Полуниця вирощування в трубах :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Полуниця » Полуниця вирощування в трубах

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Полуниця вирощування в трубах

Вирощування полуниці в вертикальних трубах

Автор даної статті пропонує вирощувати полуницю в вертикальних пластикових трубах методом періодичного затоплення. А точніше виходить гібрид NFT і "затоплення" .Пітательний розчин подається зверху один раз в півтори години на 10 хвилин.

Одночасно з тим, як субстрат вернего ярусу просочується розчином, частина розчину стікає в нижній ярус і т. Д. Як субстрат використовується Expanded Shale (дослівний переклад "спучений сланець"), думаю, по властивостях аналогічний керамзиту. Фракцією до 1 см. У запропонованому нижче авторське відео докладно продемонстровано посторойка даної установки. Хочеться зробити одне зауваження: використовувати для таких цілей пластикову каналізаційну трубу м. Б. досить складно, т. к. вона має попереднє "натяг".

Відео інструкція на англійській мові

Детальний керівництво англійською тут.

Шановні спамери, ніякі HTML теги і інші не підтримуються. Добропорядних громадян це правило не стосується. Коментарі

 • Відрізок геотекстилю (підійде мішковина), для обгортання поливної трубкішпагат для обв'язування матеріікачественная грунт (переважно злегка кисла) крупний гравій (близько 1 л) саджанці (підійдуть різні сорти) велика ємність, щоб поставити виріб на час заполненіякрепежний хомут або інші елементи для фіксації.
 • Крок 1 - Різка

  Визначтеся з довжиною вертикальної грядки для вирощування полуниці. Після цього відріжте відповідні розміри основної та поливної ПВХ-труби. Остання повинна бути більше приблизно на 10 см. Використовувати можна звичайні поліпропіленові труби для водопостачання або каналізації.

  Крок 2 - Свердлення поливної трубки

  Просвердлите в поливної трубці отвори. Вони повинні знаходитися тільки на верхніх 2/3 відрізка. Якщо просвердлити всю трубку, рослини зверху можуть недоотримувати воду.

  Крок 3 - Завершення поливної трубки

  Обмотайте геотекстилем (мішковиною) відрізок труби, щоб матерія закрила отвори. Інакше туди можуть проникнути коріння, закупоривши систему. За допомогою ножа пробка підганяється по внутрішньому діаметру трубки, вставляється і закріплюється клейкою стрічкою.

  Крок 4 - Свердлення отворів в основний вертикальної трубі

  Отвори краще розміщувати тільки на зверненої до сонця стороні. Вони можуть розташовуватися в декілька рядів. На останніх 20 см труби отвори робити не потрібно.

  Крок 5 - Заповнення

  Встановіть великий контейнер біля стіни, щоб при необхідності можна було притулити трубу. На нижній її частині закріпіть заглушку. Встановіть поливну трубку і засипте всередину на 10 см шар крупного гравію.

  Рекомендуємо поставити конструкцію в кут для того щоб звільнити обидві руки для заповнення землею і посадки полуниці вертикально

  Крок 6 - Посадка полуниці вертикально

  Внизу найкраще висаджувати згадані рослини-компаньйони, менш залучають шкідників. Якщо обрана полуниця з сортів, які розмножуються втечами - внизу кілька отворів можна залишити порожніми. Звисають вусики можна буде пустити в них в майбутньому.

  Простіше спочатку засипати грунт, а потім в отворах вже розміщувати саджанці - в кожне 6-е - рослина-компаньйона.

  Крок 7 - Вертикальне розміщення полуниці

  Якщо заглушка не закріплена, притримуйте її однією рукою при установці вертикальної грядки. Закріпіть її на місці вибраними елементами.

  На фото нижче видно, що зелене листя пророслої полуниці досить добре прикривають саморобну конструкцію для будинку або дачі. Через вже невеликий проміжок часу відмінно проросте полуниця, вирощування вертикально якої Ви навчилися в цій статті. Не забувайте в теплу погоду поливати грядку щодня, стежачи, щоб грунт не пересихав.

  Якщо ви помітили, що мурахи стали розводити на полуниці тлю, визначте їх доріжки і намажте в цьому місці апельсиновим або іншим цитрусовим маслом.

  Полуниця в вертикальної пластиковій трубі - відео

  Вертикальні грядки, Грядки , оформлення, вертикальне озеленення, Дачні ідеї , город і грядки 27 серпня 2013, 15:26 Якщо у вас маленький город або ви просто любите експериментувати, створіть вертикальну грядку у себе на ділянці.

  Для володарів зовсім невеликих городів вертикальне озеленення - це просто знахідка. Таким способом можна вирощувати величезну кількість культур: зелень, пряні трави, полуницю, картопля, квіти, помідори, перці і багато іншого.

    Представляємо вам 10 простих ідей, як своїми руками створити вертикальну грядку без особливих витрат.  

  1. Вертикальна грядка з пластикових труб. Варіант 1

    Така грядка відмінно підійде для вирощування полуниці, зелені, квітів.

   На зиму її можна складати на землю і вкривати матеріалом. Так ваші ягоди прекрасно перезимують. Беремо водостічну трубу широкого діаметра і вузьку трубу (її ми будемо використовувати для поливу), яка на 10 см довше широкою.

  В 2/3 довжини вузької труби робимо багато дрібних отворів. Кінець труби без отворів буде розташовуватися знизу, і вода не буде надходити в нижні шари грунту так, щоб її не переволожити. Обмотуємо цю трубку мішковиною, щоб коріння рослин не чіплялися за отвори.

  У широкої трубі робимо великі отвори діаметром 20 см, так щоб в них можна було просунути рослина. Знизу також залишає ділянку без отворів. Рекомендуємо одну сторону труби залишити без отворів - так ви зможете трубу покласти на землю взимку.

  Далі все просто: в широку трубу вставляємо вузьку, насипаємо гравію, щоб труба стояла вертикально. Насипаємо грунт поступово і висаджуємо рослини. Проливаємо.

  У міру поливу рівень води у вузькій трубці буде знижуватися. Грядка готова.  

  2. Вертикальна грядка з пластикових труб.

  Варіант 2 Цей варіант відмінно підійде для вирощування зелені, наприклад, салату. Конструкція може легко розгойдуватися, тому таку грядку краще розміщувати там, де немає вітру.

    Беремо пластикові труби потрібної довжини. Діаметр труби повинен бути великим, щоб в її половині можна було розмістити досить грунту. Розрізаємо труби уздовж навпіл.

    З двох кінців кожної половинки проробляємо отвори. Беремо міцну мотузку, щільну волосінь або сталевий трос і протягуємо труби, як показано на малюнку. Кількість рівнів в такій грядці визначається тільки вашим бажанням.

    Заповнюємо їх грунтом і висаджуємо рослини. Грядка готова.  

  3. Вертикальна грядка з мішка

    У такій грядці прекрасно виглядатимуть квіти і пряні трави. Ви можете її розмістити на паркані, на стіні будинку, сараю, лазні, альтанки або іншій плоскій поверхні.

  Беремо мішок з натуральної мішковини. З штучного волокна мішки краще не брати, так як під сонцем вони швидко руйнуються - такого мішка вам не вистачить і на один сезон. Мішковина добре пропускає воду і повітря.

  Бока і дно для фортеці краще прострочити кілька разів. Зверху мішка потрібно зробити петельку, за яку його ми будемо підвішувати. У мішку робимо отвори для рослин, заповнюємо його грунтом, висаджуємо рослини, поливаємо.

  Грядка готова.   

  4. Вертикальна грядка з горщиків. Варіант 1

    Цей варіант досить просто зробити, і така грядка завжди виглядає дуже ефектно. Підійде для вирощування зелені та квітів.

  Як робити: вам знадобиться 3 і більше глиняних або пластикових горщиків. Кількість рівнів в такій грядці обмежується тільки вашим бажанням. Всі горщики повинні бути різного діаметру - кожен наступний менше попереднього.

   Заповнюємо найбільшого свого глечика грунтом, на нього ставимо наступний горщик і так далі. Садимо рослини, поливаємо. Грядка готова.

  5. Вертикальна грядка з горщиків. Варіант 2

    Цей варіант також як і перший просто зробити. Підійде для вирощування зелені та квітів.

  Вам знадобиться три і більше глиняних або пластикових горщиків. Кількість рівнів в такій грядці обмежується тільки вашим бажанням. Всі горщики повинні бути одного діаметра, крім одного, нижнього - найбільшого.

  Беремо цей горщик, вставляємо в нього дерев'яну палицю або металевий прут діаметром трохи меншим від діаметра отвору в дні горщика. Засипаємо грунт, нанизуємо на прут горщики, також заповнюємо їх грунтом, висаджуємо рослини. Грядка готова.  

  6.

  Вертикальна грядка з горщиків. Варіант 3 Цей варіант підійде тим, у кого на ділянці є високий стовп або пень. До живому дереву кріпити горщики ми б не рекомендували. Єдиний недолік такої грядки - незручність поливу.

  Але її зовнішній вигляд компенсує цю незручність.  

  7. Вертикальна грядка з будівельної сітки.

  Варіант 1 У такій грядці прекрасно можна вирощувати квіти, полуницю, зелень і навіть картопля. Вам буде потрібно металева сітка, солома, грунт. Зігніть сітку у формі труби діаметром близько 90 см, закріпіть. Солому укладаємо з боків.

  Трубу заповнюємо компостом. Перший рівень рослин, наприклад, бульби картоплі укладаємо на відстані 0,5 м від землі. Відстань між рослинами повинна бути близько 10 см.

  Проливаємо перший шар, укладаємо 0,5 м грунту і знову висаджуємо рослини. Висота вежі залежить тільки від вашого бажання. Грядка готова.  

  8. Вертикальна грядка з будівельної сітки.

  Варіант 2 Ця вертикальна грядка робиться аналогічно попередньої. У ній також можна вирощувати і квіти, і полуницю і зелень. Тільки замість соломи тут використовується плівка.

  Виглядає така вертикальна грядка також дуже ефектно.  

  9. Вертикальна грядка зі старих покришок.

    У цій грядці можна вирощувати квіти, зелень, полуницю. Для такої створення такої вежі вам будуть потрібні старі покришки, грунт і самі рослини. Недоліком цієї вежі є неекологічність матеріалу, з якого вона виконана.

  Але таку вежу можна, наприклад, використовувати один раз, а на наступний рік робити її з інших покришок. Все дуже просто. Беремо одну покришку, вирізаємо в ній отвори так, щоб в них можна було здійснити посадку.

  Насипаємо грунт, висаджуємо рослина, ставимо другу покришку і так далі. Можна використовувати систему поливу, яка описана в першому варіанті.  

  10.

  Вертикальна грядка з шухлядок Ця грядка нагадує розкритий комод і буде виграшно виглядатиме на будь-якій ділянці. Для створення такої грядки вам знадобляться дерев'яні ящики. Розмір кожного наступного ящика повинен бути менше попереднього.

  До речі, для створення такої грядки можна використовувати старий комод. Ми описали лише деякі варіанти створення вертикальних грядок. Всі вони дуже прості у виконанні і допоможуть вам висадити більше культур на тій же площі.

  Якщо у вас вже є досвід створення вертикальних грядок, поділіться з нами!!!

 • Розрізати пилою велику ПВХ трубу (основу майбутньої грядки) на відрізки, рівні висоті грядки. Нарізати металопластикові тонкі труби з урахуванням того, що їх довжина повинна на 5% перевищувати висоту грядок. У металопластикової трубі на відстань 1/3 від краю просвердлити отвори. Завдяки цьому вода буде рівномірно зрошувати весь грунтовий обсяг. Якби отвори були по всій трубі, то вода б під тиском витікала і зрошувала тільки нижню частину грядки. Для того щоб грунт не вимивалася з конструкції під напором води, металопластикових труб треба обернути тканиною і зафіксувати матеріал мотузкою або проволокою. Заглушити нижній кінець металопластикової труби, а верхній - тимчасово прикрити скотчем. Шуруповертом з насадкою «корона» виконати в основі посадкові отвори. Зазвичай вони робляться в шаховому порядку. Інтервал між отворами - близько 20 см, нижнє «віконце» під посадку повинно знаходитися від землі на відстань 40-50 см. Якщо вертикальна грядка буде прилягати до стіни, то отвори робляться тільки з одного боку. У заглушці для ПВХ труби зробити дренажні отвори і встановити її на кінець вертикальної грядки. Підстава труб вкопати в грунт. Зафіксувати велику трубу у вертикальному положенні і зміцнити грунтом. У ПВХ трубу вставити металопластикових труб.
 • Вертикальна грядка для вирощування полуниці готова. Тепер можна приступати до наповнення конструкції грунтом і посадці рослин.

  Вирощування ампельної полуниці

  Посадка полуниці

  На низ грядки насипати шар гравію, гальки або щебеню висотою 10-15 см, а поверх нього - родючий грунт. Посадкова суміш може мати наступний склад:

  • Дворічний компост - 30%; торф - 25%; гній органічний - 20%.

  Контейнер заповнити грунтом доверху, під'єднати поливальний шланг до металопластикової трубі і здійснити перший полив. Дати грунті трохи осісти і заповнити бракуючий об'єм посадкової суміші.

  У кожне посадочне місце розмістити по одному кущику і притиснути його невеликою грудкою землі. Перед посадкою кожну рослину бажано вмочити в глиняну бовтанку - це прискорити адаптацію і вкорінення полуниці

  Правила догляду

  Перелічимо основні рекомендації по догляду за кучерявою полуницею:

 • Розсада, висаджена на грядки, потребує перший тиждень частого поливу - 2-3 рази на день маленькими порціями. Двотижневу розсаду і дорослі рослини поливають 1 раз в 3 дня, під час посушливої ​​погоди поливи частішають. Поодинокі квітконоси з молодих рослин видаляють. Зайві вуса треба зрізати, оптимально на одній рослині має залишатися 5 вусиків. Полуницю другого року плодоношення підгодовують перед цвітінням. Для підтримки структури грунту і збільшення врожайності рекомендується проводити регулярні рідкі комплексні органо підгодівлі і вносити ЕМ-добрива. Після завершення плодоношення листя треба обстригти для омолодження рослини.
 • Щоб протягом всього сезону отримувати урожай, можна поєднати різні сорти полуниці. Наприклад, ранні екземпляри почнуть дозрівати вже в травні, а пізні будуть радувати смачною ягодою навіть в жовтні

  Пересадка полуниці

  Важливий момент у вирощуванні полуниці - це її пересадка. Рослина рекомендується пересаджувати на нове місце через кожні 3-4 роки. Весною, від самих «пишних» квітучих кущів відщипнути 1-2 міцних вусики і пересадити їх на іншу ділянку або іншу вертикальну грядку. Як варіант, можна повністю замінити грунтовий склад клумби. При пересадці треба врахувати наступні моменти:

  • Сердечко куща - місце, з якого ростуть листя, можна засипати землею; після посадки, місце навколо куща бажано замульчувати травою або посипати тирсою - це допоможе землі довше утримувати вологу; через два тижні після пересадки полуницю треба удобрити.

  Хвороби і шкідники

  Полуницю кучеряву можуть атакувати ті ж хвороби і шкідники, що і звичайну. Однак садівники відзначають, що рослини на вертикальних грядках рідше піддаються таким нападкам.

  Пов'язано це c надземним розташуванням кущів. Найчастіше ампельную полуницю пошкоджує: Біла плямистість листя - виникають точкові плями пурпурного і бурого кольору, які розростаються і біліють по центру. Через час побілілий центр випадає. Коричнева (незграбна) плямистість - з середини літа листя починає відмирати - це погано позначається на врожаї наступного року. Коричневі плями розростаються і покривають більшу частину пластини листа. Профілактичні заходи появи плямистостей:

  • Ранньою весною очищати грядки від старого листя; до настання вегетаційного періоду обприскати рослини 3 -% - ой бордоською рідиною; після збору ягід повторити обприскування кущів 1 -% - им бордоською розчином.

  Борошниста роса вражає стебла, листя і плоди полуниці. Краї листя скручуються в трубочку і набувають світло-бронзовий відтінок, ягоди покриваються борошнистим нальотом і з часом гниють.

  • До цвітіння, молоді та старі листя обприскати сульфарід (2 ст. Л. Розвести в 10 л води); обприскування треба повторити восени; ранньою весною чагарник можна обробити марганцевокислим калієм (на 10 л. води - 1,5 г); ягоди, уражені хворобою, треба зібрати і спалити.

  Суничний прозорий кліщ - пошкоджує листя, частіше молодих рослин. Листя стають жовтувато-маслянистими і скручуються, ягоди стають дрібними, а кущі карликовими. Ефективний метод боротьби - обприскування карбофосом відразу після збору врожаю.

  По закінченню обробки всю грядку треба накрити поліетиленовою плівкою і залишити на 2 години. Важливо! Якщо посадки полуниці на 80% і більше пошкоджені кліщем, то після карбофосной обробки кущі треба обрізати.

  Робиться це не пізніше середини серпня, щоб рослина до настання заморозків встигло сформувати нову крону Багатоніжки пошкоджують плоди полуниці. Зазвичай з'являються через перезволоження або затінення.

  Боротися з шкідником можна за допомогою метальдегида (3 г на 1 м2). Обробку проводять до початку цвітіння. Малиново-суничний довгоносик - чорно-сіре комаха, довжиною 2-3 мм.

  Зимує під опалим листям і грудочками грунту, а весною починає харчуватися листям полуниці, вигризаючи наскрізні діри. Личинки жуків під'їдають бутони і залишки плодів. За тиждень до цвітіння і відразу після збору ягід полуницю обприскують розчином: на 10 л води розводять 30 г 0,3% - ої емульсії карбофосу 50% - ного. Для обробки можна використовувати препарат кондіфор, іскра або децис.

  Підготовка до зимівлі

  На зиму вертикальні грядки треба перенести в приміщення. Якщо такої можливості немає, то горщик з висадженої полуницею прикопують землею і накривають мульчею (лапник, сіно) .Для невисокою вертикальної грядки можна спорудити спеціальну захисну конструкцію з дерев'яних рейок, мішковини, лутрасила, руберойду або агріла. Землю навколо грядки бажано утеплити органічної мульчею (напівперепрілий тирсою, шкіркою від насіння) - це не тільки вбереже рослини від промерзання, але і захистить урожай від забруднення і бур'янів.

  Кучерява полуниця на вертикальних грядках: фото

  Конструкція з металевої решітки та щільного поліетилену. Вирощування полуниці в металевому контейнері. Полунична грядка зі старої бочки. Вертикальна конструкція з квіткових горщиків. Ампельниє сорти полуниці на «вертикальному городі» .Пристрій і планування вертикальних грядок в теплиці. Грядка на дачі з дубової діжки. Полуниця має запам'ятовується, приємним смаком і містить безліч вітамінів, корисних для організму людини. Майже кожен пробував її на смак, але мало хто знайомий з процесом її вирощування, особливо це стосується жителів міст.

  Як же бути, якщо хочеться виростити полуницю своїми руками на маленькій ділянці землі або навіть в міських квартирах? Є один метод, що з'явився зовсім недавно, - виростити полуницю в простих трубах.

   Завдяки цій інноваційної європейською технологією, ви можете виростити полуницю на невеликому вільному просторі. Метод вирощування полуниці та інших рослин в трубах називається гідропонікою. Отже, з чого слід почати для такого способу вирощування ягід?

  Підготовка ґрунту

  Почати варто з підготовки грунту під розсаду. Для благотворного врожаю ягоди необхідна слабокисла грунт. Якщо ви не володієте такою грунтом, можна зробити її самостійно, це досить легко. Для цього знадобиться:

 • 100 г будь-якого уксуса.10 л води - для даних цілей підійде будь-яка, головне, щоб вона була чиста.
 • Розведіть оцет у воді і поливайте їм землю, підготовлену під розсаду. Крім цього, можна підготувати грунтовий субстрат. Найчастіше застосовуються субстрати з суміші кокосового волокна і верхового торфу.

 • Верхової торф, який не містить бур'янів і патогенів. Мел (карбонат кальцію). Додавайте близько 10 кг крейди на 1 куб. м торфу для підвищення кислотності. Мінеральні добрива. Найкраще в верхової торф додавати готові комплексні добрива.
 • Добрива

  Якісні добрива необхідні для правильного і швидкого розвитку садової культури і благотворно впливають на вирощування ягід. Живильні речовини, як відомо, прискорюють ріст будь-якому садовому культури, і ягоди не виняток.

  Розсада не вимагає великої кількості добрив, але чим більше паросток, тим більше йому потрібно вітамінів саме в момент дозрівання ягід. Щоб наш плід був великим і соковитим, йому необхідні як мінеральні, так і органічні речовини. Також знадобляться мікродобрива, які відіграють важливу роль у вирощуванні. Вони містять такі необхідні мікромінерали, як:

 • Магній.
 • Посадка полуниці в трубах підходить для садівників, що володіють земельною ділянкою невеликій площі або для бажаючих вирощувати ягоду в квартирі.

  Як вибрати матеріал?

  Вибір матеріалів для посадки обмежений фантазією і бюджетом садівника. Підготувати трубу для посадки нескладно. Можна купити навіть каналізаційну трубу невеликого діаметру і розпиляти уздовж на дві половини.

  Або ж за допомогою спеціальної насадки на дриль висвердлити отвори під саджанці на відстані 30 см один від одного. Вертикальна або горизонтальна установка труб залишається на розсуд садівника. Але для економії місця, особливо якщо вирощувати на балконі, зручніше вертикальна установка.

  При підготовці місця під посадку, потрібно пам'ятати про можливість відтоку зайвої води, якої можна знову поливати рослини. Дуже зручно розміщувати такі труби в телицю, т. К. Абсолютно не займають зайвого місця. При горизонтальному розташуванні труби можна розташувати навіть ярусами по всьому периметру теплиці. Горизонтально розміщена труба з розсадою буде прекрасною підпорою для теплиці і не займе корисної площі. Але де б не розміщувалися труби з розсадою, слід пам'ятати, що рослинам потрібно рівномірне освітлення в середньому 18 годин на день, без цього не буде великих, соковитих ягід.

  Як підготувати грунт?

  Вертикальне вирощування полуниці - фото

  Наступним кроком буде ретельна підготовка грунту. Для створення слабокислою середовища в грунті, яку так любить полуниця, землю допустимо поливати водним розчином оцту (100гр на 10 л води).

  Щоб визначитися, які добрива потрібні грунті, потрібно зробити її мінеральний аналіз. Якщо немає такої можливості, то можна використовувати комплексні добрива.

  Правила висадки полуниці в труби

  Для висадки в трубу, саджанці вибираються молоді, з розвиненим кореневищем не довше 10 см. Попередньо їх потрібно витримати близько 6 днів в прохолодному вологому місці. Дуже важливо не пропустити терміни посадки, інакше рослина не зможе прижитися.

  Коренева шийка повинна бути на рівні землі, самі корінці поміщаються в лунку, не згинаючи, строго вертикально. Важливо не заливати рослини водою, інакше вони почнуть гнити або постраждають від грибка. Важливо не забувати, що після цвітіння і під час дозрівання плодів, потрібно уникати попадання води на листя і ягоди. Поливати потрібно буде тільки грунт.

  Посадка полуниці в трубах - фото

  При появі ягід, грунт потрібно присипати мульчею (тирсою, наприклад), щоб уникнути появи гнилі. Подальше мульчування виконується в середині жовтня при підготовці рослини до зими. Навіть вирощуючи полуницю в трубах, не можна забувати про шкідників і своєчасного їх усунення.

  Для боротьби з довгоносиком, кліщем або білокрилкою добре використовувати карбофос (3ст. Л. На 10 літрів води), дуже важливо спочатку зібрати врожай, а потім рятувати рослину. Яскраве освітлення, грамотний водовідведення і тепло допоможе уникнути появи слимаків, багатоніжок або равликів. Якщо ж шкідники завелися, то ефективним засобом буде препарат метальдегід. Посадка полуниці в трубах крім економії місця є прекрасним декоративним елементів для ділянки.

  Особливо якщо розмістити вертикально уздовж забору і додатково декорувати трубу. Щоб було зручніше поливати, можна всередину труби, до закладки грунту встановити поливальну трубу з просвердленими невеликими отворами для води і заглушкою нагорі.

  Відео: Догляд за грошовим деревом

  Читайте також