Як посадити хосту :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Полив » Як посадити хосту

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Як посадити хосту

Догляд за цим рослинам - найприємніше і винагороджує заняття, яке не займає багато часу і сил. Хоста - декоративне багаторічна рослина. Головною прикрасою рослини є великі листи, які розрізняються у різних сортів за формою, забарвленням, розміром.

Хоста завжди виглядає красиво, незалежно цвіте вона або вже відцвіла, це не головне. Природа в цій рослині перевагу віддала не колір, а листю. Хости з найкрасивішими листям мають зовсім непоказні квіти.

При гарному догляді кущі можуть сильно розростися, і забарвлення листя стає яскраво вираженою для даного сорту. Наявність в саду хости надає елегантність і якусь загадковість. Хоста - «королева» тінистого саду. ----

Її розкішні зелені розетки утворюють щільні прикореневі листя. Забарвлення листя дивує. Листи мають буквально всіма відтінками зеленого, а у деяких, особливо цінних сортів листя доповнюються кремовими, золотистими, білими, голубувато-синіми вкрапленнями.

                         Характеристика і властивості квітки

До грунту квітка невимогливий, грунт повинен бути добре забезпечена вологою, але без застою води. Сирі ділянки для хости не підійдуть.

Бідні грунту необхідно поліпшити, додаючи в них перегній, пісок, а так само різні мінеральні добрива і активатори росту. На чисто піщаних грунтах хости ростуть повільно, розвиваючись дуже погано, але при цьому їх листя стає яскравішим за забарвленням. Наявність багато білого на листках хости сигналізують про те, що рослині потрібно більше світла. Садити таку хосту потрібно на добре освітленому місці.

Хости люблять тінь. Звичайно, для багатьох з них сонячне місце не буде смертельним фактором, але в подібних умовах рослина втрачає свої видові і сортові особливості, такі як форму, колір, розмір листя

Ідеальне місце для посадки - це затінені ділянки в саду. Хости ж з більш темним забарвленням листя - темно-зеленими або блакитними листям потрібно посадити на затемнених ділянках. На сонці листя хости змінять свій колір з сизих блакитних або фіолетових на банальний зелений колір. Це якість хости потрібно враховувати при посадці.

Хоста: догляд за нею вимагає виконання однієї умови - обов'язкове забезпечення рослинам легкої тіні в спекотні полуденний час. Для цього можна захистити від сонця рослина, посадивши з сонячної сторони солнцелюбівих багаторічна рослина. Хости зимостійкі.                                                       

                                             Хоста: посадка і догляд

Посадка рослини в деяких випадках здійснюється після вирощування розсади з насіння. Щоб виростити розсаду хости, необхідно на початку квітня насіння посадити в горщики, або на початку травня насіння висівають на тінисту грядку в саду, накриваючи її покривним матеріалом.

Сходи з'являться через три тижні. Відростки необхідно берегти від прямих сонячних променів. В кінці літнього сезону молоді розетки висаджують на їх постійне місце.

При посадці розетки хости її поміщають на ту ж глибину, на якій вона росла перш, потім поливають, злегка мульчують. Але частіше хости висаджують восени живцями або деленке куща. При розмноженні насінням квіти ростуть дуже повільно, і тільки через три - чотири роки свого життя набуває декоративність.

                                                     Догляд за хостів

Догляд за рослиною дуже простий, він полягає в прополюванні, поливі, розпушуванні і підгодівлі.

Головне - це підібрати сорт, який найбільш підходить до умов, а так само до композиції саду

Розміщувати дані універсальні рослини допустимо в будь-якому куточку ділянки. Вони ідеально підходять як для бордюрів і клумб, так і в якості солітерів. Прекрасно хоста виглядає уздовж доріжок, стежок, бордюрів.

У композиціях можуть поєднуватися кілька видів хости - на передньому плані світліші, потім темніше і на задньому плані темні великі висотою до 90 см. Хоста красива в горщиках, які можуть прикрасити будь-яку ділянку дачі.

На одному місці хости ростуть 15-20 років, розростаючись потужним трав'янистим кущем. Також хоста добре себе почуває на вологих ґрунтах біля водойм. Завдяки своїй живучості та досить швидкого зростання ці рослини успішно стримують ріст бур'янів.

Це дозволяє використовувати їх в якості грунтопокривних рослин.

Полив

Хости поливають на початку дня. Полив слід виконувати в середньому обсязі, але регулярно, в жарку погоду збільшуючи обсяг рідини. Рослини дуже вологолюбні.

  Добрива, підгодівля

Догляд за хостів вимагає проводити підгодівлю певними добривами. Протягом життя багаторічники підгодовують настоєм коров'яку, аміачною селітрою, компостом, суперфосфатом, сірчанокислим калієм. Підживлення проводять тричі за період вегетації:

 • На початку сезону,

Посадка , хости 26 квітня 2013, 00:06 Весна - найкращий час для посадки хости.

І хоча рослина це вельми невибагливо, при виборі посадкового матеріалу і власне посадці потрібно враховувати деякі тонкощі - про них і поговоримо. Нам потрібні : посадковий матеріал, лопата, лійка з водою, трохи торфу, а також тирсу або подрібнена кора.

Непогано припасти і садові бирки, на яких напишемо сорти посаджених рослин.

Крок перший: придбання посадкового матеріалу

Якщо ви купуєте посадковий матеріал в магазині, вибирайте сильні, здорові кореневища з добре розвиненою листової ниркою - як на фото вгорі.

Небажано купувати рослини, у яких вже розгорнулася листя, це послаблює кореневища, і хоста потім може гірше розвиватися: Іноді можна зустріти і розсаду хости в горщиках.

У неї, звичайно, вже є кілька листів, і ви точно бачите, який забарвлення рослина купуєте. Але приживаються такі хости важче, тому, по можливості, краще купувати саме кореневища.

Трохи складніше при замовленні через інтернет: іноді посадковий матеріал поштою приходить вже переріс. Така рослина зберігати не слід, його висаджують якомога швидше. Якщо грунт ще не готова, то хоча б в горщик, щоб потім пересадити в грунт.

Кореневища, у яких нирка не розкрилася, можна зберігати до посадки в холодильнику.

Крок другий: вибір місця для посадки

Хосту бажано садити в тіні або в півтіні.

Деякі види переносять сонце, але при цьому у них може змінюватися забарвлення листя, а в пестролистних хост, що мають білий малюнок, сонце здатне викликати опіки. Добре ростуть хости на вологих ділянках; якщо грунт легко пересихає, рослини потрібно буде часто поливати.

Якщо посадка планується на необробленої грунті, починаємо з перекопування. При цьому бажано вибрати кореневища багаторічних бур'янів.

Крок третій: власне посадка

Розмір посадкової ями залежить від обсягу кореневої системи вашого саджанця.

Вона повинна бути досить просторою, щоб коріння в ній розташовувалися вільно. До грунту, вийнятого з ями, додаємо торф і перемішуємо. Хоста любить вологу, тому грунт в посадковій ямі бажано добре полити перед тим, як садити рослина.

Потім розміщуємо саджанець, акуратно розправивши коріння. Присипаємо грунтом, трохи приминаючи її. Не слід сильно заглиблювати рослину при посадці, але стежте, щоб коріння не випирали із землі.

Якщо пересаджує хосту з горщика, висаджуйте її на ту ж глибину, на якій вона росла до цього. Після посадки ще раз полийте рослина; якщо грунт осів, підсипте її.

Крок четвертий: мульчування

Обов'язково замульчируйте грунт в прикореневій області, використовуючи для цього подрібнену деревну кору або тирсу. Мульча в даному випадку грає двояку роль: по-перше, допомагає зберегти в грунті необхідну для хости вологу, а по-друге, добре захищає рослину від слимаків та равликів.

Для ніжного тільця цих шкідників груба мульча - серйозна перешкода. Залишилося тільки встановити бирки з написаними на них сортами посаджених рослин. Цим нюансом не варто нехтувати, сподіваючись на свою пам'ять: бирка надійніше збереже інформацію.

Як посадити хости

Хости, предпочитаемости багатьма садівниками через незвичайної листя. Вирощувати їх краще в тінистих місцях, вони додадуть колір і драму вашому саду в місцях, де інші рослини не можуть рости. Знання того, як садити хости, щоб вони добре росли, дозволить вам поліпшити вашу власність.

Реклама

Кроки

 • 1 Купіть хости в горщиках в місцевому садовому центрі. Вони доступні в багатьох розмірах і сортах. Ви також можете замовити їх в Інтернеті або по каталогах. Хости замовлені в Інтернеті або по каталогу найчастіше висилаються вам в стані спокою з оголеною кореневою системою. Дотримуйтесь інструкцій по догляду, які приходять з вашим рослиною поштовим переказом, щоб підготувати їх до посадки. Реклама
 • 2 Виберіть тінисте місце в саду, щоб посадити хости. Хости за краще фільтрована світло. Хости, посаджені в занадто тінистому місці, будуть рости повільніше; аналогічно, сонце може спалити їх. 3 Підготуйте грядку, де ваші хости будуть посаджені. Переконайтеся, що грунт насичена органічними речовинами і буде утримувати вологу і, в той же час добре дренированная. Викопайте яму 15 см. В ширину і 30 см. Глибиною. Залийте її водою і почекайте, поки вона повністю стекти. Наповніть отвір водою і, зверніть увагу, скільки часу вода стікає. Якщо це займає більше, ніж 4 години, ваш дренаж залишає бажати кращого. Використовуйте верхній шар грунту і органічного матеріалу, такого як дрібні соснові шматочки, гній або перепріли тирса, щоб збагатити грунт в разі потреби. Використовуйте мотику або грунтофрези для обробітку землі на глибину близько 23см. Використовуйте дрібний гравій на верхній частині вашої підготовленої грядки, щоб тримати температуру ґрунту постійної і стримувати гризунів, таких як полівки. Добре поливайте область або чекайте, поки пройде дощ, щоб почати посадку, оскільки з землею буде легше працювати, і грунт вже буде вологою, це допоможе зберегти нові рослини від посухи. Викопайте широке, але неглибоке отвір для кожної хости. Глибина багнета лопати - достатня глибина. Коріння хости розростаються, але не ростуть дуже глибоко. Сформуйте насип з грунту в нижній частині отвору, на яку можна поставити хосту. Це дозволить коріння швидко піти трохи вниз, оскільки рослина осідає в своєму новому доме.4 Посадіть хосту, обережно, вийнявши її з горщика, і потім поклавши рослина в отвір. Переконайтеся в тому, що коріння не зігнуті; коріння потрібно достатньо місця для поширення. Заповніть отвір збагаченої грунтом, стежачи, щоб не потрапила бруд. Забезпечте успіх, посадкою хости в оптимальний час року. Посадіть хости, коли у них ростуть нові коріння, але не в саме жаркий сезон. Посадіть їх перед самими жаркими місяцями (травень або червень в більшості частин країни) або після найспекотніших днів року (як правило, вересень або жовтень), але знову ж таки, в залежності від конкретної області страни.5 Обережно витягніть нову хосту з ємності, коли ви готові посадити її. Рослини з голою кореневою системою будуть знаходитися в пакеті. Акуратно розплутати коріння. Замочіть коріння в відрі води на кілька годин для зволоження. Отщіпніте один або два листа від кімнатної хости, щоб зменшити шок.6 Тримайте рослини вологими протягом 2-х тижнів після першої посадки для стимулювання зростання. 7 Удобрюйте частіше, поки рослина не вкорениться. 8 Посадіть великі хости на відстані близько 76 см. Один від одного, щоб вони заповнили простір і виглядали повними і пишними, коли досягнуть зрілості. Більш дрібні хости можна розмістити ближче один до одного. Реклама
 • Поради

  • Продовжуйте спостерігати за грядкою з хостів, щоб бути впевненим, що шкідники, такі як равлики і слимаки не втрутились, грунт не ущільнена, і грядка досить збагачена, щоб підтримувати хороший зростання ваших рослин.

  Реклама

  Попередження

  • Уникайте посадки хости в межах 60 см. Від коренів дерев. Коріння можуть забирати у хост поживні речовини і вологу, коли рослини занадто близько посаджені до кореневої системи дерева.

  Що вам знадобиться

  • Грунтофреза (якщо орати велику площу) Органічна грунт

  У декоративному садівництві поряд з красивоцветущими видами широко використовуються листяно - декоративні. Ефектно відтіняючи квітучі рослини, посилюючи або пом'якшуючи їх забарвлення, лиственно - декоративні види вносять гармонію в садові композиції.

  Серед таких рослин найпопулярніші багаторічники - хости. Елегантність, вишуканість, чарівні забарвлення листя - все це асоціюється у нас з хостами.

  Блакитні, сизі, зелені, золотисті листя хост з контрастними облямівками і смугами утворюють пишні довговічні кущі, вносять в палітру саду незвичайні фарби, розцвічуючи тінисті його куточки. Хоста (функия), латинське - Hosta .Хости - багаторічні трав'янисті рослини з укороченим компактним або коротко зеленим кореневищем і щільною кореневою системою, що складається з мочковатих шнуровідних коренів.

  У деяких видів формуються різоми, які розростаються під землею, утворюючи в короткий термін досить великі зарості, подібно кореневищні рослинам. Листя у хост прикореневі, ланцетоподібні, широкояйцевідниє або майже округлі, черешкові. У різних видів черешки листя відрізняються формою, що є однією з ознак, що використовуються при визначенні видової приналежності рослин.

  Поперечний переріз черешків різних видів відрізняється ступенем жолоби, наявністю крил і ін. Листя багатьох видів хост досить щільні, що дозволяє їм благополучно переносити нетривалі періоди посухи.

  Вони відрізняються розмірами, текстурою поверхні і забарвленням листової пластинки. Є сорти, довжина листя яких не перевищує 5-6 см (Baby Bunting), у інших вона досягає 20-25 см (Blue Angel, Sum and Substance).

  Поверхня листової пластинки може бути гладкою або рифленою, з яскраво вираженим жилкуванням, восковим нальотом або металевим відливом. У деяких видів і сортів листова пластинка хвилеподібна.

  Посадка.

  Хоста «сидить» зазвичай на одному місці багато років, тому, треба гарненько перекопати землю, вибрати все бур'яни і заправити посадкову яму всім необхідним. Виривши ямку для функии, треба додати родючої землі, перегною, перепрілого гною, можна покласти столову ложечку «Кеміра - універсал », перемішати, спорудити горбок в ямці і на цьому пагорбі розмістити коріння хости. Якщо у хости дуже довге коріння, то їх можна підрізати.

  Вирізати треба також ламані або висохлі коріння. Якщо коріння підсушені, то можна замочити в розчині циркону або Епін-Екстра, або просто у воді.

  Садити функии на відкритий пригрів дуже небажано, вони цього не люблять. Після посадки функию треба гарненько пролити, крім того, можна замульчувати землю навколо хости торфом або сфагнумом. Поливати треба буде ще кілька разів, поки рослина не вкоренитися, та й в сильну посуху також полив потрібен. Саджаючи рослина хости, треба прикидати, як швидко даний сорт розростається, приблизну ширину дорослого куща і залишати достатньо місця.

  Хости переносять пересадки або поділу спокійно. Полив : функии краще проводити вранці, бажано, не по листу. Блакитні хости просто поливати по листу не можна.

  Дехто каже, що треба не давати хостам цвісти, заздалегідь виламуючи квітконоси. Рослини хости - це можливість зробити сад красивим, при мінімальних затратах праці. Хости карликових сортів 'Golden Tiara', 'Lemon Lime' і Хоста gracillima.

  Догляд

  Хости за краще напівтіньове розташування із захистом від вітру. Саме в таких ідеальних умовах забарвлення і малюнок на листках хост проявляються в своєму кращому вигляді.

  Деякі різновиди з жовтими плямами виглядають краще на яскравому сонці, однак у інших воно може викликати опіки листя. Коренева система дорослих хост цілком дозволяє їм довго обходитися без води в разі необхідності.

  Це якість робить хосту досить посухостійким рослиною, на подив багатьох. Хости ще і вельми холодостійкі (кліматичні зони 3-8), однак слід оберігати перші весняні пагони молодих рослин від пізніх заморозків. Висаджуйте хости на вологі, нейтральні або слабокислі, багаті гумусом грунту з хорошою водопроникністю.

  Навесні можна удобрити рослини азотним добривом (наприклад гранульований гній або послід) і мульчувати щедрим шаром садового компосту і листового перегною. Закриваючи великі простори землі своїми широкими листям, хости пригнічують ріст бур'янів і практично не потребують прополці.

  Рослини майже не уражуються хворобами, однак піддаються жорстоким атакам слимаків та равликів, які особливо активні у вологу погоду. Особливо важливо захищати від слимаків молоді рослини. Люблять поласувати листям хост і лосі, а також шкідливий жук-довгоносик.

  Розмноження

  Хости не дуже полюбляють занепокоєння і будуть охоче рости на одному місці десятки років. Однак поділ плантацій рекомендується проводити кожні 5 років, так як хости сильно розростаються, щільно заповнюючи відведений їм простір.

  Делите плантації в кінці літа або ранньою весною і не забудьте регулярно зволожувати посадки молодих рослин, поки вони не укорінятимуться. Насіннєве розмноження хост недоцільно, так як при ньому не гарантоване отримання нового рослини, ідентичного батьківському.

  Хоста в Вашому саду

  Хоста - унікальна рослина і може грати різні ролі в садовому дизайні. В першу чергу - це почвопокровнікі для напівтінистих або тінистих куточків саду.

  Хости відмінно виглядають по краях садової доріжки, по березі садового водоймища, перед чагарниками або біля кордону галявини. Рослини відмінно підходять як для формальних, так і для природних садів.

  Добре піддаються хости вирощуванню в горщиках, якими можна прикрасити патіо або окремі незатишні куточки саду. Завдяки контрасту, який створюють прості великі листи хост з порізаними, пір'ястими або пальцевидними листям інших рослин, у садівників є чудова можливість створювати оригінальні і вишукані поєднання. Традиційно хости висаджують з гейхера, папороттю (Matteucci, Polystichum, Dryopteris), Воронцов, офіпогоном, купену, морозником, горянка, астранція, летнецветущіх примулою, наперстянкою, садової геранню, астильбой, медуницей, Аквілегія, осінньої анемони і багатьма іншими рослинами. Квітник з Хост. © Jennifer Lamb

  Хвороби і шкідники

  Великі і численні дірки на листі - це ознака ураження рослин слимаками і равликами Це основні шкідники хости. Для боротьби з ними використовують пивні пастки, а також практикують збір шкідників вручну. У нас прийнято вважати, що хости нічим не хворіють і єдиний їхній ворог - слимаки.

  Це було вірно до пори. Американці стверджують: чим більше колекція хост, тим вище ризик мати заражене рослина. Щоб поставити діагноз, потрібно залити дрібно нарізані, опущені в прозорий тонкий стакан листя хости невеликою кількістю води, настояти 10-30 хв і подивитися на світ.

  Якщо нематоди є, ви побачите, як ці дрібні прозорі черв'яки метушаться в воді. Є і зовнішні симптоми: у другій половині літа між жилок листа розтікаються жовті і / або некротичні плями. При цьому, чим краще відчувають себе хости, тим активніше розвиваються паразити.

  Занедбані і недоглянуті рослини можуть зовсім не показати зловісних ознак. Стеблові нематоди живуть тільки в самій рослині (в грунті вони швидко гинуть), але можуть заражати сусідів, поширюючись з дощової і поливної водою. Зимують вони в коренях, причому паразитують не тільки на хостах, їх знаходять і на інших тіньолюбних багаторічників, навіть папороті і деяких деревах.

  Що можна зробити? Хімічні препарати тут безсилі, оскільки знищують шкідників, але не їх яйця. Можна порадити наступне: знищити всі хворі рослини і їх оточення в радіусі 2 м. Грунт при цьому обробляти не треба.

  За два-три роки таким радикальним методом можна звільнити свій сад від шкідника. Є, втім, і інший, не такий рішучий спосіб: прогрівати покояться рослини. Як тільки відтане грунт, їх виймають, обтрушують коріння (обсипалася землю краще викинути - в ній можуть бути уривки коренів) і витримують у гарячій воді 20-25 хв при 60 ° або 10 хв при 70 °.

  Примірник краще розділити і піддати фрагменти різної обробці, оскільки рекомендовані температури близькі до летальних і для самих хост. У будь-якому випадку частина коренів буде, швидше за все, втрачена. «Ошпарений» рослину висаджують спочатку в горщик, а вже в кінці літа - в сад. І, нарешті, ви просто можете махнути рукою, в результаті рослини не гинуть.

  Але тоді непорядно продавати або ділитися зі знайомими чимось з вашого ділянки. І ще одна сумна новина: віруси добралися і до хост. Поки, правда, у нас в Росії скарг на це немає, але з урахуванням того, як бурхливо розвивається ця культура, довго чекати навряд чи доведеться.

  І не обов'язково роздобути в сад хвору хосту, переносниками інфекції можуть бути, наприклад, петунія (вірус мозаїки резуха) і томати (вірус кільцевої плямистості томату) .Але хто попереджений, той озброєний. Вилами - щоб акуратно викопати рослина з усіма країнами і винести його з ділянки подалі. На жаль, іншої можливості «лікування» поки немає. Хоста сорти 'Frances Williams'. © Rob

  Види

  Рід налічує близько 40 видів, поширених на Далекому Сході і в країнах Східної Азії та безліч гібридів, об'єднаних під назвою хоста гібридна (Н. hybridum) .Хости під час цвітіння. © preservationgalХости в дикій формі. © preservationgalХоста поруч з медунки. © mwms1916Хоста може прикрасити будь-який сад! Прекрасна рослина, яка не любить сонячне світло, стане прикрасою будь-якого куточка в тіні!

  Будь ласка, оцініть цю статтю в нашому рейтингу:

  Всього: 100 (4,35 з 5), проголосувало: 23. Loading... І поділіться посиланням на статтю:

  21 коментарів