Хвороби розсади помідорів і їх лікування фото :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Розсада » Хвороби розсади помідорів і їх лікування фото

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Хвороби розсади помідорів і їх лікування фото

Мозаїка

Мозаїка томатів - це дуже неприємна хвороба, що викликається вірусами, часто призводить до втрати врожаю і загибелі кущів.

 • Зміна форми і забарвлення листя. Поява жовтувато-зелених плям. Пригнічення рослини, що призводить до зменшення врожаю томатів, пожовтіння і подальшого засихання.
 • Видалення і спалювання уражених рослин. Попередня півгодинна протруювання насіння в однопроцентному розчині марганцівки. Полив розсади таким же розчином по кілька разів на день з проміжками в 3 тижні.
 • Обробка розсади розчином знежиреного молока кожні десять днів. Його роблять так: в десяти літрах води розводять 1 літр молока з додаванням чайної ложки сечовини. Для висівання краще 2-3-х річні насіння. Хвороба передається через сік рослин. Тому не потрібно його стосуватися, пасинкуя помідори. Краще вибирати стійкі до мозаїки сорти і гібриди. Ранній посів насіння.

Сіра гниль томатних плодів

Це хвороба, що викликається грибами. Поразка плодів томатів відбувається, як правило, в самому кінці вегетації, коли приходять холоду і дощі.

 • Поява дрібних округлих плям, які з часом починають збільшуватися і виділяти буру рідину. Виникнення сірої цвілі на стеблах, листках і квітках рослини.

Якщо ви помітили сіру гниль, вирощуючи томати в теплиці з полікарбонату, то необхідно зробити наступне:

 • Видалити уражені плоди та інші органи рослини; Підвищити температуру; Обприскати хворі помідори такими препаратами як Фундазол, «Заслін» або «Бар'єр».

Коренева гниль томатів

Характеризується прив'яданням рослин, так як їх коренева шийка починає загнивати. Ця хвороба може вражати і огірки.

 • Дезінфекція грунту за допомогою розчину з мідного купоросу. Зняття хворого верхнього шару грунту в теплиці і додавання свіжого. Обробка «Заслоном» і «Бар'єром».

Це хвороба, причиною якої є гриби. Вона вражає тільки плоди (на фото).

 • З'являється невелике бура пляма в підставі плода. Обрив зелених помідорів з подальшим їх падінням.
 • Чи не підгодовувати рослини свіжим гноєм і великою кількістю азоту. Дезінфекція грунту. Збір і знищення уражених плодів.

Макроспоріоз або суха плямистість

 • Поява досить великих коричневих плям. Відмирання сильно уражених листя. Темні плями в підставі плода. Поява чорного оксамитового нальоту.

Заходи боротьби - такі ж, як і у фітофтори.

Розтріскування плодів томатів

Це не інфекційна, а фізіологічна хвороба. Причина - полив рослини в посуху великою кількістю рідини відразу. Відбувається швидке надходження води в плоди і розрив стінок клітин тканини.

 • Якщо вирощувати помідори в теплиці, то в спеку слід її обприскувати розчином вапна. Крім перерахованих вище хвороб, подивитися на які ви зможете на фото, помідори часто вражаються комахами-шкідниками. Капустянка - це досить велике (до 5 сантиметрів) буре комаха, яка має великі лапи, якими вона може копати. Вона любить сиру грунт, багату гноєм.
 • Вливання в норки шкідника настою гострого перцю або столового оцту.

Дротяники

Дротяники - це жовті гусениці, які здатні пошкоджувати коріння і стебло томатів.

 • Допомогти позбутися цього шкідника допоможуть палички. На них потрібно нанизати овочі і зарити їх у грунт так, щоб стирчали кінчики паличок. Через кілька днів, палички, в яких накопичилися дротяники потрібно витягнути і спалити. Коли проводиться перекопування грунту в теплиці, дротяників слід зібрати і знищити. Знизити їх кількість також можливо при вапнуванні грунтів та внесення мінеральних добрив.

Білокрилки і совка

Білокрилки - теж досить поширені комахи в теплиці. Їх личинки здатні висмоктувати соки з листя, і з часом це може призвести до того, що помідори гинуть. Заходи боротьби - обробка Фосбецідом або Ціткором. Підгризаючі совки - це гусениці сірого або чорного кольору, здатні дуже пошкодити помідори. Щоб уберегти свій урожай, вирощений в теплиці, потрібно:

 • Знищувати бур'яни. Збирати гусениці. Обробити рослини і їх плоди препаратом «Стріла».

Як бачите, позбутися від хвороб нескладно, достатньо знати методи боротьби з ними. І тоді помідори порадують вас своїми соковитими і корисними плодами.

Поділитися з друзями:

Поширені хвороби даного виду:

 • Чорна бактеріальна плямистість. Небезпечне для розсади захворювання заноситься через грунт і насіння. Причинами є згубна вологість і спека. Листя покриваються чорними водянистими плямами. На стеблах утворюються подовжені штрихи і точки такого ж чорного кольору. На насінні бактерії можуть залишатися протягом року. Підступність захворювання полягає в тому, що розсада виглядає абсолютно здоровою на вигляд, в той час як насіння заражені бактеріозом. Так, важливо купувати якісні здорове насіння у перевірених виробників.

У перегної інфекція зберігається тривалий час і також стає джерелом зараження рослин.

 • Бура плямистість листя. Із зовнішнього боку листочки покриваються сірими і жовтими плямами, з вивороту утворюється наліт оливкового відтінку. Якщо повітря в приміщенні занадто вологий, а полив рясний, то захворювання вражає пагони блискавично. Методи боротьби все ті ж: знезараження грунту, знищення хворих рослин. Іноді допомагає своєчасне обприскування фунгіцидом, який містить у своєму складі мідь. Столбур. Джерело зараження - мікроплазменні тіла, репродуціруемие комахами-переносниками. Столбур - один з найпоширеніших недуг. Листя і стебла розсади стають рожевого і фіолетового відтінку, дрібніють і грубіють. Бактеріальна крапчатость. Збудником є ​​фітопатогенних бактерій.

Основна проблема лікування бактеріальних захворювань - відсутність ефективних антибіотиків.

Хвороби неінфекційної природи

Крім перерахованих груп захворювань є менш очевидні, але актуальні причини проблем вирощування томатів. Пов'язані вони з дисбалансом мінерального живлення. Такий вид хвороб є наслідком порушення метаболізму.

Тут мова йде не тільки про нестачу необхідних поживних речовин, а й про збалансованість мінералів в цілому. Причинами дефіциту можуть бути особливості складу грунту, що перешкоджають розщепленню і всмоктуванню корисних елементів, порушення технології посадки.

 • Недолік кальцію. Причини: невеликий обсяг субстрату, відсутність важливого елемента в мінеральної підгодівлі розсади. Симптоми: листя деформуються і бугрятся, коренева система уражається гниллю і відмирає. Дефіцит калію. Причини: надлишок кальцію блокує нормальне засвоєння калію. Симптоми: зморшкуватість молодих листочків. Залозистий хлороз. Причини: непомірне застосування марганцевокислого калію. Дефіцит заліза може проявлятися тільки у частині сортів помідор, в той час як інші будуть залишатися здоровими. Ознаки: листя молодих пагонів жовтіють, а жилки зберігають первинний колір. Недолік міді. Причини: грунт для розсади становить в основному торф. Ознаки: втрата пружності листя, ураження коренів. Недостатня кількість фосфору. Причини: постійний холод (термометр показує нижче 11 градусів за Цельсієм). Зазвичай дорослі рослини можна зміцнити коров'яком. Робити це з розсадою категорично заборонено. Азотна недостатність. Причини: відсутність досвічування розсади і її підживлення, що виражається блідістю листя.

Важливо звернути увагу початківців томатоводов на використання розсадних добрив. Всім відомо, що краще підгодовувати пагони безхлорних сумішами. Однак, якщо абсолютно виключити хлор, то його відсутність призведе до порушення водного обміну.

Листя почнуть обвисати. Щоб запобігти такому нездужання, потрібно всього лише додати жменьку харчової солі при поливі розсади. Отже, стає очевидною масштабність загрози для розсади настільки популярної культури. Але, озброївшись необхідною інформацією та ефективними препаратами, можна впоратися з більшою частиною існуючих захворювань. Більше інформації можна дізнатися з відео.

 • Увійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати залишати коментарі

Ще статті про дачу і сад

Зізнайтеся, про великі і досвідчені помідороводи, адже коли ви починали, у вас теж хворіла розсада - як би питає тут початківець помідровед: D. Швидше за все так, боліла. Книжки книжками, а досвід ніщо не замінить.

Отже хвороби томатної розсади або чому Хворіє розсада томатів .В принципі, помідори - культура Дуже Живуча. При дотриманні деяких простих правил її реально палкою не вб'єш.

За винятком деяких випадків. Отже - найпоширеніший варіант хворіє розсади (на півдні і в сонячних районах - не актуальне). Листя поступово бліднуть, жовтіють, потім біліють, місцями засихають. В'януть і відвалюються спочатку сім'ядольні листя, а потім і інші.

Що це і як з цим боротися? Див. новий топік 2014 роки з подібними симптомами на форумі. Щоб така хвороба на вашу розсаду НЕ напала - Чи не поливайте розсаду , поки земля не просохне.

Коли я починав вирощувати помідори, мені здавалося, що я їх поливаю помірно. Ну підтримую землю злегка сирої, як для звичайних кімнатних квітів. Так ось - землю підтримувати весь час сирої можна. Поливайте тільки коли вона реально просохла.

Обов'язково пора поливати, якщо навіть у відсутності сонця помідори коштують підв'ялі. Крім тих випадків, коли вони в'януть з - за цієї самої хвороби. Особливо лютує ця болячка в умовах недостатньої освітленості, при відсутності сонця.

Як врятувати рослини, якщо вони вже захворіли? Листя жовтіють, біліють, засихають плямами? Нижні листя почали відвалюватися? Ілюстрація до теми.

Саме так і виглядає сім'ядольних листків розсади томата, яку дуже сильно поливають (або просто грунт занадто щільний і коріння задихаються) і яка отримує дуже мало сонячного світла. Краще лікування - менше поливати і виставляти на сонечко!

Спочатку переконайтеся, що земля не дуже щільна, що коріння можуть в ній нормально дихати. У будь-якому випадку врятувати рослину можна спробувати в такий спосіб. Вивалюйте весь вміст горщика на газетку.

Ретельно відскрібати до головних коренів всю землю. Самі коріння намагайтеся не відривати. Залежно від віку, повинен залишитися або тільки головний стрижневий, (вік розсади до 2х-3х тижнів) або плюс до нього - кілька другорядних коренів (якщо розсада постарше).

Переконайтеся, що залишені коріння білі і здорові. (Якщо вони гнилі, жовті або чорні - це вже інший випадок). Пересадите розсаду в інший грунт, трохи вологий, легкий, дихаючий.

Полийте під корінець, буквально 20 мілілітрів води, можна зробити трохи рожевий розчин марганцівки. Т. е. Полити так, щоб земля була волога в тому місці горщика, де знаходиться стебло і корінець рослини. Весь інший обсяг землі нехай залишиться злегка вологим.

Далі в ідеалі рослина ставиться на сонячне вікно. Якщо коріння пошкоджені сильно, і рослина на сонці в'яне - притените його, або переставте на день-два на інше вікно. Але потім обов'язково - багато сонця, багато світла. І мало води.

Швидше за все, дотримуючись такі нехитрі рекомендації, розсаду вдасться врятувати. Хоча метушні багато. Наступного разу, при вирощуванні розсади томатів, будете напевно менше поливати вже? . На цю недугу практично не хворіють томати в південних регіонах, де немає проблем з сонцем, а також томати, яким пощастило, і їх часто виносять погуляти на балкон або на вулицю. якщо, звичайно, погода дозволяє. Ось і ще одна причина в нашому північно-західному кліматі сіяти пізніше томати на розсаду.

Читайте також:

Хвороби розсади. Заходи боротьби, фото і відео

Деякі овочеві культури вирощують із розсади. Отримання здорової розсади з добре розвиненою кореневою системою без пошкодження шкідливими організмами має велике значення для подальшого розвитку і продуктивності рослин. Перерахуємо хвороби розсади і заходи боротьби.

Коренева гниль розсади. Коренева гниль поширена повсюдно. Уражаються проростки, подсемядольное коліно, коренева шийка, бічні корені. При ураженні сходів стеблинка чорніє, тоншає, загниває рослина, рослини вилягають.

Сіянці при ураженні кореневої системи жовтіють в фазі сім'ядольних листків. У фазі утворення 3-4 справжніх листків коренева шийка тоншає, викривляється, чорніє, в основі стебла утворюється різка перетяжка, як би обмежує уражену частину тканини від здорової.

Зараження рослин відбувається через кореневу систему. Патогени проникають в дрібні тріщини кори, місця механічного пошкодження або розриву тканини при утворенні бічних коренів і через кореневі волоски.

 Основні джерела інфекційного початку кореневої гнилі - це грунт, рослинні залишки. Збудники хвороби можуть бути занесені також з насінням.

Швидкому поширенню хвороби сприяє порушення правил агротехніки: беззмінне використання грунту, загущений посів, несвоєчасна пікіровка, низька освітленість, підвищена вологість і температура повітря і грунту, висока кислотність ґрунту, переростання розсади. Для придушення інфекції в насінні проводять їх термічне знезараження або протруювання. А грунт для розсади краще добре прожарити в духовці.

В'янення розсади. Ви почали помічати, що розсада починає в'янути? Збудниками в'янення є грунтові гриби.

Патогени, проникаючи в кореневу систему через незначні поранення тканини, пригнічують ріст і розвиток рослин виділяються токсинами. Першою ознакою захворювання є легке в'янення верхівки рослин або окремих листів.

З'являється строкатість у забарвленні листової пластинки, млявість окремих ділянок тканини. Найчастіше втрата тургору починається з верхівки листа. Але буває так, що буквально вся розсада за короткий час зів'яла.

Можна перевірити розсаду: розріжте корінь поперек, і якщо там є кільце побуріло судин, значить вона заражена грибком. Залежно від умов середовища (температури і вологості повітря і грунту) відбувається раптове швидке в'янення, і потім засихання ще зелених рослин, або захворювання набуває затяжного (хронічного характеру) Часто фузаріозною або вертіцеллезное в'янення супроводжується ознаками кореневої гнилі.

При прихованій формі хвороби рослини відстають у рості. Дорослі рослини або зовсім не дають врожаю, або утворюють дрібні плоди. Для вертіцеллезного в'янення найбільш сприятливими є температура повітря 16-20 С зі зниженою вологістю.

Фузаріозне в'янення більш інтенсивно розвивається при температурі повітря 25-28 С і частіше зустрічається на кислих грунтах. Для томатів дуже небезпечно також бактеріальне в'янення, яке призводить до швидкого в'янення і засихання всього рослини, а іноді - розвивається повільно, і рослини в'януть частково, т. Е. З одного боку. Збудники хвороби зберігаються на рослинних рештках, а після їх розкладання - в грунті.

 Захисні заходи: очищення теплиць від післяжнивних рослинних залишків. Знезараження грунтів. Дотримання культурооборота. При пікіровки рослин підготовлену грунтосуміш, бажано обробити робочим розчином біопрепаратів триходерміну і Планріз.

Хворі рослини необхідно негайно видаляти, а місця їх зростання обробити фунгіцидами. Південний фітофтороз розсади. Захворювання частіше проявляється на рослинах томата, перцю, рідше огірка.

Патоген вражає коріння, прикореневу частину стебла, а також плоди. Уражені рослини не розвиваються, біля основи стебла з'являється перетяжка, нижнє листя швидко в'януть, рослини вилягають і гинуть.

Гриб може розвиватися і заражати рослини в широкому температурному діапазоні. Підвищена температура забезпечує більш швидкий розвиток гриба всередині тканини рослини.

Основним джерелом інфекції південного фітофторозу є грунт, де гриб зберігається у вигляді покояться суперечка. Захисні заходи: ретельне видалення і знищення рослинних залишків. Хворі рослини видаляють. Решта рослини підгортають.

Полив рослин проводять рідко, але глибоко по борознах між рядами. Чи не проводити в цей період позакореневих підживлень. Не допускати підвищення вологості повітря понад 70%. Несправжня борошниста роса (переноспороз). З розсадних культур найбільш небезпечна для капусти.

Захворювання викликає ложномучністоросяной гриб, який тривалий час може зберігатися в насінні. Розвитку хвороби сприяє відносно короткий світловий день (13-14 година), знижена інсоляція, висока вологість (85-95%) і температура повітря 13-140С. Необхідно проводити термічне знезараження насіння за 5-7 днів до посіву при температурі 48-500С в розчині сірчанокислого цинку з подальшим охолодженням до кімнатної температури і підсушуванням.

Дотримуватися хороше освітлення і густоту посіву при вирощуванні розсади. Не допускати підвищеної вологості повітря. При вирощуванні розсади рекомендується застосовувати препарат Радіфарм, який є біостимулятором розвитку кореневої системи. Чорна ніжка.

Чорна ніжка - грибне захворювання. Інфекція знаходиться і зберігається в грунті. Разом з грунтом інфекція потрапляє і до нас в ящики і в паперові стаканчики, де ми з вами вирощуємо розсаду.

Варто надмірно перезволожити грунт, варто підвищитися температурі повітря в тому приміщенні, де вирощується розсада, як чорна ніжка переходить в наступ. Якщо чорна ніжка заводиться в парниках і теплицях, то грунт в таких парниках і теплицях дезінфікують спеціальними складами.

Ми ж з вами можемо знизити небезпеку цього захворювання, якщо внесемо в поживну суміш, в якій будемо вирощувати розсаду, достатня кількість деревної золи. Щоб уникнути цієї страшної хвороби, треба уважно стежити, щоб грунт в ящиках і в паперових стаканчиках, де вирощується розсада, не була надто вологою і не перегрівалася. Так само вкрай важливо для боротьби з вогкістю кожен раз після поливу підсипати до рослин трохи сухого піску.

Чорна ніжка вражає не тільки розсаду капусти. Вона може напасти і на розсаду помідорів, і на розсаду огірків, - словом, берегти від цієї хвороби треба будь-яку розсаду, вирощувану будинку, в парнику або в теплиці. Фомоз. 

Також грибне захворювання і також від нього страждає перш за все капуста. Але якщо чорна ніжка передається через грунт, то фомоз передається через насіння, тому з фомозом боротися куди легше, ніж з чорною ніжкою.

Досить насіння капусти перед посівом продезінфікувати, і небезпечного захворювання капусти можна уникнути. Якщо ви помітите, що на сім'ядолях, стеблі, листках розсади з'явилися розпливчасті плями, на яких видно чорні точки, знайте: фомоз перейшов в наступ і напав на вашу розсаду.

Допомогти хворому рослині вже важко, як і рослині, хворому чорною ніжкою. І вам залишиться тільки чекати, що буде далі.

А далі зазвичай відбувається наступне... Рослина після висадки на город починає відставати в рості, нижнє листя стають синюватими або пурпуровими, а потім дуже часто у рослини обламується стебло, як при хворобі чорної ніжки. Якщо трапиться вам прогледіти хвороба і висадити на город хворе рослина, то на цьому місці не можна буде потім висаджувати ні капусту, ні інші овочі сімейства хрестоцвітих протягом 4-5 років, бо потрапив у ґрунт грибок зберігається в ній близько 4 років.

Біла плямистість листя. Це - грибне захворювання помідорів. Хвороба вражає листя, стебла. Спочатку на нижніх листках розсади з'являються поодинокі плями брудно-білого кольору з темним обідком і чорними точками на світлому фоні.

З нижніх листків захворювання переходить на верхні, плям на рослині стає все більше, потім вони зливаються і покривають собою лист цілком. Уражені листки стають бурими, засихають і опадають. Збудник цієї хвороби зберігається в залишках хворих рослин.

Упав на землю загиблий від білої плямистості аркуш, не був винесений він вами з городу, не було знищено, і хвороба збережеться до наступної весни в грунті, а звідси потрапить на розсаду і вразить її. Щоб не допустити хворобу, не дати їй прижитися, треба при будь-якій підозрі, при першій гіпотезі, що ця хвороба заглянула до вас, видалити і знищити всі хворі листя, а потім знищити і хворі рослини.

Дуже добре допомагає стримувати майже всі хвороби помідорів марганцевокислий калій. Бура плямистість листя. Ця хвороба найчастіше вражає листя розсади помідорів. Захворювання, як і біла плямистість листя, починається з нижніх листків.

На поверхні листа з'являються жовтуваті розпливчасті плями. З нижнього боку листа в цьому місці з'являється оливковий наліт. Незабаром плями буріють і поширюються по всьому листу, а наліт з нижнього боку листа стає темно-коричневим.

Уражені листки засихають і опадають. Ця хвороба швидко розвивається при високій вологості і високій температурі. Хворі листя, а потім і хворі рослини повинні бути знищені, щоб хвороба не змогла зберігатися разом з рослинними залишками.

Уникнути цього захворювання можна, якщо весь час пам'ятати, що помідори прибутку в Європу з гірських плато Південної Америки, де завжди сухе повітря, а тому вологість для помідорів небезпечніша за все - саме в умовах підвищеної вологості і починаються багато хвороб цієї рослини. Запам'ятайте: вирощувати розсаду помідорів потрібно тільки в умовах невисокої вологості повітря, а якщо все ж вологість в приміщенні, де знаходиться розсада, надмірно висока, приміщення треба постійно добре провітрювати.

І при першій нагоді розсаду помідорів потрібно виносити загартовуватися на свіже повітря. Відмирання коренів у розсади огірків, кабачків, гарбуза.

Нерідко розсада огірків, кабачків, гарбуза у недосвідченого городника раптом починає боліти: зупиняється в рості, в'яне, а то і гине. Ви шукаєте на листках різні плями, які, на вашу думку, відкриють вам таємницю хвороби; шукаєте чорну смужку на стеблі, припускаючи, що на вашу розсаду напала чорна ніжка.

Але ні чорної смужки на стеблі, ні плям на листках розсади ви не знаходите. А рослина гине. І в усьому винні тільки ви!

Ви забули, що у огірків, кабачків, гарбуза можуть почати відмирати корені, якщо ці рослини поливати холодною водою. Але стривайте, ви завжди поливали розсаду тільки теплою водою, в чому ж ваша вина? А вина все-таки є...

Ви дійсно поливали розсаду кімнатної, досить зігрівшись водою, але потім политу розсаду посунули близько до вікна, а за вікном в цей день було холодно, холодно було і на підвіконні, і тут, на підвіконні, швидко охолов паперовий стаканчик, в якому ріс огірок ( гарбуз, кабачок), охолола земля, сира, тільки що полита, і коріння замерзли і стали відмирати. Так випадково погубили ви здорову, міцну розсаду. Ось бачите, яку увагу потрібно від кожного, хто візьметься вирощувати розсаду овочів в кімнаті на вікні.))) Відео Хвороби розсади. Здорова розсада:

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *