Як висадити розсаду капусти у відкритий грунт :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Розсада » Як висадити розсаду капусти у відкритий грунт

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Як висадити розсаду капусти у відкритий грунт

Висаджувати розсаду білокачанної капусти у відкритий грунт

Коли потрібно висаджувати капусту у відкритому грунті і що для цього потрібно зробити

Вибір ділянки.

Ділянка під капусту вибирають відкритий, з родючим грунтом, рівний або має невеликі схили. Кращими попередниками для капусти є бобові і зернові культури, огірки, цибуля, коренеплоди. На одному місці капуста може рости не більше 2 - 3 років, і знову садити її на цьому місці рекомендується не раніше ніж через 4 роки. Капуста дуже вимоглива до родючості і структури грунту. Найкращими ґрунтами для неї є суглинкові з високим вмістом органічних речовин (гумусу), з нейтральною або слабокислою реакцією, хорошою влагоудерживающей здатністю.

Підготовка ділянки.

Якщо грунту кислі (рН 3,5 - 4,5), ділянка під капусту починають готувати з осені. Перед копкой в ​​сухий грунт вносять доломітове борошно, або вапно-гідратного, або порошкоподібна крейда з, розрахунку 1-2 склянки на 1 м, відразу ж перекопують і залишають до весни. Навесні на ділянку додають органічні і мінеральні добрива (з органічних - гнойовий перегній або гнійно-торф'яної компост з розрахунку 3 - 4 кг на 1 м; з мінеральних - 1 столову ложку порошкоподібного суперфосфату або нітрофоски, 1 склянка золи деревної і 1 чайну ложку сечовини на 1 м) і перекопують. Для економії добрив їх можна вносити безпосередньо в лунки перед посадкою розсади (особливо під ранню капусту) .В лунку додають 0,3 кг перегною або компосту, 1 чайну ложку суперфосфату або нітрофоски і 1 - 2 столові ложки деревної золи і ретельно перемішують з грунтом. Після цього підготовлену ділянку, а також розсаду добре поливають водою і приступають до посадки.

Посадка розсади.

Ранні сорти капусти висаджують з 25 квітня по 5 травня за наступною схемою: відстань між рядами - 40 - 45 см, відстань між рослинами в ряду - 20 - 25 см. Розсаду висаджують в похмурі дні, а при сонячній, жаркій погоді - в другій половині дня. Під час висадки розсаду заглиблюють до перших справжніх листочків. Для швидкого приживання рослини протягом 5 - 6 днів обприскують водою з лійки 2 - 3 рази на день. Сильні квітневі і травневі сонячні промені можуть викликати опіки, тому висаджену розсаду перші 2 дні затінюють. Пізні сорти капусти висаджують з 10 по 20 травня, останній термін висадки - 1 червня. Відстань між рослинами повинна бути 30 - 35 см, між рядами - 55 -60 см.

Посадка розсади білокачанної капусти в грунт, відео:

Вибір сорту для вирощування розсади капусти

Перш за все, дайте відповідь перед покупкою насіння на дуже важливі питання:

  • Ви хочете тільки влітку використовувати капусту, робити з неї, наприклад, вітамінні салати, і ви хочете її заквасити; а може бути у вас є підвал або інше сховище, де ви хочете її зберегти до нового врожаю.

Сортів цього овоча сила-силенна. Є капуста сверхранняя, яка вже встигає до кінця червня, утворюючи тугі, соковиті качани, є сорти, що достигають у середині літа, а є сорти, який прибирають тільки в кінці жовтня - вони призначені для пізнього зберігання.

Крім білокачанної, є капуста цвітна, брюссельська, пекінська, червонокачанна, савойська, брокколі, кольрабі, декоративна. Вибір сорту і виду залежить від ваших потреб.

Посів насіння на розсаду

Технологія вирощування розсади капусти однакова для будь-яких видів. Її насіння нагадують насіння редиски, все-таки вони відносяться до одного сімейства хрестоцвітних, але трохи дрібніші. Капусту вирощують переважно через розсаду.

Це вкрай холодолюбивих, світлолюбна рослина. Домашній мікроклімат для неї - абсолютний нонсенс. Жити в такому мікрокліматі вона просто не зможе.

Максимум на що вона здатна будинку - так це зійти, але вона відразу ж поляже, колір стане блідо-зеленим, потім жовтим, а потім вона пропаде. Будинки розсаду капусти не вдасться виростити.

Для неї важливий холод і світло. Тому капустяну розсаду потрібно вирощувати, грубо кажучи, майже на вулиці. Треба зробити, так званий, холодний розсадник. Як його зробити? Дуже просто. Ви берете звичайний ящик, можна навіть використовувати балконний для квітів.

Ємність для розсади капусти Посіяне насіння треба добре полити Наповнюєте його грунтом. Замочувати, прогрівати капустяні насіння не потрібно. Посіяти їх можна рядками, а можна взразброс.

Це не так важливо. Важливо після посіву злегка присипати насіння землею, притоптати легенький і обов'язково рясно полити зверху. Капуста вологолюбна рослина, тому шкоди від рясного поливу не буде. Цей ящик з посіяним насінням можна залишати вдома.

Треба принести його на дачу або винести в город. Якщо у вас ще лежить сніг, то відгрібаючи його, поставте на холодну землю ящик з посіяним насінням. Місце має бути відкрите, прогрівається сонцем.

Зверху встановлюєте дуги, натягаєте плівку. Ось так буде стояти ваш розсадник до появи сходів. Сходи з'являться днів через десять-дванадцять. Якщо ж у вас вже встановлена ​​теплиця, то розсадник заносите всередину, додаткові дуги з плівкою вже не потрібні будуть.

 Додатковий парничок потрібно буде зробити тільки для розсади кольорової капусти, так як вона боїться заморозків. А білокачанна, брюссельська, савойська, інша в додатковому укритті не потребують, вони виносять заморозки до -5 ° С. Якщо у вас є стаціонарна теплиця, наприклад, скляна, то насіння можна сіяти просто в грунт теплиці без жодного розсадника, так як земля там ранньою весною дуже добре прогрівається сонцем. Отже, холодний розсадник - це головний секрет отримання хорошого врожаю капусти.

Як доглядати за сходами розсади

Сходи капусти Через деякий час (10-12 днів) в своєму холодному розсаднику ви побачите таку картину - ліс сходів. У капусти вкрай мало насіння не мають схожості. Не страшно, що ваші насіння зійшли так часто. Це нормально.

Вона виносить загущення до певного етапу - до появи 3-4-го аркуша. До цього моменту нічого з розсадою робити не потрібно - стежте тільки, щоб земля не висихала, періодично поливайте її.

Пам'ятайте, що якщо на вулиці + 5 ° С, то в теплиці може бути + 20 ° С, а це може викликати пересушування грунту. Пікіровка розсади Звичайно, ви вже на цьому етапі можете помітити, що якісь рослини сильніші, більш високі, більш міцні.

Швидше за все, це ті, які будуть посаджені на грядку. Але поки вони все в рівних умовах. Ви можете залишити все, як є, і чекати появи 3-4-го листочка.

А можете з розсадника акуратно пересадити частину рослин разом з грудкою землі в окремий горщик. Чи не кожна рослина в окремий посуд, а купку рослин. Капуста дуже любить підживлення органічними добривами, але до висадки краще добрива не застосовувати. Ця рослина має дуже цікаву особливість - пересаджувати його в грунт краще раніше, при повному наявності 1-2 справжнього листка, коли 3-4-й листя тільки-тільки з'являються.

Ну, в крайньому випадку, коли 3-4-й листя вже виросли, але не пізніше. Так як при цьому великих красивих качанів не одержати, так поспіють вони пізніше. Ця закономірність давно помічена, але чому так виходить - загадка.

Мабуть, це пов'язано з енергетикою середовища. Зазвичай висаджують у відкритий грунт розсаду капусти через 30 днів після появи сходів. Можна пересаджувати на постійне місце Ось приблизно такого розміру повинні бути рослини перед висадкою. Я не проріджують сходи капусти в розсаднику.

Нехай вона густо росте. Під час висадки в грунт ви отбракуете слабкі сходи, виберете сильні, міцні, красиві. Коли ви будете виймати з горщика або розсадника розсаду капусти, ви будете висаджувати її правильним чином - через певні відстані.

Рослини різного ступеня розвитку швидко вирівняються, наздоженуть один одного. Навіть якщо деякі рослини були пригнічені, вони швидко відновляться.

Для капусти найраніший період розвитку не є головним, для неї важливим є те, що буде відбуватися на грядці після висадки. Тут існує безліч особливостей.

Як формувати грядки

Правильна підготовка грядок для висадки розсади - важливий фактор успіху отримання врожаю. Перед висадкою розсади грядку треба ретельно перекопати, попутно видаляючи коріння багаторічних бур'янів.

Навіть якщо у вас земля перепахана або перекопана восени, то навесні місце під капусту обов'язково скопував знову. Намагайтеся ретельно розбивати при цьому грудки землі. Заодно грунт розпушується, насичується киснем.

Я зазвичай користуюся копальними вилами. Вони не перерубують коріння багаторічних бур'янів. Адже перерізавши лопатою корінь на 2-3 частини ви тим самим з одного бур'яну отримаєте 2-3 рослини.

Посадка розсади в грунт

Схема посадки капустяної розсади Капусту необхідно садити на великій відстані один від одного. Між окремими рослинами повинна бути не менше 50-70 см. Але ніколи, звичайно, я не підходжу до грядці з лінійкою.

Пропоную ось такий метод. Перед тим як робити якісь посадки я заздалегідь відзначаю майбутні місця посадки безпосередньо на грядці.

Для капусти я роблю це так: лезом совка або сапи малюю по землі звивисту лінію. У тих місцях, де знаходяться вершини зиґзаґоподібної лінії, я буду робити лунки і садити розсаду. Це найбільш правильний спосіб, при якому автоматично виходить ідеальне відстань. Отже, в кожній вершині нашої розмітки викопуємо лунки.

Її треба викопувати досить глибоку, приблизно 15-18 см глибиною, незважаючи на те, що розсада у нас ще маленька. Чому так?

Ми будемо ці лунки «заряджати» корисними речовинами, необхідними для росту капусти. Додаємо в лунку перегній, можна навіть свіжий гній - це все буде дуже корисним майбутньому врожаю, так як ми не в нього будемо садити розсаду. Додаючи свіжий гній або перегній, ми формуємо нижній шар лунки.

За кількістю це має дорівнювати обсягу 200 грамового пластикового стаканчика без верху. Потім зверху додаю деревну золу - кількість дорівнює приблизно обсягом сірникової коробки. Потім дуже важливо все злегка зверху присипати землею.

Чи не товстим шаром - зазвичай жмені землі вистачає, щоб прикрити гній, золу. Наступний етап - полив лунки. Ця умова обов'язкова, оскільки ми висаджуємо вологолюбні капусту. У кожну лунку наливаємо не менше літра води.

Для майбутніх качанів це дуже важливо, щоб посадочні лунки були добре пролиті, так як одного поливу зверху буде недостатньо. Є ще один секрет. Якщо стоїть сонячна погода, то краще залиште пролиті лунки під сонцем, нехай пройде годину-півтори, щоб гній всередині лунки почав виділяти тепло, самозагорілося, як говорили раніше.

Лунки стануть теплими. Це дуже важливо. Тепер можна висаджувати розсаду, яку ми виростили в холодному розсаднику. Але висаджувати її ми будемо не просто так.

Так слід виймати розсаду з горщика Є ще один секрет - Корневин (Гетероауксин), стимулятор коренеутворення. Корневин допоможе зробити так, що будь-яка розсада приживеться на 100%, так як при висадці розсади неминучі пошкодження кореневої системи.

Корневин зведе всі ці неприємності до мінімуму. Розкрийте пакетик з Корневином, тримайте його напоготові. Розсаду слід з горщика вийняти так, як показано на фото.

Обережно відокремте одну рослину від іншого Тепер слід роз'єднати окремі саджанці один від одного. Для цього слід легенько натиснути на кому землі, обплутаний корінням, розділити його спочатку на дві частини, а потім - дрібніші.

З кожним разом грудка землі буде об'єднувати все менше і менше рослин. При роз'єднанні саджанців обов'язково відбраковуються зів'ялі, зовні хворі, занадто дрібні рослини. Злегка присипте коріння порошком Корневином Акуратно притисніть землю навколо саджанця Перед тим як помістити саджанець капусти в лунку, обсипте корінці порошком Корневином, невеликою кількістю, просто трохи припудріть.

Поставте рослину в лунку. Притримуйте однією рукою, а другий присипайте до сім'ядольних листочків. Потім злегка втисніть землю навколо рослини долонями вниз, щоб коріння потрапили на потрібне місце і навколо них в землі не було порожнечі.

Капуста любить воду Розсада капусти висаджена Після того, як ми посадили все саджанці, знову треба добре полити лунки, тепер уже з рослинами. Кількість води для кожного - не менше 1 літра.

Поливайте акуратно, не лийте на рослину, тільки навколо нього, щоб не вимити його з землі. Вода і так потрапить туди, куди потрібно - до коріння. Чим раніше розсада отримає воду, тим краще. Приблизно через 15-20 хвилин після поливу деяка розсада може осісти, завалитися на бік.

Тому слід знову пройти по грядці, виправити розсаду підсипали землі до стебла. Після ще півгодини, треба знову полити розсаду - знову не менше літра на один корінь. Після цього мокрі пристовбурні круги замульчувати, наприклад, сухою землею.

Це робиться для того, що б від сонця або вітру не утворилася кірка. Отже, наша розсада висаджена. Тепер весь догляд зводиться до оглядам і поливу.

Поки наша розсада не вимагає великої кількості поживних речовин. Але коли виросте 6-7 справжніх листків, можна починати підживлення. Ці підгодівлі в основному повинні складатися з органічних добрив, тобто перегною або гною.

Але, безумовно, тепер не треба вже використовувати свіжий гній, а тільки його розчин - 1:10. Це практично все, що потрібно капусті, так як вона дуже любить органіку. Крім гною є ще одне сильнодіючий живильний засіб - це кропива.

Треба зібрати приблизно 5 кг кропиви, покласти її в бочку, залити водою. Кропива має трохи проквасіться. Цією водою поливаєте рослини.

Чергуйте ці поливи з поливами гнойовим розчином. Цих заходів достатньо, щоб виростити чудовий урожай. Крім цього грунт навколо капусти потрібно буде обов'язково рихлити після кожного поливу, так як вона дуже любить кисень. А ще потрібно буде підгортати. Але це вже тоді, коли почнуть закручуватися качани.

Тоді вона почне підніматися над поверхнею землі, у неї з'явиться ніжка. Щоб капуста не завалилась, потрібно буде підгортати до неї землю. Але найголовніше, не забувайте її поливати.

Краще перелити, ніж недолити. Капуста досить невибаглива рослина, але можуть виникати різні проблеми. Вони зазвичай з'являються, коли качани вже досить великі і їх можна вживати для їжі.

Капуста пошкоджена гусеницею метелики-білявки Якщо за капуста не доглянути, то метелики-білявки зроблять свою «чорну справу» - від листя можуть залишитися одні дірки. Весь качан вони, звичайно, не з'їдять, але зіпсувати його можуть. Як з цим боротися?

Існує багато хімічних засобів захисту рослин від шкідників. Їх можна застосовувати на пізніх сортах капусти, коли до збору врожаю ще далеко. Але на літніх сортах небажано застосування хімії. Я пропоную простий древній спосіб - часник.

Як тільки побачите метеликів-білявок, візьміть три великих головки часнику, очистіть, подрібніть все зубчики, залийте 5 літрами води, витримаєте приблизно тиждень. Процідіть, обприскуйте цією часниковою настоянкою вашу капусту.

Бажано, звичайно, до моменту початку льоту метеликів вже мати таку настоянку. Часникова настоянка відлякає метеликів від качанів і гусениць на ній не буде. Дотримуючись цих нехитрих рекомендації по вирощуванню розсади капусти, посадці саджанців і догляду за ними, урожай буде завжди відмінним. Привіт, друзі!

Вчора ми висадили у відкритий грунт на постійне місце розсаду ранньої капусти, а сьогодні всю ніч ішов дощ. Саме такі посадки є найвдалішими і безболісними для цієї найдавнішої овочевої культури.

У стародавні часи вважалося, що «діти, які щодня їдять капусту, стають міцними, сильними і стійкими до різних захворювань». А сьогоднішні бабусі, радячи їсти капусту, частенько обіцяють своїм онукам те шию білу, то голову кучеряву, то груди пишну, та й не тільки. Так що вибору немає, садити її треба якомога раніше і якомога більше.

Коли висаджувати ранню капусту

Капуста морозостійка культура, до -8-10 ° С, а то і нижче, переносить без проблем. Та й приживається і розвивається вона набагато краще в прохолодних (+ 15-18 ° С) вологих умовах.

Звичайно, пізні сорти, які використовуються для зимового зберігання, висаджувати зарано, але для червневої рубки розсаду можна переселяти на постійне місце вже з середини квітня і до 5 травня. Так що поспішіть.

Як вибрати ділянку під ранню капусту

Найбільше вимога - вологість грунту. Одна рослина може «випивати» до 10 л води в день. Чим ближче до «болоту», тим краще. Свою капусту ми садимо за 15 м до «хлюпають» місць. Рівень залягання грунтових вод 50-60 см.

Жоден сорт капусти не загинув від такого сусідства. Місце для капусти має бути відкритим і сонячним, без будь-яких притінення. Рослина вимогливо і до родючості грунтів. Восени під оранку вносять гній або компост. Чи не зашкодять і мінеральні добрива.

При утворенні міцної розетки листя кращий азот, для качанів - фосфор і калій. При надлишку азоту качани можуть виходити пухкими.

На своїй ділянці, крім гною восени, з усіх добрив ми використовуємо тільки деревну золу, але вносимо її і восени під оранку і навесні при посадці. Обумовлено це особливостями нашої болотної ділянки під капусту.

Як висаджувати ранню капусту, щоб не відгодовувати медведку

Наша капустяна ділянках завжди кишить капустянка - це місце розмноження «чудового» шкідника. Навіть при посадці одну-дві капустянки, у нас їх називають раками, виловити вдається. Класичний спосіб вирощування на такій землі дає нульовий результат.

Колись, мої бабуся і дідусь наполегливо виливали раків мильною водою, 5-6 разів пересаджували кожен з'їдений кущ і переживали за майбутній урожай. У вологі роки кількість шкідників досягало свого піку і 30 років тому було прийнято рішення - садити капусту в «чоботях».

Нічого більш результативного і нешкідливого не зустрічала. Садимо капусту строго ввечері або дуже рано вранці. У ніч краще. Ямки під ранню капусту робимо на відстані 40х40 см (пізню садимо рідше), так як перші качани подрібніше, прибираються раніше, та й листя у них не такі величезні. У кожну ямку додаємо води (навіть на нашій сирій землі) .На чоботи йде все - пластикові стакани з-під сметани, йогурту, морозива, нарізані на кілька частин пляшки з-під лимонаду, квасу.

В крайньому випадку - 6-8 см обрізки старих поливальних шлангів, розсічені уздовж з одного боку. Рослина (дрібна розсада для такого способу не підходить) поміщаємо в «чобіт» так, щоб корінь і частина листя були зовні. Акуратно занурюємо корінці рослини в чоботі в земляну рідину, присипаємо сухою землею.

Головне - не засипати сердечко. Чобіт фіксується таким чином, щоб основна частина його залишилася під землею і близько 1 см над землею. Зверху капусту після посадки не поливаємо, щоб не утворилося кірки.

У спекотну і вітряну погоду над ранньою капустою встановлюємо старі відра без дна для захисту від вітру і пекучих сонячних променів. Як тільки з'являється новий листочок, укриття знімаємо. Єдине, за моїми спостереженнями, відміну такого способу вирощування - рослини виходять трохи «вище» ростом. Хоча, можливо, це особливості нашого грунту...

Ваше ім'я:

Як виростити розсаду?

Хороші саджанці ранніх сортів можна отримати лише при вирощуванні їх в закритому грунті, де створюється парниковий ефект. На віконці виростити здорову капусту дуже складно, адже в домашніх умовах не завжди вдається підтримувати оптимальну денну та нічну температуру.

 Для вирощування капусти в теплиці використовують грунт з-під огірків, на 1 м? грунту додають 1 відро червоної глини, 1 склянка деревної золи, 1 столову ложку суперфосфату. При вирощуванні розсади білокачанна сортів насіння засівають в ящики з пухкої грунтовою сумішшю, ідеально підходить дернова і торф'яна суміш у співвідношенні 1: 1, або дернова земля, торф і перегній 2: 2: 1.

 Щоб розсада можна було висадити у відкритий грунт в кінці квітня або в середині травня, насіння засівати слід за 40 днів до передбачуваної висадки. Перед посівом їх замочують на півгодини в талій воді, в яку на півлітра рідини додають ложку меду. Після закінчення зазначеного часу, насіння підсушують і для попередження розвитку захворювань майбутнього рослини їх притрушують порошком з біопрепаратів гамарін і Алірін.

 Поки сходи не зійдуть, температурний режим не повинен опускатися нижче 20 градусів, для цього можна додатково вкрити розсаду плівкою. З появою перших проростків слід знизити температуру до 10 градусів і постаратися дати рослині максимум сонця.

Поки саджанці не придбають потрібних розмірів, міжряддя потрібно рихлити і обробляти грунт деревною золою. Вона використовується в якості профілактики розвитку грибкових захворювань. Через два тижні сходи рекомендується полити розчином препарату гліокладін.

Насіння пізніх сортів можна сіяти у відкритий грунт з біоподогревом. Якщо ви вирішили садити рослини розсадою, виберете рослини, на яких є по 5 повноцінних листів.

Висота рослини повинна бути 15-20 см, при виборі більш високою розсади їй буде важко прижитися, крім того, вона може хворіти. Саджанці меншої висоти дадуть більш пізній і менш багатий урожай. 

Підготовка ґрунту

Досвідчені городники знають, що важливо правильно підготувати грунт перед тим, як садити капусту розсадою, адже ця овочева культура дуже вимоглива до родючості грунту. Перед висадкою розсади на квадратний метр необхідно внести до 10 кг перепрілого гною, додавши 2-3 ложки суміші мінеральних добрив, після чого все добре перекопати.

 Не забувайте, що цю овочеву культуру не можна садити два роки поспіль на одне і те ж місце, адже в такому випадку ви не отримаєте багатого врожаю. Справа в тому, що залишені кочеригі сприяють розмноженню збудників багатьох захворювань, також на їх коренях активно розмножуються личинки капустяної мухи. Тому найкраще вибирайте місце, де раніше росли огірки, це буде ідеальний грунт для будь-якого виду і сорту цієї культури.

Важливо, щоб ділянка, відведена для висадки овочевої культури, був відкритим і родючим, кращим грунтом для неї є суглинки. Висадка всіх сортів проводиться в різний час: рання розсада висаджується в кінці квітня, для цього вибирають день, коли на вулиці стоїть похмура погода.

Якщо ж весна спекотна, то займатися городництвом варто після обіду. Також слід знати, на якій відстані садити капусту. Проміжки між рядами повинні становити не менше 50 см. При цьому садити рослини в ряду один від одного потрібно на відстані 25 см.

 Більш пізні сорти висаджувати починають з середини травня по червень. Для них проміжки між рядами повинні скласти 50-55 см, в ряду між рослинами - 30-35 см. Під час висадки розсади її заглиблювати в землю потрібно по перший повноцінний листок. 

Посадка пекінської капусти

Пекінська капуста - відносно новий овоч для наших регіонів, але виростити її нескладно. Вибравши для вирощування пекінську капусту, насіння засівати в закритий грунт необхідно в квітні, а висаджувати на грядки в червні. Знань про те, коли садити пекінську капусту, недостатньо для збору багатого врожаю, для цього ще потрібно правильно вибирати розсаду.

Цей сорт городньої культури висаджувати у відкритий грунт потрібно горшечной розсадою, оскільки безгоршечний дуже погано приживається. Це досить холодостійка культура, тому висаджувати її можна при температурі 15-22 градусів. Розміщують саджанці не дуже близько один до одного, на одному метрі не повинно знаходитися більше 12-15 рослин. 

Як посадити кольорову капусту

Для тих, хто вирішив виростити кольорову капусту, важливо знати, що в квартирах росте вона погано через високу температуру і недостатнього освітлення. Для розсади оптимальною температурою є 18 градусів, інакше стебла сильно витягуються. Багато садівники легко вирішують питання, як посадити кольорову капусту, щоб для рослин створити необхідні умови.

Вони сіють насіння в теплиці в кінці лютого, а на початку квітня розсаду вже можна сміливо висаджувати у відкритий грунт. Пам'ятайте, що тільки міцні й рівні саджанці принесуть вам хороший урожай, крива, тонка і переросла розсада не дасть можливості в сезон зібрати качани цього корисного овоча. Грядку краще готувати заздалегідь: ще восени внести гній або компост, а під час самої посадки - комплексні мінеральні добрива, такі, як нітрофоска або азофоска. 

Садимо брокколі

Брокколі розсадним способом вирощується практично так само, як і білокачанну сорти: насіння засіваються в закритий грунт за 35-40 днів до передбачуваної посадки. Секрет вирощування цього виду городньої культури полягає в тому, що вона не любить палючого сонця. На грядці перед посадкою потрібно зробити лунки глибиною в 25 см з відстанню 40-50 см. Після посадки рослини слід добре полити, але робити краще це ввечері, коли на них уже не потрапляють сонячні промені. Якщо поцікавитися у досвідчених городників, як садити капусту брокколі, вони неодмінно дадуть цінну пораду в сонячні дні накривати рослини відрами або ялиновими гілками, особливо це необхідно на перших етапах росту городньої культури. Городники для вирощування брокколі вибирають такі сорти, як:

  • Атлантик;

Чому у розсади помідорів скручуються листя фото

Ирга выращивание

Петунія вирощування розсади

Добриво для помідорів своїми руками

Вирощування кавунів в сибіру у відкритому грунті

Гарбуз вирощування з насіння коли садити

Цикорій салатний вирощування з насіння

Чи можна полити розсаду помідорів дріжджами

Лук порей выращивание и уход видео

  • Тепліцi (Каталог: 2 файла/каталога)
  •