Полуниця ремонтантна вирощування і догляд відео :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Полуниця » Полуниця ремонтантна вирощування і догляд відео

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Полуниця ремонтантна вирощування і догляд відео

 • Полуниця ремонтантна Віма Рина, Ремонтантна полуниця Махерн.
 • Цей вид у садівників стає все більш поширеною через її плодючості. Але є недолік, він в тому, що ягоди у ремонтантної полуниці набагато менше, та й смак у неї не такий солодкий в порівнянні з іншими.

  Посадка ремонтантной полуниці

  Перш ніж посадити полуницю розчистите територію від бур'янів, каменів і іншого непотрібного сміття. Грунт для посадки повинна бути легкосуглинистой. Садити такий вид ягоди можна цілий рік, але більш переважно це робити під зиму, тобто навесні.

  Догляд за ремонтантної полуницею

  У більшій частині ремонтантная полуниця відрізняється від інших сортів. Так як ягода має занадто великий урожай за один сезон, тому вона недовговічна. Саме тому вона потребує ретельної уваги.

 • Вона потребує постійно постачанні добрив такого роду як калій, фосфор і азотом (застосовується тільки при підготовки грунту до посадки) .частиною поливи це ще одна вимога (але при цьому ягода не повинна, постійно знаходиться у воді) .Необхідно постійно рихлити землю, бажано після дощу або поливання. Підсипати тирсою або соломою, удобрювати перегноєм.
 • Але навіть якщо ви будите дотримуватися всі ці етапи по її удобрення та обробки постійно вона у вас плодоносити і давати вуса не буде, тому запам'ятайте, що ягода буде тільки в два літа. Налаштуйте відразу себе, доглянути найздоровіші і сильні вуса для подальшого їх розлучення інакше на другому сезоні вусів може і не бути. Друге що вам потрібно запам'ятати, це те, що краще ягоді дати набратися сили першим влітку, щоб друге літо було більш ягід.

  Тому при появі цветоножки не шкодуючи зрізайте її і дайте листі набрати силу. Після того як потрібні вуса відібрані інші можете з упевненістю обрізати заодно і сухе листя щоб не заважали молодим рости. Ближче до зими починайте ягоду готувати до зимівлі, накрити матеріалом, щоб не замерзла на випадок холодів. Ось і все що вам потрібно знати про ремонтну полуниці догляд, за якої вимагає більш особливого, ніж інші сорти ягоди.

  Відео: Догляд за ремонтантної полуницею

  Читайте також

  Великоплідні сорти суниці садової існують порівняно недавно, з початку 18 століття. Садівники досі сперечаються про правильність назв полуниця і суниця. Але всі згодні, що ці ягоди дуже корисні, так як зміцнюють імунну систему, мають потужний протимікробну і протизапальну дію. Такого поєднання мінеральних речовин, цукрів і вітамінів, немає ні в якій іншій ягоді. Сьогодні, крім звичайних, є сорти полуниці ремонтантної, здатні рясно давати плоди до пізньої осені. Адже ремонтантність - здатність рослин цвісти і плодоносити протягом одного тривалого сезону.

  Види суниці садової

  Садова ремонтантная суниця підрозділяється на: 1. Дрібноплідний , яка виведена ще в 16 столітті, через відбір, з суниці лісової. Вона мало страждає від шкідників і хвороб.

  Навіть в роки з підвищеною вологістю, коли звичайна садова суниця може сильно пошкоджуватися сірою гниллю, дрібноплідна залишається здоровою. Всі сорти цього виду діляться на дві групи - кучеряві й безвусі. Кучеряві сорти, наприклад, "Пори року" використовують в декоративному садівництві для вертикального озеленення дачних будиночків, лоджій, балконів, так як вони формують додатковий урожай на розетках довгих (до 2 м) вусів.

  Розмножують таку суницю насінням і розетками. Безвусі сорти, такі як "Рюген", "Олександрія" вусів-столонов не мають. На материнській рослині багато квіткових бруньок, але тільки нижні - вегетативні. Розмножуються насінням. 2. Крупноплодную.

  Характерна особливість такої полуниці - врожайність. Розмноження роблять за допомогою насіння і вусів. Якщо посіяти в лютому насіння полуниці ремонтантної, то в червні можна буде вже поласувати першими ягодами.

  Відмінні властивості ремонтантной полуниці

  • Тривале плодоношення в період вегетації (з середини червня і до першого снігу). Пік припадає на червень-липень і більш рясний на серпень-вересень. Полуниця, після первинного збору врожаю, відразу ж починає закладати нові нирки і зав'язувати ягоди для наступних етапів дозрівання. Ягоди (завжди великі) дозрівають на материнських, навіть на неукоренівшіхся розетках і на молодих рослинах, що утворилися при укоріненні вусів. Полуниця солодка і ароматна.

  Вибір кращих сортів

  Проблем виникає багато, оскільки на сьогоднішній день сортів полуниці сотні і кожен з них, крім переваг, має і недоліки. Тому, щоб отримати відмінний урожай ягід, необхідно врахувати біологічні особливості, а також перевірити їх властивості в грунтово-кліматичних умовах вашого саду. 1.

  Єлизавета II . Ягоди дуже великі (масою до 100 г), блискучі, яскраво-червоні, шестигранної форми. М'якоть у них щільна, червонуватого кольору, кисло-солодка.

  Транспортабельний, високоврожайний, посухостійкий. 2. Московський делікатес . Розмножується насінням. Кущ напіврозкидистий, среднеобліственний.

  Ягоди насичено-червоні, тупоконическая, з блиском, масою до 7 г. М'якоть від майже білого до світло-червоного, кислувато-солодка, досить соковита, з невеликим ароматом. 3. Женева . Рослина компактна, густообліственнимі.

  Ягоди досить великі (до 9,5 г), овально-конічні, блискучі, інтенсивно-червоні. Зимостійкість висока. М'якоть світло-червона, без аромату, слідкувати-кисла, щільна. 4.

  Альбіон. Унікальний сорт безперервного плодоношення. На відміну від інших сортів має чотири піку, які припадають на травень, липень, серпень, вересень. Потужний кущ з невилягаючим цветоносами.

  Ягоди дуже великі (40-60 г), темно-червоні з глянцевим блиском, форма видовжено-округла. Високоврожайний, транспортабельний, посухостійкий, морозостійкий. 5. Любава (Любаша).

  Рослина відрізняється від інших дружним дозріванням і відмінною збереженням ягід, як на маткових кущах, так і на розетках. Ягоди масою до 35 г, червоні, овально-ромбічної форми. М'якоть темно-червона, з тонким ароматом лісової суниці і десертного смаку.

  Висопродуктівний, зимостійкий, стійкий до хвороб і шкідників. 6. Хоней. Самий високоврожайний ранній сорт. Має темно-червону м'якоть з кисло-солодким смаком. Стійкий до сірої гнилі, холодів і не боїться дощової погоди.

  Вирощування полуниці Гігантели-Максимум

  В основному використовується для промислового вирощування. 7. Еві 2. На сьогоднішній день один з найпопулярніших високоврожайних сортів (50-55 кг / 10 м2).

  Ягоди великі, сферичної форми, помірно-червоного кольору, але смак і соковитість значно вище, ніж у інших ремонтантних сортів. Популярними також серед садівників вважаються сорти Сельва, Міце Нова, Віма Рина, Біла мрія, Махерн, Арапахо, Брайтон, Ірма, Діамант, Ред Річ, Триб'ют, Трістар, Суперфекшн, Озарк Б'юті, Форт скринею і інші.

  Особливості вирощування

  Для отримання відмінного врожаю при вирощуванні ремонтантної полуниці необхідно дотримуватися потрібну агротехніку. Полуниця дуже вимоглива до умов вирощування, оскільки практично весь сезон без відпочинку вона віддає урожай.

  На одному місці може рости протягом 2-3 сезонів, але при гарному догляді - 5 років. Для посадки використовують найрозвиненіші розетки. Щоб отримати другий урожай відмінної якості, необхідно видалити перші квітконоси.

  І не забувайте: хочеш ягоди - жени вуса, а хочеш вуса - відмовся від ягід. Розмножувати ремонтантну полуницю можна вусами, насінням або поділом кущиків.

  Для отримання полуниці, з збереженими цінними сортовими ознаками, використовують переважно вуса першого покоління, які викопують і укорінюють на спеціально підготовленій ділянці. Але якщо вусів утворилося мало, то застосовують інші способи розмноження - поділ куща або насіння. Звичайно, насінням - це дуже ретельно, але зате отримуємо абсолютно здорову молоду розсаду. Насіння дуже дрібні, тому їх просто розкладають по вирівняною зволоженою поверхні, ємність прикривають склом або плівкою і ставлять в тепле місце. За необхідності грунт зволожують.

  При появі сходів ящик переносять на освітлене місце. Коли утворилися три справжніх листочки, розсаду пікірують.

  Посадка і догляд

  Найбільш придатними для посадки ремонтантной полуниці вважаються середньосуглинисті родючі грунти, за складом близькі до нейтральних. Ділянка повинна бути сонячним і добре захищеним від вітрів.

  Місце заздалегідь, не пізніше, ніж за місяць до посадки, очищаємо від бур'янів і вносимо 5 кг / м2 компосту або перегною, а перед посадкою безпосередньо додаємо ще на 1 м2: суперфосфату - 50-70, калійної солі - 20-30, аміачної селітри - 20-25г. Розсаду висаджувати краще навесні (остання декада квітня - початок травня) , але можна і восени (бажано до середини вересня), не заглиблюючи і не саджаючи її занадто високо, щоб "сердечко" залишалося на поверхні грядки, які не засипане землею, дотримуючись при цьому відстань 60-80 см в міжряддя і в ряду між кущами - 35-50.

  Це створить достатню площу живлення для маточних кущів і нових розеток від вусів. Садити краще в холодну пору дня, можливо в похмуру, а найкраще в дощову погоду. Дуже добре росте розсада полуниці ремонтантної після петрушки, часнику, бобових і категорично не переносить огірки, капусту, картоплю, помідори. Отже, правильний догляд полягає в:

  • Розпушування грунту і мульчування; прополюванні, видалення вусів і опалого листя; підгодівлі; захист від шкідників і хвороб; укриття рослин на зиму сухим листям або соломою.

  Ремонтантна полуниця з кожним роком набуває все більшої популярності серед городників-садівників на увазі своїй простій агротехніки і відмінною врожайності.

  Ремонтантна полуниця: сорти, вирощування, посадка і догляд

  Має здатність давати два, і навіть три врожаї за літо. Зараз не знайдеться практично жодного садової ділянки, де б Ви не зустріли цю культуру. Вирощуючи ремонтантні сорти полуниці можна насолоджуватися її смаком з початку літа і до самих холодів.

  Хоча її кущі дрібніше, ніж у звичайній садовій суниці, за смаковими якостями вона нітрохи не гірше. відрізняється здатністю швидко формувати нові нирки для закладки наступного врожаю відразу після зняття ягід. Але для такої інтенсивної віддачі плодів рослині потрібні сили для відновлення, тому за ремонтантної полуницею потрібен особливий догляд. Все ремонтантні культури, такі як полуниця, суниця і малина живуть набагато менше своїх звичайних родичів, розплачуючись коротким життям за часте відтворення плодів.

  Кущ ремонтантной полуниці іноді гине в перший же рік, відразу після плодоношення. Звичайний термін для культури 2 роки. Садівники, які займаються вирощуванням ремонтантних сортів, пристосовуються до цієї особливості рослин, застосовуючи поліпшену агротехніку і вибираючи найбільш стійкі сорти.

  Сорти ремонтантної полуниці

  Діляться на дрібноплідні і великоплідні. Крім того, вони розрізняються способом розмноження. Деякі сорти не дають відростків (вусів) - їх розмножують тільки насінням. Дрібноплідні сорти цінуються за невибагливість у догляді, жаростійкість і морозостійкість.

  Сорти, які не дають вусів, садівники вибирають за менш трудомісткий процес обробки посадок. Деякі сорти мають позначення ДСД або НСД, які розшифровуються як «довгий світловий день» і «нейтральний світловий день». Ці терміни вказують на час зав'язування нирок у полуниці для наступного врожаю.

  Якщо, наприклад, на упаковці з насінням варто позначення НСД, значить ягода буде плодоносити незалежно від довжини дня. Купуючи той чи інший сорт ремонтантної полуниці, слід звернути увагу на рекомендації по вирощуванню, способу розмноження, а також її стійкості до хвороб і шкідників. Також варто вирішити, віддати перевагу сортовий полуниці або гібриду. Для гібридів існує прийняте позначення F1.

  Вони виведені шляхом схрещування різних сортів, більш стійкі до хвороб і шкідників, врожайніший, але у них повністю відсутня здатність до розмноження. Віма Рина - сорт нейтрального світлового дня, великоплідний, виведений в Голландії. Має потужний розлогий кущ з темно-зеленими, злегка закрученими листками.

  Плоди трохи лезо з червоною м'якоттю, мають кисло-солодкий смак, щільні, підходять для транспортування. Сорт посухостійкий, мало схильний до хвороб. Королева Єлизавета - виведений російськими селекціонерами, великоплідний сорт нейтрального світлового дня.

  Кущ високий, вуса нечисленні, ягоди конічної форми, кисло-солодкого смаку, ароматні з щільною м'якоттю. Сорт стійкий до хвороб, добре транспортується. При правильній агротехніці може давати до 3 кг ягід з куща за сезон. Невичерпна - сорт виведений в Німеччині.

  Високий кущ з великими темно-зеленими листками. Ягоди великі, з високими смаковими якостями. Друге плодоношення відбувається в пізні терміни, що робить сорт зручним для заморозки. Діамант - сорт виведений в США. зимостійкий і стійкий до хвороб.

  Великоплідний сорт нейтрального світлового дня. Ягоди подовженої форми, блискучі, оранжевого кольору. Відрізняється врожайністю і відмінними смаковими якостями. Остара - голландська селекція.

  Високоврожайний сорт з яскраво-червоними ягодами подовженої форми. Кущ високий з нечисленними вусами. Стійкий до хвороб, зимостійкий, не придатний до зберігання і транспортування. Російський розмір F1 - гібрид, виведений вітчизняними селекціонерами.

  Дачна академія Ремонтантна суниця 15 08

  Ягоди великі, соковиті з відмінними смаковими якостями. Зимостійкий і стійкий до захворювань. Примадонна F1 - гібрид з потужними кущами і високими цветоносами. Ягоди яскраво-червоного кольору з солодким смаком.

  Зимостійкий, придатний для транспортування. Лоран F1 - великоплідний гібрид нейтрального світлового дня. Потужний кущ з великими листками. Ягоди темно-червоні з кисло-солодким смаком.

  Добре адаптований до вирощування в середній смузі, зимостійкий і стійкий до хвороб. Алі-баба - дрібноплідний сорт. Розмножується насінням. Висока врожайність і хороші смакові якості. Олександрія - дрібноплідний сорт.

  Розмножується насінням. Дрібні ягоди має відмінні смакові якості і аромат. Зимостійкий, стійкий до хвороб. Білосніжка - дрібноплідний сорт, розмножується насінням, високоврожайний.

  Ягоди з м'якоттю білого кольору і смаком ананаса.

  Вирощування ремонтантної полуниці

  При інтенсивному плодоносінні кущі цього виду швидко старіють, тому вирощування ремонтантної полуниці відрізняється від вирощування звичайних сортів. Щоб не залишитися зовсім без ягоди, в разі загибелі кущів після плодоношення і отримувати хороший урожай під час всього сезону, бажано постійно оновлювати плантацію полуниці. Кращий час для оновлення - кінець липня, початок серпня. До настання холодів молоді кущики приживуться і будуть готові до зими. Від маточних рослин слід вибрати вуса з хорошими, сильними розетками та розсадити їх.

  Все що з'явилися квітконоси на молодих посадках потрібно прибрати, взагалі не давати їм зацвісти в цей сезон. На наступне літо урожай з цих кущів буде раннім і хорошим. В кінці літа також повторити підсадку розсади, знову не даючи їй зацвісти, а старі кущі видалити з настанням холодів.

  Така технологія вимагає більше місця для вирощування і більше витрат праці, але забезпечить ягодою на весь сезон. Для цього методу вирощування найкраще підійдуть сорти нейтрального світлового дня. При вирощуванні ремонтантних сортів полуниці потрібно особливу увагу приділити якості грунту. Найкраще підійде для цієї культури родюча, легка, з нейтральним PH грунт. Ремонтантна полуниця особливо вимоглива до правильного догляду, поливу, розпушування та підживлення, без цього знижується плодоношення, ягоди стають дрібнішими і без смаку, кущі слабшають і гинуть.

  Ремонтантна полуниця - посадка і догляд

  Посадка і догляд за ремонтантної полуницею має ряд особливостей в силу того, що багаторазова віддача плодів за сезон сильно послаблює рослини і існує небезпека загибелі куща в перший же рік. Деякі садівники, не знаючи цю особливість, часто відмовляються вирощувати ремонтантні сорти, на користь звичайних. Посадка ремонтантной полуниці може здійснюватися як навесні, так і восени, краще гніздовим способом.

  При такій посадці зручніше вкорінювати вуса, які відразу готові плодоносити. Розсаду продають найчастіше навесні, тому садівники вибирають для посадки саме цю пору року. Восени готується ділянку під майбутні насадження.

  При посадці ремонтантних сортів не потрібно економити місце, щоб потім можна було вкорінювати нові рослини. Ділянка звільняється від бур'янів і перекопується, потім вносяться фосфорні добрива і перегній. Навесні можна продовжувати підготовку грунту. За 2-3 тижні до посадки вноситься торішній гній, по 10 літрів на квадратний метр.

  Якщо грунт важка, то обов'язково потрібно пісок. В середині травня можна приступити до посадки. Полуниця не любить загущенности, тому оптимальна відстань між лунками 70 на 70 см. У лунці перед посадкою робиться горбок із землі, на ньому розправляються коріння рослини.

  Залишається їх прикопати і ущільнити грунт. Молоді кущики, поки не приживуться, потребують щоденного рясного поливу, підгодівлі їм поки не потрібні. Осіння посадка проводиться в кінці серпня, щоб рослина встигла вкоренитися до приходу холодів.

  Ділянка для такої посадки теж готується заздалегідь. Ремонтантна полуниця вимоглива до стану грунту і полив, а також піддається хворобам більшою мірою, ніж звичайна полуниця, тому потребує більш ретельного догляду. Ремонтантні сорти, особливо нейтрального світлового дня, потребують постійного зволоження грунту. Поливати рослини бажано тільки теплою водою, а в спеку полив найкраще проводити вранці або ввечері. Полив рослин можна поєднувати з підгодівлею трав'яним настоєм.

  Для цього береться полин, деревій або кропива, які подрібнюються, заливаються водою і настоюють на сонці протягом тижня. Полив таким настоєм забезпечить ягоду необхідними мікроелементами, що містяться в рослинах. Після кожного поливу або дощу, для забезпечення нормальної життєдіяльності кореневої системи, рослинам необхідне розпушування.

  Його потрібно проводити акуратно, не пошкоджуючи вуса і коріння. Щоб уникнути частого розпушування кущі полуниці можна замульчувати. Для цього підійде суха трава, торф або тирсу.

  Використання при вирощуванні спеціальної плівки також позбавить від постійного розпушування, до того ж ягоди не будуть лежати на землі. У період дозрівання ягід ремонтантная полуниця особливо потребує поливу і підгодівлі. Крім підгодівлі трав'яним настоєм можна використовувати багатий азотом настій з пташиного посліду, в співвідношенні 1 до 15, або настій коров'яку, розведений у співвідношенні 1 до 10.Уход за ремонтантної полуницею полягає ще і в своєчасному видаленні вусів.

  Заростання плантації молодими вкоріненими розетками не дає збільшення врожаю і призводить до швидкого виснаження сильних маточних кущів. Видалення відростків повинно проводитися в міру їх відростання. Для розведення сорту можна залишити кілька маточних рослин. Щоб нові відростки вийшли сильними, у маточного куща після першого врожаю потрібно видаляти всі квітконоси. Для підвищення врожайності куща, потрібно навесні обривати все зав'язі, не давши культурі принести перший урожай, тоді ягоди другого врожаю будуть більшими і їх буде більше. Боротьба з шкідниками та хворобами також є частиною догляду за ремонтантної полуницею. Є кілька найпоширеніших захворювань, яким піддається ця культура:

  • Сіра гниль - хвороба викликає грибок, який швидко поширюється в сиру і прохолодну погоду. На ягодах спочатку з'являються бурі плями, потім вони покриваються білим пухнастим нальотом. Для боротьби з хворобою рослини обробляються хлорокисью міді. Щоб уникнути поширення грибка, хворі ягоди потрібно відразу видаляти, а посадки проріджувати. Борошниста роса вражає в основному листя. Вони скручуються і стають бурими. Уражені ягоди покриваються білим нальотом. Для боротьби з хворобою навесні потрібно обробити рослини слабким розчином марганцю або колоїдної сірки. Уражені рослини потрібно відразу знищувати. Бура плямистість - вражає листя рослин, вони стають бурого кольору і обпадають. Заходи боротьби з цією хворобою полягає в обприскуванні хлорокисью міді рано навесні і восени, після збору врожаю.

  Найнебезпечніший з шкідників - це суничний кліщ. Маленьке прозоре комаха пошкоджує в основному молоде листя, вони скручуються, набувають жовтий колір, рослина перестає рости.

  Найефективніший засіб проти кліща - обприскування розчином карбофосу, яке проводиться після збору врожаю. Часто, особливо на молоді рослини нападає попелиця, її можна помітити на бутонах і нижній частині листя. Для знищення комахи підходить розчин деревної золи з господарським милом. Для того щоб ягода менше піддавалася хвороб, потрібна обов'язкова профілактика не тільки навесні, а й восени. Добре перезимували кущі стійкіше до захворювань і рідше піддаються нападу шкідників.

  Догляд восени і підготовка до зими

  Правильний догляд восени і підготовка до зими - найважливіший етап у вирощуванні ремонтантної полуниці. Втомлені за літо рослини потребують підгодівлі, їм необходжімо забезпечити нормальні умови для зимівлі, щоб навесні швидше йшло відновлення. В кінці серпня на молодих кущах починають видаляти всі квітконоси, так як до настання холодів ягоди не встигнуть визріти, і рослина витратить свої сили даремно. Обрізати листя краще не відразу після збору врожаю, а після настання перших заморозків.

  Зазвичай їх скошують або зрізають ножицями. До настання холодів потрібно перевірити всі лунки, щоб коріння не були оголені, провести розпушування і замульчувати посадки перегноєм з листя. Вкривати кущі слід тільки після встановлення постійної мінусової температури, щоб вони не підгнили. Як укриття використовують скошену траву, опале листя або лапник. Осінь - найкраща пора для підготовки ділянки під нові насадження. дуже чуйна на догляд. Дотримуючись агротехніку вирощування цієї культури і вибравши відповідні сорти можна отримувати великі врожаї ягід протягом усього сезону.