Висаджувати розсаду капусти у відкритий грунт :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Розсада » Висаджувати розсаду капусти у відкритий грунт

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Висаджувати розсаду капусти у відкритий грунт

Висаджувати розсаду білокачанної капусти у відкритий грунт

Коли потрібно висаджувати капусту у відкритому грунті і що для цього потрібно зробити

Вибір ділянки.

Ділянка під капусту вибирають відкритий, з родючим грунтом, рівний або має невеликі схили. Кращими попередниками для капусти є бобові і зернові культури, огірки, цибуля, коренеплоди. На одному місці капуста може рости не більше 2 - 3 років, і знову садити її на цьому місці рекомендується не раніше ніж через 4 роки. Капуста дуже вимоглива до родючості і структури грунту. Найкращими ґрунтами для неї є суглинкові з високим вмістом органічних речовин (гумусу), з нейтральною або слабокислою реакцією, хорошою влагоудерживающей здатністю.

Підготовка ділянки.

Якщо грунту кислі (рН 3,5 - 4,5), ділянка під капусту починають готувати з осені. Перед копкой в ​​сухий грунт вносять доломітове борошно, або вапно-гідратного, або порошкоподібна крейда з, розрахунку 1-2 склянки на 1 м, відразу ж перекопують і залишають до весни. Навесні на ділянку додають органічні і мінеральні добрива (з органічних - гнойовий перегній або гнійно-торф'яної компост з розрахунку 3 - 4 кг на 1 м; з мінеральних - 1 столову ложку порошкоподібного суперфосфату або нітрофоски, 1 склянка золи деревної і 1 чайну ложку сечовини на 1 м) і перекопують. Для економії добрив їх можна вносити безпосередньо в лунки перед посадкою розсади (особливо під ранню капусту) .В лунку додають 0,3 кг перегною або компосту, 1 чайну ложку суперфосфату або нітрофоски і 1 - 2 столові ложки деревної золи і ретельно перемішують з грунтом. Після цього підготовлену ділянку, а також розсаду добре поливають водою і приступають до посадки.

Посадка розсади.

Ранні сорти капусти висаджують з 25 квітня по 5 травня за наступною схемою: відстань між рядами - 40 - 45 см, відстань між рослинами в ряду - 20 - 25 см. Розсаду висаджують в похмурі дні, а при сонячній, жаркій погоді - в другій половині дня. Під час висадки розсаду заглиблюють до перших справжніх листочків. Для швидкого приживання рослини протягом 5 - 6 днів обприскують водою з лійки 2 - 3 рази на день. Сильні квітневі і травневі сонячні промені можуть викликати опіки, тому висаджену розсаду перші 2 дні затінюють. Пізні сорти капусти висаджують з 10 по 20 травня, останній термін висадки - 1 червня. Відстань між рослинами повинна бути 30 - 35 см, між рядами - 55 -60 см.

Посадка розсади білокачанної капусти в грунт, відео:

Капуста білокачанна

Білокачанна капуста має велику кількість сортів з різними термінами дозрівання, тому її неважко вирощувати в будь-якій кліматичній зоні. Вона відноситься до категорії холодостійких рослин, її насіння починає проростати при температурі 2-3 гр. а після загартовування розсада витримує навіть весняні заморозки.

А ось жарку погоду капуста переносить погано, особливо при недостатній кількості вологи. Найбільш підходяща температура для розвитку і зростання становить 15-20 гр. При температурі 25 гр і вище зростання капусти сповільнюється, а качани починають тріскатися.

Вирощують білокачанну капусту розсадним способом. Для Вирощування розсади білокачанної капусти насіння висаджують в ящики або горщочкі з пухкої і легким ґрунтом з суміші дернова земля і торф в пропорції 1: 1 або дернова земля, перегній і торф в пропорції 2: 1: 2.

Перед посадкою бажано прогріти грунтову суміш в духовці або пролити гарячою водою для запобігання появи кили капусти. Висів насіння на розсаду проводять в середині березня для ранніх сортів, в кінці квітня для середньостиглих сортів і в середині квітня для пізніх сортів.

Розсада білокачанної капусти добре розвивається при невисоких температурах (14-18 гр днем ​​і 6-8 гр вночі), але дуже важливо забезпечити хорошу освітленість, щоб сіянці не витягувалися. Необхідно регулярно поливати розсаду прохолодною, але не дуже холодною водою, але не слід допускати, щоб вода в грунті застоювалася.

Ранні сорти капусти краще будуть рости на суглинних і супіщаних грунтах з хорошому дренажем, а середньостиглі та пізні сорти можна висаджувати на суглинних і торф'яних ділянках. Висадку розсаду капусти у відкритий грунт слід проводити для ранніх сортів в кінці квітня - початку травня, а середньостиглих і пізніх в другій - третій декаді травня.

Грунт під висадку розсади капусти слід готувати восени. Потрібно перекопати ділянку і при необхідності знизити кислотність грунту внести в неї доломітове борошно або крейда в кількості 200-400 г на 1 кв. метр. Також буде корисним внесення восени органічних добрив.

Навесні в грунт потрібно додати мінеральні добрива (10 гр. Сечовини і деревної золи на 1 кв. М.), Ще раз перекопати ділянку і зробити лунки для посадки розсади. Безпосередньо при посадці розсади в лунки можна додати добрива у вигляді деревної золи, компосту і нітрофоски.

Відстань між рослинами в ряду повинна бути близько 25 см, а між рядами - 40 -50 см. Розсаду бажано пересаджувати у відкритий грунт разом з грудочкою землі. Найкращі результати ранню продукцію можна отримати від розсади, яка росла в поживних горщечках.

Велика глибина лунки дозволяє помістити в неї поживний горщик повністю або корінці звичайної розсади з грудочкою землі. До початку пересадки грунт повинен бути середньої вологості, а по закінченню посадки в лунки заливають воду приблизно півлітра рідини на одну рослину.

При цьому намагайтеся зберегти грудку землі. Потім лунки з розсадою засипають ґрунтом до рівня першого справжнього листочка, щільно притискають грунт до кореневої системи.

Після цього знову виливають на кожну капусту по літру води і злегка присипають її сухим шаром грунту приблизно в 2,5 сантиметра. Капуста - дуже вологолюбна рослина. На початку вегетаційного періоду поливати слід 1 раз в 3-4 дня, потім можна буде поливати 1 раз в тиждень.

Крім передпосівного внесення добрив за сезон необхідно провести ще 2-3 підживлення. Першу підгодівлю потрібно зробити через 15-20 днів після посадки розсади.

Для цього можна використовувати коров'як в пропорції 0,5 кг на 10 л води або суміш з деревної золи (200 гр) сульфату амонію, (60 гр) і подвійного суперфосфату з розрахунку на 10 л. Води. Наступну підгодівлю можна робити 10-15 днів після першої.

Для цих цілей підійдуть комплексні мінеральні добрива або розчин коров'яку або курячого посліду. При наступних підгодівлі слід чергувати мінеральні та органічні добрива. Збір урожаю починається в міру дозрівання капустяних качанів, в той момент, коли вони вже стали щільними.

Сорти білокачанної капусти

Сорти білокачанної капусти по термінах дозрівання і характером використання поділяються на ранньостиглі, середньоранні, середньостиглі, середньопізні і пізньостиглі. У ранньостиглих сортів термін дозрівання 55-60 днів після висадки розсади..

Вони мають ніжні і соковиті листя і пухкі качани, призначені для літнього споживання, не годяться для тривалого зберігання і квашення. Термін дозрівання середньоранніх сортів 70-75 днів. Таку капусту споживають в свіжому вигляді і для короткострокового квашення в осінній період

Середньостиглі сорти капусти дозрівають через 80-120 днів. Ці сорти використовують свіжими восени і взимку, заквашивают протягом 2-3 місяців. Середньопізні сорти дозрівають через 100-110 днів, а капуста пізньостиглих сортів - через 160-180 днів.

Це найбільш цінні сорти, вони добре зберігаються і придатні для квашення на зиму. Ранньостиглі сорти капусти: Червнева, ультраранні, визріває за 90-110 днів з моменту появи сходів, округлі качани в 1-1,5 кг ваги відрізняються дружним дозріванням;

Номер 1 Грибовський 147, дозріває в липні, качани важать 1-1,5 кг; Ряд гібридів: Зоря F1, Трансфер F1, Козачок F1 та інші. Популярні сорти Середньоранні капусти: Золотий гектар, з округлими качанами масою 1,2 - 2 кг;

Стахановка 1513 - одна з найбільш врожайних, стійка до розтріскування, вага качанів - 1,5 - 2,5 кг. Середньостигла капуста представлена сортами: Слава - качан круглої, іноді плоскої форми, важить від 3 до 5 кг;

Білоруська 455, з дуже щільними круглими або плоско качанами в 2,5 - 3 кг ваги; Надія, качани важать 3-3,5 кг, щільні, в розрізі білі; З Середньопізні сорти широко поширені:

Краснодарська 1 - придатна для квашення, з великими качанами середньої щільності; Суддя 146 - середньої щільності плоскі качани, також використовується для квашення. Пізні сорти білокачанної капусти:

Амагер 611, призначений для тривалого зберігання, жорсткі в момент збирання листя набувають потрібної консистенції тільки через 5-6 місяців. Московська пізня 15, використовується як для зберігання, так і для квашення; Гібриди: Арос F1, Крюмон F1, Женева F1 та інші.

Вибір сорту для вирощування розсади капусти

Перш за все, дайте відповідь перед покупкою насіння на дуже важливі питання:

  • Ви хочете тільки влітку використовувати капусту, робити з неї, наприклад, вітамінні салати, і ви хочете її заквасити; а може бути у вас є підвал або інше сховище, де ви хочете її зберегти до нового врожаю.

Сортів цього овоча сила-силенна. Є капуста сверхранняя, яка вже встигає до кінця червня, утворюючи тугі, соковиті качани, є сорти, що достигають у середині літа, а є сорти, який прибирають тільки в кінці жовтня - вони призначені для пізнього зберігання.

Крім білокачанної, є капуста цвітна, брюссельська, пекінська, червонокачанна, савойська, брокколі, кольрабі, декоративна. Вибір сорту і виду залежить від ваших потреб.

Посів насіння на розсаду

Технологія вирощування розсади капусти однакова для будь-яких видів. Її насіння нагадують насіння редиски, все-таки вони відносяться до одного сімейства хрестоцвітних, але трохи дрібніші. Капусту вирощують переважно через розсаду.

Це вкрай холодолюбивих, світлолюбна рослина. Домашній мікроклімат для неї - абсолютний нонсенс. Жити в такому мікрокліматі вона просто не зможе.

Максимум на що вона здатна будинку - так це зійти, але вона відразу ж поляже, колір стане блідо-зеленим, потім жовтим, а потім вона пропаде. Будинки розсаду капусти не вдасться виростити.

Для неї важливий холод і світло. Тому капустяну розсаду потрібно вирощувати, грубо кажучи, майже на вулиці. Треба зробити, так званий, холодний розсадник. Як його зробити?

Дуже просто. Ви берете звичайний ящик, можна навіть використовувати балконний для квітів. Ємність для розсади капусти Посіяне насіння треба добре полити Наповнюєте його грунтом. Замочувати, прогрівати капустяні насіння не потрібно.

Посіяти їх можна рядками, а можна взразброс. Це не так важливо. Важливо після посіву злегка присипати насіння землею, притоптати легенький і обов'язково рясно полити зверху.

Капуста вологолюбна рослина, тому шкоди від рясного поливу не буде. Цей ящик з посіяним насінням можна залишати вдома. Треба принести його на дачу або винести в город.

Якщо у вас ще лежить сніг, то відгрібаючи його, поставте на холодну землю ящик з посіяним насінням. Місце має бути відкрите, прогрівається сонцем. Зверху встановлюєте дуги, натягаєте плівку. Ось так буде стояти ваш розсадник до появи сходів.

Сходи з'являться днів через десять-дванадцять. Якщо ж у вас вже встановлена ​​теплиця, то розсадник заносите всередину, додаткові дуги з плівкою вже не потрібні будуть. Додатковий парничок потрібно буде зробити тільки для розсади кольорової капусти, так як вона боїться заморозків. А білокачанна, брюссельська, савойська, інша в додатковому укритті не потребують, вони виносять заморозки до -5 ° С. Якщо у вас є стаціонарна теплиця, наприклад, скляна, то насіння можна сіяти просто в грунт теплиці без жодного розсадника, так як земля там ранньою весною дуже добре прогрівається сонцем. Отже, холодний розсадник - це головний секрет отримання хорошого врожаю капусти.

Як доглядати за сходами розсади

Сходи капусти Через деякий час (10-12 днів) в своєму холодному розсаднику ви побачите таку картину - ліс сходів. У капусти вкрай мало насіння не мають схожості. Не страшно, що ваші насіння зійшли так часто. Це нормально.

Вона виносить загущення до певного етапу - до появи 3-4-го аркуша. До цього моменту нічого з розсадою робити не потрібно - стежте тільки, щоб земля не висихала, періодично поливайте її.

Пам'ятайте, що якщо на вулиці + 5 ° С, то в теплиці може бути + 20 ° С, а це може викликати пересушування грунту. Пікіровка розсади Звичайно, ви вже на цьому етапі можете помітити, що якісь рослини сильніші, більш високі, більш міцні.

Швидше за все, це ті, які будуть посаджені на грядку. Але поки вони все в рівних умовах. Ви можете залишити все, як є, і чекати появи 3-4-го листочка. А можете з розсадника акуратно пересадити частину рослин разом з грудкою землі в окремий горщик.

Чи не кожна рослина в окремий посуд, а купку рослин. Капуста дуже любить підживлення органічними добривами, але до висадки краще добрива не застосовувати. Ця рослина має дуже цікаву особливість - пересаджувати його в грунт краще раніше, при повному наявності 1-2 справжнього листка, коли 3-4-й листя тільки-тільки з'являються. Ну, в крайньому випадку, коли 3-4-й листя вже виросли, але не пізніше.

Так як при цьому великих красивих качанів не одержати, так поспіють вони пізніше. Ця закономірність давно помічена, але чому так виходить - загадка.

Мабуть, це пов'язано з енергетикою середовища. Зазвичай висаджують у відкритий грунт розсаду капусти через 30 днів після появи сходів. Можна пересаджувати на постійне місце Ось приблизно такого розміру повинні бути рослини перед висадкою. Я не проріджують сходи капусти в розсаднику.

Нехай вона густо росте. Під час висадки в грунт ви отбракуете слабкі сходи, виберете сильні, міцні, красиві. Коли ви будете виймати з горщика або розсадника розсаду капусти, ви будете висаджувати її правильним чином - через певні відстані.

Рослини різного ступеня розвитку швидко вирівняються, наздоженуть один одного. Навіть якщо деякі рослини були пригнічені, вони швидко відновляться.

Для капусти найраніший період розвитку не є головним, для неї важливим є те, що буде відбуватися на грядці після висадки. Тут існує безліч особливостей.

Як формувати грядки

Правильна підготовка грядок для висадки розсади - важливий фактор успіху отримання врожаю. Перед висадкою розсади грядку треба ретельно перекопати, попутно видаляючи коріння багаторічних бур'янів.

Навіть якщо у вас земля перепахана або перекопана восени, то навесні місце під капусту обов'язково скопував знову. Намагайтеся ретельно розбивати при цьому грудки землі. Заодно грунт розпушується, насичується киснем. Я зазвичай користуюся копальними вилами.

Вони не перерубують коріння багаторічних бур'янів. Адже перерізавши лопатою корінь на 2-3 частини ви тим самим з одного бур'яну отримаєте 2-3 рослини.

Посадка розсади в грунт

Схема посадки капустяної розсади Капусту необхідно садити на великій відстані один від одного. Між окремими рослинами повинна бути не менше 50-70 см. Але ніколи, звичайно, я не підходжу до грядці з лінійкою. Пропоную ось такий метод.

Перед тим як робити якісь посадки я заздалегідь відзначаю майбутні місця посадки безпосередньо на грядці. Для капусти я роблю це так: лезом совка або сапи малюю по землі звивисту лінію. У тих місцях, де знаходяться вершини зиґзаґоподібної лінії, я буду робити лунки і садити розсаду.

Це найбільш правильний спосіб, при якому автоматично виходить ідеальне відстань. Отже, в кожній вершині нашої розмітки викопуємо лунки. Її треба викопувати досить глибоку, приблизно 15-18 см глибиною, незважаючи на те, що розсада у нас ще маленька. Чому так?

Ми будемо ці лунки «заряджати» корисними речовинами, необхідними для росту капусти. Додаємо в лунку перегній, можна навіть свіжий гній - це все буде дуже корисним майбутньому врожаю, так як ми не в нього будемо садити розсаду. Додаючи свіжий гній або перегній, ми формуємо нижній шар лунки.

За кількістю це має дорівнювати обсягу 200 грамового пластикового стаканчика без верху. Потім зверху додаю деревну золу - кількість дорівнює приблизно обсягом сірникової коробки. Потім дуже важливо все злегка зверху присипати землею.

Чи не товстим шаром - зазвичай жмені землі вистачає, щоб прикрити гній, золу. Наступний етап - полив лунки. Ця умова обов'язкова, оскільки ми висаджуємо вологолюбні капусту. У кожну лунку наливаємо не менше літра води.

Для майбутніх качанів це дуже важливо, щоб посадочні лунки були добре пролиті, так як одного поливу зверху буде недостатньо. Є ще один секрет. Якщо стоїть сонячна погода, то краще залиште пролиті лунки під сонцем, нехай пройде годину-півтори, щоб гній всередині лунки почав виділяти тепло, самозагорілося, як говорили раніше.

Лунки стануть теплими. Це дуже важливо. Тепер можна висаджувати розсаду, яку ми виростили в холодному розсаднику. Але висаджувати її ми будемо не просто так.

Так слід виймати розсаду з горщика Є ще один секрет - Корневин (Гетероауксин), стимулятор коренеутворення. Корневин допоможе зробити так, що будь-яка розсада приживеться на 100%, так як при висадці розсади неминучі пошкодження кореневої системи.

Корневин зведе всі ці неприємності до мінімуму. Розкрийте пакетик з Корневином, тримайте його напоготові. Розсаду слід з горщика вийняти так, як показано на фото.

Обережно відокремте одну рослину від іншого Тепер слід роз'єднати окремі саджанці один від одного. Для цього слід легенько натиснути на кому землі, обплутаний корінням, розділити його спочатку на дві частини, а потім - дрібніші.

З кожним разом грудка землі буде об'єднувати все менше і менше рослин. При роз'єднанні саджанців обов'язково відбраковуються зів'ялі, зовні хворі, занадто дрібні рослини. Злегка присипте коріння порошком Корневином Акуратно притисніть землю навколо саджанця Перед тим як помістити саджанець капусти в лунку, обсипте корінці порошком Корневином, невеликою кількістю, просто трохи припудріть.

Поставте рослину в лунку. Притримуйте однією рукою, а другий присипайте до сім'ядольних листочків. Потім злегка втисніть землю навколо рослини долонями вниз, щоб коріння потрапили на потрібне місце і навколо них в землі не було порожнечі.

Капуста любить воду Розсада капусти висаджена Після того, як ми посадили все саджанці, знову треба добре полити лунки, тепер уже з рослинами. Кількість води для кожного - не менше 1 літра.

Поливайте акуратно, не лийте на рослину, тільки навколо нього, щоб не вимити його з землі. Вода і так потрапить туди, куди потрібно - до коріння. Чим раніше розсада отримає воду, тим краще.

Приблизно через 15-20 хвилин після поливу деяка розсада може осісти, завалитися на бік. Тому слід знову пройти по грядці, виправити розсаду підсипали землі до стебла. Після ще півгодини, треба знову полити розсаду - знову не менше літра на один корінь.

Після цього мокрі пристовбурні круги замульчувати, наприклад, сухою землею. Це робиться для того, що б від сонця або вітру не утворилася кірка. Отже, наша розсада висаджена. Тепер весь догляд зводиться до оглядам і поливу.

Поки наша розсада не вимагає великої кількості поживних речовин. Але коли виросте 6-7 справжніх листків, можна починати підживлення. Ці підгодівлі в основному повинні складатися з органічних добрив, тобто перегною або гною.

Але, безумовно, тепер не треба вже використовувати свіжий гній, а тільки його розчин - 1:10. Це практично все, що потрібно капусті, так як вона дуже любить органіку. Крім гною є ще одне сильнодіючий живильний засіб - це кропива.

Треба зібрати приблизно 5 кг кропиви, покласти її в бочку, залити водою. Кропива має трохи проквасіться. Цією водою поливаєте рослини.

Чергуйте ці поливи з поливами гнойовим розчином. Цих заходів достатньо, щоб виростити чудовий урожай. Крім цього грунт навколо капусти потрібно буде обов'язково рихлити після кожного поливу, так як вона дуже любить кисень. А ще потрібно буде підгортати. Але це вже тоді, коли почнуть закручуватися качани.

Тоді вона почне підніматися над поверхнею землі, у неї з'явиться ніжка. Щоб капуста не завалилась, потрібно буде підгортати до неї землю. Але найголовніше, не забувайте її поливати.

Краще перелити, ніж недолити. Капуста досить невибаглива рослина, але можуть виникати різні проблеми. Вони зазвичай з'являються, коли качани вже досить великі і їх можна вживати для їжі.

Капуста пошкоджена гусеницею метелики-білявки Якщо за капуста не доглянути, то метелики-білявки зроблять свою «чорну справу» - від листя можуть залишитися одні дірки. Весь качан вони, звичайно, не з'їдять, але зіпсувати його можуть. Як з цим боротися?

Існує багато хімічних засобів захисту рослин від шкідників. Їх можна застосовувати на пізніх сортах капусти, коли до збору врожаю ще далеко. Але на літніх сортах небажано застосування хімії. Я пропоную простий древній спосіб - часник.

Як тільки побачите метеликів-білявок, візьміть три великих головки часнику, очистіть, подрібніть все зубчики, залийте 5 літрами води, витримаєте приблизно тиждень. Процідіть, обприскуйте цією часниковою настоянкою вашу капусту.

Бажано, звичайно, до моменту початку льоту метеликів вже мати таку настоянку. Часникова настоянка відлякає метеликів від качанів і гусениць на ній не буде. Дотримуючись цих нехитрих рекомендації по вирощуванню розсади капусти, посадці саджанців і догляду за ними, урожай буде завжди відмінним.