Як посадити редис на насіння :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Редис » Як посадити редис на насіння

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Як посадити редис на насіння

Посадка редису навесні.

Редис мабуть найперший овоч, який дозріває в садах городах і посадка редису навесні саме традиційне заняття для городника. Перед тим, як садити редиску, врахуйте, що редиска дозріває швидко.

І якщо виділити для редиску окрему грядку, то після того, як зберете урожай редиски, грядка буде пустувати. Тому при плануванні грядок і посадок, відразу заплануйте, що ви посадите після того, як зберете урожай редиски. На звільнену грядку, після редиски можна посадити будь-яку зелень або пекінську капусту.

Все те, що має швидкий термін вегетації (дозрівання). Дуже розумно посадити редиску між культурами, які довго розвиваються і пізно дають урожай. Добре зробити змішані і посадити редиску між:

  • Ріпчастою цибулею, морквою, розсадою огірків або помідор.

На той час як огірки, помідори або капуста розростуться, редиска вже встигне дати урожай і ви її заберете. Місце для посадки редису. Ранньою весною, в березні, коли в перший раз приїдете перевіряти ділянку, накрийте поліетиленовою плівкою грядку для редиски.

Під нею сніг швидше розтане, земля прогріється і ви зможете посадити редиску насінням раніше. Найкраще садити редис ранньою весною, під плівку.

Він виростає швидко і допомагає боротися з весняним авітамінозом. Якщо ви садите редис влітку в другій або третій раз, то посадка редису найкраще буде в тінистому місці. Редису для дозрівання потрібен короткий світловий день. Сорти редису для відкритого грунту. Як завжди редис представлений дуже багатьма сортами і гібридами, найбільш цікаві середнього розміру, нестрелкующіхся, найкращі сорти редиски - це:

  • Сора,

Вирощування редису в домашніх умовах під плівкою і у відкритому грунті

Редис - сама скоростигла городня культура. Його вирощування дозволяє отримати навесні ранню вітамінну продукцію. За традицією, на цьому сайті розглядаються два варіанти вирощування редиски - для власного користування і на продаж.

Хоча тут немає чіткої межі - можна все це поєднати. Вирощування на продаж на увазі більш великі обсяги площі посадки. І є деякі тонкощі.

Поділюся з вами своєю технологією вирощування редиски зі свого досвіду. В один час обставини (фінансові труднощі) змусили мене зайнятися вирощуванням сільгосппродукції.

І вибір припав на редис, т. К. Його можна виростити досить швидко, і його технологія вирощування не дуже складна. До того ж, землю на городі після редису можна використовувати під інші культури. Вирощування редису ефективно як під плівковими укриттями, так і у відкритому грунті.

Де взяти насіння редиски

Можна (і простіше купити). Можна отримати і самим. У першому випадку можна купити насіння в будь-якій торговельній точці, яка торгує насінням. Тільки кількість найменувань сортів може не влаштувати.

Насіння потрібного сорту редису може і не бути. Тоді на допомогу приходять інтернет-магазини, які торгують насінням. Вибір - просто очі розбігаються. Як правило, дано докладний опис.

І гарантія того, що ви купуєте справжні фірмові насіння. Тільки слід врахувати, що покупка насіння післяплатою збільшує вартість замовлення приблизно на третину. І ще один важливий момент. Швидко насіння до вас поштою не прийдуть.

При замовленні насіння накладене платежі робіть запас за часом не менше 3-х місяців, щоб не запізнитися до термінів посадки. Наприклад, щоб насіння прийшли до весни, замовляйте на початку зими, або ще раніше. Насіння редиски можна отримати і самому на своїй городньої грядці.

При весняному вирощуванні редису дайте декільком рослинам на грядці «постаріти» і викинути стрілки. Тепер просто чекайте, коли насіння дозріють, і відганяйте виробів, які ці насіння дуже люблять клюнути.

Таким способом ми вдома отримали в кінці літа великі добірні насіння редиски. Ранньою осінню посадили ці насіння. Була 100-відсоткова схожість і відмінний урожай. І ще.

Обов'язково вирощуйте насіння тільки одного сорту, і щоб сусіди поруч такими справами не займалися. А то у вас буде конкретне сортосмешеніе. Так кажуть фахівці-насіннєзнавець.

Вибір сорту редису

Так... над вибором сорту редису варто подумати, різноманітність сортів вражає уяву. Тут, напевно, варто спробувати посадити до себе кілька сортів. В результаті дізнаєтеся, який сорт редису вам більше до смаку, який краще росте на вашій грунті і в ваших кліматичних умовах. Для себе я вибір зробив.

Якщо садити редис для власного вживання і на продаж, під плівку і у відкритому грунті, то це сорт «Прем'єр» насінницької фірми «Седекія». Це ранньостиглий сорт з слабо-гострим ніжним смаком, дуже врожайний, дуже красивий з білим кінчиком, стійкий до стрілкування, стиглий редис не буває порожнім.

 Термін дозрівання - приблизно 25 днів. Люди, які намагалися його, незмінно запитували: «А що за сорт? Де брали насіння? ».

  Якщо ви продаєте редис на ринку, то знайте: люди, які купили у вас редис сорту «Прем'єр», обов'язково до вас прийдуть ще. Якщо вирощувати редис тільки для себе, то ще варто відзначити такий шедевр як сорт «Французький сніданок». Але він вимогливий до родючості грунту.

І земля для нього повинна бути пухкої і м'якою. На мою думку, якщо є вибір, не варто садити сорт РБК (рожевий з білим кінчиком). Цей старий сорт морально і фізично застарів, і програє сучасним сортам за всіма параметрами.

Термін дозрівання редиски

Термін дозрівання редиски - дуже важлива характеристика. Чим раніше ми на ринку з редискою - тим вище його ціна. Та й вдома на столі все люблять все раннє. Любителям ранніх сортів слід звернути увагу на такі Сверхскороспелие сорти редиски , як «18 днів», «Ранній Червоний», «Ультраранній Червоний» .Але слід пам'ятати.

Терміни дозрівання редиски, написані на упаковці, це терміни вирощування при оптимальній температурі (+15 - + 30 градусів). Для відкритого грунту - має бути досить тепло вдень і вночі.

  Інакше вирощування редиски затягується. Так, сходи редису витримують і невеликий мінус температури (короткочасні заморозки до -5). Але при холодній температурі повітря редис не росте. Він, так би мовити, «сидить» і чекає тепла.

Саме тому його і вирощують часто в парниках під плівкою для отримання більш прогнозованого результату. Ще терміни дозрівання редиски безпосередньо залежать від розміру насіння. Чим більше насіння, тим раніше виростить редис.

Технологія вирощування редиски - посадка, догляд, обробка, прибирання

Технологію вирощування редиски під плівкою і у відкритому грунті розглянемо на прикладі сорту «Прем'єр».

Посадка редису

Посадку насіння починаємо виробляти навесні якомога раніше при першій можливості. Сіяти можна відразу і під плівку - в парник, і у відкритий грунт. Холодов редис не боїться, але й не поспішає рости.

Різниця у розвитку рослин під плівкою і у відкритому грунті (поки достатньо не прогрілися земля і повітря) дуже велика. Вирощувати редис можна з ранньої весни до пізньої осені. Насіння висівають відразу з розстановкою.

Між насінням відстань 4-5 см, між рядами 15 см. Схожість насіння сорту редису «Прем'єр» - приблизно 90-95%, дуже навіть непогано. Перед посадкою насіння редиски в будь-який час року обов'язково проливаю борозенки водою. Глибина загортання насіння - не більше 0,5 см.

  Присипаємо насіння в борозенках пухкою землею. Детально посадка городніх рослин з дрібним насінням розписана в матеріалах про щавель і листовий салат. Насіння редиски при сприятливих умовах вирощування (+18, +20 градусів) проростають за 3-5 дня. Для того, щоб прискорити цей процес, необхідно сіяти замочені насіння.

У цьому випадку сходи з'являються вже на наступний день. Посадка насіння редиски з розстановкою - самий трудомісткий процес. Можна спростити і прискорити всю цю справу, якщо садити насіння на стрічці. Стрічку з насінням заздалегідь можна виготовити самим. Або купити.

Для ЛПГ та для всіх бажаючих, які засівають великі площі різними дрібними насінням, можна рекомендувати придбати міні-сівалки точного висіву.

Догляд за редисом

Догляд за редисом полягає в щоденному поливі при сухій погоді. Редис любить вологу. Так що там любить. Він без неї не росте.

Тільки не перестарайтеся в кінці дозрівання редиски. Від надлишку вологи стиглі плоди можуть почати лопатися (розтріскуватися). Редис - світлолюбна рослина.

Але навесні можна садити в півтіні дерев, поки листя у них остаточно не розпустилися. Редис рихлити сапкою небажано - щоб не пошкодити коріння, який майже на поверхні. Якщо ви садили редиску в чисту землю без бур'янів, то за 25-30 днів, поки редис росте, бур'яном він не встигне зарости. Дуже бажано редис ростити на удобреному грунті. Як і всі коренеплоди, Редис любить пухкий грунт.

Зі шкільного курсу біології відомо, що коренеплоди люблять калійні добрива. Редис - не виняток. Можна чимось годувати (в міру) з цієї серії. Ще можна рази два підгодувати редиску невеликими дозами розчинної сечовини.

Вноситься при поливі з розрахунку 10 гр. на відро води. Хочете отримати дружний урожай - використовуйте насіння редиски приблизно одного розміру. У мене так не виходить.

У пакетиках з насінням сорту редису «Прем'єр», які я купую через інтернет-магазин фірми «Седекія», насіння різнокаліберні. Я їх не перебираю, саджу як є. У цьому випадку період плодоношення редису розтягується на тиждень-півтора.

Це в якійсь мірі зручно, якщо у вас великі плантації редиски - встигнете за часом все переробити або продати.

Прибирання і зберігання редису

Тут все просто. Візуально визначаємо який коренеплід стиглий і акуратно висмикуємо. За деякий час перед цим грядку з редискою треба пролити водою, щоб він набрав вологи. Зібраний редис вимиваємо, і... все.

Редис готовий до вживання. Необхідно ще зрізати бадилля і вкоротити кінчик - тоді редис може зберігатися довше. З незрізаною бадиллям редис зберігатися лише кілька днів. Якщо його укласти в поліетиленовий пакет і помістити в темне прохолодне місце - термін зберігання збільшиться. Для продажу редис зазвичай в'яжуть в пучки або без листя продають на кілограм.

Трохи про шкідників редису

Так як редис - рослина скоростигла, то використання хімічних препаратів для боротьби з шкідниками вкрай небажано. Основним шкідником редису є Хрестоцвіті блішки . Екологічні методи боротьби з нею нечисленні - тютюновий пил або свіжа зола.

 Ці кошти працюють, але недостатньо ефективно при великій кількості блішки. Тим більше при щоденному поливі. До речі, вологі листя, блішки не "дірявить», чекає, коли лист висохне.

 У суху спекотну погоду хрестоцвіті блішки особливо лютує. Головне, врятувати від блішки сходи редису. Вже потім, коли бадилля редиски стане побільше і якщо блішки не надто багато, то можна і не турбується - всі з'їсти вона не встигне. Десь читав, що молоді сходи редису від блішки вкривають Спандбонд.

Буде час, перевірю. Перевірити на блішки треба буде і часниковий настій. У критичних випадках для захисту від блішки можливе застосування по сходам ранньостиглого редису хімічних препаратів з невеликим терміном очікування. Наприклад, Інта-Виром (термін очікування 20 днів).

А ось від застосування Карбофоса потрібно утриматися. Для надранніх сортів редису хімією користуватися не можна. Але це теоретично. А практично... хто як обробляє хімією, не знаю... тільки здогадуюся. А може бути у вас взагалі на ділянці не буде блішки.

Буває й таке. Бувало також, що і Капустянка (капустянка) під'їдала коренеплоди. Але це було в тому випадку, коли кругом сухо, нічого їй є, а грядка з редискою волога. Т. е. Їсть капустянка редис від голоду. А ось у кого на городі завівся сліпець - тоді страждає не тільки редиска.

Стаття
  • 5
  • Переглядів: 19035

Відчути, що нарешті-то після довгої зими прийшла весна, і все невблаганно наближається довгоочікуване літо, неможливо, поки на столі не з'явиться редиска. Смачна і дуже корисна, на столі в салатниці або навіть просто розсипом на блюді, вона як би говорить всім своїм виглядом - я прийшла, і літо чекайте слідом. Але як правильно садити редиску?

Трохи про редисці

Хрусткі, слабоострий і яскраві бульби редиски - справжнє сховище багатьох мінеральних солей - магнію, калію, кальцію, заліза, фосфору, вітамінів - С, В5, В2, В1, ферментів і органічних кислот. І чи не тому людина так позитивно ставиться до першого весняного редису, що з'являється на столі в момент, коли організму вони все дуже необхідні?

Ця стаття розповість про те, як садити насіння редиски. Існують два види цієї рослини - однорічна і дворічна. Перший складається з європейських сортів і приносить насіння з коренеплодами протягом одного року, другий же складають азіатські озимі сорти, які виробляють насіння тільки на другий рік.

В даній курсовій роботі розглядаються правила, як садити насіння редиски європейських сортів. Редис - скоростигла, холодостійка, любляче світло і вологу рослина, що належить до класу хрестоцвітних або капустяних. Залежно від регіону культивування, він може приносити плоди від 2-х до 5-ти разів на рік. Щоб отримувати хороший і багаторазовий урожай потрібно знати, як і коли садити редиску.

Підготовка ґрунту перед посадкою редиски

Багато дуже хочуть знати, як правильно садити редиску навесні. Все починається восени, коли готують (піднімають на 15 см) грядки і вносять необхідні органічні добрива - але акуратно, без зайвого фанатизму - тому що від надлишку, наприклад, перегною можуть вирости великі «вершки» і хиленькие «корінці» .Потім, вже навесні, після сходу основного снігу на грядки під редис можна розсипати мінеральні добрива.

Сніг, що залишився на них, при таненні збагатить грунт необхідними макро - і мікроелементами. Але тільки не калійні - надлишок калію зробить коренеплоди слабкими і відведе редис в стрілку. Грядки робляться на сонячному і прогрівається місці, а для якнайшвидшого прогрівання грунту бажано грядки покрити чорним поліетиленом на 9-10 днів.

Перед висадкою насіння залишається зняти плівку і зробити перекопування грядок глибиною в багнет лопати. Все - можна висаджувати насіння редиски.

Деякі особливості сумісності рослин

При висаджуванні насіння редиски важливо пам'ятати про те, що всі городні рослини підкоряються певним законом сумісності, порушивши який можна залишитися без врожаю. Як правильно садити редиску, враховуючи все це? У цьому плані така культура, як редис, повинна висаджуватися поруч з салатом качанний, який не дасть земляним блохам завдати шкоди рослині.

А якщо редис оточити квасолею, то його бульби виростають великих розмірів і мають більш ніжний смак. Взагалі, редис дружить і з картоплею і шпинатом, а також цибулею, часником, буряком і капустою. А ось з огірками висаджувати редис не рекомендується.

Редис на відкритому грунті під плівкою

Як садити редиску під плівку? Під час висадки насіння в грунт необхідно дотримуватися «правило трьох сірників». Насіння висаджуються на глибину відповідної довжині сірника, грядка від грядки знаходиться на відстані сірники, і насіння від насіння висаджується в рядку на довжину сірники. Земля для редиски бажана пухка, і після посадки редису рекомендується її замульчувати - присипати зверху річковим піском, тирсою або торфом.

З огляду на те, що при посадці редису ще лежить сніг, на рядки з висадженими насінням можна підкинути його побільше, але не надто великим шаром. Наступним кроком буде встановлення над грядками укриття матеріалом типу спандбод. Перші паростки з'являються в момент танення останнього снігу.

У цей момент важливо звернути увагу на густоту сходів і при необхідності прорідити рядки або досіяти насіння. При теплій весні обов'язково робити провітрювання, піднімаючи спандбод на деякий час. Першу редиску на стіл можна зібрати через три тижні, якщо дозволить добра весна.

Редис в теплицях

Як садити редиску в теплиці? Отримання більш раннього врожаю редиски можливо при висадці його в теплиці. Грунт в теплицях готується трохи інакше, тому що в них редис не є лідируючою культурою.

Він, так би мовити, підсаджується до того, що вже планується посадити в теплиці. Тому висаджуються насіння не на грядках теплиці, а між ними, і на тиждень-два раніше, ніж основна культура. Як садити насіння редиски в теплицях, можна прочитати на багатьох сайтах.

В основному насіння висаджуються на глибину в півсантиметра і присипаються землею. Густий насінням не слід, а при появі сильно витягнутих сходів бажано їх присипати землею, інакше можна залишитися без коренеплодів. Вносити мінеральні добрива слід два рази - на самому початку, після висадки насіння, і через тиждень.

Редис в парниках

У парниках редис висаджується також за дещо іншими правилами. Так як тут він є лідируючою культурою - все решта висаджуються після нього - земля готується трохи по-іншому, а терміни посадки визначаються погодою і конструкцією парників.

Так як редис любить і тепло, і сонячне світло, в парниках відповідних умов можна домогтися десь після першої декади квітня. Парниковий грунт повинен бути ретельно вирівняний. Якщо він надмірно сухий - слід його полити перед самим посівом, а коли земля надмірно волога - перекопати землю на глибину багнета і провітрити парник, відкривши трохи рами. Як краще садити редиску?

Для прискорення появи сходів насіння, призначені для висівання в парнику, бажано проростити. Їх замочують протягом двох годин, а потім насипають рівним шаром на марлю в тарілках, покривають бязью і тримають в теплі.

Ледве паростки почнуть прокльовується - прийшов час висаджувати їх у грунт. Оптимальна температура в парнику при посіві редису - від 15-ти до 20-ти градусів.

Редис на підвіконні

Якщо дуже хочеться редиски, а дачі або городу немає, то бажаючі зможуть спробувати виростити цю рослину у себе на підвіконні. Причому зробити це можна, не чекаючи весни - хоч і в грудні.

Досить мати ґрунтову суміш, ящик, куди висаджується редис, і знання - як садити насіння редиски при вирощуванні її будинку. Потрібно відмінна освітленість і прохолодне місце. Це цілком може бути кімнатний підвіконня.

Варто відзначити - незважаючи на те, що редис є рослиною короткого дня, зимовий день нього все ж занадто короткий, тому додаткове освітлення редису не завадить. Висаджуються насіння редиски в ящики на глибину до 1 сантиметра, на відстані один від одного 5-7 сантиметрів і обов'язково накочують. Головна особливість вирощування редиски на підвіконні - це температурний режим, який необхідно дотримуватися. Після того як при кімнатній температурі з'явилися перші паростки, потрібно охолодити рослина, витримуючи його при температурі близько 7? З близько 4-х днів, а потім встановити для нього режим в 17?

З при гарній сонячній погоді і 15? С - при похмурій. Вночі підтримувати температуру близько 13? С. Цього можна домогтися, регулюючи надходження холодного повітря за допомогою кватирки. З добрив застосовується коров'ячий гній у водному розчині з добавкою 10 г калійної солі і 15 г суперфосфату на 10 літрів води.

Зростання коренеплодів редису відбувається протягом півтора-трьох місяців, тому урожай знімається вибірково.

Особливості догляду та боротьба з шкідниками

Полив для редиски - необхідна річ, тому здійснювати його слід два-три рази на день. Але якщо редис у відкритому грунті отримує багато вологи - в дощову весну, він може перестигати - стекленеть, тріскатися і загнивати. Основним шкідником для редиски є хрестоцвіті блішки, боротьбу з якою ведуть «чистими» розчинами, які не мають хімії.

Робиться це тому, що редис швидко визріває, і коренеплоди не встигають звільнитися від неї. Це можуть бути настояна тютюновий пил або зола. Такий засіб не тільки надає захисну дію, але і є додатковою підгодівлею для редиски.

Сорти коренеплоду

Правильно підібравши сорти редиски, можна насолоджуватися приготованими вітамінними салатами протягом всієї весни, а при бажанні навіть і влітку. Самими популярними і цінними за смаковими якостями вважаються такі:

  • «Ранній червоний». Характеризується високою врожайністю, можна вирощувати і в парнику. Коренеплід темно-червоний з білою м'якоттю. Має дуже ніжний смак. «Корунд». Має круглі коренеплоди карміновий-червоного кольору. «Французький сніданок». Насолоджуватися редискою з ніжним без натяку на пекучість смаком ви зможете вже через 3 тижні після посадки. Коренеплоди дуже яскраві, червоні і мають білого кольору кінчик. «Вісімнадцять днів» - як говорить сама назва, дозріває за вісімнадцять днів. Завдяки цій особливості сорт користується великою популярністю у садівників. Плюс до всього, м'якоть його відрізняється своєю соковитістю і ніжним смаком. «Родос». Коренеплід яскраво-червоний з трохи пористої м'якоттю. «Рубін» - овоч яскраво-червоного кольору округло-плоскої форми. Має високу врожайність і відмінні смакові якості.
  • «Славія». Рожево-червоні коренеплоди мають трохи гострий смак. «Віра МС». Сорт відрізняється високою врожайністю і стійкими до розтріскування коренеплодами. «Сакса». Насичено-червоний коренеплід з острокіслим смаком. «Геліос». Цей сорт вабить садівників не тільки своїми ніжними смаковими якостями, але і великими коренеплодами жовтого кольору. «Віола» - цікавий тим, що має фіолетову шкірку. «Кавуновий редис» - це редис, немов вивернутий навиворіт. Шкірка біла, а всередині - рожева м'якоть. Погодьтеся, дуже незвично! Подивіться фото і відео, і ви самі в цьому переконаєтеся.
  • «Рампоуш». Цей сорт відрізняється білим кольором як м'якоті, так і шкірки. Коренеплід має подовжену форму і смак середньої гостроти. «Вюрцбурзький» - характеризується дуже високою врожайністю. Червоно-малиновий плід має округлу форму. «Червоний велетень» - його характеристики відповідають назві, так як плоди червоного кольору виростають великими з масою до 120 грамів. Посадивши редис цього сорту влітку, ви зможете їсти його взимку, так як він має тривалі терміни зберігання.

Осінній редис - улюблений овоч в східний країнах - дайкон. Іноді його помилково вважають редькою, але насправді він відноситься до редис.

Весняна посадка

Посадка редису навесні в грунт здійснюється, як тільки розтане сніг. Насіння найкраще придбати в спеціалізованих магазинах. Так ви захистите себе від непридатного посадкового матеріалу і від розчарувань (адже завжди прикро, якщо праця не одержує успіхом).

Висівати насіння можна відразу у відкритий грунт, але якщо температура навколишнього середовища не досягла +18 градусів, редис рости не буде. Тому, краще всього вирощувати його в парнику. Щоб цей овоч порадував вас своїм урожаєм, скористайтеся такими порадами досвідчених садівників:

  • Перш за все, необхідно визначитися з місцем посадки. Воно повинне добре освітлюватися сонцем. Грунт повинна бути досить пухкої, інакше рослина може стрелковаться. Стрелкованию також сприяють занадто високі температури, довгий світловий день (що характерно для літа), недостатня кількість вологи. Для більш дружній схожості насіння краще калібрувати - сортувати за розміром. Варто зауважити, що більш великі насіння зійде раніше, ніж дрібні. Після відбору, насіння краще замочити у воді. Як тільки ви побачите маленькі паростки - можна приступати до посіву. Так як схожість редису задоволена висока, то посадка здійснюється відразу в тому вигляді, в якому коренеплід буде дозрівати (міжрядне відстань - близько 15 сантиметрів, між рослинами - 5-6 сантиметрів) .Заделивать насіння в грунт не потрібно занадто глибоко, досить півсантиметра, максимум до двох. Перших сходів слід очікувати вже через кілька днів.

Більш детальну інформацію як вирощувати редис навесні можна дізнатися, подивившись навчальне відео. Далі залишається забезпечити достатній полив, розпушування грунту і знищення бур'янів. І вже в найближчі терміни, в залежності від сорту і погодних умов, можна радіти урожаю. Від посадки і до прийому редиски в їжу пройде всього кілька тижнів!

Догляд за редисом

Редис - досить невибаглива культура, з його вирощуванням впорається навіть новачок. Основний догляд за даними рослиною полягає в таких моментах:

  • Помірний полив. У спекотні дні, коли немає дощів, це особливо важливо. Без вологи м'якоть редиски стане рихлою і сухий - він втратить свої смакові якості. Перестаратися з поливом теж небажано, особливо коли коренеплід майже дозрів. У такому випадку від надлишку води він трісне. Після того, як з'являться сходи, редис можна підгодувати калійними добривами. Їх можна придбати в спеціалізованих магазинах. Але будьте уважні, перед використанням добрив, почитайте інструкцію, що додається! Адже всьому повинна бути міра.

Шкідники і хвороби

Як і будь-яка інша рослина, редис може дивуватися шкідниками і хворіти. Якщо ви помітили, що з рослиною щось не так (його листя жовтіє, з'являються плями або інші ознаки хвороби), потрібно скористатися спеціальними хімічними препаратами. Можна також скористатися народними методами боротьби з шкідниками редису, такими як зола, наприклад.

Для цього нею потрібно посипати грунт. Але народні засоби менш ефективні при сильних ураженнях. Як правильно обробляти хворі рослини можна дізнатися, подивившись відео вище.

Зберігання редису

Зберігання редиски - це найменш клопіткий процес. Перед тим, як приступити до збору врожаю, грунт потрібно зволожити водою. Так і висмикувати без пошкоджень овоч буде краще, і насититься вологою.

Так його м'якоть буде більш соковитою.

Якщо ви вирішили не вживати редис відразу в їжу, а зберігати, то в такому випадку необхідно обрізати бадилля і вкоротити хвостик.

А якщо оброблений таким чином коренеплід помістити в пакет або судок з поліетилену і забезпечити прохолодні умови в темному місці, то тоді терміни зберігання триватимуть ще на деякий час.

Поділитися з друзями:


Фосфорно калійні добрива для томатів

Октябрина Ганічкіна вирощування томатів відео

Высадка рассады томатов в открытый грунт

Підживлення помідор суперфосфатом в теплиці

Чим замульчувати помідори в теплиці

Вирощування полуниці в домашніх умовах цілий рік

Вирощування селери у відкритому грунті

Захист помідорів від хвороб

Вирощування баклажан у відкритому грунті

Выращивание клубники гидропонным методом

Вирощування кавунів і динь на Уралі відео