Вирощування полуниці взимку :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Полуниця » Вирощування полуниці взимку

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Вирощування полуниці взимку

Полуниця цілий рік - реальність чи міф

Опубліковано admin в Нд, 27/10/2013 - 13:52

 • Теплиці

Смачна, ніжна, незвичайно корисна ягода... Йдеться про улюблену багатьма полуниці. Її появи очікують діти і дорослі, проте поласувати нею всмак якось завжди не виходить. А хочеться покуштувати ягідку не тільки влітку, а й взимку, та й протягом цілого року.

Однак вихід є, це вирощування полуниці в теплиці - бізнес, який може принести гарний прибуток дбайливому господареві. До того ж, ароматна, соковита і стигла ягода перешкоджає розвитку вірусних простудних захворювань.

Вона чудово допомагає при проблемах зі сном і є універсальним засобом, що підвищує опірність організму. Однак така ягода може бути корисною, якщо її вирощування проводилося в екологічно чистих умовах, без використання небезпечних хімічних добрив і інших грубих методів зростання. Ягодка обов'язково повинна залишатися хранителем вітамін і корисних мікроелементів, бути досконалою внутрішньо і зовні.

Переваги закритого грунту

Якщо ви вирішили, що незалежно від того, якою буде рік - урожайний чи ні, ви хочете мати полуницю постійно, то саме час задуматися про те, щоб виростити цю ягоду у власній теплиці. До переваг такого методу відносяться:

 • Можливість протягом цілого року мати смачну і корисну ягоду, яку можна вирощувати як для особистого вживання, так і для продажу; Значна економія простору. Теплиця дає можливість компактно розмістити кущі, використовуючи всю корисну площу; Повна страховка від негоди в будь-який час року. Ні вогкий дощ або град, ні яскраве, випалює сонце, ні раптові заморозки не зможуть перешкодити зростанню полуниці; Збереження врожаю. У відкритому грунті близько третини ягід гинуть або не встигають визрівати; Полегшений догляд за різними сортами полуниці можливий саме в теплиці.

Коротко про теплицях

Теплиці - це спеціальні опалювальні парники, де відбувається вирощування різних рослин. Йдеться саме про зимових теплицях, де можливе зростання полуниці цілий рік.

Ця споруда може бути виготовлено або плівки, однак більш надійними є конструкції зі скла, а також пористого пластику. Останнім часом скло застосовується досить рідко, на зміну цього матеріалу прийшов стільниковий карбонат, який є досить надійним і міцним матеріалом. Відрізняється хорошими показниками збереження тепла, проте слід зазначити, що він досить дорогий.

Економічно виправдане застосування якісних плівок, наприклад, кополімерних. Такий матеріал може прослужити не один рік, а кілька років. Однак натягувати плівку рекомендується за допомогою фахівців, при цьому сам каркас повинен бути рівним.

Поверхня каркаса теплиці, призначеної для вирощування рослин, обов'язково повинна бути добре просохла після фарбування. Фахівці з монтажу теплиць рекомендують встановлювати споруди таким чином, щоб вплив сонця і вітру доводилося в більшій частині на торцеву частину.

Обов'язково слід натягнути плівку акуратно, але надійно, щоб не було провисань. Однак для експлуатації теплиці протягом цілого року, слід все-таки використовувати більш надійні і міцні матеріали. До того ж в такі споруди обов'язково встановлюється система опалення, для того, щоб будь-які сорти полуниці приносили рясні плоди.

Про тепличних сортах

Якщо ви хочете, щоб врожайність полуниці у вашій теплиці або міні-оранжереї була завжди високою, то рекомендується використовувати такі сорти, які визнані найбільш плідними в Європі. До таких сортів полуниці відносяться:

 • «Корона»;

Опалення холодний період може бути здійснено самими різними способами і залежить як від ділянки, місцезнаходження самої конструкції, так і від наявності або відсутності інженерних комунікацій. У найкращому разі, в процесі будівництва стаціонарної теплиці, заздалегідь прокладаються труби, якщо планується опалювати гарячою водою і підводиться електрика, щоб в подальшому можна було продовжувати світловий день рослин штучно, не забудьте вибрати якісні лампи. Всі ці вимоги пов'язані з потребами полуниці. У теплиці взимку полуниця потребує температурі повітря +220 С + 240 С, в світловому дні не менше, а краще за все, більше 10 годин, постійному поливі і досить високої вологості повітря. Але крім підготовки споруди, важливо правильно підібрати і підготувати рослини для того, щоб полуниця взимку в теплиці не тільки росла, а й давала хороший урожай.

Підготовка посадкового матеріалу

Вибирати сорти полуниці і вирощувати розсаду для парників треба, приблизно за рік - два, до висадки в закритий грунт для зимового вирощування. Якщо у вас полуничний бізнес в теплиці, то швидкого прибутку вам не варто очікувати.

 • Вибрати кілька сортів полуниці, які ви плануєте вирощувати.

Порада: досвідчені садівники воліють самозапильних ремонтантні сорти полуниці так званого «нейтрального світлового дня». Рослини таких сортів дають кілька врожаїв, формування яких не залежить від довжини світлового дня. Важливою перевагою таких рослин є і те, що для їх запилення не потрібно використовувати людську працю або заводити комах, вони запилюються самостійно. Добре зарекомендували себе такі сорти як «Ананасова», «Спокуса», «Єлизавета», «Корона», «Сахалінська» . За кордоном найбільш часто вирощується в теплицях полуниця сортів «Соната» і «Ельсанта».

 • Купити посадковий матеріал в розплідниках або спеціалізованих магазинах, або виростити розсаду самостійно з насіння. Підготувати ґрунт, збагативши її перегноєм. Висадити розсаду полуниці у відкритий грунт. У перший рік бажано видаляти всі вуса на кущах, призначених для розмноження, і збирати ягоди. На другий рік після посадки, з кінця червня, аж до початку серпня, вибираємо і вкорінюємо поруч з материнською рослиною найбільш сильні пагони розмноження - вуса полуниці.

Важливо: не слід відразу відрізати посаджені розетки від материнської рослини. Обрізати вуса, що зв'язує материнське рослина з розетками можна тільки після того, як відведень добре вкорениться і розвине власну сильну кореневу систему. Після того як відведені від материнського куща розетки сформували власну кореневу систему, їх можна пересаджувати на окрему грядку - «розплідник» або в окремі ящики, або горщики. Порада: щоб рослина якнайменше постраждало при пересадці, або взагалі її не помітило, пересаджують кущики з великою грудкою землі.

 • В кінці жовтня, при температурі повітря не нижче 00 С, саджанці з відкритого грунту пересаджують в ємності. Якщо у вас розсада полуниці вже в горщиках або ємностях, то просто обріжте у неї все листочки. Після пересадки у кущиків полуниці з відкритого грунту також обрізають все листя. Отримані рослини прибирають в прохолодне приміщення, температура в якому не опускається нижче -20 С.

Такий посадковий матеріал може зберігатися до 9 місяців, і в будь-який момент його можна використовувати, щоб росла полуниця в теплиці взимку. Важливо: кущі полуниці, поміщені в прохолодне приміщення, сприймають це як сигнал до періоду спокою, як би «засипають». Якщо помістити рослини в тепліші умови, то полуниця сприймає це як початок весни, і починає активно розвиватися.

Підготовка ґрунту

Перш ніж приступити до висаджування вирощеної вами полуничною розсади в теплицю, важливо правильно підготувати грунт в ній. Бажано продезінфікувати грунт 1% теплим розчином перманганату калію (звичайної марганцівки).

  У грунт треба внести органічні добрива, такі як перепрілий гній, перегній, або торф, з розрахунку 4-5 кг на 1 м2 . Одночасно з органічними добривами на кожен 1 м2 вносять по 25 г сірчанокислого калію і 80 г суперфосфату. Безпосередньо перед висадкою полуничною розсади на постійне місце в теплицю внести комплексне мінеральне добриво, переважно спеціальне для полуниці.

Висаджуємо полуницю в теплицю

Отриману вами розсаду полуниці необхідно висадити на постійне місце в теплицю. Як правило, полуниця взимку в теплиці висаджується на вигонку з середини січня. Деякі садівники ще восени, відразу переносять посадковий матеріал з грядок в опалювальну теплицю.

  До середини січня всередині підтримується температура до -20 С. Радимо вам обзавестись термолегулятором, так як дотримання температурного режиму вимагає максимальної уваги.

Схема посадки

Традиційно, полуницю висаджують в шаховому порядку. Між рядами залишаючи відстань в 20-25 см, а між рослинами, в одному ряду, не менше 15 см. Порада: досвідчені садівники, перш ніж приступити до висадки розсади полуниці в теплицю, мульчують поверхню грунту нетканим покривним матеріалом або чорною плівкою. Для рослин в плівці прорізаються спеціальні отвори, діаметром від 5 до 7 см, або роблять прості хрестоподібні надрізи в місцях передбачуваної посадки. Мульчування грунту збільшує врожайність полуниці, так як сприяє більш високою і постійній температурі грунту, що сприятливо для кореневої системи.

Температурний режим

З середини січня температуру в теплиці поступово підвищують до +80 С + 120 С. Різко підвищувати температуру не слід, так як рослини можуть просто не пережити температурний стрибок. Зі збільшенням кількості сонячних днів, температуру в теплиці підвищують до +150 С + 200 С, а нічну температуру утримують на рівні +80 С. Як тільки полуниця починає цвісти, температуру в теплиці піднімають до +220 С + 250 С. Якщо температура буде нижче цих значень, то цвітіння займе тривалий час, та й ягоди будуть зав'язуватися повільно.

Водний режим

Полуниця рослина вологолюбна, вимагає як доброго поліватак і досить високої вологості повітря. Існує кілька правил поливу цієї ягідної культури:

 • Вода не повинна потрапляти на листя, стебла і квітконоси рослини. Вода повинна бути теплою, приблизно такої ж температури, як і грунт під рослинами. У міру зростання і розвитку рослин збільшують і кількість що надходить до них вологи.
 • Важливо: полуниця досить вимоглива до вологості повітря. Так при посадці рослин в теплицю, вологість повітря в ній повинна бути не менше 80%, а під час цвітіння - не більше 70% .На даний момент найбільш вдалим варіантом поливу полуниці вважається крапельний метод зрошення, так як:

  • Зменшення кількості споживаної води; можливість поливу в будь-який час і навіть у відсутності господаря; рівномірний розподіл вологи між рослинами; грунт не розмивається і не ущільнюється; можливість поливати й удобрювати рослини за допомогою однієї системи.

  Світловий режим

  Для нормального росту і розвитку полуничних кущів, а також цвітіння і зав'язування плодів, необхідне світло. Природного світла надходить в зимовий період рослинам мало, тому виникає необхідність штучного продовження світлового дня.

  Найбільш часто для цього використовуються так звані лампи «денного» світла. Полуниці для нормального цвітіння і формування зав'язей необхідний, як мінімум, 8 годинний світловий день. Збільшення світлового дня до 10-16 годин призводить як до більш ранньому цвітінню, так і до більш раннього зав'язування ягід.

  Внесення добрив

  Під час цвітіння, один раз в тиждень, потрібно підгодовувати рослини рідким добривом. Не забудьте, перш ніж вносити рідкі добрива, потрібно як слід пролити грунт. Готують рідке добриво виходячи з розрахунку: 10 г селітри, 17 г калійної солі, 20 г суперфосфату на 10 літрів води. Також можна підгодувати полуницю водним розчином пташиного посліду, в пропорції 1: 15.После того як на кущах полуниці сформувалися зав'язі, підгодівлі рідкими добривами потрібно припинити.

  Як збільшити урожай?

  Для збільшення врожаю полуниці вирощуваної в теплицях, можна використовувати такі сучасні технології як голландський метод вирощування полуниці в пластикових або поліетиленових мішках, або в спеціальних, так званих «ягідних контейнерах» .Благодаря того, що як мішки, так і контейнери можуть бути розміщені на кількох рівнях, урожай полуниці значно збільшується. Для того щоб не витрачати час і кошти на установку стелажів, можна розташувати мішки з рослинами вертикально.

  Робимо вертикальні грядки самі

  Для того щоб створити одну вертикальну грядку вам буде потрібно:

  • Плівка, переважно армована, товщиною не менше 0,2 мм; заздалегідь підготовлений субстрат або покупна грунтова суміш; 2-х літрова пластикова пляшка; 4-5 тонких трубочок довжиною близько 2 м.

  Робиться вертикальна грядка так:

 • З плівки, спаявши бічні сторони і низ, виготовляється довгий «рукав» з дном. Його діаметр повинен бути не менше 15 см, а довжина залежить від висоти вашої теплиці. Отриманий рукав заповнюється припасеним грунтом, бажано з внесеними органічними добривами. У мішку, в шаховому порядку робляться отвори, або прорізи під розсаду полуниці. Відстань між ними має бути близько 20 см. Перетягнувши верхній край мішка мотузкою, його можна підвісити в теплиці. Встановити над кожною вертикальної грядкою систему поливу, що складається з 2-х літрової пластикової пляшки і декількох, для двометрової грядки досить 4-5, тонких трубочок, наприклад, від крапельниці. Пляшку встановлюють зверху грядки. У ній закріплюють трубочки, які опускають вниз, і вставляють в поліетилен через кожні 0,5 метра. Для того щоб вода нормально виводилася, в пляшці слід зробити кілька невеликих отворів.
 • Після установки грядки можна приступати до посадки в неї рослин. Уважно стежте за висадженими рослинами, так як може знадобитися коригування освітлення або поливу.

  Поділитися в соц. мережах

  Ті, хто не бажає миритися з тим, що солодкі плоди чекати потрібно більшу частину теплого сезону, практикують вирощування полуниці в теплиці. Полуниця в теплиці завжди дає знатний урожай

  Збираємо врожай полуниці в кінці травня ^

  Багато хто, не знаючи, як виростити полуницю в теплиці, вважають, що ягода, дозріла в травні - це суміш добрив та стимуляторів росту, якими напихають рослини в промислових масштабах. Однак це не зовсім так.

  Полуниця в теплиці відчуває себе прекрасно і при правильному підході «дякує» садівників-любителів багатим урожаєм. Практично всі початківці садівники наступають на одні й ті ж граблі. Вирішивши посадити полуницю, вони вибирають сорт «хтось віддав-поділився». В результаті - розчарування і повна впевненість в тому, що вирощування полуниці - це клопітно, складно, важко, а результату - нуль. Для успішного вирощування полуниці в теплиці важливо правильно вибрати сортВибірать сорт полуниці потрібно з урахуванням як мінімум двох критеріїв:

  • Кліматичні умови, максимально для неї сприятливі. Найкраще саджанці купувати в плодорозсадник того регіону, в якому проживаєте. Так ви точно отримаєте акліматизовані рослини, які «готові» до всіх капризів природи, властивим вашій території. Термін дозрівання. Найкраще посадити кілька грядок полуниці - на кожній сорт різного терміну дозрівання. Так, по-перше, ви будете збирати червоні ягідки з середини червня до початку серпня, а додатково посаджена грядка ремонтантной полуниці в кінці серпня - початку вересня порадує вас плодами другого врожаю. По-друге, ви завжди будете мати саджанці, необхідні для вирощування полуниці в теплиці.

  Готуємо посадковий матеріал ^

  Врожайність полуниці в теплиці безпосередньо залежить від якості посадкового матеріалу. Адже вона вирощують як однорічна рослина. Тому в якості маточних кущів краще використовувати сортову полуницю.

  Фахівці рекомендують такі сорти, як Невичерпна, Сахалінська, Форт скринею, Світхарт, Чудо Лихоносова, Ада Герцберг, Примадонна. Можна використовувати і Московський делікатес, Спокуса, Морський пейзаж.

  Але якщо цих сортів у вашому саду поки немає, то цілком можна використовувати ту ягоду, яка росте у вас на грядці. При правильному догляді вона теж зможе подарувати вам непоганий урожай. Вибирати маткові кущі починаємо в червні - коли зріє перша полуниця.

  Рослини, на яких рано дозріли плоди, відзначаємо. Ставимо поруч з ними яскраві кілочки-мітки. Після збору врожаю з'являються вуса. На кожному зазначеному кущі залишаємо не більше 5 розеток. Всі інші вуса і додаткові розетки, які дає кущ, безжально видаляємо.

  До середини серпня догляд за рослинами зводиться до розпушування і поливу. В результаті ми отримаємо з кожного маточного куща по п'ять потужних молодих кущиків. Якісний посадковий матеріал дасть хороші кущі і відмінний урожай

  Робимо в теплиці грядки ^

  Для обробітку полуниці потрібно поставити теплицю з полікарбонату або скла. Найкраще це зробити навесні. У теплиці будуємо високі грядки.

  Для цього використовуємо звичайні необрізні дошки, з яких сколочує короб. На дно укладаємо подрібнені гілки, що залишилися після обрізки смородини, агрусу, формування крони вишні. Потім вносимо перегній, зверху товщиною 20 см - родючий грунт.

  Тепер садимо злакові культури, наприклад пшеницю, або вікі-вівсяну суміш. Ці рослини збагатять землю необхідними для полуниці мікроелементами. За полуницею, висадженої в високі тепличні грядки доглядати легчеТехнологія вирощування полуниці в теплиці для отримання раннього врожаю практично не відрізняється від традиційного догляду за ягідником. Молоді рослини, вирощені від маточних кущів, висаджуємо в другій половині серпня. Для цього прибираємо з грядки злакові, рихлимо землю і закриваємо її спанбондом. Чорне агроволокно буде виконувати ряд важливих функцій:

  • Мульчування грунту, запобігання її від бур'янів, підтримання комфортної температури грунту, захист коренів від вимерзання взимку і ранньою весною; захист полуниці від сірої гнилі та інших хвороб: ягоди не будуть стикатися із землею.

  Полуниця на агроволокно відчуває себе чудово, ягоди сухі і чисті агроволокно гострими ножицями робимо невеликий хрестоподібний надріз. Рукою під спанбондом робимо лунку, опускаємо коріння рослини, засипаємо землею.

  Посадка полуниці в теплиці більш щільна, ніж зазвичай. Оптимальна схема - 20 * 20 см. Це дозволяє розмістити максимальну кількість саджанців і отримати хороший урожай. Після того як всі рослини будуть посаджені поливаємо грядки.

  Агроволокно добре пропускає вологу, так що про нього можна взагалі забути і поливати як звичайно. Для зручності можна встановити систему крапельного поливу, це полегшить вашу працю і забезпечить рослинам максимально комфортні умови. Відео вирощування полуниці в теплиці наочно покаже всі тонкощі догляду за ягідником, інформація ця корисна і новачкам, і досвідченим садівникам.

  Доглядаємо за кущами восени і на початку весни ^

  В кінці літа полуниця практично не вимагає вашої уваги. Рослина вкорінюється, закладаються плодові бруньки. Від садівника потрібно тільки полив, розпушування та прополювання.

  Але оскільки в теплиці ми використовували агроволокно, рихлити і полоти не потрібно. З настанням перших заморозків на грядки слід встановити дуги і додатково закрити ягоду щільним покривним матеріалом. А зверху укласти досить великий шар сухої соломи.

  Головне завдання - вберегти полуницю від вимерзання в неопалюваній теплиці. В середині квітня варто прибрати солому і залишити покривний матеріал. Стежимо за температурою в теплиці і вологістю ґрунту.

  Можна поставити обігрівач, це прискорить ріст рослин. Вирощуючи полуницю в закритому грунті, потрібно забезпечити рослинам штучне опиленіеКогда ягода зацвіте, проводимо штучне запилення. Для цього злегка нахиляє квітучі рослини один до одного і легенько струшуємо. В кінці травня збираємо врожай.

  Подивіться відео, полуниця в теплиці - просто чудо. Коли урожай зібраний, полуницю з теплиці прибираємо, грядки чистимо і всю технологію повторюємо заново.

  Вирощуємо ранню полуницю в переносних тунелях ^

  Якщо розміри ділянки не дозволяють встановити теплицю для полуниці, нічого страшного. Ранній урожай можна зібрати, використовуючи переносні тунелі.

  Цей спосіб набагато економічніше і простіший. Отже, для тунелів робимо каркас з підручних матеріалів: брусків, поліпропіленових труб, алюмінієвого профілю і т. Д. Ширина тунелю - трохи більше ширини грядки полуниці, висота - 50 см.

  Закриваємо каркас полікарбонатом або армованої плівкою. Переносні тунелі - простий і економічний спосіб отримати урожай полуниці на початку іюняУход за полуницею традиційний. Робимо звичайну грядку, вносимо перегній.

  Садимо в другій половині серпня вуса від маточних кущів. Ранньою весною, як тільки зійшов сніг, ставимо переносні тунелі на грядку. Стежимо за температурою, провітрювати і поливаємо посадки.

  Кущик незабаром пускається в ріст. Коли полуниця зацвіте, укриття знімаємо на кілька годин в день. Для надійності проводимо штучне запилення.

  Урожай буде трохи пізніше, ніж у теплиці, але набагато раніше, ніж у відкритому грунті.

  Полуниця цілий рік - міф чи реальність ^

  У будь-який час мати на своєму столі свіжу ягоду - мрія будь-якого садівника. Для південних регіонів зібрати кілька врожаїв - норма.

  Для жителів Сибіру і Далекого Сходу полуниця круглий рік в теплиці - дороге задоволення. Досвід садівників показує, що найкраще побудувати односхилий пристінну зимову теплицю з системою автоматичного освітлення, поливу і провітрювання. Будівництво теплиці краще довірити професіоналам.

  Систему опалення найвигідніше об'єднати з домашньої котельні. Тоді будинок і теплиця будуть опалюватися одночасно. У зимовій теплиці обов'язкові системи автоматичного поливу, провітрювання і опалення.

  Монтаж опалювальних систем в теплиці краще довірити спеціалістамВиращіваніе полуниці взимку в теплиці - процес складний. Для культивування підійдуть такі сорти, як Ельсанта, Воля, Ананасова, Кама.

  Вуса від маточних кущів готуємо влітку і садимо в теплицю, як описано вище. З настанням заморозків починаємо опалювати теплицю і тримаємо в ній температуру +20, + 25 ° С. Включаємо лампи денного освітлення.

  Для правильного розвитку полуниці потрібно як мінімум 8-годинний світловий день. Коли кущ зацвіте, проводимо штучне запилення і чекаємо дозрівання ягід. Собівартість такої полуниці дуже висока, але витрати компенсуються захопленням домочадців, які холодною зимою можуть поласувати ароматною ягодою. Отже, щоб свіжа полуниця була на вашому столі цілий рік, важливо правильно вибрати сорт, підготувати грунт і посадковий матеріал, набратися терпіння і ретельно доглядати за посадками, дотримуючись температурний режим і режим поливу.

  Рекомендуємо схожі статті


  Розсада петунії в домашніх умовах

  Закручуються верхівки у томатів у теплиці

  Хвороби баклажанів і їх лікування фото

  Чорна смородина вирощування і догляд

  Посадка капусти в грунт розсадою

  Посадка помидоров в открытый грунт в сибири

  Дріжджове добриво для помідорів

  Повстяна вишня догляд і вирощування обрізка фото

  Як посадити газонну траву своїми руками

  При якій температурі ростуть помідори в теплиці

  Вирощування редису в теплиці