нижче рівня землі. При цьому посадковий матеріал розташовують в похилому положенні. Завдяки такому способу посадки швидше формується розлогий кущ з широкою основою.

Також похиле положення саджанця сприяє утворенню додаткових коренів і пагонів. Якщо садівник хоче отримати штамбовий кущ смородини, то саджанець висаджують без заглиблення у вертикальному положенні.

У таких рослин відновлення пагонів буде досить слабким. Перед висадкою смородини необхідно підготувати посадкові ями. Їх розмір повинен складати 40х40 см або 40х50 см. На дно ями насипають компост або перепрілий перегній. У саджанців розправляють всі корінці.

Потім їх рівномірно присипають грунтом, ретельно її ущільнюючи. Рекомендується періодично струшувати саджанці, щоб вона повністю заповнила порожнечі навколо кореневої системи рослини. Після засипання ями на 2/3, виробляють рясний полив (0,5 відра на яму).

Після повного засипання посадкової ями і ущільнення грунту саджанець ще раз поливають (0,5 відра) .Після висадки всіх кущів землю навколо штамба мульчують перепрілим листям, перегноєм, компостом, торфом. Ця процедура запобіжить утворенню кірки і збереже необхідну для швидкого вкорінення смородини вологу.

Як садити чорну смородину навесні

У тих районах, де взимку випадає мало снігу, висадку молодих кущів краще проводити ранньою весною. Набутий восени посадковий матеріал можна прикопати в землі.

Такі саджанці на початку весни притеняют або коротко обрізають для того, щоб попередити швидке розпускання бруньок. На постійне місце смородину висаджують після повного відтавання ґрунту. Кращий період для посадки смородини - початок квітня - травня.

Висаджені пізніше рослини гірше приживаються і сильно гальмують у розвитку. При весняній посадці смородини підготовка ям і весь процес висадки саджанців виробляють, як і при осінній посадці. У посадкову яму насипають по 2 ст. ложки суперфосфату і калійної солі (можна замінити двома склянками подрібненої деревної золи).

На дно ями насипають компост або перегній. Перемішують землю з цією масою за допомогою лопати. Після посадки всі гілки коротко обрізають, роблячи зріз вище здорових нирок. Смородину поливають через кожні 2-3 дні.

Початківцям садівникам необхідно знати, що чорна смородина весняну посадку переносить дещо гірше, ніж осінню.

Як садити порічки

Процес посадки червоної та інших видів смородини практично нічим не відрізняється від посадки чорної смородини. Під ці кущі вибирають добре освітлені ділянки з високою вологістю ґрунту. Під смородину ідеально підходять добре дренованих суглинки із слабокислою реакцією. Відстань між кущами червоної і білої смородини має становити близько 1,5 м.

Як посадити чорну смородину (відео)

Автор: melnikoff Дата: 2014-04-19

19.04.2014

Смородина - чагарник, на якому ростуть дуже смачні і корисні ягоди, які люблять всі діти і дорослі. Її приємний смак і численні рецепти приготування, спокушають всіх дачників на посадку цього чагарнику на своїх ділянках.

Якщо ви ще не відаєте, як посадити смородину, щоб вона добре прийнялася і дала багатий урожай, дотримуйтесь наших порад. Навесні можна садити смородину з живців, які ви зрізали і прикопали з осені або зі свіжих саджанців тільки зрізаних з коліровать кущиків. Можна купити вже пророщені саджанці, у них коренева система вже розвинена і є більше шансів, що ця смородинка швидко приживеться.

Готуємо місце для посадки смородини

Перед тим як здійснювати посадку смородини, необхідно підготувати грунт. Глибоко перекопати і очистити від наявних бур'янів.

Слід врахувати і присутність підземних вод, близькість яких може нашкодити і погубити ще не зміцнілий кущ. Тепер можна притупити до викопування ям для посадки смородини. Ширина і глибина ямок, повинна бути по 40-50 см.

Відстань між ними становить близько 1-го метра, це дозволить добре розвиватися кореневій системі. Для того щоб забезпечити куща смородини гарне харчування, в ями укладають компост або гній, потроху золи, калію і суперфосфату. Поживною сумішшю, необхідно заповнити тільки третю частину ями, далі йде шар чистої землі.

Коріння рослини не повинні потрапляти в шар добрива інакше може статися опік, ваш кущ буде довго хворіти. Перед посадкою смородини її саджанець бажано замочити годин на 12 в розчині Корневином або гетероауксину. Саджанець поміщають в яму з ухилом до Північній стороні близько 45 гр.

Будьте уважні, рівень грунту не повинен перевищувати 5-6 см над кореневою шийкою, інакше рослина не буде отримувати достатньо кисню. Така посадка дає можливість добре розвинутися кореневій системі, швидше з'являться нові пагони, а значить, кущ буде потужним і сильним.

При прямій посадці, у смородини формується тільки кілька гілочок, отже, ви отримуєте мінімальну кількість врожаю. Коли проводять посадку смородини, корінці розправляють, вони не повинні сплутуватися і переламувати. Підсипаючи землю, його періодично струшують, тоді земля між країнами розподіляється рівномірно.

Коли ямка заповнена на?, землю рясно поливають водою. Це зволожує кореневу систему і ущільнює грунт. Потім засипається залишилася земля, навколо куща робиться лунка і засипається шаром мульчі.

Мульчування допоможе захистити рослину від пересихання і зберегти вологу в ґрунті в жаркий період. Посадка смородини навесні вимагає дбайливого догляду. Її необхідно поливати кожні 5-7 днів. Коли почнуть з'являтися перші зав'язі, стежте за зволоженням ґрунту.

Поливати щодня потроху можна, від цього на поверхні грунту формується кірка і коренева система рослини не отримує достатньо повітря. У перший рік ви не отримаєте врожаю з молодих кущів. Перші плоди дозріють тільки на 2-й рік. Тепер ви вже знаєте, як посадити смородину на своїй заміській ділянці в весняний період.

Не забувайте всі наступні роки приділяти увагу якісному поливу, ведіть боротьбу з бур'янами, стежте за родючістю грунту. Потрібно буде постійно формувати крону чагарнику, вести профілактику і боротьбу з хворобами, шкідниками і захищати смородину від низьких температур. В цьому випадку ви будете забезпечені високим урожаєм цієї вкрай корисною і смачною ягоди.

Хочете отримувати свіжі статті по дачної темі до себе в поштову скриньку? Сайт оновлюється щодня.

Посадка смородини і агрусу

Терміни посадки.

Смородину можна садити восени і навесні, але найбільш сприятливий термін посадки - осінній. Навесні у цих культур дуже швидко розпускаються бруньки і сприятливий для посадки період короткий.

Восени посадку проводять за 2 - 3 тижні до настання стійких морозів (в першій половині жовтня). При осінній посадці грунт до весни добре осідає і ущільнюється навколо коренів, рослини рано навесні відразу починають рости і добре приживаються.

Якщо смородину і агрус доводиться садити навесні, то посадковий матеріал прикопують на зиму і для запобігання нирок від розпускання до часу посадки прикопані саджанці притеняют. Навесні посадку проводять рано, як тільки дозволить грунт, по можливості не допускаючи розпускання бруньок у посадкового матеріалу.

Вибір місця.

При виборі місця для посадки смородини і агрусу потрібно мати на увазі їх біологічні особливості. Чорна смородина - культура вологолюбна.

Тому для неї краще відводити переважно знижені зволожені місця - рівні або пологі північні, північно-західні і західні схили з хорошим захистом від вітру. Однак дуже низькі, заболочені ділянки з ґрунтовою водою ближче 1 м від поверхні грунту непридатні. Смородину слід розміщувати на кілька більш високе, краще освітленому місці, так як вони посухостійкість в порівнянні з чорною смородиною.

Кращими грунтами для смородини і агрусу є досить родючі, вилужені від солей і карбонатів; за механічним складом для чорної смородини важко - і середньосуглинисті, порічки й аґрусу - суглинні. Легкі грунти (легкосуглинкові і супіщані) краще переносить червона смородина і агрус, важкі глинисті - чорна смородина.

Чорна смородина зовсім не мириться з карбонатністю грунту. Піщані, засолені, заболочені, а також нерозвинені щебневатие грунти непридатні.

Підготовка ґрунту.

На обраному місці проводять планування ділянки, щоб не було западин, ям і борозен. Вирівняна площа необхідна надалі при поливах рослин. Після планування проводять оранку на глибину 35 см або перекопування на повний штик лопати.

При цьому необхідно ретельно видалити (вибрати) з ділянки кореневища багаторічних бур'янів (рирей, польова берізка-берізка, осот та ін.). При сильній засміченості грунту багаторічними бур'янами перекопування проводять двічі або більше разів, щоб повністю очистити грунт до посадки, так як в подальшому знищити ці бур'яни майже неможливо, особливо в кущах.

Краще таку засмічену грунт попередньо на один рік зайняти овочевими культурами або містити у вигляді пари з багаторазової його обробкою протягом літа. Під час остаточної перекопування (оранки) вносять гній (або перегній, компост) 600-800 кг, суперфосфат 4-5 кг і калійних добрив 2-3 кг з розрахунку на 100 м2.

Підготовку ділянки для осінньої посадки (перша половина жовтня) і викопування ямок проводять за 2-3 тижні до посадки, щоб грунт могла осісти. Для весняної посадки ямки готують з осені.

Техніка посадки.

Перед посадкою обрізають до здорового місця надломлені, хворі, підсушені коріння. Вкорочують надземну частину саджанців смородини до 15-20 см, агрусу до 10-15 см з таким розрахунком, щоб саджанець смородини був посаджений глибше на 6-10 см, а агрусу на 5-6 см, ніж він ріс в розпліднику, і при цьому після посадки над поверхнею грунту залишалося б на кожному пагоні по 2-3 бруньки.

Кущі садять похило, приблизно на 45 ° до поверхні грунту. Це необхідно для того, щоб пагони можна було легко розкласти віялоподібно.

Така розкладка і заглиблена посадка сприяє утворенню додаткових корінців на підставі скелетних гілок, отриманню більш широкого підстави куща з вільно розташованими основними гілками і відновлення втечею з підземних ночек заглибленої частини стебла і кореневої шийки. Крім того, глибока посадка оберігає коріння від висихання.

Після посадки роблять лунку і поливають приблизно по відру на кущ. Для збереження вологи, а отже, кращої адаптації, грунт біля кущів мульчують перегноєм або торфом, а при відсутності таких присипають лунку сухим піском або грунтом, щоб після поливу не утворилася кірка. Під час стійкої сухої погоди восени полив саджанців повторюють.

При весняній посадці проводять 4-5-кратний полив. Посаджені восени рослини підгортають на зиму землею.

Післяпосадкового заходи

Ями для посадки смородини копають розміром 40x40 см і глибиною 30-35 см. Потім ями засипають приблизно на 3/4 хорошою родючим грунтом, попередньо перемішаної з добривами.

На кожну посадкову яму вносять в суміші з грунтом таку кількість добрив: перегній (або компост, торф) - 1-2 відра, суперфосфат 150-200 г, калій сірчанокислий - 40-50 г або калій хлористий - 20-25 м Розміщення рослин. Розміщувати смородину і агрус краще не по гранях садової ділянки, а в окремому місці. Найбільш поширеним способом посадки є рядовий, з відстанню між рядами 3-2,5 м (у виробничих посадках) і 2 м (в індивідуальних садах); в рядах 1 - 1,25 м для сортів чорної смородини з компактною формою куща (сорти - Пам'ять Мічуріна, Загадка) і 1,5 м - з розлогою. Більшість сортів смородини самоплодни. Однак з метою забезпечення перехресного запилення, яке безсумнівно сприяє значному підвищенню врожайності, краще висаджувати на ділянці 2-3 взаімоопиляемих сорти, розміщуючи їх окремими рядами.

Читайте також:

Так написала А. Барто про смородину, без якої наш сад і не сад зовсім. Чорна смородина - відмінна ягода! Запашна, вітамінна, дуже корисна! При належному догляді дає рясні врожаї щороку.

З куща можна зібрати і відро ягід! В плодоношення вступає на другий рік, а повноцінний урожай можна збирати вже на третій - четвертий. Як правильно посадити чорну смородину і доглядати за нею?

Взагалі-то найкращий час для посадки смородини - рання осінь. Але зараз продають саджанці із закритою кореневою системою, які можна висаджувати весь сезон. Краще приживаються і надалі добре плодоносять саджанці, у яких сильно розвинена коренева система.

Вона повинна мати не менше 3-5 скелетних коренів до 15-20 см завдовжки в здерев'янілих стані, з пожовклим корою, а також розвинену мочковатую систему. Надземна частина може складатися з одного-двох пагонів довжиною до 30-40 см, що йдуть від підстави саджанця.

Густота посадки смородини в саду залежить від сорту, родючості грунту, освітлення, способу формування і обрізання куща. Сорти чорної смородини з розкидистою і потужною кроною куща (Багіра, Вологда, Дивина, Білоруська солодка і інші) треба садити рідше, а рослини з компактною пряморослих кроною (Загадка, Ізмайлівська, Ленінградський велетень і інші) - частіше.

Зазвичай в ряду кущі чорної смородини садять на відстані від 1 до 1,5 м. Більше можна, менше не бажано. Весняна посадка буває особливо вдала на ділянках, де мало накопичується снігу і можливо підмерзання коренів, а також при дуже пізньому придбанні посадкового матеріалу.

У цих випадках саджанці прикопують на зиму. Весняну посадку починають рано, як тільки дозволить грунт. Висаджені рослини притіняють або коротко обрізають, щоб оберегти нирки від розпускання.

Якщо ви купили саджанець з відкритою кореневою системою, кореневу систему обов'язково потрібно обернути вологою тканиною і зверху поліетиленовою плівкою або яким-небудь іншим щільним матеріалом, щоб не сталося підсушування коренів. Перед посадкою пошкоджені кінчики коренів і надземних пагонів обрізають.

Щоб уникнути підсушування, особливо при яскравому сонячному світлі, коріння підготовлених до посадки рослин умочують в глиняну або земляну бовтанку або ж тимчасово присипають землею. Саджанці з підсушеними корінням приживаються набагато гірше.

Вибирати посадковий матеріал потрібно дуже ретельно у зв'язку з повсюдно поширеним мікроплазмове захворюванням чорної смородини - махровістю і його переносником - смородини почковим кліщем. Інкубаційний (прихований) період хвороби триває кілька років.

Виявити в нирках поодинокі особини її переносника - почкового кліща, неозброєним оком неможливо. Тому посадковий матеріал краще вирощувати від молодих здорових рослин або купувати його у великих розсадницьких господарствах, які виробляють здорові саджанці.

Для звільнення від смородинового почкового кліща живці чорної смородини прогрівають у воді протягом 13-15 хвилин восени при температурі 46 ° С або ранньою весною (до танення снігу) - при 43 ° С. Температура води і тривалість прогрівання повинні суворо дотримуватися і не гарантується знезараження живців або вони втрачають життєздатність. Знезаражені живці можуть знову пошкоджуватися смородини почковим кліщем, якщо є заражені кущі на ділянці.

Для посадки готують яму діаметром 50-60 см і глибиною 30-40 см. Потім її на дві третини глибини заповнюють сумішшю землі з перегноєм. З мінеральних добрив в посадочні ями вносять по 100 г суперфосфату і хлористого калію. Замість хлористого калію можна внести 300-400 г деревної золи

Садять саджанці в похилому положенні, приблизно під кутом в 45 °. Напрямок нахилу істотного значення не має, зазвичай його роблять уздовж ряду в ту або іншу сторону.

Похила і заглиблених посадка створює умови для кращого утворення додаткових коренів і для появи нових пагонів з нирок заглибленою частині стебла і кореневої шийки. Таким чином, формується потужний, добре розвинений кущ з достатньою кількістю гілок.

При прямій посадці, як правило, виходить одностеблові штамбовий кущ, що застосовують при ущільненої інтенсивної культурі. У саджанця розправляють коріння і засипають землею, поступово ущільнюють грунт.

Причому саджанець при посадці треба періодично злегка струшувати, щоб земля рівномірно заповнювала весь простір, а між країнами не утворювалося б порожнеч. Саджанець заглиблюють на 6-8 см вище кореневої шийки.

Вирощування рослин

Якщо саджанці не були обрізані в розпліднику, це потрібно зробити при посадці, залишивши над поверхнею не більше 3-4-х нирок. Коли коріння вже засипані грунтом, але яма остаточно ще не заповнена землею, потрібно полити рослини (приблизно піввідра на кущ), після чого яму повністю засипати грунтом.

Після посадки навколо куща слід зробити лунку і полити ще раз з розрахунку 1 / 3-1 / 2 відра води на кущ. Щоб зберегти вологу, грунт близько саджанця мульчують торфом, перегноєм або лунку присипають сухою землею, щоб після поливу не утворилася кірка.

У суху погоду, особливо навесні, через 3-4 дні після посадки рослини знову поливають і мульчують грунт. Чорна смородина дуже чуйна на добрива. У плодоносних садах фосфорні (100-120 г) і калійні, добрива в дозі 80-100 г на кущ вносять під осінню перекопування грунту.

Натомість цих добрив можна вносити нітрофоску або нітроамофоску в дозі 250-300 г. Азотні добрива (сечовина, аміачна селітра) у дозі 140-160 г краще вносити навесні. Смородина позитивно відгукується і на позакореневе підживлення мікроелементами і азотом.

Для чого потрібні мікроелементи? Зокрема, цинк посилює стійкість її до хвороб, бор має стимулюючий вплив на цвітіння, марганець - на врожайність, мідь - на ріст і розвиток.

Позакореневе підживлення можна давати два рази за вегетацію: у фазі цвітіння і зеленої зав'язі. На 10 літрів води розчиняють 30 г сечовини, 7-8 г борної кислоти, 1 г хлористого цинку, 0,5 г сульфату міді і 0,3 г марганцевокислого калію.

Позакореневе підживлення найкраще проводити ввечері за допомогою звичайних садових обприскувачів. Поливати смородину потрібно регулярно, не допускаючи підсихання грунту.

Недостатнє водопостачання, навіть одноразове підсихання грунту, здатне привести до подрібнення ягід і зниження врожаю. За один раз кожен кущ поливають 3-5 відрами води. Для отримання високих врожаїв кущі смородини потрібно формувати.

Формування починають відразу після посадки - все гілки рослини обрізають до довжини 10-12 см, залишаючи на кожному пагоні всього 3-5 нирок. У дорослих плодоносних кущів вирізають все 5-6-річні гілки і однорічні пагони, залишаючи лише найпотужніші для заміни старих отплодоносивших.

При формуванні куща важливо намагатися створити кущ з максимально широким підставою. Чим ширше кущ, тим більше освітленої і незагущені виявляється середина куща.

Це в свою чергу сприяє плодоношення рівномірно всього куща, а не тільки його периферії, що буває при загущенні. Правильно сформований кущ повинен мати 16-20 різновікових гілок. Посадіть в своєму саду чорну смородину!

Ви про це точно ніколи не пошкодуєте!

Ольга Маковеева


Фітофтора на розсаді помідорів фото

Вирощування полуниці в домашніх умовах цілий рік відео

Схема пасинкування помідор

Как правильно посадить можжевельник

Томат білий налив характеристика та опис сорту

Томат човник вирощування

Посадка маргеланской редьки у відкритий грунт

Епін для розсади помідорів

Томат черрі опис сорту

Полуниця вирощування і догляд відео

Чим удобрювати помідори після посадки в грунт