Біліють листя у розсади перцю :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Розсада » Біліють листя у розсади перцю

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Біліють листя у розсади перцю

Чорна ніжка

Розсада перцю уражена чорної ножкойОднім з найперших грибкових захворювань, з яким доводиться стикатися садівникові в процесі вирощування розсади - «чорна ніжка». Саме це захворювання здатне погубити велику частину сходів, особливо за умов високої відносної вологості і недостатності освітлення (див. Світлодіодні світильники - ефективність в дії). Поширюється грибок-збудник з насінням, погано обеззараженной грунтом і рослинними залишками. Основними симптомами цього захворювання, в результаті проникнення збудника, у розсади є:

 • Потемніння кореневої шийки; витончення і загнивання стебла в цій області; в'янення, з подальшою загибеллю рослин.

«Чорна ніжка» може вразити не тільки розсаду, а й дорослі рослини, що ростуть в теплиці. Ознаки ураження цією хворобою у дорослих рослин дещо інші, ніж у розсади: Доросла рослина перцю з ознаками ураження чорною ніжкою

 • Нижня частина стебла, що розташовується на рівні ґрунту, стає темно-коричневою; тканини стебла в цій області стають ніби «втиснутими».

Причиною, чому жовтіє перець в теплиці, у випадку з «чорною ніжкою», є порушення харчування, яке в першу чергу проявляється на старому листі, які жовтіють і подвядают.

Вертіциллезному в'янення

Це захворювання дуже схоже за деякими своїми проявами на ураження рослин вірусом огіркової мозаїки. Пов'язано це з тим, що і в тому і в іншому випадку уражається судинна система рослини. Основні симптоми вертіціллезу у солодкого перцю наступні: Початок захворювання вертіціллезом

 • Ще до початку цвітіння уражені грибком рослини помітно відстають у рості, листя значно менше норми і мають темно-зелене забарвлення; починаючи з нижнього листя, з'являються, спочатку невеликі, а потім поширюються на всю листову пластину жовті плями; захворювання вражає рослини від підстави і поступово просувається до його верхівці; при інфікуванні рослин на ранніх етапах розвитку, на них не утворюється зав'язь; рослина, поза пізніших етапах росту, зав'язь формує, але плоди утворюються не великі і зморщені.

Характерними ознаками Вертіциллезному в'янення є:

Біліють листя у розсади перцю
 • Темно-зелене забарвлення листя; відсутність викривлень центральної жилки листя; забарвленість судинної тканини в темний колір.

Особливо неприємні

Фузаріозне в'янення

Це захворювання вражає як розсаду перцю, так і дорослі, висаджені в теплицю рослини, причому на самих різних етапах розвитку. Найбільш небезпечно ураження рослин фузаріозом під час зав'язування плодів. Проявляє себе ця хвороба дуже схожим з вертіціллезом чином: листя у рослин, починаючи знизу, жовтіють, а потім і обпадають На відміну від вертіціллезу, фузаріозною в'янення призводить до загнивання кореневої системи, а в кінцевому підсумку і до загибелі рослини.

Біла плямистість (септоріоз)

Септоріоз вражає, як правило, листя, а в окремих випадках стебла і плоди перцю. Активність патогенного грибка викликає дане захворювання підвищується при відносній вологості повітря вище 80% і температурі повітря + 15 + 270С. Розвиток хвороби починається знизу і охоплює спочатку старе листя, на яких з'являються невеликі сірувато-білі плями, підперезані більш темним обідком.

Поступово хвороба просувається вгору і вражає верхні листки. Плям стає все більше і поступово вони зливаються в одне велике пляма, яке охоплює всю листову пластину, після чого листя набувають буро - жовте забарвлення, і засихають. Як тільки було помічено появу брудно-білих плям на листової пластини, необхідно провести обприскування рослин будь-яким медьсодержащим препаратом.

Приблизно через два тижні обробку необхідно повторити. Важливо: збудник білої плямистості зберігається виключно на рослинних рештках. Саме тому так важливо своїми руками видалити їх все і продезінфікувати грунт.

Альтернаріоз (суха плямистість)

Найбільш часто альтернаріоз вражає стебла і листя перцю, значно рідше плоди. Перші ознаки захворювання з'являються на нижніх листках у вигляді круглих плям буро-коричневого кольору. Поступово плями з'являються і на верхніх листках, а також збільшуються в розмірах і зливаються.

Після чого листки засихають. При ураженні грибком стебел, на них з'являються овальні, з концентричними кільцями, плями коричневого або бурого кольору. Стебла уражаються сухий гниллю, або гинуть. Плоди уражаються, здебільшого, біля плодоніжки, або в місцях ушкоджень або розтріскування.

  На них з'являються невеликі, як би вдавлені, водянисті плями. На зовнішній поверхні може бути одне єдине пляма, а вся внутрішня частина плода може бути вражена.

  Якщо в теплиці висока вологість повітря, то плями покриваються темним оксамитовим нальотом. При появі перших ознак ураження на листках, рослини потрібно обробити розчином бордоською рідини, розвівши 100г препарату в відрі води, або будь-яким медьсодержащим препаратом. Найбільш часто дана інфекційна хвороба перців проявляє себе в теплицях, в яких відбуваються різкі температурні перепади. Найбільш сприятлива температура для активного розмноження  + 13 + 160С .

Кладоспоріоз (бура плямистість)

Бура плямистість, вражає листя, черешки, плодоніжки і зав'язь перцю, яка в подальшому опадає. Симптомами цього захворювання є:

 • Світло-зелені плями з нальотом грибка на внутрішній стороні листя нижнього ярусу; плями такого ж, або темного бурого кольору на зовнішній поверхні листової пластинки; швидке поширення поразки з листя нижнього ярусу на верхній; уражені листя в'януть і засихають.

Передається захворювання через заражений грунт, інфіковані інструменти і рослинні залишки. Через насіння кладоспоріоз не передається. При перших ознаках захворювання необхідно провести обприскування рослин хлорокисью міді, або будь-яким іншим медьсодержащим препаратом. Порада: якщо хвороба вразила рослини під час плодоношення, то краще використовувати не хімічні препарати, а настої з рослинної сировини.

Для цього в 3 літрах води розводимо 1 стакан дрібно нарубаного або натертого на тертці часнику, після чого даємо настоятися протягом 10 діб . Надалі, для обробки рослин розводимо 1 стакан настою в 10 л води, і обприскуємо уражені кущі.

Сіра гниль

Плоди перцю уражені сірою гнільюНаіболее часто вражає перець, зростаючий в плівкових теплицях, де не дотримується режим вологості і температури. Якщо в теплиці вологість вище 80%, а температура тримається в межах + 10 + 150С , то хворіють всі надземні частини рослини. Виявляється у вигляді вологих плям бурого кольору, що покриваються рясним сірим нальотом. Спори грибка зберігаються на рослинних рештках і можуть поширюватися через грунт і воду.

Біла гниль (склеротініоз)

Дана хвороба вражає рослина в прикореневій зоні. На ураженій ділянці стебла, як ви можете побачити на представленому фото, з'являється білий «пухнастий» наліт, а всередині - тверді, чорного кольору освіти. Уражені грибком плоди стають водянистими і м'якими, на окремих ділянках з'являється білий наліт. Збудник цієї хвороби перців в теплиці може бути як на рослинних рештках, так і в самому грунті. Для запобігання виникнення цього грибкового захворювання необхідно підтримувати оптимальний для перцю рівень вологості, як повітря, так і ґрунту в теплиці, своєчасно видаляти пасинки, подвядают листя і хворі рослини. Якщо не провести всі ці заходи, то ціна буде досить висока - втрата всього врожаю. Порада: місця, уражені білою гниллю, а також місця видалення пасинків і листя, можна припудрювати подрібненим крейдою, або деревним вугіллям.

Фітофтороз

Розвитку цього захворювання, що вражає всі частини рослини, сприяють:

 • Різкі температурні перепади; тривале і стійке похолодання; висока вологість.

Фітофтороз може виникнути в будь-який час протягом усього вегетаційного сезону, однак найбільш часто він проявляється після відцвітання перців. Найбільш типовими ознаками цього захворювання є:

 • Поява на листі великих рідких коричневих плям, оточених світло-зеленим ореолом; загнивання кореневої шийки; гниття, що розповсюджується на весь стебло, утворюючи вдавлені темні плями; висихання плодоніжки; темні, водянисті плями на плодах.

Як запобігти виникненню грибкових захворювань?

Для всіх представлених грибкових захворювань інструкція по профілактиці буде загальною:

 • Необхідно ретельно збирати і видаляти своїми руками все рослинні залишки з теплиць, з подальшим їх знищенням. Обов'язкова дезінфекція, як самих конструкцій теплиць, так і грунту в них.

Порада: для знезараження грунту в теплиці можна використовувати теплий розчин перманганату калію (марганцівки), розчинивши в 10 л води приблизно 5 г   препарату.

 • Дотримання правил сівозміни: висаджувати перець в ті місця, де росли пасльонові (томати, баклажани), тільки через два-три роки. У тому випадку, якщо немає можливості змінювати місце посадки, необхідно продезінфікувати, а найкраще повністю поміняти грунт у теплиці. Намагатися використовувати насіння сортів стійких до грибкових захворювань, наприклад, «Какаду», «Піонер», «Горизонт» .Проводіть обов'язкову дезінфекцію насіння перед висадкою. (Див. Висаджувати розсаду в теплицю) Найбільш ефективно поєднувати термічне і хімічне знезараження.

Порада: одним з найбільш ефективних способів дезінфекції насіння є термічне знезараження. За тиждень до початку висадки насіння на розсаду, їх замочують на 20 хвилин в 0,2% розчині сірчанокислого цинку, температура якого повинна бути близько + 500С . Потім насіння остуджують в воді, температура якої не повинна перевищувати + 200С , а потім підсушують.

 • Вибраковувати ослаблені і відстають у розвитку сіянці. Чи не загущать посадки під час висадки рослин в теплиці. Дотримання агротехніки вирощування перців, особливо режимів вологості і температури, а також провітрювання. Обробляти рослини до початку плодоношення протигрибковими препаратами. Проводити періодичні некореневі обприскування медьсодержащими препаратами. Вибраковувати і видаляти уражені частини рослин, або весь хворий кущ.

Мікоплазмові захворювання

Мікоплазмові хвороби перцю можуть вражати всі частини рослини, крім насіння. Викликаються вони найдрібнішими мікроорганізмами - мікоплазмами, які переносяться різними комахами, наприклад, цикадами або попелиць. У теплиці перець найбільш часто уражається таким захворюванням як столбур (фітоплазмоз).

Біліють листя у розсади перцю

Столбур

Дана хвороба проявляється на тепличному перці наступними симптомами:

 • Карликовість;
 • Колір змінюється на насичено жовтий, або жовто-Злена; подрібнення листя верхнього ярусу зі зміною забарвлення нижнього боку на фіолетово-синю; листя нижнього ярусу грубіші, жовтуватого відтінку, може скручуватися; жилки на листках звивисті.
 • Плоди дрібні, що не відповідають сорту; насіння в плодах дрібні, схильні до проростання всередині плоду.

Переносниками захворювання є різні комахи, такі як тля, цикади різних видів і кліщі, що живуть на різних бур'янах.

Заходи боротьби і профілактики

Основними методами боротьби зі столбура у перцю є:

 • Вирощування сортів стійких до мікоплазменним інфекцій; (Див. Також Вирощування солодкого перцю) знищення всіх бур'янів, як в теплиці, так і навколо неї; профілактична обробка рослин інсектицидними препаратами - перед висадкою в теплицю, і через два тижні після посадки на постійне місце; позакореневе підживлення рослин комплексними добривами і біостимуляторами для підвищення стійкості до захворювань; ретельне прибирання та дезінфекція теплиць.

Поділитися в соц. мережах

Симптоми бактеріального раку томата : рослини, уражені хворобою в'януть, на плодах і листках з'являються плями. Плодоніжки, стебла і черешки покриваються виразками. В'янення починається з нижніх листків, поширюється повільно. Якщо надрізати черешок ураженого хворобою листочка, можна помітити потемніння судин рослини. З розвитком хвороби стебла і черешки покриваються поздовжніми тріщинами у вигляді темних смуг.

: На різних видах рослин ознаки хвороби можуть проявлятися по-різному. Це можуть бути загнивання качана, павутинні нальоти на нижньому боці листків, білий наліт на коренеплодах, загнивання донця цибулі... Нерідко хвороба поширена в сховищах. Особливо явно хвороба проявляється на салаті, петрушці, огірку, моркви, хроні, капусті, перці, квасолі, цибулі, соняшнику.

Симптоми септоріозу (білої плямистості) : на нижніх листках (навіть на розсаді томатів) з'являються окремі брудно-білі плями з темною облямівкою. Усередині плями розвиваються чорні суперечки. При масовому ураженні білою плямистістю хвороба вражає не тільки листя, але і стебла, черешки і навіть зелені помідори.

Симптоми бурої плямистості томата (листовий цвіллю) : на верхній стороні листа з'являється жовтуваті плями, під якими з нижнього боку розвивається темно-коричневий наліт гриба-збудника. Особливо сильно хвороба поширюється при підвищеній вологості повітря (близько 95%), при цьому плями можуть покривати весь лист томата, що призводить до його відмирання.

Чому біліють листя у перцю? Що робити, якщо у перцю біліють листя?

Natla 11 місяців тому

Чого не вистачає перцю, якщо почали біліти листя?

Галина Скулкіна 11 місяців тому

Якщо це питання відноситься до часу висадки розсади перцю в грунт, то очевидна причина - сонячний опік. Нічого страшного, ці листочки можна акуратно видалити, тому що їм на зміну виростуть інші. Якщо листя побіліли вже через значний час після висадки, то треба подумати: чи не занадто волого перчик і скоротити полив або навіть не поливати тиждень, а тільки рихлити і рихлити.

Можна провести позакореневе підживлення, якщо грунт був тривалий час ущільнена надмірно. Друга причина - мозаїка, але тоді і жовті плями повинні незабаром з'явитися. Тут прогноз невтішний, тому що немає способу боротьби. Не хочеться також думати, що це септоріоз і Ви просто пропустили початок захворювання.

Треба постежити, чи не з'явиться оперізуючий обідок навколо плям. Якщо так, то треба обробити препаратами, що містять мідь.

Автор обрав цю відповідь лучшімкомментіроватьдольфаніка 11 місяців тому

Це може бути через опіку хімічними препаратами або ж біліти можуть від неправильного догляду, перець може вразити одне з нижче перерахованих захворювань, що викликають побіління листа. М'яку бактеріальну гниль можна визначити по пустотілі стебла і зміненого кольору стебла, по відмирання листя і хлорозу листя, в результаті чого лист перцю стає білого кольору, по коричневому поглибленню біля плодоніжки перцю. Хвороба вражає всю рослину, від коренів до плодів.

Захворювання виникає від тривалого періоду вологою теплу погоду, а заражається рослина через пошкодження стебла. Щоб на наступний рік урожай не постраждав від м'якої бактеріальної гнилі прибирайте залишки гички, проводите дезінфекцію землі і насіння перед посівом. Насіння можна протравити таким чином. На половину склянки води склянки води розчавити 3-4 зубчики часнику і перемішати.

У цьому розчині залишити насіння перців на одну годину в щільно закритій банці. потім насіння промити холодною водою і трохи просушити. Є таке захворювання як інфекційний і неіфекціонний хлороз, що викликають побіління листя. Неіфекціонний хлороз може бути викликаний нестачею заліза, магнію, азоту і білків, підвищеною кислотністю землі. На розвиток захворювання впливає поганий дренаж землі. Уражені рослини треба знищувати, бо неіфекціонний хлороз передається на наступне покоління перців. Інфекційним хлорозом рослини уражаються через переносників, це шкідники-комахи, які підхоплюють грибок або вірус захворювання і переносять його на іншу рослину. Щоб протравити насіння і при цьому підвищити їх схожість, рекомендують насіння потримати 10 хвилин в 2-хпроцентном розчині їдкого натру.

коментувати

Додати фото Показати попередні коментарі (показано% s з% s) tatiana demchenko (Прохуровская) У мене така ж проблема, не знаю, що робити, ніж обробити. Розсада вже велика, а ось з'явилися ці плями з дірочками, через лупу поглянула на неї, ніякої живності немає.

Грунт покупної, насіння сортові. Миє хто знає, як нам допомогти, відгукніться, будь ласка!!! Текст скритразвернуть Олександр ЧернегоСепторіоз, або біла плямистість

Зовні симптоми проявляються спочатку у вигляді темних майже чорних точкових плям, які пізніше збільшуються в розмірі, стають незграбними, набувають брудно-білий відтінок і оточені темно-пурпурової облямівкою. У центрі плями формуються пікніди, що нагадують чорні точки.

У всякому разі, без вашого фото перцю складно, що або сформулювати Нагадує це? Текст скритразвернуть tatiana demchenko (Прохуровская) - Олександр Чернегонет. Плями з внутрішньої сторони сірого кольору, навіть з блиском якимось.

А потім вони наскрізь проходять і зверху вже жовті. А чорних плям я не наблюдаюТекст скритразвернуть 18 квітня 12, у 09: 54Александр Чернего - tatiana demchenko (Прохуровская) Тетяна, це я для Олени фото виклав.

Зайдіть на http: // agrosite. ucoz. ru /, почитайте симптоми в каталозі статей - знайдете схоже. У Вашому випадку швидше це Бура плямистість частіше розвивається в теплицях, але нерідко і у відкритому грунті.

Хвороба характеризується утворенням на листі плям від світло-зеленого до бурого кольору, з бурим нальотом на нижньому боці. На плодах утворюються чорні, округлі, вдавлені плями, покриті оксамитовим темним нальотом - спороношенням патогена.

Збудник такої плямистості - недосконалий гриб Fulviafulva (Cooke) Cifern (син. Cladosponum fulvum Cooke) відноситься до порядку Hyphomycetales. текст скритразвернуть

Олександр Чернего - tatiana demchenko (Прохуровская) Підійде препарат Браво ск (хлораталоніл) - захворювання зустрічається і на томатахТекст скритразвернуть 18 квітня 12, у 10: 22Елена Іванова - Олександр ЧернегоСпасібо велике за відповідь.

Але я перед тим, як поставити запитання, понишпорила весь інтернет у пошуках відповіді - не знайшла. Здалеку картинка схожа, але у мене плями рідкісні - 2-3 плями на листку, без пурпурової облямівки. Темні плями на ній точно є - може це різновид гриба?

У будь-якому випадку спасибі за бажання допомогти:) Текст скритразвернуть Олександр Чернего - Олена ІвановаСвое фото викладіть - як я зрозумію, тобто плями, то немає.

Приклад: Я ось коли не пью - кишки болять, вип'ю - проходять - що за хвороба? :) Текст скритразвернуть Олена Іванова - Олександр ЧернегоСогласна :). Викладу в суботу, я зараз не вдома.

Дякуємо! Текст скритразвернуть Олена Іванова - Олена ІвановаІ ще одне фото, а то погано відноТекст скритразвернуть Олена Іванова - Олександр ЧернегоДобралась до перців.

Що за хвороба - так і не зрозуміла, але з усіма ділюся - допомогло обприскування препарта СЛОКС Екозахист. Купила в компанії АРГО. спеціально проти хвороб рослин. текст скритразвернуть

23 квітня 12, у 00: 08Елена Іванова - Олена ІвановаВ минулому році була така ж дурниця з розсадою. Чим тільки не бризкала - і препаратами екозахисту Арго, і всякими настоями часнику, перцю - нічого не допомогло. Розсаду викинула.

Вирішила, що це винен покупної грунт, тому що насіння були різні, а хвороба одна. Цього року готувала свій грунт. текст скритразвернуть

Надія тафатулінаЯ лікувала баклажани, перці, селера препаратом "Фітоспорін-М" Добре допомагає рослинам. Розводила трохи, обприскувачем бризкала. текст скритразвернуть

Наталія Наталія - ​​надія тафатулінаНадя, а можете підказати "трохи" це скільки. У мене теж листочки на перцях згортаються і жовтіють. Деякі я просто обірвала. Фітоспорін є. Перцев не багато.

Текст скритразвернуть 18 квітня 12, у 19: 49надежда тафатуліна - Наталія НаталіяУ мене сначал на перці і баклажанах завелася попелиця. Розсада початку пропадати. Я обприскати спочатку "інтавір".

Попелиця зникла. І потім вирішила підлікувати їх "Фітоспорін". Я розвела десь 1/4 частина цього порошку на 200-грамову пляшку, т. К. Якщо розвести весь порошок, буде багато (5 літрів). А розсади-то трохи, мені вистачило розведеного препарату на розсаду.

Після обприскування рослини стали одужувати. Таким же препаратом в минулому році я врятувала селера. Він зійшов у мене і почали на листочках з'являтися білі, а потім бурі крапочки. Зростання припинився.

Я поприскать, він ожив і урожай селери був дуже хороший. А без обприскування, я думаю, пропала б розсада. Тому в цьому році я таким же чином полікувала розсаду перців і баклажанів. текст скритразвернуть

Наталія Наталія - ​​надія тафатулінаНадя! Спасибо большое за повну відповідь. Сьогодні займуся обробкою. Удачі і хорошого врожаю! Текст скритразвернуть надія тафатуліна - Наталія НаталіяCпасібо, Наташа.

І Вам удачі і хорошого врожаю. Текст скритразвернуть Валерій ПодлеснийСкорее всього у вас біла плямистість (грибкове захворювання) Обприскайте протигрибковими препаратаміТекст скритразвернуть