Полуниця вирощування і догляд в домашніх умовах :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Полуниця » Полуниця вирощування і догляд в домашніх умовах

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Полуниця вирощування і догляд в домашніх умовах

Полуниця - багаторічна рослина з регулярним оновленням листя, відрізняється швидкістю розмноження і дає гарне кількість посадкового матеріалу вже в рік посадки. Велика пристосованість і малий розмір рослин дозволяють обробляти її в самих різних зонах, від південних районів до Заполяр'я, а також незалежно від сезону в захищеному грунті, в горщиках, і так далі.

Полуниця вирощування і догляд

Знання простих прийомів агротехніки цієї рослини дозволяє вирощувати її самим різним верствам населення. Полуниця більш зимостійка, ніж суниця, але менш посухостійка. Плоди суниці мають прекрасний смак і аромат, з давніх-давен вважаються одним з улюблених і корисних продуктів, особливо для дітей. У них міститься багато важливих і корисних для людини вітамінів, мінеральних солей, амінокислот, великий вміст вітаміну С та інших корисних речовин. Полуниця має також і лікувальними властивостями.

Вживання полуниці благотворно впливає на організм, надає стимулюючу дію на травлення і кровообіг, попереджає гіпертонічну хворобу та атеросклероз, підвищує працездатність.

Полуниця в чистому вигляді не отримала широкого популярності через порівняно невисоку врожайність, пов'язаної з Дрібноплідні і необхідністю мати в насадженнях кілька чоловічих неплодоносних рослин. Сортів її мало. Цікавим є лише для аматорських садів і селекційних станцій.

Але в останні роки отримані полунично-суничні гібриди з більш великими (до 10 грам) ягодами, що поєднують витривалість полуниці і її смакові якості з врожайністю суниці. Різні способи дозволяють вирощувати полуницю в парниках, в контейнерах, теплицях, у відкритому грунті, в квартирах, на балконах, в поліетиленових мішках і так далі. Популярним сьогодні є і голландський метод. Розглянемо метод вирощування у відкритому грунті.

Підготовка ґрунту

Для розміщення суниці непридатні сухі, південні схили, відкриті ділянки, з яких здувається сніг, закриті западини із застійною водою, ділянки з щебневатимі грунтами, площі з заболоченими та засоленими грунтами, схили крутіше 10 градусів без терасування, землі, засмічені кореневищними бур'янами, без попередньої їх очищення. При посадці на глинистих і піщаних грунтах потрібно додавати великі обсяги гною, перегною, мінеральних або комплексних добрив.

При осінній перекопуванні рекомендується на 10 квадратних метрів площі вносити 40-100 кг перегною, 25 гр калію, 50 гр азоту і фосфору.

Видаляються камені, вичісують коріння багаторічних кореневищних бур'янів.

Посадковий матеріал

Полуницю можна вирощувати як розсадою так і з насіння. У другому випадку чекати першого врожаю доведеться трохи довше. Розсаду краще всього купувати в розплідниках, чистосортних сортів і без наявності небезпечних шкідників і хвороб. Доброякісна розсада повинна бути однорічного віку, мати 3 зелених листа, здорове серце (верхівкову бруньку), коріння довжиною 4-5 сантиметрів, білої або злегка потемніла забарвлення, без ознак ураження хворобами і шкідниками.

Посадка

Полуницю можна садити протягом усього вегетаційного періоду, але найкращим часом для посадки є весна. Рослини, висаджені навесні, добре приживаються, дають більш високий урожай і потребують меншої кількості поливів, ніж при пізніх посадках.

Найкраще підходить двухстрочний стрічковий спосіб розміщення - відстань між стрічками 70-80 см, двома рядками в стрічці - 30 см, між рослинами - 20 см.

На 10 кв. метрів площі потрібно 90-100 рослин. За добу до посадки нарізають сапкою по шнуру вузькі борозни завглибшки 8-10 см і поливають водою. Висаджують розсаду під лопату в один бік, так щоб коріння не були загнуті вгору, засипані землею і притиснуті до стіни борозни, а сердечко перебувало на рівні грунту.

Неглибока посадка веде до підсихання коренів, глибока - до випрівання верхівкової бруньки (сердечка) Відразу після посадки необхідно полити розсаду малим струмом води з лійки, на інший день проводять оправлення розсади, далі необхідно дати 2-3 післяпосадкового поливу через 2-5 днів, в залежності від погоди. Через 7-10 днів повторно проводять оправлення, підсаджують рослини замість випали, до оголених коренів підсипають землю, у засипаних землею рослин вивільняють листя і сердечка. Однорядкова - 80 на 20 см і гніздові посадки програють дворядкового по врожайності.

Догляд

Догляд за рослинами полягає у своєчасній прополці, розпушуванні, поливі і підгодівлі добривами. Після вкорінення рослин, яке відбувається протягом місяця, проводять 8-10 поливів по борознах з подальшим розпушуванням грунту.

У травні проводять 1 полив, в червні - 1-2, в липні - 2-3, серпні - 2-3, вересні - 1-2.Во другій половині жовтня дається позднеосенний полив. Виростають вуса направляють уздовж ряду, заповнюючи порожні місця, а зайві видаляють або використовують як посадковий матеріал.

Розпушування проводять на глибину 6-7 см. Мінеральні добрива вносять на глибину 5-7 см, близько 10 см від рядка так, щоб вони не потрапили на листя і не викликали опіків. Замість мінеральних добрив можна застосовувати гнойову рідину або розчин курячого посліду.

Під час дозрівання плантації поливають на 1-2 рази більше для кращого росту ягід. Після прибирання ягід в липні-серпні настає період формування майбутнього врожаю - зростання листя, вусів, ріжків і коренів, а в вересні відбувається закладка колірних нирок. У цей період догляд такий же, як і завжди - прополка, полив, розпушування, одноразове (в липні або серпні) внесення добрив. У північних районах ягідні плантації вкривають на зиму соломою або проводять підсипку снігу на початку зими.

Збір врожаю

Ягоди збирають у міру дозрівання, через 1-2 дня, відщипуючи разом із плодоніжкою завдовжки близько 1 см і чашолистки, краще в невелику тару (2-3 кг). При зборі видаляють всі загнили і пошкоджені ягоди. Полуницю можна віднести до досить невибагливим культурам.

При дотриманні правил догляду вона дає прекрасний урожай смачних і корисних ягід. Але в умовах нашого клімату це можливо лише в короткий проміжок часу.

Тому її здатність приносити плоди умовах закритого приміщення, допомагає заповнити цю прогалину. Якщо ви вирішили розпочати вирощування полуниці в домашніх умовах, то спочатку візьміть кілька кущів полуниці і спробуйте це зробити. Мала кількість рослин на перших порах дозволить вам добре освоїти технологію і особливості вирощування даної культури.

Підберіть саджанці Трьох-чотирьох різних сортів рослин та спосіб вирощування. В процесі вирощування ви зможете визначитися, який сорт вам подобається, а сусідство декількох різновидів з різними термінами плодоношення позитивно позначається на рослинах і врожаї.

Які сорти підходять

Для вирощування полуниці в домашніх умовах не потрібно якихось особливих сортів. Але, незважаючи на це вибір сорту буде позначатися на якості і кількості врожаю. Його повинні відрізняти:

 • Висока врожайність; Хороший смак; Стійкість до різних хвороб і паразитів.

Радимо звернути увагу Ранні та пізні сорти , також на Рослини невеликого розміру . Можна рекомендувати до вирощування: Роксану, Деснянка, Красуню Загір'я, РУСАНКО, Катерину Другу, Фестивальну. Також можна придбати для вирощування гібриди суниці.

Яке місце вибрати

Полуниця на балконі в ящиках

Для розведення полуниці в закритому ґрунті підійдуть теплиці, оранжереї або парники. Якщо у вас немає такої можливості, можна скористатися окремою кімнатою в квартирі і навіть підвіконням.

У приміщенні потрібно постійно підтримувати температуру не нижче кімнатної. Чудово підійдуть для цих цілей тепла лоджія або балкон. Але при цьому особливу увагу слід звернути на правильне, достатнє освітлення.

Звичайно, найбільш підходящими будуть балкони, розташовані з південної сторони, освітленій пообіднім сонцем. На них урожай полуниці можна збирати поки не настануть перші заморозки, а на засклених і утеплених балконах і до закінчення плодоношення.

Ємності і склад грунту

В якості ємностей можна скористатися Пластмасовими контейнерами , Ящиками або Мішками з поліетилену (бажано білого кольору). Використання останніх краще для вирощування полуниці будинку, так як вони більше схожі на грядки, тобто, наближені до природних умов зростання.

Мішки повинні бути діаметром до 20 сантиметрів, по довжині не більше 2 метрів з плівки товщиною до 0,3 мм. На одному квадратному метрі слід розміщувати не більше трьох мішків.

Один із способів як можна вирощувати полуницю на балконі або будинку практично круглий рік

Важливе значення має склад грунту . Для полуниці найбільш підходящими є суглинні грунту.

Виготовити відповідну суміш субстрату можна самостійно, змішавши землю, перегній, торф, пісок, тирса. Перегній додає землі родючості, його отримують з різноманітних органічних розкладів. Торф є одним з чистих субстратів, добре утримує воду. При складанні грунтової суміші в кожне відро торфу підсипають стакан золи. Земля, перегній і торф беруться в рівній кількості. При застосуванні тирси їх спочатку готують, замочують в розчині сечовини.

Для цього в трьох літрах води розчиняють дві столові ложки сечовини. Цього розчину вистачає на десять кілограм тирси. Витримують дві-три години, додають крейду або пісок (один стакан) і добре вимішують. Для досягнення потрібної пухкості грунту береться три частини тирси до десяти частинах землі. Пісок краще використовувати Грубозернистий без домішок глини . Додається в невеликих кількостях (одна частина на десять частин грунту) .Добре змішавши всі компоненти, їх поміщають в обрані під розсаду ємності і поливають розчином, приготованим за таким рецептом:

 • Мідний купорос - 0,5 ч. Ложки; Коровяк - 1 стакан; Вода - 3 літри;

Важливо: При вирощуванні суниці на підвіконні також слід подбати про знезараження грунту, щоб надалі в ній не розвинулися різні хвороби і паразити.

Способи вирощування розсади

Існують два способи, рівнозначно придатних для того, щоб виростити саджанці рослини:

 • Купити готову розсаду, бажано у професійних виробників, а не на ринку, або замовивши саджанці по сумнівному оголошенню і отримавши їх на пошті. Зверніть увагу на те, що для отримання швидкого і багатого врожаю, рослини повинні мати потужну кореневу систему; Виростити її самостійно, що не дуже складно.

Перший спосіб заощадить ваші фізичні затрати, а другий - економічні. Якщо ви плануєте вирощувати полуницю в горщиках або невеликих ящиках, то вам для цього можуть знадобитися полки. Про дерев'яні настінні полки ми розповіли в цій статті. Також, в ній ви знайдете інформацію і про інші види балконних полиць. Щоб полуниця приносила хороший урожай і робила це якомога довше, рости вона повинна обов'язково в теплому приміщенні. Про можливі варіанти утеплення лоджій і балконів читайте в нашому матеріалі. Також, зверніть увагу на огляд моделей Термоящики для зберігання овочів на балконі http: // balkonsami. ru / interer / blagoustroystvo / termoyashhik-na-balkone-dlya-hraneniya-ovoshhey. html

Вирощування полуниці з насіння

Для того щоб виростити якісні саджанці полуниці з насіння дотримуйтеся наступних нескладних рекомендацій:

 • Відповідально підійдіть до вибору початкового матеріалу - насіння. Візьміть кілька різновидів, необов'язково дорогих. По можливості підберіть ремонтантні, безвусі види, це позбавить вас від непотрібних клопотів з ліквідації зайвих вусів і збільшить період отримання врожаю; Висівати насіння потрібно починати з кінця березня, початку квітня, але при таких термінах зазвичай ягід в перший рік росту рослини не утворюють. Тому щоб швидко отримати урожай спробуйте провести посів на початку лютого; Грунт повинна бути досить пухкої, легкої (можна додати піску) і високородючих; Сіяти полуницю краще з використанням пластикових контейнерів, заздалегідь зробивши невеликі отвори в денці;

  Сіємо насіння полуниці в пластикові контейнери

  Засипавши в контейнер землю (не доходячи 2 - 3 сантиметрів до країв), потрібно її просто трохи ущільнити і розрівняти (не слід її трамбувати). Злегка полийте підготовлений грунт; Рівномірно розподіліть насіння по площі контейнера і по можливості засипте залишився зверху простір їх снігом; Накрийте ємність кришкою, якщо її немає, затягніть плівкою і відправте в льох (можна холодильник). Там вона пробуде близько двох тижнів. Це буде так звана ботанічна стратифікація, що імітує природні зимові умови. Це робиться для полегшення і підвищення сходів і вкорінення рослин; Після закінчення терміну витримки ємність поміщається на підвіконня (або іншу обрану поверхню), кришка (плівка) не знімається. Не варто відразу виробляти рясний полив. При дотриманні всіх правил сходів слід очікувати через 15 - 25 діб, в залежності від різновиду полуниці; Як тільки з'являться сходи потрібно почати робити отвори в кришці. В обов'язковому порядку стежте за вологістю ґрунту (в цьому допоможе прозорий контейнер). Відкривайте контейнер на короткий час для провітрювання; Якщо сходи загущени, потрібно їх відразу ж їх прорідити, при появі третього справжнього листка проводиться пікіровка; До пересадки полуниці на постійне місце годі було проводити будь-які підгодівлі.
 • Вирощування і догляд за рослинами

  Отримання хорошого врожаю залежить від створених умов: теплоізоляції, освітлення, опалення, поливу, а також від складу грунту і вибору ємності для саджанців. Пересадку розсади на постійне місце росту слід проводити в такі строки:

  • У теплиці, приміщенні, утепленому балконі або лоджії на початку квітня; На НЕ заскленому балконі на початку травня.

  Ємності або мішки, заповнені підготовленим грунтом, поміщаються в тепле місце. У мішках слід вирізати місця для посадки (до 8 сантиметрів), використовуючи шаховий порядок. Відстань між лунками має бути від 20 до 30 сантиметрів .

  Розташовувати мішки можна на підлозі, а якщо є можливість укласти їх ярусами на підготовлені опори, що дозволити в кінцевому підсумку збільшити кількість зібраного врожаю. Акуратно висаджуєте розсаду (куплену або придбану) і присипаєте землею. Важливо: Звертайте увагу на те, щоб корінці не оголювалися і не загиналися.

  Також не засинайте землею середину саджанця щоб уникнути появи гниття при поливі. Полуниця дуже сприйнятлива до світла (не менше 14 годин на день). Якщо існує його недолік, потрібно над нею розташувати додаткове освітлення (наприклад, горизонтальна лампа денного світла).

  Можна додати світловідбивачі (елементарна фольга) .При такому способі вирощування полуниці на балконі або лоджії, Слід проводити її запилення . Можна скористатися ручним способом (застосування пензлика), але він займає багато часу.

  Краще використовувати вентилятор, стежачи за тим, щоб потоки повітря захоплювали все розпустилися квіти. Проводити процедуру бажано в ранкові години.

  Схема поливу полуниці в мішках

  Для кожного мішка з саджанцями потрібно два літри води на добу. Щоб забезпечити постійний рівномірний полив рекомендується розмістити джерела живлення (будь-трубки) внизу, середині і зверху мішка, з'єднавши їх з ємністю з водою, закріплену над самим мішком для створення тиску. При цьому слід пам'ятати, що головний ворог полуниці - це вогкість, тому ретельно стежите за ступенем вологості грунту. Підживлення полуниці слід проводити два рази на місяць протягом усього періоду росту і плодоношення спеціально підібраними добривами.

  Альтернативний метод вирощування

  Є один досить оригінальний спосіб як вирощувати полуницю в домашніх умовах цілий рік. У цьому випадку в мішках з підготовленою грунтом робляться отвори під посадку по всій площі, в них висаджуються саджанці і мішки підвішуються на заздалегідь підготовлені гачки.

  Цей метод дозволяє отримати більшу кількість врожаю за рахунок використання всього обсягу мішків. Також в цьому випадку не з'являються гнильні процеси. До того ж такі мішки з плодоносними кущами стануть прикрасою вашого балкона.

  Вертикальні мішки для вирощування полуниці

  Підготовка ґрунту, розсади, пристрій освітлення і поливу нічим не відрізняються від попереднього способу. Тільки на дно мішків потрібно помістити невелику кількість дренажу. Звичайно, вирощування полуниці в мішках, можливо, приносить більшу кількість врожаю, завдяки тому, що в них можна компактно розмістити більшу кількість рослин.

  Якщо ж площа вашого балкона або лоджії не дозволяють вам скористатися таким методом, то використовуйте ящики шириною не менше двадцяти сантиметрів, квіткові горщики (можна підвісні) або інші ємності, які підходять для вашого приміщення. Але слід знати, що на кожну рослину має припадати не менше трьох літрів землі.

  Зимівля полуниці на балконі

  Якщо ви вирішили залишити полуницю на зимівлю на балконі, то після замерзання землі в посадочних ємностях потрібно провести додаткове утеплення. Для цього підійдуть дерев'яну тирсу або хвоя.

  Під час наступу відлиги потрібно не забувати провітрювати рослини щоб уникнути загнивання. Як тільки температура підвищиться вище нуля, потрібно відкрити ємності. На кілька тижнів (в березні - квітні) рослини потрібно занести в квартиру і забезпечити їм хороше освітлення.

  Після цього проводиться їх чергова висадка на балкон. Застосовуючи ці нескладні рекомендації, ви цілком без особливих зусиль можете добитися хорошого і якісного врожаю ягід, вирощуючи полуницю будинку. А можливо і отримаєте задоволення від отриманих результатів.

  Вирощування полуниці відео

  В цьому розділі пропонуємо вам подивитися відеоролик, в якому ви побачите як досить просто вдома можна виростити полуницю на підвіконні в горщиках.

  Домашня полуниця фото

  Тут ми підібрали для вас невелику колекція фотографій. Всі фото клікабельні.

  Прочитали нашу статтю - натисніть кнопку і поділіться нею з друзями в соціальних мережах!

  Отримуйте першими інформацію про нові статтях на сайті з наших спільнот Вконтакте, Facebook, Twitter або підписуйтесь на них по RSS.

  Нова технологія вирощування

  Метод гідропоніки - це спосіб вирощування рослин безпідставним шляхом. Рослини при цьому отримують всі найнеобхідніші корисні елементи, які подаються у вигляді поживних розчинів.

  Такі розчини готуються виходячи з того, які сорти рослини вирощуються, і в якому періоді зростання вони знаходяться. Завдяки гідропонна способу, можна здійснювати не тільки вирощування рослин, але і посадку насіння для розсади.

  Вирощені за допомогою гідропоніки екземпляри розвиваються куди швидше. І плоди приносять набагато частіше.

  Такий спосіб виправдано зайняв свою нішу серед сучасних технологій, які створюють комфортні і економічні умови розведення рослин.

  Гідропоніка - вигідне вирощування. Багато розвинених країн вже давно перейшли на гідропонний метод вирощування в кімнатних умовах.

  Пропонуємо і Вам ознайомитися з відео, яке допоможе скласти загальне уявлення, що таке гідропоніка в домашніх умовах. Гідропоніка, як звичайна оранжерея на підвіконні, тільки більш комфортна в догляді, і зручна в плані організації вирощування. Не потрібно вимазувати землею і носити важкі горщики.

  Зазвичай, ємності для гідропоніки легкі і зручні. Навіть любителі-квітникарі почали відмовлятися від класичних способів вирощування домашніх рослин на користь сучасного гідропонного методу.

  Переваги нетрадиційної техніки

  Використовуючи куплене гідропонним або зроблене своїми руками обладнання, можна набагато спростити вирощування рослин. Не потрібно буде:

  • Рихлити ґрунт; позбавлятися від шкідників; лікувати рослини від різних хвороб.

  В тому-то й принадність цього інноваційного методу, що витрат потрібно мінімум, а урожай буде радувати постійно. Ще, в умовах практично будь-якого приміщення, де є опалення взимку, можна вирощувати рослини регулярно.

  Врожайні сорти полуниці

  Повертаючись до усіма улюбленої полуниці, яку можна цілий рік вирощувати в квартирах, теплицях і навіть приміщеннях підвального типу, зауважимо, що найпоширенішими сортами для гідропонній техніки стали ремонтантні. Такі, як Фреска, Гора Еверест і Жовте чудо. З голландських сортів полуниці найкраще підійдуть Гигантелла Максима, Корона, Ельвіра. Але все ж, краще за всіх себе показали сорти Щедра, Вола, багото і Ольвія. На думку фахівців, ці види найбільш підходящі для вирощування в умовах закритих приміщень. А для новачків в розведенні гідропонним способом краще цих годі й шукати.

  Способи здійснення гідропонного вирощування

  Той чи інший сорт для вирощування обраний, тепер можна приступати до підбору методу самої гідропоніки. Спосіб, за яким буде здійснюватися вирощування полуниці, вибирають, виходячи з місцеположення і числа рослин. Є кілька ефективних методів, одним з яких є «система періодичного затоплення».

  Цей спосіб відмінно підійде для великої кількості саджанців полуниці. Гідропоніка періодичного затоплення, простіше кажучи, це постійна система з добре налагодженими процесами. Наступний спосіб гідропоніки - «Глибоководна культура».

  Саме для полуниці він вважається не дуже підходящим. Все тому, що полуниця є рослиною, яке любить воду, але не перенесе її застою.

  Звичайно, рослини будуть рости і приносити урожай, але все ж не так багато і не так швидко, як хотілося б. Зручним і оптимальним методом вирощування полуниці в гідропоніці є «Поживний шар». У таких установках корисні речовини у вигляді водних розчинів циркулюють по дну ємностей постійно.

  Сама полуниця поміщається для вирощування в стаканчики. У міру «дорослішання» рослин, їх коріння будуть занурюватися в розчин, отримуючи все необхідне. Наступний спосіб називається «Крапельний полив».

  Він відмінно підійде для великих любителів полуниці, які здійснюють її вирощування в досить великих кількостях. Пікантність цього методу в тому, що полуницю можна розміщувати вертикально, побудувавши такий собі стелаж в кілька «поверхів».

  Ідеально для такого гідропонного методу підійде полуниця, яка може давати ягоди і на дочірніх розетках. Вибравши такий спосіб, можна отримувати великі врожаї ароматної ягоди, при цьому, економити місце в умовах домашніх приміщень. Як виглядає цей метод гідропоніки, можна подивитися на наступному відео.

  Тонкощі вирощування полуниці в гідропоніці

  Неважливо, який метод Ви оберете для вирощування полуниці в домашніх умовах, варто враховувати деякі особливості і моменти. Вони допоможуть домогтися кращих результатів і отримувати цілий рік великі врожаї. По-перше, розчин з поживними речовинами не повинен потрапляти на рослину.

  По-друге, стоячий розчин для полуниці не підійде. По-третє, щоб полуниця добре росла, потрібно підібрати для неї посудину місткістю від 3 літрів. Наприклад, для 4 кущиків полуниці потрібна буде ємність на 10 - 15 літрів.

  А в одному квадратному метрі поміститься від 18 до 22 рослин. Кущики середніх розмірів можна посадити з проміжком в 15 - 30 см. А великі кущі з широким листям можна розмістити подалі один від одного.

  Субстрат для полуниці потрібно вибирати потверже, але з відмінною прохідністю повітря. Наприклад, керамзит, великий річковий пісок, стружка з кокосів або мінеральна вата. Рослини в такий поштою відмінно себе почувають, а їх коренева система прекрасно дихає.

  Що стосується складів живильних розчинів, тут краще звернутися до фахівців. Вони допоможуть скласти правильні пропорції. Як правило, головними критеріями в цьому стануть пору року і поточна стадія зростання полуниці.

  Квітникарі і садівники аматори часто застосовують універсальні розчини. Вирощуючи полуницю в гідропоніці, в комфортних для Вас умовах, потрібно стежити за температурою в приміщенні. Точно дотримуючись потрібні для полуниці температурні норми, можна відразу помітити результати відмінною врожайності.

  Для ночі намагайтеся підтримувати показники на градуснику в проміжку 16-18 С. Днем підвищуйте температуру до 24 С або 25 ° С для гідропонних полуниці дуже важливий світло. Постарайтеся створити умови освітлення в 60 000 люменів хоча б 12 годин на добу.

  При можливості, таку підсвічування, яку можна порівняти з сонячним світлом за потужністю, потрібно залишати на 17 - 18 годин. Вирощування таким методом досить поширене. І багато хто говорить, що світле майбутнє буде забезпечено, завдяки саме гідропоніці.

  Можна ж вирощувати не тільки полуницю, а й інші рослини для сільського господарства. Як, наприклад, в Голландії, гідропоніка застосовується для вирощування і суниці, і овочів, і навіть квітів.

  Поділитися з друзями: