Розсада огірків витягнулася що робити :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Розсада » Розсада огірків витягнулася що робити

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Розсада огірків витягнулася що робити

Щоб розсада огірків не витягнулася

Ящик для огірків

Я хотіла розповісти про огіркової розсади - як її можна виростити, щоб вона не витягнулася. Деякі пишуть, що купують розсаду тому, що вдома вона не виходить, або ще гірше, нарізають кубики.

Тільки ж не вдома, а виїжджають на простори батьківщини чудовою. Знімають весь родючий шар. А що після них залишиться, коли ця галявина заросте, та й заросте взагалі?

Швидше за все, заповниться водою, і утворюється болото на цьому місці. Але ж виїжджають за такими кубиками і на машинах, і на тракторах. Я вважаю це дикістю, варварством по відношенню до природи. Землю для розсади я беру з городу, де не росли огірки, і додаю половину перегною або компосту.

Все це обов'язково просівають через залізне решето з осередками в 0,5 см, добре перемішую і потім прогріваю на плиті в алюмінієвому тазу, безперервно перемішуючи. Грею до такого стану, що долоню вже не терпить, якщо покласти її зверху. Нагрівати до 40 °, абсолютно марне заняття: влітку у нас земля так розжарюється, що босою ногою не наступити, а трохи бризнув дощик і полізла трава щіткою.

У добре прогрітій землі гинуть всі комашки, насіння трав, та й хвороби все знищуються. Насіння огірків висівають днів за 40 до висадки в грунт. Є у мене для цього широка алюмінієва каструля висотою 20 см.

Купую завжди гібриди, так як вони не мають пустоцвітів. Беру салатний Сорт огірків Зозуля , а для засолювання - сорт Родничок. Так як насіння покупні, обов'язково в тряпочку даю їм наклюнуться. Земля не досипаю доверху пальця на два, трохи приминаю і розкладаю насіння через 3 см по колу в два ряди, зверху ложкою обережно насипаю землю, щоб не зрушити насіння, з ложки ж зверху поливаю, зазвичай дощовою водою (набираю її заздалегідь під час дощів) , а далі - в пакет і до батареї. Як тільки з'являються петельки, відразу відкриваю і ставлю до вікна, чекаю, коли розкриються сім'ядолі.

Усе! Більше я її не тримаю в домі. У мене немає ні теплиці, ні парника. Розсаду виношу на подвір'я, ставлю в картонний ящик на сонячне місце, в похмурий день зверху накидаю плівку, в сонячний ящик весь день відкритий.

Стінки ящика добре захищають від вітру, і в ящику завжди тепло. На ніч ящик закриваю, зверху ще накидаю подвійну плівку. Ящик стоїть на дошці, щоб дно не намокли в разі дощу, а вдень пересуваю його слідом за сонечком, і розсада висвітлюється до вечора. Листя виростають великі, жирні, стебло короткий, завтовшки з олівець.

До висадки в грунт виростають 2-3 листків. Туди ж в коробку ставлю скриньку з розсадою перцю, ніколи його не пікірують, висівають рідко, сантиметра через 2,5 або 3. Насіння свої, тому сходять все, ніколи не замочую. Перець висівають раніше, одночасно з помідорами, на початку лютого. Тижнів за два до висадки в грунт всю розсаду виношу в город. На сонячному місці ставлю 2-3 дуги, накидаю плівку, землю застилаю картоном і виставляю всю розсаду. На ніч накидаю ще подвійну плівку або покривало, вдень прочиняю з підвітряного боку, в теплий сонячний день відкриваю зовсім. За ці два тижні розсаду буде не впізнати - розпушиться, зміцніє і підросте. Читайте також: Швидке вирощування розсади без загартовування

Посадка огірків у канавки

Так як город у мене на південному схилі, та ще земля піщана, все висаджую в канавки (шириною в дві лопати) поперек схилу зі сходу на захід. А земля не копаю, додаю в канавки золу і перегній і сапкою перемішую. Огіркову розсаду поливаю водою так, що там виходить бруд, і обережно за стебло витягую.

З такою розм'якшеної землі жоден корінець трохи відірветься, навіть якщо вони десь і переплетуться. Землю до висадки в канавки ніколи не поливаю, бо в пухкої землі зручніше розмістити всі корінці, нічого не пошкодивши. Після висадки всього ряду попиваю і накриваю 5-літровими бутлями з-під води, намагаюся втиснути їх в грунт сантиметрів на 5, щоб не повалило вітром, і від капустянки це хороший захист. У холодну погоду відгвинчуємо кришки, а в теплу - знімаю пляшки зовсім. Тижнів через два стає так тепло, що огірки відкриваю повністю, ставлю по кінцях канавки кілки і натягую мотузки сантиметрів через 30-40.

У міру зростання стебла підв'язують. Поливаю огірки, та й всі овочі, всупереч всім інструкціям, тільки опівдні, коли починають опускатися листя, і не просто поливаю, а купаю: огірки - до квіток, а ось перець - повністю. І так до самої осені. Читайте також: Як вирощувати огірки без добрив - на грядках з травойМінут через 5 після поливу все листочки піднімаються і до кінця дня, як би сонце ні палило, стоять як солдатики.

GS958. Розсада витягнулася! Що робити?

Літо у нас дуже спекотне та сухе. Поливаю щодня. Підгодовую настоєм трави замість добрив. Тим, хто живе в квартирах, розсаду можна вирощувати і на балконах, краще, якщо це буде східна або південна сторона. Хто любить використовувати для розсади кубики, восени висівайте у себе на ділянці озимі - жито або пшеницю, а потім і ріжте з неї кубики. На фото сорти огірків 1. Родничок.

2. Зозуля. Сорти дуже нерпіхотлівие і врожайні. Про інших сортах огірків читайте тут.

Як виростити розсаду огірків

Багато городників знають, що огірки дуже погано переносять пересадку, тому що вона часто супроводжується пошкодженням кореневої системи, тому і намагаються садити насіння огірків відразу у відкритий грунт. Але отримати перший урожай огірків без теплиці і парника на 2-3 тижні раніше основного цілком реально за допомогою розсади. Щоб уникнути пересадки і пікіровки в вирощуванні розсади огірків, насіння огірків потрібно садити в торф'яні стаканчики, горщики або в торф'яні таблетки по 1-2 насінини. Пересадка розсади у відкритий грунт тоді пройде безболісно.

Який грунт вибрати для розсади огірків?

Ви можете використовувати свою садову землю, дбайливо заготовлену з осені. Перед застосуванням землю потрібно прожарити або пропарити.

Це робиться для того, щоб убити всіх личинок і комах, що знаходяться в землі. Для людей, більш зайнятих, в торговельній мережі пропонується найширший вибір грунтів для розсади. Але я його не беру по одній простій причині: він складається в основному з торфу.

І якщо такий грунт пересихає, то вода вже не буде в ньому затримуватися, і рослини страждають від нестачі води, задихаються і гинуть. Для вирощування розсади я вважаю за краще брати готову земляну суміш для кімнатних рослин. Ця земля не злежується і не зсихається.

Коли потрібно сіяти насіння огірків на розсаду?

Якщо у вас є теплиця, то посів насіння огірків може бути і в лютому, і в березні. Якщо ви збираєтеся висаджувати розсаду огірків відразу землю без додаткового укриття, то Посіяти насіння огірків можна приблизно за місяць до висадки у відкритий грунт . Наприклад, висадка розсади огірків планується в середині травня, то посадити насіння огірків потрібно не пізніше середини квітня.

Як виростити здорову розсаду огірків?

Загартування розсади огірків потрібно починати з передпосівної обробки насіння. Щоб розсада огірків легко витримувала нічні зниження температури повітря до +12 + 140C, не поспішайте швидше посадити набряклі насіння в землю.

Після набухання насіння огірків рекомендується витримувати 2-3 дні при температурі повітря +2 + 30C і тільки після цього висівати в підготовлені горщики. Дотримання температурного режиму має велике значення при вирощуванні розсади огірків.

Рекомендований температурний режим при вирощуванні розсади огірків: від посіву насіння до появи сходів + 280C, таку температуру легко створити в міні-теплиці; після появи сходів - в сонячну погоду +20 + 250C, в похмуру +18 + 200C, вночі +15 + 180C. Якщо температура повітря в приміщенні буде значно нижче, то це не тільки сильно збільшить термін вирощування розсади, а й вплине на якість розсади. Як тільки на вулиці встановлюється температура повітря не нижче + 120C, розсаду огірків можна виносити на веранду, при підвищенні температури до +15 0C в безвітряну погоду розсаду огірків можна виносити на вулицю.

Як я вирощую розсаду томатів

Саме така гарт дозволяє висаджувати розсаду огірків в більш ранні терміни у відкритий грунт без використання парників і укривного матеріалу. Досвечіваніе . Досвечіваніе розсади огірків рекомендується при зимовому вирощуванні.

Наприклад, в лютому тривалість досвічування повинна бути 6-8 годин на добу, причому починати досвечивать потрібно з появи сходів і бажано досвечивать рано вранці, а не пізно ввечері. Досвечіваніе значно скорочує термін вирощування розсади огірків.

При більш пізній посадці насіння огірків вже цілком достатньо природного освітлення. Полив . Поливати розсаду огірків бажано теплою відстояною водою, температура води повинна бути не нижче +22 + 240C.

Більш низька температура води може спровокувати розвиток різних гнилей та грибкових хвороб. Підживлення . Щоб розсада огірків нормально розвивалася, її потрібно підгодовувати. Першу підгодівлю рекомендується проводити через 8-10 днів після появи сходів.

Якщо ви віддаєте перевагу підгодовувати огірки органічними добривами, то до розчину коров'яку (1:10) бажано додати 20 г суперфосфату на 8-10 літрів розчину коров'яку. Для підгодівлі розсади огірків можна використовувати і комплексні добрива, до складу яких входять не тільки азот, фосфор, калій, а й інші мікро - та макроелементи, необхідні для живлення рослин. Надалі підгодівлі розсади огірків проводяться один раз в 2 тижні. Підживлення можна проводити на сухий грунт або з ранку.

Рекомендується з ранку полити рослини, а ввечері робити підгодівлю. Якщо ви використовуєте мінеральні добрива вперше, не перевищуйте дозування, що рекомендується виробником. Рекомендовану дозу добрив можна навіть знизити в два рази, інакше легко спалити ніжні рослини.

Що робити, якщо розсада огірків витягнулася?

При вирощуванні розсади можна зіткнутися і з труднощами. При тривалої похмурої погоди і низькою температурою повітря у розсади огірків ще до появи справжніх листочків дуже сильно витягується подсемядольного стебло. Нічого страшного!

Якщо таке трапилося, стеблинка до сім'ядольних листків обережно покладіть у вигляді кільця по краю стаканчика або горщика, присипте землею і полийте. Через тиждень стебло вкорениться, а розсада огірків стане нижчою і міцною. Ось і всі рекомендації, які при великому бажанні нескладно виконати. Бажаю вам раннього і рясного врожаю огірків! Аналогічно вирощується розсада динь.

Розсада огірків

Вирощування розсади огірків

До кожної культурі необхідний свій власний підхід в плані вирощування, і огірок не є винятком. Якщо знати деякі секрети городників і застосовувати їх на практиці, то можна отримати відмінний урожай.

Щоб відбракувати негідні для вирощування насіння огірків, їх необхідно опустити в слабкий 3-5% розчин звичайної харчової солі з розрахунку 15 г на 0,5 л. Після перемішування повноцінні насіння виявляться на дні ємності, а порожні спливуть на поверхню води. Слабкий розчин марганцю допоможе провести знезараження.

Перед висаджуванням на розсаду найкраще проростити насіння. Їх потрібно обернути в марлю, вологість якої постійно підтримувати, і тримати в теплому місці з температурою до 30 ° С. Зазвичай в таких умовах насіння проростає за 4-5 днів, їх паростки досягають приблизно 3 мм в довжину.

Терміни посадки огірків на розсаду

Залежно від подальшого характеру вирощування огірків насіння на розсаду слід висаджувати в кінці березня (для скляних і плівкових теплиць), а також протягом квітня (для відкритого грунту). Потрібно пам'ятати, що огірки погано виносять пересадку, тому треба підготувати багато окремих горщиків, змайструвавши їх, наприклад, з паперу за допомогою степлера.

Грунт для розсади огірків і посадка насіння Грунт для розсади огірків можна купити в магазині або приготувати самостійно з дерну, тирси, торфу і перегною в рівних частках. У кожну ємність поміщати одне-два насінини і вирощувати при температурі до 28 ° С. Можна прикрити ємності поліетиленом, щоб знизити швидкість випаровування вологи.

Витягнулася розсада огірків що робити

У ситуації, коли в горщику з'являється два паростка, один, який слабкіше, потрібно видалити, але не виривати з коренем, а відщипнути стеблинка. Після цього необхідно перенести розсаду в більш холодне місце, щоб втечі не витягнулися. Що робити якщо це все-таки сталося?

Тут допоможе простий спосіб: паросток потрібно розрізати навпіл між 3 і четвертим справжніми листками. Зрізаний втечу поміщається в склянку з водою і пускає коріння, потім поміщається в грунт.

Чому жовтіє розсада огірків

Деякі городники стикаються з проблемою пожовтіння розсади огірків. Це відбувається через малого обсягу ємності, в якій вона виростає. Рішенням проблеми в даному випадку буде якнайшвидша пересадка в стаканчики або ящики більшого розміру.

Якщо сильно затягнути з пересадкою, пагони можуть і зовсім зів'янути. Дуже важливим етапом вирощування розсади є підживлення. Кращим варіантом буде позакореневого спосіб.

Потрібно розчинити у воді сечовину і аміачну селітру в пропорції 5 г на 1 літр; можна використовувати різні комплексні добрива. Приготованим складом обприскати листочки. Процедуру рекомендується проводити при похмурій погоді або в вечірній час.

Читайте ще про вирощування огірків:

Як виростити хорошу розсаду огірків в домашніх умовах?

Огірки - популярна гарбузова культура, однорічна трав'яниста рослина, успішно вирощується як у відкритому грунті, так і в захищених теплицях. Огірки успішно вирощуються людством вже понад 6 тисяч років, вони вихідці з передгір'їв Гімалаїв і навіть згадуються в Біблії.

Незважаючи на своє давнє походження, огірок досі входить до складу численних національних кухонь і успішно використовується для приготування безлічі смачних і корисних страв. Завдяки дієтичним властивостям цього овоча у нього багато шанувальників у всьому світі: він практично не містить білків, вуглеводів і жирів, зате в його складі багато калію, незамінного для здоров'я серця і нирок, вітамінів, в тому числі каротину, а також високий процентний вміст мікроелементів. З давнини огірок використовувався і як лікарська рослина, а також в косметиці.

Вирощування розсади огірків

Для того щоб правильно виростити розсаду огірків в домашніх умовах, необхідно дотримати ряд правил:

  • Підбір грунту. Терміни посадки огірків на розсаду. Світловий режим. Температурний режим. Висаджувати розсаду огірків в теплицю.

Правильно вирощена і підготовлена ​​до висадки розсада огірків повинна мати мінімум пару справжніх листків, міцний короткий стебло, насичену соковиту зелену забарвлення, добре розвинену кореневу систему (якщо ємність для розсади прозора, має бути видно, що весь кому землі обплетений корінцями) .Для вирощування розсади огірків для теплиці необхідно підбирати так звані партенокарпические, або самозапильних сорти, які не потребують допомоги бджіл та інших комах. Якщо ж розсада призначена для відкритого грунту, підійдуть і бджолозапильні сорти цього овоча. Пропоновані на продаж насіння бувають різної якості - звичайні, оброблені і гранульовані.

  • Звичайні насіння перед висадкою треба калібрувати і бракувати: відразу вибираються свідомо каліки і дрібні, а що залишилися занурюються в міцний розчин кухонної солі - спливли насіння негідні, а повноцінні підуть на дно. Їх вибирають, ретельно промивають прісною водою і просушують або відразу обробляють для висівання. Оброблене насіння підготовлені до висаджування, найчастіше їх рекомендують сіяти прямо у відкритий грунт, так як вони покриті тонким шаром протигрибкових і антимікробних препаратів. Гранульовані насіння, крім захисних, покриті ще й шаром поживних засобів, що дають позитивний старт молодим незміцнілим рослинкам. Відкалібровані насіння для проростання потребують вологи і теплі. Якщо не буду забезпечені ці дві умови, навіть вже наклюнувшиеся насіння можуть загинути. Найчастіше їх загортають у вологу тканину і поміщають в місце з високою температурою (близько 30 градусів). Насіння, які утворили маленький корінець, необхідно негайно висадити в грунт.

Важливе питання для отримання хорошої розсади огірків в домашніх умовах - коли садити огірки на розсаду. Якщо це зробити занадто рано, розсада переросте, витягнеться, буде бліда і тендітна.

З такої розсади навряд чи вийде міцна і здорове активно плодоносить рослина. Якщо ж з посадкою огірків на розсаду затриматися, рослини будуть занадто маленькими і слабкими, приживання в грунті займе багато часу і урожай вийде пізнім. Оптимальний термін посадки насіння огірків на розсаду - за 20-25 днів до планованого терміну пересадки в грунт або теплицю.

Вибір грунту для огіркової розсади

Для активного росту і якісного плодоношення бажано садити насіння огірків на розсаду в землю, за хімічним і механічним складом схожу на ту, в якій рослина буде жити далі. У цьому випадку коріння молодого огірочка буде простіше прорости в новому середовищі і закріпитися в ній. Як тільки з'являться перші сім'ядольні листя, розсаду огірків необхідно помістити в більш прохолодне і світле місце.

Це потрібно для того, щоб ділянку стебла під сім'ядолями не витягують, формуючи слабку, тендітну розсаду. Світла потрібно багато, але прямих сонячних променів треба уникати - вони можуть обпекти ніжні і м'які молоді листочки.

Поливають розсаду теплою водою, обприскують тільки в першій половині дні на тиждень у сонячну погоду або в місці, захищеному від прямих сонячних променів. Огірки люблять вологе повітря, але не терплять «йти» в ніч з вологими листям - в такій ситуації рослини швидко вражають грибкові захворювання. Такі порушення температурного режиму, як надмірне тепло і довгий переохолодження розсади, особливо в поєднанні з підвищеною вологістю повітря і грунту призводять до захворювання «чорною ніжкою». При цій формі прикореневій гнилі виникає чорний ділянку біля основи стебла рослини, біля самої землі, що викликає загибель клітин і відмирання всієї зеленої частини.

Врятувати уражене рослина не вдасться, його потрібно терміново вилучити та знищити разом із землею - в ній джерело захворювання. Частину, що залишилася розсаду необхідно обробити фунгіцидами. Оптимальний склад грунту для огіркової розсади:

  • Дернова або перегнійний земля. Торф. Пісок. Дренаж (додають на дно посадкової ємності для видалення надлишкової вологи). Як дренаж може використовуватися керамзит, вермикуліт, лузга соняшника та інші адсорбуючі матеріали.

Правильна посадка насіння огірків на розсаду

Підготовлені наклюнувшиеся або оброблене насіння необхідно висаджувати в індивідуальні ємності, так як огірок погано переносить пошкодження коренів при пересадці. Така розсада довго приживається, хворіє і може загинути.

Навіть прижилося рослина буде набагато менш продуктивно, ніж вирощене в стаканчику і висаджені з цілим грудкою землі. Необхідно садити огірки на розсаду по 2 насінини в одну посадкову ємність, щоб гарантувати потрібну кількість рослин. Після прокльовування насіння і розгортання сім'ядольних листків більш слабке рослина необхідно видалити, інакше обидва проростка огірка буде ослабленими через конкуренцію за воду, світло і поживні речовини.

Виривати або висмикувати рослинка не можна - воно може потягнути за собою ще слабенькі корінці залишається саджанця і пошкодити їх. Найпростіше акуратно відщипнути або відрізати його на рівні землі, решта поступово розкладеться без шкоди для двох рослини. Тепер сіянці буде просторо і дістанеться багато поживних речовин.

Що робити, якщо розсада огірків витягнулася?

Витягується бліда розсада - частий випадок при вирощуванні в домашніх умовах. Щоб такого не відбувалося, потрібно змінити два режими вирощування розсади огірків - температурний і світловий. Температуру повітря потрібно знизити приблизно до 15 градусів, а розсаду додатково досвечивать, в разі, якщо світла дуже мало, це доведеться робити цілодобово. На світлих вікнах буває досить встановити бічні і верхню дзеркала, які будуть відбивати сонячне світло на розсаду.

Іноді вистачає розставляння стаканчиків з огірками подалі один від одного, особливо якщо у них вже досить великі листи, які затінюють один одного. Якщо ж розсада сильно витягнулася, їй можна допомогти при висадці в грунт. Така рослина акуратно і дбайливо заглиблюють до сім'ядоль або ж поступово підсипають теплою і пухкою землею.

Головна умова для гарної приживлюваності витягнувся розсади - посадка її в добре прогріту НЕ переувлажненную грунт. Якщо ж висаджувати довелося в холодний грунт, землю навколо такого рослини закривають темної перфорованою плівкою, яка акумулює сонячне тепло і випаровує зайву вологу.

У цьому випадку частина стебла, заглиблена в землю, не загніет, а дасть додаткові корінці і підтримає слабку витягнувся розсаду. Через деякий час це буде таке ж міцне і зелена рослина, як і всі інші. Розсада огірків дуже швидко починає цвісти, навіть в стаканчиках вже формуються перші бутони.

Це не позначається негативно на якості міцної здорової розсади, але у ослабленою може відняти і так невеликі сили. Для таких сіянців буде краще прибрати перші квіти і дати рослині можливість добре прижитися в грунті, оздоровитися і сформувати міцний кущик. Ця рослина вступить в плодоношення трохи пізніше за інших, але швидко надолужить згаяне час і зрівняється по врожайності з іншими саджанцями.

Висаджена з бутонами або квітами слабка або витягується розсада буде довго хворіти, може скинути бутони і навіть зав'язі, а в результаті віддасть набагато менше плодів. Посаджена у відкритий грунт або в теплицю розсада огірків набагато вимогливішими до повітряної вологості, ніж інші культури, але абсолютно не переносить, якщо на листках залишається хоч крапля води на ніч. В цьому випадку розсада швидко захворює борошнистою росою, від якої може загинути ціла плантація або «населення» теплиці. Тому огірки поливають вранці теплою водою, намагаючись не залишати листя вологими до вечора. При необхідності рослини обприскують, але так, щоб вони встигали до ночі просохнути. Огірки - одна з найбільш вдячних городніх культур, яка при мінімальному догляді та увазі віддячить своїх господарів рясним і смачним урожаєм.

Вирощування розсади огірків - відео