Вирощування кавунів в Підмосков'ї в теплиці :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Розсада » Вирощування кавунів в Підмосков'ї в теплиці

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Вирощування кавунів в Підмосков'ї в теплиці

Як виростити кавуни в Підмосков'ї

Як виростити кавуни в Підмосков'ї Навряд чи знайдеться людина, яка б не любила кавун. Соковита, солодка, запашна м'якоть нікого не залишить байдужим. Всі знають, що це культура південна і теплолюбна.

Але підмосковні городники навчилися вирощувати цю пестуни. І сьогодні я розповім вам, Як виростити кавуни в Підмосков'ї .Арбузи добре ростуть на легких піщаних і супіщаних родючих ґрунтах з нейтральною або слабокислою реакцією (РH 6,5 - 7,5).

Краща температура для їх вирощування 25 - 30 ° С вдень і 16 - 18 ° С - вночі. Зниження температури до 12 - 13 ° С веде спочатку до припинення росту, а потім до відмирання коренів і загибелі рослини.

Виростити кавуни в Підмосков'ї , з нестійкою погодою і пізніми поворотними заморозками, можливо тільки через розсаду. У тепле гарне літо кавун можна виростити і в відкритому грунті, але краще не ризикувати, а використовувати теплицю або парник. Батьківщиною кавунів є Африка.

Це виключно теплолюбна, жаростойкое і посухостійка рослина. До Росії кавун потрапив з Індії. Він добре прижився на Північному Кавказі, в Поволжі і в південних регіонах країни.

Селекціонери наполегливо працюють над виведенням скоростиглих і більш холодостійких сортів. І завдяки їх роботі сьогодні ви можете успішно вирощувати кавуни і дині в Підмосков'ї.

Вирощування розсади кавуна

 Насіння кавуна мають дуже товсту шкірясту оболонку, тому їх треба спеціально підготувати до проростання. Їх потрібно прогріти в теплій воді (40 - 45 °) в термосі протягом 2 - 3 годин.

Потім, загорнувши насіння у вологу тканину і вклавши їх у поліетиленовий пакет, покласти їх ближче до теплої батареї. Два - три рази на день пакет прочиняйте - для дихання насіння необхідне повітря.

Висівати треба тільки пророщене насіння кавуна. Проростки з'являються на 5 - 7-й день. Висаджуємо по одному насіння в торфоперегнійні горщики на глибину 3 - 4 см. Поливаємо теплою водою і ставимо в темне тепле місце.

Висадка розсади кавуна в грунт Висаджуємо розсаду у віці 4 - 5 тижнів в засклену або плівкову теплицю з подвійним шаром плівки. Відстань між рослинами - 1 метр.

Посадку робимо більш поглиблену або підгортаємо рослини кавуна після того, як вони почали розвиватися. Це сприяє створенню сприятливого водного режиму, утворення додаткових коренів і збільшує площу живлення рослин.

Догляд за рослинами кавуна

Для успішного вирощування кавунів в Підмосков'ї потрібно обов'язково формувати кущі. Першу прищіпку проводимо над 5 - 6 листом, другу - коли почнуть зав'язуватися плоди.

Прищипують всі верхівкові нирки рослин, на яких є плоди Все плодоносить пагони вирізаємо. Найчастіше запилюють кавуни вручну. На одній рослині залишаємо не більше трьох плодів.

 Підживлення кавунів проводимо 2 - 3 рази з інтервалом 10 днів (на відро води - 1 ч. Л. Сульфату амонію, 1 ст. Л. Суперфосфату, 1 ч. Л. Хлористого або сірчанокислого калію). Під кожну рослину вносимо по 3 літри розчину.

Після кожної підгодівлі грунт мульчіруем перегноєм в радіусі 50 см від стебла. Для успішного вирощування кавунів, так само як і динь, дуже важливий температурний режим. Для цього над рослинами встановлюємо тунельні дуги і на ніч на них додатково накидаємо нетканий покривний матеріал - лутрасил. Поливаємо кавуни один раз в тиждень, але рясно.

Як тільки зростання плодів припиниться і почнеться дозрівання, полив потрібно припинити. Під кожен плід кавуна підкладаємо дощечку, щоб він не стикався з землею.

Вирощування кавунів в Підмосков'ї в теплиці

При цьому потрібно встановлювати плоди так, щоб плодоніжка дивилася вгору, В такому положенні кавуни розвиваються рівномірніше і їх налив прискорюється. У дозрілих плодів світлішає шкірка, чіткіше проявляється малюнок, поверхня стає блискучою. Найстигліші кавуни в Підмосков'ї знімають в кінці серпня, коли листя вже починають всихати, головним чином через розвиток борошнистої роси. Звичайні для цього часу холодні роси, а також зниження температури сприяють розвитку цього захворювання. Кавуни в Підмосков'ї виростають досить великі - 2,5-3 кг, соковиті, солодкі, з червонувато-рожевого м'якоттю і неповторним запахом.

Вирощування кавунів в Підмосков'ї

Питання чи можливо повноцінне Вирощування кавунів в Підмосков'ї , хвилює досить багатьох садівників і городників. Якщо враховувати що сьогодні день кавуни вирощують в Сибіру, то Підмосков'ї видається не таким вже й складним регіоном.

Звичайно ж, технологія вирощування баштанних культур для регіонів з холодним кліматом відрізняється від звичного місця зростання кавунів і динь. По-перше, вирощування здійснюють тільки за допомогою розсади, яку можна купити або отримати з насіння.

Останні, до слова, зберігають здатність сходити до п'яти років. Насіння з покупних кавунів рідко дають хороший результат в умовах середньої смуги, притому, що в південних регіонах така можливість не виключена.

Ефіри Радіо і TV

Про те, як вибрати і підготувати насіння кавунів читайте в статті Вирощування кавунів у теплиці. Вирощують розсаду в окремих ємностях, оскільки дуже важливо отримати міцне і здорове рослина, а добре розвинена коренева система є запорукою успіху. Сорти краще вибирати скоростиглі або традиційні, а ось екзотику, яка обіцяє кавуни по 5-10 кг вагою, краще залишити для південних регіонів. Для розсади використовують середні квіткові горщики, які наповнюють садовою землею в суміші з піском.

Особливих добрив для розсади не потрібно, оскільки вона може сильно витягнутися, що сповільнить подальше плодоношення. А ось грядку, виділену для основного зростання кавунів краще з осені рясно удобрити кінським гноєм або перегнившей грибницею гливи.

Насіння висаджують по одному або парами в кожну ємність, потім накривають плівкою, утворюючи своєрідний парник. Температурний режим для проростання повинен бути не менше +18? С, оптимально +25? С. Пересадку у відкритий грунт проводять коли грунт прогріється до +15? С на глибині не менше 10 сантиметрів.

Якщо ви не впевнені в тому, чи можливі непередбачені травневі заморозки, краще організувати саморобну теплицю - парник, яку протягом дня можна розкривати, а вночі закривати до встановлення стабільної плюсової температури. На відміну від південних регіонів, де кавуни просто зріють на землі, для Підмосков'я їх необхідно підв'язувати на шпалеру.

Це дозволить уникнути загнивання, а також плоди будуть рівномірно прогріватися і дозрівати. У період цвітіння звертайте увагу, чи літають на грядці бджоли. Якщо так - все чудово, якщо ж їх мало або зовсім немає - потрібно провести запилення самостійно.

Здійснюючи вирощування кавунів в Підмосков'ї, варто також пам'ятати , що вони не люблять застою вологи і вже тим більше вогкості. А тому перед висадкою у відкритий грунт необхідно облаштувати дренажні канавки для відводу опадів.

Вирощування кавунів в Підмосков'ї

14.01.2013 5:35

Велика і корисна, але все ж ягода (кавун), росте в південних краях - цей факт відомий кожному з дитинства. Вирощений кавун в середній смузі і навіть північних районах світу вже не казка. У чому ж секрет і як можна виростити «домашній» кавун в умовах Підмосков'я? Глобальне потепління звичайно відчувається, але все ж клімат не дотягує до півдня. Виходячи з цього, можна зробити висновок, що кавуни нам доведеться вирощувати не в відкритому грунті, а в теплиці. Батоги цієї рослини скромних розмірів в порівнянні з огірковим пагонами. Тому кавуни можна висаджувати ближче один до одного, а доглядати за ними не так вже й складно. Висадку варто виробляти в два ряди, дотримуючись відстань в 30 см. Між рядами проміжок в 50 см. Цей факт варто запам'ятати і перейти до основ посадки кавунів. Насіння - це етап зародження, так що варто підійти до цього відповідно. Потрібно вибирати ранні сорти кавунів для Підмосков'я, але не варто гнатися за розмірами ягоди. У нашому випадку нехай краще невеликий розмір, але смачний плід. Насіння слід заздалегідь (3-4 дня перед висадкою) замочити і отримати паростки. Іноді цей процес може злегка затягнуться до 8-9 днів.

Посадка кавунів в Підмосков'ї

Грунт повинен бути родючим, нейтральної (можна лужної) і не сирий, т. К. Кавуни не дуже полюбляють надлишок вологи. Якщо передбачуваний ділянку низький, то зробіть насипну грядку. Перед висадкою спушите землю і простежте, щоб вона прогрілася не менше ніж до 15 градусів. Обов'язково удобрити гноєм або ж перепрілим компостом. Пам'ятайте, що не можна використовувати свіжу органіку. Після всього цього зробіть лунки і зробіть поливання теплою водою. Найкраще висаджувати кавуни в Підмосков'ї безрассадним способом під час посадки огірків приблизно в кінці квітня (початок травня). До того моменту поки насіння не проросте їх слід накрити пластиковими стаканами (обов'язково прозорими). Після того як паростки з'явилися, слід прибрати склянки і вкрити нетканим матеріалом - прискорює розвиток, захищає від пересихання. Запам'ятайте, що на початку розвитку кавуни не терплять нестачі вологи і ще одне «але». Поливання робите обов'язково теплою водою виключно по периметру рослини, уникайте потрапляння на кореневу шийку.

Формування і запилення кавунів

Слід формувати кавуни в одне стебло, щоб отримати з одного втечі 1 соковитий, стиглий плід. Для цього варто прибрати пагони і залишити лише головний стебло. Перші розпустилися квітки-запилювачі слід видалити. Зав'язь повинна формуватися на відстані в 50 см від землі, так ми компенсуємо відсутність південного клімату. Тільки не перестарайтеся в видаленні зав'язей і караульте жіночі квітки, які з'являються на вказаній відстані. Квітки розпускаються в першій половині дня, тому об 11 годині будьте в теплиці і шукайте чоловічий повністю розкрився, що знаходиться на сонці квітка і жіночий квітка. Пам'ятайте, що пилок у квітки, що розпустилася в тіні повністю стерильна. Виявили потрібні квітки? Запилювати!

Підв'язка кавунів

Плоди досягли розміру апельсина, використовуйте магазинну сітку, яку варто розрізати на шматки і протягнути шпагат - вийде «колиска». Заправте в неї плід і підв'яжіть до перекладині. Можна так само підгодовувати кавуни золою, для того щоб отримати більш «цукрову» ягоду. На цьому секрети закінчуються! Пам'ятайте, що вирощування кавунів в Підмосков'ї набагато легше, ніж ви думаєте, хоча це і південна року.

Наступні статті:

Кавуни , дині, Дачні поради , Березень , квітень, город і грядки 22 березня 2014 року, 20:37 Хотілося спробувати виростити арбузик ще років 5 назад.

Прочитавши багато літератури, зрозуміла: у нас це можливо зробити тільки розсадним способом. Але в турботах і посадках завжди згадувала про це пізно, а посадити кавуни на розсаду я повинна була не пізніше 1 квітня)).

У минулому році зрозуміла, що настав саме той час, коли потрібно поекспериментувати. Багато хто думає, що кавуни і дині в Підмосков'ї не ростуть, але виявилося, що це досить невибаглива рослина.

Плоди, звичайно, не такі великі, як південні, але кавуни і диньки до 2-3 кілограм виростають. Спочатку в перших числах квітня я посіяла дині і кавуни на розсаду. Садила 'Скоростиглий цукровий', 'Огонек' і кілька насіння, що залишилися від магазинного кавуна.

Але ці паростки витягнулися сильно-сильно, вижило лише кілька рослин. Деякі з них я висадила в теплицю. Решта я сіяла на 2 травня прямо в грядку, вони майже всі зійшли і наздогнали і перегнали нещасну розсаду.

Дуже добре проклюнулися, стояли товстенькі і темно-зелені. Моя сусідка всю розсаду висадила в теплицю, і хочу сказати, що у неї були навіть більшими арбузики, але мої були хороші саме ті, що у відкритому грунті.

Обов'язково прищипують всі бічні пагони і вчасно позбавляйтеся від зайвих зав'язі. Робити це можна, якщо плоди досягли розміру волоського горіха. І ще, найкраще підкладати дощечки під рослини. Що стосується поливу, то він повинен бути помірним.

Висновки можна зробити такі:

1. Навесні грядку треба обов'язково розігріти . У березні розкидати золу, щоб швидше зійшов сніг і почала відтавати земля, а в квітні пролити дуже теплою водою і накрити плівкою.

До травня земля повинна прогрітися достатньо, щоб рослини почали нормально в ній розвиватися. 2. Краще садити безрассадним способом (принаймні для мене).

Вирощування кавунів в Підмосков'ї в теплиці

У мене склалося враження, що розсада динь і кавунів набагато більш чутлива до нестачі світла, ніж навіть до нестачі тепла, судячи з того, що вдома вона стрімко витягнулася і передохла, а насіння, посіяні 2 травня в грунт, дружно проросли, і рослини з них розвивалися потім швидше і краще, ніж з розсади. 3. Укрити грядку плівкою (звичайною або чорної) .

  По-перше, це прискорений розігрів грунту. Коріння кавунів і динь вимагають температури близько +30 градусів, і краще більше, ніж менше, а до моменту настання по-справжньому спекотних днів грядка вже повинна бути повністю закрита листям, які заберуть надлишок сонячної енергії, таким чином перегрів малоймовірний.

По-друге, це боротьба з бур'янами, По-третє, збереження вологості грунту. 4. Як можна раніше знімати укриття з кущів . Важливі не тільки тепло, їжа і вода, а й вільне повітря і пряме сонце.

Думаю, що на теплій, вкритої плівкою грядці укриття над самими кущами знадобиться тільки в травні і, може бути, в перший тиждень червня. Листя і у кавунів, і у динь міцна, жорстка і волохата, короткочасне похолодання навряд чи їй зашкодить.

Головне - щоб коріння були в теплі. Від адміністрації: У нас проходить конкурс домашніх квітів з відмінними призами від інтернет-магазину Hoff. Викладайте фото домашніх квітів і отримуйте призи.

Стаття

  • 5
  • Переглядів: 8225

Склалася думка, що кавуни і дині в середній смузі виростити практично неможливо. Однак ці смачні жителі півдня чудово дають свій урожай навіть в районах, близьких до півночі Росії. Потрібно лише дотримуватися деяких правил, які обов'язкові при посіві цих культур.

Двокілограмовий кавун, вирощування в Підмосков'ї якого не є справою великої складності, так само смачний і корисний, як тільки що привезений з Півдня. Так давайте ж дізнаємося, як правильно висадити цю ягоду і доглядати за нею.

Кавун: вирощування в Підмосков'ї і середній смузі Росії

Для початку слід врахувати, що в районах, не призначених для посіву південних культур, необхідно вибирати спеціальні, інтенсивно ростуть, ранні сорти, наприклад, кавун Шуга-бейбі і Диня Алтайська. Пророщувати насіння слід вже в квітні, загорнувши їх в ганчірочку і опустивши у воду на 14 днів.

Далі висаджуйте їх в невеликі пластикові горщики. Тримайте їх там тиждень, поливаючи постійно. Через цей час, поставте горщики на батарею на 2 дня.

Потім знову переставте на вікно на пару діб, а потім поверніть на опалювальний елемент, знову на 2 дня.

Вирощування в теплиці кавунів і динь

На другий тиждень цих маніпуляцій повинні з'явитися паростки. Після цього полив знижуємо до 1 разу на два дні невеликою кількістю води. Після того як з'явиться третій лист, пересаджують рослину в горщик об'ємом в три літри або в теплицю.

Пам'ятайте, що кавуни не люблять вологість, а саме цим страждають парники. У теплицях при високій вологості краще ростуть огірки, але не кавун. Вирощування в Підмосков'ї ці культур вимагає зміни внутрішнього клімату вашого парника.

Нехай він буде призначений тільки для кавунів і динь. Створіть в ньому достатнє провітрювання. Поливайте рослини 2 рази в тиждень.

Кавуни в Підмосков'ї: секрети садівників

Якщо ви не зовсім впевнені в погоді, то можна обійтися і без теплиць, адже температура не повинна опускатися нижче 10 градусів тепла, а при нинішньому кліматі це може статися навіть у травні. Тому садівники продовжують ростити кавуни і дині в горщиках на підвіконнях з сонячної сторони.

Кавун: вирощування в Підмосков'ї на відкритому грунті

Коли настає літо, приходить пора пересадки рослин в землю. Вибирайте дуже сонячне місце, де буде невелика вологість. Поливайте 1-2 рази в тиждень - на одну рослину витрата води до 10 літрів.

Якщо йдуть дощі, що не поливайте взагалі, інакше кавун буде несолодким. У свою чергу, недостатній полив робить плоди несочнимі, млявими.

Кавун: вирощування в Підмосков'ї і збір врожаю

Коли зав'яжуться плоди, залиште на кущі по одній ягоді. Урожай знімається восени, поки не настали заморозки. Секрет садівників: щоб плоди були солодкими, за 14 днів до збору врожаю припиніть їх поливати.

Якщо вже почався сезон дощів, то накрийте баштан плівкою, залишивши щілини для повітря, і протримаєте так 2 тижні до збору врожаю. Виростити кавуни і дині в будь-якому куточку Росії можна, але це вимагає дисципліни і турботи, спостереження за вологістю. Багато садівники радують своїх рідних смачними плодами з городу. Може, вони не виростають гігантських розмірів, але 2 кг соковитою солодощі з одного куща вам забезпечено!

Автор:

Зберегти посилаючись собі

Зараз, коли вчені вивчили біологію теплолюбних культур, розроблені нові технології їх вирощування і створені холодостійкі сорти з невеликим вегетаційним періодом, щоб кожен житель Підмосков'я може вирощувати кавуни на своїй ділянці. Даний матеріал присвячений вирощування кавунів в Підмосков'ї. Кавуни люблять світло і тепло, проростають при температурі +17 градусів, хоча оптимальною вважається +25.

Для гарного росту цієї рослини денні температури повинні складати близько 25 градусів, нічні - 18 градусів. Культура любить спеку, а зайва вологість провокує появу різних захворювань. Вологість необхідно підтримувати в межах 70%.

Як ми бачимо, кавун - культура вимоглива, тому необхідно правильно вибрати сорт і забезпечити його розвиток найкращим чином. Для вирощування в Підмосков'ї необхідно вибирати сорти з невеликим періодом вегетації - ранньостиглі. Не варто вибирати сорти з великими плодами, в умовах Підмосков'я вони не здатні повністю дозріти.

Також, не беріть до уваги забарвлення плодів, їх транспортабельність - ці якості будуть цінуватися на ринку, але не на городі. Кращими сортами кавуна для Підмосков'я є гібриди (F1): «Рожеве шампанське», «Подарунок північ», «Підмосковний чарльстон», «Крімстар» .Виращівать кавуни необхідно тільки розсадним способом - на це піде місяць. При вирощуванні розсади застосовують горщики з діаметром близько 10 сантиметрів; в них можна поміщати до 2 рослин.

Щоб скоротити час на пророщування насіння, їх можна попередньо замочити. Температура в приміщенні або в теплиці при вирощуванні розсади повинна становити близько 28 градусів.

Цю температуру необхідно підтримувати до появи сходів. Далі денна температура повинна знаходитися в межах +23 градуси, нічна близько +20. Висаджувати насіння починають з середини квітня, тому додаткове освітлення не потрібно.

При можливості для вирощування розсади можна використовувати засклений балкон або лоджію. За весь період перебування рослин у ящиках підгодівлю роблять два рази, використовуючи комплексні мінеральні добрива, листя в горщиках не повинні стикатися між собою. Висаджування в грунт проводиться після появи 3 справжніх листків.

За 7 днів перед висадкою рослини загартовують, зменшуючи температуру до +17 вдень і до +15 вночі. Для вирощування кавуна слід використовувати теплицю з висотою до двох метрів. Кавуни в теплиці слід вирощувати на шпалері, обігріватися теплиці будуть променями сонця. Найпростішим способом вирощування кавуна є застосування плівкових укриттів, їх можна виготовляти з найрізноманітніших проектах, проте варто пам'ятати, що висота і ширина такого укриття повинна становити по 70 сантиметрів. Кавуни люблять тепло, тому не поспішайте з висадкою розсади в грунт, не піддавайтеся спокусі теплої погоди.

Висадку в грунт робите лише в останній декаді травня, проте дізнайтеся прогноз погоди на найближчий тиждень. Якщо після висадки розсади температура значно знизилася, накрийте плівкові укриття або теплицю папером, старої плівкою або ганчір'ям.

У теплиці можна робити каркаси над рослинами і накривати їх за допомогою підсобних матеріалів. Перший час перебування кавунів в теплиці догляд зводиться лише до своєчасного провітрювання, якщо температура перевищує 30 градусів. Коли верхній шар грунту підсихає, рослини поливають теплою водою, полив поєднують з підгодівлею.

У відрі води розчиняють аміачну селітру в кількості 20 грамів. На кожну рослину потрібно використовувати 2 літри цього розчину. Незважаючи на те, що культура це теплолюбна, ми описали як виростити кавун в Підмосков'ї, причому він не буде сильно відрізнятися від своїх південних побратимів.