Вирощування дині в сибіру у відкритому грунті :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Розсада » Вирощування дині в сибіру у відкритому грунті

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Вирощування дині в сибіру у відкритому грунті

Вирощування дині у відкритому грунті: сорти, посадка і догляд

Диню при бажанні можна виростити всюди, навіть на СевереСочная, солодка, запашна диня тане в роті і приносить насолоду! Різні за формою і смаковими якостями дині мають багато сортів. Ось тільки все вони люблять рости в однакових умовах - умовах сухого і жаркого повітря. Вони не люблять зайвого поливу і вологи. Сонечко для них найкращий друг і товариш, і підставляти свої боки під відкриті промені сонця вони зовсім не бояться. Ось і виходить, що найкращим поселенням для вирощування дині на відкритому грунті будуть півдня нашої великої країни.

зміст:
  • Підживлення

І як прикро північним народностям, та й тим, хто в середній смузі Росії живе, що не можуть висадити диню на грядці в городі або на дачі, а восени насолоджуватися чудовим смаком цієї південної красуні. А ось і ні! Не варто засмучуватися!

Можна вирощувати диню і тут, в середній смузі, і в Сибіру.

Вибираємо і готуємо ділянку

Раз вже ця південна красуня любить рости на благодатних теплих ділянках землі, та ще й захованої від вітру, будемо готувати те, що вона любить. І почнемо готуватися з осені.

Восени скопати грядку для дині не глибоко, на штик лопати і внести перегній, як добриво, на квадратний метр 3-4 кілограми. Якщо на вашій ділянці більше глинистий грунт, необхідно буде ще й «подпушью» її річковим пісочком (піввідра піску на метр квадратний) .Узнайте, як дешево і швидко зробити дах дачного домаПластіковие або картонні горщики заповніть грунтом для городніх культур або грунтовою сумішшю такого складу: змішати торф з піском (9 частин торфу і 1 частина піску) і один стакан деревної золи на 10 літрів грунтаТак і залишимо грядку до весни.

Навесні знову за справу: ще один раз перекопати і внести вже добрива з калієм і фосфатом. А пропорції будуть написані на упаковці добрив. Перед самою посадкою потрібно буде додати перепрілий гній або добрива азотні.

Підготовка насіння

Грунт підготували, тепер потрібно підготувати насіння, щоб виростити розсаду. Насіння можна купити в магазині, а можна і самим заготовити.

Дині, як з'ясовується, дуже цікаві рослини: з насіння врожаю минулого року можуть вирости міцні і сильні рослини, але подів не принести. Це тому, що квіти на них будуть чоловічі і зав'язі може не бути.

А щоб був хороший урожай, бажано брати насіння трьох-чотирьох літньої давності. Насіння для посіву розсади вибирати потрібно великі і необхідно їх обробити складом для такого насіння (можна купити в магазині). Можна обробити насіння розчином борної кислоти з сірчанокислим цинком.

У цьому розчині потрібно вимочувати насіння 12 годин. Насіння для посіву розсади вибирати потрібно великі і необхідно їх обробити складом для такого насіння (можна купити в магазині) Щоб виростити диню в Нечорнозем'я мудрі садівники радять насіння гартувати. Опустити в теплу (до 35 градусів) воду, вийняти і одну добу витримати від 18 до 20 градусів, потім поступово знизити температуру до 0 градусів і витримати насіння ще вісімнадцять-двадцять годин. Після цього знову підвищити температуру до 20 градусів. І так потрібно зробити три рази в останній тиждень перед висадкою насіння. Весь час, поки динька буде рости в землі, її необхідно рихлити, прополювати, поливати і підгортати

Вирощуємо розсаду

Щоб виростити розсаду, потрібно придбати торф'яні горщики (або таблетки торф'яні) в діаметрі до десяти сантиметрів. Пластикові або картонні горщики заповніть грунтом для городніх культур або грунтовою сумішшю такого складу: змішати торф з піском (9 частин торфу і 1 частина піску) і один стакан деревної золи на 10 літрів грунту. Замочивши насіння перед посадкою на добу, ви зможете відкинути порожні насіння (вони спливуть).

Садити насіння, в підготовлені горщики, потрібно по дві або три штучки глибиною до п'яти сантиметрів. Горщики з насінням до появи перших росточков потрібно тримати в приміщенні при температурі вдень 18-20 градусів, а нічна температура не повинна бути нижче п'ятнадцяти. На баштані диня росте майже без вологи, тоді створіть їй такі ж умови, і поливайте якомога умереннейГде-то через тиждень, повинні з'явитися перші сходи, їх необхідно прорідити і залишити в горщику один сильний паросток.

Коли з'явиться третій або четвертий справжній листочок, розсаду потрібно Прищепа, цим можна привести до розвитку бічних пагонів. Доглядати за розсадою звичайним шляхом, тільки поливати менше, і без попадання води на листочки і стебла.

Щоб не було чорної ніжки, навколо ніжки можна посипати шар річкового піску, тільки сухого. Сіяти насіння потрібно в квітні, і тільки після двадцяти п'яти днів можна пересадити в грунт.

Відео - як виростити диню

Висадка дині в грунт

У тому, що ви підготували грунті, зробіть ямочки в 70-80 сантиметрах один від одного як по ширині, так і по довжині грядки. При заморозках розсаду висаджувати не можна, краще їх перечекати. Це буде в перших числах червня в середній смузі Росії. Диню слід підгодовувати.

І перший раз це слід зробити після двох тижнів, висадки в грунтСамое головне при пересадці розсади - не пошкодити коріння майбутньої диньки. Краще висаджувати її разом з тією землею, в горщику якої вона виросла.

У лунку перед посадкою наливають води і вносять трохи перегною. Розсаду потрібно висадити так, щоб стебло НЕ заглибився. Той грудочку землі, з яким висаджували розсаду, повинен бути трохи на поверхні землі. Посаджену розсаду ще раз полити і присипати сухою землею.

Перші дві доби розсаді потрібно створити тінь, так вона краще прийметься. При наявності сильних температурних перепадів дня і ночі, створіть ще незміцнілої висадці, покриття з плівки. Такі накриття можна ставити на ніч, а вдень прибирати. Ними можна накривати від нелюбимих динею дощів. Якщо ж у вас є власна теплиця, то рекомендуємо ознайомитися зі статтею "Вирощування дині в теплиці" .Грядкі, де росте диня, необхідно прополювати тільки по необходімостіПрі описі догляду за динею можна зрозуміти, що догляд за нею, дуже схожий на догляд за огірками

Сорти дині

Алушта (Кримська дослідна станція), період визрівання - 70 днів. Плоди великі, овальні, визрівають до 1.3-1.5 кг, оранжево - жовті, з рідкісними витягнутими темно-помаранчевими розлученнями. Біла, солодка, соковита м'якоть.

Оцінка за дегустацію - 4,6. Урожайність висока, 145-175 центнерів з гектара. Десертна 5 (селекціоновані Краснодарським НДІ овочевого господарства), маленькі, укорочено-овальні, мелкоячеистая поверхню, досягають 1.6 кг, м'якоті багато, біло-зеленого кольору, дуже солодка, ніжна.

Оцінка дегустації - 4,8. Високоврожайний сорт - 40-160 центнерів з гектара. Відрізняється гарною лежкістю. Серед середньостиглих сортів (80-90 днів) потрібно відзначити сорт Золотиста (створений Краснодарським НДІ).

Форма плодів близька до круглої, сітка слабо виражена, колір жовтий з оранжевим відтінком, маса 1,3-1.6 кг. У цього сорту м'якоть соковита, біла. Дегустація - 3,9-4,0. Урожайність середня -120 центнерів з гектара. Перевагою цього сорту є стійкість до хвороб.

Южанка , або її ще називають Латаття . (Кубанська дослідна станція ВНІІР). Плоди круглі з поздовжніми ребрами, оранжево-жовті, великі, 1.8-1.9 кг. Оцінка дегустації - 4.7 балів.

Цей сорт вважається високоврожайних, в вдалі роки можна зібрати до 220-240 центнерів з гектара. Цукристість як у Колгоспниці. Найстійкіший, поширений і найбільш підходящий для середньої смуги сорт - це Колгоспниця (виведений Бирючекутской дослідною станцією).

Дині цього сорту помаранчеві, круглі, масою близько 1 кг. М'якоть легка, біла, незвичайно солодка. Дегустація - 5,0. Зібрати за сезон можна близько 100 центнерів з гектара. Краще враховувати погодні умови вашого регіону і вибирати на посадку в грунті сорти раннього дозрівання

Догляд за динею

Весь час, поки динька буде рости в землі, її необхідно рихлити, прополювати, поливати і підгортати. Також потрібно прищипувати батоги диньки.

Розпушування

Перші два розпушування міжрядь потрібно проводити не глибше 15 сантиметрів. Наступного разу розпушування проводити не глибше 10 сантиметрів, поруч зі стеблом диньки цього робити не слід. Після появи перших бічних батогів, диню слід підгорнути, нагортаючи валик землі до стебла диньки.

Полив

На баштані диня росте майже без вологи, тоді створіть їй такі ж умови, і поливайте якомога поміркований. А якщо зранку роса на траві, то полив скасовується зовсім. Поливати потрібно акуратно між рядками, щоб вода не потрапляла на листя і батоги дині.

Прищипування

Як ми раніше говорили, перший раз диньки прищипують ще, коли вона була в розсаді. Після висадки дині в грунт, і її адаптації, потрібно провести повторне прищипивание головного стебла (над сьомим листочком). Точно також слід зробити і з бічними батогами, далі видалити всі зайві квіти і залишити три вже зав'язаних плода, які знаходяться не поряд один з одним, а на відстані. Всі пагони, які залишилися без плодів, слід видалити, щоб не тягнули соки з головного стебла. Слід регулювати ріст батогів і направляти їх так, щоб вони не потрапляли в міжряддя

Підживлення

Диню слід підгодовувати. І перший раз це слід зробити після двох тижнів, висадки в грунт. Підживлення може бути селітрою, курячим послідом або коров'яком.

А такі підгодівлі проводяться через кожні 10 днів. Можна купити для цього добрива комплексні або також розведеним курячим послідом і додавати золу.

Коли плоди підійдуть до дозрівання, підгодовувати вже не потрібно. Грядки, де росте диня, необхідно прополювати тільки в разі потреби. Слід регулювати ріст батогів і направляти їх так, щоб вони не потрапляли в міжряддя. А під кожну зав'язалася диньки потрібно підкласти фанеру або дощечки, так ви врятуєте плоди при торканні з вологою землею від загнивання.

При описі догляду за динею можна зрозуміти, що догляд за нею, дуже схожий на догляд за огірками. І якщо ви вмієте вирощувати огірки, значить, і виростити диньки у вас теж вийде. Встигнути диня теж встигне, а якщо її доведеться зняти не сильно стиглу до морозів, вона прекрасно дійде до стиглості у вас вдома.

Звичайно, краще враховувати погодні умови вашого регіону і вибирати на посадку в грунті сорти раннього дозрівання. А головне пам'ятати три ось таких умови:

  • Захистити вчасно, від пізніх заморозків, висаджену в грунт розсаду; правильно виробляти формування, прищипування і видалення непотрібних зав'язі; вчасно, неодноразово і системно проводити підживлення, для стимуляції росту диньки.

Диню при бажанні можна виростити всюди, навіть на Півночі, там просто є теплиці. Пробуйте, намагайтеся і у вас все обов'язково вийде!

Також читайте:

Вирощування дині розсадою в Сибіру, ​​Уралі і Далекому Сході

2306 переглядів

У середній районах Сибіру, Уралу та Далекого Сходу більшість сортів дині при посіві насіння в грунт не встигає дозріти, тому Вирощування дині розсадою вважається найбільш ефективним способом. Вирощування розсади дає можливість отримати зрілі плоди дині в більш північних районах. Розсадним способом можна обробляти і скоростиглі сорти, бажаючи отримати ранній високий урожай диньки на погано прогріваються грунтах.

Вирощування дині розсадою в Сибіру, ​​Уралі і Далекому Сході

Насіння дині сійте за двадцять п'ять - тридцять днів до закінчення останніх заморозків в глиняні, пластикові горщики або паперові стаканчики (в Московській області дині висівають у третій декаді квітня. У Новосибірську і Хабаровську сіють насіння пізніше - до початку - середині травня).

Після наповнення горщиків (або стаканчиків) родючим грунтом, змішаної з піском, полийте її теплою водою. У центрі горщика зробіть лунку, яку Ви будете розміщувати два пророслих насіння і засипте їх шаром торфу або піску товщиною 2-3 сантиметри.

Потім горщики поставте в теплу кімнату або парник. Як тільки почнуть з'являтися сходи дині, більш слабке рослина видаліть, відщипнувши стебло нігтем, щоб не пошкодити коріння. При вирощуванні розсади в парниках мати днем ​​знімайте, а в теплі дні трохи піднімайте крайні рами парника (для провітрювання).

Якщо розсада динь вирощується в кімнаті на підвіконні, поставте її на найсвітліше місце. У разі надмірного витягування стебла розсади його скручують у вигляді штопора, як показано на фотографії. Розсада динь дуже часто уражається Шкідниками і хворобами , наприклад - чорною ніжкою, тому поверхня ґрунту в горщиках корисно засипати шаром піску товщиною 0,5-1 сантиметр і час від часу проводити розпушування.

Догляд за розсадою дині

Догляд за розсадою дині полягає і поливанні грунту теплою содою (температура не нижче 25 градусом) і підгодівлі рослин. Грунт рясно поливайте з маленькою лійки.

Слідкуйте за тим, щоб вода не потрапила на листя і в особливо на кореневу шийку. Тижнів через два після появи сходів розсаду підгодуйте розчином курячого посліду або коров'яку. Один стакан посліду або коров'яку розмочити в двадцяти склянках води і до цього розчину додайте перед підгодівлею 10 грамів суперфосфату.

Підживлення вносите так, щоб вона не потрапила на стебло і листя. Надалі рослини підгодовуйте ще два-три рази через сім-десять днів. Розсаду динь, за винятком сортів «Грибовський грунтові» і «підмосковні лебедевской», слід прищипнути над третім справжнім листом.

Висаджуйте розсаду динь в другій декаді червня. Якщо вона вирощується в парнику, тижні за два до висадки посилено провітрюйте його, а останні два дні залишайте відкритим на день.

 Посадка розсади дині в грунт

Розсаду більшості сортів динь висаджуйте в грунт на відстані 1 метра між рядами і на такій же відстані в рядах, а «підмосковні лебедевской» і «Грибовський грунтові», мають короткі батоги, - на відстані 0,5 метра між рослинами. У місцях посадки зробіть глибокі лунки, в які налийте води і візьміться за Посадку розсади дині в грунт , обов'язково разом з незруйнованим грудкою землі. Після посадки грунт рясно полийте, а потім для запобігання від заморозків рослина накрийте дерев'яним ящиком без дна або утеплите іншим способом - плівкою. Розсаду можна покривати конусоподібними ковпаками з прозорого паперу або пластикових пляшок.

За кілька днів до зняття ковпаків рослини поступово привчите до свіжого повітря, для чого піднімайте ковпаки з південної або південно-західного боку. Якщо немає светопроницаемой паперу і дерев'яних ящиків для укриття розсади, навколо рослин влаштовують за допомогою металевої формування земляний валик, який охороняє рослину від знижених температур. Для Пепе-реросшей розсади дині розміри металевої формування наступні: висота 15-20 сантиметрів, діаметр внизу 10-15 сантиметрів, вгорі 15- 20 сантиметрів.

Формовку встановлюють звуженим кінцем так, що б рослина виявилося в центрі, а потім привалюють до стінок формування зволожений грунт. На краю утворився валика кладуть скло розміром 20-25 сантиметрів. Надалі (при потеплінні) скло знімають, а валик розрівнюють так, що рослина виявляється не в поглибленні, а на рівній поверхні.

Земляні валики можна влаштовувати також і для утеплення розсади гарбузів та інших теплолюбних рослин. Поверхня ділянки підтримуйте в пухкому стані. Перший раз спушите її відразу ж Після висадки розсади , в подальшому - при появі бур'янів і утворення кірки. Належний Догляд за динями необхідний в суху погоду - рослини необхідно поливати, особливо після внесення підгодівлі. Дині, вирощувані розсадним способом, зазвичай підгодовують два-три рази.

Для першої Підживлення дині , яка проводиться через два тижні після висадки розсади, в одному відрі розчиніть 20 грамів аміачної селітри, 40 грамів суперфосфату, 12 грамів калійної солі. Під кожну рослину внесіть 1,5-2 літра підгодівлі в лунку глибиною 5-6 сантиметрів на відстані 10-15 сантиметрів від стебла рослини. Тижнів через три підгодуйте рослини вдруге.

 Після рясної поливання борозенку засипте сухим ґрунтом. При відсутності органічних добрив друге підживлення готується з мінеральних добрив: в одному відрі води розчиняють 20 грамів аміачної селітри, 40 грамів суперфосфату, 10 грамів калійної солі.

Коли на головній батоги утворюється п'ять листків, кінець батоги прищипните. Це прискорить зростання батогів першого і другого порядків, на яких з'являються зав'язі. «Грибовський грунтові» і «Підмосковні лсбедевскіе» дині прищипувати не потрібно.

Коли на динях утворюються довгі батоги , рівномірно розкладіть їх на поверхні грунту і пришпильте до землі рогульками, що буде сприяти утворенню додаткових коренів і, отже, кращому харчуванню рослин. Подальший Догляд за динями при вирощування дині розсадою, полягає в прищіпку батогів першого порядку над п'ятим справжнім листом. Це сприяє появі батогів другого порядку, на яких формується багато жіночих квіток.

 У разі сильного зростання динь іноді вирізають НЕ плодоносні батоги, що підсилює формування плодів. На одній рослині залиште п'ять-шість перших, найбільш великих плодів, а решта по мірі появи видаляйте. Плодоношення динь при вирощуванні їх розсадним способом настає значно раніше, ніж при посіві насіння в грунт.

Схожі записи

Вирощуємо диню в середній смузі

Шановні садівники аматори, поділюся своїм особистим досвідом вирощування дині у відкритому грунті в Сибіру, ​​де я проживаю. Перед моєю розповіддю невеличкий відступ - я не належу до тих садівникам, які скрупульозно виконують всі догми, вказівки та інструкції з вирощування будь-якої культури, будь то овочі ягоди або квіти.

Мій принцип - чим простіше, тим краще, тим більше для мене підходить цей метод. Чому мені захотілося вирощувати саме диню на своїй дачній ділянці, та ще в Сибіру в відкритому грунті? Та тому, що покупні, які продають у нас в магазині або на ринку зовсім мені не подобалися - ні смаку, ні запаху і хрумтять як огірки.

Видно завозили ще не дозрілі. Ось побачила я одного разу на ринку продають розсаду динь. Не маючи поняття, як їх вирощувати і взагалі, чи можна це робити в відкритому грунті далеко від південних широт, все-таки купила на пробу кілька росточков дині, аж надто дідусь, який продавав їх, хвалив і говорив - на кшталт колгоспниця сорт, а він чи ні, точно не знаю.

Ай, думаю, будь, що буде, ось і купила. Привезла в сад, місце на грядці було, ось я і посадила пару паростків. Було це в кінці травня, термін розсади становив приблизно 30 днів. Лунки зробила, як зазвичай: кинула на дно по половині чайної ложечки суперфосфату, перемішала його з грунтом, додала по столовій ложці золи в кожну лунку і знову трохи перемішала.

Зверху додала трохи перегною (компосту), полила добре всю цю суміш, посадила диню (розсаду), присипала зверху добре сухою землею до сім'ядольних листків, так як розсада була маленька. Після сім'ядольних листків було 3-4 листочка справжніх. Посадила, потім полила водичкою і поставила навколо кожної дині по чотири невеликих кілочка, прикрила зверху, але не щільно, укривним тонким матеріалом.

Все на цьому, нехай ростуть. Повторно полила через 3 дня. Розсада моя добре прийнялася і дружно взялася в зростання, а коли зміцніла, а в червні минула загроза заморозків, то відкрила зовсім. Догляду практично ніякого за динями немає, поливала при вирощуванні рясно і регулярно через 3-4 дні.

Дуже швидко рослинки зацвіли зав'язалися плоди. Поливати слід під корінь рослини, щоб не намочити запилюється квіти.

У деяких виданнях рекомендують садівникам, які вирощують дині видаляти верхню точку росту у розсади після 5 листка, щоб паросток боргував батоги, але я цього не робила. Єдине, якщо ви довго були відсутні на дачі, а приїхавши, виявили, що диня потребує поливу, що не лийте відразу багато води - диня, як і томат, Від надлишку вологи може лопнути, що видно на фото нижче. Ось такий казус у мене одного разу трапився. Але, яке це диво, згодом гілки-батоги розповзлися по всій грядці і переплелися між собою, а плоди - замилуєшся, отакі маленькі кульки «пухнатікі» (маленькі і красиві).

Досить швидко вони підросли, десь до середини серпня пожовкли і придбали цілком дозрілий вигляд справжньої дині. Тобто від посадки розсади до дозрівання справжніх зрілих плодів пройшло близько 2,5 місяці десь. З бур'янами боролася просто, виривала тільки траву, де вище і було доступно, щоб не пошкодити самі батоги.

А добривами так більше не користувалася. Пару раз за весь час вирощування дині у відкритому грунті підсипала золи і злегка пухкі, а коли все батоги переплелися як ліани, то зовсім не удобрювати, поливала тільки, було вже не підлізти.

Слід, звичайно, стежити, щоб земля була волога постійно. Коли ми зняли урожай, а виросло 12 штук динь, це було щось. Таких запашних і смачних плодів, ніколи є не доводилося. Справжній десерт!

Солодкі, як мед, свої дині, незважаючи на те, що вирощені вони були у відкритому грунті і в сибірських умовах. Виросли вони маленькі, я думаю, що тут справа напевно просто в сорті - по вазі близько 1,5-2 кг, не більше. Та й встигали вони не всі відразу, а поступово по черзі, так що насолоджувалися ми цими чудовими диньками більше місяця. Шановні садівники, якщо ви живете в середній смузі і спека вас не балує навіть влітку, все одно спробуйте вирощувати у себе на дачній ділянці дині, без парників прямо у відкритому грунті, витрат фізичних мінімум, а задоволення від такої вкусняшки - максимум. Так що вже років 10 ми культивуємо і їмо дині зі свого дачної ділянки, чого і вам бажаю.