Як отримати насіння редиски :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Редис » Як отримати насіння редиски

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Як отримати насіння редиски

Як отримати, зберегти насіння редиски для посіву, способи

Редис формує насіння через 140- 150 днів після посіву. Існує два способи їх отримання - це Пересадочний і Безпересадочний способи. Але завжди посів редису на насінники проводять в найбільш ранні терміни (в теплиці або на грядці, вкритої плівкою).

Пересадочний спосіб отримання насіння редиски

Це найбільш надійний спосіб отримання першокласних насіння. Після того як коренеплоди будуть повністю сформовані, приступають до пересадки. Редис рясно поливають, висмикують з грунту, обрізають листя, залишаючи тільки 2 центральних і 3-4 черешка.

Підготовлені таким чином коренеплоди висаджують за схемою 70x35 см в попередньо политу поживний грунт. Протягом всього сезону догляд за семенникамі полягає в регулярному поливі, розпушуванні, підгортання, захист від шкідників, формуванні квітконосів, захист від перезапилення (в період цвітіння насінники накривають марлевими мішечками), 2-3 підгодівлі.

Першу підгодівлю дають відразу після того, як відібрали рослина на насінники, при цьому краще використовувати розчин гною. Другий раз підгодовують в період зростання квітконосів, вносячи комплексні добрива типу растворин, Акварин, нітроамофоска, кемира-універсал (1 ст. Ложка на відро води).

Під час формування насіння проводять третю підгодівлю, використовуючи фосфорно-калійні добрива (1 ст. Ложка суперфосфату і 1/2 ст. Ложки сульфату калію на відро води). Для стійкості рослини підгортають і ставлять опори.

Щоб посилити розгалуження, головний квітконосне стебло прищипують, а у що з'явилися бічних пагонів видаляють верхівки. Якщо під час дозрівання насіння йдуть дощі, бажано встановити плівку над семенникамі, щоб не допустити перезволоження рослин.

Суха погода прискорює дозрівання насіння. Коли стебла побуреют, це знак, що насіння дозріли. Тоді всихають кущі зрізують біля основи, переносять під навіс або на терасу для дозаривания.

Висохлі стручки з насінням обривають, обрізають кінчики. Насіння вибирають з центру стручка - там формуються самі повноцінні. Потім їх досушують, засипають в поліетиленові мішечки або паперові пакети, на яких позначають рік збору і сорт редису.

Зберігають при кімнатній температурі 3-4 роки.

Безпересадочний спосіб отримання насіння редиски

Коли коренеплоди сформуються, урожай прибирають, а 2-3 рослини редису, що ростуть на відстані 40-50 см, що не викопують, а залишають на грядці. Коли вони почнуть стрелковаться, доглядати за ними потрібно так само, як при пересадочному способі вирощування насіння. При цьому насінники обов'язково потрібно підгодовувати, щоб сформувалися повноцінні насіння.

Як отримати насіння редиски

Вирощуємо редис на насіння

Отримати власні насіння редиски можна двома способами: з пересадкою і без пересадки маточника (батьківської рослини). Перший спосіб дає можливість відібрати на насіння найпривабливіші за формою, розміром і забарвленням коренеплоди, тому ми розповімо про нього докладніше.

Редис, з якого ви хочете отримати насіння, необхідно посадити раніше і під плівку. Це пов'язано з тим, що насіння у редису визрівають довго, тому бажано якомога раніше отримати майбутнє маточне рослина.

Коли редис виросте, викопайте його, відберіть найбільші коренеплоди і обріжте листя, залишивши 3-5 см черешка. Потім пересадите відібрані редиски в більш зручне і безпечне місце, наприклад, з південного боку паркану або стіни. Через три тижні після пересадки рослина дає потужний стебло - семенник.

Коли він досягне 70-80 см, його потрібно обгородити кілками по периметру, щоб при налівшіхся стручках семенник не впав на землю. Після того як стручки пожовтіє і розкриються, стебла зрізають, зв'язують у пучки, підвішують в недоступному для сонячних променів місці верхівкою вниз і залишають дозрівати. При цьому під пучком ставлять будь-яку широку ємність або просто кладуть аркуш паперу.

Пізньої осені, коли насінники висохнуть і визріють, насіння дістають із стручків, зім'явши їх руками. Для свого городу достатньо всього одного-двох сім'яників, так як насіння виходить дуже багато.

  • З гібридних сортів насіння не беруться, так як вони не зберігають материнських якостей; сорти редиски вільно переопиляются між собою, а також з культурної і дикої редькою. Тому рослини, з яких ви збираєтеся отримати насіння, краще садити, по можливості, в ізоляції від інших хрестоцвітих; тисяча насіння редиски важить 7-10 грам; схожість насіння редиски зберігається 5-6 років.

Вирощування редису або як отримати 5 кілограмів з одного квадратного метра

Вирощування редису або як отримати 5 кілограмів з одного квадратного метраТак хочеться похрумтіти соковитою редискою після довгої зими. Зазвичай ми починаємо вирощувати овоч, як тільки дозволить грунт. У тепличку насіння можна сіяти з середини квітня, але тема сьогоднішньої статті - вирощування редиски в відкритому грунті, про це і поговоримо.

Коли можна сіяти редиску

Редис досить холодостійка культура. Він витримує заморозки до -2 0С. Оптимальна температура для росту +18 0С. Розглянемо всі можливі варіанти посіву. У відкритий грунт редиску починають сіяти з кінця квітня - початку травня. Щоб овоч завжди був на вашому столі, висівайте насіння частинами з проміжком 10-20 днів. Редис можна сіяти фактично все літо, за винятком червня. Чому? Зараз з'ясуємо. У червні найдовші дні. Оптимальна тривалість світлового дня для нормального розвитку коренеплодів становить 8-10 годин. Якщо тривалість дня збільшується до 14 годин, рослина від розвитку починає переходити до розмноження. Редиска піде в стрілку, не дасть коренеплодів або вони будуть дуже маленькими і жорсткими. Ранні сорти встигають визріти до настання довгих днів. Сіяти пізньостиглі сорти не має сенсу. Вони не встигають набрати масу і йдуть в стрілку. Щоб отримати гідний урожай, необхідно правильно підібрати сорт, який не йтиме в колір від літньої спеки, або забезпечити притінення на місці посадки. Якщо створити такі умови на ділянці неможливо, то вирощування редису краще продовжити в середині липня - вересні, коли світловий день починає спадати. В цьому випадку редис не стрілку, плоди виростають великі і смачні. Ще можна сіяти редиску під зиму, але про йтиметься трохи пізніше.

Кращі сорти для посіву

Отже, з термінами посіву визначилися. Тепер вирішимо, які сорти будемо сіяти. Навесні сіють ранню редиску. Є багато сортів, які призначені саме для літнього посіву. Вони будуть довше рости, але формувати більші коренеплоди, наприклад Октава, Червоний гігант і Червоний велетень. Уже на початку вересня ви отримаєте перші соковиті плоди. Деякі пізньостиглі сорти, наприклад Червоний велетень, можна зберігати в погребі до 2 місяців. Найпопулярніші сорти :

  • 18 днів - ультраранній скоростиглий сорт утворює коренеплід подовжений-циліндрової форми масою до 17 г з рожевою верхньою частиною і білим хвостиком. Біла, щільна м'якоть має слабоострий смак. Спека - ранньостиглий сорт, дозріває на 18-20 день від сходів. Округлий червоно-малиновий коренеплід слабоострого смаку має соковиту ніжну м'якоть. Французький сніданок - скоростиглий сорт, дозріває за 21-23 дні. Червоно-малинові коренеплоди циліндричної форми з білим кінчиком. Ніжна щільна м'якоть слабоострого смаку. Кармен - ранній сорт утворює округлий плід червоного кольору слабоострого смаку за 20 днів.
  • Кардинал - середньоранній гібрид, який утворює округлий червоний коренеплід за 25 днів. Сорт стійкий до стрілкування. Червоний гігант - середньостиглий сорт для тривалого зберігання. Кармін-червоні коренеплоди формуються до 3-40 днів і досягають маси до 150 г. Термін дозрівання 30-40 днів. Біло-рожева щільна м'якоть приємна на смак. Октава <- середньостиглий сорт. Білий округлий коренеплід з ніжною м'якоттю без пустот з маслянистою присмаком. Червоний велетень - пізньостиглий сорт для тривалого зберігання. Рожево-червоні великі, подовжено-циліндричні коренеплоди досягають маси до 300 г. Біла соковита м'якоть має приємний солодко-гострий смак.

Багатьох городників хвилює питання, чи правда редис 18 днів встигне за час, заявлене в назві? Досвід показує, що редиску даного сорту можна прибирати на 23-25 ​​день від сходів. Рослина формує коренеплід за 18 днів при певних погодних умовах і температурі. Всі редис з білим кінчиком, наприклад 18 днів, Французький сніданок, не варто перетримувати в грунті, в очікуванні, що коренеплід набере більшу масу. Плоди надалі прагнуть до пустотілості. При правильному вирощуванні редис при розрізі хрумтить і бризкає соком. М'якоть без волокон і пустот.

Посів насіння

Яка грунт необхідна для посіву? Редис віддає перевагу рихлим вологі грунту. Перед тим, як виростити редис, потрібно підготувати ділянку: перекопати, внести перепрілий гній, розбити грудки, розрівняти грунт. Важливо запам'ятати, що рослина не переносить свіжий гній. Ні в якому разі не можна удобрювати землю свіжаком. Краще грядку під ранній редис підготувати з осені. У грунт вносять по 1 відру перепрілого гною на 1 м2.Землю перед посівом добре проливаємо і робимо неглибокі рядки. При глибокому закладенні насіння коренеплід змінює форму. Оптимальна глибина загортання 1 см. Насіння редиски сіють на відстані 5 см один від одного, розкладаючи поштучно. Грядки роблять один за одним на відстані 10 см і більше. Після того, як розклали насіння, грядку закриваємо і щільно притискаємо долонею, щоб грунт більше стикалася з насінням. Так вони швидше проросте. При хороших погодних умов сходи з'являються на 3-4 добу. Щоб редиска, посіяна в квітні, зросла хорошою і соковитою, С 5 вечора і до ранку прикривають посіви плівкою. Як вирощувати редиску, коли місця на присадибній ділянці дуже мало? Для обмежених територій хороші результати дає використання спеціального маркера. На дошці зроблені зубчики на глибину 1 см за схемою 5х5. Таким чином, на 1 м2 розміщується 400 штук насіння. Виходить суцільний посів, а не рядками. Редиска виростає одна до однієї. Грунт перед посівом повинна бути вологою, однорідної і без грудок. Якщо на ділянці буде перекіс, то зубчики не залишать відбитки. Маркер кладемо на грунту і ходимо по ньому, вдавлюючи в землю. Маркер залишає отвори. Пристали до нього землю відбиваємо. Утворюються рівні отвори, в які розкладаємо насіння, закриваємо землею і притискаємо долонею. При такому посіві з 1 м2 можна отримати до 5 кг врожаю. Спосіб №3 (підзимовий посів) При посіві редису під зиму вибирають рівну ділянку з легкими піщаними або супіщаними ґрунтами зі схилом на південь або південний схід. Ділянка не повинен затоплятися весняними водами. Рядки нарізають у другій половині жовтня. При настанні стійких заморозків починають посів сухими насінням. Найкращий час з 5 по 20 листопада. Насіння загортають торфом або перегноєм. Спосіб №4 (зимовий посів) Зимовий посів в грудні - лютому прямо в мерзлий грунт забезпечує рання поява сходів і отримання врожаю на 2 тижні раніше, ніж при весняному. Гряди готують в жовтні. Нарізають борозенки глибиною 4-5 см. Взимку прибирають з пасом сніг, розкладають насіння і засипають їх компостом або торфом на глибину 2 см.

Догляд за посівами

Правильне вирощування редиски вимагає дотримання деяких правил. Після посіву редиску поливають щодня. Пересохлий верхній шар грунту - смерть для молоденьких сходів. Також регулярно потрібно прополювати і рихлити землю. Для полегшення догляду на вологий грунт кладуть мульчу шаром до 2 см. В якості мульчі беруть перегній або торф. Регулярно видаляють бур'яни. Редис дуже влаголюбив. Оптимальна вологість грунту повинна становити 80%. Це дуже багато, тому рослина треба поливати часто. При рідкісному поливі коренеплоди стають гіркими. При недостатній вологості і підвищеній температурі рослина йде в стрілку, з'являється цветушность. Як наслідок, редис не формує коренеплоди. При нерівномірної вологості грунту плоди тріскаються. Якщо сходи густі, то необхідно їх прорідити, залишаючи по одному паростки на 5 см. Але, бажано, відразу висівати насіння на певній відстані один від одного, так як при проріджуванні пошкоджуються ніжні корінці сусідніх рослин. Збір врожаю здійснюється в міру дозрівання. Якщо розмір коренеплоду досяг нормальних розмірів, акуратно висмикуємо його і подаємо до столу.

Вирощування редису і отримання його насіння. Як вирощувати ранню редиску.

: Овочі та овочеві культури: Feb 18, 2011: Валентина

Редис - овоч, який одним з перших з'являється на нашому столі рано навесні і містить величезну кількість корисних речовин. Але багато садівників нарікають, що у них не виходить виростити повноцінний редис, тому зазвичай вони садять його тільки один раз в рік, а то і зовсім відмовляються від культивування такого корисного овоча. Так як же знайти підхід до цієї «впертої» культурі?

Тут потрібно знати деякі секрети, завдяки яким за сезон можна отримати кілька врожаїв. Перший раз редис можна посіяти прямо в відкриті грядки вже в квітні, а наступні посіви проводять через кожні 8 -10 днів.

Взагалі, садити редис краще до кінця весни, т. К. Потім наступають довгі світлові дні і хороших коренеплодів вже не отримати. Відновлюють посіви в кінці літа і вирощують аж до середини жовтня. Ділянка для посіву готують ще восени - грядку накривають будь-яким, краще темним, покривним матеріалом, земля під ним швидше прогріється.

Вносити свіжий гній не слід, т. К. Він викликає бурхливе зростання бадилля на шкоду розвитку коренеплодів. Грядку заправити перегноєм або компостом і торфом (2-3 кг на кв. М) .При культивуванні редису потрібно не забувати, що він любить нещільний, легкий грунт, не витримує затінених місць і посуху.

На важких грунтах, погано оброблених, коренеплоди виростають грубими і потворними. Насіння для сівби відбирають найбільш великі і повноцінні. Для цього можна висипати їх в ємність з водою, добре насіння опустяться на дно, а малоцінні і дрібні потрібно злити.

Решта на дні насіння перед посадкою замочити в теплій воді на 8-10 годин. Якщо ж вони не будуть використані відразу, то після відбору їх просушують. Отже, починаючи з 10 квітня (при температурі від +10 градусів), після зняття укривного матеріалу, насіння висівають в борозенки, пролиті гарячою водою (на глибину 1-1,5 см).

Дистанція між борозенками 12-15 см, норма - 3-4 г / м2. Посіви відразу ж накрити плівкою, але тепер вже прозорою. Полив до появи сходів проводити не треба. Через 6-10 днів (в залежності від погоди) редис починає проростати.

У цей час ночі зазвичай ще прохолодні, нерідко бувають заморозки, але це не заважає зростанню редиски. Після появи перших листочків редис потрібно прорідити на відстані 4-5 см.

Коли на вулиці стає тепло, прибирають плівку з грядки. Догляд за посівами зводиться в основному до поливу, прополки і розпушування. Поливати їх потрібно систематично 3 рази в тиждень, а якщо погода суха, то щодня. Полив проводити лійкою з дрібним ситом.

Редис дуже вимогливий до вологи, при її нестачі коренеплоди грубіють, робляться в'ялими, втрачають соковитість, гірчать. Однак слід врахувати, що земля повинна бути помірно вологої, т. К. При надлишку вологи коренеплоди хворіють чорною ніжкою. Після кожного поливу землю між сходами бажано гарненько розпушити.

Нескінченне розпушування можна замінити мульчуванням подрібненої соломою, листям або тирсою (тільки в обмеженій кількості, т. К. Тирсу дуже закісляет грунт) .Щоб сходи не піддавалися нашестю капустяної мухи і хрестоцвітих блішок, їх періодично посипають складом з тютюнового пилу і золи, змішаних в рівних пропорціях. Замість золи можна взяти вапно. Через 22-26 днів коренеплоди редиски виростуть і будуть готові до збирання.

Напередодні його поливають, а викопують рано вранці, поки він соковитий. Потім видаляють бадилля, розфасовують у поліетиленові пакети і зберігають у холодильнику. А як самому навчитися отримувати якісне насіння редиски?

Це можна зробити двома способами. При першому способі насіння сіють в теплицю або парник 15-20 березня (не пізніше). Приблизно через місяць, коли коренеплоди оформляться, вибирають кращі з них (за розміром, кольором і формою).

Обрізають листя, залишаючи черешки не коротші 5 см, коріння умочують в саморобну бовтанку з глини і садять вже на відкриту грядку, відстань між посадками 30 см, між рядками - 70 см. Для найкращого запилення слід посадити 25-30 рослин.

Через тиждень у них починають рости нові листочки, а через 3 тижні редис зацвіте. Коли стебла і стручки підсохнуть, потрібно їх зрізати, зв'язати в пучки і підвісити під дах для дозрівання. Другим способом отримання насіння редиски користуються в основному в південних районах Росії, де літо тепле і тривале.

Насіння сіють у відкритий грунт не пізніше 20 квітня. Після того, як з'явилися сходи, їх проріджують (щоб між рослинами залишалося приблизно 5 см). У період масового достигання плодів залишають найбільші з них.

Коли стручки стануть бурими, а самі рослини підсохнуть, їх зрізають, зв'язують і розвішують на дозрівання. Потім пучки обмолочують, а насіння очищають від рослинного сміття. Слід враховувати, що редис може запилитися ріпою, редькою, а також листової гірчицею і деякими іншими рослинами. Тому отримати якісні та чисті насіння редиски можна, захистивши його від культур, з якими він може переопиліться.

Як виростити редиску, щоб отримати від неї насіння?

Living Food, Shutterstock. com

Редис - різновид редьки. Це одна з найдавніших овочевих культур, в розмовній мові - редиска, навесні одна з перших на дачі радує нас симпатичними, міцними, соковитими і смачними коренеплодами, що володіють неповторним приємним гострим смаком і ароматом.

Редис можна вирощувати всюди, де достатньо сонячного світла і грунт достатня родюча, бажано з нейтральною кислотністю. Навіть на самому маленькому городі можна отримати хороший урожай.

Я вирощую редиску в два прийоми: ранньою весною і в другій половині літа. В останні роки у мене на дачі ростуть три сорти редиски - Французький сніданок, Тогул і Льодяна бурулька.

Щоб постійно не турбуватися про наявність необхідного посівного матеріалу, тепер я заготовлював насіння редиски самостійно. Це не так вже й складно. Щоб отримати якісне насіння, потрібно пам'ятати, що редис - рослина перекрестноопиляющееся, т. Е. Один сорт може запилювати іншим сортом, а також квітучими рослинами дикої редьки, що різко погіршує культурний сорт редису.

Оскільки ніхто з сусідів поблизу від моєї ділянки вирощуванням редису на насіння не займається, та й я теж за сезон заготовлюю тільки один сорт, перезапилення редиски у мене не відбувається, насіння виходять якісні, зі схожістю майже 100% і з сортовими ознаками, відповідними оригінальному сорту. Є два способи вирощування насіння редиски: пересадочний і безпересадочний (посів насіння в грунт на постійне місце).

Я застосовую безпересадочний спосіб, т. Е. На інше місце насіннєві коренеплоди Редиска пересаджую, а залишаю їх на колишньому місці. У червні місяці, коли приходить пора збирати врожай редиски, я залишаю на насіння один-два рядки коренеплодів (штук 10-15), як правило, з краю грядки, роблю навколо них буртик з землі і ставлю 3-4 кілочка (висотою 1, 5 м), щоб, коли редиска активно піде в стрілку, було до чого підв'язати потужні стебла. На насіння відбираю рослини здорові, з великими, типовими для сорту коренеплодами (за формою, забарвленням, розміром).

При цьому обов'язково видаляю рослини, передчасно, без утворення коренеплоду, що викидають квітконосні пагони, т. К. Вже одне така рослина може засмітити весь насіннєвий матеріал. Протягом літа редиску регулярно прополюють, поливаю і один раз в середині червня підгодовую розчином курячого посліду. Насінні швидко активно йдуть в зростання, досягаючи у висоту півтора метра, викидають стрілки, цвітуть і зав'язують стручки.

У міру зростання кісткової підв'язують їх гілки до встановлених кілочків. У вересні приступаю до збирання насіння. Спочатку зрізаю під корінь всю насіннєву редиску і відправляю її на просушку на горище тижні на дві.

Після того як стебла і стручки висохнуть так, що при розминці в руках розсипаються на дрібні шматочки, починаю витягувати з стручків безпосередньо насіння. Спочатку секатором відокремлюю великі стебла від стручків і більш дрібних стебел і викидаю.

Потім у відповідному кориті ступкою акуратно подрібнюю все решта гілочки зі стручками до дрібної однорідної маси, щоб стручки полопалися і розкришилися. Насіння редиски досить міцні і від цієї процедури не пошкоджуються.

Отриману подрібнену масу заливаю водою, вся мезга із залишків стеблинок і стручків спливає вгору, а насіння редиски опускаються на дно ємності. Спливла масу відправляю в компост, а цінні насіння редиски ще раз промиваю у чистій воді і розсипав для остаточної просушки на чистий аркуш фанери. Насіння виходить в результаті приблизно половина звичайного склянки - всього близько 100 мл.

Цього вистачає і мені, і всім моїм друзям-садівникам надовго. А зберігаються насіння редиски без проблем до 5 років!