Вирощування солодкого перцю в теплиці :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Розсада » Вирощування солодкого перцю в теплиці

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Вирощування солодкого перцю в теплиці

Вирощування солодкого перцю в теплиці.

24июн 2014Опубліковал: Любов РодімкінаВ категорії: Сад, город

Вирощування солодкого перцю в тепліцеЧтоби виростити соковитий, вітамінний, солодкий перець в теплиці - потрібно знати деякі хитрощі і моменти. По-перше, чому в теплиці? Тому, що в цій статті мова піде про вирощування перців в середній смузі Росії, або, як ми називаємо, «в зоні ризикованого землеробства» .По-друге, чому хитрість? Тому що вирощуємо перець кілька років, і є деякі спостереження, які, не знаючи, можна упустити, а виправити буде важко. А по-третє, в рамках невеликої статті, коротко і без води опишу весь процес Вирощування солодкого перцю в теплиці .

 Посів насіння і пересадка розсади.

Час посіву - Середина березня .У теплиці земля вже відтанула, насипаю в пластмасовий довгий ящик землю, 1-2 дня земля гріється будинку. Поливаю, висівають насіння на відстані 1-2 см один від одного. Сходять насіння досить довго, але я не поспішаю.

Сонячний день буде більше і розсада моя стоїть підвіконні південного боку будинку, і мої перці наздоженуть ті, що сіяли в лютому. Як з'являться 2-4 справжніх листочки - розсаду потрібно пікірувати, т. Е. Пересадити більш вільніше. На зображенні в такому ящику у мене вміщується 10 перців (5 штук в два ряди).

Ящиків, звичайно, буде потрібно більше. Пересадку (пікіровку) робимо ввечері.

Висадка в теплицю.

На підвіконні, особливо в сонячні дні, розсада перцю зростає стрімко швидко. Уже з'являються квітки, і навіть зав'язуються плоди, перцю тісно, ​​а висаджувати, ніби як зарано, то біш ще холодно на вулиці. Висаджувати розсаду перців в тепліцуЛічно я висаджую в теплицю приблизно числа з 10 травня.

Але можна і раніше, якщо погода стоїть досить тепла. У разі холодних ночей, але не заморозків, розсада витримує, якщо висадили, і обіцяли заморозки, краще додатково на ніч накрити плівкою, поставивши дуги. Але я не поспішаю висаджувати, нехай краще розсада в тісноті «помучиться». Зате після висадки «на свободу» розсада радує своїми швидкісними розвитком. Перед висадкою землю бажано удобрити гноєм, але при висадці бути акуратним, так як дотик коренів до гною може привести до загибелі рослини, через те, що «згорять» коріння. Висаджувати, природно, теж треба ввечері.

Зростання перців і формування плодів.

Для росту перців і формування плодів потрібен полив і підгодівля. Годую я їх «натуральними» добривами, і не використовую хімічні. Тобто, розбавляю гній в воді (1-2 відра на 100л води), витримую 3 дні. Потім беру літр розчину на 10 л лійку води.

І поливаю. Раз на 7-10 днів такої підгодівлі буде достатньо. Увага! Якщо плоди наливаються занадто швидко і їх багато, вони можуть обламати стебло.

Тому необхідно якось їх підтримувати, щоб вони своєю вагою «Не переломили сук, на якому сидять». На зображенні трохи вище видно, як я натягнула шпагат між кілочками, і налівшіеся плоди буду класти і кладу на ці мотузочки. Ідеальним пристосуванням для підтримки налівшіхся плодів буде, звичайно, Шпон, зараз такі можна купити на відповідних ринках і в магазинах садівництва.

Хвороби перців.

Найпоширеніша хвороби - гниття молодих плодів перців. Причому загнивати вони починають на багатьох кущах і по кілька штук відразу. І основна причина такого загнивання криється в катастрофічному браку кальцію.

В такому випадку зазвичай радять кальцієві добрива, але, так як я не є прихильником хімічних добрив, я використовую вапняну (доломітове) борошно. Продається така мука в мішках, можна купувати сміливо, так як це цінне добриво для багатьох овочевих культур. Так ось, цієї борошном я рівномірно посипаю землю навколо рослин, всіх, що ростуть в теплиці. Потім поливаю. Загнили плоди треба обов'язково обірвати і викинути. Цього разу мої перці щось так стрімко росли, що я упустила або забула цей важливий момент.

І результат ви бачите на зображенні. Але я вчасно помітила, як мої перці сигналізують про нестачу продовольства. І вдосталь задовольнила їхні потреби. Тут теж є свої хитрощі: коли зривати плоди?

Тут треба дивитися по обстановці, якщо занадто багато плодів висить на одній гілці, то краще найбільші зняти ще зеленими. Вони і такі смачні. Якщо не дуже багато плодів - краще дати їм почервоніти (або пожовтіти) прямо на гілці.

Під час заготовок я так само зриваю дозріли і недозрілі перці. Все залежить від ситуації.

Висновки.

Отже, основні секрети вирощування перців в теплиці:

 • Розсаду вирощуємо на сонячній стороні; висаджуємо в теплицю, коли немає загрози заморозків; підгодовуємо гноєм і доломітового борошном; підтримуємо всякими пристосуваннями наливаються плоди; насолоджуємося екологічно чистої, вирощеної своїми руками, корисною і смачною продукцією.

Завантаження...

Восени землю варто підготувати наступними діями:

 • Подрібнити рослинні залишки; удобрити землю фосфорними і калійними добривами; зорати грунт на глибину до 30см; здійснити планування землі;

Навесні підготувати землю наступним чином:

 • Виконати боронування грунту, яке дозволить закрити вологу і вирівняти землю; перед посадкою розсади прокультивувати землю до 15см в глибину; перед висадкою розсади обробити грядки триходермин, щоб знищити спори патогенних грибів.
 • Посадка

  Посадку розсади в грунт краще проводити в похмурий червневий день або ближче до вечора в звичайний день. Період для посадки у відкритий грунт триває з кінця травня і до середини червня. Якщо прийнято рішення вирощувати солодкий перець в теплиці, то кращим часом для цього буде початок квітня. Рослини розміщують в лунки, відстань між якими має бути 50-60см, відстань між грядками - 60см. Після закінчення висадки розсади солодкого перцю в грунт, грядку з рослинами рекомендується прикрити плівкою, що прискорить процес прийому і початок зростання.

  Подальший догляд

  При вирощуванні солодкого перцю, не можна забувати про те, що ця рослина достатня крихке і піддається обламування не тільки листя при необережному поводженні, але і цілих гілок. Подальший догляд і технологія вирощування перцю солодкого зводяться до своєчасного поливу рослини, прополюванні грядок, підгодівлі й підв'язки. Якщо відбувається вирощування солодкого перцю в теплиці, то при висадці розсади відразу встановлюються кілочки, щоб уникнути травмування рослини пізніше. Перець в перші півтори - два тижні виглядає трохи подвял, але не варто лякатися - це його нормальний стан.

  Дуже важливо в цей момент не "залити" рослина. Ваш догляд за овочем на даному етапі полягає в акуратному розпушуванні грунту навколо рослини, і, таким чином, в забезпеченні його додатковим киснем. Полив при вирощуванні цієї культури до появи цвітіння проводиться двічі на тиждень, після появи квіток, зав'язі і росту плодів - стає більш рясним, і проводиться обов'язково під корінь, бажано теплою водою (приблизно 22С). Ідеальним видом поливу вважається крапельний спосіб. Підживлення в період вегетації рекомендують проводити як мінімум тричі. В якості добрива використовують деревну золу і свіжий коров'як в поєднанні з травами. «Прикорм» готують за наступним «рецептом»:

  • Вода - бочка;

  Вирощування солодкого перцю в теплиці - 5 основних правил

  Солодкий перець, незважаючи на примхливий характер, давно став завсідником мого городу. Вирощую його в плівковій теплиці. За довгі роки дружби з вітамінним королем поступово вивчила його біологічні пристрасті і на практиці освоїла основні моменти догляду.

  За це лощену франт стабільно обдаровує яскравим і багатим урожаєм.

  Менше стресів - більше урожай солодкого перцю

  При догляді за перцем важливо 'уберегти його від стресових ситуацій. Упущення в догляді за рослинами часто бувають непоправними. Причиною осипання квіток і зав'язі, формування дрібних і безнасінних плодів - «пуфів» можуть стати:

 • Низькі і високі температури, перепад їх, брак світла (особливо на початку росту); нестача вологи під час цвітіння і зав'язування плодів; перевантаження рослини плодами.
 • Для благополучного існування перцю необхідний дбайливий і грамотний догляд.

  П'ЯТЬ КЛЮЧОВИХ МОМЕНТІВ АГРОТЕХНІКИ

  1. Kaк поливати ПЕРЕЦ підкажуть ЛИСТЬЯ На вимогу до вологості грунту перець займає проміжне положення між огірками і томатами.

  При підвищенні температури йому потрібно більше вологи, як і огіркам, а при зниженні досить «помідорного» рівня. Нестача води перець переносить так само болісно, ​​як і її застій, особливо в холодну погоду. Тому головна запорука успіху - підтримання грунту в помірно вологому стані.

  Поки розсада не прижилася, перець поливають рясно, коли приживеться і піде в зростання, починають поливати рідше і невеликими дозами. Болгарські овочівники називають такий полив тонким. А потреба в воді визначають по самому перцю.

  Точніше, за його листю: ​​якщо вони потемніли на всій рослині, пора вирушати за лійкою. До цвітіння перці можна поливати дощиком. У період цвітіння і плодоношення воду ллють тільки під корінь. Розгромна замовна стаття зав'язь у перцю спочатку зростає в довжину, потім в ширину і тільки в самому кінці починають потовщуватись стінки.

  Якщо саме в цей момент не забезпечити перець потрібною кількістю вологи, плоди можуть вийти тонкими, сухими і дрібними. Велика кількість вологи в цей період привертає слимаків, здатних (якщо не вжити заходів) моментально зіпсувати урожай. Просте засіб від цього слизького шкідника - 0,5 склянки 9% - ного оцту на 10 л води.

  Рослини і грунт під ними обприскують ввечері, коли слимаки і направляються на годівлю. Важливо знати: При високій вологості погано запилюються квітки. Перці добре відгукуються на розпушування грунту.

  Приплив повітря до коріння прискорює їх ріст і розвиток, тому так важливо не допустити утворення кірки на посадках перцю. Перше розпушування (на глибину 5-10 см) зазвичай проводжу після того, як рослини рушать в зростання. Чекаю, поки зміцниться коренева система, до цього пухкому грунті тільки в міжряддях.

  Наступні - після кожного поливу або дощу, коли грунт просохне, але ще не встигне утворитися тверда кірка. У період масового цвітіння перці підсапую, у вологому і пухкому грунті плоди наливаються на очах. Багато городників мульчують грунт під перцями соломою або скошеною травою. Я цього не роблю, просто підсипаю перегній, інакше починають сильно долати слимаки. Багато городників мульчують грунт під перцями соломою або скошеною травою.

  Я цього не роблю, просто підсипаю перегній, інакше починають сильно долати слимаки. Читайте також: Солодкий перець - вирощування і сорту 3. підгодовують ПЕРЕЦ ПОТРІБНО РЕГУЛЯРНО Я зазвичай підгодовую перець не менше трьох разів.

  Першу підгодівлю поєдную з першим розпушуванням грунту. Використовую то, що є: розчин коров'яку (1:10) або пташиного посліду (1:15), т. К. Вони мають все, що потрібно молодим перчик. Або трав'яний настій з додаванням на 10 л розчину по 1 ст. ложці нітрофоски.

  Витрачаю по 2 л на 1 кв. м насаджень. Якщо органіки немає, підгодовую перці наступним розчином: на 10 л води - 2 ч. Ложки карбаміду і 2 ч. Ложки суперфосфату. Під кожен кущик вношу приблизно 1 л суміші. Другу підгодівлю роблю під час масового цвітіння перцю.

  До 10 л розчину пташиного посліду, коров'яку або трав'яного настою додаю 1 ст. ложку повного мінерального добрива (краще містить мікроелементи: Кемира-універсал, Агрікола №3, Растворин), витрачаю 1 л під рослину. Якщо органіки немає, готую такий розчин: на 10 л води - 1 ч. Ложка сульфату калію, 1 ч. Ложка карбаміду і 2 ст. ложки суперфосфату.

  Дозування - як і при першій підгодівлі. Третю підгодівлю проводжу, коли плоди стають розміром з волоський горіх. Застосовую тільки мінеральні добрива: в 10 л води розчиняю по 2 ч. Ложки суперфосфату і калійної солі.

  Замість них можна використовувати золу. Посилання по темі: Як правильно вирощувати перець 4. ЯКЩО ПОЧАЛАСЯ сидячий страйк Перша половина літа видалася не надто сприятливою для городніх культур: похмура, дощова і прохолодна.

  Недолік сонечка явно позначився на зростанні і розвитку перцю. Навіть під плівковими укриттями і на добре заправлених грядках він відчуває себе не дуже. Це добре помітно по блідо-зеленим нижнім листю і сидячий страйк (застиглому зростанні) рослин.

  Воно і зрозуміло: через холод коренева система працювала слабо, перці голодують. У таких випадках застосовують позакореневе підживлення. При відставанні в рості використовують сечовину (0,5 ч. Л. На 5 л води), витрата розчину - 1 л на 10 кв. м посадок.

  Можна підгодувати рослини гнойової рідиною, розведеної водою у співвідношенні 1: 5. При осипання квіток і зав'язі - борну кислоту з сульфатом магнію (по 2 г на відро води). Досить одного обприскування на початку цвітіння. При слабкому цвітінні і поганому наливанні плодів - витяжкою суперфосфату (1 ч. Ложку заливають 5 л гарячої води, настоюють добу) .Перци добре відгукуються на підгодівлю золою: 2 ст. ложки золи заливають 3 л води, залишають на 2-3 дня, час від часу помішують, потім проціджують і використовують. У період росту плодів при вершинної гнилизни - розчином кальцієвої селітри (1 г на 1 л) 1-2 рази на тиждень.

  Ефективна підгодівля під корінь розчином з 1 ст. ложки кальцієвої селітри + 1 ст. ложки сірчанокислого калію на 10 л води (по 0,5 л на рослину). Позакореневе підживлення - більш радикальний, оперативний спосіб підживлення.

  Це свого роду «швидка допомога» рослинам в критичній ситуації. Читайте також: Як виростити великий перець - поради дачнікамПомочь рослинам пережити несприятливий період може обприскування Новосіль (0,5 мл на 3 л води, витрата - 3 л на 100 кв. М).

  До його розчину можна додати Бутон, Зав'язь, цитов, Уніфлор-бутон, Уніфлор-зростання або знергію (1 капсулу розвести в 5 л води) з додаванням 1 ч. Ложки сечовини. Обприскують в теплий день з температурою повітря не нижче 20 * С. Можна дати позакореневе підживлення добривами Уніфлор-бутон або Флорист - 2 ч. Ложки на 10 л води, вони містять основні елементи харчування і мікроелементи.

  Або ж карбамідом (30-40 г на 10 л води) або кальцієвої селітрою (10-15 г на 10 л води). 5. ФОРМУВАННЯ перцю - ПРОСТОЇ Висаджують в основному скоростиглі сорти перцю, які не потребують ні підв'язки, ні складного формування.

  Тільки видаляю всі пасинки нижче першого плода та регулярно вирізаю отплодоносившие і безплідні пагони. У кубовидності сортів прибираю ще й королівський квітка (інакше рослина віддасть всі свої сили на формування одного-єдиного плода), а також всі потворні плоди. Перші плоди, щоб не перевантажувати рослини прибираю в стадії технічної стиглості.

  Тоді друга, більш потужна хвиля врожаю встигає дозріти на кущах. У серпні, приблизно за місяць до кінця вегетації, прищипую всі крапки росту, залишаючи по два листа над кожною зав'яззю. Насіння заготовлюю з вподобаних мені перців. Намагаюся посадити якомога більше різнокольорових. Автор Н. Солонович, вчений агроном Фото автора

  Нижче інші записи по темі "Дача і сад - своїми руками"

  Перець є справжнім джерелом вітамінів і одним з найулюбленіших овочів у городників у всьому світі. Але якщо влітку солодкий перець можна купити буквально за копійки, то в іншу пору року в магазинах і на базарах він коштує цілий статок. Саме тому вирощування перцю солодкого в теплиці дозволить вам істотно заощадити на улюбленому овоче. Колір перцю залежить не тільки від зрілості, а й від сорту.

  Вибір сорту для вирощування перцю в теплиці

  Розсада перцю вирощується в невеликих горщиках, насіння сіються на глибину від 0,6 до 1,2 см. У різних сортів даної культури відрізняється як забарвлення, так і форма плодів. Плоди перцю можуть мати широку або подовжену конусоподібну форму, кулясту або вигнуту, форму куба або призми. Маса плодів може варіюватися від 50 до 200 г, а довжина доходити до 30 см. Забарвлення їх може бути різною, в великій мірі вона залежить від зрілості: від блідо-зеленого до фіолетового, а вже у стиглих плодів колір може бути і коричневий, і жовтий, і червоний. Найпопулярніші сорти солодкого перцю для вирощування в теплиці це:

 • «Негоціант» - ранній сорт з плодами червоного кольору прізмовідной форми. «Ніжність» - ранній сорт з ніжною м'якоттю, плоди його червоного кольору і пірамідальні за формою. «Нічка» - середньостиглий сорт з пірамідальними плодами яскравого червоного кольору. «Оленка» - середньоранній сорт з пірамідальними плодами яскраво-червоного кольору. «Буратіно» - ранньостиглий сорт з гладкими, трохи ребристими плодами конусовидно-подовженої форми червоного кольору. «Помаранчеве диво» - ранньостиглий сорт з кубовидної плодами яскраво-жовтого кольору. «Вінні-пух» - ранньостиглий сорт солодкого перцю з плодами конусоподібної укороченою форми червоного кольору. «Ластівка» - середньоранній сорт з плодами червоного кольору конусоподібної форми. «Каліфорнійської диво» - середньоранній сорт з достатньо великими плодами призматичної форми червоного кольору.
 • Вирощування розсади солодкого перцю

  При появі 2-5 листків, розсаді потрібно підсвічування з переважанням променів синього спектра. Для вирощування розсади солодкого перцю в теплиці насіння потрібно сіяти ще в кінці лютого. Безпосередньо перед посівом в грунт їх потрібно обробити:

  • Насіння знезаражуються в 1% розчині марганцівки протягом 30 хв, після чого ретельно промиваються водою, насіння необхідно обробити стимулятором росту; щоб убезпечити саджанці від можливих грибкових захворювань, насіння бажано обробити протигрибковими препаратами, які можна придбати в спеціалізованому магазині для садівників.

  Вирощування перцю солодкого завдяки правильній обробці насіння в майбутньому не потребують зайвих витрат часу і коштів. Після ретельної обробки насіння традиційно сіються в окремі горщики невеликих розмірів, на глибину від 0,6 до 1,2 см. Пророщувати їх необхідно при температурі близько + 25-30 ° С.

  Сходи повинні з'явитися вже на 4-й день, після чого температуру на цілий тиждень можна знизити до + 18 ° C. Зниження температури робиться для того, щоб рослини не почали занадто швидко витягатися. Після цього температура знову підвищується до + 22-28 ° С.

  Повернутися до змісту

  Підживлення для розсади солодкого перцю

  Перший раз тепличну культуру потрібно підгодовувати лише тоді, коли на розсаді буде видно по 3 листочка. Для підгодівлі береться 125 г суперфосфату, 50 г сечовини і 30 г калійної солі, все змішується і розчиняється в 10 л звичайної води. Після підживлення розсаду необхідно полити.

  Коли у розсади з'явиться 2-5 листків, їй знадобиться підсвічування з переважанням променів синього спектра. Найкраще це підсвічування тримати включеною протягом 12 год на добу.

  Другу підгодівлю потрібно проводити, коли у перцю вже є по 4 листочка. Коли у перців вже буде по 7-8 листків, їх харчування повинно бути особливо хорошим, так як в цей час формуються органи квітки, які впливають на весь майбутній урожай. Завдяки систематичній підгодівлі можна виростити великий урожай без особливих зусиль. Всього ж за час вирощування розсади в горщики потрібно буде підсипати грунт всього 2 рази.

  Повернутися до змісту

  Шкідники і існуючі хвороби

  Щоб захистити рослини перцю в теплиці від попелиці та павутинного кліща, рослини необхідно обприскувати інсектицидами швидкого розкладання, такими як карбофос або кельтан. Захворювань у даної культури не дуже багато, тому вирощування перцю не приносить особливого клопоту садівникам.

  Якщо перцю не вистачає вологи, на поверхні плодів окремі ділянки западають всередину плода і набувають неприємного сіро-коричневий колір. Після цього плід починає розм'якшуватися і покриватися сірою гниллю.

  З цієї причини даної культури необхідно забезпечувати регулярний полив. Саме через постійно потрібного поливу вирощування солодкого перцю стає неможливим в місцях, де відсутній постійний доступ до води. Після того як рослина досягне 15 см у висоту, у нього потрібно прибрати верхню точку росту, залишивши 3-4 бічних втечі. Якщо є необхідність, перець вирощується на опорах. Деякі городники дозволяють перцю рости у відкритому грунті з липня (теплиця в теплих регіонах в цю пору року вже не потрібна). Як відомо, плоди збираються з кущів у міру необхідності ще зеленими, так як вони цілком можуть дозріти вже без підживлення від рослини. Також солодкий перець поділяють по висоті куща:

  • Низькорослий (до 50 см); високорослі (150-200см).

  Якщо ви плануєте вирощувати солодкий перець без парника і теплиці, на звичайній грядці, то вам підійдуть такі сорти як, «Сластьона», «Козачок», «Геракл» та інші сорти. Такі сорти болгарського перцю як «Акорд», «Альоша Попович», «Веснянка», «Дельфін», «Зорька», «Їжачок» та «Фіолет» досить стійкі до різких температурних перепадів. Для того щоб солодкий перець в парнику не тільки виріс, але і дозрів, краще вибрати низькорослі скоростиглі сорти або гібриди, такі як «Біанка», «Ерошка», «Юнга», «Бірюза», «Венти», «Вікторія», « Геракл »,« Довірливий »,« Фламінго »,« Золотий ювілей »та інші. Всі вони повинні бути не тільки скоростиглими, але також відрізнятися стійкістю до зниження температури і різних захворювань. Якщо ж у вас хороша засклена або полікарбонатна теплиця з теплими грядками або можливістю обігріву, то ви можете вирощувати практично будь-які сорти перцю солодкого для теплиці, навіть високорослі, товстостінні великоплідні гібриди пізнього строку дозрівання. Такі сорти раннього та середнього терміну дозрівання «Ілля Муромець», «Помаранчеве диво F1», «Гравець», «Зелене диво», «Карапуз» добре показали себе в умовах неопалюваних теплиць.

  Висадка солодкого болгарського перцю в грунт в теплиці

  Який сорт перцю вибрати?

  Сортів перцю зараз безліч і кожен садівник вибирає найбільш сподобалися йому за кольором або формі. Багато городників, купуючи насіння, замислюються про те, чи варто садити різні сорти солодкого перцю для теплиць або ж висадити один єдиний. Все залежить від потреб вашої родини і того, наскільки ви любите цю культуру. Якщо ви хочете протягом усього літа і до середини осені радувати себе соковитими і смачними перцями, та й зберегти на зиму десяток баночок з різними соліннями і маринадами з болгарським перцем, то краще вибрати кілька сортів різного терміну дозрівання і різних по висоті, кольором і формою. Незалежно від того який солодкий перець для теплиць сорту ви виберете для вирощування, існує загальні правила і рекомендації з вирощування розсади перцю і подальшого догляду за рослинами.

  Як виростити розсаду солодкого перцю

  Вирощування перцю солодкого в теплиці починається з підготовки і висівання насіння на розсаду. Дана овочева культура в наших умовах може бути отримана тільки розсадним способом. Давайте, в загальних рисах, розглянемо всі етапи вирощування солодкого перцю призначеного для висадки в закритий грунт.

  Підготовка і посів насіння солодкого перцю

  Слід відразу зазначити, що насіння солодкого перцю мають максимальну схожість тільки в перший рік після збору. З кожним наступним роком зберігання відсоток схожості значно зменшується. Висівають насіння болгарського перцю на розсаду, як правило, в кінці лютого, початку березня. Обумовлено це тим, що насіння цієї овочевої культури досить довго проростають: від тижня до одного місяця. Перш ніж висівати насіння в грунт, потрібно провести кілька підготовчих робіт:

  • Обов'язково продезінфікувати насіння в 1% розчині перманганату калію (в рожевому розчині звичайної марганцівки) протягом 20-30 хвилин, після чого промити чистою водою.

  Порада: перш ніж дезінфікувати насіння, можна відібрати найбільш сильні. Для цього треба розвести 2-3 ст. ложки звичайної кухонної солі в літрі теплої, кімнатної температури, води. Насіння опускаємо в розчин і, перемішавши, залишаємо в ньому на 5-10 хвилин.

  Слабкі та пошкоджені насіння спливуть, а сильні опустяться на дно. Плаваючі на поверхні розчину насіння викидаються, а ті, що опинилися на дні, промиваються і висушуються на чистому папері.

  • Необов'язково, але бажано, замочити насіння солодкого перцю, на добу, в розчині деревної золи або гумінових кислот, або в будь-якому стимулюючому препараті. Після замочування знову промити чистою водою і залишити «прокльовується» на блюдце, прикривши чистою вологою марлею. Необхідно стежити, щоб тканина завжди залишалася зволоженою. Після того як насіння проклюнулися, їх відразу висіваються в заздалегідь підготовлені, з добре зволоженим грунтом, контейнери або горщики. Глибина посадки не повинна превишать10 мм. Ємності з висадженими насінням накриваються склом або поліетиленовою плівкою, можна використовувати звичайні фасувальні пакети, і ставляться в тепле місце, наприклад, до батарей центрального опалення.

  Важливо: насіння перцю проростає при температурі навколишнього середовища вище +200 С. Найбільш сприятливою вважається температура +250 С.

  Вирощування розсади

  Як тільки в ємностях з'являються сходи, їх переставляють на світло, поступово знімаючи поліетилен, щоб «привчити» рослини до нових умов. Доглядаючи за розсадою солодкого перцю необхідно:

  • Своєчасно і регулярно поливати розсаду;
  • Підгодувати розсаду перців рідким комплексним добривом через 12-14 днів після появи сходів; при появі першої пари справжніх листків распикировать рослини в індивідуальні контейнери або горщики;

  Розсада солодкого перцю вважається готової до висадки в теплицю або парник у віці 60 днів і за умови, що у рослин сформувалося 16-17 справжніх листків.

  Висадка розсади в теплицю або парник

  В умовах середньої смуги висаджують розсаду солодкого перцю в неопалювані теплиці в середині травня, попередньо підготувавши грунт і створивши систему додаткового укриття, на випадок низьких нічних температур і поворотних заморозків. Важливо, щоб грунт в теплиці прогрілася до +180 С, була насичена органічними і мінеральними добривами і добре зволожена, так як виростити солодкий перець в теплиці можна тільки при створенні для рослин необхідного мікроклімату. Важливо: при підготовці грунту в теплиці під розсаду перців, на 1м2вносят 1-2 відра перепрілого коров'яку або компосту, 30г хлористого калію, 40 г аміачної селітри і 60 г суперфосфату. Після внесення органічних і мінеральних добрив грунт обов'язково перекопують.

  Схема посадки солодкого перцю

  Схема посадки солодкого (овочевого) перцю в теплиці залежить від розміру куща вибраного сорту. Рослини є високорослими висаджують з розрахунку 4-5 рослин на 1 м 2. При цьому відстань між саджанцями має бути не менше 40 см, а між рядами - не менше 70 см. Рослини низькорослих сортів висаджуються більш часто, з розрахунку 6 рослин на 1м2, з відстанню між ними в 30-35 см.

  Ширина між рядами витримується 70 см. Важливо: при посадці не слід заглиблювати саджанці перцю, так як побічні коріння у нього не утворюються. У разі заглиблення рослина може загнити в області кореневої шийки і загинути. При посадці розсади на постійне місце необхідно дуже дбайливо, разом із земляною грудкою пересаджувати рослини.

  Перець дуже важко переносить пошкодження кореневої системи і може довго відновлюватися після пересадки. Після того як саджанці солодкого перцю були висаджені, їх необхідно добре пролити (див. Як поливати перець в теплиці правильно).

  Додаткові укриття

  Як вже говорилося, перець висаджується в теплиці в той період, коли залишається загроза поворотних заморозків і негативних нічних температур. Саме тому так важливо передбачити можливість додаткового укриття. Для створення такого укриття можна встановити дуги і накрити їх товстою плівкою або спеціальним нетканим матеріалом.

  У теплі дні такої покривний матеріал згортається, а на ніч знову опускається на дуги. Повністю додаткове укриття прибирають після того, як загроза поворотних заморозків повністю зникне. У нашій середній смузі загроза поворотних заморозків зникає, як правило, після 10-15 червня.

  Особливості подальшого догляду

  Часто буває так, що і розсада вийшла вдала, та й в теплиці рослини прижилися чудово і цвіли рясно, але зав'язі, а тим більше плодів, які не сформували, і у городників виникає питання: так що ж було зроблено не так? Так як вирощувати солодкий перець в теплиці і отримувати хороший урожай? Розглянемо основні особливості вирощування солодкого (болгарського) перцю в теплиці:

  • Перець - рослина вологолюбна. Якщо йому не достатньо вологи, то рослина погано розвивається і скидає зав'язі. Однак і перезволоження ця культура не виносить, відразу починає хворіти. Полив перців повинен бути регулярним і здійснюватися тільки під корінь і тільки теплою, відстояною водою. Для солодкого перцю важлива не тільки зволоженість грунту, але також і вологість повітря. Для підтримки нормального рівня вологості можна проливати доріжки або ж поливати скла теплиці. При низькому рівні вологості в теплиці перець може скинути квіти і зав'язі. Сучасні сорти солодкого перцю є гібридами інтенсивного типу. Для нормального формування зав'язей і дозрівання рясного врожаю вони потребують досить частих підгодівлі. З цією метою при кожному поливі можна додавати настій коров'яку або трави, так званий «трав'яний чай».

  Порада: під час цвітіння перців їх можна обприскувати кожні два тижні розчином меду у воді. Для цієї мети в 1 л води розводять половину чайної ложки меду. Виходить одночасно і залучення в теплицю комах-запилювачів і позакореневе підживлення.

  • Коренева система перцю потребує повітрі. Якщо через ущільнення верхнього шару грунту скорочується кількості повітря надходить до коріння, рослина загальмовує своє зростання, та й урожай значно страждає.

  Розпушування грунту під перцями досить небезпечно, так як коренева система у них поверхнева і її легко пошкодити. Для цієї культури краще використовувати мульчування грунту навколо стовбура тирсою, скошеною травою, перегноєм або соломою. Шар мульчі повинен бути не менше 3 см.

  • Для солодкого перцю велику роль грає освітлення. Щоб кожна рослина отримувало необхідну йому кількість світла, кущі потрібно формувати. Як правило, на рослинах після 8-10 листа, в залежності від сорту, з'являються кілька бічних пагонів.

  Два найбільш сильних втечі залишають, а решта прищипують. Важливо періодично видаляти всі пасинки з рослини, а також все листя і пагони, квіти і зав'язі які розташовані нижче місця основного розгалуження стебла.

  • Перець рослина досить крихке, стебла і гілки у нього можуть легко зламатися.

  Для того щоб цього не сталося, рослина обов'язково підв'язують. Це стосується не тільки високорослих рослин. Гілочки низькорослих рослин можуть зламатися під вагою плодів, та й сам стовбур, при великій кількості зав'язей може підломилися.

  Поділитися в соц. мережах