Посадка розсади перцю у відкритий грунт :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Розсада » Посадка розсади перцю у відкритий грунт

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Посадка розсади перцю у відкритий грунт

Болгарський солодкий перець - посадка, вирощування і догляд

Автор: Кравцова Нонна

Привіт мої дорогі читачі. Хто ж з нас не любить поласувати смачним і ароматним перчиком. Але перш, ніж ви зможете відчути смак цього овоча, доведеться трохи попрацювати.

 Перець солодкий починають вирощувати ще в кінці зими і в цій статті я хочу розповісти, як осуществяляется посадка і який догляд потрібен цьому заморському фрукту. Залежно від того, в яке місце ви будете висаджувати цю культуру і залежить час посадки.

Болгарський солодкий перець - посадка

Якщо ви є власником чудової, опалювальної теплицею, то вам можна приступати до посадки болгарського перцю на початку лютого. Якщо теплиця звичайна, то посадку насіння перцю солодкого здійснюють в кінці люті, на початку березня.

При посадці перцю у відкритий грунт насіння висаджують в середині або наприкінці березня. Дуже важливо спланувати заздалегідь, куди ви збираєтеся розмістити перці і свого часу посіяти насіння. Вся справа в тому, що переросла розсада в майбутньому розвивається трохи гірше і дає менше плодів.

Посадка насіння болгарського перцю

Перш, ніж приступити до посадки насіння, їх потрібно попередньо підготувати. Для початку давайте визначимо схожість насіння. Для цього їх опустіть насіння в розчин солі на кілька хвилин. Ті насіння, що осядуть, придатні для посадки, інші можете викидати.

Перевіряти насіння на схожість краще за місяць до посадки. За кілька ж днів, насіння солодкого перцю опускають в розчин марганцівки, щоб убити збудників різних захворювань, які можуть влаштуватися на поверхні насіння. Після цього насіння промиваємо і замочуємо в розчині золи або соку алое. Обробивши насіння таким чином, далі їх потрібно залишити в мокрої тканини для проростання.

Через 2-3 дні ви побачите перші наклюнувшиеся паростки. У цей час насіння потрібно просушити, а потім, висадити в горщики з землею. Приблизно на другий-четвертий день насіння зійде.

Догляд за розсадою болгарського солодкого перцю

Коли почнуть з'являтися паростки, ємності з розсадою переставляють в світле місце. Однак, перший час бажано створити більш прохолодні умови. Це потрібно для того, щоб розсада не витягується. Подальший догляд полягає в регулярному поливі.

  Але стежте потім, щоб земля між поливами просохла, так як не можна допускати перезволоження. Через 4-7 днів після того, як зійдуть всі насіння, потрібно зробити підгодівлю комплексними добривами. І ще проводять другу через 10-14 днів.

Догляд та загартовування розсади болгарського червоного перцю Перед посадкою за 10-12 днів важливо почати загартовування розсади, готуючи її до умов вулиці. Перші днів 6 розсаду виносять на вулицю (або в парник) на день, а за 5-6 днів до посадки у відкритий грунт розсаду можна залишати в парнику на ніч.

Посадка розсади перцю болгарського у відкритий грунт і догляд за ним

Якщо ви плануєте вирощувати перець в теплиці, то можна його висаджувати в середині-кінці травня. При посадці у відкритий грунт розсаду висаджують в середині червня. Подальший догляд полягає в регулярному поливі, прополюванні, розпушуванні грунту.

Рихлити ґрунт потрібно після кожного поливу, або дощу. Так само слід за сезон провести 3-4 підгодівлі, чергуючи органічні і мінеральні. Так само під час росту перцю важливо видаляти пасинки.

Розвиваючись, у перцю утворюються нові пагони, частина з них так само потрібно видаляти, залишаючи найміцніші. Це потрібно для того, щоб підвищити урожай перцю. Перші квіти так само потрібно видаляти. А приблизно за місяць до закінчення сезону можна прищипнуть верхівки рослини.

Це дозволить не утворюватися новим плодам і швидше дозріти тим, які вже є. На весну залишається добриво перегноєм, компостом і суперфосфатом. Після чого ділянку повторно перекопується за допомогою копальні вил.

Підготовка розсади перцю до висадки

Приблизно за 14-15 днів до висадки розсади перцю в грунт її починають гартувати, зменшуючи температуру до 14-15 ° C. У перші дні короткочасно відкривають кватирку, поступово збільшуючи час. Потім розсаду виносять на балкон, прикриваючи від прямого сонця.

У разі, коли температура не опускається нижче зазначеної температури, рослини можна залишати на балконі цілодобово. Розсада вважається підготовленою до висадки, коли досягає висоти 16-20 см і має не менше 8 розвинених листя. Приблизний вік такої розсади становить 50-70 днів. Терміни висадки в грунт - кінець травня - початок червня, коли загрози заморозків минуть.

Висаджувати розсаду перцю

Висадку можна проводити за такими схемами 60х35 або 30х30. Рослини витягають із стаканчика разом з грудкою землі і висаджують на ту ж глибину, що і в горщику. Потім проводять рясний полив і засипають ґрунтом, злегка ущільнюючи грунт навколо коренів. Посадка проводиться за відсутності сонця, тобто похмурі дні або під вечір, при цьому температура атмосфери повинна бути не менше 16 ° C. Правильно вирощена розсада швидко приживеться і буде плодоносити до пізньої осені.

Наступні статті:

  • Щоб отримувати хороші, стабільні врожаї баклажанів під ці культури вибирають багатий поживними речовинами ділянку - він повинен бути захищений від хол...
Город 15 Січень 2015

Солодкий перець - багаторічна рослина, батьківщиною якого є Америка. Дана культура непогано прижилася в наших широтах, а завдяки своїм смаковим якостям завоювала прихильність мільйонів гурманів. Існує безліч видів перцю (солодких і гострих), які успішно ростуть в тепличних умовах. Сьогодні ми розповімо, як організувати вирощування перцю у відкритому грунті, а також вивчимо тонкощі технології.

Які сорти болгарського перцю найкраще садити у відкритому грунті? До найпопулярніших сортів відноситься «Подарунок Молдови» (плоди червоного кольору), «Тритон» (ранній сорт з плодами темно-червоного кольору), «Солодкий банан» (жовті плоди з неповторним ніжно-солодким смаком), «Міраж» (відрізняється щільною шкіркою).

Вирощування болгарського перцю у відкритому грунті: основні етапи

Підготовка ґрунту

Перець - рослина теплолюбна і примхлива, тому для посадки розсади слід вибирати сонячні ділянки з захистом від вітру. Підготовкою грунту починаємо займатися ще з осені. В комплекс робіт входить: прибирання сміття, добриво гноєм (5 кг на 1 м. Кв.) І фосфором (з розрахунку 50 гр. На грядку), перекопування землі. Зверніть увагу, що «попередниками» перцю не можуть бути помідори і картопля. А ось після капусти, огірків і квасолі можна сміливо висаджувати перець.

Посадка розсади перцю у відкритий грунт

Висаджування перцю проводиться у вигляді розсади, для отримання якої слід попередньо висіяти насіння (в березні). Коли земля досить прогріється, можна приступати до посадки розсади перцю у відкритий грунт (кінець травня). Кущики висаджуємо на відстані приблизно 50 см один від одного, а інтервал між сусідніми рядами становить 40 - 45 см. При посадці кущиків перцю діємо за такою схемою: робимо лунку (глибина 10 - 12 см), поливаємо лунку водою (до 1 л), садимо розсаду, засипаємо коріння землею, утрамбовуємо. При такому способі посадки відпадає необхідність щоденного поливу кущиків.

Догляд за перцем у відкритому грунті - прополка, підв'язка, підгодівля, полив

Коли розсада перцю «випускає» першу пару листя, слід провести підживлення рослини. Для цього суперфосфат (3 гр.), Калійні добрива (1 гр.) І аміачну селітру (0,5 гр.) Розмішуємо в 1 літрі води і отриманим розчином поливаємо розсаду. Підживлення повторюємо через 2 тижні, причому дозування добрив збільшуємо в 2 рази. Полив перцю проводиться раз в 7 днів, а з появою квіток - два рази на аналогічний період. Для поливу ідеально підходить тепла і відстояна вода, оскільки використання холодної води може привести до уповільнення зростання, цвітіння і плодоношення перцю. При досягненні кущем довжини 20 - 25 см видаляємо верх основного стебла, тоді кущ почне пускати нові гілки, а його форма буде акуратною і пишною. Пагони перцю можуть легко ламатися, тому слід їх підв'язати до кілочків. Прополку і розпушування проводимо систематично, що дозволить позбутися від бур'янів. Вирощування перців у відкритому грунті також можна подивитися в нашому відеосюжеті. Вдалого врожаю!

Дачні сторінки

Завантаження...

Коли і як висаджувати розсаду перцю у відкритий грунт

Подробиці Створено 30 Березень 2014

Висаджувати розсаду перцю у відкритий грунт - дуже важливий момент, тому підійти до нього потрібно максимально відповідально. Від того, наскільки успішно пройде висадка розсади в грунт, залежить подальша доля рослин: приживуться вони на новому місці чи ні, чи будуть хворіти, як пристосуються до нових умов проживання, хороший чи дадуть урожай.

Ви готувалися до цього моменту кілька місяців, витрачали сили і час на підготовку насіння перцю до посіву, посадку насіння на розсаду, пікірування і вирощування розсади. Півдорозі вже пройдено. Залишилося висадити розсаду у відкритий грунт, забезпечити їй правильний догляд і дочекатися дозрівання заповітного перцю.

Коли висаджувати розсаду перцю в грунт?

На час висадки в грунт розсада перцю повинна мати 8 - 12 листочків. Розсаду перцю можна висаджувати в грунт на стадії утворення перших бутонів. До моменту посадки середньодобова температура повинна встановитися на рівні 15 - 17 ° С тепла.

Загроза весняних заморозків до цього часу повинна минути. Температура грунту на глибині посадки повинна бути не менше 10 - 12 ° С.

Занадто рання висадка розсади у відкритий грунт небезпечна тим, що при низькій температурі грунту гальмується ріст і розвиток рослин, збільшується ймовірність захворювань. Крім того, перець погано переносить заморозки. Розсаду перцю, призначену для вирощування в теплиці, висаджують в грунт 1 - 15 травня. У відкритий грунт розсаду перцю висаджують 10 - 30 травня, при цьому розсаду обов'язково прикривають плівкою.

Вибір ділянки для вирощування перцю

Вибираючи на своєму городі ділянку під перець, зверніть увагу, що перець не можна садити на тому місці, де він ріс в попередньому році, а також там, де раніше росли картопля, томати, баклажани, фізаліс, тютюн. Краще зупинити свій вибір на ділянці, де в минулому році росли огірки, капуста, бобові, гарбузові культури, коренеплоди, зелень. Ділянка під перець повинен бути добре освітлений, захищений від вітру, очищений від бур'янів, грунт на ньому повинна бути досить родючих, добре дренувати і утримувати вологу. 

Підготовка ґрунту до висадки розсади перцю

Якщо грунт на ділянці Суглинний , перед висадкою розсади перцю її потрібно удобрити. На 1 м2 грунту додайте 1 відро добре перепрілого гною і торфу, а також піввідра наполовину перепріли тирси. Якщо грунт на городі Глиниста і щільна, крім перегною і торфу на 1 м2 грунту додатково слід внести 1 відро крупнозернистого піску і 1 відро наполовину перепріли тирси. Для підготовки Торф'яних ділянки під розсаду перцю на 1 м2 грунту додають 1 відро перегною і 1 відро дернової грунту (можна глинистої) .Для добрива Піщаної грядки на 1 м2 грунту потрібно внести 2 відра торфу і глинистого грунту, 2 відра перегною і 1 відро тирси. За тиждень до висадки розсади перцю город, заправлений добривами, рясно поливають. 

Висаджувати розсаду перцю у відкритий грунт 

Найбільш сприятливий час для висадки розсади перцю в грунт - друга половина похмурого дня або теплий вечір. Перед висадкою розсади необхідно розмітити гряди і підготувати лунки. Схема посадки перцю багато в чому залежить від способу зрошення і від висоти сорту.

Низькорослі сорти перцю садять на відстані 30 - 40 см один від одного, Високорослі - на відстані 60 см. Відстань між грядками повинно бути близько 60 см. Перець можна вирощувати квадратно-гніздовим способом, висаджуючи розсаду на однаковій відстані 60х60 см і поміщаючи в кожну лунку відразу по 2 рослини. При вирощуванні перцю На крапельному зрошенні розсаду висаджують стрічковим способом за схемами 90 + 50х35-45 см або 70 + 70х35-45 см.

 Глибина лунки повинна бути трошки більше, ніж висота рассадного стаканчика або горщика. Солодкий і Гіркий перець висаджують на різних грядках подалі один від одного, оскільки вони можуть перезапилюватися, в результаті чого плоди солодкого перцю стають гіркими. Гострий перець садять більш щільно: відстань між рослинами в ряду 25 см, міжряддя - 45 - 50 см.  Інструкція по висадці розсади перцю: 

  • Перед посадкою розсаду перцю пролийте водою. Для захисту від шкідників, особливо від попелиці, обприскати розсаду розчином «Стріла» (50 г порошку на 10 л води). Витяг розсади з горщиків або стаканчиків потрібно робити дуже акуратно, намагаючись не порушити земляний кому. У кожну лунку додайте жменю перепрілого компосту, півжмені золи І оце чайної ложки суперфосфату, після чого до країв залийте теплою водою. Коли вода вбереться, витягнутий з рассадного горщика саджанець перцю занурте в лунку. Перець не любить сильного заглиблення, тому розсаду висаджують в грунт на рівні верхнього корінця. Не можна засипати кореневу шийку, інакше можливий розвиток чорної ніжки та інших захворювань. Притримуючи перчик рукою, ще раз залийте лунку водою. Воду потрібно лити на стінки лунки, щоб вимитий ґрунт обволок земляний кому саджанця. Засипте лунку землею, трохи ущільните грунт і замульчируйте торфом. Для подальшої підв'язки біля кожної рослини встановіть кілочок заввишки близько 60 см. Після висадки розсади перцю в грунт грядку слід накрити плівкою. Для цього на висоті 120 см зробіть дротові дуги і накиньте на них покривний матеріал. Коли розсада вкорениться і на вулиці встановиться тепла погода, укриття потрібно буде зняти.  

У перші 8 - 10 днів після висадки розсади в грунт перець виглядає мляво, болісно і практично не зростає. Це пов'язано з тим, що в процесі пересадки, як би Ви не старалися, коренева система перцю все одно трохи пошкоджується.

Потрапляючи в нове середовище проживання, рослина перебуває у стресовому стані. На адаптацію до нових умов перцю потрібно деякий час. Після висадки розсади перцю в грунт дуже важливо не перестаратися з поливом, так як незміцнілі корінці можуть згнити.

Якщо є можливість, перший час після висадки бажано щодня контролювати стан розсади і трохи зволожувати грунт в районі стебла (100 - 150 мл води на одну рослину кожен день). Перший справжній полив проводиться не раніше, ніж через тиждень після висадки розсади в грунт.

 Щоб допомогти розсаді перцю швидше взятися, можна трохи розпушити грунт в прикореневій зоні. Таке Поверхневе розпушування забезпечує додатковий приплив кисню і допомагає рослинам швидше адаптуватися. Щоб мати більше уявлення про процес вирощуванні перцю, радимо подивитися фрагмент з семінару «Клубу органічного землеробства», присвяченого цій темі. 

Якщо Вам сподобалася стаття, величезне прохання поділитися посиланням в соцмережах і відзначити "Подобається!". Буду рада, якщо ви підпишіться на мою розсилку :)

Перець - культура теплолюбна, тому посадка солодкого перцю в грунт рекомендується тільки в південних районах, в інших випадках для цього потрібний невисокий парник або теплиця. Оптимальна температура для проростання насіння і появи дружніх сходів 20? 25 ° C. Сходи при таких умовах з'являються на 6? 9 день. Період вегетації цієї культури становить близько 5 місяців, тому в нашій країні в грунт або парник висаджують розсаду віком 2-3 місяці.

Вирощування розсади

Посів насіння перцю проводиться на початку лютого - середині березня в стандартні коробки, ящики для розсади, торф'яні горщики, банки або чашки діаметром 10-15 см. Варто віддати перевагу покупної землесмеси для розсади виробників, які добре себе зарекомендували.

Так як ризик отримання хвороб коренів в такому грунті зведений до мінімуму. Слід звернути увагу на те, щоб показник рН відповідав 6,4- 6,8, ця інформація повинна бути вказана на упаковці. Для збагачення землесмеси (на 10 л) необхідно додати наступні компоненти:

  • Сечовина - 7 -10 г; сульфату магнію - 3 г; суперфосфату - 30-40 м

Перед тим, як заповнити тару для розсади землесмесью, на дно засипається дренаж (крупний пісок, подрібнений пінопласт, дрібний керамзит) шаром 1-2 см. Після того, як коробки заповнені грунтом, робляться борозенки з проміжком 1.5-2 см, потім вручну сіються насіння на 1-2 см один від одного.

Після чого слід засипати борозенки з насінням грунтом або піском шаром близько 0,5 см. Сіяти насіння перцю варто починати вже в період з лютого по середину березня. Розсада перцю вимагає багато води, її недостатність позначиться на якості плодів - вони будуть маленькими, вигнутими і до того ж позбавленими смаку. Розсаду необхідно поливати часто, але помірно, при цьому вода не повинна потрапляти на листя.

Для поливу потрібно використовувати воду кімнатної температури. Насіння виростають в середньому 50 - 55 днів. Рослина, готове до посадки, досягає висоти 20-30 см, має від 6 до 12 листя, квіткові бутони починають формуватися. Перед тим, як садити перець в грунт, розсаду слід загартувати. Загартовування потрібно проводити на відкритому повітрі (місце для загартовування має бути захищене від вітру), поступово збільшуючи час.

Висадка розсади в грунт

Погані попередники для перцю: картопля, перець, помідори, фізаліс і баклажан. Розсаду висаджують в грунт з середини травня - грунт обов'язково повинна прогрітися до температури +15 + 16 ° С. Конкретний час посадки визначатиметься наступними факторами:

  • Місце проживання сівача (кліматична зона); сорт перцю; наявність теплиці або парника.

Перед пересадкою розсаду слід добре полити і зробити лунки таким розміром, щоб в них легко містилася розсада разом з грудкою землі. Відстань між рядами рослин має становити близько 50 см, між розсадою в одному ряду - 25 см.

У кожну лунку можна внести по одній столовій ложці калійного добрива, що не містить хлор. Після цього в лунку потрібно налити води, заповнивши її повністю. Коли вода вбереться, розсаду можна висаджувати.

Перець слід висаджувати в грунт на глибину, на якій він ріс в коробці. Під час висадки розсади в торф'яному горщику, її потрібно заглибити на 3 см нижче рівня землі. Грунт навколо перцю необхідно ущільнити, потім полити.

Крім того, рослини відразу ж потрібно підв'язати. Найкраще, коли перець росте в окремій невисокою теплиці, якщо ж він посаджений безпосередньо в грунт, то грунт необхідно утеплити, наприклад неперепревшего компостом, сухим сіном і листям (не варто застосовувати в якості біопалива гній). Крім того, щоб уникнути замерзання, грядку варто вкрити плівкою, накинувши її на дротяні дуги висотою приблизно 1 м. Зняти плівку буде можна, коли встановиться тепла погода, але на ніч закривати перець плівкою потрібно навіть влітку. Варто врахувати, що посадка солодкого й гіркого перцю в безпосередній близькості призводить до їх перехресному запиленню, як результат втрата перцем первинних властивостей: гіркий набуває солодкість, а солодкий - гірчить. Тому варто ці види висаджувати на протилежних сторонах ділянки, використовуючи огорожі з високих рослин.

Правила та терміни посадки на розсаду

Головне - це своєчасність. Жінкам необхідно рекомендувати розпочинати підготовку до вирощування розсади задовго до весни. Є технології вирощування, згідно з якими сіяти можна вже починаючи з лютого.

У той же час немає необхідності намагатися посіяти занадто рано, адже немає користі від переросли рослин. Такі перчики будуть рости повільніше, ніж ті, що висаджені недоросшіх. Необхідно дуже ретельно підрахувати терміни посадки перцю на розсаду. Основна складність полягає в тому, що немає конкретних термінів, на які можна орієнтуватися, є тільки ряд рекомендацій. Наприклад, вам доведеться враховувати:

  • Спосіб посадки; характеристики регіону; особливості ділянки для вирощування та багато іншого.

Якщо ви вибрали ранні сорти, то вони дозрівають з моменту висадки на на 100-110 день. Для того щоб насолоджуватися плодами в кінці липня, то садити насіння потрібно в березні - квітні.

При розрахунку враховують, що розсада перцю висаджується на постійне місце, коли рослина досягла віку 65 - 70 днів. Кожній рослині знадобиться 3 -5 днів, щоб адаптуватися до нових умов. Якщо ви хочете зменшити цю кількість днів, тоді вам доведеться використовувати для розсади великі ємності.

Це дасть можливість захистити кореневу систему від травмування під час пересадки. Ті, хто хоче провести висадку в захищений грунт повинен провести посів на 20 -25 днів раніше, ніж для відкритої поверхні. Для того щоб зробити ранній посів, тобто посадити перець в лютому, то такі рослини потрібно вирощувати виключно в опалювальній теплиці.

Адже це теплолюбна культура і вона дуже вимоглива до наявності світла, температури грунту і навколишнього середовища. Якщо розсада вирощується на холодному підвіконні, то стежте за різницею температури повітря і грунту, де росте перчик. У тому випадку, коли температура не досить висока може виникати переохолодження кореня.

Тоді рослина не поглинає воду, а грунт замокает, в результаті чого виникає гниль, грибкові захворювання. Як наслідок в таких умовах вона просто гине. Якщо у вас в приміщенні температура повітря досягає вище 20 градусів, потрібно забезпечити додаткове світло. Так зване «досвечивание» можна проводити за допомогою люмінесцентних ламп.

Догляд за розсадою

Щоб зорієнтуватися в часі визначте час, коли плануєте провести посадку перцю у відкритий грунт. Для цього можна порадитися з аграріями вашого регіону, врахувати свій попередній досвід. Від отриманої дати необхідно відняти час, необхідний для росту.

Якщо ви не впевнені в правильності підрахунків, то можете вирахувати оптимальний час зростання за допомогою посадки перцю на розсаду в кілька етапів. Різниця між кожним повинна становити 7 - 10 днів. І не забувайте враховувати характеристики різних сортів.

Про їх особливості можна дізнатися з інформації на упаковці або в Глобальній мережі. Схожість насіння - 12 днів. Посадку перцю на розсаду може призвести кожен, адже це не так вже й важко. Але потрібно правильно доглядати.

Якщо ви використовували плівку, то при появі перших сходів її необхідно зняти. А ємність перемістити в тепле і світле місце. Інакше рослини переростуть, будуть слабкими і не зможуть протистояти захворюванням. Розсада вимагає регулярного поливу.

Інтервали повинні бути не більше двох днів. Найкраще підходять вечірні або ранкові години. Поки рослина ще слабке його краще поливати теплою водою.

Грунт постійно повинна бути вологою, не допускайте пересихання. Як тільки перець зміцніє, температура навколишнього середовища повинна складати до 22-27 градусів. Так можна досягти кращого росту.

Коли утворюються 3-4 основних листочка, то рослині досить 22-25 градусів вдень, а вночі 16 - 18. Не забувайте про розпушуванні грунту, це робиться до поливу і на глибину 5 -7 см. Посадка і догляд за перцем - не такі вже складні процедури, зате урожай буде вас радувати ще дуже довго.

Висадка в грунт

Якщо ви переживаєте, як посадити перець в грунт, то тут немає нічого складного. Необхідно дочекатися, коли він прогріється до температури +15 + 16 ° С.

  Сприятливі дні для посадки перцю безпосередньо в грунт - це кінець весни або початок літа. Перед посадкою необхідно полити грунт і зробити в ньому невеликі лунки. Відстань між сусідніми рослинами 0,25 м, а між рядами в два рази більше.

Можна додати калійне добриво. Його кладуть безпосередньо в лунку. Потім заповнюєте її повністю водою. Після вбирання води можна посадити розсаду, її висаджують на ту глибину, на якій вона росла в коробці. Якщо висаджують розсаду в торф'яному горщику, то рівень повинен бути на 3 см нижче рівня землі.

При цьому грунт навколо перцю ущільнюють і поливають. Так само потрібно підв'язати рослини. Найкращий варіант, коли розсаду висаджують в теплицю.

Якщо немає такої можливості і є необхідність посадити перець безпосередньо у відкритий грунт, то така посадка вимагає додаткового утеплення. Як утеплювач часто виступає компост - це неперепревшего листя, сухе сіно. Є багато технологій, але всі вони зводяться до того, що завдяки такому компосту створюються теплі грядки, які забезпечують хорошу врожайність і захищеність плодів.

Не рекомендується використовувати гній. Від перемерзання врятує плівка. Сьогодні є безліч пристосувань для її закріплення. Є спеціальні дуги з дроту висотою до 1 м.

Агротехніка

Незалежно від сорту обраного вами перцю агротехніка практично нічим не відрізняється. Спочатку підготуйте розсаду. Для цього можна придбати вже готові рослини або посадити насіння.

Якщо ви вирішили самостійно виростити розсаду, тоді вам необхідно замочити і прогріти відібрані насіння. Відмінний спосіб відсіяти погані насіння - це замочити їх у розчині кухонної солі. Ті, які спливають - відразу викидають, а що залишилися використовувати.

Після цього проводиться посадка насіння перцю на розсаду. Для цього використовують саморобні або придбані горщики. У кожен кладуть не більш двох насіння. Після виростання розсади її можна висаджувати. Перед тим, як посадити перець в землю привчите рослини до сонця.

Інакше, незагартовані рослини можуть втратити зелену частину. Не забувайте, що після того, як виробиться посадка перцю в теплицю або відкритий грунт за ним потрібно продовжувати доглядати. Так, агротехніка передбачає його обрізку.

Потрібно видаляти верхні, найдовші пагони кущів. Це робиться для того, щоб не затінювалися інші листя. Можна не чекати повного дозрівання плоду і зривати їх трохи недоспевшімі.

Розсада перець, посадка перцю у відкритий грунт

Овочі, вирощені власними руками, - подвійно смачніше.

Відео «Посадка розсади солодкого перцю»

Відео-демонстрація посадки насіння солодкого перцю на розсаду, за цікавою технологією з використанням спеціальних таблеток для розсади.

Пропонуємо Вам ознайомитися