Вирощування гідропоніки :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Полуниця » Вирощування гідропоніки

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Вирощування гідропоніки

Нова технологія вирощування

Метод гідропоніки - це спосіб вирощування рослин безпідставним шляхом. Рослини при цьому отримують всі найнеобхідніші корисні елементи, які подаються у вигляді поживних розчинів.

Такі розчини готуються виходячи з того, які сорти рослини вирощуються, і в якому періоді зростання вони знаходяться. Завдяки гідропонна способу, можна здійснювати не тільки вирощування рослин, але і посадку насіння для розсади.

Вирощені за допомогою гідропоніки екземпляри розвиваються куди швидше. І плоди приносять набагато частіше.

Такий спосіб виправдано зайняв свою нішу серед сучасних технологій, які створюють комфортні і економічні умови розведення рослин.

Гідропоніка - вигідне вирощування. Багато розвинених країн вже давно перейшли на гідропонний метод вирощування в кімнатних умовах.

Пропонуємо і Вам ознайомитися з відео, яке допоможе скласти загальне уявлення, що таке гідропоніка в домашніх умовах. Гідропоніка, як звичайна оранжерея на підвіконні, тільки більш комфортна в догляді, і зручна в плані організації вирощування. Не потрібно вимазувати землею і носити важкі горщики.

Зазвичай, ємності для гідропоніки легкі і зручні. Навіть любителі-квітникарі почали відмовлятися від класичних способів вирощування домашніх рослин на користь сучасного гідропонного методу.

Переваги нетрадиційної техніки

Використовуючи куплене гідропонним або зроблене своїми руками обладнання, можна набагато спростити вирощування рослин. Не потрібно буде:

 • Рихлити ґрунт; позбавлятися від шкідників; лікувати рослини від різних хвороб.

В тому-то й принадність цього інноваційного методу, що витрат потрібно мінімум, а урожай буде радувати постійно. Ще, в умовах практично будь-якого приміщення, де є опалення взимку, можна вирощувати рослини регулярно.

Врожайні сорти полуниці

Повертаючись до усіма улюбленої полуниці, яку можна цілий рік вирощувати в квартирах, теплицях і навіть приміщеннях підвального типу, зауважимо, що найпоширенішими сортами для гідропонній техніки стали ремонтантні. Такі, як Фреска, Гора Еверест і Жовте чудо. З голландських сортів полуниці найкраще підійдуть Гигантелла Максима, Корона, Ельвіра. Але все ж, краще за всіх себе показали сорти Щедра, Вола, багото і Ольвія. На думку фахівців, ці види найбільш підходящі для вирощування в умовах закритих приміщень. А для новачків в розведенні гідропонним способом краще цих годі й шукати.

Способи здійснення гідропонного вирощування

Той чи інший сорт для вирощування обраний, тепер можна приступати до підбору методу самої гідропоніки. Спосіб, за яким буде здійснюватися вирощування полуниці, вибирають, виходячи з місцеположення і числа рослин. Є кілька ефективних методів, одним з яких є «система періодичного затоплення».

Цей спосіб відмінно підійде для великої кількості саджанців полуниці. Гідропоніка періодичного затоплення, простіше кажучи, це постійна система з добре налагодженими процесами. Наступний спосіб гідропоніки - «Глибоководна культура».

Саме для полуниці він вважається не дуже підходящим. Все тому, що полуниця є рослиною, яке любить воду, але не перенесе її застою.

Звичайно, рослини будуть рости і приносити урожай, але все ж не так багато і не так швидко, як хотілося б. Зручним і оптимальним методом вирощування полуниці в гідропоніці є «Поживний шар». У таких установках корисні речовини у вигляді водних розчинів циркулюють по дну ємностей постійно.

Сама полуниця поміщається для вирощування в стаканчики. У міру «дорослішання» рослин, їх коріння будуть занурюватися в розчин, отримуючи все необхідне. Наступний спосіб називається «Крапельний полив».

Він відмінно підійде для великих любителів полуниці, які здійснюють її вирощування в досить великих кількостях. Пікантність цього методу в тому, що полуницю можна розміщувати вертикально, побудувавши такий собі стелаж в кілька «поверхів».

Ідеально для такого гідропонного методу підійде полуниця, яка може давати ягоди і на дочірніх розетках. Вибравши такий спосіб, можна отримувати великі врожаї ароматної ягоди, при цьому, економити місце в умовах домашніх приміщень. Як виглядає цей метод гідропоніки, можна подивитися на наступному відео.

Тонкощі вирощування полуниці в гідропоніці

Неважливо, який метод Ви оберете для вирощування полуниці в домашніх умовах, варто враховувати деякі особливості і моменти. Вони допоможуть домогтися кращих результатів і отримувати цілий рік великі врожаї. По-перше, розчин з поживними речовинами не повинен потрапляти на рослину.

По-друге, стоячий розчин для полуниці не підійде. По-третє, щоб полуниця добре росла, потрібно підібрати для неї посудину місткістю від 3 літрів. Наприклад, для 4 кущиків полуниці потрібна буде ємність на 10 - 15 літрів.

А в одному квадратному метрі поміститься від 18 до 22 рослин. Кущики середніх розмірів можна посадити з проміжком в 15 - 30 см. А великі кущі з широким листям можна розмістити подалі один від одного.

Субстрат для полуниці потрібно вибирати потверже, але з відмінною прохідністю повітря. Наприклад, керамзит, великий річковий пісок, стружка з кокосів або мінеральна вата. Рослини в такий поштою відмінно себе почувають, а їх коренева система прекрасно дихає.

Що стосується складів живильних розчинів, тут краще звернутися до фахівців. Вони допоможуть скласти правильні пропорції. Як правило, головними критеріями в цьому стануть пору року і поточна стадія зростання полуниці.

Квітникарі і садівники аматори часто застосовують універсальні розчини. Вирощуючи полуницю в гідропоніці, в комфортних для Вас умовах, потрібно стежити за температурою в приміщенні. Точно дотримуючись потрібні для полуниці температурні норми, можна відразу помітити результати відмінною врожайності.

Для ночі намагайтеся підтримувати показники на градуснику в проміжку 16-18 С. Днем підвищуйте температуру до 24 С або 25 ° С для гідропонних полуниці дуже важливий світло. Постарайтеся створити умови освітлення в 60 000 люменів хоча б 12 годин на добу.

При можливості, таку підсвічування, яку можна порівняти з сонячним світлом за потужністю, потрібно залишати на 17 - 18 годин. Вирощування таким методом досить поширене. І багато хто говорить, що світле майбутнє буде забезпечено, завдяки саме гідропоніці.

Можна ж вирощувати не тільки полуницю, а й інші рослини для сільського господарства. Як, наприклад, в Голландії, гідропоніка застосовується для вирощування і суниці, і овочів, і навіть квітів.

Поділитися з друзями:

У чому полягає метод гідропоніки?

Метод гідропоніки для полуниці передбачає вирощування рослини без традиційного субстрату - землі. Для цього методу були розроблені різноманітні штучні середовища без використання грунту. Спосіб вирощування полуниці гідропонікою вимагає рясного і частого поливу спеціальним розчином, який був приготований у відповідності до вимог рослини.

 Метод гідропоніки дозволяє ефективно, при невеликих як фінансових, так і фізичних затрат виростити полуницю в домашніх умовах. При цьому якість ягід залишаються на висоті.

Принцип методу полягає у вирощуванні полуниці на штучних ґрунтах, коли коренева система рослини знаходиться не в грунті, яка різною мірою містить ті чи інші поживні і мінеральні речовини, а в сильно аеріруемой водної, у волого-повітряної або твердої, але при цьому пористої, волого - і повітряною ємкістю середовищі. Такі середовища сприяють нормальному диханню кореневої системи.

Вибір сорту

Одним з найголовніших етапів гідропоніки є вибір сорту для вирощування. Як уже зазначалося, існує просто величезна кількість всіляких сортів і для вирощування полуниці на гідропоніці підходять, теоретично, всі сорти.

Вирощування салату. Гідропоніка.

Але все одно, згідно зі спостереженнями досвідчених садівників, існують деякі види, які дають більш кращі результати. Найбільше для вирощування полуниці на гідропоніці підходять ремонтантні сорти, які володіють високою врожайністю. До них відносять такі види: Горекла, Гора Еверест, Вола, Фреска, багото, Жовте чудо, Фестивальна, Трубадур, Щедра, Зенга Зенгана, Ольвія.

До вирощування цим методом підходять наступні голландські сорти: Корона, Гигантелла Максима, Ельвіра. Саме ці сорти показані для вирощування методом гідропоніки. У разі відмінно налагодженої системи при вирощуванні цих сортів, можна приступати до експериментів з насінням інших видів.

Способи гідропонного вирощування

Полуниця гідропонікою в домашніх умовах може вирощуватися різними способами. Найбільш популярними і простими вважаються наступні способи гідропоніки для полуниці:

 • Система крапельного поливу. Метод полягає в висаджуванні саджанців в певний субстрат з подальшою подачею живильного розчину в Підкореневий зону кущів за допомогою крапельниць. Найбільш часто субстратом виступає кокос, торф'яні суміші або мінеральна вата. Сам субстрат поміщають в світлонепроникну плівку і кладуть на піддон. Піддон необхідний для збору надлишків живильного розчину. Допускається вертикальне розміщення ємностей з субстратом в мішках. Для крапельниць використовують водний насос. Ця установка дозволяє подавати воду і живильний розчин під тиском;
 • Система живильного шару NFT Така установка передбачає подачу живильного розчину, який постійно циркулює по пластиковим коробам. У них розчин потрапляє через труби або шланги за допомогою водяних насосів. Цей спосіб передбачає висадку рослин в стаканчики, дно яких трохи піднятий над живильним шаром. Згодом, коли рослина підросте, його коріння поринуть в живильний шар, і воно буде отримувати поживні речовини, які вже збагачені киснем з рідини;

Схема системи живильного шару NFT

 • Спосіб водної культури. Даний спосіб передбачає вирощування полуниці в водному середовищі. Полуничний кущ поміщають на плаваючий пінопласт в живильному субстраті. Вважається не найвдалішим варіантом, оскільки можлива поява проблем при вирощуванні в результаті зайвої вологості, також такий спосіб не дає можливість чітко контролювати надходження поживних речовин;
 • Аеропоніка. При цьому методі коріння рослини розташовуються не в розчині, а в тумані. Як аератора застосовують генератор туману. Такий варіант дозволяє рослині краще засвоювати всі поживні речовини. У цій ситуації не потрібно стежити за pH поживного середовища, а в якості субстрату рекомендують використовувати мінеральну вату;
 • Система Ebb and Flow або періодичного затоплення. Відмінно працює в разі, коли необхідно вирощувати багато кущів. Установка є стаціонарною і тому повинна бути відмінно налаштована;
 • Deep Water Culture або глибоководна культура. Кущі полуниці в даному випадку мають близький контакт з водою. Вважається не найоптимальнішим способом вирощування полуниці на гідропоніці, оскільки можливі проблеми в виростанні рослин.

Вище були наведені найбільш популярні способи вирощування полуниці гідропонікою. Але крім цього існують різні модифікації подібного методу виробництва полуниці.

Технологія

Технологія вирощування полуниці гідропонікою передбачає застосування складного процесу, який складається з наступних етапів:

 • Вибір сорти полуниці для зростання; застосування гідропоніки - штучного субстрату; приготування спеціального живильного розчину, який за своїми характеристиками буде максимально наближеним до вимог полуниці; монтаж установки для подачі живильного розчину до рослин.

Ця технологія дозволяє вирощувати не тільки саджанці, а й пророщувати насіння для майбутньої розсади. Як штучного субстрату для даного методу застосовують спеціально приготовлений субстрат, який можна купити в будь-якому спеціалізованому магазині.

Разом з тим, для цієї мети можна використовувати щебінь, гравій, кокосове волокно, вермикуліт, керамзит і т. П. В принципі, спосіб гідропоніки практично аналогічний теплиці або пророщування рослин в квітковому горщику, але при цьому він вважається більш комфортним, зручним і продуктивним. Один раз створивши всі необхідні умови ви можете вже не переживати, адже потім рослини будуть вимагати лише мінімум уваги.

Створення необхідної установки дуже просте, адже всі її компоненти досить легкі і дуже зручні в установці. Також, для цієї установки не потрібно багато місця.

Спосіб гідропоніки дозволяє отримати набагато вищі результати, ніж при звичайному вирощуванні суниці в домашніх умовах. Подібний метод вважається кращим і підійде навіть для садівників-любителів.

Поради з вирощування

Незалежно від того, який спосіб гідропоніки ви виберете для вирощування полуниці, слід пам'ятати, що існує певні нюанси, які можуть мати значний вплив на результат роботи в цілому. Отримувати хороші результати від застосування даного методу допоможуть наступні поради:

 • Слід пам'ятати, що поживні речовини ні в якому разі не повинні потрапити на саму рослину, не варто використовувати стоячий розчин для полуниці, інакше її зростання може сповільнюватися; місткість ємності повинна бути не менше трьох літрів. Саме такий обсяг буде оптимальним для ефективного вирощування рослини; відстань між кущами середніх розмірів має бути в діапазоні від 15 до 30 см. У разі рослих кущів відстань між ними має бути якомога більше; при виборі субстрату потрібно схилятися до більш твердому, але при цьому його прохідність повітрям повинна бути гарною. Під такі вимоги підходять наступні субстрати: великий річковий пісок, керамзит, кокосова стружка або мінеральна вата. Саме ці матеріали забезпечать найкращу прохідність повітря для кореневої системи; склад поживних розчинів краще складати, порадившись з фахівцями, тільки вони допоможуть вам скласти правильні пропорції; пам'ятайте, що пропорції для складів залежать від пори року і поточної стадії росту полуниці; при вирощуванні кущів цим методом необхідно проводити контроль над температурою в приміщенні. У разі її падіння рослина може замерзнути і загинути. У нічний Ревма температура повітря в приміщенні повинна бути в межах + 16-18оС, а вдень - + 25оС; напевно, найголовнішим параметром вважається освітленість. Для ремонтантних сортів світловий день повинен становити близько 18 годин. Щоб цього досягти, потрібно використовувати лампи додаткового денного освітлення.

Як бачимо, метод вирощування полуниці гідропонікою можуть використовувати як досвідчені садівники, так і садівники-любителі. Він є досить легким і зручним, при цьому дозволяє отримувати ягоди протягом усього року, що важливо. Багато хто вважає метод гідропоніки майбутнім сільського господарства і виробництва полуниці зокрема.

Відео «Вирощування полуниці на гідропоніці»

На даному відео ви зможете наочно ознайомитися з подібною технологією виробництва полуниці.

Пропонуємо Вам ознайомитися

Вирощування рослин методом гідропоніки

Хоча деякі квітникарі все ще дещо скептично ставляться до методу гідропоніки, він давно вже широко застосовується в домашніх умовах, не дивлячись на те, що вимагає досить значних витрат. Ідея, що лежить в основі методу, досить проста: для того, щоб рослини могли рости і цвісти, їм потрібні світло, повітря, вода, тепло і поживні речовини. Грунт зовсім не так вже потрібна, якщо коріння можуть отримувати необхідні для росту рослини мінеральні речовини з живильного розчину.

Необхідне обладнання

Ці прекрасні рослини прекрасно ростуть на гідропоніці (за годинниковою стрілкою зліва): ноліна, кордилина, драцена, фікус куарліковий, молочай блискучий, пилея.
Рослина поміщають в спеціальний гідрогоршок. Він складається із зовнішнього декоративного судини і внутрішнього. Внутрішній посудину зазвичай зроблений з пластмаси. Дно і стінки його забезпечені отворами, щоб коріння змогли отримати достатньо кисню і мінеральних речовин. Внутрішній посудину заповнюють субстратом, в який висаджують рослину. Як субстрат зазвичай використовують керамзит з розміром гранул від 2 до 16 мм. Він хімічно нейтральний і завдяки своїй пористій структурі забезпечує хорошу водо - і повітропроникність. У внутрішньому посудині встановлюється також покажчик рівня рідини. Цей горщик поміщають в зовнішній посудину з рідким живильним розчином. Зовнішній посудину повинен бути абсолютно водонепроникним, стійким, зручним і красивим. Найбільш поширені пластмасові ємності, але зустрічаються також керамічні і виготовлені з металу (тільки з пластиковим покриттям) або дерева (з пластмасовим або плівковим покриттям) .Указатель рівня рідини являє собою пластмасову трубочку з поплавком всередині і шкалою, яка б показала рівень живильного розчину в зовнішньому посудині ( мінімальний - 0, оптимальний - 1, максимальний - 2).

Правильний полив

Важлива перевага методу гідропоніки полягає в тому, що відпадає необхідність в частому поливі. Адже рослина знаходиться в посудині з деяким запасом води, тому вологи йому потрібно менше, ніж при вирощуванні в грунті.

Це особливо зручно, якщо Ви збираєтеся надовго виїхати. Про те, що необхідно додати води, можна точно дізнатися за вказівником рівня рідини. Завдяки цьому виключаються будь помилки в поливі.

Рівень розчину в зовнішньому посудині повинен перебувати нижче дна внутрішнього судини на 2-3 см. Найкраще доливати воду, коли поплавець покажчика стоїть на "мінімум". Це зовсім не означає, що живильний розчин витрачений повністю.

Як правило, його шар становить ще 1-2 см. Так що навіть в цьому випадку Ви можете почекати з поливом 1-2 дня. Потім наповніть зовнішній горщик теплою водою, так щоб покажчик рідини зупинився на позначці "оптимальний".

До максимальної позначки воду слід доливати тільки у виняткових випадках - наприклад, коли Ви збираєтеся надовго виїхати. Якщо ж робити це регулярно, то виникне небезпека загнивання коренів через нестачу кисню. Хоча полив рослин при вирощуванні методом гідропоніки такий простий, все ж і в цьому випадку можуть виникнути проблеми, якщо покажчик рівня рідини буде заблокований корінням або гранулами керамзиту.

Тоді незважаючи на те, що Ви справно поливаєте рослину, покажчик весь час буде стояти на "мінімум". Якщо у Вас виникли якісь сумніви, обережно вийміть внутрішній горщик і перевірте покажчик.

Підживлення рослин, вирощених методом гідропоніки

Все, що необхідно для вирощування рослин на гідропоніці: внутрішні судини з покажчиком рівня рідини, керамзит, зовнішні судини, вода.
Звичайні добрива за своїм складом не годяться для гідрокультури. По-перше, вони часто містять занадто мало мікроелементів, і, по-друге, надто велика була б небезпека передозування. Адже грунт в якійсь мірі служить амортизатором і може запобігти шкоді, який завдав би рослині надлишок солей. У випадку ж з гідрокультури рослина набагато швидше постраждає від занадто високого вмісту солей в живильному розчині. У спеціалізованих магазинах є великий вибір рідких або мінеральних гідроудобреній, які за складом і дії спеціально призначені для гідрокультури. Залежно від вказівок на упаковці, їх слід додавати в живильний розчин з інтервалом від чотирьох до восьми тижнів. Особливо зручні так звані іонообмінні добрива. Як уже згадувалося в розділі "Правильний полив", у звичайній водопровідній воді крім інших речовин міститься також незначна кількість кальцію (Са) і хлору (Сl). Так як ці частинки мають електричний заряд, їх називають іонами. Іонообмінні добрива (Lewatit) складаються з маленьких кульок синтетичної смоли, що містять іони мінеральних речовин. Коли добриво потрапляє в живильний розчин, іони мінеральних речовин витісняються іонами води і стають доступні для рослини. Для використання іонообмінних добрив найкраще підходить жорстка вода, так як в ній присутні іони, які підходять для обміну. Важлива перевага цього виду добрив полягає в тому, що мінеральні іони мінеральних речовин надходять в живильний розчин поступово. Порції добрив вистачає на 4-6 місяців, і надлишку мінеральних речовин при правильному дозуванні практично не виникає. Ви можете використовувати частинки синтетичної смоли у вигляді порошку або таблеток. При досить великому обсязі зовнішнього горщика можна помістити Lewatit в так звану живильне батарею, яка просто кладеться на дно зовнішнього судини в заздалегідь приготовлений лоток. Спочатку виникали проблеми при використанні Lewatitya з м'якою водою. У такій воді міститься недостатньо іонів кальцію, необхідних для обміну. Внаслідок цього в живильний розчин надходить надто мало мінеральних речовин. Однак з появою Lewatitya HD 5 плюс, з'явилися іонообмінні добрива, які можна використовувати з водою будь-якого ступеня жорсткості, тобто, і з м'якою теж.

Догляд за рослинами, що вирощуються методом гідропоніки

Звичайно, у рослин, вирощуваних в живильному розчині, потреби такі ж, як і у рослин, що живуть в грунті. Однак варто все ж звернути увагу на деякі особливості в догляді. Зміна живильного розчину

Пересадка рослини з грунту в гідрокультури.
1. Рясно полийте рослина, вийміть його з горщика і очистіть коріння від землі.
2. Промийте коріння теплою водою, так щоб на них не залишилося ні найменших часточок грунту.
3. Відріжте пошкоджені, загнили або занадто довге коріння.
4. Помістіть рослину в гідрогоршок, як описано в тексті, і полийте.
Так як при використанні рідких добрив для гідрокультури може виникнути шкідливий для рослини надлишок мінеральних речовин, раз в два-три роки живильний розчин повністю замінюють. При цьому судини і керамзит ретельно миють. Якщо Ви застосовуєте іонообмінні добрива, то надлишку мінеральних речовин можна не побоюватися. В цьому випадку живильний розчин замінюють, тільки якщо він, наприклад, забруднений залишками рослин. Для очищення вийміть внутрішній посудину і витягніть покажчик рівня води. Промийте посудину і керамзит теплою водою протягом п'яти хвилин. Помийте також зовнішній посудину і покажчик рівня рідини. Потім знову встановіть всі назад, наповніть зовнішній горщик свіжою водою і додайте добрива. Гігієна рослини При вирощуванні рослин в живильному розчині необхідно своєчасно видаляти відмерлі частини рослин і стежити за тим, щоб вони не потрапляли в розчин. Температура води При вирощуванні рослин методом гідропоніки досить часто виникають проблеми через занадто низьку температуру живильного розчину. Оптимальною температурою воли вважається 20С. Однак якщо горщик з рослиною стоїть на кам'яному підвіконні і без всякої дерев'яної підставки, то в холодну пору року температура розчину може стати нижче критичної. Рекомендується ставити горщик на прокладку з пінопласту або дерева. Ще краще помістити горщик на плоский піддон з піском, в якому проходить електронагрівальний кабель. Можливі труднощі Шкідники, що зустрічаються найбільш часто - трипси, різні види попелиці і павутинний кліщ. З захворюваннями, викликаними грибками або бактеріями, вам навряд чи доведеться мати справу. Якщо зовнішній посудину зроблений зі скла або плексигласу, живильний розчин може зацвісти. У цьому випадку розчин необхідно змінити і додатково вставити в зовнішній посудину якусь світлонепроникну ємність. Навіть якщо при покупці Ви вибрали досить великий горщик, згодом коріння рослини може знадобитися більше місця. Пересадка необхідна, якщо коріння займають майже весь посудину, так що в ньому майже не залишається місця для керамзиту. Рекомендується з самого початку вибирати досить великий внутрішній посудину, щоб рослина не довелося пересаджувати занадто часто. Новий керамзит перед пересадкою слід змочити. Звичайно, один і той же керамзит можна використовувати і кілька разів. Він навряд чи може містити якихось збудників хвороб, і його треба просто як слід вимити. Але спочатку покладіть у внутрішній посудину невеликий шар свіжого керамзиту. Помістіть в горщик рослина, занадто довге коріння подрежьте ножицями. Рослина має перебувати приблизно на такій же глибині, що і до пересадки. Потім обережно наповніть горщик керамзитом. При цьому два - три рази постукайте горщиком про піддон, щоб керамзит як слід растпределілся серед коренів. Якщо Ви хочете помістити в один горщик кілька рослин, зверніть увагу, щоб їх вимоги до місця розташування і рівню кислотності живильного розчину були приблизно однакові. Звичайно, самостійно розмноження рослини Ви також можете вирощувати методом гідропоніки. Важливо тільки простежити, щоб на їх коренях не залишалося землі, і вона не потрапила б в живильний розчин. Найкраще взяти рослини, які пустили коріння в склянці з водою, і помістити їх в живильний розчин, як було описано вище. Поставте горщик в тепле і світле, але не сонячне місце і перші дві-три тижні після пересадки тримайте рослини під плівкою, щоб захистити їх від надмірного випаровування вологи.

Пересадка рослин з грунту в гідрокультури

Порада
Якщо при вирощуванні рослин в живильному розчині Ви додаєте 2-3 рази в рік повільно діючі добрива, які сприяють іонного обміну, слід точно запам'ятовувати відповідну дату. Тоді Ви завжди зможете перевірити, чи дотримуються необхідні інтервали підгодівлі.
Для пересадки з грунту в гідрокультури годяться насамперед молоді, що добре ростуть і здорові рослини. Оскільки при вирощуванні методом гідропоніки у рослин повинні з'явиться товсті м'ясисті корені (замість звичайних тонких волокнистих), при пересадці, можуть виникнути деякі проблеми. У цей перехідний період рослина стає таким же ніжним, як неукоренівшійся держак. Найкраще діяти наступним чином:
 • За день до пересадки гарненько полийте рослина. Вийміть рослину з горщика і звільніть коріння від грудочок землі. Промийте коріння теплою водою, так щоб на них зовсім не залишилося землі. Загнили, пошкоджені або занадто довге коріння обріжте ножицями або ножем. Помістіть рослину в гідрогоршок, як описано вище. Наповніть зовнішній посудину теплою водою, не додаючи в неї добрив (так щоб покажчик рівня рідини зупинився на позначці "оптимальний"). Для захисту рослини від надмірного випаровування вологи на дві-три тижні накрийте її поліетиленовою плівкою. Починайте підгодівлю, коли покажчик рівня рідини опуститься до "мінімуму".

Які рослини можна вирощувати методом гідропоніки

Чудове рослина, яке прекрасно підходить для вирощування гідропонним методом.
До сих пір цей метод застосовувався, головним чином, для вирощування декоративнолистних рослин. Однак любителям строкатих фарб також можна порекомендувати кілька видів декоратівноцветущіх рослин. Правда, деякі види рослин особливо вимогливі, і доглядати за ними складніше. Найменше придатні для вирощування на гідропоніці:
 • Рослини, які утворюють бульби або кореневища - так як при неправильному поливі вони дуже швидко загнивають наприклад, цикламен). Недовговічні рослини, які доведеться занадто швидко замінювати (наприклад, екзакум). Рослини, які треба часто чистити: наприклад, бегонію високу або бальзамін доведеться весь час очищати від зів'ялих квітів або листя, щоб вони не потрапили в живильний розчин. Рослини, у яких дуже швидко росте коріння - так як доведеться часто їх пересаджувати (наприклад, циперус або хлорофітум). Рослини, для цвітіння яких необхідна прохолодна температура в період спокою. При цьому температура живильного розчину стає нижче критичної. Гортензія, кливия або азалія можуть відреагувати на це загниванням коренів.
Декоративно і декоративноцветущие рослини, придатні для вирощування на гідропоніці (вибірково)
Російська назва