Коли висаджувати розсаду :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Розсада » Коли висаджувати розсаду

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Коли висаджувати розсаду

Висаджувати розсаду у відкритий грунт

У разі вирощування розсади в окремих стаканчиках, перед її висадкою не потрібно особливої ​​підготовки. Рослини повинні бути помірно политі, щоб кому землі легко діставався зі склянки і не розсипався при виїмці.

Якщо розсада вирощується безгоршечний методом, завдання ускладнюється. Перед тим, як витягувати рослини з грунту потрібно їх добре полити. Рослини викопуються обов'язково з грудкою землі і укладаються в підходящий посуд.

Можна обробити коріння спеціальними стимуляторами вкорінення розсади. Потрібно скоротити час між отриманням і висадкою розсади. Висаджувати розсаду бажано в похмуру погоду або ввечері.

Рослини які звикли до неповного світловому дню не можуть відразу пристосуватися до яскравого сонця. Грунт, перед висадкою, повинна бути добре оброблена і зволожена. Рядки повинні бути прямими, а рослини розташовуватися на однаковій відстані одна від одної.

Розсада в стаканчиках приживається добре. При використанні, як ємностей, пластикової, поліетиленовою або іншої посуду, земля разом з рослиною акуратно, без руйнування витягується з стаканчика або пакетика і переноситися в заздалегідь заготовлену лунку.

Якщо використовуються торфоперегнійні горщики, то рослини садять разом з ними. Відразу після висадки, розсаду рясно поливають, а грунт навколо них мульчують торфом, перегноєм або, хоча б, сухий землею.

У таких умовах рослини швидко відновлюють кореневу систему, а грунт довше залишається вологою. При ранневесенней висадці горшечной розсади, коли грунт насичена вологою, рослини можна і не поливати після висадки.

Перед тим як висадити розсаду у відкритий грунт, її необхідно загартувати.

Есліваша розсада вирощувалася будинку, то в теплу сонячну погоду нужновинесті її на вулицю або на балкон. Поступово час перебування растенійна повітрі і під прямими сонячними променями збільшують.

Сонячний светобеспечівает хорошу світлову загартування рослин і предотвращаетсолнечние опіки після висадки у відкритий грунт. За кілька днів довисадкі рослини залишають вулиці на цілу добу.

Есліже ви вирощували розсаду в парниках, то загартованість проводять, періодіческіснімая рами або плівку. Міцна і приземкувата розсада, вирощена впарніках і плівкових укриттях, має більш темне листя і лучшезакалена, ніж вирощена в домашніх умовах.

Передпосадкой розсаду необхідно добре пролити, щоб земляний кому нерассипался. Це допоможе рослинам краще перенести пересадку, так каксведен до мінімуму шкоду коріння. Висажіватьрассаду в грунт краще або рано вранці або пізно ввечері, а найкраще похмуру погоду.

Головне, не під прямими сонячними променями. Почвадля посадки розсади теж повинна бути підготовлена ​​заздалегідь, перекопана, удобрена і вирівняна граблями. Лунки потрібно робити достаточнопросторнимі, щоб коренева система рослин вільно розміщувалася вних.

Коли висаджувати розсаду в грунт

  • Дотримуйтеся наступних розрахунків.

  • Наприклад, висловах Московської області розсаду цвітної, ранньої, пізньої кочаннойкапусти, селери, качанового салату, ревеню, цибулі-чорнушки висажіваютв відкритий грунт в кінці квітня - початку травня; огірків, томатів, перцю, баклажанів, гарбуза, кабачків, патисонів - на початку червня.

    Якщо розсада висаджується в плівкові теплиці іліпод тимчасові плівкові укриття, то робиться це на два тижні раніше, а якщо в обігріваються теплиці - на три-чотири тижні раніше.

    Висаджуючи розсаду теплолюбних культур під плівку стежте за тим, щоб грунт був добре прогріта.

Розсада капусти під малогабаритними плівковими укриттями може вирощуватися способом сівби насіння в грунт і пікіровкою сіянців. Пікіровка сіянців також може вестися прямо в грунт в живильні кубики або насипні горщечки.

Ранні посіви томатів, перцю, баклажанів - в лютому, березні Можуть проводити ті, хто має обігріваються теплиці, і висаджує напостоянное місце розсаду в кінці квітня - початку травня. У цьому случаеобязательно додаткове освітлення так, щоб світловий день длярастеній був не менше 12 годин.

Так само вирощуються томати та перці, заради дуже раннього врожаю або дуже пізні великоплідні сорти і гібриди. У цьому випадку крім гарного освітлення необхідно забезпечити растеніядостаточной площею харчування.

Такі умови створюються при виращіваніірассади в горщиках (можна в квіткових) 10х10 см. У цьому случаевиігривается тиждень часу, необхідна звичайної розсаді на "хворобу" після висадки на постійне місце.

Таку розсаду висаджують на ту жеглубіну, що і була, заглиблений лише грунтовий грудку. Щоб прискорити появу гарного і якісного врожаю, більшість овочевих культур сьогодні вирощуються розсадою. Її починають вирощувати за кілька тижнів або місяців до висадки в постійне місце зростання культури. В даному матеріалі нам хотілося б більш детально обговорити, Коли найкраще садити розсаду найпопулярніших нині овочів , вирощуваних практично на кожному дачній ділянці - це Помідори, перець, огірки, капусту, баклажани і кабачки .В останні роки стало популярним висаджувати розсаду по лучний календарем або по різноманітним народним прикметам. Вважається, що рослини, висаджені на спадаючу місяць, будуть млявими і слабкими.

Але ми розглянемо більш раціональні терміни посадки, виходячи з особливостей кожного з рослин. Сучасні садівники вирощують розсаду найрізноманітнішими способами. Застосовуються для цього спеціальні горщики, яєчні лотки і навіть паперові стаканчики.

Яку розсаду помідорів слід висаджувати в грунт

Час посадок насіння повністю залежить від видів і індивідуальних особливостей виростання овочів. Головне, що необхідно враховувати, так це приблизні терміни висадки живців у відкритий грунт на постійне місце.

Починають вирощувати розсаду, найчастіше, з квітня, початок травня . Причому в травні її можна вирощувати прямо у відкритому грунті під укриттями зі спеціальної плівки, звичайно, якщо рік теплий. За кілька тижнів до пересадки рослин з утеплених місць часто виробляють загартовування, тобто виносять потроху їх на відкритий простір вулиці, кожного разу збільшуючи тривалість перебування в більш прохолодних умовах.

Посадка перцю на розсаду

Перець - вельми теплолюбна культура, яка вважається однією з найбільш корисних для організму людини. У ньому міститься величезна кількість вітаміну С і полівітаміни А. Солодкий перець відмінно доповнює безліч м'ясних страв на нашому столі, тому дачники вирощують його на своїх городах.

Перцю підходить виключно розсадний спосіб вирощування , так як час від сходів до появи перших плодів досить тривалий - 120-150 днів. У відкритий грунт перець пересаджують у віці 60-80-ти днів, коли на кущі з'являються перші бутони.

Приблизною час посадки визначають за навколишньої температури. Пустивши перші сходи, рослина добре росте при температурі від 12 до 15 градусів вдень, і від 6 до 10 вночі. Тому орієнтовний час посадки - перша декада червня, коли ризик настання заморозків мінімальний. У період дозрівання розсади в теплицях, їй необхідна періодична сонячна гарт, так як рослини, що не бачать сонця, відразу згорять.

Розсада помідорів

Томати є круглий червоний овоч із солодким або кисло-солодким присмаком. З усіх овочевих культур помідори найменш вимогливі в умовах вирощування.

Але вони досить вимогливі до температурного режиму. Перші сходи показуються в грунті вже на 3-7 день після посіву. Оптимальною температурою для нормального розвитку томатів вважається 20-25 градусів.

Якщо температура підніметься вище 30, то зростання їх значно сповільнюється або зовсім припиняється. Садити помідори на розсаду слід приблизно за 60-70 днів до пересадки в постійне місце. Пізні сорти висаджують за 45-50 днів. Час посіву насіння - 10 березня - 1 квітня.

Як правило, пересадку молодих рослин починають після того, як закінчаться весняні заморозки. Для центральних районів країни - це 1-15 травня, більш північні райони - 10-20 числа червня. Якщо розсада попередньо гартувалася, то пересадку можна робити на 15-20 днів раніше загальноприйнятих термінів.

Розсада огірків

Огірки - самий примхливий овоч в плані пересадки. Перед тим, як висаджувати насіння рослини, їх потрібно проростити. У двадцятих числах березня - початку квітня можна починати готувати розсаду. Перед посівом насіння замочують в розчині марганцівки (2г на 250 г води).

Потім їх переміщують у вологу тканину, в якій підтримується температура 20-25 градусів. Коли у них з'являться перші паростки, то починають висаджувати рослини в горщики, шириною 6-10 см. Максимальний вік молодого рослини перед пересадкою - 25-30 днів. У теплицю пересадку починають в середині травня, а на відкритий грунт - в середині червня.

Розсада кабачків і баклажанів

Ці культури, як і огірки, вельми капризи в вирощуванні. Температура їх нормального розвитку - 20-25 градусів. Перші сходи рослин з'являються після 10-15 днів після посіву. Якщо температура знижується, то сходи можуть з'явитися значно пізніше.

Скоростиглі сорти кабачків дають плоди тільки через 100 днів після висадки, саме тому вони і вирощуються через розсаду. Пересаджують рослини в грунт зазвичай на 60-65 день після посіву насіння. Заморозків рослина не терпить, тому садити розсаду баклажанів краще в середині березня, а переносити в грунт - в кінці травня.

Терміни посіву капусти

Насіння капусти висівають в самі різні терміни, все залежить від сорту культури. Але зазвичай це відбувається за 60-65 днів до пересадки у відкритий грунт.

Розсаду капусти більш ранніх сортів можна починати вже з середини березня, середні та пізні - з середини квітня. Перший урожай у ранніх сортів відбувається через 90-110 днів, у середніх - 130-150 днів, пізні ж сорти дають плоди через 150-170 днів після висадки. Ця рослина є холодостійких і світлолюбна, і має особливі вимоги до родючості грунту. Сходи нормально розвивається при температурі від 6 до 10 градусів до появи перших сходів, потім же температуру потрібно збільшувати до 14-18 градусів.

Терміни посадки розсади у кожної рослини різні . Тому перш ніж починати її, вивчіть особливості зростання культури, щоб отримати багатий і здоровий врожай вчасно.

Рекомендуємо почитати:

Висаджувати розсаду помідорів в грунт. Терміни висадки розсади

Висаджувати розсаду помідорів в грунт - етап в їх вирощуванні дуже важливий, тому при правильному і своєчасному підході до підготовки даного процесу, результатом буде дружне рясне плодоношення. На постійне місце їх можна розташовувати як у відкритий грунт, під плівку, так і в теплицю. Ранні сорти овочів, висаджені в теплиці або тимчасово вкриті, дадуть більшу врожайність і більш раннє дозрівання плодів.

Терміни висадки розсади

Необхідні терміни посіву і висадки приходять з досвідом. Якщо сумніваєтеся з цього приводу, поцікавтеся цим питанням у сусідів-городників, що займаються томатами не перший рік, у них напевно існує власна успішна практика, як правило це період між кінцем травня і 10 червня. Терміни висадки розсади визначаються з урахуванням кількох моментів:

  • Їх местаположенія: теплиця або відкритий грунтвибранних сортів; кліматичних умов регіонастепені готовності розсади і термінами посіву насіння.
Тобто, Для що не обігріваються теплиць під сонцем насіння висівають, як правило на початку - середині березня (іноді і в лютому, якщо створюється додаткове освітлення), а Для відкритого грунту рекомендовано сіяти не раніше початку квітня. У зв'язку з цим, тим більше якщо не вдається забезпечити рослинам достатній обсяг землі (3-5 літрів), небажано перетримувати розсаду в домашніх умовах довше 45-50 діб. У будь-якому випадку елементарно орієнтуйтеся на прогноз погоди, щоб не було загрози заморозків на грунті. У разі вже більш пізніх похолодань, необхідно вкривати грядки плівкою або іншими матеріалами, хоча деякі відмінно загартовані перед висадкою томати досить стійко переносять і заморозки. Вирощуючи розсаду томатів в домашніх умовах, намагайтеся і до висадки в грунт забезпечити їм достатній обсяг землі, для цього пікірують саджанці в більші ємності (мінімум 1 літр), тим самим збільшуючи термін їх вегетації на підвіконнях Як розрахувати потрібну кількість насіння для розсади томатів Задовго до настання перших весняних робіт на вулиці, любителі-городники розпочинають вирощування розсади. Це справа трудомістка і копітка. До того ж, не завжди у господарів виходить досягти бажаного результату, незважаючи на їхні зусилля. Крім того, невеликий «ділянку» на підвіконні не дозволяє в повній мірі здійснити посадку всіх задуманих насіння овочевих і культурних рослин. Ось і доводиться йти на маленькі, але корисні хитрощі. Для того щоб, як можна більше вийшло розсади томатів, їх зерна необхідно посіяти по рядах в ящики Але при цьому слід пам'ятати, що з'явилися сходи все одно доведеться з часом пікірувати. Може статися й так, що паростки рослин виявляться зайвими після завершення пересадки і їх просто нікуди буде поставити. Тому слід взяти на замітку таку пораду: Перед посадкою помідорів коштує відразу ж сіяти насіння в пластикові стаканчики (або інші порожні ємності) з грунтом. Причому, кидати краще не по одному, а відразу по 2-3 насінини. Розсада помідорів Переваги даного методу 1. Такий спосіб дає гарантію на кращу схожість томатів (в разі, якщо якесь - то насіння не проросте). Помідори, вирощені відразу в стаканчиках, відрізняються міцним стовбуром і широким листям 2. Крім цього, якщо ділянка при будинку невеликий, і кожен клаптик землі вже визначено для посадки конкретних культур, то простим підрахунком стаканчиків заздалегідь можна розрахувати кількість майбутніх посаджених лунок томатов.3. Виросла розсаду помідорів в стаканчику (2 - 3 шт.) Потім можна розділити при пересадці в грунт на постійне місце. Таким чином, вийде не одна лунка, а цілих три. Якщо хто - то використовує попарний метод, то і його також можна використовувати (коли два кореневища садять в одну лунку) .Таким чином, використовуючи даний метод, городники можуть «вбити» одразу двох зайців. По - перше, це точний розрахунок розсади. По - друге, в результаті виростають потужні стебла рослин, стійкі до несприятливих погодних умов і володіють високою врожайністю. Висаджувати розсаду помідорів в грунт Томати дуже теплолюбні, тому ділянка повинна бути з сонячної південної сторони і добре захищений від вітрів. Помідори погано себе почувають в грунті з великою кількістю ґрунтових вод. Для зменшення ризику фітофторозом, що не висаджуйте їх в грунт після картоплі і самих же томатів, сміливо садіть після зелених культур, бобових і коренеплодів. Правильно визначити терміни висадки розсади, це не єдине важливе для цього умова, необхідна певна ступінь її готовності: 50 - 60 днів вирощування в домашніх умовах, досягнення 20 - 30 см у висоту, наявність близько 6 - 8 листків, гарне попереднє загартовування, сформована перша квіткова кисть. Якщо використовуєте покупну розсаду, віддайте перевагу невисокій, що не витягнувся, міцної з хорошим тонусом, що має темні зелене листя - це говорить про її хорошою загартуванню під час вирощування Перед висадкою на постійне місце розсаду необхідно загартувати, скоротивши при цьому поливи, збільшивши времяпребиваніе на прямих сонячних променях і свіжому повітрі, поступово знижуючи температуру до 15-17, а потім і до 10-15 градусів. За 3-4 дні можна і зовсім залишати горщики на балконі або в теплиці. Для підвищення стійкості помідорів до хвороб і несприятливих нових умов можна зробити обприскування спеціальними розчинами перед посадкою в грунт. Підготовка ґрунту Висаджувати розсаду помідорів проводиться в заздалегідь підготовлені грядки. Як і в будь-якій справі, передпосівна підготовка грунту також вимагає заходи. Вона звичайно буде скопані, розпушена, і вирівняна, але не можна забувати, що перестаратися тут - справі нашкодити! Надмірне подрібнення грунтофрезою, наприклад, наситить землю киснем, перетрусить її і создат сприятливе середовище як вашим саджанців, так і бур'янів; розбудить знаходяться там мікроорганізми, а вони, в свою чергу, можуть переробити цінні поживні речовини з грунту. До речі, в магазинах сьогодні досить часто можна зустріти спеціальні засоби для взяття проби поживності землі, які рекомендується проводити кожні кілька років. Звичайно ж, потрібно провести боротьбу з бур'янами, частково допоможе перекопування і обробка отруйними сумішами, десь доведеться попрацювати «руками», видаливши бур'яни глибоко з корінням. Для гарного плодоносіння і росту культурних рослин обов'язкові добрива органічними речовинами, а для захисту землі від вимивання дощами і від сонячних променів, внесіть в неї шар компосту, це також допоможе поліпшити її механічний склад. Десь за тиждень до посадки пролийте ділянку гарячим розчином мідного купоросу або марганцевокислого калію з метою дезінфекції грунту. Вже потім удобрити і перекопайте грунт, внісши в неї в пропорції на 1 кв. м половину відра деревної золи, 50 - 60 гр. суперфосфату і 8 - 10 кг. перегною. Лунки можна сформувати заздалегідь, тоді до потрібного моменту грунт в них добре прогріється. Схема посадки  Висаджувати розсаду помідорів здійснюється за різними схемами в залежності від сорту і форми куща, як правило, ранні малорослі садять на відстані 30 - 35 см. Між лунками і 40 - 50 см. між рядами; пізні - на відстані 50 х 50 см; помідори сильнорослі садять на відстані мінімум 40-50 см одна від одної і 60 см між рядами. Орієнтуйтеся на розмір майбутньої рослини, висаджуючи так, щоб надалі вони не затінювали один одного і не вели боротьбу за поживні речовини з грунту, в розрахунку на рослину має бути не менше 0,3 кв. м. Заслуговує на увагу схема здвоєною грядки, при якій лунки формуються на відстані не менше 40 см в шаховому порядку в два ряди на ширині 50 см, а проміжок між наступними здвоєними рядами краще залишати 80 - 90 см. Згодом при підгортання між рядами формується достатній отвір для зручного поливу за допомогою шланга, при якому рослина не буде пошкоджено, а волога буде надходити до коріння без освіти земляний кірки навколо. І з огляду на чималі інтервали, томати не потребуватимуть сонячному світлі. Мабуть, оптимальний спосіб висадки томатів; залишайте максимально можливі інтервали, щоб рослини один одного не затінювали і не поширювали інфекції та хвороби. Правила висадки Вообщем-то, у всіх городників існує своя практика, як виростити розсаду помідор. Посадка помідор на розсаду пройшла успішно, елементарні правила підготовки до пересадки в грунт виконані, можна приступати до самого процесу висадки. Отже, для висадки вибираємо похмурий день або чекаємо вечора, коли сонце не так активно. 1. Попередньо ретельно воложимо ящики і горщики з розсадою, так, щоб саджанці легко витягувалися і коріння були менш схильні до порушення. Краще якщо рослина вирощена в окремих ємностях, тоді воно просто буде перевалено в землю. Зберегти кореневу систему дуже важливо, оскільки при пошкодженні втрачається час, яке рослина витратить на її відновлення, при цьому буде гірше пріжіваться.2. Висаджувати розсаду помідорів виконується відразу після отримання саджанця з горщика, поки воно не почало в'янути. Грунт під них потрібно зволожити безпосередньо в лунках, щоб уникнути утворення кірки, яка сповільнить приживлюваність растенія.3. Щільно прим'яти грунт навколо саджанця, присипати зверху сухий землей.4. Переросла розсаду висаджують горизонтально в борозни на глибину 15 см, нижні два-три листа видаляють, присипають стебло землею для формування бічних корінців і кращого грунтового харчування. Якщо терміни висадки розсади відповідають її віку, сильно поглиблювати її не варто, щоб не втрачати зайвий час на формування бічної кореневої системи і приживлюваність рослини, так як в глибині грунт може бути ще не прогріта, досить поглибити до сім'ядольних лістьев.5. Після висадки грунт можна мульчувати, що збереже її від швидкого випаровування вологи і захистить від бур'янів. Для цих цілей добре використовувати злегка зів'ялу скошену траву, гілки, шишки, тирсу, солому, перегній, торф, і навіть газетні листя і картон.6. Подбайте про покривочних матеріалі на випадок пізніх заморозків, а також підготуйте кілочки для підтримки зростаючих томатів. Висота їх визначається в залежності від сорту, конечно.7. Надалі в міру зростання проводите підгортання помідори, тим самим вона буде краще вкорінюватися, а між рядами утворюється отвір, необхідний для поливу, в кінці якого потрібно зробити земляний вал, щоб вода не стекала.8. Видалення пасинків у помідор проводять вже з раннього віку, це нові бічні пагони в пазухах листків, які витрачають поживні речовини і не приносять плодів. Видаляти їх потрібно, поки вони не досягли розміру вище 3-5 см, бажано в ранкові години, тоді рана встигне затягнутися протягом дня. А до моменту наливання плодів на першому суцвітті, все листя нижче повинні бути видалені. Поставте для себе мету, і ви обов'язково досягнете бажаного врожаю, дотримуючись правил і терміни висадки розсади!