Як боротися зі шкідниками редису :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Редис » Як боротися зі шкідниками редису

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Як боротися зі шкідниками редису

Червона гниль вражає моркву, петрушку, брукву, ріпу, буряк та інші овочеві коренеплоди. Нерідко хвороба вражає коренеплоди ще під час їх росту, але розвивається червона гниль вже в сховище. Поширенню захворювання сприяють висока температура і вологість при зберіганні.

: Хвиляста блішки - чорний жук з жовтою смугою на кожному надкриллі. Довжина тіла - до 3 мм. Личинки жука мають три пари ніг, самі жовтого кольору з темною головою, довжиною до 5 мм. Хвиляста блішки по всіх стадіях розвитку та шкодочинності схожа на чорну блішки, відрізняючись від неї лише кольором і проживанням в більш північних і вологих регіонах.

На редисці завівся шкідник, хрестоцвіті блішки

Олександра Волкова, Твер: "У мене завжди добре росла редиска, але в минулому році завівся якийсь шкідник і знищив все сходи"

Якщо насіння проросли нормально , то сходи, очевидно, знищили хрестоцвіті блішки - чорні, з жовтими смужками комашки. Вони пошкоджують посіви хрестоцвітих культур - редиски, ріпи, капусти, редьки.

Особливо активні і ненажерливі ці комахи в суху і жарку погоду. Блішки з'їдають точку росту у щойно з'явилися сходів, природно, ріст рослини після цього припиняється і воно гине.

Як вибрати добрива, редис, квітучі кущі і культиватор? Врожайні грядки. дача ТВ

Як боротися з шкідником редису, ріпи, капусти, редьки

Боротися з хрестоцвітними блошками потрібно не відкладаючи. На третій день після посіву поверхню грунту посипають порошком з висушеної трави чистотілу.

Для відлякування шкідника можна також застосовувати тютюнову або махоркову пил окремо або в суміші з золою або вапном. Як правило, запилюють після поливу рослин. Зараз є у продажу препарат, який відлякує блішок.

Розчином його обприскують сходи і перші листя з інтервалом 4-5 днів. Допускається не більше 3 обробок за сезон.

Як запобігти появі шкідників

Щоб запобігти появі цих шкідників , дуже важливо не допускати на ділянці поширення хрестоцвітних бур'янів, які є розсадниками блішки. Навесні і восени слід перекопувати ділянку, погіршуючи тим самим умови перезимівлі комахи.

Деякі городники виловлюють блішок за допомогою тканинних або паперових прапорців або шматків фанери, які підведені довго не висихає клеєм. Такими прапорцями проводять уздовж рядків рослин, в результаті значна кількість блішок грузне в клею.

Можна також розмістити на грядці плоскі посудини з водою, в яку додають трохи гасу. Блішки, перестрибуючи з рослини на рослину, потрапляють у воду, де і гинуть. Повернутися в зміст - Поради

Боротьба з шкідниками та хворобами редиски у відкритому грунті

Хоча у редису не так багато шкідників і хвороб як, наприклад, у томатів, але вони є, і здатні погубити велику частину врожаю. Ця стаття - додаток до великого матеріалу про вирощування редиски.

Добре допомагає в боротьбі з хворобами дотримання сівозміни на присадибній ділянці. Так як редис скоростигла культура (урожай можна отримати приблизно за 1 місяць), то є спокуса повернутися на цю ж грядку з повторним посівом через деякий час вже в цьому ж сезоні.

Робити так вкрай небажано. Так як це може спричинити за собою спалахи різних захворювань. Так само вкрай небажано садити редис після капусти або інших рослин сімейства хрестоцвітних.

Хороші попередники - лук, часник, горох, квасоля, картопля, томати, огірки, кабачки, кабаки.

Шкідники

Головний бич редиски - хрестоцвіті блішки - маленькі жучки, як правило, темного кольору, добре стрибають з місця на місце. Вони пошкоджують листя редису (роблять в них дірки).

І якщо пошкодження листового апарату рослини досягає критичних розмірів, то рослина різко зупиняється в рості, і може загинути. Коренеплід при цьому не визріває і не виростає до заданих розмірів. Особливо слід берегти від блішки сходи редису.

Інакше посіви можуть бути повністю знищені (з'їдені). Доросла рослина ще може до якоїсь міри терпіти блішок. Особливо лютують блішки в суху спекотну погоду.

Ранні посіви редису взагалі можуть дати врожай до масової появи хрестоцвітих блішок. Боротьбу з блошкой слід вести біологічними способами. Перший спосіб - обприскування по листю розчином деревної золи.

Розчин готується так: в 10-літрове відро води додаються приблизно 2 склянки бажано свіжої золи і грам 50 господарського мила. Все перемішується. Деякі роблять простіше.

Набирають на совкову лопату золи, і розтрушують над грядкою. На деякий час блошка обмежує свою шкідливу діяльність. Другий спосіб - те ж саме. Тільки замість золи беруть тютюновий пил.

Варто відразу сказати, що тютюновий пил ще треба пошукати в магазинах, та й коштує вона хоч і не дорого, але все-таки варто. А зола як правило своя, безкоштовна. Всі ці способи все одно недостатньо ефективні.

Найефективніший - обробка інсектицидом, наприклад Інта-Виром. Але це варто робити тільки в крайньому випадку, тільки для редиски середніх сортів (термін дозрівання 25 днів) і тільки по молодим сходам, якщо загроза знищення посівів досить велика.

 Ще один екзотичний (механічний) спосіб боротьби з хрестоцвіті блішки - вкривати редис білим агроспаном прямо по сходам. Якщо погода не надто спекотна, то сходи під ним не витягуються і блішки там масово немає.

Після того, як сходи зміцніли, нетканий покривний матеріал знімаємо і боремося далі золою. Важливе зауваження. Редис бажано переводити на крапельний полив.

Інакше всі зусилля по боротьбі з блішки за допомогою настою на золі пропадуть дарма після першого ж поливу зверху по листю. Настій змивається з листя, і блошка знову береться за роботу. Ще зауваження.

Якщо поруч з редискою ростуть культурні рослини і бур'яни сімейства хрестоцвітних, то можна все околиці обробити хімією. Білявка - ще один шкідник редиски. Білявка - це білий метелик з темною окантовкою крил.

Але листя редису поїдають її гусениці. При боротьбі з білявкою бажано теж обходитися без застосування хімії. Грядки необхідно обробити розчином з гірчиці, кухонної солі і меленого перцю.

Готується це так: на 10-літрове відро води - 2 столові ложки гірчиці, 2 столові ложки солі і 1 чайна ложка червоного або чорного перцю.

Хвороби редису

Бактеріоз. Коренеплоди стають слизовими, починають видавати запах гнилі. При цьому листя у редису жовтіють. Для боротьби з цим захворюванням рослини обробляють 1% - ною бордоською рідиною. Кіла.

На поверхні коренеплодів з'являються здуття і нарости, листя редису починають жовтіти і в'янути. Для боротьби з цим грібковм захворюванням грунт навколо пошкоджених рослин поливають вапняним молоком.

Готують його так: в 10-літровому відрі води розчиняють 2 склянки вапна-гідратного. Одна рослина необхідно полити 1 літром розчину. Чорна ніжка.

Молоді рослини редису може вражати чорна ніжка. Листя скручуються і жовтіють, з'являється почорніння на підставі стебла рослини.

Для боротьби з чорною ніжкою готують наступний розчин: в 10-літровому відрі води розчиняють 1 столову ложку мідного купоросу і грам 40-50 стружки господарського мила. Потім обприскують хворі рослини.

Ще дуже добре 2-3 рази з інтервалом в 6 днів обприскати розсаду настоянкою з цибулиння (приблизно 20 г на літр, настоювати 1 добу) .При виборі сортів редису для посадки слід віддавати перевагу стійким сортам до різних захворювань. Але ще раз можна повторити, що краще робити попереджувальні заходи. І тоді ймовірність захворювань різко зменшиться.

Блішки енто. Мило яке застосовували?

26 травня 2013 р 4:22

Прокрутіть топіки по тегу "шкідники" - напевно знайдете своїх.

Mms85 26 травня 2013 р 9:46

Хрестоцвіті блішки. Сама не можу врятувати одночасно всі свої капусти і редиску з дайконом. Рекомендації з мережі, в тому чіслк і від Н. А.: http: // derevnyaonline. ru / community / 154/2701 - забити запах рослин не допомагають.

Те дощі все змиють, так що я навіть не встигаю ефекту розгледіти, то просто блішки ігнорують і золу, і полин, і часник. Сьогодні остаточно вирішила, що без укриття грядок не обійтися, доведеться плівку вишукувати на те, щоб покрити всі беззахисні рослини.

H5n1 26 травня 2013 р 10:50

Незнаю як до редису, але вчора висадивши капусту, вкрив паростки смерековими лапками. Якраз говорять від цієї блішки, ну і від сонячних опіків захистить при укоріненіі. Потім їх викинути, коли ростения сильніше стане.

Скільки себе пам'ятаю, завжди так роблять тут.

26 травня 2013 р 12:45

На Північно-Заході ялиці немає... а про ялинку не знаю, що й думати - чи допоможе?

H5n1 26 травня 2013 р 13:11

Про ялинку незнаю. Ялиця просто явно ароматні, видать фитоцидов побільше. Ялинка теж є і багато, але вкривають ялицею.

26 травня 2013 р 10:50

Ента гидоту хрестоцвіті дблошка жирує, коли жарко і вітряно, земля суха. Необхідно ужлажнять постійно землю, а для початку пролити рослини з лійки з ситечком слабким розчином білизни - на 10 літрів 2 ст. ложки білизни.

Є можливість - поставте розприскувач на грядки з хрестоцвітними. Буряк ета гидоту теж любить.

Kolyanovna 26 травня 2013 р 12:45

Я про мило чому запитала.. Змішувала золу з господарським-не допомогло. А з Дегтярний ефект є. Не люблять блохи його.

Недарма, їм миють блохастих кішок і собак... Господарське додають для того, щоб зола довше трималася. Дігтярне ж саме негативно діє на цих "милих" комашок..

26 травня 2013 р 12:47

Ух ти! Точно, спробувати потрібно і з Дегтярний...

26 травня 2013 р 13:28

Екологічний метод - працює на 100%, я сію редис і відразу накриваю агроспаном (білий нетканий матеріал, продається в садових магазинах, для подібних целнй краще брати не товщі тридцятки), поливаю прямо з цього укриття, редиска росте і листя піднімаються (для цього потрібно вкривати не в натяг, щоб було місце куди їй рости, але з боків щільно притиснути, щоб комахи не пробралися), перед дозріванням укриття можна прибрати, дорослої редисці дрібна мошка вже не страшна...

26 травня 2013 р 13:54 revenant 26 травня 2013 р 21:37

Єдиний реальний спосіб. Капусту або рідко посаджений дайкон ще можна закривати ковпачками з пляшок. З відкритими шийками, у бліх, мабуть не вистачає фізичних і розумових здібностей заплигувати в високо розташовані маленькі отвори.

Все вигадки про відлякуванні - блеф! На золу мило і трав'яні настої блохи плювати хотіли. Відлякати їх мені особисто вдалося лише одного разу, коли приніс з МТФ, де працював, креолина для дезінфекції телятників.

Третину склянки зілля на 3 л сухого піску, акуратно посипав між рядками, намагаючись не потрапляти на листя (опіки!) - І жодної тварини на редисці я в той сезон не бачив. Інші нешкідливі жучки, начебто турунів, бігали безборонно, хоча смерділо на городі, як на шпалопросочувальний фабриці.

28 травня 2013 р 21:19

Про пластикові пляшки - так-так-так, абсолютно дієвий засіб. Тільки так і рятую не тільки редиску, а й редьку з ріпою. А коли підростуть, то їм ніяка блішки не страшна. Доводиться запасатися пляшками, але вони і служать не один рік)

11 грудня 2013 р 7:28

Моя дочка з чоловіком - не дозволяють не тільки пластик на город заносити, але навіть використовувати газети! Так я блішок ганяю зоошампунем (він не шкідливий ні для людей, ні для кішок і собак - адже ті так старанно облизуються після миття)!

Ложка гасу на відро води для поливу - теж відмінно з блошками справлятся! А вже якщо і це вам не походить, просто поливайте свої капусти і дайкон слабким, дуже-дуже слабким розчином оцту! У мене дайкон - просто чудо! єдина незручність - шибко довгий, викопувати важко, вічно третину обламаю!

Додати коментар:

Найпоширеніші шкідники редису, ріпи, брукви і редьки. методи боротьби

На жаль, у всіх капустяних коренеплодів дуже багато шкідників. Найчастіше вони піддаються нападу тих же шкідників що і капуста. У цій статті ми окремо розглянемо основні види цих культур і способи боротьби з їх шкідниками.

Редис найчастіше окупує капустяна білявка - великий метелик, гусениці якої люблять поласувати його листям. Для боротьби з нею важливо обприскувати рослини розчином з 2 столових ложок гірчиці, кухонної солі, чорного перцю і 10 літрів води.

Небезпечні для редиски так само хрестоцвіті блішки - дуже дрібні жучки, які пошкоджують лисяча рослині, іноді повністю знищують все з'явилися сходи. Що б перемогти їх використовуйте розчин з деревної золи, рідкого мила та води.

Для ріпи дуже небезпечні особини капустяної совки, що пожирають її молоді сходи. Для позбавлення від неї необхідно підготувати розчин, що складається з 10 літрів води і 3 ложок оцту.

Хрестоцвіті клоп - некрупное комаха розмірів кілька міліметрів висмоктують сік з пагонів і листя цієї овочевої культури, внаслідок чого вона гине. Для боротьби з ним 850 грам сухого тисячелетнік заливають водою, кип'ятять, проціджують і додають в нього мило.

Дуже небезпечна капустяна міль - невелика темна метелик об'їдає листя овоча і пошкоджує його квітки. Уражені місця потрібно опудрювальні тютюновим пилом. Редьки шкодять хрестоцвіті блішки, вигризають отвори в листках культури.

Уражені місця необхідно обприскувати розчином деревної золи. Крім цього добре допомагає настій з сухої і свіжої картопляної гички, настояний протягом 3 годин і ретельно проціджений.

Небезпечна так само капустяна муха, борються з якої, опилівая грунт навколо рослин нафталіном, змішаним із золою або піском. Корінням брукви дуже часто ласує капустянка - дуже велике і ненажерлива комаха, що живе на вологій землі.

Для боротьби з нею дуже важливо проводити осінню перекопування землі, а в вегетаційний період обов'язково рихлити межрядья. Нори, ходи і гнізда цієї комахи заливайте всілякими отруйними розчинами.

Зворотний бік листя цієї культури заселяє капустяна попелиця, викликаючи їх деформацію і скручування. Для ефективної боротьби з нею важливо обприскувати листя розчином суперфосфату змішаного з хлоридом натрію. Вірусне захворювання.

У редису спостерігається пригнічення росту, мозаїчність і сильна деформація листя, слабкий некроз жилок. Уражаються листя, черешки, рідше стебла.

На поверхні уражених органів спочатку розвивається білий борошнистий наліт, який з часом стає світло-коричневим. Наліт більшою мірою розвинений на верхній стороні листя.

Уражені листки деформуються і всихають, рослини відстають у розвитку. Заходи боротьби: сівозміна; просторова ізоляція посівів хрестоцвітих овочевих культур; на насіннєвих посівах рослини обробляють препаратами гнітючими розвиток борошнистої роси.

Пероноспороз, або несправжня борошниста роса Хвороба розвивається на листках: на верхній стороні з'являються на початку хлоротичні цятки, потім вони перетворюються в світло-жовті незграбні, маслянисті, які згодом буріють, на нижньому боці в місцях плям утворюється сірувато-фіолетовий наліт.

Захворювання, при якому на коренях з'являються сірувато-сині плями, спостерігаються вони і в м'якоті. Після того як хвороба захоплює всю поверхню кореня, він зморщується і загниває.

Заходи боротьби - не слід вирощувати редис на вологих ґрунтах, необхідно спалювати хворі рослини після збирання, проводити дезінфекцію грунту в парниках. Чорна ніжка редису проявляється наступним чином: нижня частина розетки листя і верхня частина коренеплоду темніють і тоншають, тканину коренеплоду розм'якшується, уражена поверхня покривається білуватою грибницею. На розрізі тканина коренеплоду темна.