Посадка редису :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Редис » Посадка редису

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Посадка редису

Посадка редису навесні.

Редис мабуть найперший овоч, який дозріває в садах городах і посадка редису навесні саме традиційне заняття для городника. Перед тим, як садити редиску, врахуйте, що редиска дозріває швидко.

І якщо виділити для редиску окрему грядку, то після того, як зберете урожай редиски, грядка буде пустувати. Тому при плануванні грядок і посадок, відразу заплануйте, що ви посадите після того, як зберете урожай редиски. На звільнену грядку, після редиски можна посадити будь-яку зелень або пекінську капусту.

Все те, що має швидкий термін вегетації (дозрівання). Дуже розумно посадити редиску між культурами, які довго розвиваються і пізно дають урожай. Добре зробити змішані і посадити редиску між:

  • Ріпчастою цибулею, морквою, розсадою огірків або помідор.

На той час як огірки, помідори або капуста розростуться, редиска вже встигне дати урожай і ви її заберете. Місце для посадки редису. Ранньою весною, в березні, коли в перший раз приїдете перевіряти ділянку, накрийте поліетиленовою плівкою грядку для редиски.

Під нею сніг швидше розтане, земля прогріється і ви зможете посадити редиску насінням раніше. Найкраще садити редис ранньою весною, під плівку.

Він виростає швидко і допомагає боротися з весняним авітамінозом. Якщо ви садите редис влітку в другій або третій раз, то посадка редису найкраще буде в тінистому місці. Редису для дозрівання потрібен короткий світловий день. Сорти редису для відкритого грунту. Як завжди редис представлений дуже багатьма сортами і гібридами, найбільш цікаві середнього розміру, нестрелкующіхся, найкращі сорти редиски - це:

  • Сора,

Особливості вирощування редиски і терміни посадки

Редис є холодостійкою культурою. Для вирощування редису можна не виділяти окремої ділянки землі, а посадити його перед теплолюбними культурами. Коли настає час висадки їх розсади, він вже встигає дозріти.

Крім цього його можна використовувати як маякову культуру.

Посадка редису у відкритий грунт

Краще, щоб грунт був слабокислая, супіщаних. Слід враховувати, що вона повинна бути пухкої - інакше плоди будуть з тріщинами. Грунти без достатньої кількості поживних речовин і безструктурні не дозволять коренеплодів сформуватися.

З осені необхідно підготувати грунт. Внести перегній або розклався компост. Додати всі мінеральні добрива - калійну сіль і суперфосфат. Потім ділянку вирівнюється граблями. Навесні, після того як зійде сніг, починають посадку редису.

Насіння повинні бути великими і свіжими.

Терміни посадки редису

Перший раз посів проводять традиційно - або під зиму, або ранньою весною. Другий раз або наприкінці травня місяця, або на початку червня. Сіяти можна після цибулі - ріпки на перо або після салату. Бажано, щоб грядка вранці і ввечері добре висвітлювалася.

А ось сонце опівдні протипоказано. При розміщенні в постійній тіні весь зріст піде в бадилля. Відразу після посадки насіння грядку потрібно закрити чорною плівкою. Наступні 10-12 діб її слід вранці годині о 8 або 9 відкривати.

А закривати в 18-19 годин. Тоді у сходів буде світловий день тривалістю 10-12 годин, і завдяки цьому будуть розвиватися не квіти, а коренеплоди. Третій термін - початок липня.

Грядки удобрюють перегноєм. Використовувати свіжий гній не можна. Перекопують і поливають. Посіви точно також як у другому терміні вкривають чорною плівкою. Четвертий термін - або кінець серпня, або початок вересня.

Посів проводять в теплиці, які до цього часу вже звільнилися від перцю, томатів і огірків. Світловий день в цю пору року вже стає менше і необхідність в чорній плівці відпадає. А ось неткана знадобиться - всередині теплиці для тепла.

У тому випадку, коли немає можливості дотримуватися термінів, можна забезпечити посадкам затінення. Наприклад, встановивши каркас.

Вирощування редису в теплиці

В цьому випадку обробіток ускладнюється браком сонячного світла. Терміни посадки редису - з лютого і до квітня, а також із серпня і до листопада. Використовувати потрібно основний тепличний грунт.

Якщо теплиця малогабаритна, то плівка знімається в денний час, а на ніч знову встановлюється. І у відкритому грунті і в телицею культура не переносить високу температуру. Щоб можна було отримати хороший і якісний урожай, посадкам потрібно забезпечити інтенсивне провітрювання.

Догляд за редисом: підгодівля, проріджування, полив редису

За редискою догляд полягає головним чином в поливах, розпушуванні, проріджуванні і підгодівлі. Через 5-6 днів після появи сходів, потрібно буде провести проріджування. Полив редису необхідний лише при нестачі вологи.

Розпушування повинне проводитися після кожного поливу. Підгодовують посадки азотними добривами. Щоб уберегти рослини від шкідників, обробіть грядки тютюновим пилом або золою. Збирання врожаю проводиться вибірково.

Спочатку збирають вже сформовані головки. Осінній урожай може довго пролежати в холодному погребі. Коренеплоди формуються навіть при низькій температурі в 12-14 ° С.

А наливаються вони при 18-20 ° С. Якщо сходи висівалося під зиму, їх потрібно вкрити плівкою. Передчасне цвітіння без утворення коренеплодів може бути спровоковано тривалим світловим періодом в травні - червні.

Ця ж проблема може бути викликана і іншими причинами - затінене розташування, низька вологість грунту в поєднанні з підвищеною температурою, загущений посів. Щоб уникнути передчасного цвітіння потрібно поливати редис невеликими порціями 2 або 3 рази на тиждень.

Це допоможе знизити температуру ґрунту. Важливо і своєчасне проріджування, завдяки якому листочки зможуть прийняти горизонтальне положення.

Читайте також:

Вирощування редису в домашніх умовах під плівкою і у відкритому грунті

Редис - сама скоростигла городня культура. Його вирощування дозволяє отримати навесні ранню вітамінну продукцію. За традицією, на цьому сайті розглядаються два варіанти вирощування редиски - для власного користування і на продаж.

Хоча тут немає чіткої межі - можна все це поєднати. Вирощування на продаж на увазі більш великі обсяги площі посадки. І є деякі тонкощі. Поділюся з вами своєю технологією вирощування редиски зі свого досвіду.

В один час обставини (фінансові труднощі) змусили мене зайнятися вирощуванням сільгосппродукції. І вибір припав на редис, т. К. Його можна виростити досить швидко, і його технологія вирощування не дуже складна.

До того ж, землю на городі після редису можна використовувати під інші культури. Вирощування редису ефективно як під плівковими укриттями, так і у відкритому грунті.

Де взяти насіння редиски

Можна (і простіше купити). Можна отримати і самим. У першому випадку можна купити насіння в будь-якій торговельній точці, яка торгує насінням. Тільки кількість найменувань сортів може не влаштувати.

Насіння потрібного сорту редису може і не бути. Тоді на допомогу приходять інтернет-магазини, які торгують насінням. Вибір - просто очі розбігаються. Як правило, дано докладний опис.

І гарантія того, що ви купуєте справжні фірмові насіння. Тільки слід врахувати, що покупка насіння післяплатою збільшує вартість замовлення приблизно на третину. І ще один важливий момент. Швидко насіння до вас поштою не прийдуть.

При замовленні насіння накладене платежі робіть запас за часом не менше 3-х місяців, щоб не запізнитися до термінів посадки. Наприклад, щоб насіння прийшли до весни, замовляйте на початку зими, або ще раніше. Насіння редиски можна отримати і самому на своїй городньої грядці.

При весняному вирощуванні редису дайте декільком рослинам на грядці «постаріти» і викинути стрілки. Тепер просто чекайте, коли насіння дозріють, і відганяйте виробів, які ці насіння дуже люблять клюнути.

Таким способом ми вдома отримали в кінці літа великі добірні насіння редиски. Ранньою осінню посадили ці насіння. Була 100-відсоткова схожість і відмінний урожай. І ще. Обов'язково вирощуйте насіння тільки одного сорту, і щоб сусіди поруч такими справами не займалися.

А то у вас буде конкретне сортосмешеніе. Так кажуть фахівці-насіннєзнавець.

Вибір сорту редису

Так... над вибором сорту редису варто подумати, різноманітність сортів вражає уяву. Тут, напевно, варто спробувати посадити до себе кілька сортів. В результаті дізнаєтеся, який сорт редису вам більше до смаку, який краще росте на вашій грунті і в ваших кліматичних умовах. Для себе я вибір зробив.

Якщо садити редис для власного вживання і на продаж, під плівку і у відкритому грунті, то це сорт «Прем'єр» насінницької фірми «Седекія». Це ранньостиглий сорт з слабо-гострим ніжним смаком, дуже врожайний, дуже красивий з білим кінчиком, стійкий до стрілкування, стиглий редис не буває порожнім.

 Термін дозрівання - приблизно 25 днів. Люди, які намагалися його, незмінно запитували: «А що за сорт? Де брали насіння? ».

  Якщо ви продаєте редис на ринку, то знайте: люди, які купили у вас редис сорту «Прем'єр», обов'язково до вас прийдуть ще. Якщо вирощувати редис тільки для себе, то ще варто відзначити такий шедевр як сорт «Французький сніданок». Але він вимогливий до родючості грунту.

І земля для нього повинна бути пухкої і м'якою. На мою думку, якщо є вибір, не варто садити сорт РБК (рожевий з білим кінчиком). Цей старий сорт морально і фізично застарів, і програє сучасним сортам за всіма параметрами.

Термін дозрівання редиски

Термін дозрівання редиски - дуже важлива характеристика. Чим раніше ми на ринку з редискою - тим вище його ціна. Та й вдома на столі все люблять все раннє. Любителям ранніх сортів слід звернути увагу на такі Сверхскороспелие сорти редиски , як «18 днів», «Ранній Червоний», «Ультраранній Червоний» .Але слід пам'ятати.

Терміни дозрівання редиски, написані на упаковці, це терміни вирощування при оптимальній температурі (+15 - + 30 градусів). Для відкритого грунту - має бути досить тепло вдень і вночі.

  Інакше вирощування редиски затягується. Так, сходи редису витримують і невеликий мінус температури (короткочасні заморозки до -5). Але при холодній температурі повітря редис не росте. Він, так би мовити, «сидить» і чекає тепла.

Саме тому його і вирощують часто в парниках під плівкою для отримання більш прогнозованого результату. Ще терміни дозрівання редиски безпосередньо залежать від розміру насіння. Чим більше насіння, тим раніше виростить редис.

Технологія вирощування редиски - посадка, догляд, обробка, прибирання

Технологію вирощування редиски під плівкою і у відкритому грунті розглянемо на прикладі сорту «Прем'єр».

Посадка редису

Посадку насіння починаємо виробляти навесні якомога раніше при першій можливості. Сіяти можна відразу і під плівку - в парник, і у відкритий грунт. Холодов редис не боїться, але й не поспішає рости.

Різниця у розвитку рослин під плівкою і у відкритому грунті (поки достатньо не прогрілися земля і повітря) дуже велика. Вирощувати редис можна з ранньої весни до пізньої осені. Насіння висівають відразу з розстановкою.

Між насінням відстань 4-5 см, між рядами 15 см. Схожість насіння сорту редису «Прем'єр» - приблизно 90-95%, дуже навіть непогано. Перед посадкою насіння редиски в будь-який час року обов'язково проливаю борозенки водою. Глибина загортання насіння - не більше 0,5 см.

  Присипаємо насіння в борозенках пухкою землею. Детально посадка городніх рослин з дрібним насінням розписана в матеріалах про щавель і листовий салат. Насіння редиски при сприятливих умовах вирощування (+18, +20 градусів) проростають за 3-5 дня. Для того, щоб прискорити цей процес, необхідно сіяти замочені насіння.

У цьому випадку сходи з'являються вже на наступний день. Посадка насіння редиски з розстановкою - самий трудомісткий процес. Можна спростити і прискорити всю цю справу, якщо садити насіння на стрічці. Стрічку з насінням заздалегідь можна виготовити самим. Або купити.

Для ЛПГ та для всіх бажаючих, які засівають великі площі різними дрібними насінням, можна рекомендувати придбати міні-сівалки точного висіву.

Догляд за редисом

Догляд за редисом полягає в щоденному поливі при сухій погоді. Редис любить вологу. Так що там любить.

Він без неї не росте. Тільки не перестарайтеся в кінці дозрівання редиски. Від надлишку вологи стиглі плоди можуть почати лопатися (розтріскуватися). Редис - світлолюбна рослина.

Але навесні можна садити в півтіні дерев, поки листя у них остаточно не розпустилися. Редис рихлити сапкою небажано - щоб не пошкодити коріння, який майже на поверхні. Якщо ви садили редиску в чисту землю без бур'янів, то за 25-30 днів, поки редис росте, бур'яном він не встигне зарости. Дуже бажано редис ростити на удобреному грунті. Як і всі коренеплоди, Редис любить пухкий грунт.

Зі шкільного курсу біології відомо, що коренеплоди люблять калійні добрива. Редис - не виняток. Можна чимось годувати (в міру) з цієї серії.

Ще можна рази два підгодувати редиску невеликими дозами розчинної сечовини. Вноситься при поливі з розрахунку 10 гр. на відро води. Хочете отримати дружний урожай - використовуйте насіння редиски приблизно одного розміру. У мене так не виходить.

У пакетиках з насінням сорту редису «Прем'єр», які я купую через інтернет-магазин фірми «Седекія», насіння різнокаліберні. Я їх не перебираю, саджу як є. У цьому випадку період плодоношення редису розтягується на тиждень-півтора.

Це в якійсь мірі зручно, якщо у вас великі плантації редиски - встигнете за часом все переробити або продати.

Прибирання і зберігання редису

Тут все просто. Візуально визначаємо який коренеплід стиглий і акуратно висмикуємо. За деякий час перед цим грядку з редискою треба пролити водою, щоб він набрав вологи. Зібраний редис вимиваємо, і... все.

Редис готовий до вживання. Необхідно ще зрізати бадилля і вкоротити кінчик - тоді редис може зберігатися довше. З незрізаною бадиллям редис зберігатися лише кілька днів. Якщо його укласти в поліетиленовий пакет і помістити в темне прохолодне місце - термін зберігання збільшиться. Для продажу редис зазвичай в'яжуть в пучки або без листя продають на кілограм.

Трохи про шкідників редису

Так як редис - рослина скоростигла, то використання хімічних препаратів для боротьби з шкідниками вкрай небажано. Основним шкідником редису є Хрестоцвіті блішки . Екологічні методи боротьби з нею нечисленні - тютюновий пил або свіжа зола.

 Ці кошти працюють, але недостатньо ефективно при великій кількості блішки. Тим більше при щоденному поливі. До речі, вологі листя, блішки не "дірявить», чекає, коли лист висохне.

 У суху спекотну погоду хрестоцвіті блішки особливо лютує. Головне, врятувати від блішки сходи редису. Вже потім, коли бадилля редиски стане побільше і якщо блішки не надто багато, то можна і не турбується - всі з'їсти вона не встигне. Десь читав, що молоді сходи редису від блішки вкривають Спандбонд.

Буде час, перевірю. Перевірити на блішки треба буде і часниковий настій. У критичних випадках для захисту від блішки можливе застосування по сходам ранньостиглого редису хімічних препаратів з невеликим терміном очікування. Наприклад, Інта-Виром (термін очікування 20 днів).

А ось від застосування Карбофоса потрібно утриматися. Для надранніх сортів редису хімією користуватися не можна. Але це теоретично. А практично... хто як обробляє хімією, не знаю... тільки здогадуюся. А може бути у вас взагалі на ділянці не буде блішки.

Буває й таке. Бувало також, що і Капустянка (капустянка) під'їдала коренеплоди. Але це було в тому випадку, коли кругом сухо, нічого їй є, а грядка з редискою волога. Т. е. Їсть капустянка редис від голоду. А ось у кого на городі завівся сліпець - тоді страждає не тільки редиска.

Редис, Посадка , Догляд , Сорти , Види , Овочі , город і грядки 2 вересня 2013, 11:13 Якщо ми чуємо «редиска», то відразу згадуємо «Джентльменів удачі».

Але в цій статті мова піде не про «погану людину», а про смачне і корисне рослині, яке є у кожного третього садівника на дачі. Ранньою весною це один з перших джерел вітамінів, до того ж редис має протимікробні властивості.

Редис відноситься до сімейства хрестоцвітних (як і капуста). Найбільше поширені його однорічні (європейські) сорти, які дають коренеплід і насіння в перший рік посадки Але є ще редис дворічний (китайські сорти), у якого коренеплід з'являється в перший рік після посадки, а насіння - на другий рік.

Будемо розглядати лише перший, однорічний варіант, як найпопулярніший в наших краях. Коренеплоди такого редиски можуть бути округлими, плоско або мати циліндричну форм. Забарвлення може бути насичена червона, рожева, біла, фіолетова і навіть жовта.

  Зізнаюся, я любитель круглих головок і сортів з мінімальною кількістю гіркоти. Здебільшого я використовую редиску для приготування салатів і для поїдання в свіжому вигляді, слабоопушенние листочки іноді додаю в салат.

Посадка редиски

Я сію насіння редиски відразу в грунт, можу робити це все літо, щоб отримувати молодий і смачний урожай. Ранньою весною редис одним з перших овочів потрапляє до нас на стіл. Виділіть редисці сонячне, ізольоване від вітрів місце, з легкими грунтами.

 У мене редис росте на сонячному місці, але з однією зі сторін його як би закриває сад. Тому трохи більше половини дня на ділянці для редиски знаходиться сонце, і це добре позначається на ньому, коренеплоди виходять соковитими, з ніжною м'якоттю.

 На ділянці, де я вирощую редиску, у мене слабокислая грунт, проблем з ростом ніколи не виникало. А вже на нейтральних грунтах редис точно буде добре рости. Ця культура любить легкі, пухкі грунту (супіщані).

Редис чуйний на органічні добрива в грунті. Я саджу редис щороку на різному місці, щоб попередниками редиски були овочі з іншого сімейства.

Не рекомендується сіяти редис після капусти, хрону, крес-салату та інших хрестоцвітих, так як в грунті накопичуються мікроорганізми, здатні викликати захворювання, властиві цьому сімейству. Готуємо грунт під редис

Під осінню перекопування внесіть перегній або компост. Зазвичай я перекопую на глибину близько 30 см. Коли настає весна і я знову перекопують грунт вже для формування невеликих грядочек на глибину близько 20 см, я обов'язково вношу фосфорно-калійні добрива.

 Сіємо редиску Я вирощую редис у відкритому грунті безрассадним способом завжди, та ще й кілька разів за літо. Перший посів я роблю в кінці березня, коли земля ще мерзла. Наступну партію саджу в кінці квітня або в перший тиждень травня.

Але можу посадити і в 20-х числах травня. Якщо вирішую, що восени також хочу редиски, то цієї його ще в кінці липня. Редис може прорости вже при 5 ° С, але відбуватися це буде вкрай довго.

Якщо температура збільшиться до 15 ° С, то сходи з'являться за тиждень, а при 23 ° С сходи можуть порадувати вже на 4 день. Оптимальна для росту температура 20 ° С. Під редис я роблю бороздочки з відстанню близько 20 см один від одного.

Спочатку сію редис густо, але після сходів проривається його, щоб коренеплоди не заважали один одному, на відстань близько 5 см. Борозенки поливаю при сильній сухості землі і зашпаровую насіння на глибину близько 3 см. У разі якщо грунт вологий, що не поливаю при посадці.

Догляд за редискою

Посаджений редис в посушливе літо поливаю кожен день. Якщо погода не сильно спекотна, можу зменшити кількість поливів до 1 разу на 2 дні.

Волога дуже важлива редису, але якщо вона надходить нерівномірно, то коренеплоди можуть розтріскуватися. При надлишку вологи редис смаку і хліб має рідку структуру тканин м'якоті. Якщо ж води недостатньо, то гіркоти, витягнутості, жорсткості скоринки не уникнути.

  На мізерних грунтах для ранніх сортів можна провести одну мінеральну підгодівлю, для пізніх сортів можна провести і дві підгодівлі, але не більше. Перший мій досвід по підгодівлі редису був невдалим, тому що я підживити свій редис великими дозами азотних добрив, це викликало величезне зростання листя і витягування коренеплодів.

При цьому вони вродили дуже дрібними і набрали багато нітратів. Не повторюйте моїх помилок.

Сорти редису

Редис, як і багато овочів, ділиться на сорти, які дозрівають рано, із середнім терміном і пізні.  Редис «Зоря»

Цей ранній сорт хороший як для відкритого, так і для захищеного грунту. Від старших сходів до збирання пройде 20-30 днів. Редис «Ранній червоний»

Від повних сходів до повної стиглості також пройде близько 30 днів. Колір коренеплоду темно-червоний, сорт привабливий своєю стійкістю до стрілкування. М'якоть ніжна, щільна, білого кольору, дуже соковита.

Гарний для грунту і тепличних умов. Редис «Французький сніданок» Цилиндрическая форма плодів цього сорту улюблена багатьма садівниками. Колір плодів яскраво-червоний з білим кінчиком.

М'якоть ніжна, соковита, без краплі пекучості. Дозріває цей сорт десь за 23 дня. Маса самих плодів близько 20 м Редис «Геліос»

Від сходів до збирання з цим сортом пройде 30 днів. Сорт жовтого кольору, округлий коренеплід відрізняється ніжним смаком і ніжною м'якоттю. За терміну дозрівання його можна віднести до середньоранніх.

Редис «Віола» Середньоранній, плоди фіолетового кольору, округлі, соковиті. Редис кавуновий

Несподівано всередині зеленувато-білих плодів виявляється яскраво-малинова м'якоть, виглядає дуже незвично і красиво. Редиски великі, діаметром 7-8 см, м'якоть щільна, що не дуже соковита і хрустка, всередині солодше, ніж зовні. Насиченість смаку зменшується в міру визрівання.