Вирощування дині у відкритому грунті в Україні :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Розсада » Вирощування дині у відкритому грунті в Україні

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Вирощування дині у відкритому грунті в Україні

Вирощуємо диню: догляд і сорти

13.08.2013 18: 00ФОТО: www. shutterstock. comДиня вимоглива до умов вирощування. Тому важливо не допускати помилок при підготовці насіння, виборі строків сівби і своєчасно проводити захист від хвороб.

Диня в Україні

Для вирощування дині вибирають незатененние місце, захищене від холодних вітрів. У північній і західній частині України бажано висаджувати цю культуру на ділянках з південним і південно-західним схилом.

Після утворення плодів в південних регіонах їх слід прикривати від прямих сонячних променів. Дині підходять легкі, що не запливають, родючі і нейтральні по кислотності грунту, причому на яких не росли раніше гарбузове.

Способи вирощування

Застосовують три технології вирощування дині - прямим посівом у відкритий грунт, через звичайну горшечную розсаду або ж привиту. Найбільш поширеним є перший спосіб.

При рассадном способі слід врахувати, що диня, як і кавун, огірок, кабачок і гарбуз, не переносить прямої пересадки з пошкодженням коренів. У зв'язку з цим необхідно застосовувати тільки контейнерну розсаду.

Її вирощують не більше 15 діб в малооб'ємних касетах або до 30 діб у великих стаканчиках або кубиках (з об'ємом грунту більш 200-500 см2). Рассадний метод прискорює дозрівання на 15-20 діб. Прищеплюють диню на розсаду гарбуза, але цей спосіб досить складний для любителів.

Вирощування дині у відкритому грунті в Україні

Посів в грунт

Грунт під посів дині готують заздалегідь. Восени, перед перекопування ділянки, на 1 м2 вносять 5-10 кг перепрілого гною або 2-3 кг перегною, а потім перекопують грунт на глибину до 30 см. Навесні землю тільки вирівнюють граблями і двічі розпушують.

Потім ділянку маркують. Висівають підготовлені насіння дині за схемою 140х70-100 см, з розрахунку по 3-4 шт. на ямку. Глибина посіву - 4-5 см. Потім присипають грунтом і злегка притискають ногою.

У лунку бажано внести стартове добриво у вигляді жменьки перегною або 1 ч. Л. нітрофоски. Оптимальна температура для проростання насіння - вище +15 ° С, а в період зростання - вище +25 ° С при низькій відносній вологості повітря. Сходи зазвичай з'являються протягом 10-12 діб.

У цей період необхідно систематично Рихлити грунт і видаляти бур'яни. Проріджують сіянці не відразу, а після появи 2-3 справжніх листків, залишаючи тільки одне найрозвиненіша і сильне рослина.

У південних регіонах, щоб уникнути сонячних опіків, після зав'язування плодів залишають поодинокі бур'яни для затінення. Диня любить полив по борознах, крапельний або під корінь, але Тільки підігрітою на сонці водою . На півдні після посіву бажано провести 1-3 поливу, а в північних районах уникати застою води.

Терміни посіву

Висівати диню можна, тільки коли грунт достатньо прогрілася. Сходи не повинні з'явитися раніше останніх заморозків. Рекомендовані такі терміни: в зоні Степу? кінець квітня - початок травня, в Лісостеповій? друга декада травня, а в Поліссі та Прикарпатті? третя декада травня.

Відповідно, в Лісостепу можна вирощувати скоростиглі і середньостиглі сорти, а в Поліссі та Прикарпатті? тільки ультраскоростиглого. При використанні плівкових теплиць на сонячному обігріві в усіх регіонах можна вирощувати всі українські сорти.

Захист від шкідників

При вирощуванні дині слід багато уваги приділяти Захисту рослин від хвороб і шкідників. З огляду на, що проростки і сходи чутливі до кореневої гнилі, захист починають з обробки насіння.

Найбільш простий спосіб полягає в прогріванні насіння на сонці (можна і на підвіконні) протягом 10-15 діб. Потім їх обробляють розчином марганцівки з розрахунку 0,5 г на 100 мл води при температурі + 20-22 ° С протягом 20 хв. з наступним промиванням і просушуванням.

Для захисту дині від згубного бактеріозу листя рослини до цвітіння обробляють препаратом «Ридоміл Голд», а після зав'язування плодів переходять на економний фунгіцид з коротким періодом очікування - «Квадріс 250» . При цьому застосовують дозування, зазначені на упаковці.

При холодній дощовій погоді рослинам необхідна посилений захист від бактеріозу, антракнозу, кореневих гнилей та інших хвороб, в дуже жарку - від справжньої борошнистої роси. Чимало клопоту можуть принести тля, а також Паросткова і плодова мухи.

Дозрівання врожаю

Після появи 3-4 справжніх листків у точках зростання вже повністю формуються всі квітки, т. Е. Майбутній потенціал рослини. Головне стебло у більшості сортів є безплідним. На відміну від кавуна і гарбуза, його Можна сміливо прищипувати після 4-5 листа.

Це прискорить утворення бічних пагонів першого і другого порядку, на яких з'являться жіночі квітки. На рослині формуються жіночі та чоловічі квітки, які цвітуть і запилюються тільки вранці до 11 год. Жіночих квіток багато, але плодів зазвичай зав'язується 2-3.

Для запилення потрібні комахи: бджоли, мурахи і найдрібніші трипси. Урожайність дині в середньому становить 1-1,5 кг / м2, а в плівкових теплицях? до 7 кг / м2. Плоди на дачних ділянках зазвичай виростають невеликі за розміром? до 1-2 кг, зате вони ароматні і екологічно чисті.

Такі дині мають нетривалий термін зберігання (до 15 діб) і вимагають акуратної транспортування.

Про сортах

Українські сорти в переважній більшості відносяться до Європейської річної різновиди з білою м'якоттю і середньої ароматичностью, крім сорту «Липнева», який стоїть ближче до дуже скоростиглої середньоазіатської дині «хандаляк». Середньоазіатські сорти в умовах України не встигають визрівати, до того ж при підвищенні вологості такі рослини гинуть від бактеріозу.

За скоростиглості більшість українських сортів дині можна віднести до середньоранніх, які дозрівають в умовах Степу на 60-65-у добу після сходів. Особливо цінуються Ультраскоростиглого сорти - «Криничанка», «Липнева», «Титовка». Вони дозрівають в усіх грунтово-кліматичних зонах.

Новини партнерів

Вирощування дині на дачі у відкритому грунті - практичний досвід

06/09 / 2014автор Наталя | 3 комментаріевМоі батьки вирощували дині - у нас поруч з дачею 9 соток нічийної землі, ми її щороку переорювати, садимо картоплю, гарбузи, кукурудзу, соняшник, навіть для невеликої баштану було місце. До сих пір пам'ятаю, яку гордість відчував батько, приносячи з дачі невеликі дині сорту Колгоспниця.

У мене ж немає ніякого досвіду. Але дуже хочеться спробувати диню, вирощену своїми руками. Тому, публікуючи цю статтю, починаю накопичувати досвід, який допоможе зважитися на вирощування дині на городі. Кому доведеться не до смаку шмат солодкої, ароматною і соковитою дині?

Особливо в спекотний літній день? Диня - південний житель, вона дуже вимоглива до тепла, тому на баштанах визріває лише в південних районах країни.

Корисні властивості дині

Диня - це рослина однорічна, трявяністое. Плоди великі, з безліччю насіння. Вони дуже солодкі через великий вміст сахарози. До речі, диня містить набагато більше вітамінів, ніж кавун. І ще багато в ній заліза. Для лікувальних цілей використовують тільки стиглі плоди.

Диня корисна при ожирінні, при порушенні жирового і обміну холестерину. Сік дині, незважаючи на солодкість, корисний при цукровому діабеті, артриті, при наявності проблем з шлунково-кишковим трактом. Фолієва кислота, що міститься в дині у великій кількості, допомагає запобігти крихкість, ламкість судин, нормалізує кров'яний тиск.

Високий вміст кальцію зміцнює кістки і зуби. Кремній, наявний в дині, сприятливо впливає на шкіру і волосся. Насіння дині роблять благотворний вплив на підвищення потенції у чоловіків в будь-якому віці. Для цієї мети з них готують і п'ють диняче молочко. Користь від дині велика, можливо тому її вирощування просувається все на північ і на північ від.

Вирощування дині у відкритому грунті в Україні

Досвід вирощування дині

Нижче опишу досвід вирощування дині Любові Андріївни Зайцевої з с. Красногвардійське Краснодарського краю. «У мене є десятирічний досвід вирощування динь на нашій землі, хоча старожили запевняли, що на городі дині не виростуть повноцінними. тільки в поле. Виростили! Під дині відвели 6 соток.

Сіяли насіння в три терміни - через 10 днів. Знань не було ніяких, тому заздалегідь звернулася за порадою до агроному-овочівники, який не тільки поділився знаннями, але і дав почитати потрібну літературу. Землю під дині орали двічі: восени і навесні. Восени зорали глибоко і не розрівнювали, щоб не здувало сніг.

Навесні була дрібна оранка, заборонувати і нарізали неглибокі борозенки. Диня вимагає велику площу для зростання і розгалуження батогів. Тому борозенки розташували рідко - на відстані 3 м одна від одної. Насіння дині сіяли сухими, що не замочували.

Відстань між кожним насіннячком - 12-15 см. Потім борозенки притоптують. Після появи сходів почали проріджувати їх.

Проріджування було кілька. Після першого відстань між сходами залишали 50-70 см, потім збільшуємо так, щоб після третьої прополки відстань було 1,8-2 м. Є й інший спосіб посіву динь. Підготувати лунки на відстані 2 м одна від одної.

У кожну посіяти кілька насіння. Потім, проріджуючи, залишити кращі рослини. У момент сівби насіння дуже важливе значення має температура землі.

Для цього термометр занурюють в землю на 10 см і як тільки рано вранці земля покаже 18 ?, треба приступати до сівби. Насіння садять в грунт на глибину 3 см. У кожну лунку вносять по жмені деревної золи. Велике значення для отримання хорошого врожаю динь має формування рослин - прищіпка пагонів.

Без цього не обійтися. Це - одна з найважливіших операцій по догляду за динями. Як тільки на головній батоги виростить п'ятий листочок, її прищипують. Після цього з'являться бічні пагони. Їх зазвичай буває 3-4.

Слід дочекатися, щоб на кожній з них з'явився п'ятий лист і теж прищипнуть кожну. Тепер чекаємо, коли з'являться зав'язі. Як тільки маленькі диньки досягнуть розміру з волоський горіх, оглядаємо кожну рослину. Настав час формування майбутнього врожаю.

На кожній батоги залишають не більше п'яти або десяти зав'язі. П'ять - якщо сорт дині великоплідний, а десять - якщо дрібноплідний. Слід обірвати всі квіти на плетучи другого порядку.

А якщо виявлені батоги без зав'язі, то їх краще видалити, щоб вони не забирали харчування у майбутнього врожаю. Якщо стоїть сира погода, під кожну зав'язь можна підкласти шматочок скла, черепиці. Це збереже їх від загнивання.

Фанерка, дощечка не підходять, так як вони зберігають вологість і не захистять зав'язі від гнилі. Жовтіючи, встигаючи, дині видають приємний аромат. Достигли дині рекомендується потримати на свіжому повітрі - їх аромат стане більш насиченим, сильніше. Бажано урожай з баштану прибрати до перших нічних заморозків ».Іспользовани матеріали газети« Нива Кубані »від 5 вересня 2014 року

Вирощування дині у відкритому грунті: сорти, посадка і догляд

Диню при бажанні можна виростити всюди, навіть на СевереСочная, солодка, запашна диня тане в роті і приносить насолоду! Різні за формою і смаковими якостями дині мають багато сортів. Ось тільки все вони люблять рости в однакових умовах - умовах сухого і жаркого повітря. Вони не люблять зайвого поливу і вологи. Сонечко для них найкращий друг і товариш, і підставляти свої боки під відкриті промені сонця вони зовсім не бояться. Ось і виходить, що найкращим поселенням для вирощування дині на відкритому грунті будуть півдня нашої великої країни.

зміст:
  • Підживлення

І як прикро північним народностям, та й тим, хто в середній смузі Росії живе, що не можуть висадити диню на грядці в городі або на дачі, а восени насолоджуватися чудовим смаком цієї південної красуні. А ось і ні! Не варто засмучуватися!

Можна вирощувати диню і тут, в середній смузі, і в Сибіру.

Вибираємо і готуємо ділянку

Раз вже ця південна красуня любить рости на благодатних теплих ділянках землі, та ще й захованої від вітру, будемо готувати те, що вона любить. І почнемо готуватися з осені.

Восени скопати грядку для дині не глибоко, на штик лопати і внести перегній, як добриво, на квадратний метр 3-4 кілограми. Якщо на вашій ділянці більше глинистий грунт, необхідно буде ще й «подпушью» її річковим пісочком (піввідра піску на метр квадратний) .Узнайте, як дешево і швидко зробити дах дачного домаПластіковие або картонні горщики заповніть грунтом для городніх культур або грунтовою сумішшю такого складу: змішати торф з піском (9 частин торфу і 1 частина піску) і один стакан деревної золи на 10 літрів грунтаТак і залишимо грядку до весни.

Навесні знову за справу: ще один раз перекопати і внести вже добрива з калієм і фосфатом. А пропорції будуть написані на упаковці добрив. Перед самою посадкою потрібно буде додати перепрілий гній або добрива азотні.

Підготовка насіння

Грунт підготували, тепер потрібно підготувати насіння, щоб виростити розсаду. Насіння можна купити в магазині, а можна і самим заготовити.

Дині, як з'ясовується, дуже цікаві рослини: з насіння врожаю минулого року можуть вирости міцні і сильні рослини, але подів не принести. Це тому, що квіти на них будуть чоловічі і зав'язі може не бути.

А щоб був хороший урожай, бажано брати насіння трьох-чотирьох літньої давності. Насіння для посіву розсади вибирати потрібно великі і необхідно їх обробити складом для такого насіння (можна купити в магазині). Можна обробити насіння розчином борної кислоти з сірчанокислим цинком.

У цьому розчині потрібно вимочувати насіння 12 годин. Насіння для посіву розсади вибирати потрібно великі і необхідно їх обробити складом для такого насіння (можна купити в магазині) Щоб виростити диню в Нечорнозем'я мудрі садівники радять насіння гартувати. Опустити в теплу (до 35 градусів) воду, вийняти і одну добу витримати від 18 до 20 градусів, потім поступово знизити температуру до 0 градусів і витримати насіння ще вісімнадцять-двадцять годин. Після цього знову підвищити температуру до 20 градусів. І так потрібно зробити три рази в останній тиждень перед висадкою насіння. Весь час, поки динька буде рости в землі, її необхідно рихлити, прополювати, поливати і підгортати

Вирощуємо розсаду

Щоб виростити розсаду, потрібно придбати торф'яні горщики (або таблетки торф'яні) в діаметрі до десяти сантиметрів. Пластикові або картонні горщики заповніть грунтом для городніх культур або грунтовою сумішшю такого складу: змішати торф з піском (9 частин торфу і 1 частина піску) і один стакан деревної золи на 10 літрів грунту. Замочивши насіння перед посадкою на добу, ви зможете відкинути порожні насіння (вони спливуть).

Садити насіння, в підготовлені горщики, потрібно по дві або три штучки глибиною до п'яти сантиметрів. Горщики з насінням до появи перших росточков потрібно тримати в приміщенні при температурі вдень 18-20 градусів, а нічна температура не повинна бути нижче п'ятнадцяти. На баштані диня росте майже без вологи, тоді створіть їй такі ж умови, і поливайте якомога умереннейГде-то через тиждень, повинні з'явитися перші сходи, їх необхідно прорідити і залишити в горщику один сильний паросток.

Коли з'явиться третій або четвертий справжній листочок, розсаду потрібно Прищепа, цим можна привести до розвитку бічних пагонів. Доглядати за розсадою звичайним шляхом, тільки поливати менше, і без попадання води на листочки і стебла.

Щоб не було чорної ніжки, навколо ніжки можна посипати шар річкового піску, тільки сухого. Сіяти насіння потрібно в квітні, і тільки після двадцяти п'яти днів можна пересадити в грунт.

Відео - як виростити диню

Висадка дині в грунт

У тому, що ви підготували грунті, зробіть ямочки в 70-80 сантиметрах один від одного як по ширині, так і по довжині грядки. При заморозках розсаду висаджувати не можна, краще їх перечекати. Це буде в перших числах червня в середній смузі Росії. Диню слід підгодовувати.

І перший раз це слід зробити після двох тижнів, висадки в грунтСамое головне при пересадці розсади - не пошкодити коріння майбутньої диньки. Краще висаджувати її разом з тією землею, в горщику якої вона виросла.

У лунку перед посадкою наливають води і вносять трохи перегною. Розсаду потрібно висадити так, щоб стебло НЕ заглибився. Той грудочку землі, з яким висаджували розсаду, повинен бути трохи на поверхні землі.

Посаджену розсаду ще раз полити і присипати сухою землею. Перші дві доби розсаді потрібно створити тінь, так вона краще прийметься. При наявності сильних температурних перепадів дня і ночі, створіть ще незміцнілої висадці, покриття з плівки.

Такі накриття можна ставити на ніч, а вдень прибирати. Ними можна накривати від нелюбимих динею дощів. Якщо ж у вас є власна теплиця, то рекомендуємо ознайомитися зі статтею "Вирощування дині в теплиці" .Грядкі, де росте диня, необхідно прополювати тільки по необходімостіПрі описі догляду за динею можна зрозуміти, що догляд за нею, дуже схожий на догляд за огірками

Сорти дині

Алушта (Кримська дослідна станція), період визрівання - 70 днів. Плоди великі, овальні, визрівають до 1.3-1.5 кг, оранжево - жовті, з рідкісними витягнутими темно-помаранчевими розлученнями. Біла, солодка, соковита м'якоть. Оцінка за дегустацію - 4,6.

Урожайність висока, 145-175 центнерів з гектара. Десертна 5 (селекціоновані Краснодарським НДІ овочевого господарства), маленькі, укорочено-овальні, мелкоячеистая поверхню, досягають 1.6 кг, м'якоті багато, біло-зеленого кольору, дуже солодка, ніжна.

Оцінка дегустації - 4,8. Високоврожайний сорт - 40-160 центнерів з гектара. Відрізняється гарною лежкістю. Серед середньостиглих сортів (80-90 днів) потрібно відзначити сорт Золотиста (створений Краснодарським НДІ).

Форма плодів близька до круглої, сітка слабо виражена, колір жовтий з оранжевим відтінком, маса 1,3-1.6 кг. У цього сорту м'якоть соковита, біла. Дегустація - 3,9-4,0.

Урожайність середня -120 центнерів з гектара. Перевагою цього сорту є стійкість до хвороб. Южанка , або її ще називають Латаття . (Кубанська дослідна станція ВНІІР). Плоди круглі з поздовжніми ребрами, оранжево-жовті, великі, 1.8-1.9 кг.

Оцінка дегустації - 4.7 балів. Цей сорт вважається високоврожайних, в вдалі роки можна зібрати до 220-240 центнерів з гектара.

Цукристість як у Колгоспниці. Найстійкіший, поширений і найбільш підходящий для середньої смуги сорт - це Колгоспниця (виведений Бирючекутской дослідною станцією). Дині цього сорту помаранчеві, круглі, масою близько 1 кг.

М'якоть легка, біла, незвичайно солодка. Дегустація - 5,0. Зібрати за сезон можна близько 100 центнерів з гектара. Краще враховувати погодні умови вашого регіону і вибирати на посадку в грунті сорти раннього дозрівання

Догляд за динею

Весь час, поки динька буде рости в землі, її необхідно рихлити, прополювати, поливати і підгортати. Також потрібно прищипувати батоги диньки.

Розпушування

Перші два розпушування міжрядь потрібно проводити не глибше 15 сантиметрів. Наступного разу розпушування проводити не глибше 10 сантиметрів, поруч зі стеблом диньки цього робити не слід. Після появи перших бічних батогів, диню слід підгорнути, нагортаючи валик землі до стебла диньки.

Полив

На баштані диня росте майже без вологи, тоді створіть їй такі ж умови, і поливайте якомога поміркований. А якщо зранку роса на траві, то полив скасовується зовсім. Поливати потрібно акуратно між рядками, щоб вода не потрапляла на листя і батоги дині.

Прищипування

Як ми раніше говорили, перший раз диньки прищипують ще, коли вона була в розсаді. Після висадки дині в грунт, і її адаптації, потрібно провести повторне прищипивание головного стебла (над сьомим листочком). Точно також слід зробити і з бічними батогами, далі видалити всі зайві квіти і залишити три вже зав'язаних плода, які знаходяться не поряд один з одним, а на відстані. Всі пагони, які залишилися без плодів, слід видалити, щоб не тягнули соки з головного стебла. Слід регулювати ріст батогів і направляти їх так, щоб вони не потрапляли в міжряддя

Підживлення

Диню слід підгодовувати. І перший раз це слід зробити після двох тижнів, висадки в грунт. Підживлення може бути селітрою, курячим послідом або коров'яком. А такі підгодівлі проводяться через кожні 10 днів.

Можна купити для цього добрива комплексні або також розведеним курячим послідом і додавати золу. Коли плоди підійдуть до дозрівання, підгодовувати вже не потрібно. Грядки, де росте диня, необхідно прополювати тільки в разі потреби.

Слід регулювати ріст батогів і направляти їх так, щоб вони не потрапляли в міжряддя. А під кожну зав'язалася диньки потрібно підкласти фанеру або дощечки, так ви врятуєте плоди при торканні з вологою землею від загнивання.

При описі догляду за динею можна зрозуміти, що догляд за нею, дуже схожий на догляд за огірками. І якщо ви вмієте вирощувати огірки, значить, і виростити диньки у вас теж вийде. Встигнути диня теж встигне, а якщо її доведеться зняти не сильно стиглу до морозів, вона прекрасно дійде до стиглості у вас вдома.

Звичайно, краще враховувати погодні умови вашого регіону і вибирати на посадку в грунті сорти раннього дозрівання. А головне пам'ятати три ось таких умови:

  • Захистити вчасно, від пізніх заморозків, висаджену в грунт розсаду; правильно виробляти формування, прищипування і видалення непотрібних зав'язі; вчасно, неодноразово і системно проводити підживлення, для стимуляції росту диньки.

Диню при бажанні можна виростити всюди, навіть на Півночі, там просто є теплиці. Пробуйте, намагайтеся і у вас все обов'язково вийде!

Також читайте: