Редис вирощування і догляд :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Редис » Редис вирощування і догляд

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Редис вирощування і догляд

Особливості вирощування редиски і терміни посадки

Редис є холодостійкою культурою. Для вирощування редису можна не виділяти окремої ділянки землі, а посадити його перед теплолюбними культурами. Коли настає час висадки їх розсади, він вже встигає дозріти.

Крім цього його можна використовувати як маякову культуру.

Посадка редису у відкритий грунт

Краще, щоб грунт був слабокислая, супіщаних. Слід враховувати, що вона повинна бути пухкої - інакше плоди будуть з тріщинами. Грунти без достатньої кількості поживних речовин і безструктурні не дозволять коренеплодів сформуватися.

З осені необхідно підготувати грунт. Внести перегній або розклався компост. Додати всі мінеральні добрива - калійну сіль і суперфосфат.

Потім ділянку вирівнюється граблями. Навесні, після того як зійде сніг, починають посадку редису. Насіння повинні бути великими і свіжими.

Терміни посадки редису

Перший раз посів проводять традиційно - або під зиму, або ранньою весною. Другий раз або наприкінці травня місяця, або на початку червня. Сіяти можна після цибулі - ріпки на перо або після салату.

Бажано, щоб грядка вранці і ввечері добре висвітлювалася. А ось сонце опівдні протипоказано. При розміщенні в постійній тіні весь зріст піде в бадилля.

Відразу після посадки насіння грядку потрібно закрити чорною плівкою. Наступні 10-12 діб її слід вранці годині о 8 або 9 відкривати. А закривати в 18-19 годин.

Тоді у сходів буде світловий день тривалістю 10-12 годин, і завдяки цьому будуть розвиватися не квіти, а коренеплоди. Третій термін - початок липня. Грядки удобрюють перегноєм. Використовувати свіжий гній не можна.

Перекопують і поливають. Посіви точно також як у другому терміні вкривають чорною плівкою. Четвертий термін - або кінець серпня, або початок вересня.

Посів проводять в теплиці, які до цього часу вже звільнилися від перцю, томатів і огірків. Світловий день в цю пору року вже стає менше і необхідність в чорній плівці відпадає. А ось неткана знадобиться - всередині теплиці для тепла.

У тому випадку, коли немає можливості дотримуватися термінів, можна забезпечити посадкам затінення. Наприклад, встановивши каркас.

Вирощування редису

Вирощування редису в теплиці

В цьому випадку обробіток ускладнюється браком сонячного світла. Терміни посадки редису - з лютого і до квітня, а також із серпня і до листопада. Використовувати потрібно основний тепличний грунт.

Якщо теплиця малогабаритна, то плівка знімається в денний час, а на ніч знову встановлюється. І у відкритому грунті і в телицею культура не переносить високу температуру. Щоб можна було отримати хороший і якісний урожай, посадкам потрібно забезпечити інтенсивне провітрювання.

Догляд за редисом: підгодівля, проріджування, полив редису

За редискою догляд полягає головним чином в поливах, розпушуванні, проріджуванні і підгодівлі. Через 5-6 днів після появи сходів, потрібно буде провести проріджування. Полив редису необхідний лише при нестачі вологи.

Розпушування повинне проводитися після кожного поливу. Підгодовують посадки азотними добривами. Щоб уберегти рослини від шкідників, обробіть грядки тютюновим пилом або золою. Збирання врожаю проводиться вибірково. Спочатку збирають вже сформовані головки.

Осінній урожай може довго пролежати в холодному погребі. Коренеплоди формуються навіть при низькій температурі в 12-14 ° С. А наливаються вони при 18-20 ° С.

Якщо сходи висівалося під зиму, їх потрібно вкрити плівкою. Передчасне цвітіння без утворення коренеплодів може бути спровоковано тривалим світловим періодом в травні - червні.

Ця ж проблема може бути викликана і іншими причинами - затінене розташування, низька вологість грунту в поєднанні з підвищеною температурою, загущений посів. Щоб уникнути передчасного цвітіння потрібно поливати редис невеликими порціями 2 або 3 рази на тиждень.

Це допоможе знизити температуру ґрунту. Важливо і своєчасне проріджування, завдяки якому листочки зможуть прийняти горизонтальне положення.

Читайте також:

Вирощування редису в домашніх умовах під плівкою і у відкритому грунті

Редис - сама скоростигла городня культура. Його вирощування дозволяє отримати навесні ранню вітамінну продукцію. За традицією, на цьому сайті розглядаються два варіанти вирощування редиски - для власного користування і на продаж.

Хоча тут немає чіткої межі - можна все це поєднати. Вирощування на продаж на увазі більш великі обсяги площі посадки. І є деякі тонкощі.

Поділюся з вами своєю технологією вирощування редиски зі свого досвіду. В один час обставини (фінансові труднощі) змусили мене зайнятися вирощуванням сільгосппродукції.

І вибір припав на редис, т. К. Його можна виростити досить швидко, і його технологія вирощування не дуже складна. До того ж, землю на городі після редису можна використовувати під інші культури. Вирощування редису ефективно як під плівковими укриттями, так і у відкритому грунті.

Де взяти насіння редиски

Можна (і простіше купити). Можна отримати і самим. У першому випадку можна купити насіння в будь-якій торговельній точці, яка торгує насінням. Тільки кількість найменувань сортів може не влаштувати.

Насіння потрібного сорту редису може і не бути. Тоді на допомогу приходять інтернет-магазини, які торгують насінням. Вибір - просто очі розбігаються. Як правило, дано докладний опис.

І гарантія того, що ви купуєте справжні фірмові насіння. Тільки слід врахувати, що покупка насіння післяплатою збільшує вартість замовлення приблизно на третину. І ще один важливий момент. Швидко насіння до вас поштою не прийдуть.

При замовленні насіння накладене платежі робіть запас за часом не менше 3-х місяців, щоб не запізнитися до термінів посадки. Наприклад, щоб насіння прийшли до весни, замовляйте на початку зими, або ще раніше. Насіння редиски можна отримати і самому на своїй городньої грядці.

При весняному вирощуванні редису дайте декільком рослинам на грядці «постаріти» і викинути стрілки. Тепер просто чекайте, коли насіння дозріють, і відганяйте виробів, які ці насіння дуже люблять клюнути.

Таким способом ми вдома отримали в кінці літа великі добірні насіння редиски. Ранньою осінню посадили ці насіння. Була 100-відсоткова схожість і відмінний урожай. І ще. Обов'язково вирощуйте насіння тільки одного сорту, і щоб сусіди поруч такими справами не займалися.

А то у вас буде конкретне сортосмешеніе. Так кажуть фахівці-насіннєзнавець.

Вибір сорту редису

Так... над вибором сорту редису варто подумати, різноманітність сортів вражає уяву. Тут, напевно, варто спробувати посадити до себе кілька сортів. В результаті дізнаєтеся, який сорт редису вам більше до смаку, який краще росте на вашій грунті і в ваших кліматичних умовах. Для себе я вибір зробив.

Якщо садити редис для власного вживання і на продаж, під плівку і у відкритому грунті, то це сорт «Прем'єр» насінницької фірми «Седекія». Це ранньостиглий сорт з слабо-гострим ніжним смаком, дуже врожайний, дуже красивий з білим кінчиком, стійкий до стрілкування, стиглий редис не буває порожнім.

 Термін дозрівання - приблизно 25 днів. Люди, які намагалися його, незмінно запитували: «А що за сорт? Де брали насіння? ».

  Якщо ви продаєте редис на ринку, то знайте: люди, які купили у вас редис сорту «Прем'єр», обов'язково до вас прийдуть ще. Якщо вирощувати редис тільки для себе, то ще варто відзначити такий шедевр як сорт «Французький сніданок». Але він вимогливий до родючості грунту.

І земля для нього повинна бути пухкої і м'якою. На мою думку, якщо є вибір, не варто садити сорт РБК (рожевий з білим кінчиком). Цей старий сорт морально і фізично застарів, і програє сучасним сортам за всіма параметрами.

Термін дозрівання редиски

Термін дозрівання редиски - дуже важлива характеристика. Чим раніше ми на ринку з редискою - тим вище його ціна. Та й вдома на столі все люблять все раннє. Любителям ранніх сортів слід звернути увагу на такі Сверхскороспелие сорти редиски , як «18 днів», «Ранній Червоний», «Ультраранній Червоний» .Але слід пам'ятати.

Терміни дозрівання редиски, написані на упаковці, це терміни вирощування при оптимальній температурі (+15 - + 30 градусів). Для відкритого грунту - має бути досить тепло вдень і вночі.

  Інакше вирощування редиски затягується. Так, сходи редису витримують і невеликий мінус температури (короткочасні заморозки до -5). Але при холодній температурі повітря редис не росте. Він, так би мовити, «сидить» і чекає тепла.

Саме тому його і вирощують часто в парниках під плівкою для отримання більш прогнозованого результату. Ще терміни дозрівання редиски безпосередньо залежать від розміру насіння. Чим більше насіння, тим раніше виростить редис.

Технологія вирощування редиски - посадка, догляд, обробка, прибирання

Технологію вирощування редиски під плівкою і у відкритому грунті розглянемо на прикладі сорту «Прем'єр».

Посадка редису

Посадку насіння починаємо виробляти навесні якомога раніше при першій можливості. Сіяти можна відразу і під плівку - в парник, і у відкритий грунт. Холодов редис не боїться, але й не поспішає рости.

Різниця у розвитку рослин під плівкою і у відкритому грунті (поки достатньо не прогрілися земля і повітря) дуже велика. Вирощувати редис можна з ранньої весни до пізньої осені. Насіння висівають відразу з розстановкою.

Між насінням відстань 4-5 см, між рядами 15 см. Схожість насіння сорту редису «Прем'єр» - приблизно 90-95%, дуже навіть непогано. Перед посадкою насіння редиски в будь-який час року обов'язково проливаю борозенки водою. Глибина загортання насіння - не більше 0,5 см.

  Присипаємо насіння в борозенках пухкою землею. Детально посадка городніх рослин з дрібним насінням розписана в матеріалах про щавель і листовий салат. Насіння редиски при сприятливих умовах вирощування (+18, +20 градусів) проростають за 3-5 дня. Для того, щоб прискорити цей процес, необхідно сіяти замочені насіння.

У цьому випадку сходи з'являються вже на наступний день. Посадка насіння редиски з розстановкою - самий трудомісткий процес. Можна спростити і прискорити всю цю справу, якщо садити насіння на стрічці. Стрічку з насінням заздалегідь можна виготовити самим.

Город

Або купити. Для ЛПГ та для всіх бажаючих, які засівають великі площі різними дрібними насінням, можна рекомендувати придбати міні-сівалки точного висіву.

Догляд за редисом

Догляд за редисом полягає в щоденному поливі при сухій погоді. Редис любить вологу. Так що там любить. Він без неї не росте.

Тільки не перестарайтеся в кінці дозрівання редиски. Від надлишку вологи стиглі плоди можуть почати лопатися (розтріскуватися). Редис - світлолюбна рослина.

Але навесні можна садити в півтіні дерев, поки листя у них остаточно не розпустилися. Редис рихлити сапкою небажано - щоб не пошкодити коріння, який майже на поверхні. Якщо ви садили редиску в чисту землю без бур'янів, то за 25-30 днів, поки редис росте, бур'яном він не встигне зарости. Дуже бажано редис ростити на удобреному грунті. Як і всі коренеплоди, Редис любить пухкий грунт.

Зі шкільного курсу біології відомо, що коренеплоди люблять калійні добрива. Редис - не виняток. Можна чимось годувати (в міру) з цієї серії. Ще можна рази два підгодувати редиску невеликими дозами розчинної сечовини.

Вноситься при поливі з розрахунку 10 гр. на відро води. Хочете отримати дружний урожай - використовуйте насіння редиски приблизно одного розміру. У мене так не виходить.

У пакетиках з насінням сорту редису «Прем'єр», які я купую через інтернет-магазин фірми «Седекія», насіння різнокаліберні. Я їх не перебираю, саджу як є. У цьому випадку період плодоношення редису розтягується на тиждень-півтора.

Це в якійсь мірі зручно, якщо у вас великі плантації редиски - встигнете за часом все переробити або продати.

Прибирання і зберігання редису

Тут все просто. Візуально визначаємо який коренеплід стиглий і акуратно висмикуємо. За деякий час перед цим грядку з редискою треба пролити водою, щоб він набрав вологи. Зібраний редис вимиваємо, і... все.

Редис готовий до вживання. Необхідно ще зрізати бадилля і вкоротити кінчик - тоді редис може зберігатися довше. З незрізаною бадиллям редис зберігатися лише кілька днів. Якщо його укласти в поліетиленовий пакет і помістити в темне прохолодне місце - термін зберігання збільшиться. Для продажу редис зазвичай в'яжуть в пучки або без листя продають на кілограм.

Трохи про шкідників редису

Так як редис - рослина скоростигла, то використання хімічних препаратів для боротьби з шкідниками вкрай небажано. Основним шкідником редису є Хрестоцвіті блішки . Екологічні методи боротьби з нею нечисленні - тютюновий пил або свіжа зола.

 Ці кошти працюють, але недостатньо ефективно при великій кількості блішки. Тим більше при щоденному поливі. До речі, вологі листя, блішки не "дірявить», чекає, коли лист висохне.

 У суху спекотну погоду хрестоцвіті блішки особливо лютує. Головне, врятувати від блішки сходи редису. Вже потім, коли бадилля редиски стане побільше і якщо блішки не надто багато, то можна і не турбується - всі з'їсти вона не встигне. Десь читав, що молоді сходи редису від блішки вкривають Спандбонд.

Буде час, перевірю. Перевірити на блішки треба буде і часниковий настій. У критичних випадках для захисту від блішки можливе застосування по сходам ранньостиглого редису хімічних препаратів з невеликим терміном очікування. Наприклад, Інта-Виром (термін очікування 20 днів).

А ось від застосування Карбофоса потрібно утриматися. Для надранніх сортів редису хімією користуватися не можна. Але це теоретично. А практично... хто як обробляє хімією, не знаю... тільки здогадуюся. А може бути у вас взагалі на ділянці не буде блішки.

Буває й таке. Бувало також, що і Капустянка (капустянка) під'їдала коренеплоди. Але це було в тому випадку, коли кругом сухо, нічого їй є, а грядка з редискою волога. Т. е. Їсть капустянка редис від голоду. А ось у кого на городі завівся сліпець - тоді страждає не тільки редиска.

Редис - одне з найбільш часто вирощуваних рослин на дачних ділянках. Пов'язано це з тим, що овоч цей дуже корисний, а догляд за ним простий.

Вирощування редису є навіть початківцям, при цьому необхідно тільки дотримуватися правил поливу, про які докладніше ми поговоримо трохи пізніше. Розведення починається з підготовки грунту і висівання насіння, після чого треба дотримуватися тільки такі умови, як тривалість світлового дня, залежність частоти поливу від температури повітря, розпушування грунту. Вирощування редису є навіть початківцям садівникам.

Підготовка ґрунту до посадки

Правильний догляд при вирощуванні передбачає підготовку грунту, яка повинна бути пухким, родючим, мати нейтральну кислотність. Бідні грунти не підходять категорично, так як редис не отримає належних поживних речовин.

Восени починають готувати ділянку під посадку, в грунт вносяться перегній і торф, мала кількість фосфатних, калійних добрив. Не можна використовувати органічні добрива, грунт, в якій до цього росли редька, капуста. Також догляд передбачає повну відсутність гною, так як від нього відмінно ростуть листя, але при цьому вони повністю забирають всі поживні речовини у коренеплоду.

Повернутися до змісту

Правила посадки редису

Правильна агротехніка вирощування редиски передбачає, що його можна висівати на грядку, де до цього росли томати. Висаджувати насіння можна починати в кінці травня, приблизно в двадцятих числах, що дозволить отримати відмінний урожай.

Глибина посадки повинна складати до двох сантимів, що необхідно для зав'язування плоду, відстань між окремими рядами повинна становити 8-10 см. На один квадратний метр при цьому можна висадити до 15 г насіння, тобто близько 1500-2000 штук. Щоб отримати багатий урождай, зійшли паростки потрібно проріджувати, залишаючи відстань в два сантиметри. Вирощування редису з насіння, тобто їх посадка, вже не рекомендується, якщо світловий день становить більше 12 годин, тому необхідно планувати всі роботи заздалегідь.

Оптимальним терміном можна назвати ранню весну, коли температура ще не така висока, а світловий день не настільки великий, або другу половину літа. Догляд в цей час полягає в наступному: грунт попередньо рясно поливається, після чого насіння висіваються. Після появи у молоденьких рослин перших листочків, їх проріджують, залишаючи відстань в два сантима. У багатьох початківців городників невдале вирощування редиски пов'язано саме з тим, що не було зроблено вчасно проріджування.

Повернутися до змісту

Вирощування редиски

Технологія вирощування редиски відрізняється крайньою простотою, необхідна тільки прополка, своєчасний полив, розпушування. Розглянемо більш докладно, які саме умови потрібні для отримання рясного врожаю редиски. Редиска дуже вологолюбна, вона вимагає досить багато вологи, особливо це стосується спекотної, посушливої ​​погоди.

Поливати редис треба два рази в день: вранці і ввечері. Тільки в цьому випадку коренеплід буде соковитим, дуже щільним і смачним.

При нестачі води можлива така проблема, як стрелкование, коренеплоди перестають утворюватися, а якщо і з'являються, то стають грубими, порожнистими, рослина починає різко викидати стрілки. У прохолодні дні полив повинен бути помірним, навіть рідкісним, а ось при настанні тепла кількість води треба різко збільшувати. У спекотну погоду норма поливу повинна становити 10 л на 1 кв. м посадки. Важливий полив і при появі першого аркуша, в цей час рекомендується поливати редис кожні три години, щоб він почав розвиватися правильно - якщо цього не зробити, то коренеплід стане гірким, дуже жорстким, але і надлишок вологи теж небезпечний - редиска почне розтріскуватися. Догляд стосується і світлового дня, при дуже довгому овоч стане дрібним, несмачним, тому влітку рекомендується тримати напоготові чорну плівку для накриття грядок.

Оптимальним варіантом є вирощування редиски в тепличних умовах, де можна забезпечити всі належні умови. Багато на дачах застосовують звичайні парники, які також відмінно підходять для цього. Насіння рекомендується перед посадкою в грунт трохи проростити, що зробить овоч міцнішим і стійким.

Причини поганого росту

Постійна прополка і розпушування допоможуть виростити хороший урожай. Щоб виростити відмінний урожай редиски, необхідно повністю дотримуватися всіх рекомендацій і правила, незважаючи на те що догляд дуже простий. Багато хто думає, що досить просто посадити насіння і поливати їх.

Але це далеко не так. Якщо не доглядати за овочем, то можуть виникнути такі проблеми, як недорозвиненість, стрелкование, цвітіння. Причиною є неправильний догляд, але варто окремо відзначити і такі:

  • Тривалі заморозки, під час яких редис ні захищений; неправильний догляд, який стосується поливу. Нестача води призводить до того, що грунт пересихає, а для редиски це значить недорозвиненість коренеплоду і навіть загибель рослини; високі температури відразу після схожості насіння також часто призводять до того, що врожайність і її якість різко знижуються; недотримання термінів посіву. Часто ранні сорти висівають занадто пізно, тобто умови для зростання не дотримуються; неправильне освітлення, його недолік;

Для того щоб уникнути таких проблем, необхідно проведення наступних заходів:

  • Постійна прополка і розпушування;

Розміри модуля для вирощування редиски. Їх коренеплоди важать від 7 до 20 г, а форма різноманітна: від круглої до видовженої (схожою на моркву). Забарвлення варіюється від білого і рожевого до фіолетового. Вирощування редису починають з кінця лютого-початку березня, якщо овоч сіють в парниках.

Якщо ж під плівку, тоді починають посів в останній декаді березня. Причому така технологія вирощування редиски дозволяє отримати врожай на два тижні раніше.

Якщо вирощування буде проходити на відкритому просторі, то сіяти починають в середині квітня, коли на городі вже можна проводити перші роботи. Ця рослина витримує холод, але дуже любить багато світла. Насіння можуть прорости навіть при 2-3 ° C, а на сходи не впливають заморозки до - 3 ° C.

А тим рослинам, які вже підросли, не страшний і п'ятиградусний мороз. І все ж найкращою температурою для редиски є 16-18 ° C тепла.

Посів, догляд і вирощування редису

Вирощувати редиску можна там, де ви будете пізніше висаджувати помідори, так радить агротехніка. Висівати її можна до третьої декади травня, щотижня.

Таким чином, можна зібрати непоганий урожай і заодно підготувати грунт для висадки наступної культури. Фахівці рекомендують сіяти насіння на глибину не більше двох сантиметрів. Якщо зробити на велику, то коренеплід, можливо, не зав'яжеться.

Між рядами відстань повинна бути не більше 10 см. Якщо слідувати цій раді, то на одному квадратному метрі можна посадити близько 15 г насіння, приблизно півтори - дві тисячі штучок. Потрібно мати на увазі, що редиска, вирощування якої припало на той час, коли світловий день розтягнувся до 12 годин, вже буде не такий.

У цей час овоч пускає стрілки, коренеплід дрібніє, стає гірким і водянистим. Тому і рекомендується сіяти редис ранньою весною або після 15 липня.

Щоб зменшити світловий день, над рослиною городники натягують чорну плівку. Для гарної схожості насіння потрібно сіяти в мокру землю. Після появи першого справжнього листочка сходи необхідно прорідити, залишивши між ними відстань не більше 3 см.

Ця часта помилка початківців городників: отримати відмінний урожай їм заважає несвоєчасне проріджування. Але досвідчені люди радять, що краще спочатку сіяти по одній сім'янку. Тому що проріджування може зачепити корінь залишився всхода, і він буде гірше рости або йти в стрілку. Висівати редис в цьому випадку потрібно так, щоб відстань між рядами було 5 на 5 см.

Повернутися до змісту

Вирощування і догляд редису

Технологія вирощування редиски і наступний за ним догляд вельми прості - це розпушування грунту, прополка і своєчасний полив. Ця рослина дуже любить воду, його необхідно поливати вранці і ввечері (особливо в спекотні, посушливі дні).

При такому догляді овоч виходить соковитим і щільним. А якщо рослина отримувала мало води, то його коренеплід буде грубим і всередині порожнім, і зовні воно пустить стрілки. Коли на вулиці прохолодно, то овоч поливають нечасто і помірно.

При настанні тепла поливати рослину починають частіше і рясніше. У спекотну погоду тижнева норма поливу дорівнює 10 літрам на квадратний метр. Важливий полив для редиски в той період, коли він тільки сходить: з'являються перші листочки, коренеплід тільки починає утворюватися.

При посушливих днями не можна тримати рослину без води більше трьох годин, в іншому випадку овоч буде неправильно розвиватися, і він буде жорстким і гірким. Але і переборщувати з водою не треба. Після такого рясного "відходу" редиска розтріскується.

Повернутися до змісту

Редиска: підготовка грунту і вирощування

Вирощування має проходити по всіх етапах, перед посівом ще раз все перевірити і правильно, дотримуючись всіх рекомендацій, підготуйте грунт. Редис - некапризну овоч, до грунту не дуже вимогливий.

Але дуже любить рости на збагаченої органічними речовинами, пухкому грунті з нейтральною або слабокислою реакцією. Для вирощування редису не рекомендуються холодні, важкі, з домішками глини і піску грунтами.

А якщо виходу немає, то перед посадкою таку землю потрібно удобрити: додати перегній (на 10 м? - 30 кг) .Грядку, де ви хочете посадити редиску, потрібно підготувати ще восени. Її обробляють розчином «Байкалу ЕМ-1», приготувавши його з водою в співвідношенні 1 до тисячу.

Витрачається норма буде 3 літри на квадрат. Можна на таку грядочку підсипати і компост. Навесні на ній сніг зійде набагато раніше через діяльність мікроорганізмів.

Не потрібно вносити на город свіжий гній, землю підгодовують перепрілим добривом.

Повернутися до змісту

Корисні поради про те, як вирощувати редиску

  • Редис - дуже гарно уживаються рослина. Його можна висаджувати поруч з морквою і цибулею, поки вони будуть зріти, редиску вже всю з'їдять. Можна виростити редиску і у себе на лоджії. Головне, щоб було не вогко і прохолодно. Спосіб вирощування редиски на балконі схожий зі звичайним: тільки для круглих сортів знадобляться шухлядки в глибину не більше 15 см, а для подовжених не менш 20 см. Догляд за свежесорванной редискою такий: зберігати потрібно її в холодильнику з температурою 0 ° C. Для більш тривалого зберігання овоч кладуть листям вниз в чашку з холодною водою і час від часу збризкують водою.
  • Користь від цього овоча велика. Не потрібно боятися, що нічого не виросте, головне - правильно поливати, і все вийде.