Вирощування кавунів в сибіру у відкритому грунті :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Розсада » Вирощування кавунів в сибіру у відкритому грунті

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Вирощування кавунів в сибіру у відкритому грунті

Як виростити кавуни в Сибіру

Якщо дотримуватися рекомендацій селекціонерів, то виростити кавуни в Сибіру можна навіть у відкритому грунті, при цьому особливий догляд їм не буде потрібно. Все це завдяки спеціально виведеним сортам кавунів. У Сибіру вирощують кавуни скоростиглих сортів.

Добре себе зарекомендували: Сибіряк - дозрівання 77 днів, плід до 5 кг; Сибірські вогні - 80 днів, до 5 кг; Паннонія - дозріває за 72 дня, вага близько 3-5кг; Кримсон Світ - 80дней, маса 3,5-5кг; Ультраранній - дозрівання 80 днів, вагою до 3-4кг; Вогник - сорт скоростиглий, але з дрібними плодами, приблизно 2 кг. Терміни дозрівання кавунів наведені від моменту появи сходів, до збору врожаю. Гарантовано виростити кавуни в Сибіру можна розсадним способом.

Рослина це теплолюбна, тому вирощувати їх потрібно на піднятих теплих грядках, які готують з осені. Подробиці можна дізнатися в статті «Як зробити теплу грядку на дачі». Отже, за місяць до висадки розсади в грунт починають її вирощування.

Спочатку готують насіння, так само як інших культур. Я замочую їх в гарячій воді (t = 60 ° С), коли вода охолоне до кімнатної температури, я насіння дістаю і занурюю в 3-х відсотковий розчин перекису водню на 20хв., Для знезараження.

Деякі витримують насіння кавуна в марганцівці. Хоча, на мій погляд, перекис краще, рослини виростають міцними і більш стійкі до хвороб. Далі проводите посів по інструкції на пакетику. Поки розсада росте будинку, я на дачі приготовляти лунки в теплій грядці.

Додаю в них пісок, золу і перегній з розрахунку 1: 1: 2 все добре перемішую, проливаю водою і закриваю кожну лунку склом, щоб грунт прогрівається. Для вирощування кавунів в Сибіру, ​​розсаду висаджують з 10 по 15 червня, по одній рослині в кожну лунку. Відстань в ряду приблизно 0,8 м., А між рядами 1,5 м.

Перший час на випадок заморозків на грунті, всю розсаду вкривають нетканим матеріалом. При посадці поливати потрібно, тільки теплою водою. Через 7-10 днів бажано провести підгодівлю рідким коров'яком в концентрації з водою 1:10.

 У Сибіру жарке і посушливе літо, велика рідкість, тому полив кавунів потрібен мінімальний. Рясна кількість вологи вони не люблять. У серпні полив можна припинити повністю, а використовувати воду тільки разом з підгодівлею на початку місяця.

У цей період підгодовують кавуни фосфорно-калійним добривом. Найважливіше при вирощуванні кавунів в Сибіру, ​​це обов'язково і своєчасно сформувати стебла. На одній рослині залишають максимум три стебла, і все що утворюються на них пасинки прищипують.

Якщо цього не зробити, то волога і поживні елементи будуть розподілятися на всі зав'язі і в підсумку рослина піде в бадилля і плоди не дозріють. Щоб зав'язі не загнили, потрібно під кожне освіту плода покласти дощечку, і в міру зростання акуратно перевертати плоди на інший бік. Плоди, які не встигнуть дозріти, добре використовувати для засолювання.

 Дині і кавуни дуже люблять сонце і відчувають себе комфортно в Краснодарському краї, на Кавказі, в Астраханській області, в Приморському краї та інших регіонах зі схожим кліматом. Вони ростуть на відкритому грунті на полях, які називають баштаном, тому ці рослини і називають баштанними культурами.

Але садівники з Уралу, з Сибіру і Північно-Західної частини Росії не відстають від своїх колег з півдня і теж можуть виростити кавун чи диню у себе на городі. Вони висаджують баштанні не в відкритий грунт, а в теплиці.

Плоди з півночі, звичайно, поступаються південним в розмірах, але все одно дуже смачні. Баштанні культури не люблять пересадки, тому висаджують їх в грунт тільки після появи першого справжнього листка. Дині і кавуни діляться на різні сорти. Вибір будь-якого з них залежить від клімату в місці посадки насіння і переваг садівника. Баштанні використовують в їжу не тільки у свіжому вигляді, але і варять з них варення і навіть солять на зиму.

Вибір насіння для різних регіонів

Першочергове завдання при бажанні виростити будь-яка рослина - купити якісне насіння. Це правило застосовується також для кавунів і динь. Найкраще купувати насіння в спеціалізованих магазинах або на ярмарках.

Не рекомендується купувати їх з рук у приватних осіб або на ринках, так як зміна можуть і підмінити на більш дешеві і низькоякісні. Насіння баштанних відрізняються між собою за часом дозрівання на ранні, середньостиглі, середньопізні та пізні.

Перші дозрівають в середині червня, а останні - восени. Насіння краще купувати в спеціалізованих магазинах. Перевагу слід надати продукції свого регіону. Існує безліч сортів кавуна, які можна виростити в південній частині країни: астраханський, мадера F1, Кримсон світ, галактика, чорний принц, конкурент і т. Д. (Понад 100 видів сортів).

Кавуни виростають великі, солодкі, соковиті, маса плодів від 7 до 20 кг. Абсолютно по-іншому йдуть справи в північних регіонах, де можна посадити лише кілька видів найбільшою ягоди. До них відносяться Вогник, Цукровий малюк, Ранній Кубані, Сибірські вогні.

Плоди зазвичай не важче 5 кг, але соковиті і смачні. М'якоть кавуна буває не тільки червона або рожева, а й жовта. Існує кілька десятків видів динь, найвідоміші з них медова, айкідо, злато скіфів, алтайська, попелюшка, колгоспниця, ірокез і інші.

У сонячних регіонах можна виростити будь-який сорт, а в Сибіру, ​​на Уралі краще посадити скоростиглі сорти, наприклад, алтайську або Барнаулки. Маса плоду буває від 0,50 до 3 кг. М'якоть дині дуже соковита і солодка, як і у кавуна, білого або жовтого кольору.

Виростити диню або кавун можна на відкритому грунті або в теплиці. При цьому технологія вирощування баштанних в різних умовах дуже схожа. Нижче розповідається поетапно, як виростити диню або кавун на городі.

Повернутися до змісту

Підготовка ґрунту, насіння, розсади

Щоб виростити диню або кавун, досвідчений садівник починає підготовку ще восени. Він заздалегідь вибирає сонячне місце, добре захищене від вітру, і удобрює його.

Для цього потрібно перекопати землю на тому місці, де будуть вирощені баштанні, і змішати її з добривами, наприклад, з торфом або перегноєм. Підживлення грунту перед настанням зими підвищує її плодючість. Схема посадки баштанних культур на грядці. Чи не удобрили баштан восени - не турбуйтеся, якщо все інше зробите правильно, то буде у вас соковитий і смачний урожай.

Навесні за кілька тижнів до висадки насіння перекопайте грядку і додайте органічні добрива. Баштанні не дарують глинистий грунт, але в неї можна додати кілька відер піску.

Перед самим посівом землю ще раз удобрюють гноєм та іншими добривами. Далі потрібно підготувати насіння. Насіння дині спочатку вимочують у спеціальному розчині протягом 10-12 год. Цей розчин можна купити в магазині або зробити самостійно з борної кислоти, сірчанокислого цинку і води.

Насіння кавуна вимочують в підсоленій теплій воді цілу добу. Бажано дочекатися, коли з'явиться паросток. При цьому не потрібно розрізати насіння, щоб вона росла швидше. Вирощування кавунів і динь не обходиться без розсади.

Її висаджують, щоб швидше зібрати бажаний урожай. Також рослина, заздалегідь пророщене в домашніх умовах, уже підготовлено до зростання у відкритому грунті.

Для вирощування баштанних застосовується й інша агротехніка - прищеплення рослин, але висадка розсади зручніша і звична. Іноді в теплих південних регіонах насіння відразу сіють на грядку.

Для розсади потрібні маленькі горщики діаметром не більше 10 см, склад грунту в них: 1/3 грунту, стакан (250 мл) деревної золи, трохи піску і торф. Можете змішати самим або придбати в магазині готовий грунт для баштанних культур. Розсаду сіють наприкінці квітня по 2-3 насіння (залежить від розмірів) в один горщик.

Через 7-10 днів з'являться сходи. Коли вони підростуть, потрібно залишити один найсильніший паросток. Розсаду потрібно рихлити, поливати тільки під корінець, але не заливати, дині та кавуни не дуже полюбляють воду.

Мінімальна температура для розвитку рослин становить 15 ° С.

Посів розсади на баштан і в теплицю

У південних, приморських і чорноземних регіонах розсаду пересаджують в кінці травня. Щоб виростити диню або кавун в інших районах Росії, краще пересадити в другій декаді червня.

У Сибіру і на початку червня можуть бути заморозки на грунті в нічний час, баштанні загинуть при такій погоді навіть в теплиці. Для пересаджування дині на грядці зробіть лунки на відстані 70-90 см одна від одної. Потім акуратно дістаньте корінь з горщика разом із землею і пересадите в лунку, але не закопуйте його повністю, нехай буде на 0,50 см вище рівня землі.

Далі потрібно присипати землею, полити і спостерігати 2-3 дня (прийметься - не прийметься). Маленькі рослини можна прикривати плівкою на ніч і в дощову погоду. Коріння розсади кавуна переносять на ґрунт разом з грунтом з горщика.

Відстань між лунками, в які висаджують кавуни, становить 1,00 - 1,50 м. Відстань між сусідніми рядами на баштані не менше 0,50 м, лунки в різних рядах розташовуються в шаховому порядку. Паростки кавуна закопують в лунки нижче рівня грунту на грядці, кожен корінь потрібно полити 2 л води і оточити піском, щоб не гнив.

Спостереження за кавунами ведеться 2-3 дня. Схема формування куща кавуна. Баштанні висаджуються в теплицю таким же чином, як і у відкритий грунт. Але до теплиць пред'являються особливі вимоги для кавунів і динь: середня вологість (не більше 65%), денна температура - 30 ° С, нічна - 18 ° С, часті провітрювання.

Хоч дині і кавуни люблять сонце, протягом перших 2 днів після посадки розсади у відкритий грунт або в теплицю їх потрібно потримати в тіні. Щоб виростити багатий урожай динь або кавунів, рослини потрібно поливати, полоти, підгортати, розпушувати, прищипувати. Поливати потрібно дуже акуратно, щоб вода не потрапляла на листя і стебла, а тільки на землю близько корінця.

Вода повинна бути тепла. Кавуни потрібно поливати 1 раз в тиждень, в період цвітіння і утворення плодів - 2 рази, якщо на вулиці спекотно.

Дині рясно поливають під час цвітіння і утворення плодів під корінь, а потім тільки в борозни між лунками. Рихлити рослини потрібно раз на тиждень, але неглибоко, тому що у кавунів і динь дуже розгалужені коріння. При утворенні зав'язей баштанні потрібно прополоти і підгорнути.

Щоб від основного стебла відокремити кілька додаткових, потрібно під час освіти прищипувати стебло дині через кожні 5-6 листочків, якщо зав'язі не з'являються, то після 3-го. У кавуна тільки один основне стебло, після того, як з'являться зав'язі, його прищипують. Під час дозрівання кавуни потрібно перевертати з боку на бік, щоб вони рівномірно встигали.

Повернутися до змісту

Добрива і підживлення

Як виростити диню або кавун без добрив? Це можливо, але якість і кількість врожаю буде набагато гірше, навіть якщо ви будете вирощувати на дуже родючому ґрунті. Всі рослини потребують підгодівлі.

Найпоширеніші добрива: гній, перегній, деревна зола, пташиний послід. Їх додають в грунт, в якій будуть вирощені баштанні.

Також в грунт додають азотні суміші, але не багато, інакше у рослини довго не будуть утворюватися зав'язі. Підживлення потрібна, щоб дині і кавуни швидше росли і дозрівали, не хворіли, не гнили, а плоди були солодший і більше. Для баштанних підходять настої пташиного посліду, деревної золи, коров'яку.

У магазинах можна придбати і інші добрива, такі як хлористий калій, аміачна селітра, азотні, фосфорні добрива і т. Д. Їх розводять з водою по інструкції на упаковці. Не треба порушувати дозування, можете нашкодити рослинам.

Підживлення зазвичай роблять при висадці в грунт, під час утворення квіток і зав'язі.

Стаття

  • 5
  • Переглядів: 5959

Виявляється, кавуни в Сибіру можна виростити навіть у відкритому грунті. Для цього необхідно дотримуватись рекомендацій селекціонерів і вибирати спеціально виведені для північних регіонів сорти.

Для Сибіру потрібні скоростиглі види, до яких належать «Сибіряк», «Сибірські вогні», «Світ», «Вогник», «Ультраранній» .Арбузи в Сибіру вирощують розсадним способом. Оскільки рослина є теплолюбних, то його садять на піднятих грядках, які готують ще з осені.

Вирощування розсади виробляють за місяць до її перенесення в грунт. Спочатку готують насіння, замачівая їх в гарячій воді (60 ° C).

Після того, як рідина охолоне до кімнатної температури, насіння необхідно дістати і занурити для знезараження на чверть години в розчин перекису водню (3%). Можна також опустити їх в марганцівку. Насіння кавуна садять в підготовлені стаканчики або інші ємності, наповнені грунтом, в якості якого беруть будь-яку овочеву суміш, просочену слабким розчином марганцівки.

Зазвичай інструкція з посіву міститься на пакеті з насінням. До сходів кавунових насіння стаканчики бажано поставити в тепле місце, наприклад на батарею.

Паростки повинні з'явитися через три дні. Коли настануть сонячні дні, розсаду слід щодня гартувати, виносячи її на терасу або балкон. У перші дні це роблять протягом півгодини, збільшуючи тривалість прогулянки на 10 хвилин кожен день.

Це дозволить звикнути рослині до сонячних променів. Поки розсада розвивається будинку, на ділянці в теплій грядці слід підготувати лунки. У них додають перегній, золу і пісок в пропорціях 2/1/1.

Все необхідно добре перемішати, пролити водою і закрити кожну лунку склом для прогрівання грунту. Щоб отримати кавуни в Сибіру, ​​необхідно перенести розсаду на грядки з 10 червня, висаджуючи в кожну лунку по одній рослині. Інтервал між паростками повинен становити близько 80 сантиметрів, між рядами - півтора метра.

У перший час, щоб захиститися від можливих заморозків на грунті, всю гряду закривають нетканим матеріалом. Полив при посадці виробляють тільки теплою водою. Через тиждень слід підгодувати кавуни рідким коров'яком, розведеним з водою в концентрації 1 до 10.

Оскільки в Сибіру рідко настає посушливе жарке літо, то ягоду поливають по мінімуму. Вона не любить великої кількості вологи. У серпні зволоження і зовсім припиняють після внесення на початку місяця підгодівлі.

Для стимуляції рослини в грунт додають фосфорно-калійні добрива. Вирощуючи кавуни в Сибіру, ​​дуже важливо своєчасно провести формування стебел. Для цього на одній рослині слід залишити не більше трьох стебел, а всі інші пасинки необхідно прищипнуть.

Якщо це не виконати, то поживні елементи і вода розійдуться по всьому зав'язі, в результаті кавун піде в бадилля, і плоди не дозріють. Щоб не сталося загнивання ягід, необхідно під кожне плодове освіту підкласти дощечку. Ягоду у міру зростання слід обережно перевертати на інший бік.

Ті кавуни, які не встигнуть визріти, можна засолити. Опубліковано 23.02.2013, автор Скоробогатов СергейХочу поділиться з вами своїми спостереженнями, як правильно вирощувати кавуни на своїй ділянці. Якщо ви вмієте вирощувати огірки, то і кавуни у вас теж вийдуть.

Є деякі хитрощі. Ми в Сибіру вирощуємо так: замаіваю насіння в гарячій воді 50-60 град. Даю охолонути воді і сажу на розсаду. Вік розсади повинен бути 1 міс. За цей час готуйте в саду лунки.

У лунку додаємо пісок, золу, компост або перегній. Закрийте лунки плівкою або склом - нехай грунт прогрівається, і садіть вже готову розсаду (я так і огірки роблю) в теплу грунт. Коли будете висаджувати розсаду в грунт, то чи не заглубляйте - згниє.

У більш теплих регіонах кавуни можна садити відразу насінням в грунт, для цього до посіву кавуна приступають, коли грунт на глибині загортання (6-8см) прогрівається до 10-12 С. Зазвичай цей термін настає в третій декаді квітня - першій декаді травня. Більш пізні посіви знижують врожайність рослин.

У роки з засушлевой навесні, коли висихання грунтового шару настає швидко, посів потрібно проводити на 1-2 см глибше. Після того, як плівка знімається кавуни підгортають, батоги направляють і пришпилюють до землі, присипаючи в цьому місці, що сприяє утворенню додаткових коренів і покращує живлення. Кавуни досить таки волелюбні ягоди, так що не варто на них економити площу вашого городу. Рекомендую посів кавунів робити в лунки на відстані між собою від півтора до двох з половиною метрів.

Чималу роль в процесі росту плода можуть зіграти великі бур'яни, наприклад такі як щириця, амброзія. Саме вони врятують ваші кавуни від палючого сонця і вони не будуть млявими.

Я в своїй практиці ніколи при прополюванні не знищує повністю бур'ян та й роблю її всього один рас. Головне дати кавуну розстелили, а там хай заростає.

Якщо зважитеся на такі заходи, то неодмінно побачите, що під найбільшими бур'янами будуть найбільші та солодкі ягоди. Кавун є посухостійким рослиною з усіх овочевих культур, т. К. Має добре розвиненою кореневою системою. Ділянка під кавуни повинен бути захищений від холодних вітрів.

Більш сприятливими грунтами для вирощування кавунів вважаються піщані і супіщані, багаті органічними речовинами. Малопридатні важкі, глинисті і перезволожені грунти. Якщо йдуть долгте дощі, зробіть укриття плівкою або склом.

Кавуни вже налилися і їм не потрібна волога. Тоді і коріння не подгніют і кавуни будуть солодкі. А ще, коли кавуни будуть наливатися, підкладіть під них цеглу. Цеглини будуть акумулювати тепло. Що не кажи - вся Росія зона ризикованого землеробства.

Кавун любить тепло! Дотримуючись цих нескладних секрети вирощування кавунів і при сприятливих погодних умовах, перший урожай можна отримати до кінця липня або початку серпня.


Терміни посіву редису у відкритий грунт

Томат спрут f1 вирощування у відкритому грунті

Чорніють помідори в теплиці що робити

Практичні поради з вирощування томатів відео

Базилік вирощування з насіння

Чим годувати помідори в теплиці

Сорти помідорів для відкритого грунту в білорусі

Малина догляд і вирощування

Сохнут листя у розсади помідор що робити

Базилік вирощування

Чим обробити помідори для зав'язі в теплиці