Кольрабі розсада :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Розсада » Кольрабі розсада

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Кольрабі розсада

Капуста займає важливе місце в нашому повсякденному житті. Відомо багато видів капусти: білокачанна, брюссельська, кольорова, кольрабі та інші її різновиди. Виростити здорову сильну розсаду капусти під силу кожному бажаючому. При дотриманні певних рекомендацій вирощування розсади капусти не завдасть вам великого клопоту. Приступаючи до вирощування розсади капусти, потрібно переконатися в тому, що насіння якісні, тому перевіримо їх на схожість.

Перевірка на схожість

Перевірити насіння на схожість нескладно. Візьміть насіння різних сортів, які плануєте виростити. Кожен сорт загорніть в окремі серветки і злегка змочіть їх, так, щоб насіння були вологими.

Слідкуйте, щоб серветки не пересихали. Коли насіння проклюнутся, ви будете знати, що ваш насіннєвий матеріал якісний. Зазвичай насіння капусти зберігають свою схожість протягом трьох-чотирьох років.

Пророщування

Перед тим як посадити, насіння необхідно обробити, щоб попередити різні хвороби . Для цього на 15 хвилин поміщаємо їх в теплу, близько 50 градусів, воду, потім на 1 хвилину в холодну і на 13 годин в живильний розчин.

Щоб отримати такий розчин розведемо в 1 літрі води чайну ложку нітроамофоски або можна нітрофоски. Далі насіння необхідно промити. Після загортаємо у вологу серветку і закриваємо в холодильник на 24 години.

Таким чином, підвищується їх опірність до холоду і прискорюється проростання.

Терміни посіву

Насіння ранніх сортів капусти слід сіяти в останніх числах лютого. Кожні три дні їх можна подсеівать, якщо хочете збільшити період збору врожаю. Для цього можна порекомендувати сорти «Зоря», «Козачок F1, а так само« Червнева ».

Пізні і середньопізні сорти можна сіяти на початку квітня. Насіння можна так само посіяти відразу в грунт під плівку. Займаючись посівом капусти на розсаду, треба враховувати всі особливості її різновидів і сортів, а так само особливості вашого клімату.

Це все впливає на терміни посадки сіянців у відкритий грунт. Різні види капусти за термінами висадки на город сильно відрізняються один від одного, так як у них різні терміни розвитку насіння.

Терміни розвитку

  • Так для білокачанної і червонокачанної капусти ранніх сортів і їх гібридів потрібно від півтора до двох місяців, середньостиглих сортів необхідно від місяця до двох, для пізніх сортів потрібно трохи більше місяця; для брокколі цей час становить від місяця до півтора місяців; брюссельській капусті необхідно від півтора до двох місяців; у кольрабі цей проміжок триває трохи більше місяця; для савойської капусти потрібно від місяця до двох.

Отже, насіння цих видів капусти необхідно сіяти в такі строки:

Терміни посіву

  • Для краснокачанной, ранньої білокачанної капусти і її гібридів, найкраще для посіву підходить весь березень, середні та пізні сорти краще сіяти в короткий проміжок з 10 по 15 квітня. кольорова капуста і брокколі висіваються з середини березня до самого кінця весни кілька разів через 1,5 - 2 тижні; брюссельську капусту необхідно сіяти з середини до кінця квітня; у кольрабі ширший проміжок для посіву. Для отримання раннього врожаю висівають з 10 по 20 березня до самого кінця червня. Влітку розсаду кольрабі цілком можна вирощувати і у відкритому розсаднику. ранньостиглі сорти савойської капусти висівають з другої декади і до самого кінця березня, середньостиглі сорти потрібно висівати з другої половини березня і до 15 квітня, пізні ж сорту на початку квітня.

З вище сказаного видно, що ранньої білокачанної капусти потрібні більш ранні терміни для вирощування. Бажано ранні сорти савойської, білокачанної і червонокачанної капусти сіяти кілька разів з проміжками в кілька днів.

Підготовка ґрунту

Коли насіння загартується, їх слід підсушити і приступати до посіву в шухлядки. Землю потрібно приготувати заздалегідь. Для цього необхідно дернову землю змішати з піском в співвідношенні 1: 1. Грунт під розсаду робиться легка і пухка.

Для цього велику її частину повинен становити торф. Можна додати перегній або компост або кокосовий субстрат. Не слід користуватися старою землею з городу, щоб захистити сіянці від зараження «чорною ніжкою» та іншими хворобами .

На відро грунтової суміші необхідно додати столову ложку суперфосфату і пару ложок деревної золи. Готову суміш насипаємо в невисокі ящики, рівняємо її і поливаємо розчином марганцю (на 10 літрів води слід взяти 1 грам марганцю) або розчином препарату «Хом» (20 грамів препарату на 10 літрів).

Посів

У землі через кожні 3 см робимо канавки глибиною близько 1 см. Потім насіння розкладаємо в канавках на відстані одного сантиметра, засипаємо землею, злегка притоптують і поміщаємо ящики на вікно. Температура тут повинна бути 19 градусів.

Уже через 3-4 дня з'являться перші сходи і тоді ящики краще перенести в місце прохолодніше, де не більше +10 градусів. Якщо буде тепліше, то розсада буде тягнутися і загине. Під правила по вирощуванню розсади потрапляють будь-які види капусти: білокачанна, савойська, цвітна і так далі.

Распікірованіе

Через тиждень - півтори сіянці капусти можна розсадити в стаканчики або маленькі горщики розміром 7 * 7 см. Використовувати потрібно таку ж суміш. Перед пікіровкою потрібно молоді паростки полити слабким розчином марганцю. Пересаджуючи сіянці в інші ємності, потрібно стежити за тим, щоб вони були заглиблені до самих сім'ядоль, тобто, весь стеблинка повинен бути закритий землею. Розпікувати розсаду слід розмістити на підвіконні і протягом декількох днів підтримувати температуру близько 18 градусів.

Коли розсада приживеться на новому місці, температуру необхідно знизити. Вдень температура повинна бути не більше 14 градусів, а вночі не більше 12 градусів. Уже через місяць або раніше на сіянцях буде близько 4-х справжніх листочків, а коли їх стане 5, то їх можна висадити в грунт.

Вирощування без пікіровки

Вирощувати будь-яку розсаду капусти, будь то кольорова або будь-яка інша, можна і не пікіруючи її. Для цього беремо глибокі ящики, насипаємо в них грунтосуміш, робимо канавки (відстань між ними має бути 10 см, а глибина 1 см).

Канавки слід полити тепленьким розчином препарату «Бутон», розподілити в них насіння і трохи присипаємо їх землею, злегка ущільнюючи. Потім ящик укриваємо і виставляємо їх у прохолодне місце. Наприклад, балкон, засклена лоджія або веранда для цього цілком підійдуть.

У травні або в червні розсаду можете пересаджувати в город.

Полив

Полив сіянцям потрібен помірний, так від недостатнього поливу їх розвиток припиняється, а надлишковий полив призводить до загнивання коренів, ураження чорною ніжкою і загибелі рослин . Поливати розсаду слід кімнатної водою близько 20 градусів у міру потреби.

Після поливу кімнату можна провітрити, але протяги не влаштовувати. Щоб призупинити зростання розсади, за кілька днів до її висадки в грунт полив треба припинити. А ось за кілька годин безпосередньо перед висадкою, її поливають щедро.

Загартовування

За 2-3 тижні перед висадкою на грядки необхідно приступити до процедури загартовування ранньої розсади. Це необхідно, тому що загартовані сіянці здатні витримати заморозки до - 6 градусів, тоді як незагартована розсада до - 3 градусів.

Розсаді необхідно адаптуватися до сонячного світла і більш низьких температур. З цією метою на кілька годин для загартування її потрібно виносити на відкрите повітря. Якщо розсаду вирощуєте на грядці, слід відкривати плівку. Цвітна капуста, втім, як і будь-яка інша, любить хороше освітлення, так як його недолік, так само як і загущені посіви і висока температура в приміщенні призводить до витягування розсади.

Підживлення розсади

Вирощуючи розсаду різних сортів капусти, двічі треба зробити підгодівлю. Перша підгодівля - позакореневе. Вона робиться, коли у сіянців є вже два справжніх листочка. Сіянці обприскують розчином з мікроелементами.

Половинку таблетки або половинку чайної ложки повного добрива розчинити в одному літрі води. Наступну підгодівлю потрібно зробити на початку загартовування розсади на відкритому повітрі. Для неї столову ложку сечовини (можна сульфату калію) необхідно розвести в великому (10 л.) Відрі води. Полити з розрахунку один стакан на одну рослину.

Посадка розсади

Посадка капустяної розсади проводиться таким чином. Потрібно підготувати лунки для посадки, розкласти в них розсаду, заглибити до справжніх листків, потім ущільнити землю навколо сіянця і полити.

Висадку рослин у відкритий грунт можна починати в останні дні квітня і закінчити в червні. Ранню, і тому ще слабку розсаду капусти слід укрити целофаном. Не можна садити капусту на те місце, де росли крес-салат і ріпа, редис, редька, а так само бруква і турнепс.

Підживлення

Капуста, в тому числі і кольорова, дуже добре відгукується на підгодівлю органікою, наприклад компостом або перепрілим гноєм (на 1 м2 вносять 7 кг.) І деревною золою (150 г) . Підживлення органікою слід проводити навесні. У перший рік на підживлений органікою землі вирощують пізню, а вже на наступний рік садять ранні сорти капусти.

Схеми посадки

Для різних видів капусти є і свої схеми посадки. Вони залежать від властивостей конкретного сорту. Наприклад розсада червонокачанної і білокачанної капусти гібридних і ранніх сортів висаджується по схемі 30 * 35 і 40 * 45 см.

Для середніх сортів схема - 55 * 60 см, а для пізніх сортів - 65 * 70 см. Розсада брокколі висаджується по схемі 25 * 55 см - це, щоб дозріли основні головки. Щоб бічні пагони могли розвиватися, необхідно висадити розсаду за схемою 45 * 60 см. Для висаджування розсади брюссельської капусти краще застосовувати схему 65 * 70 см.

А ось для висадки розсади кольрабі схеми застосовують залежно від сортів. Так наприклад скоростиглі сорти висаджують за схемою 30 х 40 см.

Середньостиглих, а так же пізнім сортам підходять схеми: 50 * 40, 50 * 50,50 * 60 см. Розсада ранньостиглих сортів савойської капусти воліє схему 70 * 30 см, а середнім і пізнім сортам краще схема 70 * 50 см. Розсада цвітної капусти висаджується по схемі 25 * 55 см. Шаховий порядок буде найкращим способом для цього сорту.

Сорти

Їх безліч. Але в процесі вирощування варто виділити сорти білокачанної капусти «Московська», «Слава». Кольорова капуста не похвалиться таким різноманіттям сортів, але можна звернути увагу наприклад, на один із сортів ранньої капусти - «Перше кохання» .Надеемся, що наші поради допоможуть вам виростити хороший урожай капусти.

Завантаження...

Надішліть в свою соціальну мережу, щоб не втратити:

На ту ж тему

  • Вирощування шпинату в городі і на дачі
    Як вирощувати огірки будинку
    Щавель: вирощування, догляд та збір врожаю

Поділіться своїм мненіемДля оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:

Кольрабі - одна з найбільш ранньостиглих різновидів капусти. Кольрабі вирощують на легких ґрунтах з великим вмістом органіки. ( Обговорення особливостей вирощування овочевих культур )

Капуста кольрабі світлолюбна, віддає перевагу вирощування на відкритих південних, південно-східних схилах. 6,7-7,4 Капуста любить поливи. Після висадки капусти її поливають кожні 2-3 дні. Надалі капусту поливають 1 раз в тиждень. Особливо кольрабі потребує поливах в червні. Після кожного поливу (1 раз в тиждень) потрібно розпушувати грунт на глибину 8 см. Насіння капусти перед посівом потрібно. Сухі насіння на 15 хв. поміщають в гарячу воду (50 ° С), потім на 1 хв. в холодну, потім їх на 12 годин поміщають в розчин мікроелементів, промивають чистою водою і на 24 години поміщають в холодильник. Після предпосадочной обробки насіння капусти підсушують, щоб вони не липли до пальців і висівають. Ділянка під капусту готують з осені, вносячи. Добрива під капусту вносять навесні: - 1 відро на 1 м? і в кожну лунку по 2 столові ложки суперфосфату, 2 склянки деревної золи, 1 чайну ложку сечовини.

У фазі двох справжніх листків роблять першу позакореневе підживлення розсади капусти. Для цього в 1 л води розводять полтаблетки мікроелементів або пів чайної ложки комплексних добрив з мікроелементами, розсаду обприскують цим розчином. На початку загартовування розсади капусти проводять її другу позакореневе підживлення. Листочки обприскують розчином сечовини, сульфату калію (по 1 столової ложки) на 10 л води. На одну рослину витрачають один стакан розчину.

Добрими попередниками для кольрабі можуть бути сидерати, морква, картопля, цибуля, бобові, зернові, огірки. Попередниками для капусти не можуть бути капусти, буряк, томат, ріпа, редька, редиска. Повертати капусту на грядку можна лише через 4 роки. Термін посадки і вирощування розсади кольрабі При вирощуванні капусти через готують грунтову суміш з торфу, дернової землі і піску (1: 1: 1). Стару городню землю і перегній не використовують, т. К. Вони можуть бути заражені чорною ніжкою. Перед посівом субстрат проливають розчином марганцівки.

Насіння кольрабі висівають на розсаду 5-10 березня. Після посіву насіння капусти в субстрат температуру підтримують 20 ° С, після появи сходів її на тиждень знижують до 9 ° С. Через 7 днів температура для вирощування розсади капусти в сонячні дні повинна бути 18 ° С, у похмурі - 16 ° С. Надмірне перезволоження субстрату призводить до захворювання розсади чорною ніжкою. розсади капусти проводять фазі першого справжнього листка, після пікіровки до приживання розсади температуру підвищують до 20 ° С, а потім встановлюють режим: 17 ° С вдень і 9 ° С вночі. За 12 днів до висадки розсади в грунт її починають загартовувати, поступово привчаючи до сонячних променів, вітру і температурі. При цьому не слід поспішати з висадкою розсади капусти у відкритий грунт, якщо температура повітря низька, т. К. Через 30 днів в таких умовах капуста дасть стрілку з насінням. Розсаду капусти кольрабі висаджують в грунт на початку травня. При цьому рослина має мати 3-4 справжніх листків (у віці 30-40 днів).

Насіння капусти висівають на розсаду в субстрат рядками з відстанню між рослинами - 1 см, між борозенками - 3 см.

Схема посадки розсади капусти: 40х25 см.

Насіння капусти закладають в грунт на глибину 1 см. : Чорна ніжка, кила, слизовий бактеріоз, несправжня борошниста роса (пероноспороз), хрестоцвіті блішки, капустяна муха, равлики, слимаки, попелиці, капустяна совка і білан.

З багатьма хворобами і шкідниками можна впоратися. Багато рослин в спільних посадках в змозі самі подбати про своїх сусідів і їх.

Капусти кольрабі полягає в збризкуванні грунту водою після посіву насіння до появи сходів (4-5 днів), при цьому ящик з розсадою повинен бути в приміщенні 18-20 ° С.

Після появи сходів розсаду переносять в приміщення з температурою не вище +8 ° С, інакше розсада витягнеться. Через 9 днів розсаду пікірують в стаканчики 6х6 см або 8х8 см. Перед пікіровкою розсаду поливають розчином марганцівки. При пікіровки сіянці заглиблюють до сім'ядольних листочків. Після пікіровки контейнери виставляють на підвіконня, перші 3 дні температуру підтримують 17-18 ° С. У фазі двох справжніх листків роблять першу позакореневе підживлення розсади капусти. Для цього в 1 л води розводять полтаблетки мікроелементів або пів чайної ложки комплексних добрив з мікроелементами, розсаду обприскують цим розчином. Після того, як сіянці приживуться температура вдень повинна бути 13-14 ° С, вночі 10-12 ° С. Поливати розсаду потрібно регулярно при підсиханні грунту водою кімнатної температури. За два тижні до висадки розсади кольрабі у відкритий грунт її гартують. Для загартовування розсади її днем ​​поміщають на балкон або в теплицю з температурою +5 ° С, а вночі обов'язково вносять у приміщення з 10-12 ° С. На початку загартовування розсади капусти проводять її другу позакореневе підживлення. Листочки обприскують розчином сечовини, сульфату калію (по 1 столової ложки) на 10 л води. На одну рослину витрачають один стакан розчину. За тиждень до висадки розсади капусти в грунт її перестають поливати. За 2 години до висадки розсади її рясно поливають. Розсаду кольрабі заглиблюють до перших справжніх листочків. У відкритий грунт висаджують розсаду капусти з 5-6 листям. Добре затінити розсаду в перші 2-3 дні після висадки в грунт. Після кожного поливу (1 раз в тиждень) потрібно розпушувати грунт на глибину 8 см. Через 20 днів після посадки капусту підгортають. Повторюють підгортання ще через 10 днів. Через 20 днів після висадки розсади капусти в грунт рослини підживлюють рідким. Рослини і грунт на грядці можна опудрювальні деревної (1 склянка на 1 м?) Від шкідників і як підгодівля. Збирати врожай кольрабі потрібно, коли плоди досягнуть діаметра 8-10 см (100-120 г), інакше вони стануть грубими і втратять свою харчову цінність.

Сорти капусти кольрабі: Віденська біла 1350, Віолетта, Гігант.

Ботанічна назва - капуста кольрабі (Brassica oleracea convar. Acephala. Var. Gongylodes), трав'яниста рослина сімейства капустяних, різновид білокачанної капусти. Походження - Східне Середземномор'я.

Грунт - легка, добре удобрена, нейтральна або слабокисла. Полив - вологолюбна. Попередники - бобові, томати, цибулю, картоплю, буряк.

Посадка - розсадою або насінням.

Опис капусти кольрабі

Дворічне овочева рослина, в перший рік формує стеблеплод, короткий потовщене стебло округлої або плоско-округлої форми, зеленого або фіолетового кольору, який використовують в їжу. У другій рік вегетації з верхівкової бруньки виростає квітконосне втечу довжиною до 1 м, з квітами жовтої або білого забарвлення, зібраними в кисть.

Плід - стручок з дрібними темно-бурими насінням округлої форми, схожість яких зберігається до 5 років. Вага 1000 шт. - 2-3 м Щоб продемонструвати, як виглядає капуста кольрабі, на фото нижче показаний готовий до збирання зрілий стеблеплод. Кольрабі - стародавня культура, за часів Римської імперії вона служила їжею найбіднішим верствам населення і рабам.

У XVI столітті овоч став популярним серед німецьких селян, і в наступному столітті поширився по всій Європі. Зараз вирощується в США, Китаї, країнах Європи та Середньої Азії. У Росії культивується менше, в основному в центральних і північних районах.

Корисні властивості капусти кольрабі

Корисні властивості капусти кольрабі роблять овоч цінним дієтичним продуктом. Він містить вітаміни B1, B2, PP, вітамін C в кількості, не меншому, ніж в цитрусових, за що рослина одержала назву «північний лимон».

Кольрабі багата мінеральними речовинами, кальцію в ній в 2-3 рази більше, ніж в інших видах капусти (90 мг на 100 г), багато калію (370 мг), заліза (1,2 мг). У м'якоті стеблеплода є глюкоза і фруктоза, до 3,6 г рослинного білка, 1,5 г клітковини, 0,6 г пектинів. Кольрабі благотворно впливає на серцево-судинну і нервову системи, знижує тиск і рівень холестерину в крові, має сечогінну дію, сприяє очищенню кишечника. Велика кількість кальцію робить її незамінною в харчуванні дітей, вагітних жінок, людей похилого віку, низька калорійність (42 ккал) і наявність тартроновой кислоти допомагають знизити вагу.

Поширені сорти і гібриди капусти кольрабі

Через обмеженого використання на території Росії вибір районованих сортів і гібридів не надто великий. Серед ранніх сортів, встигати за 65-80 днів, рекомендують до вирощування: Атена , сорт чеської селекції, зі світло-зеленими Стеблоплоди масою до 220 г, високими смаковими якостями; Віденська біла 1350 , найпоширеніший сорт, з плодами масою до 200 г, дружним дозріванням, ніжною соковитою м'якоттю; Моравія , чеський сорт, хороших смакових якостей, стійкий до заморозків, стеблоплоди масою до 2,2 кг, не придатні до тривалого зберігання. Популярний середньостиглий чеський гібрид Каратаг F1 , з Стеблоплоди масою до 350 г, світло-зеленого кольору, відмінних смакових якостей, які не деревіючі і не розтріскується. Поширені пізні сорти і гібриди, що дають урожай за 120-150 днів: Віолетта , сорт чеської селекції, з плодами до 1, 2 кг, морозостійкий, рекомендований для свіжого споживання і короткочасного зберігання; Гігант , чеський сорт, що відрізняється великими, до 6 кг, плодами, посухостійкий, з відмінними смаковими якостями і гарною лежкістю; Коссак F1 , гібрид з плодами жовто-зеленого забарвлення вагою до 600 г.

Агротехніка вирощування капусти кольрабі

Місце для кольрабі вибирають сонячне, пізні сорти виносять невелике затінення. Ділянка під посадку з осені известкуют, вносять добре перепрілий перегній. Через коротке вегетаційного періоду за сезон можна отримати 2-3 врожаю.

Для ранніх строків вирощування капусту кольрабі садять в парники, або розсадні ящики в кімнаті в середині березня. Догляд за розсадою такий же, як для ранньої білокачанної капусти.

Пікірують в торф'яні горщики в фазі розвинених сім'ядоль, висаджують в грунт з 4 - 5 справжніми листами в кінці квітня. Розсада витримує короткострокові заморозки, але тривала негативна температура викликає цветушность.

Другий термін посадки - початок травня, насіння висівають прямо в грунт, вирощують без пікіровки, на постійне місце переносять в першій декаді червня. Для пізньої прибирання посів виробляють 20-25 червня, до початку серпня висаджують на гряди. Розсаду заглиблюють в грунт до сім'ядоль, при більш глибокій посадці розвиток стеблеплід затримується, іноді починається цвітіння.

Щільність розміщення - 10 шт. на 1 м2.Дальнейшій догляд полягає в регулярних прополка, розпушування, поливах. Поливи можуть бути не рясними, але частими, при нестачі вологи плоди стають грубими і розтріскуються. Збирання проводять своєчасно, після досягнення потрібного діаметра стеблеплода, зазвичай в 7-8 см.

При переростання знижується якість продукту, він стає грубим, непридатним до вживання. Перший урожай знімають на початку червня, останні плоди прибирають в жовтні. Рослини викопують з корінням, обрізають листя, залишаючи коротку, 1-2 см, качан. Для зберігання капусту кольрабі прибирають в підвали, де підтримують температуру 0-1 ° С і відносну вологість до 95%.

Як виростити розсаду кольрабі

Кольрабі - рослина дворічна. У перший рік розвивається короткий стебло, який утворює стеблеплод, а цвіте і дає насіння вона на другий рік життя. Але при різкому зниженні температури навесні і в перший рік вирощування у ранніх сортів капусти може спостерігатися цветушность (замість формування «ріпки»). Для раннього врожаю використовують скоростиглі сорти і розсадний метод вирощування.

Склад грунту для розсади - суміш торфу, дернової землі і перегною в рівних частинах. Насіння висівають з кінця березня або в ящики - з подальшою пікіровкою у фазі першого справжнього листка, або відразу в окремі горщики.

Останній спосіб більш раціональний, так як при ньому не пошкоджується коренева система, рослини після пересадки на постійне місце швидше приживаються і продовжують зростання. Насіння кольрабі проростуть швидше, якщо замочити їх у вологій тканині і дати їм проклюнуться. Для проростання насіння потрібна температура близько 20 ° С.

Тому ємності накривають склом або плівкою і ставлять у тепле місце. Після появи сходів плівку знімають, а ємності переставляють в прохолодне (5-10 ° С) світле місце.

Розсаду регулярно поливають і двічі підгодовують мінеральними добривами. Терміни висадки в грунт залежать від того, коли ви хочете отримати урожай. Якщо влітку, то вибирайте ранні сорти і висаджуйте їх на початку травня під плівку, а потім з інтервалом в 10-15 днів - прямо в грунт.

Розсаду пізніх сортів висаджують в грунт з 15 травня по 5 червня. Взагалі, кольрабі - культура холодостійка, і частіше за все насіння висівають відразу в грунт в кінці квітня. Повторно кольрабі можна сіяти протягом літа, в середині червня і липня.