Чим підгодувати помідори після пікіровки :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Розсада » Чим підгодувати помідори після пікіровки

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Чим підгодувати помідори після пікіровки

Категорія: Вирощування томатів (помідорів), овочі нашої здебільшого північній країні без вирощування розсади томатів не одержати раннього і великого врожаю: коротке літо не дозволяє. Тому щороку в березні у дачників починається гаряча пора - посів насіння на розсаду і подальший догляд за сходами. З термінами висадки насіння і оптимальним температурним режимом для розвитку молодих помідорів ми вже знайомі. Настав час вивчити основні методи агротехніки: посів, пікіровку, поливи і підживлення, необхідні розсаді томатів.

Посів насіння томатів на розсаду

Підготовка до посіву насіння на розсаду починається заздалегідь. Якщо на вулиці стоять морози, то за пару тижнів до посадки підготовлений восени грунт виносять на балкон для проморожування.

Ця процедура позбавляє грунт від непотрібної фауни: личинок, суперечка, хвороботворних мікроорганізмів. В цей же час починають передпосівну підготовку насіння: протруюють їх в розчині марганцівки, замочують в натуральних поживних розчинах, гартують. Висаджувати насіння томатів можна в ящики або невеликі (100 мл) пластикові стаканчики з дренажними отворами для стоку зайвої рідини. Яку б тару ви не вибрали для своєї розсади, не буде зайвим обробити її стінки рожевим розчином марганцівки. Підготовлені ємності заповнюють грунтовою сумішшю, обов'язково зволожують її і вирівнюють.

У ящиках через кожні 3-4 см. Проробляють борозенки глибиною в півсантиметра. Насіння укладають на відстані одного сантиметра один від одного і присипають землею (шаром в 1 см.) Стаканчики або ящики ставлять на піддони, накривають плівкою (можна непрозорою) і ставлять в тепле, але темне місце.

Виставляти ємності з посадженими насінням відразу на сонці не можна: прямі промені можуть перегріти грунт і насіння просто «зваряться» .Перші сходи томатів з'являються, як правило, через п'ять-шість днів. Як тільки це сталося, необхідно, не чекаючи розкриття сім'ядольних листочків, зняти плівку і виставити тару з сіянцями ближче до сонячного світла.

Пікіровка розсади томатів

Через 10-14 днів, коли на юні томати дадуть два-три справжніх листочки, настає час проводити пересадку розсади в більші за обсягом ємності. Серед таких можна використовувати: півлітрові пластикові стакани, обрізані пластикові пляшки, коробки з-під молочних продуктів або соків зі зрізаним верхом, торф'яні горщики діаметром 8-10 см. Якщо ваші томати росли в індивідуальних стаканчиках, то процес пікіровки не складе великих праці і пройде для рослин безболісно.

Необхідно просто витягти сіянець з маленькою ємності разом із землею і перенести в більший горщик. Цей метод пікіровки називається перевалкою.

Він хороший тим, що проходить для рослин практично непомітно - коріння не турбуються, значить і часу на вкорінення і адаптацію не потрібно. Якщо на першому етапі розсада томатів вирощувалася в загальному ящику, доведеться акуратно відокремлювати сіянці один від одного і пересаджувати в індивідуальні ємності. При цьому не потрібно боятися пошкодити коріння: томати відрізняються дуже великий приживання.

Деякі городники, навпаки, спеціально прищипують головний корінь, щоб почали посилено рости бічні корінці. Навіть якщо ви випадково пошкодили сіянець якогось дорогоцінного сорти, і він залишився зовсім без коренів, не впадайте у відчай. Поставте стеблинка в воду або прикопайте в землю по сім'ядольні листя - незабаром на стеблі утворюються нові корені і сіянець рушить в зростання.

Полив розсади томатів

Томат - посухостійка рослина, багато вологи йому не потрібно, навіть навпаки, при надлишкових поливах розсада починає витягуватися, знижується її стійкість до знижених температур. На перших порах після посіву насіння і до появи сходів полив роблять не більше двох разів на добу. Найчастіше - один раз, вранці теплою водою (22-25 ° С).

Можна навіть не поливати, а обприскувати грунт під плівкою, підтримуючи грунт у вологому стані. Після появи сходів і до пікіровки розсаду томатів поливають один раз в п'ять днів. Перший раз використовують теплу воду, потім - відстояну воду кімнатної температури.

Перезволоження на даному етапі вирощування розсади може привести до захворювання «чорною ніжкою» і втрати саджанців. У сонячні дні рекомендують провітрювати приміщення після ранкового поливу, щоб уникнути зайвої вологості повітря. Після пікіровки розсаду томатів поливають у міру необхідності (коли підсихає верхній шар грунту в горщику). У похмурі і прохолодні дні краще замінити полив розпушуванням грунту.

Підживлення розсади томатів

Через два тижні після пікіровки проводять першу підгодівлю розсади томатів. В цілому розсаду помідорів підгодовують два-три рази з інтервалом в два тижні. Чим підгодовувати розсаду помідорів? Як завжди є маса варіантів підгодівлі як органічних, так і мінеральних.

Варіанти підгодівлі для розсади томатів:

1. 0,5 грам сечовини, 4 грами суперфосфату і 1,5 грама калійної солі на один літр води.2. 0,5-0,7 грам аміачної селітри, 3-4 грами суперфосфату, 1,5-2 грами сірчанокислого калію на один літр води.3. 1 столова ложка золи на 2 літри гарячої води.

Така підгодівля настоюється добу, потім процежівается.4. Настій яєчної шкаралупи. Трилітрову банку на 2/3 заповнюють шкаралупою і заливають водою. Настоюється таке добриво в теплому місці 3-4 дні.

Одну і ту ж шкаралупу можна використовувати три рази. Для підгодівлі розсади настій яєчної шкаралупи розводиться водою у співвідношенні 1: 3.5. Настій бананової шкірки. Готується за принципом настою з яєчних шкаралуп з висушених шкірок банана. Розводиться водою в пропорції 1: 3.6.

Добрива на основі гуматів (згідно з інструкцією на упаковці).

Загартування розсади томатів

З середини квітня, якщо нічна температура повітря на вашому балконі не опускається нижче + 12 ° С, можна починати загартовувати розсаду. Мета гарту - привчити молоді рослини до знижених температур і ультрафіолетових променів. Горщики з розсадою виносяться на засклений балкон, де і залишаються до висадки в грунт. Через тиждень можна на 15-20 хвилин відкривати вікно в балконних рамі, з кожним днем ​​на 10-15 хвилин збільшуючи час перебування розсади «на свіжому повітрі». За 3-4 дні до висадки слід залишити розсаду під відкритим небом на повну добу. Якщо у вас немає можливості винести горщики з розсадою томатів на засклений балкон, можна періодично відкривати кватирку або вікно, на якому стоять ємності. Пам'ятайте, що здорова розсада томатів перед висадкою в грунт повинна бути темно-зеленого кольору, з добре розвиненими листям і набухають бутонами. Бажаємо вам успіхів і високих урожаїв!

Рекомендуємо почитати:

Підживлення розсади помідорів

Для отримання багатого, а головне, якісного врожаю помідорів потрібна хороша якісна розсада, яка передбачає короткий, товстий стебло і низькорозташованого першу кисть. При використанні під час посіву родючого грунту отримати таку розсаду не складе труднощів, проте якщо грунт бідний живильними речовинами, то проведення підгодівлі просто необхідно.

Чим загрожує брак важливих елементів? При проведенні підгодівлі розсади помідорів важливо не скупитися, а й надто старатися - теж не варто. Особливо це важливо в плані азоту, надлишок якого викличе сильний приріст зеленої маси і може повністю позбавити врожаю. Таким чином, для рослин, що мають міцні листя темно-зеленого кольору і стебло з фіолетовим відливом, проводити підгодівлю необхідно один раз, за ​​10 днів до висадки розсади в грунт. Для того щоб боротися з дефіцитом того чи іншого елемента, необхідно знати їх симптоми. Отже:

  • Недолік азоту - жовті, хирляві листя, які з часом опадають. Важливо не переплутати з неправильними умовами утримання - низька температура повітря, надлишковий полив. Нестача фосфору - рослина набуває фіолетового відтінку. При нормальній швидкості листя вживати заходів не потрібно. Нестача заліза, іменований хлорозом, - бліде листя з зеленими прожилками.

Як і коли підгодовувати помідори

Перша підгодівля помідорів проводиться приблизно через 14 днів після процедури пікіровки. Для цього робиться наступний розчин: 1 стіл. ложка добрива «Нітрофоска» (як аналог можна взяти «Агрікола №3») розлучається в літрі води.

Приготованого розчину вистачить приблизно на 35-40 кущиків. Через два тижні після проведення першого підживлення проводиться другий внесення добрив. Зверніть увагу на товщину стебла, якщо він надто витягнутий, то скористайтеся розчином суперфосфату: 1ст. л. на 3 л води.

Також розсаду можна обприскати препаратом «Атлет», але не більше одного разу. Здорову розсаду, що відповідає всім вашим вимогам, можна удобрити препаратом «Еффектон О» .Потім підгодівлі вносять через кожні 10 діб, припинивши за не менш ніж за тиждень до висадки на постійне місце.

Не варто підгодовувати розсаду томатів в ранньому віці, ще до формування першого справжнього листка, так як надлишок деяких речовин може негативно позначитися на розсаді. Також можна проводити позакореневе підживлення помідорів. Для них використовуються розчини тих же препаратів, що і для прикореневого добрив. Обробивши рослини позакореневого підживлення, через 5-6 годин їх необхідно обприскати водою.

Чим підгодувати розсаду томатів

Автор: ludmila555 | Коментарів 0Download Original] "class =" imagefield imagefield-lightbox2 imagefield-lightbox2-resizeimgpost-500-500 imagefield-field_imgblogpost imagecache imagecache-field_imgblogpost imagecache-resizeimgpost-500-500 imagecache-field_imgblogpost-resizeimgpost-500-500 ">

Настала гаряча пора для всіх дачників, незалежно від місцевості їх проживання. Я живу на Байкалі. Дуже багато садові культури доводиться висаджувати в грунт розсадою, це стосується і томатів. На питання: «Чим підгодувати розсаду томатів?», Я дам відповідь, використовуючи досвід моєї мами - вона досвідчена дачниця, яка не тільки вирощує розсаду для себе, але ще й для продажу коренів по 3000!

Свою розсаду вона вже перевезла в опалювальну теплицю, на ніч ретельно її закриває, але поки не висаджує. Підгодовувати розсаду вона починає з того моменту, як «охрестити» листочки, але головне в цьому питанні - не перестаратися, т. К. Можна отримати хорошу зелену масу, а плодів не буде. Якщо листочки мають темно-зелене забарвлення, а стебла щільні, з фіолетовим відтінком, то і підгодівля на ранньому етапі не потрібна. Коли розсада довго росте на вікні в невеликому обсязі землі і підгодівлі, листя знизу починають жовтіти і обсипатися, це говорить про те, що томатам не вистачає азоту, який переноситься з нижнього листя в верхні. (Увага!

При надлишку азоту жовтіють все листя.) Якщо рослина відчуває нестачу фосфору, то на нижньому боці листків, їх прожилки, стебла стають фіолетовими. Недолік калію, який томатам потрібен у великій кількості, проявляється зморшкуватістю молодого листя, а пізніше - нерівномірністю дозрівання плодів. Хлороз або по-іншому - недолік заліза, може проявитися у томатів, які цілодобово перебувають в освітленому приміщенні, а адже ще з біології ми знаємо, що основне зростання і переробка корисних речовин, відбувається вночі. В цьому випадку обприскуйте листя слабким (0.1-0.5%) гипотоническим розчином. В цілому, томати люблять підживлення.

Першу - робіть через днів 10 після пікіровки. Другу, тижнів через два і так далі, поки розсаду НЕ висадіть в грунт. Чим підгодувати розсаду томатів, кожна господиня обирає сама.

Це можуть бути комплексні добрива, яких зараз багато в продажу, а може бути розчин суперфосфату, сульфату калію, сечовини з розрахунку на 10 літрів в грамах 35-12-4. Перед підгодівлею не забудьте полити розсаду. 

Чим підгодувати розсаду помідорів?

  Напевно, у багатьох вже підросла розсада різних овочевих культур, якщо Ви звикли вирощувати розсаду самостійно. Сьогодні ми будемо говорити про розсаду помідорів, а точніше сказати, про те, чим же її можна підгодувати, після того, як вона зійшла і трохи зміцніла. Скільки це потрібно робити і коли саме?

Підживлення розсади помідорів. Чим і коли?

   Коли слід починати підгодовувати томати, щоб надалі вони обдарували нас щедрим урожаєм? А починати потрібно тижні через дві після проведення пікіровки, а якщо Ви розсаду вирощуєте без пікіровки, то тоді це робиться в фазі 3-го справжнього листочка, а потім вже наступна підгодівля проводиться через півмісяця.

І. нарешті, останню варто проводити дня за два, перш ніж Ви посадите розсаду вже у відкритий грунт. Пам'ятайте, що, проводячи підгодівлю, полив слід робити вже в другу чергу. Тепер потрібно розібратися, чим же слід погодувати нашу розсаду?

Найпростішим, та й, мабуть, найкращим варіантом буде органічні види добрив. Для цього можете використовувати пташиний послід або інший варіант - коров'як. Ці компоненти завантажуються в будь-яку, що сподобалася Вам, ємність і потім заливаються теплою водою.

Підживлення томатів після пікірування

Воду слід наливати - одну частину до двох частин добрив. Вашу ємність з отриманою таким чином сумішшю, можете залишити поблизу розсади для бродіння. При цьому вона не повинна бути заповнена на 5-10 сантиметрів.

Коли пройде два або три дні і процес бродіння вже припиниться, потрібно дочекатися, коли вміст ємності осяде до свого початкового рівня. Всі ці ознаки означають, що наше добриво готове.

Далі, перебродило в ємності послід, безпосередньо вже перед проведенням першої підгодівлі слід обов'язково розвести тієї ж водою. Співвідношення має бути один до дванадцяти (1:12). А ось коров'як - один до семи (1: 7).

  Вже при проведенні подальших підгодівлі, добрива вже роблять більш сильної концентрації: послід вже 1:10, а ось коров'як 1: 5. Ще в це органічне добриво, при кожній підгодівлі, слід додавати ще й суперфосфат.

Його потрібно десять грам на кожні десять літрів води. На кожен же квадратний метр такої підгодівлі вноситься сім літрів. Після проведення кожної підгодівлі рослини обов'язково потрібно поливати водою.

Це потрібно робити, щоб змити всі залишки добрив з листочків розсади і не допустити появи опіків. Обов'язково внести фосфорні, а також калійні добрива при третьої підгодівлі. Вони вносяться для того, щоб підвищити стійкість томатів до холодів.

При цьому, дози які слід вносити будуть такими (грам на 10 л. Води): селітра аміачна - 10, сірчано кислого калію - 30 і суперфосфату - 40. Саму дозування мінеральних добрив слід уточнювати за тими вказівками, які Ви можете знайти на їх упаковці.

 Ще корисні поради на цю ж тему Ви дізнаєтеся з цього відео.  PS  Стаття була корисною Вам? Поділіться, будь ласка, їй з Вашими друзями в соціальних мережах. Буду дуже Вам вдячний.

Сподобалася стаття? Введи своє ім'я і діючий e-mail в формуючи отримуй нові статті на пошту!!! Ми даємо 100% гарантію конфіденційності ваших даних.

У будь-який момент Ви зможете відписатися.

Поділитися!

Завантаження...

Догляд за розсадою помідорів після пікіровки

Подробиці Створено 26 Квітень 2014

Традиційний спосіб вирощування розсади помідор передбачає посів насіння в загальний ящик з подальшою пікіровкою (розсаджуванням) сіянців за індивідуальними ємностей. Відразу після пікіровки розсаду помідорів необхідно рясно полити і поставити в прохолодне вологе місце подалі від прямих променів сонця. Через пару-трійку днів, коли саджанці укореняться, розсаду слід знову повернути на підвіконня. Подальший догляд за розсадою помідорів полягає в повторній пікіровки (в разі необхідності), дотриманні температурного і світлового режимів, своєчасному і достатньому поливі, підгодівлі і загартуванню. 

  • Повторна пікіровка розсади помідорів

У міру зростання розсада потребує більшої просторі, тому через 3 - 3,5 тижні після першої пікіровки, в разі необхідності, томати пересаджують з маленьких стаканчиків в більш об'ємні горщики розміром 12х12см або 15х15см. Відразу пікірувати помідори у великі горщики не рекомендується, так як в них важко контролювати полив і можливо застаивание води.

Через нестачу повітря можлива зупинка розвитку кореневої системи і, як наслідок, витягування розсади. Крім того, вважається, що повторна пікіровка сама по собі перешкоджає витягуванню розсади, оскільки гальмує ріст рослини.

  • Оптимальний температурний режим для вирощування розсади помідор після пікіровки:

- Денна температура 16 - 18 ° С; - нічна температура 14 - 15 ° С.

  • Освітленість

Розсада помідор після пікіровки потребує достатньої кількості світла. Особливо велика потреба в світлі у фазі 3-х справжніх листочків, коли починається формування перших суцвіть. Привчати розсаду помідорів до світла потрібно поступово.

Не можна відразу виставляти томати на відкрите сонце, інакше розсада може отримати опіки і загинути. Щоб помідори не викривлялися в одну сторону, потрібно регулярно розгортати розсаду щодо світла.

Гарна освітленість - запорука якісної розсади. При нестачі світла і затенении маленьких нижніх листочків великими листками розсада помідорів починає витягуватися. Щоб зупинити подовження стебла, можна поступово обривати по парі нижніх справжніх листків у міру зростання верхніх. 

Першу пару листочків видаляють через 2 тижні після пікіровки. Ще через 2 тижні цю процедуру, в разі необхідності, повторюють. Нижні листя можна видаляти 3 рази. 

  • Полив томатів після пікіровки

Вода, яка використовується для поливу, не повинна бути холодною, інакше помідори може вразити чорна ніжка. Розсаду краще поливати відстояною водою. Після першої пікіровки розсаду помідорів слід поливати 1 раз в тиждень, але так, щоб вода повністю змочувала весь грунт в стаканчику.

Необхідно стежити за тим, щоб грунт в стаканчику з розсадою не пересихала, і при необхідності зволожувати його. Ні в якому разі не можна допускати тривалих перерв в поливах розсади. Після повторної пікіровки полив розсади помідор тимчасово припиняють і відновлюють лише тоді, коли коренева система досить розростеться і займе весь горщик.

Зазвичай на це потрібно 10 - 12 днів. У разі пересихання грунту його необхідно зволожити. Надалі полив розсади проводять у міру висихання грунту.

Помірний полив за потребами кожного окремо взятого рослини стримує зростання і витягування розсади.

  • Підживлення розсади помідорів

При вирощуванні розсади помідорів зазвичай роблять 2 підгодівлі. Поживну суміш можна приготувати самостійно або використовувати готові добрива для підживлення розсади овочевих культур. Склад сумішей може бути різний, наведемо один з варіантів: - першу підгодівлю проводять через 10 днів після пікіровки (5 г сечовини + 35 г суперфосфату + 15 г сульфату калію на 10 л води); - другу підгодівлю роблять через 2 тижні (10 г сечовини + 60 г суперфосфату + 20г сульфату калію на 10 л води) .Якщо розсада помідорів повільно зростає і виглядає хворобливо, додатково проводять третю підгодівлю.

  • Загартовування розсади

За пару тижнів до висадки розсади в грунт її необхідно почати гартувати. Для цього в кімнаті, де стоїть тара з розсадою, потрібно на день і на ніч відкривати кватирку, знижуючи, таким чином, температуру повітря.

У теплі дні, коли зовнішня температура становить 12 ° С і вище, розсаду помідор потрібно виносити на 2 - 3 години в день на балкон. Через 2 - 3 дні після такого гарту розсаду можна залишати на свіжому повітрі на цілий день.

Якщо накрити розсаду помідорів плівкою, її можна залишити на балконі і на ніч. При зниженні температури нижче 8 ° С розсаду краще занести в приміщення. Необхідно стежити, щоб на розсаду не падали прямі сонячні промені.

Привчати томати до світла потрібно поступово, починаючи з 15 хвилин в день. Коли у помідор з'явиться 8 - 11 добре розвинених листочків і 1 - 2 сформувалися суцвіття, розсаду необхідно буде висадити в грунт. Висота розсада на момент висадки повинна становити 25 - 35 см.

Підготовка розсади томатів до висадки в грунт

Якщо розсада вище норми, значить, вона переросла і висаджувати її в грунт потрібно особливим чином. Помідори можна вирощувати як в теплиці, так і у відкритому грунті. Перш ніж висаджувати розсаду в теплицю, в ній необхідно створити відповідні для помідор умови.

Про підготовку теплиці до висадки розсади томатів можна прочитати тут. Про те, як і коли висаджувати розсаду помідор в закритий грунт, читайте тут.

Якщо Вам сподобалася стаття, величезне прохання поділитися посиланням в соцмережах і відзначити "Подобається!". Буду рада, якщо ви підпишіться на мою розсилку :)


Вирощування редису в відкритому грунті влітку

Хвороби листя томатів фото і їх лікування

Вирощування помідорів у відкритому грунті відео

Редька посадка і догляд у відкритому грунті

Салат вирощування і догляд

Що можна посадити після редиски

Грунтові помідори вирощування

Як правильно садити помідори в теплиці

Пасинкування черрі томатів відео

Формування томатів у теплиці відео

Як правильно посадити полуницю восени