Посадка огірків на розсаду в 2015 році :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Розсада » Посадка огірків на розсаду в 2015 році

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Посадка огірків на розсаду в 2015 році

Як садити огірки на розсаду.

Огірки - теплолюбні рослини, тому дають урожай тільки в захищеному (утепленому) грунті). Їх вирощування не представляє особливої ​​складності. Важливо правильно підібрати сорт і підібрати місце для висаджування. Огірки ділять на грунтові і тепличні.

Грунтові огірки вирощують під плівкою, а тепличні добре визрівають в теплицях різних конструкцій. Тепличні види огірків урожайніші і менше хворіють і краще переносять перепади вологості і температури.

Це особливо важливо, якщо ви приїжджаєте на дачу тільки по вихідним, і полив в теплиці в цей час не проводиться. Багато тепличні огірки були довгоплідних зі слабким огірковим запахом.

Зараз виведено безліч сортів і гібридів красивих маленьких пухирчатою огірочків з хорошим смаком і ароматом. Посадка огірків на розсаду. Звичайно, огірки можна садити відразу в грунт насінням.

Однак щоб отримати урожай огірків на 2 - 3 тижні раніше, краще виростити розсаду. Садити огірки на розсаду насінням потрібно за 15 - 20 днів до висадки розсади в грунт або теплицю. Для цього в підігрівається приміщення частіше на теплий підвіконня, ставлять горщики або стаканчики діаметром 9 см в які висівають по 1 насіння на глибину 1 см.

Насіння не встромляють, а кладуть плоскою стороною на увлаженной землю. Розсада огірків вирощування. Коли розвинеться 2 - 3 листки, і пройде 25 - 30 днів з моменту посадки, розсаду можна сажівать на постійне місце.

Якісна розсада огірочків повинна бути висотою близько 30 см, з 3 - 4 листям. Будьте уважні не поспішайте з висадкою, потрібно щоб грунт добре прогрілася і при пересадці коріння зовсім не можна чіпати.

Тому садити огірки в теплицю або на грядку потрібно прямо в торф'яному горщику або огірки в торф'яної таблетці. Для вирощування огірків, плівку в теплиці бажано щорічно міняти. Перевага скляних теплиць або теплиць з полікарбонату в тому, що вони краще висвітлюються і не вимагають щорічної зміни плівки. Пересаджувати розсаду огірків можна:

10-15 травня - у відкритий грунт під плівку, 2-10 червня - у відкритий грунт без укриття. Посадка огірків на розсаду в 2015 році Найкращі дні для для посіву розсади Огурцова пересадки у відкритий грунт за місячним календарем у 2015 році:

  • У квітні - 19, 20, 23, 24, 30, в травні 21, 22, 28, 29, 30, 31.

Поділитися:

Коли садити огірки на розсаду в 2015 році

Опубліковано15.02.2015 | Автор: admin

Ставлення огіркового рослини до Щоб чітко визначити момент, коли буде виконана посадка огірків на розсаду, необхідно звернути увагу на температурні умови зростання огіркового рослини. Оптимальна температура грунту для росту кореневої системи становить в межах + 22 ... + 25 градусів. Температура грунту +15 градусів є біологічним нулем для огірка, т. Е. При ній рослина не росте, але й не гине.

Знаходиться в таких умовах без негативних змін огіркове рослина може протягом двох тижнів. Потім відбувається як би застигання зростання, щоб вивести огірок з цього стану, необхідно сильно потрудитися, застосовуючи комплексні підгодівлі і стимулятори росту.

Якщо температура грунту протягом 10 діб перебувала нижче +15 градусів, то коріння перестають працювати і потрібно пересівши. Рослина огірка не переносить заморозків, навіть короткочасних, відбувається повна загибель всіх частин. Якщо коріння знаходяться в теплому субстраті, то стебла і листя легко переносять температуру повітря до +5 градусів у нічний час протягом 2-3 тижнів.

Читайте також: Коли садити перець на розсаду в 2015 році  Визначення термінів посіву Необхідно посіяти так, щоб розсада огірків, коли садити доводиться вже на постійне місце, не піддавалася впливу заморозків. Грунт повинна прогрітися на глибині 10 см вище 15 градусів. Як виростити розсаду огірків, щоб отримати сверхранние зеленці?

Дуже непросто отримати огірочки раніше червня місяця без використання скляної теплиці з підігрівом. Не слід починати сіяти занадто рано, якщо погода ще не усталилася, то сіянці будуть переростати, а, висадивши їх в холодний грунт, рослини можуть загинути. Сіянці для захищеного грунту доводять до віку 30 діб, і висадка розсади огірків в теплицю під плівковим укриттям відбувається, зазвичай, в III декаді травня.

Відраховуючи назад один місяць, досить легко визначити, коли садити огірки на розсаду для теплиці. Оптимальним терміном буде відповідно III декада квітня. Для посадки у відкритий грунт сіянці огірків ростять близько 15 діб, тому посів починають з початку травня місяця.

Висаджують готові стаканчики з рослинами в IV декаді травня. Вважається, що вирощування розсади огірків, враховуючи вплив місяця, дає кращі результати. Огірок відноситься до рослин з наземними плодами, тому він дає найбільший урожай при посіві на зростаючу місяць.

Знаючи її фази, можна легко визначити, коли садити огірки на розсаду в 2015 році за місячним календарем. При вирощуванні сіянців для захищеного грунту сприятливими днями є такі числа в квітні місяці: 11, 22, 23. Для відкритого грунту посів краще проводити 9,10 або 11 травня. Читайте також: Редис: посадка і уходКаждий овочівник замислюється, коли садити огірки на розсаду в 2015 році, і, що потрібно робити, щоб вирощування розсади огірків призвело до високого врожаю

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

Як виростити хорошу розсаду огірків в домашніх умовах?

Огірки - популярна гарбузова культура, однорічна трав'яниста рослина, успішно вирощується як у відкритому грунті, так і в захищених теплицях. Огірки успішно вирощуються людством вже понад 6 тисяч років, вони вихідці з передгір'їв Гімалаїв і навіть згадуються в Біблії.

Незважаючи на своє давнє походження, огірок досі входить до складу численних національних кухонь і успішно використовується для приготування безлічі смачних і корисних страв. Завдяки дієтичним властивостям цього овоча у нього багато шанувальників у всьому світі: він практично не містить білків, вуглеводів і жирів, зате в його складі багато калію, незамінного для здоров'я серця і нирок, вітамінів, в тому числі каротину, а також високий процентний вміст мікроелементів. З давнини огірок використовувався і як лікарська рослина, а також в косметиці.

Вирощування розсади огірків

Для того щоб правильно виростити розсаду огірків в домашніх умовах, необхідно дотримати ряд правил:

  • Підбір грунту. Терміни посадки огірків на розсаду. Світловий режим. Температурний режим. Висаджувати розсаду огірків в теплицю.

Правильно вирощена і підготовлена ​​до висадки розсада огірків повинна мати мінімум пару справжніх листків, міцний короткий стебло, насичену соковиту зелену забарвлення, добре розвинену кореневу систему (якщо ємність для розсади прозора, має бути видно, що весь кому землі обплетений корінцями) .Для вирощування розсади огірків для теплиці необхідно підбирати так звані партенокарпические, або самозапильних сорти, які не потребують допомоги бджіл та інших комах. Якщо ж розсада призначена для відкритого грунту, підійдуть і бджолозапильні сорти цього овоча. Пропоновані на продаж насіння бувають різної якості - звичайні, оброблені і гранульовані.

  • Звичайні насіння перед висадкою треба калібрувати і бракувати: відразу вибираються свідомо каліки і дрібні, а що залишилися занурюються в міцний розчин кухонної солі - спливли насіння негідні, а повноцінні підуть на дно. Їх вибирають, ретельно промивають прісною водою і просушують або відразу обробляють для висівання. Оброблене насіння підготовлені до висаджування, найчастіше їх рекомендують сіяти прямо у відкритий грунт, так як вони покриті тонким шаром протигрибкових і антимікробних препаратів. Гранульовані насіння, крім захисних, покриті ще й шаром поживних засобів, що дають позитивний старт молодим незміцнілим рослинкам. Відкалібровані насіння для проростання потребують вологи і теплі. Якщо не буду забезпечені ці дві умови, навіть вже наклюнувшиеся насіння можуть загинути. Найчастіше їх загортають у вологу тканину і поміщають в місце з високою температурою (близько 30 градусів). Насіння, які утворили маленький корінець, необхідно негайно висадити в грунт.

Важливе питання для отримання хорошої розсади огірків в домашніх умовах - коли садити огірки на розсаду. Якщо це зробити занадто рано, розсада переросте, витягнеться, буде бліда і тендітна.

З такої розсади навряд чи вийде міцна і здорове активно плодоносить рослина. Якщо ж з посадкою огірків на розсаду затриматися, рослини будуть занадто маленькими і слабкими, приживання в грунті займе багато часу і урожай вийде пізнім. Оптимальний термін посадки насіння огірків на розсаду - за 20-25 днів до планованого терміну пересадки в грунт або теплицю.

Вибір грунту для огіркової розсади

Для активного росту і якісного плодоношення бажано садити насіння огірків на розсаду в землю, за хімічним і механічним складом схожу на ту, в якій рослина буде жити далі. У цьому випадку коріння молодого огірочка буде простіше прорости в новому середовищі і закріпитися в ній. Як тільки з'являться перші сім'ядольні листя, розсаду огірків необхідно помістити в більш прохолодне і світле місце.

Це потрібно для того, щоб ділянку стебла під сім'ядолями не витягують, формуючи слабку, тендітну розсаду. Світла потрібно багато, але прямих сонячних променів треба уникати - вони можуть обпекти ніжні і м'які молоді листочки.

Поливають розсаду теплою водою, обприскують тільки в першій половині дні на тиждень у сонячну погоду або в місці, захищеному від прямих сонячних променів. Огірки люблять вологе повітря, але не терплять «йти» в ніч з вологими листям - в такій ситуації рослини швидко вражають грибкові захворювання. Такі порушення температурного режиму, як надмірне тепло і довгий переохолодження розсади, особливо в поєднанні з підвищеною вологістю повітря і грунту призводять до захворювання «чорною ніжкою». При цій формі прикореневій гнилі виникає чорний ділянку біля основи стебла рослини, біля самої землі, що викликає загибель клітин і відмирання всієї зеленої частини.

Врятувати уражене рослина не вдасться, його потрібно терміново вилучити та знищити разом із землею - в ній джерело захворювання. Частину, що залишилася розсаду необхідно обробити фунгіцидами. Оптимальний склад грунту для огіркової розсади:

  • Дернова або перегнійний земля. Торф. Пісок. Дренаж (додають на дно посадкової ємності для видалення надлишкової вологи). Як дренаж може використовуватися керамзит, вермикуліт, лузга соняшника та інші адсорбуючі матеріали.

Правильна посадка насіння огірків на розсаду

Підготовлені наклюнувшиеся або оброблене насіння необхідно висаджувати в індивідуальні ємності, так як огірок погано переносить пошкодження коренів при пересадці. Така розсада довго приживається, хворіє і може загинути.

Навіть прижилося рослина буде набагато менш продуктивно, ніж вирощене в стаканчику і висаджені з цілим грудкою землі. Необхідно садити огірки на розсаду по 2 насінини в одну посадкову ємність, щоб гарантувати потрібну кількість рослин. Після прокльовування насіння і розгортання сім'ядольних листків більш слабке рослина необхідно видалити, інакше обидва проростка огірка буде ослабленими через конкуренцію за воду, світло і поживні речовини.

Виривати або висмикувати рослинка не можна - воно може потягнути за собою ще слабенькі корінці залишається саджанця і пошкодити їх. Найпростіше акуратно відщипнути або відрізати його на рівні землі, решта поступово розкладеться без шкоди для двох рослини. Тепер сіянці буде просторо і дістанеться багато поживних речовин.

Що робити, якщо розсада огірків витягнулася?

Витягується бліда розсада - частий випадок при вирощуванні в домашніх умовах. Щоб такого не відбувалося, потрібно змінити два режими вирощування розсади огірків - температурний і світловий. Температуру повітря потрібно знизити приблизно до 15 градусів, а розсаду додатково досвечивать, в разі, якщо світла дуже мало, це доведеться робити цілодобово. На світлих вікнах буває досить встановити бічні і верхню дзеркала, які будуть відбивати сонячне світло на розсаду.

Іноді вистачає розставляння стаканчиків з огірками подалі один від одного, особливо якщо у них вже досить великі листи, які затінюють один одного. Якщо ж розсада сильно витягнулася, їй можна допомогти при висадці в грунт. Така рослина акуратно і дбайливо заглиблюють до сім'ядоль або ж поступово підсипають теплою і пухкою землею.

Головна умова для гарної приживлюваності витягнувся розсади - посадка її в добре прогріту НЕ переувлажненную грунт. Якщо ж висаджувати довелося в холодний грунт, землю навколо такого рослини закривають темної перфорованою плівкою, яка акумулює сонячне тепло і випаровує зайву вологу.

У цьому випадку частина стебла, заглиблена в землю, не загніет, а дасть додаткові корінці і підтримає слабку витягнувся розсаду. Через деякий час це буде таке ж міцне і зелена рослина, як і всі інші. Розсада огірків дуже швидко починає цвісти, навіть в стаканчиках вже формуються перші бутони.

Це не позначається негативно на якості міцної здорової розсади, але у ослабленою може відняти і так невеликі сили. Для таких сіянців буде краще прибрати перші квіти і дати рослині можливість добре прижитися в грунті, оздоровитися і сформувати міцний кущик. Ця рослина вступить в плодоношення трохи пізніше за інших, але швидко надолужить згаяне час і зрівняється по врожайності з іншими саджанцями.

Висаджена з бутонами або квітами слабка або витягується розсада буде довго хворіти, може скинути бутони і навіть зав'язі, а в результаті віддасть набагато менше плодів. Посаджена у відкритий грунт або в теплицю розсада огірків набагато вимогливішими до повітряної вологості, ніж інші культури, але абсолютно не переносить, якщо на листках залишається хоч крапля води на ніч. В цьому випадку розсада швидко захворює борошнистою росою, від якої може загинути ціла плантація або «населення» теплиці. Тому огірки поливають вранці теплою водою, намагаючись не залишати листя вологими до вечора. При необхідності рослини обприскують, але так, щоб вони встигали до ночі просохнути. Огірки - одна з найбільш вдячних городніх культур, яка при мінімальному догляді та увазі віддячить своїх господарів рясним і смачним урожаєм.

Вирощування розсади огірків - відео

Коли садити розсаду в 2015 році - календар посадки розсади

Оцініть матеріал

  • 5

(83 голосів)

Ось і настає гаряча пора для дачників і городників - час готуватися до нового дачного сезону 2015 року, висаджувати розсаду. Адже від того, наскільки правильно все буде зроблено, залежить, ні багато ні мало, весь майбутній урожай.

Сприятливі дні для посадки розсади в 2015 році за місячним календарем

  • З З години 21 лютого 2015 року до 4 години 23 лютого 2015 року - Посів на розсаду насіння томатів, баклажанів, перцю. З 4 години 23 лютого 2015 року до 9 годин 25.02.2015 року - Сприятливий період для посадки на розсаду насіння гарбузових культур ( огірок, гарбуз, кабачок і інше). З 16:00 2 березня 2015 року до 16:00 4 березня 2015 року - Гарний час для посіву на розсаду насіння томатів, кукурудзи, соняшнику. з 5:00 7 березня 2015 року до 17: 00 9 березня 2015 року - Місячний календар сприяє посадці на розсаду квіткових рослин, лікарських рослин, суниці мелкоплодной. З 17:00 9 березня 2015 до 4часов 12 березня 2015 року - У ці дні треба садити на розсаду насіння капусти, салатних рослин, огірків. З 14 години 20 березня 2015 року до 15 години 22 березня 2015 року - Посів редиски, петрушки, гірчиці, цибулі-порею. З 15 годин 22.03.2015 року до 17 годин 24.03.2015 року - Посів насіння огірків та інших гарбузових культур на розсаду. З 17-ї години 24.03.2015 року до 00:00 годин 27.03.2015 - Посів квітів на розсаду або у відкритий грунт. З 00:00 годин 27.03.2015 року до 10 годин 29.03.2015 - Посів на розсаду насіння томатів, перців, кукурудзи, соняшнику, кавуна.

Більш докладно про садових і городніх роботах ви можете дізнатися з посівного календаря на 2015 рік.

Як вибрати насіння для розсади

З давніх-давен відомо: від сухого насіння не чекай доброго племені. Тому ключову роль у вирощуванні розсади відіграє вибір насіння. До нього необхідно підійти більш ніж відповідально. За заповітними пакетиками можна відправитися на ринок, в супермаркет або спеціалізований магазин.

В останньому ціни зазвичай вище, тому звертатися туди варто лише за конкретним сортом, який ви не змогли більше ніде купити. Можна дати багато порад по тому, якими мають бути ідеальні насіння: відповідати нормам по чистоті, вологості, енергії проростання і т. Д.

Але рядовий дачник без власної лабораторії, звичайно, всі ці показники на око не з'ясує. Часто буває, поведешся на яскраву упаковку, набереш пакетиків, а вдома відкриєш - в них одна лушпиння. Обдурили! Застрахувати себе від такого підступу складно, але можна.

По-перше, беріть товар відомих виробників в перевірених місцях. По-друге, якщо і зважилися придбати дороге насіння (а всі вони нині не дешеві), то купуйте їх в магазині, а чек збережіть.

Упаковку відкривайте акуратно, щоб вся інформація на пакетику залишилася читабельною. У разі неякісного товару при наявності чека насіння можна здати в магазин.

Ретельно вивчіть всю інформацію про насіння до покупки. Наприклад, багато хто не помічають значків F1 (гібриди першого порядку) або F2 (гібриди другого порядку). Гібриди - це штучно створені сорти.

Нічого спільного з генно-модифікованими продуктами, як лякаються багато, вони не мають. Гібриди дають хороший урожай, менш вимогливі до догляду, стійкі до хвороб.

Але слід знати, що з них на наступний рік не збереш насіння: вони не дають схожість. Виробники насіння часто вдаються до різних хитрощів, щоб підвищити ціну: наприклад, поміщають в пакетик насіння на стрічці, або спеціально дражировані. Це полегшить вам їх посадку, але особливого сенсу переплачувати за такі «удосконалення» немає.

Загартовування і посадка насіння розсади

Якщо ви придбали дражировані насіння, то ні в якій попередній обробці (загартовування, розмочуванні) вони не потребують - виробник вже все зробив за вас. Якщо насіння звичайні, то перед посадкою на розсаду краще провести процедуру загартовування: це збільшує схожість, протистояння хвороб і шкідників, а також погодних умов. Гартують насіння томатів, огірків, перців, кабачків.

Їх потрібно на 5-7 годин замочити до набухання при температурі 20 градусів, а потім на 6 годин покласти в холодильник (не в морозилку!), І так робити п'ять днів поспіль. Замість цього насіння можна, навпаки, прогріти в духовій шафі - при температурі не вище 60 ° С протягом трьох годин.

Існують і інші способи підготовки насіння до сівби - кожен дачник вибирає свій. Якщо ви відмовилися від загартовування насіння, не забудьте перед посівом їх замочити на ніч у воді, щоб прискорити прокльовування насіння. Для вирощування розсади краще користуватися не покупної, а звичайною землею з городу.

Деякі дачники для вирощування розсади огірків, кабачків, гарбуза, соняшнику використовують суміш з ферментованих деревної тирси і річкового піску в співвідношенні 3: 1. На відро такої суміші додають 30 грам вапна, 15 грам нітроамофоски або поливають її розчином коров'яку (1:10).

Тирса перед вживанням проливають окропом. Деякі городники висівають насіння в звичайний грунт, в пакети з-під соків. Можна використовувати також стаканчики з-під йогуртів, торф'яні горщики або кубики.

У кожен стаканчик треба садити по 2-3 насінини, поливати і чекати сходів. Через місяць починайте підгодівлі рідким комплексним добривом. Завжди засинайте грунт в стаканчик в повному обсязі, залишайте близько 4-5 сантиметрів від верхнього краю.

Потім, у міру зростання розсади, досипати землю - це дозволяє економити на добриві, так як всі поживні речовини паростки отримують з нової землі.

Догляд за розсадою і висадка в грунт

Пікіровку розсади можна проводити на будь-якій стадії, але найчастіше це роблять після появи першого справжнього листка. Якщо ви вирощуєте рослина в індивідуальній тарі, какя, то слабкі рослини потрібно просто зрізати, залишаючи одне сильне. Раз на тиждень обов'язково рихлите грунт - це не тільки дозволяє корінню дихати, а й руйнує бактеріальну кірку, в якій накопичуються бактерії.

Для запобігання захворювання рослин чорною ніжкою грунт можна посипати золою. Якщо ви вирощуєте розсаду на південних вікнах, і погода стоїть сонячна, то додаткового освітлення не потрібно. Не забувайте тільки повертати горщики до світла, щоб рослини не витягувалися в одну сторону.

В інших випадках для вирощування міцної розсади без додаткового освітлення не обійтися. Як джерело світла найпростіше використовувати люмінесцентні лампи або світлодіоди. Поливати розсаду слід тільки відстояною водою, в якій немає хлору.

За два тижні до передбачуваної висадки в грунт починайте загартовування розсади: виносьте її з теплої кімнати на балкон на пару годин, потім прибирайте назад. Через тиждень розсада може «гостювати» на балконі вже по 4-5 годин. Така процедура прискорить цвітіння і плодоношення.

Терміни по висадці розсади в грунт залежать від конкретної місцевості і погодних умов.