Артишок вирощування з насіння :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Розсада » Артишок вирощування з насіння

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Артишок вирощування з насіння

Посадка , Догляд , артишоки, город і грядки 9 січня 2014 року, 19:27 Це прекрасне, незвичайне рослина нагадує чортополох.

Подібність між рослинами таїться в близькій спорідненості. Суцвіття будяків меншого розміру і червоного кольору з відтінком фіолетового. Шляхетний ж артишок володіє великими (близько 20 см) суцвіттями синьо-лілового кольору.

 У артишоку не тільки красиві квіти і великі різьблені листя, які навіть без квіток привертають до себе увагу. Розетки артишоку їстівні, смачні, вважаються делікатесом і мають лікувальні властивості.

У їжу йде недостиглі м'ясисте квітколоже і підстави лусочок суцвіття. Зацікавило мене ця рослина після прочитання статті: "Артишок - вишуканий овоч і не тільки".

Подолавши своє упередження проти цієї «колючки», я все-таки спробувала його приготованим. Виявляється, знайти його в середній смузі не так складно.

Я звернулася за порадою з придбання до ландшафтного дизайнера і отримала не тільки цінну пораду, але ще і пару «колючок» на пробу. Вважається, що латинське «офіційне» назва артишоку - Cynara - походить від грецького слова «собака», тому що гострі лусочки нагадують ікла.

А знайоме нам назву артишоку прийшло з півночі Італії: імовірно лігуріанское слово cocali - «соснoвая шишка» - перетворилося в articoclos і далі в articiocco. Інша версія свідчить, що італійська назва має арабське походження від слів ardi shauki (?), Що означає «земляна колючка».

Артишок належить до сімейства складноцвітих (айстрових). Вид артишоку, який зазвичай використовують у їжу, називають справжнім, або колючим (Cynara scolymus). У Держреєстр РФ входять 3 сорти артишоку, причому два з них потрапили туди зовсім недавно, в 2006 році.

Делікатесом артишок вважався ще у древніх римлян і греків. У наші дні широко культивується і любимо у Франції. У Росії в наші дні артишок мало культивується городниками як овоч.

  Рослина артишоку досягає 1,5 м висоти. Сіро-зелене листя красивою перисто-розсіченою форми. Суцвіття округлі або конічні.

Вони покриті лусочками, потовщеними біля основи, фіолетового, сизого або зеленого кольору Артишок дуже хороший медонос. Специфічною особливістю артишоку можна назвати його теплолюбність, вже при - 1  ° C  Його квітки ушкодяться, ще на градус нижче - відімруть.

Посадка артишоку

Отже, визначимося з основними вимогами для посадки в середній смузі Росії. Щоб отримати плоди, артишок потрібно вирощувати розсадою. На півдні Росії можна спробувати і безрассадний метод.

Вибирайте для артишоку південні схили, захищені від холодних північних вітрів. Грунт вибрати краще нейтральну, легку. Восени перекопайте землю на багнет лопати.

Артишок дуже чуйний на органіку і мінеральні добрива. Внесіть перепрілий гній або компост, подвійний суперфосфат, деревну золу і калійні добрива. Попередники: бобові, картопля, капуста, коренеплоди.

 Чи не вирощують після салатів і топінамбура. Готуємо розсаду Розсаду ростимо за 35 днів до висадки. Замочуємо насіння на 10 годин.

Після чого потрібно їх проростити при температурі не вище 25 ° C. Як проб'ються паростки, помістіть насіння в холодильник на нижню полицю на 25 діб. Це роблять, щоб гарантовано отримати цвітіння і згодом насіння. У нас з'явилися паростки, пора висаджувати їх в контейнери.

Суміш складаємо з річкового піску, перегною і дернової землі. Виховуємо при температурі 25 ° C. Після появи першого справжнього листочка знижуємо температуру до 12 ° C, щоб розсада на витягнулася і не зіпсувалася. Після того як розсада зміцніє, її можна пікірувати.

Перед висадкою в грунт загартувати розсаду артишоків. Її можна винести на балкон або терасу, спочатку ненадовго, поступово збільшуючи час перебування розсади на відкритому повітрі.

Якщо розсаді вже 60 діб, у неї вже 4 справжніх листка і на дворі початок червня, пора висаджувати її в грунт. Зробіть гряди висотою близько 20 см, щоб грунт краще прогрівається. В лунки перед посадкою внесіть перегній, змішаний з родючим шаром землі.

  Відстань між рослинами беріть близько 45 см в ряд. Між рядами близько 80 см. Після посадки добре полийте рослина. 

Догляд за артишоком

Після посадки поливайте молоді саджанці, особливо в період укорінення. Коли рослина дасть суцвіття, полив зменшите. Іноді посадку артишоків ущільнюють салатом або гірчицею, ці рослини швидко відцвітають і не заважають згодом артишоку.

Після посадки з проміжком в 15 днів поливайте артишоки гноївкою і мінеральними добривами. Регулярно рихлить грунт і видаляйте бур'яни. Якщо хочете отримати головки більшого розміру, залиште на рослині не більше 3 квітконосів з 4 кошиками.

Збір врожаю

Забирають головки артишоку в період технічної зрілості - це той момент, коли на голівці починають розкриватися верхні лусочки. Якщо на голівці з'явилися квіти, є їх вже не можна.

Коли будете зрізати головку, захопіть невелику частину стебла (близько 4 см). Зрізане сировину зберігайте при температурі 0-1 ° C близько місяця, але не заморожувати. При заморожуванні артишок втрачає колір і корисні речовини.

Сорти артишоку

Ранні терміни вегетації : Фіолетовий ранній - всього близько 70 см, коли з'являються головки, вони зелені, при дозріванні стають фіолетовими, лусочки колючі. Середні терміни вегетації : Красень - багаторічна рослина, в середній смузі Росії культивується як однорічник, обов'язково із застосуванням розсади.

Інакше може не зацвісти. 130-140 днів період вегетації. Гілкується слабо, висота до 1,5 м. На рослині близько 12 суцвіть. Суцвіття округле, в діаметрі до 12 см, їх маса доходить до 120 м На овочевий грядці сусідять найрізноманітніші рослини.

Але ось досить рідко можна зустріти серед овочевого різноманіття дивовижний артишок. Він не користується популярністю, незважаючи на свої дієтичні і лікарські властивості. «Їстівна колючка» - це прізвисько рослини, батьківщиною якого є Північна Америка, присвоєно овочевої культури через її зовнішнього вигляду. Але, незважаючи на такі екзотичні характеристики, це досить корисний плід.

Опис

Перед тим як виростити артишок на своєму городі, познайомимося з його основними характеристиками. Багаторічник володіє добре розвиненою кореневою системою. Потужна рослина має великі розсічені листя, покриті колючками.

Високорослий слабоветвістий стебло може досягати 2-х метрів. Зовні рослина схоже на сріблясто-зелений фонтан, всипаний кулястими суцвіттями синього кольору. Багато хто не здогадується, що цей дорогоцінний овоч не так важко вирощувати, як могло здатися.

І робити це можна в різних кліматичних зонах. Маючи прекрасні декоративні дані, може бути прикрасою будь-якого саду овоч під назвою артишок.

Вирощування і догляд

Будь-яка овочева культура має певні особливості агротехніки. Артишок (Cynara scolymus) може виростати практично на будь-яких територіях, за винятком тих, на яких в літній період дуже жарко.

Ідеальними умовами для росту є прохолодне і вологе літо і м'яка зима. До теплолюбних рослин відноситься артишок. Вирощування і догляд обумовлені даними властивістю рослини. Воно не переносить низьких температур.

Тому багаторічне вирощування артишоку можливо тільки в південних районах. При цьому в зимовий період потрібно укриття кореневої системи. Покривним матеріалом може служити двосантиметровий шар торфу.

В осінній період перед укриттям зрізають пагони рослини. У районах з холодним зимовим періодом переважно вирощування артишоку з насіння як однорічної культури.

Основні агротехнічні вимоги

Досить вимогливий до родючості грунту артишок. Посадка, вирощування і догляд пов'язані з певними умовами виростання. Для дивовижної колючки підходять родючі грунти. Рослина вологолюбна.

Однак при цьому абсолютно не переносить перезволоження. Ділянка, на якій вирощують рослини, повинен бути світлим і добре прогрівається, захищеним від протягів.

Способи вирощування артишоку

Існує три способи, які можна використовувати для отримання дивовижної і неповторною грядки дивовижної колючки: вирощування артишоку з насіння, розсадний і вегетативний способи. Кожен з них потребують дотримання певних правил.

У південних районах можна виростити артишок з насіння. Насіннєве разможеніе теплолюбивой культури використовують тільки в районах, в яких можливий ранньовесняний посів.

Розсадним способом вирощують артишок як однорічні рослини в холодних кліматичних умовах з 90-100 днями теплого періоду. Для таких кліматичних зон доступний і вегетативний спосіб розмноження овочевої культури.

Особливості вирощування

Під рослини слід вносити хорошу підгодівлю. Перед посівом насіння необхідно внести в грунт одну чашку повного органічного добрива, або лопату компосту, або витриманий курячий послід.

Також можна використовувати з розрахунку по півчашки кров'яної муки і кісткового борошна на одну рослину. Також позитивну динаміку зростання можна стимулювати 2-3-сантиметровим шаром гною кроликів. У разі якщо грунт під посадку бідна, рекомендується проводити додаткову підгодівлю в середині сезону. Вирощування артишоку з насіння обумовлено тим, що, як і у деяких інших рослин, наприклад у ревеню, деяка частина рослин не буде відповідати сорту, зображеному на етикетці.

Це відбувається приблизно в 30% випадків. Для заміни небажаних рослин і підтримки запланованого їх кількості слід висаджувати більшу кількість насіння. Також необхідно проводити селективний відбір для отримання сортового насіннєвого матеріалу.

Бракувати на початку сезону слабкі рослини. В кінці сезону необхідно відбирати екземпляри з першокласними ознаками.

Розсадний спосіб

«Їстівна колючка» - досить примхливе і вимоглива рослина. Вирощування артишоку з насіння, яке висівають безпосередньо в грунт, не користується популярністю.

Більш надійним вважається розсадний спосіб. Рослини, процес вирощування яких було розпочато в закритому приміщенні в зимовий період або ранньою весною, вже до кінця літа або на початку осені дадуть урожай. Досягається необхідний часовий заділ, при цьому виключається загроза пошкодження від низьких температур.

Терміни посіву

Для отримання врожаю завчасно саджають артишок. Вирощування з насіння в закритому грунті для отримання розсади обумовлено певними часовими рамками. До моменту висадки рослини повинні мати вік 8-10 тижнів.

Виходячи з цього, легко розрахувати терміни посіву насіння. Вони припадають на кінець лютого або початок березня.

Передпосівна підготовка насіння

Посівний матеріал упаковують в марлеві мішечки або конвертики. Їх зволожують і поміщають в скляний або пластиковий посуд. Накривають плівкою і пророщують при температурі 20-25 градусів. У тижневий термін насіння проклюнутся.

Проростки піддають загартуванню. Конвертики з насінням поміщають в холодильник і витримують при температурі 0 + 2 градуси протягом місяця. Вирощування артишоку з насіння, що пройшли передпосівний обробіток, дозволить поліпшити якість отриманих рослин.

Вирощування і догляд за розсадою

Розсаду легко виростити в теплиці або під люмінесцентними лампами в домашніх умовах. Насіння висаджуються в 15-сантиметрові контейнери, наповнені родючим грунтом з додаванням торфу і перегною.

Вирощування артишоку з насіння в умовах закритого грунту вимагає дотримання температурного і світлового режиму. Перші два тижні її підтримують на рівні 20 градусів. Далі знижують до 12-14 градусів.

Також буде необхідно збільшення світлового періоду за допомогою ламп. Догляд за рослинами досить простий. Крім дотримання світлового та температурного режиму, буде потрібно регулярний полив.

Вегетативний спосіб розмноження

Також для розведення артишоків можна застосовувати метод поділу коренів. Але для цього необхідно мати можливість отримання посадкового матеріалу від дорослих рослин. Ранньою весною необхідно видалити відгалуження від основного рослини.

Це можна робити за допомогою зазубреного ножа, відокремлюючи їх від центральних стебел. Далі артишок необхідно підкопати лопатою таким чином, щоб не пошкодити кореневу систему. Дану процедуру слід проводити, коли рослина ще не дуже велике, приблизно 30 см у висоту. Кожне кореневе відгалуження можна розсаджувати на відстані 1-1,5 м один від одного.

Розділити і поділитися артишоками

Процедура розподілу проходить в кілька етапів. Перше, що необхідно зробити, - це ножем акуратно очистити кореневої втечу. Далі підкопати рослина досить глибоко, щоб можна було відокремити частину кореневої системи разом із землею.

Відокремлену частину можна пересадити в будь-якій частині саду або подарувати другу. Також можна придбати сплячі коріння артишоку в спеціалізованих розплідниках. Час посадки визначається, виходячи з кліматичної зони проживання.

У теплому кліматі посадку можна здійснювати восени або взимку. В інших кліматичних умовах рослина слід висаджувати ранньою весною. Посадка здійснюється подібно вкоріненим паросткам.

Кореневі живці повинні бути розташовані вертикально, з точкою зростання, розташованої трохи вище поверхні грунту. Хоч і вважається примхливим артишок, посадка, вирощування і догляд за цим дивним рослиною не відрізняються спеціальними прийомами. Розсада повинна досягати у висоту 8-10 см, мати кремезні стебла і два набори постійних листя. У зв'язку з тим, що рослина виростає досить великим, посадковий матеріал слід висаджувати на відстані 1 м один від одного.

Агротехніка загальноприйнята - така ж, як і для будь-якої овочевої культури. На овочевий грядці висаджуємо артишок.

Значення води для серцевини артишоку і сили рослин

Незалежно від сорту, який висаджується, як правило, мається на меті зібрати культуру з ніжною текстурою. На смакові якості їстівної частини рослини впливають багато факторів, найголовнішим з яких є наявність води. Артишоку потрібно її велика кількість - для виробництва великих соковитих бутонів.

Можливо, в жаркі і сухі періоди року рослина доведеться поливати три рази в тиждень, особливо якщо в цей час формуються бутони. Поряд з недоліком води, що зароджуються нирки може знищити сильний заморозок. Вода також приносить користь глибоким корінням артишоку, які стають м'ясистими і досить товстими.

Вони повинні залишатися вологими, особливо під час посушливих місяців. Також для збереження вологи землю можна мульчувати.

Слід переконатися, що вся вода, що підводиться до основи рослини, добре вбирається. Поганий дренаж може привести до застою води біля основи стебла з подальшим загниванням останнього. При не сильно холодної зими сира грунт може погубити рослина.

Поради вирощування і користь артишоку

В кінці літнього періоду незвичайний овоч зацвітає. Зрізання виробляють через кілька тижнів. Нирки розвиваються на кінчиках односантіметрових стебел. Верхівкова нирка, як правило, найбільша і дозріває найпершою.

Її необхідно збирати з частиною стебла безпосередньо під ниркою. Вона повинна бути великою, щільною і повністю закритою. Ті бутони, які не будуть зрізані, відкриються чудовими, пурпурно-синіми, 6-сантиметровими суцвіттями, подібними кольорами будяків.

Але перетворення нирок в квіти, до слова, може знизити врожайність рослини на наступний рік у разі багаторічного вирощування рослини. Щоб цього не допустити, все нирки необхідно зрізати.

Садівники, ділянки яких знаходяться в найкращих кліматичних умовах для проростання рослин, можуть зібрати урожай вже протягом першого року. Урожай на одну рослину може становити до 30-ти артишоків. Вирощування і користь артишоку варті того, щоб на овочевий грядці з'явився незвичайний рослина.

Дивовижний овоч не тільки декоративний. Багато хто не здогадується, що незвичайне рослина - це прекрасний дієтичний і досить корисний овоч. При багатому змісті вітамінів і мінеральних речовин овочеві страви з нього малокалорійні.

Це чудова складова раціону для схуднення. А ось зміст інуліну переводить його в розряд лікарських рослин. Артишок широко застосовують в медицині.

Сорти дивного овоча

Частина артишоку, якою насолоджуються люди, є незрілим квітковим бутоном рослини, яка відноситься до сімейства чертополохових. Різні процедури повинні бути проведені, якщо ви збираєтеся отримати самотужки артишок, - посадка, вирощування і догляд.

Сорти різні вимагають схожих дій. При цьому у кожного з них є свої відмінні риси. Є сорти даної овочевої культури, які застосовні для вирощування майже в будь-яких кліматичних умовах. Для надійного зростання в холодному кліматі можна використовувати сорт Зелений глобус.

Рослина починає плодоносити і дозрівати досить рано, придатне для однорічної культури. Віолетта, італійський сорт, відрізняється красивими фіолетовими бутонами трохи видовженої форми. Він дозріває трохи пізніше і підходить для вирощування в більш теплих погодних умовах. Зірка імперії був виведений як однорічна рослина. Його смачні нирки мають округлу форму і починають дозрівати приблизно на тиждень раніше, ніж Зелений глобус.

Артишок вирощування з насіння

Вирощування картоплі з насіння

16 березня 2011Комментаріев немає

Найпоширеніший спосіб вирощування картоплі - вегетативний, тобто посадка бульбами. Завдяки йому можна зберегти господарсько - цінні ознаки сорту - скоростиглість, урожайність, біологічне якість плодів, заради яких він був районований. Однак, таке вирощування картоплі пов'язане з прогресуючим накопиченням в бульбах грибних, бактеріальних і вірусних захворювань.

Хвороби призводять до виродження сорту і урожай стрімко падає. Запас поживних речовин в бульбах хворого картоплі в 2 - 3 рази менше, ніж в елітних. Забезпечити високий урожай можна замінивши вироджується сорт новим елітним.

Але, на жаль, покупка супер - елітних бульб багатьом не по кишені. Та й немає повної впевненості в тому, що ці самі «супер» не є звичайними бульбами з сусіднього городу. Багатьох неприємностей можна уникнути, якщо вирощувати картоплю з насіння, при цьому він звільняється від багатьох хвороб. Але треба попередити, що цей прийом на першому етапі вимагає великих витрат праці.

Це стосується першого року вирощування, коли генеративних шлях (насінням) переходить у вегетативний вирощування (бульбами) Відразу ж треба налаштуватися на те, що з насіння, навіть на доброму грунті і при ретельному догляді, не можна в перший рік отримати велику кількість товарної картоплі, а лише дрібні різного забарвлення і форми бульби розміром з цибуля - севок. Зберігати їх треба подалі від картоплі, вирощеної з бульб традиційним способом. На другий рік бульби висаджують окремо і протягом усього вегетаційного періоду уважно стежать за станом рослин.

Потім по потужності кущів, їх стійкості до хвороб, врожайності відбирають бульби для подальшого розмноження. Це і будуть ті самі супер - елітні бульби картоплі.

Вирощування картоплі з насіння можна розділити на:

  • Розсадним способом прямий посів у відкритий грунт.

Розсадний спосіб.

На початку квітня насіння висівають в розсадні ящики. Попередньо їх гартують змінними температурами. На ніч намочені насіння на 12 год поміщають в холодильник при температурі 1 - 2 ° C, вдень 12 годин витримують при кімнатній температурі.

Загартовування проводять протягом 10 - 12 днів. Найзручніше користуватися в цих цілях ваннами або кюветами для проявлення фотографій. Перед посівом ящики набивають вологою торфоземляной сумішшю: на 4 частини торфу беруть 1 частина землі.

На кожні 10 кг суміші додають в розчиненому вигляді 2 г аміачної селітри, 3 г подвійного суперфосфату, 4 г хлористого калію, по 0,25 г мідного купоросу і борної кислоти. Наклюнувшіеся або пророслі насіння розміщують через 5 - 6 см один від одного, відстань між борозенками - 10 см. В ящик розміром 60-50 см висівають не більше 100 насіння.

Їх закладають на глибину 0,5 - 1 см і злегка ущільнюють верхній шар, щоб не змити насіння при поливі. До появи сходів ящик вкривають плівкою, встановлюють в плівкову теплицю.

Своєчасно проводять прополки і поливи. У третій декаді травня, коли мине загроза заморозків, 40 - 50 денну розсаду висаджують у відкритий грунт, для чого роблять лунки глибиною 10 - 12 см. В лунки вносять по 300 - 400 г перегною і поливають - 0,5 л води на рослину. Заглиблюють рослини так, щоб на поверхні залишалися 2 - 3 листочка.

Артишок вирощування з насіння

Посів насіння у відкритий грунт.

Безрассадним способом сіють в першій декаді травня, в ретельно підготовлений грунт. Намічають рядки на відстані 60 - 70 см, заливають їх водою.

На зволожену поверхню висівають насіння на глибину 0,5 - 1 см. Коли у рослин з'являються і починають замикатися між собою 2 справжніх листочка, сіянці проріджують і розсаджують на відстані 15 - 20 см один від одного. Оскільки посіви картоплі з насіння спочатку сильно страждають від бур'янів і не переносять пересушування грунту, потрібно бути дуже уважним: своєчасно проводити прополку і полив. Урожай бульб прибирають в кінці вересня - початку жовтня. Картоплярства не повинно бентежити, якщо з насіння вийде невисокий урожай. Навіть на доброму грунті і при ретельному догляді важко зібрати більше 100 - 150 кг зі 100 м2, тому що в основному виростають дрібні бульби (20 - 40 г). Але дуже вигідно цей севок використовувати на посадку в наступному році: знадобиться всього 10 - 12 кг на сотку. Вирощений з севка урожай буде цілком повноцінним: не нижче, а, може бути, і вище, ніж при посадці бульбами, оскільки багато рослин будуть вільні від вірусів. Через три - чотири роки при щорічному відборі в результаті у вас з'являться два - три власних сорти, які найбільше сподобалися.