Розсада кавуна фото :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Розсада » Розсада кавуна фото

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Розсада кавуна фото

Одним з кращих сортів динь є «Попелюшка», вона має солодкий плід і легко вирощується.

Парник для кавунів і динь: вирощування розсади

Вирощуємо розсаду, фото правильного розташування культурВ середній смузі кавуни і дині вирощуються тільки через розсаду, а від якості розсади і залежить майбутній урожай. Розглянемо докладніше:

  • Тривалість вирощування, як і для всіх гарбузових близько місяця.

Порада. Розсада вирощується строго в горщиках, для запобігання пошкодження кореневої системи.

  • Для розсади використовуються горщики діаметром 100 мм, в таких горщиках можна помістити відразу 2 культури. Перед тим, як виростити кавуни в парнику (перед посівом), насіння замочують, або пророщують. Щоб отримати хороші сходи, знадобиться температурний режим від 27 до 30 градусів. Для розсади від 20 до 25 градусів і 18-20 градусів вночі. Насіння на розсаду висаджують в середині квітня в самому сонячному місці. Розсада буде якісніше, якщо її вирощувати в утепленій і заскленій лоджії. Під час процесу необхідно провести 2 підгодівлі мінеральними речовинами. Всі роботи можна виконати своїми руками, без залучення фахівців.

Порада. Зверніть увагу на розстановку культур, дуже важливо, щоб вони не стикалися з листям, тому горщики необхідно розсовувати.

  • Розсада в готовому вигляді повинна мати від 3-х до 5-ти листя. За тиждень перед пересадкою, розсаду спеціально гартують. Днем температуру штучно знижують до 17 градусів, а вночі до 16 градусів.

Між динею і кавуном при вирощуванні розсади є відмінності. Кавуни утворюють жіночі пелюстки, як на бічних, так і на основному стеблі. А на дині жіночі пелюстки утворюються на бічних стеблах раніше, ніж на основному стеблі.

Тому в розсадний період у дині над 5 листком проводиться прищипування.

Умови для вирощування культур

Диня в середній смузі вирощується строго в теплиці або під тимчасовим плівковим укриттям. Парник для кавунів і її особливості:

  • Конструкція може бути будь-якої форми і площі. Але її висота повинна становити не менше 200 см. Для того, щоб якісно виростити культури, знадобляться шпалери, до яких підв'язують рослини. Парники для кавуна розраховані на сонячний обігрів.

Порада. Багато овощнікі не займаються тільки кавунами і динями, а вирощують додатково томат, огірки, баклажани та інші культури. У нашому випадку, краще підсаджувати культури разом з томатами, де більш низька вологість.

  • Парник для кавуна заготовлюють за особливою стандартною схемою. На початку квітня очищають сніг і накривають плівковим покриттям. Коли грунт відтає, висіваються холодно стійкі скоростиглі культури. Після збору врожаю йдуть вже теплолюбні культури, включаючи дині і кавуни. Коли вирощуються зелені культури, грунт якісно прогрівається. Кавуни та дині повинні прорости тільки до шпалери.

Порада. Якщо ви плануйте вирощувати кавуни разом з томатами, перцем і баклажанами, то їх краще посадити в північній стороні.

Інструкція з висадження розсади

З огляду на, що кавуни і дині вважають за краще тепло, то до справи найкраще переходити на початку травня. Отже:

  • У цей час денна температура лавірує від 15 до 20 градусів, а вночі 5-10. Під плівковим покриттям температура піднімається до 30-ти градусів. Суть справи полягає в тому, що недосвідчені овощнікі відразу починають висаджувати теплолюбні культуру під плівкове покриття. Іноді буває, що до середині травня псується погода, іноді навіть і наступають заморозки. Якщо томат зможе витримати і тривале похолодання, то теплолюбні культури загинуть моментально.

Порада. Тому дині і кавуни рекомендується висаджувати під плівку тільки в середині травня.

Техніка висадки Розсада висаджується по схемі 70х50. Рослини садять під плівку в 1 ряд на відстані 50 см. В одну лунку висаджується по 2 рослини. Далі їх направляють в протилежні сторони. У кожну лунку рекомендується вносити по 2 кг перегною, після чого необхідно окропити теплою водою. У кашку можна садити розсаду і підсипати з боків сухий грунт. Для розсади в торф'яному горщику. Висадка проводиться разом з горщиком. Для пластика.

Після проведення всіх робіт, рослини накриваються плівкою.

Як доглядати за культурами

Спочатку (в перший тиждень) не буде потрібно ніякого догляду, крім того, що потрібно буде просто провітрювати в гарну теплу погоду. Порада. Провітрювання найкраще здійснювати при температурі вище 30 градусів. Вже через тиждень, коли грунт підсохне можна полити рослини теплою водою (в розчин води (10 л) змішують з 20 г селітри).

Всього 2 літри розчину йде на лунку. Догляд в теплиці і під парникової плівкою мають відмінність, розглянемо докладніше.

Догляд за розсадою в теплиці

Організація догляду в тепличних условіяхПрімерно через 1,5 тижні проводиться підв'язка рослин. Техніка нагадує роботу з огірками. Кавуни вирощуються в одне стебло, а з бічними пагонами надходять ось таким чином:

  • Пагони без зав'язі видаляються. Пагони, які зав'язалися, прищипують. Над зав'яззю залишається 3 листа. При досягненні рослини шпалери, його прищипують. Коли 2-3 плоди досягають розмірів курячого яйця, інші зав'язі видаляються.

Що стосується дині, то все відбувається наступним чином:

  • У розсадний період у рослини утворюється кілька бічних пагонів. З них вибирається не більше 2-х найсильніших. Далі їх ведуть, як головні і підв'язують до шпалери, а інші пагони видаляються. Потім, все формується також, як і у кавунів. Крім формування, раз в тиждень необхідно проводити полив. Коли плоди дозрівають, кількість поливу зменшується. Потім необхідно організувати ще 2 підгодівлі з комплексними речовинами з різницею в 2 тижні. Також подбайте про своєчасне запиленні плодів.

Порада. Якщо виявлено, що деякі плоди інтенсивно ростуть, а інші не хочуть розвиватися, то це свідчить про недостатнє харчування культур.

Збір врожаю

Самий останній, не менш важливий етап вирощування культур, це збір врожаю. Незважаючи на те, що деякі плоди можуть здатися великих розмірів, ні в якому разі не можна поспішати зі збором, деякі гарбузове можуть ще не дозріти. Визначити зрілість можна дуже просто:

  • Наприклад, диня, приймає характерне забарвлення, і прямо видає аромат зрілого плода. З кавуном справи йдуть трохи складніше. Недосвідчена людина може і не визначити.

Зрілий кавун набуває чіткий малюнок, слабшає восковий наліт, а при постукуванні, глухуватий звук. Для більш детальної інформації рекомендується подивитися відео, де можна ознайомитися з технікою по вирощуванню і догляду за плодами.

Поділитися в соц. мережах

Посадка , Догляд , Сорти , Кавуни , город і грядки 10 вересня 2013, 23:28 Раніше і подумати не можна було, що кавуни можна вирощувати десь, крім півдня нашої країни.

Але на сьогоднішній день в Госсреестре РФ 51 сорт кавунів, адаптованих для наших кліматичних умов, з кожним роком колекція гібридів і сортів поповнюється. Сьогодні вже нікого не здивуєш жовтою корою і м'якоттю у кавунів. Вже 3 роки в Орлі моя мама вирощує кавуни.

В цьому році миші поласували насінням для посіву. Але вдалося розжитися насінням з Курської області. Загалом, урожай нині вийшов зовсім «дрібний».

Навіть патисони та кабачки у нас більше кавунів цього року. У цій статті поговоримо про столовому кавуні (Citrullus lanatus) - саме цей вид нами так любимо влітку. Кавун відноситься до сімейства гарбузові, роду Citrullus Forsk.

 Плід кавуна вдає із себе неправдиву ягоду з безліччю насіння - тиквіну. Кавун має жіночі, чоловічі квітки і квітки-гермафродити.

У основної маси сортів на рослині є квітки чоловічі та двостатеві, але зустрічаються і такі, у яких на рослині тільки квітки різних статей. Жіноча квітка - це зав'язь, двостатеві квітки мають товкач і зав'язь, а також слаборозвинені пильовики.

Жіночі квітки дещо більше чоловічих. Як і багато рослин цього сімейства, запилюється кавун перехресно. Квітки кавуна розташовуються на основному пагоні в пазухах листків згідно скоростиглості сорту.

Скоростиглі селять квітки в пазухах з 4 до 11 аркуша, із середнім терміном - починаючи з 15 до 18 аркуша, пізні сорти розташовують квіти в пазухах від 20 до 25 аркуша. Виділяючи ділянку під посадку кавуна, захистіть його від вітрів, вибирайте для нього південну або південно-східну сторону.

 Для вирощування кавунів найкраще підійдуть грунти з нейтральною реакцією. Структура грунту повинна бути легка супіщаних або піщана.

 Під осінню перекопування необхідно внести органічні і фосфорно-калійні (мінеральні) добрива, не зайвим буде додати деревної золи або доломітового борошна. Близько поклади грунтових вод виключені при посадці кавунів.

Коренева система у кавуна у вигляді стрижня, йде на глибину близько 1 м, а бічні додаткові корені можуть займати достатні площі в верхніх шарах грунту. Для кращого відтоку води і прогрівання грунту можна зробити грядки близько 15 см висоти з ухилом в південну сторону.

Кавун як і гарбуз може прекрасно рости на компостній купі. Садити кавун після родинних культур типу гарбуза не рекомендується. Зате бобові і капуста - хороші попередники. Посадка кавуна відразу в грунт 

Садити кавуни можна відразу в грунт, але в нашому кліматі потрібно правильно підібрати сорт або гібрид, щоб отримати урожай. Сійте кавун, коли грунт прогріта на глибину близько 10 см і встановиться оптимальна для сходів температура 15- 16 ° С.

Після того як з'являться сходи, їх проріджують, а в фазі 3-4 справжніх листочків знову проріджують, залишаючи найсильніші на відстані близько 1 м один від одного. У теплиці можна взяти відстань менше, десь 70х70 см.    Посадка кавуна розсадою

Використання розсади допоможе вирішити проблему короткого літа, необхідного для наливання плодів, погану зав'язь і надлишок вологи на початку літа. У наших кліматичних умовах період, коли плід кавуна зростає (літо), виходить коротше вегетаційного періоду, навіть у сортів і гібридів з раннім терміном дозрівання.

  Розсаду сіємо На початку травня в окремі горщики ємністю не менше 0,3 л, тому що коріння погано переносять пересадку. Ґрунтова суміш складається з дернової землі, піску, торфу в рівних частках.

На 5 л суміші додайте доломітового борошна і сірчанокислого калію близько 50 г, близько 100 г подвійного суперфосфату, аміачної селітри близько 50 м Перед посівом не зайвим буде прогріти насіння півгодини в гарячій воді (50-55 ° С).

 Потім у вологому піску проростити їх при температурі близько 25 ° С. Коли у насіння з'являться відростки корінця, посадіть їх в горщики, присипте піском, накрийте плівкою і поставте в тепле місце для пророщування.

Десь через тиждень з'являться сходи, температура вдень для них повинна бути близько 25 ° С, а вночі її необхідно знижувати до 20 ° С. Кавун - культура, у якій світловий день повинен становити не менше 12 годин, інакше розвиток може зупинитися.

 При нестачі світла сходи можуть витягнутися, тому в похмурі дні або в погано освітленому приміщенні розсаду потрібно підсвічувати фітолампи. Коли у розсади вже 3 справжніх листочка, її потрібно підгодувати рідким коров'яком і рідкими мінеральними добривами.

 В середині червня , коли загроза заморозків буде позаду, можна висадити розсаду в грунт, на постійне сонячне місце.   

Догляд за кавуном



Після того як ви висадіть розсаду і у вас почнуть утворюватися батоги, рідким коров'яком або Куряков підживити рослину. Куряков має більш високу концентрацію, тому його потрібно брати 1:20. Коров'як можна брати і 1: 8.

Вирощування кавунів і динь

В цей же час потрібно дати рослині і мінеральну поживу, тому суперфосфат підійде чудово.  Наступну підгодівлю у вигляді фосфорно-калійних добрив необхідно дати в момент утворення зав'язі. Полив

У кавуна довге коріння, це допомагає йому рости в посушливому кліматі на піску. Після посадки поливати годі й часто, але рясно: 3 відра на 1 кв. м, а в момент цвітіння поливати рослину потрібно не менше 2 разів на тиждень.

 У момент дозрівання плодів полив припиняють, щоб не гальмувати розвиток плодів. Тонкість вирощування кавунів полягає в тому, що при різкому похолоданні він може захворіти і загинути, для нормального розвитку і повноцінного запліднення зав'язі йому необхідна температура від 25 до 30 ° С.

  Вже при 15 ° С ріст рослини сповільнюється, тому в непередбачуваною середній смузі багато вкривають баштан плівкою. Під плівкою може утворюватися сильний конденсат, щоб його прибрати, деякі натягують під плівку марлю або кладуть неткану матерію.

Ще однією тонкістю вирощування кавунів є запилення: якщо погода похмура, бджолам складніше запилювати рослини, тому потрібно торкнутися тичинками на одній квітці двох і більше пестиков на інших квітках. Десь трохи менше місяця після такого запилення будуть дозрівати плоди. У південних регіонах нашої країни видаляють верхівки стебел, за рахунок цього ріст пагонів припиняється, вони починають сильніше галузиться і плоди виходять більшими.  

Сорти і гібриди кавунів

  Щоб якось упорядкувати сорти кавунів, що відносяться до однієї загальної різновиди var. vulgaris, їх розбили на 10 груп, розподілених географічно:

Секрети вирощування кавунів і динь в середній смузі

Секрети вирощування кавунів і динь в середній смузі

ДИНЯ і КАВУН У СЕРЕДНЬОЇ СМУЗІ РОСІЇ. Секрети вирощування.

Уміння виростити нетрадиційні для тієї чи іншої зони культури завжди вважалося показником найвищої майстерності садівника або городника. Сьогодні зовсім не часто на садових ділянках Московської, Володимирської, Смоленської та інших областей Нечорнозем'я можна зустріти черешню, абрикос, виноград.

В особливо суворі зими (як, наприклад, в цьому році) страждають навіть сучасні зимостійкі сорти, і всі старання садівника виявляються марними. З «екзотичними» овочевими та баштанними культурами справа йде трохи простіше: це однорічні рослини, яким набагато простіше створити сприятливі умови для зростання. Проте, кавун і диню нечасто можна зустріти на ділянках.

Кавун FI Русский Розмір. Ось такі ягідки виростають з насіння серії "Русский Розмір"!

У наш час завдяки детальному вивченню біології теплолюбних культур, розробці технології їх вирощування, створення холодостійких сортів з більш коротким періодом вегетації (ранньостиглих і середньоранніх) практично кожен бажаючий може вирощувати кавун і диню, наприклад, в Підмосков'ї. Пропонуємо практичні рекомендації, які допоможуть вам отримати урожай кавуна і дині навіть в умовах середньої смуги, на заздрість всім сусідам.

Єдине, на що відразу хотілося б звернути увагу - необхідність виконання всіх пунктів наведеної нижче технології (звичайно, можлива їх модифікація і пристосування до конкретних умов). Якщо щось виконати вам поки не дозволяють обставини (наприклад, виростити розсаду або спорудити плівкове укриття), то з вирощуванням цих культур краще почекати.

ОПТИМАЛЬНІ УМОВИ Кавун і диня - світло - і теплолюбні культури. Насіння проростає при температурі не нижче 17 ° С, оптимальною вважається температура 25 ... 35 ° С. Для росту їм необхідно 25 ... 30 ° С вдень, 18? С вночі .

І кавун, і диня посухостійкі, негативно реагують на високу відносну вологість повітря, яка сприяє розвитку грибних захворювань. Оптимальна Вологість повітря - 60-70%. Як бачимо, кавун і диня висувають високі вимоги до температури повітря і грунту, тривалості періоду вегетації.

Саме ці чинники і є лімітуючими в середній смузі Росії. Секрет успіху у вирощуванні цих теплолюбних культур - правильний вибір сорту і забезпечення необхідної агротехніки.

СОРТИ ДЛЯ УМОВАХ Підбору сортів необхідно приділити особливу увагу. Для вирощування в середній смузі Росії придатні тільки Ранньостиглі сорти кавуна і дині.

Не потрібно ганятися за сортами з великими плодами, свій потенціал вони можуть реалізувати тільки в сприятливих умовах, на півдні. В описі сорту потрібно звертати увагу на Число днів від зав'язування плодів до дозрівання (важливо, щоб утворилися зав'язі швидко росли і дозрівали). Краще віддати перевагу сортам, які встигають дозріти в умовах середньої смуги і при цьому мають досить смачні солодкі плоди.

Кавун FI Рожеве шампанське. Найсоковитіший, найсмачніший, найяскравіший кавун серії "Смакота".

Такими якостями, як транспортабельність, крупноплодность, можна знехтувати. Також не варто звертати особливої ​​уваги на форму плодів і їх забарвлення (ці якості мають значення при реалізації на ринку).

Рекомендовані сорти кавуна для середньої смуги: F1 Подарунок північ, F1 Рожеве шампанське, F1 Крімстар, F1 Підмосковний чарльстон . Серед всіх сортів і гібридів дині однієї з кращих для середньої смуги є Попелюшка , яка дозріває щороку і має досить солодкі плоди.

ВИРОЩУВАННЯ РОЗСАДИ У середній смузі кавун і диню можна виростити тільки через розсаду, а від її якості багато в чому залежить майбутній урожай. Як і для всіх гарбузових, період вирощування розсади кавуна і дині нетривалий - 30-35 днів. Розсаду вирощують тільки в горщиках, щоб не було пошкоджень кореневої системи при висадці. Використовують горщики діаметром 10 см, в них можна вирощувати по 2 рослини.

Перед посівом насіння можна замочити або проростити, що скоротить період появи сходів. Для отримання хороших дружніх сходів необхідно забезпечити досить високу температуру, на рівні 27 ... 30 ° С. Температурний режим для вирощування розсади - 20 ... 25 ° С вдень (в залежності від погоди, в похмурі дні температуру трохи знижують, щоб запобігти витягуванню рослин), 18 ... 20 ° С вночі.

Оскільки насіння на розсаду висівають досить пізно (приблизно в середині квітня), в досвічування рослин немає необхідності. Проте, розсаді потрібно надати саме сонячне місце в квартирі, краще всього південні вікна.

Якість розсади буде вище, якщо вона буде рости на заскленому і утепленому балконі або лоджії (в цьому випадку необхідно стежити, щоб температура була оптимальною) .В період вирощування розсади проводять 2 підгодівлі комплексними мінеральними добривами. Велике значення має розстановка рослин: бажано, щоб вони не стикалися листям, тому горщики періодично необхідно розсовувати.

Готова до висадки розсада повинна мати 3-5 справжніх листків. Приблизно за тиждень до висадки розсаду гартують. Денну температуру знижують до 15 ... 17 ° С, нічну - до 12 ... 15 ° С, підсилюють провітрювання рослин. У вирощуванні розсади кавуна і дині є одна відмінність.

Справа в тому, що рослини кавуна утворюють жіночі квітки, з яких згодом розвиваються плоди, як на головному стеблі, так і на бічних. А ось на рослинах дині жіночі квітки на бічних пагонах утворюються раніше, ніж на головному.

Саме цією особливістю обумовлена така операція, як Прищипування верхівки рослин динінад 3-5 листом . Як правило, її проводять в розсадний період.

УМОВИ ВИРОЩУВАННЯ В середній смузі кавун і диню можна виростити тільки в теплиці або під тимчасовим плівковим укриттям. Може бути будь-якої форми і площі, головне, щоб її висота становила не менше 170-200 см (кавун і диню в теплиці вирощують з підв'язкою рослин до шпалери). Як правило, використовують теплиці на сонячному обігріві. Звичайно, більшість городників не стане займати всю свою теплицю кавуном і динею, зазвичай в ній вирощують перець, баклажан, томат, огірок.

В цьому випадку розсаду кавуна і дині підсаджують в теплицю з основною культурою. У деяких овочівників на ділянці є 2 теплиці: в одну вони висаджують пасльонові культури (томат, перець, баклажан), в іншу - огірок.

Такий підхід є абсолютно вірним, оскільки вимоги томата й огірка до умов вирощування різні. В цьому випадку кавун і диню краще висадити в теплицю з томатом, де підтримується більш низька вологість повітря.

Диня FI Північна Зірка. Чудовий смак і раннє дозрівання - головна відмінність баштанних культур компанії "Русский Розмір".

Теплиці готують за стандартною схемою. В кінці березня-початку квітня очищають сніг і накривають плівкою. Після відтавання грунту висівають холодостійкі скоростиглі культури. По завершенні їх збирання висаджують розсаду теплолюбних культур, в тому числі кавуна і дині.

За час вирощування зеленних культур грунт теплиці добре прогрівається. Потрібно пам'ятати, що в теплиці кавун і диня виростають до шпалери (висота рослин приблизно 2 м).

Тому якщо ці культури вирощують разом з перцем, томатом або баклажаном, то краще висадити їх біля північної стіни (в іншому випадку вони будуть затінювати основну культуру). Тимчасове плівкове укриття Найпростіший спосіб вирощування кавуна і дині - застосування тимчасових плівкових укриттів.

Їх конструкція і покривний матеріал можуть бути різними, але ширина і висота повинні складати приблизно 70 см. Терміни та порядок підготовки укриттів такі ж, як і для плівкових теплиць.

ВИСАДКА РОЗСАДИ Рекомендовані терміни Оскільки кавун і диня є теплолюбними культурами, з висадкою розсади поспішати не можна. В окремі роки в середній смузі Росії вже до кінця квітня-початку травня встановлюється досить тепла погода (денні температури досягають 15 ... 20 ° С, нічні - 5 ... 10?

С). Під плівкою в такі дні температура піднімається вище 30 ° С. У цей час недосвідчені городники починають висаджувати теплолюбні культури під плівку.

Однак часто до середини травня погода погіршується, іноді трапляються заморозки. І якщо томат, наприклад, витримує навіть тривале похолодання (але без заморозків), то кавун і диня в цих умовах можуть загинути.

Тому, як показує багаторічна практика, висаджувати розсаду цих теплолюбних культур під плівку можна лише 15-20 травня (перед висадкою краще поцікавитися довгостроковим прогнозом погоди) .Якщо через деякий час після висадки все ж настане похолодання, то плівкові укриття на ніч слід накрити старої плівкою, папером, дрантям і т. п. (другий шар плівки можна залишати і на день). У плівковій теплиці при похолоданні над рослинами додатково встановлюють найпростіші каркаси і накривають їх різними підсобними матеріалами.

Техніка висадки Розсаду кавуна і дині в теплиці висаджують за схемою приблизно 70х50см. У плівкових укриттях рослини розміщують в 1 ряд по центру укриття з відстанню між ними 50 см. При вирощуванні в плівковому укритті в 1 лунку можна висаджувати по 2 рослини, надалі направляючи їх в протилежні сторони.

Кавун FI Російський фермер. Кращий сорт для фермерів, з відмінною стійкістю до хвороб і високою врожайністю.

Перед висадкою в кожну лунку бажано внести 1,5-2 кг перегною або компосту і добре полити її теплою водою. В отриману кашку садять розсаду, підсипаючи в лунку сухий грунт з боків, щоб не утворювалася кірка.

Якщо розсада росла в торфоперегнійних горщиках, то її висаджують разом з горщиком; якщо в пластиковому - рослина акуратно виймають з горщика, намагаючись не пошкодити ком. Під час висадки розсаду ні в якому разі не можна заглиблювати, навпаки, розсадний кому повинен на 1-2 см виступати над поверхнею грядки (при заглибленні подсемядольное коліно може загнити).

Якщо розсаду висаджують під плівкове укриття, то відразу після посадки його накривають плівкою. Догляд за рослинами Як правило, в 1 тиждень після висадки за рослинами не потрібно ніякого догляду, крім провітрювання в сонячну теплу погоду.

Провітрювати необхідно при підвищенні температури вище 30 ° С. ля цього відкривають кватирки теплиці, або підвертають плівку на торцях плівкового укриття. Приблизно через тиждень, після підсихання грунту, проводять полив рослин теплою водою, поєднуючи його з підгодівлею азотними добривами (20 г аміачної селітри на 10 л води, 2 л розчину на лунку). Поливають дуже обережно, намагаючись не змочувати подсемядольное коліно рослин і листя.

Надалі догляд за рослинами в теплиці і під плівковим укриттям трохи відрізняється. Розглянемо їх окремо.

Кавун FI Солодкий апельсин. Новинка 2009 року - жовтий кавун з чудовим смаком.

Приблизно через 7-10 днів після висадки проводять підв'язку рослин. Система підв'язки аналогічна використовуваної при вирощуванні огірка. Рослини кавуна вирощують в 1 стебло.

З бічними пагонами, що утворюються в пазухах листків, надходять у такий спосіб: пагони, на яких немає зав'язей, видаляють; пагони з зав'язаними плодами прищипують, залишаючи над зав'яззю 2-3 листків. Коли рослина досягає шпалери, його прищипують.

Необхідно пам'ятати, що з утворенням 2, максимум 3 плодів розміром приблизно з куряче яйце, все решта зав'язі видаляють, так як рослина не зможе сформувати більшу кількість плодів, і вони не встигнуть визріти. Рослини дині підв'язують наступним чином.

Після прищипування верхівки рослини в розсадний період у нього утворюється кілька бічних пагонів. Потрібно вибрати з них 1-2 найсильніших і вести їх як головний (підв'язуючи кожен до шпалери), а решта видалити.

Надалі Формування така ж, як у кавуна. Крім формування рослин, приблизно 1 раз в тиждень проводять поливи; під час дозрівання плодів полив зменшують. Крім першого підживлення азотними добривами (приблизно через тиждень після висадки), проводять ще як мінімум 2 підгодівлі комплексними добривами з інтервалом приблизно в 2-3 тижні. Іноді один з плодів починає посилено рости, а решта жовтіють, - це свідчить про недостатнє харчування рослин. При вирощуванні в теплиці потрібно звернути увагу на запилення рослин.

Як правило, комахи залітають в теплицю через відкриті кватирки, але якщо запилення не відбувається, то потрібно провести його штучно (перенести пилок з чоловічого квітки на рильце маточки жіночого квітки) .Один з важливих моментів при вирощуванні кавуна і дині в теплиці - підв'язка плодів. Зазвичай зав'язі, які виросли до розміру великого яблука, поміщають в середину квадратного шматка сітки, краї якого пов'язують і прив'язують шпагатом до шпалери ( Див. Фото ).

Таким чином підв'язують кожен плід. Підплівкова укриттям Плівку на укриттях не знімають приблизно до середини-кінця червня (в залежності від погодних умов).

До цього часу рослини починають зацвітати, і необхідний доступ комах для запилення. Після того, як плівка знята повністю, грядку прополюють і розпушують. Пагони рівномірно розподіляють по поверхні грядки.

Як і в теплиці, після утворення 1-3 плодів на кожній рослині періодично видаляють всі інші зав'язі і прищипують верхівки, щоб всі свої сили рослина використовувало для наливу плодів. Бічні пагони, на яких немає плодів, вирізають, щоб рослини були краще освітлені.

Підживлення проводять так само, як і при вирощуванні в теплиці. У відкритому грунті під зав'язі бажано підкласти дощечки, щоб зростаючі плоди не підгнивали. Останній, не менш важливий етап вирощування кавуна і дині - прибирання плодів. Ні в якому разі не можна поспішати з прибиранням, часто навіть досягли значних розмірів плоди бувають недозрілі.

Кавун FI Спринтер НК жовтий. Найраніший серед кавунів з жовтою м'якоттю.

Налівшіміся плодами дуже люблять ласувати ворони, особливо в спекотне та сухе літо. Тому на грядці з динями і кавунами потрібно своєчасно встановити лякала.

Визначити зрілість плодів дині щодо просто: вони набувають характерного забарвлення, починають виділяти аромат зрілої дині. Зрілість плодів кавуна визначити набагато складніше, особливо недосвідченому людині. Потрібно орієнтуватися на наступні ознаки: малюнок кори стає більш чітким і яскравим, восковий наліт слабшає, при постукуванні плоди видають глухий звук.