Хвороби листя помідор фото :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Розсада » Хвороби листя помідор фото

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Хвороби листя помідор фото

Поширені хвороби даного виду:

 • Чорна бактеріальна плямистість. Небезпечне для розсади захворювання заноситься через грунт і насіння. Причинами є згубна вологість і спека. Листя покриваються чорними водянистими плямами. На стеблах утворюються подовжені штрихи і точки такого ж чорного кольору. На насінні бактерії можуть залишатися протягом року. Підступність захворювання полягає в тому, що розсада виглядає абсолютно здоровою на вигляд, в той час як насіння заражені бактеріозом. Так, важливо купувати якісні здорове насіння у перевірених виробників.

У перегної інфекція зберігається тривалий час і також стає джерелом зараження рослин.

 • Бура плямистість листя. Із зовнішнього боку листочки покриваються сірими і жовтими плямами, з вивороту утворюється наліт оливкового відтінку. Якщо повітря в приміщенні занадто вологий, а полив рясний, то захворювання вражає пагони блискавично. Методи боротьби все ті ж: знезараження грунту, знищення хворих рослин. Іноді допомагає своєчасне обприскування фунгіцидом, який містить у своєму складі мідь. Столбур. Джерело зараження - мікроплазменні тіла, репродуціруемие комахами-переносниками. Столбур - один з найпоширеніших недуг. Листя і стебла розсади стають рожевого і фіолетового відтінку, дрібніють і грубіють. Бактеріальна крапчатость. Збудником є ​​фітопатогенних бактерій.

Основна проблема лікування бактеріальних захворювань - відсутність ефективних антибіотиків.

Хвороби неінфекційної природи

Крім перерахованих груп захворювань є менш очевидні, але актуальні причини проблем вирощування томатів. Пов'язані вони з дисбалансом мінерального живлення. Такий вид хвороб є наслідком порушення метаболізму.

Тут мова йде не тільки про нестачу необхідних поживних речовин, а й про збалансованість мінералів в цілому. Причинами дефіциту можуть бути особливості складу грунту, що перешкоджають розщепленню і всмоктуванню корисних елементів, порушення технології посадки.

 • Недолік кальцію. Причини: невеликий обсяг субстрату, відсутність важливого елемента в мінеральної підгодівлі розсади. Симптоми: листя деформуються і бугрятся, коренева система уражається гниллю і відмирає. Дефіцит калію. Причини: надлишок кальцію блокує нормальне засвоєння калію. Симптоми: зморшкуватість молодих листочків. Залозистий хлороз. Причини: непомірне застосування марганцевокислого калію. Дефіцит заліза може проявлятися тільки у частині сортів помідор, в той час як інші будуть залишатися здоровими. Ознаки: листя молодих пагонів жовтіють, а жилки зберігають первинний колір. Недолік міді. Причини: грунт для розсади становить в основному торф. Ознаки: втрата пружності листя, ураження коренів. Недостатня кількість фосфору. Причини: постійний холод (термометр показує нижче 11 градусів за Цельсієм). Зазвичай дорослі рослини можна зміцнити коров'яком. Робити це з розсадою категорично заборонено. Азотна недостатність. Причини: відсутність досвічування розсади і її підживлення, що виражається блідістю листя.

Важливо звернути увагу початківців томатоводов на використання розсадних добрив. Всім відомо, що краще підгодовувати пагони безхлорних сумішами. Однак, якщо абсолютно виключити хлор, то його відсутність призведе до порушення водного обміну.

Листя почнуть обвисати. Щоб запобігти такому нездужання, потрібно всього лише додати жменьку харчової солі при поливі розсади. Отже, стає очевидною масштабність загрози для розсади настільки популярної культури. Але, озброївшись необхідною інформацією та ефективними препаратами, можна впоратися з більшою частиною існуючих захворювань. Більше інформації можна дізнатися з відео.

 • Увійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати залишати коментарі

Ще статті про дачу і сад

Хвороби розсади. Заходи боротьби, фото і відео

Деякі овочеві культури вирощують із розсади. Отримання здорової розсади з добре розвиненою кореневою системою без пошкодження шкідливими організмами має велике значення для подальшого розвитку і продуктивності рослин. Перерахуємо хвороби розсади і заходи боротьби.

Коренева гниль розсади. Коренева гниль поширена повсюдно. Уражаються проростки, подсемядольное коліно, коренева шийка, бічні корені. При ураженні сходів стеблинка чорніє, тоншає, загниває рослина, рослини вилягають.

Сіянці при ураженні кореневої системи жовтіють в фазі сім'ядольних листків. У фазі утворення 3-4 справжніх листків коренева шийка тоншає, викривляється, чорніє, в основі стебла утворюється різка перетяжка, як би обмежує уражену частину тканини від здорової.

Зараження рослин відбувається через кореневу систему. Патогени проникають в дрібні тріщини кори, місця механічного пошкодження або розриву тканини при утворенні бічних коренів і через кореневі волоски.

 Основні джерела інфекційного початку кореневої гнилі - це грунт, рослинні залишки. Збудники хвороби можуть бути занесені також з насінням.

Швидкому поширенню хвороби сприяє порушення правил агротехніки: беззмінне використання грунту, загущений посів, несвоєчасна пікіровка, низька освітленість, підвищена вологість і температура повітря і грунту, висока кислотність ґрунту, переростання розсади. Для придушення інфекції в насінні проводять їх термічне знезараження або протруювання. А грунт для розсади краще добре прожарити в духовці.

В'янення розсади. Ви почали помічати, що розсада починає в'янути? Збудниками в'янення є грунтові гриби. Патогени, проникаючи в кореневу систему через незначні поранення тканини, пригнічують ріст і розвиток рослин виділяються токсинами.

Першою ознакою захворювання є легке в'янення верхівки рослин або окремих листів. З'являється строкатість у забарвленні листової пластинки, млявість окремих ділянок тканини. Найчастіше втрата тургору починається з верхівки листа.

Але буває так, що буквально вся розсада за короткий час зів'яла. Можна перевірити розсаду: розріжте корінь поперек, і якщо там є кільце побуріло судин, значить вона заражена грибком.

 Залежно від умов середовища (температури і вологості повітря і грунту) відбувається раптове швидке в'янення, і потім засихання ще зелених рослин, або захворювання набуває затяжного (хронічного характеру) Часто фузаріозною або вертіцеллезное в'янення супроводжується ознаками кореневої гнилі. При прихованій формі хвороби рослини відстають у рості.

Дорослі рослини або зовсім не дають врожаю, або утворюють дрібні плоди. Для вертіцеллезного в'янення найбільш сприятливими є температура повітря 16-20 С зі зниженою вологістю.

Фузаріозне в'янення більш інтенсивно розвивається при температурі повітря 25-28 С і частіше зустрічається на кислих грунтах. Для томатів дуже небезпечно також бактеріальне в'янення, яке призводить до швидкого в'янення і засихання всього рослини, а іноді - розвивається повільно, і рослини в'януть частково, т. Е. З одного боку. Збудники хвороби зберігаються на рослинних рештках, а після їх розкладання - в грунті.

 Захисні заходи: очищення теплиць від післяжнивних рослинних залишків. Знезараження грунтів. Дотримання культурооборота. При пікіровки рослин підготовлену грунтосуміш, бажано обробити робочим розчином біопрепаратів триходерміну і Планріз.

Хворі рослини необхідно негайно видаляти, а місця їх зростання обробити фунгіцидами. Південний фітофтороз розсади. Захворювання частіше проявляється на рослинах томата, перцю, рідше огірка.

Патоген вражає коріння, прикореневу частину стебла, а також плоди. Уражені рослини не розвиваються, біля основи стебла з'являється перетяжка, нижнє листя швидко в'януть, рослини вилягають і гинуть.

Гриб може розвиватися і заражати рослини в широкому температурному діапазоні. Підвищена температура забезпечує більш швидкий розвиток гриба всередині тканини рослини.

Основним джерелом інфекції південного фітофторозу є грунт, де гриб зберігається у вигляді покояться суперечка. Захисні заходи: ретельне видалення і знищення рослинних залишків. Хворі рослини видаляють. Решта рослини підгортають.

Полив рослин проводять рідко, але глибоко по борознах між рядами. Чи не проводити в цей період позакореневих підживлень. Не допускати підвищення вологості повітря понад 70%. Несправжня борошниста роса (переноспороз).

З розсадних культур найбільш небезпечна для капусти. Захворювання викликає ложномучністоросяной гриб, який тривалий час може зберігатися в насінні.

Розвитку хвороби сприяє відносно короткий світловий день (13-14 година), знижена інсоляція, висока вологість (85-95%) і температура повітря 13-140С. Необхідно проводити термічне знезараження насіння за 5-7 днів до посіву при температурі 48-500С в розчині сірчанокислого цинку з подальшим охолодженням до кімнатної температури і підсушуванням. Дотримуватися хороше освітлення і густоту посіву при вирощуванні розсади.

Не допускати підвищеної вологості повітря. При вирощуванні розсади рекомендується застосовувати препарат Радіфарм, який є біостимулятором розвитку кореневої системи. Чорна ніжка.

Чорна ніжка - грибне захворювання. Інфекція знаходиться і зберігається в грунті. Разом з грунтом інфекція потрапляє і до нас в ящики і в паперові стаканчики, де ми з вами вирощуємо розсаду.

Варто надмірно перезволожити грунт, варто підвищитися температурі повітря в тому приміщенні, де вирощується розсада, як чорна ніжка переходить в наступ. Якщо чорна ніжка заводиться в парниках і теплицях, то грунт в таких парниках і теплицях дезінфікують спеціальними складами.

Ми ж з вами можемо знизити небезпеку цього захворювання, якщо внесемо в поживну суміш, в якій будемо вирощувати розсаду, достатня кількість деревної золи. Щоб уникнути цієї страшної хвороби, треба уважно стежити, щоб грунт в ящиках і в паперових стаканчиках, де вирощується розсада, не була надто вологою і не перегрівалася. Так само вкрай важливо для боротьби з вогкістю кожен раз після поливу підсипати до рослин трохи сухого піску.

Чорна ніжка вражає не тільки розсаду капусти. Вона може напасти і на розсаду помідорів, і на розсаду огірків, - словом, берегти від цієї хвороби треба будь-яку розсаду, вирощувану будинку, в парнику або в теплиці. Фомоз. 

Також грибне захворювання і також від нього страждає перш за все капуста. Але якщо чорна ніжка передається через грунт, то фомоз передається через насіння, тому з фомозом боротися куди легше, ніж з чорною ніжкою.

Досить насіння капусти перед посівом продезінфікувати, і небезпечного захворювання капусти можна уникнути. Якщо ви помітите, що на сім'ядолях, стеблі, листках розсади з'явилися розпливчасті плями, на яких видно чорні точки, знайте: фомоз перейшов в наступ і напав на вашу розсаду.

Допомогти хворому рослині вже важко, як і рослині, хворому чорною ніжкою. І вам залишиться тільки чекати, що буде далі.

А далі зазвичай відбувається наступне... Рослина після висадки на город починає відставати в рості, нижнє листя стають синюватими або пурпуровими, а потім дуже часто у рослини обламується стебло, як при хворобі чорної ніжки. Якщо трапиться вам прогледіти хвороба і висадити на город хворе рослина, то на цьому місці не можна буде потім висаджувати ні капусту, ні інші овочі сімейства хрестоцвітих протягом 4-5 років, бо потрапив у ґрунт грибок зберігається в ній близько 4 років.

Біла плямистість листя. Це - грибне захворювання помідорів. Хвороба вражає листя, стебла. Спочатку на нижніх листках розсади з'являються поодинокі плями брудно-білого кольору з темним обідком і чорними точками на світлому фоні.

З нижніх листків захворювання переходить на верхні, плям на рослині стає все більше, потім вони зливаються і покривають собою лист цілком. Уражені листки стають бурими, засихають і опадають. Збудник цієї хвороби зберігається в залишках хворих рослин.

Упав на землю загиблий від білої плямистості аркуш, не був винесений він вами з городу, не було знищено, і хвороба збережеться до наступної весни в грунті, а звідси потрапить на розсаду і вразить її. Щоб не допустити хворобу, не дати їй прижитися, треба при будь-якій підозрі, при першій гіпотезі, що ця хвороба заглянула до вас, видалити і знищити всі хворі листя, а потім знищити і хворі рослини.

Дуже добре допомагає стримувати майже всі хвороби помідорів марганцевокислий калій. Бура плямистість листя. Ця хвороба найчастіше вражає листя розсади помідорів. Захворювання, як і біла плямистість листя, починається з нижніх листків.

На поверхні листа з'являються жовтуваті розпливчасті плями. З нижнього боку листа в цьому місці з'являється оливковий наліт. Незабаром плями буріють і поширюються по всьому листу, а наліт з нижнього боку листа стає темно-коричневим.

Уражені листки засихають і опадають. Ця хвороба швидко розвивається при високій вологості і високій температурі. Хворі листя, а потім і хворі рослини повинні бути знищені, щоб хвороба не змогла зберігатися разом з рослинними залишками.

Уникнути цього захворювання можна, якщо весь час пам'ятати, що помідори прибутку в Європу з гірських плато Південної Америки, де завжди сухе повітря, а тому вологість для помідорів небезпечніша за все - саме в умовах підвищеної вологості і починаються багато хвороб цієї рослини. Запам'ятайте: вирощувати розсаду помідорів потрібно тільки в умовах невисокої вологості повітря, а якщо все ж вологість в приміщенні, де знаходиться розсада, надмірно висока, приміщення треба постійно добре провітрювати.

І при першій нагоді розсаду помідорів потрібно виносити загартовуватися на свіже повітря. Відмирання коренів у розсади огірків, кабачків, гарбуза.

Нерідко розсада огірків, кабачків, гарбуза у недосвідченого городника раптом починає боліти: зупиняється в рості, в'яне, а то і гине. Ви шукаєте на листках різні плями, які, на вашу думку, відкриють вам таємницю хвороби; шукаєте чорну смужку на стеблі, припускаючи, що на вашу розсаду напала чорна ніжка.

Але ні чорної смужки на стеблі, ні плям на листках розсади ви не знаходите. А рослина гине. І в усьому винні тільки ви!

Ви забули, що у огірків, кабачків, гарбуза можуть почати відмирати корені, якщо ці рослини поливати холодною водою. Але стривайте, ви завжди поливали розсаду тільки теплою водою, в чому ж ваша вина? А вина все-таки є...

Ви дійсно поливали розсаду кімнатної, досить зігрівшись водою, але потім политу розсаду посунули близько до вікна, а за вікном в цей день було холодно, холодно було і на підвіконні, і тут, на підвіконні, швидко охолов паперовий стаканчик, в якому ріс огірок ( гарбуз, кабачок), охолола земля, сира, тільки що полита, і коріння замерзли і стали відмирати. Так випадково погубили ви здорову, міцну розсаду. Ось бачите, яку увагу потрібно від кожного, хто візьметься вирощувати розсаду овочів в кімнаті на вікні.))) Відео Хвороби розсади. Здорова розсада:

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

Основні захворювання томатів, їх ознаки і способи боротьби з ними

Хвороби томатів

Для того щоб здійснювати ефективне лікування помідорів, необхідно досконально знати про всі відомі захворюваннях. Треба вміти не тільки усувати їх наслідки, а й запобігати їх, щоб максимально зберегти майбутній урожай. Нижче розглянемо найбільш популярні хвороби помідорів, їх ознаки, наслідки і найефективніші методи боротьби.

 •  Фітофтороз томатів. На сьогоднішній день важко знайти городника, який би не стикався з цією проблемою. Практично на кожній грядці можна знайти характерні бурі плями, які потроху нищать рослина. Фітофтороз томатів, лікування якого досить ефективно тільки на ранніх стадіях, не є «смертельним» ударом по урожаю, але істотно його зменшує, якщо затягнути з лікуванням. Фітофтора на томатах з'являється спочатку на кінчиках листя, після чого її можна відразу помітити на стеблах. На плодах бурі плями, листя має світлий наліт, іноді темно-сірий, в залежності від погодних умов і характеру грибкового захворювання. Фітофтора на помідорах лікується препаратом Заслін або Бар'єр (по 5-8 грам на 10 літрів води). Розбавляти препарат найкраще при температурі рідини в +30 градусів, щоб всі компоненти добре розклалися. Кладоспоріоз томатів. Дуже поширене захворювання, яке виникає на 80% городніх ділянок. Бура плямистість починає з'являтися на листках рослини, потім «нападає» і на інші органи, включаючи стебло. Пошкоджені листя перестають здійснювати фотосинтез і не дають рослині належної кількості поживних речовин. Захворювання грибкове, найчастіше виникає на ділянках, де не дотримувався правильна сівозміна, так як спори живуть в землі. Вони легко переносяться при поливі ділянки і навіть тваринами, легко прилипають до вовни і матерії. Боротися з бурою плямистістю дуже легко. Для цього достатньо буде просто знизити температуру (якщо йде розвиток хвороби помідорів в теплиці) або зменшити інтенсивність поливу. Обробити препаратом Бар'єр (8 грам на 10 літрів води). Підійдуть також і інші фунгіциди для томатів - бура плямистість виводиться швидко і безболісно, особливо якщо обприскування здійснюється на ранніх стадіях. Макроспоріоз томата. Ще одне дуже поширене грибкове захворювання, яке виникає при частому чергуванні сухого жаркого і прохолодного вологого повітря. Найбільш швидко розвивається в разі випадання роси і затяжних дощів. Гриб дуже стійкий, легко переживає збирання врожаю, може залишатися не тільки в грунті, а й на посівному матеріалі - насінні культури. Найбільш ефективні профілактичні заходи: дотримання сівозміни, жорсткий контроль посівного матеріалу і передпосівний знезараження, Рясне добриво рослин протягом усього періоду росту і обробка системними фунгіцидами. Рослини, які мають значні пошкодження, найкраще буде видалити з грядки. Альтернаріоз томатів. Коричневі плями на нижніх листках - це перша ознака захворювання. Далі уражаються плоди, стебла і навіть коріння. Пошкоджені ділянки (в першу чергу листя) чорніють і відмирають. На стеблах починає розвиватися суха гниль. Лікувати альтернаріоз досить легко, потрібно обробити всю ділянку системними фунгіцидами, підійде Бар'єр або його аналоги. Доза - 14 грам на 10-тілітровое відро води. Обробка проводиться не частіше, ніж 1 раз в 2-3 тижні. Фузаріоз. Типове для помідор грибкове захворювання, яке дуже часто виникає при недотриманні сівозміни та в холодну, вологе літо. Після того, як грибок вже проник всередину, фузаріозне в'янення томатів прогресує в спекотні дні. При нашестя грибка можна обробляти мідним купоросом, ще краще Бар'єром (підвищена доза - 18-19 грам на 10-тілітровое відро води). Тільки не забувайте, що обробку треба закінчити не пізніше ніж за 14 днів перед збором врожаю. Мозаїка томата. Вірусне захворювання, яке вражає як тепличні рослини, так і ті, які ростуть у відкритому грунті. Визначити наявність вірусу досить просто: на листках з'являються зелені і жовті плями, ділянки іноді темніють і листова пластина стає у вигляді мозаїки. У деяких випадках листя може скручуватися в трубочку або ставати зморшкуватими, якщо хвороба починає прогресувати. Природно, урожай суттєво зменшується, плоди будуть невеликі і втратять солодкий смак. Найчастіше хворіють старі сорти помідорів, які мають дуже слабкий імунітет до мозаїки. Сучасні гібриди дуже рідко піддаються впливу вірусу. Лікувати дорого і безглуздо, краще буде просто видалити уражені помідори з ділянки. Передпосівна обробка марганцівкою з калієм (1% розчин) дозволяє профілактично вирішити проблему. Стрик томатів. Вірус, який проникає в клітини рослини і руйнує їх зсередини. Лікувати його неможливо, тому найбільш ефективний метод боротьби - попередження захворювання. Розчином марганцівки необхідно обробляти ділянку перед посадкою (10 грам на 10-тілітровое відро води), потім обробити їм кожну рослину і ямки, в яке воно буде висаджуватися. Тільки таким способом можна уникнути втрати врожаю. Важливо: розчин придатний тільки у випадку з помідорами, не можна поливати їм баклажани, перець і гарбузове! Визначити вірус складно, так як симптоми дуже схожі на ті, які виникають у разі пошкодження фітофторою. Єдина відмінність - сухість листя. При стріки вони взагалі не містять соку, а при фітофтори вони мокнуть і з білим нальотом. Сіра гниль томатів. Ще один вид грибкового захворювання, який дуже любить жити на грядці при вологій і прохолодній погоді. Втрати для врожаю мінімальний, так як уражаються плоди вже після перших заморозків або коли починається сезон дощів (кінець жовтня, листопад). На плодах можна побачити невеликі бурі або яскраво-червоні плями, які потім можуть ставати водянистими і загнивати. Не варто плутати сіру гниль з фітофторозом - в першому випадку плоди, стебла, листя покриваються характерним сірим нальотом. Обробка Заслоном або Бар'єром дозволяє вирішити проблему.
 • Для ефективного лікування рослин необхідно напевно знати характер перебігу хвороби і не переплутати симптоми вірусних і грибкових захворювань. Найкраще орієнтуватися по 3-4 ознаками, для максимальної точності або скористатися допомогою лабораторії, щоб підібрати найбільш ефективний препарат для вирішення даної проблеми.

  Захворювання помідорів - найбільш ефективні методи захисту

  Врятувати помідори від фітофтори

  Для отримання великого врожаю смачних овочів необхідно застосовувати сучасні методи захисту і знати, що і коли необхідно зробити. Протягом всього процесу, від закапування насіння або розсади в землю і до збору врожаю, овочі чекають небезпеки, які можна перебороти, навіть не вступивши з ними в битву.

  Як? Профілактичними заходами! На сьогоднішній день існують агротехнічні, хімічні і біологічні методи боротьби з грибками, інфекціями і шкідниками. Розглянемо їх детальніше.

  Агротехнічний метод. Він полягає у своєчасній і правильній обробці грунту. Насамперед необхідно звертати увагу на оранку - розпушування плугом на 20-25 сантиметрів в глибину вирішить 90% всіх ваших проблем, так як грибки та комахи зимують переважно в грунті і мороз легко з ними справляється.

  Пізня оранка дозволить привернути землю і вдарити морозом прямо у вогнище шкідника! Другий важливий фактор - попередники. Ніколи не саджайте одну культуру на одному і тому ж місці кілька років - це основна помилка, яка гарантовано знизить врожайність.

  Більшість небезпек є локальними, тобто діють переважно на одну культуру і знаходяться на місці її торішнього зростання. Не бажано садити «сеньйорів» після картоплі, гарбузових і бобових.

  Кращі попередники - багаторічні трави, цибулю і огірки. Травлення грунту і насіння. Перед посадкою дезінфекція є обов'язковою.

  Обробляємо не тільки посівний матеріал, а й землю, воду і все, що тільки можна - інфекція може міститися всюди, і чим більше запобіжних заходів ви зробите, тим більше можна розраховувати на солідний урожай. Хімічний метод захисту.

  Він являє собою обробку рослин системними фунгіцидами суцільної дії. Проводити її можна не тільки при виявленні проблеми, але і для профілактики.

  Рекомендовано обробляти рослини починаючи зі стадії розсади і до моменту, коли до збору перших плодів залишається тижні 2-3. Періодичність можна вибрати самостійно в залежності від інтенсивності розмноження мікроорганізмів і комах.

  Така боротьба з хворобами томатів є найбільш ефективною на великих площах посівів, так як дає можливість використовувати техніку і істотно прискорити процес обробки. При хвороби томатів у теплиці обприскування проводити не варто, або доведеться організувати хорошу постійну вентиляцію.

  Біологічний метод боротьби - сучасні технології на варті порядку

  Останнім часом дуже популярним в Європі є використання мікроорганізмів і спеціальних антибіотиків. Їх основна перевага - абсолютна безпека для здоров'я людини і відмінна екологія.

  Городнику вдається виростити корисні, смачні овочі без будь-якого обприскування, отрутохімікатів, пестицидів, фунгіцидів, інсектицидів та інших препаратів. Найбільш популярні «захисники» грунтові гриби (переважно тріходерми). Замочені коріння розсади і оброблене насіння перед посадкою гарантують абсолютну ізоляцію від шкідливих бактерій. Компост і каніга прискорюють процес росту рослини і разом з Аренарін (препарат на основі тріходермітов) дозволяють назавжди забути про інфекційних захворюваннях помідор на грядці. Дотримуючись всіх рекомендацій і дотримуючись основні правила успішного городника, ви завжди будете збирати великі і смачні томати, а хвороби і скручування листя залишаться тільки спогадами!

  Поділитися: Головна> Город без клопоту> Хвороби і шкідники> Хвороби томатів і методи захисту від них - поради досвідчених огородніковПохожіе статті