Посадка редьки на Уралі :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Редька » Посадка редьки на Уралі

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Посадка редьки на Уралі

Сьогодні розповім Вам Як садити редьку і доглядати за нею. Найбільше поширені сорти Зимова кругла чорна і Зимова кругла біла. Насіння зимових сортів редьки, для зберігання, я висаджую в середині червня (можна висаджувати до 10 липня), а для літнього вживання, саджу редьку рано навесні. Насіння редьки проростають при температурі +2 (+3) градуса, а сходи витримують недовгі заморозки до -3 (-4) градусів. Підготовка ґрунту для посадки редьки така ж, як і під редис. Посів я проводжу пророщених насінням з міжряддями 50 сантиметрів, а в ряду, після проріджування - 15 сантиметрів.

Саджу на глибину 2-2.5 сантиметра. Органічні і мінеральні добрива вношу також, як і для моркви. Розпушування міжрядь проводжу після кожного поливу. Поливаю редьку 1 раз в тиждень по 10 - 12 літрів літрів на 1 квадратний метр, підтримуючи грунт в зволоженому стані. Забираю редьку в один прийом з настанням заморозків, на початку жовтня. Тут я описав, Як садити редьку в зоні Середнього Поволжя.

В інших кліматичних зонах методи догляду, поливу та інших заходів можуть бути іншими. Докладну статтю про вирощування редьки ви можете почитати тут. Вирощування на ділянці чорної зимової редькіВсе зимові сорти дворічні. Саме зимова редька найбільш цілюща, а тому і популярна.

Великою різноманітністю зимові сорти не відрізняються. Коренеплоди бувають з чорної і білої шкіркою, масою від 200 до 600 г. Зимову редьку в середній смузі сіють в кінці червня - початку липня. Це найкращий час для вирощування коренеплодів для осінньо - зимового споживання.

Останній термін посіву скоростиглих сортів - початок серпня. Точну дату посіву краще звірити за місячним календарем (сіяти на спадної Місяці).

Правильна сівозміна

Редьку добре вирощувати після картоплі, моркви, буряка, бобових культур, гарбузів, кабачків, цибулевих, томатів. При обмеженій площі під город можна застосовувати поєднане вирощування двох і більше культур без шкоди для їх розвитку. При ущільнених посівах редька сумісна з томатами, цибулею, картоплею.

Підготовка ґрунту під посадку зимової редьки

Для редьки вибирають освітлене місце (навіть легке затінення негативно позначається на врожаї). Грунт готують з осені: прибирають рослинні залишки, вносять вапно (200 г на 1 кв. М), перекопують, не розбиваючи грудок. Навесні розкладають торф, компост (6 кг на 1 кв. М).

Як і коли правильно садити редиску

Або мінеральні добрива: 2 ст. л нітрофоски або 2 ст. золи. Весняна перекопування повинна бути особливо ретельною.

Садимо в борозенки

Після ручної вибірки бур'янів (пирію, осоту, молочаю, яглиці) поверхню грядки вирівнюють і розмічають борозенки на відстані 30-40 см, між рослинами 10-15 см. Борозенки проводять із заходу на схід глибиною 3-4 см. Глибина загортання насіння 2 2,5 см.

Борозенки мульчують торфом, перегноєм. Пророщені насіння садимо пінцетом.

Полив і підживлення

Зимова редька потребує 2-3 підгодівлі протягом вегетативного періоду. Перша підгодівля у фазі 3-4 справжніх листків: розчин коров'яку 1:10 або пташиний послід 1:15. Добре використовувати слабкий розчин мінеральних добрив з мінімальною кількістю азоту, щоб не росла бадилля.

10 г сечовини, 20 г сульфату калію, 20 г суперфосфату (1: 2: 2). До 2-ї і 3-ю підгодівлі потрібно вводити тільки калій і фосфор. При легкому розгойдуванні ще не цілком сформувався коренеплоду обривається частина верхніх бічних коренів, і харчування надходить тільки через центральний стрижневий корінь. Коренеплоди виходять вирівняні, невеликі з щільною соковитою м'якоттю.

Прибирання і зберігання

У висмикнутих коренеплодів обрізають листя, залишаючи черешки 2 см. Після провітрювання укладають в ящики, перекладаючи піском, припудрюючи золою або крейдою. Можна опускати редьку в глиняну бовтанку і підсушувати.

Утворюється тонка скоринка. У погребі температура + 2 ... + 3 ° С

Хвороби і шкідники

Зимову редьку під час зберігання підстерігає судинний бактеріоз. Коренеплоди уражаються в теплу вологу погоду. При закладці на зберігання не проявляється. Але після закінчення терміну всередині коренеплодів з'являються темно-коричневі некротичні ділянки.

Інфекція передається з насінням. Заходи захисту: термічна обробка насіння перед посівом (45 ° С протягом 30 хв) і правильна сівозміна.

Сорти зимової редьки

  • Середньостиглі: Зимова кругла чорна. Зимова кругла біла, Сквирська біла, Сквирська чорна, ЛевінаПозднеспелие сорти: Грайворонським, Чернавка, Маргеланская

Нижче інші записи по темі "Дача і сад - своїми руками"

Редька: фото, посадка, догляд та вирощування

Латинська назва - Raphanus sativus L. Сімейство - Капустяні. Попередники - томат, перець, картопля, баклажан, гарбуз, патисон, боби, цибуля, кабачок, огірки, кріп, салат. Освітлення - світлолюбна.

Грунт - суглинна нейтральний грунт. Посадка - насінням. Редька є дворічною рослиною.

У перший рік життя воно формує коренеплід. Колір коренеплоду може бути найрізноманітнішим - білим, чорним, фіолетовим, жовтим. Побачити коренеплоди можна на фото редьки. При всьому цьому розмаїтті його м'якоть завжди біла. Цінують смакові і цілющі якості овоча.

З нього готують досить велику кількість страв і лікарських засобів. Вирощувати редьку досить просто.

Насіння редьки

Насіння редьки округлі, коричневого кольору. Вони дуже схожі на насіння редиски. 1г містить 100 - 160 штук.

Рослина холодостійка. Насіння проростає при 4 ° С.

Посадка редьки

Грунт повинен бути родючим, суглинистой, вологою і багатою перегноєм. З огляду на, що коренеплоди великі, то землю перед посадкою слід перекопати на глибину не менше 30 - 35 см. Під лопату вносять суперфосфат, сечовину, хлористий калій.

З настанням осені вносять перегній. У тому випадку, коли на обраної грунті раніше росли квітконосні рослини - капуста, редис, бруква і ріпа, то на ній краще не вирощувати. Якщо раніше там росли інші культури, то можна робити посадку редьки.

Посадку проводять у два строки. Якщо врожай бажано отримати в літньо-осінній період, то садити насіння потрібно починаючи з 25 числа квітня. Якщо планується зимове зберігання врожаю, то садять насіння з 20 червня до 10 липня. Терміни посадки залежать ще й від сорту.

При ранній посадці у зимових сортів тріскаються коренеплоди. І викид суцвіть в тому випадку починається в перший же рік. У підготовленій грядці роблять борозни.

Вони робляться на відстані в 30 см. Глибина їх 1,5 - 2 см. Насіння в борознах розміщують по 3 штуки гніздами. При цьому відстань між цими гніздами має бути не менше 15 см.

Грунт повинна бути досить вологою. Якщо при посадці вологість недостатня, то по завершенні посадки потрібно обов'язково полити її. Через 5 або 6 днів в кожному гнізді залишають найсильніший паросток.

І молоді пагони, і дорослі рослини можуть витримати невеликі заморозки. До - 5 ° С.

Догляд за редькою: добрива, полив, прополка

Рослина досить невибаглива. Догляд за редькою полягає в поливах, прополка, розпушуванні і підгортання. Раз в тиждень необхідно рясно поливати посадки.

Потрібно і проріджувати рослини. Перший раз це роблять при появі перших листочків. Потім через 20 - 30 діб. Відстань, яка повинна бути між рослинами, залежить від сорту.

Для ранніх сортів - відстань 6 - 8 см. А для пізніх сортів - відстань 12 - 15 см. Підгодовувати овоч можна тільки мінеральними добривами.

Органічні добрива погано позначаються на якості коренеплодів, і на їх лежкості. Вносити добрива можна і в сухому, і в рідкому вигляді. Однак сухі добрива можна вносити тільки тоді, коли грунт вологий.

Зазвичай проводять два підживлення. Перший раз при появі перших листочків. Другий через 20 - 30 діб після першої, коли настає дозрівання коренеплоду. В одному відрі розчиняють 60г суперфосфату, 20г сечовини і 16г калію хлористого.

На 15 - 20 метрів одного ряду витрачають одне відро розчину. При проведенні підгодівлі в сухому вигляді на 1 м2 вносять 20 - 15г суперфосфату, 5 - 10г хлористого калію і 5 - 10г сечовини. Посадки слід оберігати від капустяного листоеда, весняної капустяної мухи, хвилястою блішки, капустяної вогнівки, попільниці, кила капусти, мозаїки капусти, слимаків, ріпакового квіткоїда, симптомів чорної ніжки.

Як зберігати редьку

Забирають овочі перед першими заморозками. Ті коренеплоди, які були прибрані пізно, зберігаються краще, ніж ті, які прибирали на початку осені. Їх зберігають так само як і морква.

Є кілька рекомендацій, як зберігати редьку. Перш за все, якщо планується тривале зберігання врожаю, то коренеплоди не повинні бути пошкоджені хворобами і шкідниками. Не повинно бути і механічних пошкоджень.

Не варто збирати урожай в сиру погоду або під час дощу. Землю з овочів потрібно обтрусити і видалити дрібні коріння. Відразу ж після збору потрібно обрізати бадилля. Урожай може пролежати всю зиму в дерев'яних ящиках з вологим піском.

Відповідна температура для зберігання редьки + 1 2 градусів. Можна прибрати коренеплоди в холодильник. Для цього їх складають в поліетиленові пакети з дірочками.

Але термін зберігання в цьому випадку не буде занадто довгим. Ящики або контейнери з піском дозволяють зберігати врожай набагато довше. Кращі сорти для зберігання: Зимова кругла біла, Зимова кругла чорна і Арташатская місцева.

Вирощування чорної редьки

Вона вважає за краще помірний клімат, удобрення перегноєм і зволожений грунт. Рослина цвіте в середині весни, а плоди дозрівають, починаючи з кінця травня місяця і до кінця червня. Вирощування чорної редьки не вимагає особливих умов.

Покатушки на Уралі М-63 розгін 0-100 км / год від Auto overhaul

Головне - це родюча, слабокислая або нейтральна грунт. Вона не повинна бути перезволожений. Зимові сорти сіють на початку літа. Літні - в травні.

В цілому посів насіння проводять, також як і для інших видів редьки. Вона теж не любить органічні добрива. Її урожай зберігають або в ящиках з вологим піском, або в паперових пакетах.

Редька: фотогалерея (натисніть для збільшення):

Якщо у вас є бажання вирощувати на своєму городі редьку, вас треба привітати - це дуже мудре рішення! Залишилося тільки з'ясувати кілька питань, головним з яких буде коли садити редьку. Чому це так важливо?

Все дуже просто, якщо ви посадите редьку в потрібні терміни, ви виростите хороший урожай, яким зможете користуватися до самої весни. Потрібно сказати, що до цього овочу у людей здавна склалося шанобливе ставлення, на столі наших предків - слов'ян - він був присутній майже кожен день.

При мінімальній турботі невибаглива редька давала рясний урожай, її вживали свіжої, вареної, тушкованої. У Стародавній Греції існував звичай приносити редьку в дар богам на золотій тарелі, оскільки бог Аполлон, покровитель медицини, мав думку, що цінувати цей овоч треба на весь золота. Арабська цілитель Авіценна вважав редьку головним з ліків. І вони мали рацію, в редьці міститься багато цінних для організму речовин.

Види редьки

Сімейство редьки відрізняється різноманітністю, серед її сортів є такі, які мають ніжний салатовий смак і ті, які здатні змусити нас розплакатися від наявної в них гіркоти. На першому місці по пекучості стоїть чорна редька, вона володіє найбільшою гіркотою, і найбільшою користю. Цікавлячись питанням посадки овоча «на вагу золота», саме про неї найчастіше запитують «коли садити чорну редьку?

«, Тому що городники зацікавлені в її гарний урожай і подальшої його збереження. За вмістом вітамінів і амінокислот, необхідних для нашого імунітету, чорна редька залишає далеко позаду своїх більш ошатно пофарбованих побратимів. У ній також багато органічних кислот, які активізують процеси обміну, і які допомагають перетравлювати жирну їжу.

Маргеланская (зелена) редька відрізняється відсутністю гіркоти, і вона не зашкодить тим людям, у яких є проблеми зі шлунком. Вітамінів в ній міститься менше, ніж в чорній, але з'їсти її якнайбільше, завдяки приємному смаку.

Дайкон (японська) редька має самий ніжний смак, в ній є речовини, які захищають організм людини від поганої екології. Вітамінів в ньому небагато, але зате немає і пестицидів, які дайкон не бере до себе з удобреному грунту.

Редиска, так, тут мова йде про звичайнісінької редисці, яка представляє собою всього лише карликову скоростиглу редьку. Вона корисна вмістом речовин, які стабілізують наявність цукру в крові.

У яскравому забарвленню редиски міститься рослинний барвник антоціан, що знижує ризик виникнення онкології. Якщо говорити про те, коли садити редьку - час її посіву визначається особливостями сорту. Ранні дрібноплідні сорти висівають в ті ж терміни, що і редис, в березні.

Ті сорти, які вживають в їжу влітку, значно більші за розмірами. Їх саджають в квітні або травні. Осінні сорти можна садити на початку липня, а зимові, які ви зможете зберігати, потрібно садити не пізніше 20 червня, оскільки їх коренеплодів потрібно дати можливість повністю визріти. Відмінний сорт зимової редьки «Кругла чорна». Вегетація цього овоча досить тривала, становить 15-17 тижнів, тому ви можете самі розрахувати правильний термін висіву зимової редьки, враховуючи кліматичні умови вашого регіону.

Як виростити редьку

Постараємося створити нашої редьці найкращі умови на своїй ділянці. Вона вважає за краще грунту некислі, супіщані або суглинні, пухкі.

Холодні і важкі грунту їй не сподобаються, але якщо ви внесете компост з розрахунку 3-4 кг на 1 кв. м. на малопридатну грунт, редька це оцінить. Свіжий гній вносити не можна, тому що овоч виросте дуплистими. Редька любить сонце, затемнення вона не виносить, грунт повинен бути пухким, глибоко перекопати, але не сухий.

Можна внести в грунт торф, він дозволить редьці поліпшити її структуру. Коли садити редьку, ми вже знаємо, тому буде визначатися з термінами самостійно. Залежно від сорту редьки і клімату, в якому їй належить рости. Насіння загортають в грунт на глибину 2 см.

Висівати їх треба в борозенки, стежте за тим, щоб земля при посіві не пересихала, після висіву насіння добре полийте грядку. До появи сходів намагайтеся підтримувати грунт на грядці у вологому стані.

Як тільки з'явилися сходи, їх потрібно прорідити. Друге проріджування проводять приблизно через місяць. В результаті його проведення, відстань між рослинами в ряду повинна становити 15 см. Видаляють і ті рослини, на яких з'являється стрілка.

Редька любить воду, і навіть короткочасне підсушування грунту обов'язково позначиться на її врожаї. Вона відразу ж почне випускати квітконоси, якщо буде допущено повне пересихання грунту на грядці. Їй необхідні й підгодівлі, їх потрібно проводити із застосуванням мінеральних добрив.

Зараз є дуже непогані добрива, які призначені спеціально для коренеплодів, наприклад, «Агрікола-4», «Дарина-6» і багато інших. Підживлення проводять двічі за сезон, першу в фазі 3-4 справжніх листочків, другу приблизно через місяць після першої - в цей час у редьки формуються коренеплоди. Ранню редьку підгодовують, коли повністю розгорнуться сім'ядольних листочки, наступна підгодівля проводиться через тиждень.

Після поливу і дощу грунт в грядках необхідно рихлити, коріння редьки мають потребу в кисні. Ми з'ясували, коли садити редьку, як за нею доглядати, тепер треба дізнатися, як її зберегти до весни. Ближче до осені потрібно постежити за тим, щоб ранні заморозки не пошкодили коренеплоди.

Треба постаратися прибрати овоч на зберігання вчасно. Якщо прибрати його занадто рано, він буде погано зберігатися, але ж ми вирощували його для того, щоб редьки вистачило на всю зиму і ранню весну.

Збирання редьки, також як і всіх коренеплодів, треба проводити в суху погоду. Для зберігання відбирають овочі не більше 4-6 см в діаметрі, тому що невелика редька краще зберігається. Грунт з вирваною редьки акуратно обтрушують, бадилля треба зрізати, а ще краще - скрутити.

Треба провести вибракування коренеплодів - будь-яке, саме незначне їх пошкодження взимку призведе до загнивання, тому відбираємо неушкоджені екземпляри. Приміщення для зберігання редьки не повинно промерзати, але високої температури в ньому також бути не повинно. Оптимальний варіант для зберігання цінного овоча + 1С, +2 С. Добре зберігається редька в буртах до 30 см, пересипана піском.

Можна зберігати її і в ящиках, без піску. Але в піску вона краще збережеться.

Чим корисна редька

Редька середніх розмірів містить добову норму вітаміну С. Вона зміцнює стінки судин, покращує травлення, сприяє профілактиці дисбактеріозу.

У ній багато вітамінів групи В, які допомагають людині справлятися зі стресами і добре засвоювати нову інформацію. Її рекомендують для раціону при сечокам'яній хворобі, подагрі і при відсутності апетиту. Але надмірно захоплюватися цим овочем теж не слід, особливо якщо у вас є гастрит з підвищеною кислотністю або виразка шлунка.

Редька принесе користь:

  • Її потрібно вживати любителям фастфуду, оскільки в ній є корисна речовина холін, знижує рівень холестерину в крові;
  • Якщо необхідно підвищити апетит, редька буде незамінною, так як вона є засобом, що збуджує апетит;
  • Тим людям, яким доводиться багато працювати, допоможе магній, його в редьці дуже багато - ви будете не так втомлюватися і зумієте зберігати спокій в кризових ситуаціях;
  •  людям, які часто хворіють на простудні захворювання, допоможуть фітонциди, що містяться в редьці - вони знищують мікроби, а ефірні масла, які надають редьці гостроту і гіркоту, дозволять швидко впоратися з кашлем і очистити бронхи.

Але і це ще не все відомості про джерелі вітамінів, яким є редька. З'ясувавши, коли садити редьку, щоб отримати хороший урожай, як за нею доглядати і зберігати її, треба дізнатися, де ж живуть вітаміни і мікроелементи в коренеплоди, а вони в ньому розподіляються нерівномірно. Близько до бадиллі розташоване сховище вітамінів С, в самій бадиллі вітаміну С теж багато, а в шкірі редьки - найбільше зміст аскорбінки, тому намагайтеся зрізати шкірку якомога тонше. Серцевина коренеплоду багата клітковиною, яка поліпшує травлення, і служить живильним середовищем корисним мікробам, які живуть в кишечнику.

В середині редьки багато рослинних цукрів, необхідних для правильної роботи серця. Хвостик овоча теж повинен йти в їжу - тут найбільше ефірних масел, що підвищують апетит і зміцнюють імунітет. Ось такий знаменитий і корисний овоч може з успіхом рости в російських городах і піклуватися про ваше здоров'я.

Схожі пости:

  • Як доглядати за цибулею і чим його... Робота на городі багатьом людям доставляє ні з чим незрівняне... Як зробити компостну яму Компост - відмінне добриво для саду. Його можна зробити самостійно, ... Як садити газонну траву Робити газони беруться багато. Але, як садити газонну траву, знають... Чим удобрювати огірки Чим удобрювати огірки? Подібним питанням задаються багато починаючих садівники і... Де міститься білок Для того, хто піклується про своє здоров'я, дуже важливо знати, ...

Багато садівники-городники не знають, як і коли саджають редьку. Однак цей овоч дуже цікавий і корисний. Існують зимова та літня різновиди культури.

У кожної з них свої особливості вирощування. Коли садити чорну редьку Зимові сорти висівають в липні місяці. Для цього роблять на грядці борозенки.

Коли садять редьку, грунт спочатку рясно зволожують, а потім вже висівають насіння на глибину 2 см. Після цього знову поливають. Земля повинна перебувати у вологому стані до появи паростків.

Перший раз редьку проріджують, коли зійдуть сходи. Приблизно через 3 тижні проріджують ще раз. Поступово проведення даної процедури забезпечить відстань між сходами в 15 см. Воно є оптимальним. Буває так, що редька починає давати стрілу.

Такі коренеплоди слід видаляти. Протягом усього вегетаційного періоду рослина необхідно поливати і підгодовувати органікою. Після утворення коренеплоду чорна редька потребують багато води. Коли садять редьку, враховують це.

Існує одна цікава особливість. Після утворення коренеплодів необхідно їх розгойдувати для надання більшої соковитості. Бічні корені при цьому обриваються, а плід отримує більше харчування.

Прибирання, зберігання, корисні властивості Забирають коренеплід до настання заморозків пізньої осені. Після того як редька буде викопана, потрібно обрізати бадилля і довге коріння. Зберігається вона дуже довго.

Чорна редька має цілющі властивості, тому її так люблять городники. Вона містить фітонциди, які вбивають хвороботворні бактерії і віруси. Редька з медом є відмінним засобом від простуд і бронхітів.

Коли садити редьку маргеланской На відміну від чорної редьки, маргеланская не має гіркоти, вона дуже соковита і скоростигла. Коренеплід забарвлений в зелений колір. Багато садівники цікавляться тим, коли саджають редьку маргеланской.

Оптимальний час для цього - середина червня. Однак потрібно не прогавити і вчасно її прибрати. Якщо своєчасно цього не зробити, вона стає порожній усередині.

Маргеланская редька чуйна на компост, а ось гній не переносить. Садять її таким же способом, як і чорний сорт. При появі сходів потрібно посипати редьку золою для відлякування шкідників.

Проріджувати її слід при гніздовому посіві на другу декаду після появи сходів. Самі хирляві, що не мають зеленого забарвлення рослини необхідно видаляти. Коли коренеплоди досягнуть п'ятисантиметрову діаметра, потрібно знову прорідити їх, залишивши найперспективніші.

Догляд як за редькою чорної: прополка, підживлення і полив. У міру зростання коренеплодів можна виривати їх і вживати в їжу. Маргеланской сорт заморозків не жахається і добре їх переносить.

Перед прибиранням плодів приминають бадилля. Зберігають їх, як і всі коренеплоди, в сухому вентильованому підвалі або сараї. Існує ще один різновид маргеланской редьки - рання.

Даний сорт є річним. Тому його садять навесні (квітень або травень, в залежності від клімату). Рання редька дуже багата корисними речовинами: ефірними маслами, мінералами, вітамінами (особливо каротином), амінокислотами.