Чому у розсади томатів скручуються листя вниз :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Розсада » Чому у розсади томатів скручуються листя вниз

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Чому у розсади томатів скручуються листя вниз

У помідор скрутилися листя...

За всіма ознаками, томатні рослини в парнику «жирують» від надлишку азотних добрив в грунті. Помідори в цьому випадку виганяють велику зелену масу, але не прагнуть дати потомство, так як не відчувають небезпеки для свого життя. Тобто формують дуже слабкі квіткові кисті з невеликою кількістю квіток. Збалансувати харчування томатів і виправити ситуацію в цьому випадку допоможе підгодівля мінеральними добривами, до складу яких входять фосфор, калій, цинк, бор та інші мікроелементи. Для цього в ідеалі підійде суперфосфат (3 ст. Ложки розчинити в 10 л води і підгодувати по 1 л під кущ) .Але найкраще в якості підгодівлі використовувати настій деревної золи, в ній містяться всі елементи живлення, крім азоту. Читайте також: Що краще для картоплі - мінеральні добрива або органічні Скручивание верхівкового листя може відбуватися і з інших причин:

  • Від високої температури в парнику (більш + 35 ° С). В цьому випадку верхівкові листя до обіду скручуються, а до ночі або на ранок листові пластинки відновлюються. Потрібно частіше провітрювати парник і притенять дах нетканих матеріалів (спан-бонд, лутрасил, агріл і інші) .Від великого перепаду нічних і денних температур. У цьому випадку на ніч парники закривають, а на день відкривають для хорошого провітрювання. Від частого, але неглибокого поливу рослин. Краще поливати томати рідше, але рясніше. Від запізнілого видалення великої кількості переросли пасинків і рясного обрізання листя, так як порушується баланс між наземною частиною рослини і корінням. Пасинкувати потрібно, коли пасинки мають довжину не більше 5-7 см. У тиждень допустимо зрізати на рослині 2-3 листків. Від ураження вірусами або шкідниками. Рослина, уражене вірусом, вилікувати неможливо. Плоди з таких рослин можна використовувати в їжу, а ось насіння збирати не можна. Деформувати молоде листя можуть тля і білокрилка. У цьому випадку негайно обробіть рослини одним з інсектицидів (Агролан, Актеллік і ін.).

Приготування зольной підгодівлі 2 л деревної золи залити гарячою водою і ретельно перемішати. Довести розчин водою до 10 л і наполягати добу, щоб всі елементи повністю розчинилися. Для отримання рідкої підгодівлі беруть 1 л настою, розбавляють в 9 л води, нагрітої на сонце, і вносять під корінь кожної рослини по 1 л.

Нижче інші записи по темі "Дача і сад - своїми руками"

Чому у розсади томатів скручуються листя?

Barsko 3 роки тому Tju 2 роки тому

Листя у розсади томатів скручуються від спеки, якщо створюються такі умови - наприклад, розсада тримається на сонечку, або додані "дзеркала" для збільшення світла і тепла. Ще таке спостерігається, якщо випадково забули розсаду полити - від спраги листочки скручуються, щоб заощадити свою вологу і зменшити випаровування з поверхні листя.

Ще однією причиною може бути грунт - перегній більш гріє кореневу систему, ніж спеціальний склад. Після поливу холодною водою листочки теж "зіщулюються" від холоду.

Модератор вибрав цю відповідь лучшімкомментіроватьariellis 2 місяці тому

Томати і їх розсада завжди дуже сприйнятливі до незадовільних факторів навколишнього їхнього середовища і від цього може скручуватися їх листя. Іноді городники передають куті меду з добривами або рясно удобрюють ґрунт гноєм, а його ця рослина не любить і може навіть отримати опік. Це може бути від надмірного поливу.

Він нього листочки можуть сильно скручуватися. Якщо сильно пече сонце і висока температура навколишнього повітря. Може бути це і хвороба кореневої системи. Тому що була заражена грунт. Так може бути якщо повітря сильно сухий.

Спочатку потрібно обробити перед посадкою розсаду від шкідників і захворювань.

Комментіровать2 роки тому

Листя томатів (і розсади, і дорослих рослин) може скручуватися з різних причин. Одна з них - надлишок добрив в грунті. Якщо скручування супроводжується розвитком потужних пасинків, цілком можливо, що причина - надлишок азоту. Надлишок азоту шкодить утворення плодів.

Помідори не слід удобрювати великою кількістю органіки - свіжого гною і ін. Кажуть, що томати краще недогодувати, ніж перегодувати. А ось невелика кількість золи буде корисно. Пасинки рекомендується своєчасно видаляти.

Але, до речі, все відразу пасинки також не можна видаляти, рослина може сильно послабитися. Інша важливі причини скручування листя розсади помідорів і дорослих рослин - це надлишок вологи або ж недолік. Шкідливо і те, і інше.

Треба своєчасно поливати рослини, провітрювати їх - якщо в теплиці, а в сильну жиру притенять. Іноді листочки скручуються в перші дні і тижні після посадки розсади, коли рослини тільки приживаються. Поступово листочки випрямляються.

В цьому випадку скручування безпечно. Неприємною причиною скручування можуть виявитися і вірусні інфекції. Найчастіше вражаються вже не розсада, а дорослі рослини. У таких випадках листя не просто скручуються, але жовтіють, з'являються плями.

Якщо одне, інше рослини вражені, то краще видалити їх! В кінці літа це буває, коли починаються холодні ночі. Низька температура і висока вологістю вночі сприяють розвитку хвороб.

коментувати

Сортова особливість

Досить багато сортів помідорів, особливо високорослих (індетермінантних), з тонкими стеблами і листям, сильно порізаними і звисаючими або злегка закручуються донизу. Це не захворювання - просто треба знати, що такий особливістю володіють такі популярні сорти як Фатіма, Японський краб, Оксхарт, Медова крапля, та й добра половина помідорів чері. Під час висадки розсади зверніть увагу на стан листя - якщо вони у всіх кущів однаково тонкі і злегка загорнуті - турбуватися, чому листя скручуються, не варто.

Висока температура повітря

Скручування листя у томатів часто спостерігається в спекотну літню погоду, особливо, коли дмуть суховії. Таким чином рослина намагається зменшити площу випаровування такого цінного вологи.

Зазвичай увечері, в сутінках, лист розгортається та стає нормальної форми, щоб у нічний час отримати більше роси і відновити баланс. Допомогти рослині можна тільки одним способом - притенить.

Для цієї мети як на відкритих грядках, так і в теплиці відмінно підходить білий спанбонд або лутрасил, накинутий на рослини в самий полудень. А ось поливати томати дощуванням категорично не радимо.

Якщо робити це на сонце - від крапель води, що працюють як мініатюрні лінзи, лист отримує опіки, а якщо освіжати вранці або ввечері - це прямий шлях до захворювання фітофторозом. Ще радимо обов'язково мульчувати грунт на грядках і в теплиці. 8-10 см скошеної трави, лісової підстилки значно будуть охолоджувати коріння в саму спеку і рослині буде набагато комфортніше.

Недолік вологи

Це найпоширеніша причина, чому відбувається скручування листя у томатів. Багато овочівники або не приділяють уваги поливу взагалі, сподіваючись на дощ, або виконують їх неправильно - поливають часто, але невеликими порціями.

Але так змочується тільки верхніх шар грунту - 3-5 см, а коріння в основному розташовані глибше, і томат страждає від нестачі вологи. Правильний полив робити досить раз в 2-3 дня на не вкритих грядках і 1 раз в 5-7 днів на замульчувати, але при цьому на плодоносний кущ треба вилити відро води. Робити це треба не одночасно, а розділити на кілька порцій, щоб вода не розтікалася по сторонам, а вся потрапила до коріння.

Надлишок вологи

Надлишок, як і недолік, може стати причиною, чому відбувається скручування листя у томатів, але тільки краї їх загортаються вгору. Під час затяжних дощів в глинистих ґрунтах вода повільно йде на глибину, і коріння томатів буквально задихаються від нестачі повітря.

Уникнути цієї проблеми можна ще в період висаджування розсади, наповнюючи лунку рихлим грунтом. А в період вегетації зробіть невеликі канавки від кущів в сторону для відведення води від коренів.

Шкідники: тля, білокрилка, червоний павутинний кліщ

Ці садові шкідники рідко, але все-таки вражають томати, особливо, коли грядки великі, а також, в теплиці. Поселяються вони на нижній стороні листя і активно висмоктують соки, внаслідок чого листки скручуються всередину, жовтіють, з'являються некрозні плями і жовна. Виявивши шкідників, треба терміново рятувати рослину.

Якщо комах небагато, спробуйте народні методи - настій попелу, чистотілу, цибулиння.

Якщо не допомагає - один із сучасних препаратів, наприклад, Банкол, Акарін, Карбофос (Фуфпнон), Актеллік. Системні препарати типу Актара, Танрек, Біотлін не можна використовувати для рослин, де вже зав'язалися помідори, так як токсичні речовини можуть накопичуватися в плодах протягом 2-4 тижнів.

Недолік поживних речовин

Це трапляється часто, якщо з якихось причин кущі не підгодовують хоча б раз на два тижні. Особливо часто це відбувається в теплицях, де повітря сильно прогрівається, а грунт немає. Рослина не має можливості накопичувати мікроелементи в достатній кількості. При цьому скручування листя у томатів супроводжується зміною кольору, а центральна жилка стає грубою і опуклою:

  • При нестачі фосфору вони стають червоно-фіолетовими, особливо з нижньої сторони і прожилки, а верхня частина ніби сіріє; при нестачі цинку лист загинається вниз, верхівки пагонів також скручуються і стають грубими і крихкими; скручування молодих листочків і їх посветление свідчить про нестачу бору; здрібніння пагонів, загортання листочків в трубочку - ознака дефіциту міді та сірки; при нестачі кальцію краю листочків закручуються вгору, а за кольором вони стають блідими, жилки біліють, починається некроз; при дефіциті заліза лисяча жовтіють, стоншуються і обвисають.

Виправити ситуацію можна правильно підібраною підгодівлею. Якщо визначити точно, якого мікроелемента не вистачає і чому, то універсальний спосіб - обприскати розчином імуномодуляторів: в жарку погоду - Цирконій; в прохолодну і дощову - Епін; між ними - застосовувати Растворин (2 ст. ложки на відро води) для загальних підгодівлі.

Вірус тонколисті

Як правило, розвивається тільки при тривалій посусі і надлишку освітленості в теплиці. Рослини при цьому не гинуть, але врожайність дуже слабка, плоди дрібні, зморщені, з жорсткою серединою. Можна спробувати врятувати їх таким чином: з перервами в 2-3 дня послідовно обприскати лист розчином сечовини і блідо-рожевою марганцівки, а від надлишку сонця - притенить синтетичним матеріалом.

Якщо це не допоможе, то рослина краще видалити з грядки і спалити, щоб вірус не поширювався.

Бактеріоз томатів

Хворі томати погано ростуть, у них укорочені пагони, дрібні і потворні квітки, а листя скручуються, як правило, тільки дорослі рослини. Молоденькі просто ростуть тонкими і сильно перистими.

Захворювання передається насіннєвим шляхом, причому хворі рослини заражають грунт. Вилікувати такі томати практично неможливо - лише видалити і потім знезаразити грунт розчином марганцівки і подальшим посівом гірчиці як сидерат - її фітонциди вбивають збудників хвороби, а зелена маса після перепревания стане відмінним джерелом гумусу.

Неправильне пасинкування

  • Якщо після посинкованія листочки помідорів загортаються в воронку - значить, ви перестаралися з цієї маніпуляцією. По-перше, пропустили оптимальний час, коли пасинки досягли 5-7 см в довжину. По-друге, одночасно видалили занадто багато вегетативних частин. Скручування листя помідорів в такій ситуації - реакція на стрес. Зазвичай при цьому і масово осипаються квіти. Вихід, просто зробити позакореневе підживлення, і через тиждень рослина оговтається. Правда, частина врожаю буде втрачена.

Надлишок органічних добрив

Мало - погано, а багато - ще гірше. Переізбиточной внесення гною (особливо свіжого), полив нерозбавленою до потрібної концентрації рідиною або трав'яними настоями призводить до того, що рослина не може вже засвоїти стільки поживних речовин і скручує лист, щоб зменшити фотосинтез. А, крім того, випаровування і виділяється від бродіння органічних речовин аміак призводять до опіків, від чого листя згортаються і відмирають.

Поділитися з друзями:

На підвіконнях вже зелений молоді паростки розсади овочів і квітів. Давайте розглянемо основні проблеми, з якими можна зіткнутися при вирощуванні розсади. Отже, давайте розглянемо поради, які дають професіонали: ЩО РОБИТИ, ЯКЩО: Над розсадою літають чорні мошки РАДА:  Чорні мошки - грибні комарики або сциарід - дрібні, чорного забарвлення комахи.

Перш за все, скоротіть полив рослин, щоб перед черговим поливом встигав підсохнути верхній шар землі. Привертає сциарід грунт, де активно йде процес гниття або розкладання органіки.

При боргом і інтенсивному розмноженні, мошки вже не звертають уваги на сухість грунту. Якщо злегка постукати по горщику з розсадою або потрясти горщик, над поверхнею землі взметнется зграйка мошок, це ознака того, що в цій землі є кладка яєць.

У такому горщику краще відразу замінити всю грунт. У верхньому шарі грунту можна побачити білуваті, напівпрозорі личинки з чорною голівкою, довжиною до 5 мм, а в гущі коренів - білуваті крупінчатие освіти, які розсипаються, якщо сильніше стиснути їх пальцями - це лялечки або шкурки від лялечок після вильоту дорослих особин.

Якщо шкідників не багато, то можна спробувати їх потруїти НЕ пересаджуючи розсаду з літаючими особинами і личинками. Обприскати розсаду дихлофосом.

Для боротьби з личинками полів, землю потрібно обробити будь-яким інсектицидом (агравертін, актара, актеллик, децис, інтавір, кінмікс, фітоверм) 2 рази через 7 днів. Після внесення інсектициду не поливати розсаду 3 - 5 днів.

Личинки, якщо полити грунт інсектицидом, виповзають на поверхню. ПИТАННЯ:  Чому Розсада перців стає кривої ? РАДА:  Вирішення проблеми кривизни розсади - це систематичне обертання розсади навколо своєї осі.

Розсада на підвіконні весь час тягнеться до світла. А світло до розсади надходить тільки з боку вікна. Тому розсада весь час згинається в одну сторону.

Обманюйте її, періодично відвертаючи від вікна. Повертайте розсаду 1-2 рази на день навколо своєї осі на 180 градусів і у вас ніколи не виникне проблема кривизни розсади. ПИТАННЯ:  Що робити, якщо Розсада перцю зацвіла ?

РАДА:  Якщо розсада зацвіла, але висаджувати її ще рано у відкритий грунт, то просто обривати колір (бутони). Обривайте його постійно, аж до самої висадки у відкритий грунт.

Якщо колір залишати, то розсада буде погано рости, тому що всі сили вона пустить на зав'язування плоду. Нормального визрівання плодів у вас не вийде, ви тільки навантажите сама рослина, яке через появу плодів перестане активно рости.

ПИТАННЯ:  Що робити якщо Розсада баклажанів в'яне , а потім гине? Витягали мляві рослини із землі - коріння хороші, потужні, не пошкоджені. На листі теж ніяких плям немає.

РАДА:  Якщо листя у розсади баклажанів днем на сонці в'януть, а до ранку стають знову щільними і пружними, то це нормально. Якщо не брати до уваги захворювання кореневої системи (по вашим описам їх немає), то причин може бути кілька: Дуже яскраве сонце - треба прикривати негустим тюлем.

Можливо закисание грунту від надлишкового поливу (грунт має затхлий запах). Так само можливо, немає балансу температур між надземної і кореневої частинами.

Якщо листя знаходяться на сонці, а ємність з кореневою системою в тіні (того ж підвіконня), то листя дуже активно випаровують вологу, а холодні коріння за ними не встигають. До цієї ж проблеми можна і віднести випадок, коли по ємностей з корінням «ходить» холодне повітря протягу з щілин рами.

Так само в'янення можливо при провітрюванні підвіконня - активне переміщення холодного повітря згубно впливає на зелену масу розсади. Можливо коріння розсади не вистачає повітря (грунт занадто тугий або перелитої, так само можливе немає дренажних отворів або вони занадто малі).

Верхній шар ґрунту потрібно добре розпушити, розширити дренажні отвори і зменшити поливи. Можливо розсада відчуває недолік калію. Додайте трохи золи в верхній шар грунту.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО: Сходи не можуть скинути оболонку насіння РАДА:  Якщо протягом дня кілька разів змочувати "шапочку", вона відпаде самостійно. Можна допомогти рослинам і акуратно зняти її за допомогою голки.

Не знімайте суху насіннєву оболонку руками - сіянці можуть загинути. ЩО РОБИТИ, ЯКЩО: Сходи нерівномірні РАДА:  Необхідно використовувати для загортання насіння тільки легкий субстрат, краще на основі фрезерованного верхового нейтрального торфу або дуже невеликий вермикуліт.

При цьому товщина мульчирующего шару повинна приблизно дорівнювати товщині самого насіння. ЩО РОБИТИ, ЯКЩО: Сіянці полегают РАДА:  Якщо при цьому тоншає і темніє прикоренева частину стебла, сходи вражені " Чорної ніжкою ".

Це захворювання викликають, найчастіше, гриби роду фузариум. Причиною може стати переохолодження грунту (якщо ємність з розсадою варто на холодному підвіконні), надлишковий полив, загущенность посівів або зараженість субстрату (якщо його попередньо НЕ пропарюють).

При перших ознаках ураження слід видалити хворі сходи з невеликим грудочкою землі, припинити полив (аж до повного підсушування землі), підсипати до стебел прожарений пісок. Після підсушування рекомендується провести полив марганцівкою або препаратами "Топсин", "Фундазол".

Однак найправильніший спосіб - перепікіровать розсаду в нову, пропарену землю і дотримуватися надалі правила поливу. ЩО РОБИТИ, ЯКЩО: Після пікіровки рослини довго не починають рости РАДА:  Часто причиною такого явища стають помилки при пікіровки.

Наприклад, сходи мали довгі корінці, які при пікіровки НЕ пріщіпнулі, і при посадці в субстрат довге коріння зігнулися або переплуталися між собою. Це найчастіше призводить до їх загнивання і затримки в рості самого рослини або навіть його загибелі, зокрема, від різних грибних захворювань, збудники яких проникають через пошкоджену кореневу систему.

Можливо, при пересадці навколо коренів утворилася повітряна порожнина, якщо грунт навколо сіянця недостатньо обжав. Тоді частина всмоктуючих кореневих волосків підсихає і коренева система функціонує не в повну силу. Деякі рослини погано переносять пікіровку.

Наприклад, всі види зі стрижневою кореневою системою - маки, люпин, гипсофилу - краще відразу сіяти у відкритий грунт. Погано переносять пересадку перець і огірки. Насіння цих культур краще сіяти відразу в окремі горщики по декілька насіння.

У міру зростання сходи проріджують, вистриг ножицями слабкі рослини. ЩО РОБИТИ, ЯКЩО: Листя розсади змінили забарвлення РАДА: Якщо листя бліднуть , швидше за все, рослинам не вистачає світла або азотних добрив.

Сходи варто переставити на найсвітліше місце або навіть використовувати штучну досветку (на 0,5 кв. М площі потрібна одна люмінесцентна лампа потужністю 40 Вт, розташована на відстані 15-20 см над верхівками рослин). Однак фахівці вважають, що якість розсади з насіння, посіяних пізніше і зростаючих при достатньому природному освітленні, буде краще, ніж при більш ранніх посівах і штучної досвітки.

Існує прямий зв'язок між освітленістю і температурою - чим темніше в приміщенні, тим нижче повинна бути температура. Однак при температурі нижче + 14 ° С розсада перестає розвиватися, а теплолюбні культури навіть можуть загинути.

При азотному голодуванні необхідно провести підживлення рослин розчином аміачної селітри або сечовини (не більше 7-10 г на 10 л води). Поява синьо-червоних плям на листках говорить про те, що грунт дуже холодна і фосфор стає недоступний для коренів рослин.

Необхідно ізолювати ємність з розсадою від холодного підвіконня і підгодувати рослини комплексними добривами. Якщо По краях листя з'являється суха облямівка , це може свідчити про калійному голодуванні.

У цьому випадку рослини можна підгодувати монофосфатом калію. ЩО РОБИТИ, ЯКЩО: На розсаді з'явилися чорні мушки Довжиною приблизно близько 3 мм з довгими крилами РАДА:  Грунт випередив посадкою пролийте Фітоспорін.

Проти мушки використовуйте Фитоверм або Іскра-біо. Стебла томатів і листя обприскати Цирконій. ЩО РОБИТИ, ЯКЩО: На помідорах скручуються листя РАДА: " Якщо листя закручуються вниз -" куряча лапка ", це не захворювання, просто жилка зростає швидше пластинки листа.

Якщо закручуються "човником" догори, це недолік калію. Підгодуйте калійним добривом не містить хлор ЩО РОБИТИ, ЯКЩО: На розсаді помідор і баклажан з'явилися білі мушки .

РАДА:  Якщо мушки дійсно білі, обприскати Фітоверма 8 крапель на літр. Зазвичай з'являються дрібні чорні, літаючі з за гниючої органіки, зазвичай від перезволоження. Призупиніть на 3 дні полив.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО: Розсада перців переростає РАДА:  Перші бутони треба вищіпнуть. Вони сильно послаблять рослина, а плодів не дадуть тому, що малий об'єм ґрунту, Але можна буде ще раз пересадити в ємності близько одного літра.

Тоді можна дати цвісти і зав'язувати плоди. Так і пересадите в грунт вже з плодами ЩО РОБИТИ, ЯКЩО: У розсади перцю сім'ядольні листочки пожовтіли і опадають .

А стовбур придбав фіолетове забарвлення РАДА:  Причин може бути три: фіолетовий стебло показник того, що не засвоюється фосфор при низькій температурі. Якщо стоїть прямо у стекол, то перцю холодно.

Пожовтіння і опадання листя свідчить швидше за все про те, що Ви заливаєте розсаду і при цьому холодною водою. Але може бути рослина, щоб зберегти точку росту забирає поживні речовини з нижніх листків, тобто не догодовуйте ПИТАННЯ: Як пікірувати перець - до сім'ядольних листочків або на ту ж глибину, як проріс?

РАДА: Перець висаджують на ту ж глибину, як він ріс до пересадки. А коктейлем обприскують, а не поливають. ПИТАННЯ: Як правильно пасинкувати помідори і формувати їх?

РАДА:  Треба поступово знімати листя під кожною знову почала наливатися пензлем, до кінця сезону на голому стеблі висять томати, а над останньою пензлем 4-5 листів. Пасинки треба систематично прибирати, поки вони не більше 3-4 см. Просто їх вискубувати.

Високорослі великоплідні томати треба ростити в одне стебло. Низькорослі (ультрадетермінантние) сорти та гібриди НЕ пасинку, оскільки у них урожай формується на пасинках, але знімати нижнє листя під кистями все одно треба.