Пожовтіло листя у розсади баклажан :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Розсада » Пожовтіло листя у розсади баклажан

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Пожовтіло листя у розсади баклажан

Категорія: Вирощування баклажанів, ОвощіЛюбой дачник, який самостійно вирощує розсаду баклажанів, знає, що цей примхливий овоч вимагає особливої ​​уваги: ​​його розсада набагато ніжніше, ніж у томатів і перців, а значить і проблем з нею виникає значно більше. Чому розсада баклажанів в'яне? Що робити, якщо на листках баклажанів з'явилися плями? Через що розсада зупинилася в рості? Спробуємо з почуттям, з толком, з розстановкою розглянути причини найбільш поширених проблем з розсадою баклажанів і їх можливі рішення.

Проблема перша: розсада баклажанів не росте

Якщо баклажани піддалися пересадці із загального ящика в індивідуальні стаканчики, затримка росту може бути викликана пошкодженням коренів. В цьому випадку слід пролити сіянці розчином препарату «Корневин», приготованим згідно з інструкцією.

Пересаджувати молоді рослини потрібно тільки з грудкою землі, а ще краще і зовсім не проводити пікіровку, а висівати насіння відразу в окремі горщики або коробочки. Коли зупинка зростання спостерігається у підростаючої розсади в горщиках, можна акуратно витягнути один баклажан разом з грудкою і оглянути коріння. Якщо корінці побурели, швидше за все, рослині не вистачає місця, і воно вимагає пересадки в більшу ємність. Необхідно обережно прямо з землею перевалити сіянці в інші горщики діаметром на 2-3 см більше попередніх і підсипати родючого грунту.

Проблема друга: розсада баклажанів в'яне

Якщо листя у розсади баклажанів в'януть днем ​​на сонці, а вранці повертаються в нормальний стан, то це не проблема. Але якщо рослини в'януть при нормальному поливі і незалежно від погоди, причин цього може бути кілька: - перезволоження грунту від надлишкового поливу і, як наслідок, її закисання.

В цьому випадку грунт буде мати затхлий запах. Потрібно перевалити баклажани в ємності більшого діаметру, додавши землі, і перейти до дрібних, але частим полівам.- різниця температур між надземної і кореневої частинами рослини.

Це відбувається, коли з щілин у віконних рамах або з відкритої кватирки протягає холодне повітря і «гуляє» внизу підвіконня акурат по горщикам з корінням розсади. Тим часом в нагорі на сонці листя активно випаровують вологу, просто коріння за ними не встигають - виникає дисбаланс.

Щоб різниця температур навколишнього повітря і грунту не була настільки висока, потрібно підняти горщики з розсадою на 15-20 сантиметрів вище. Наприклад, поставити їх на перевернуті плошкі.- нестача повітря для коренів розсади баклажанів.

Таке трапляється, коли рослини тісно притиснуті один до одного, грунт занадто тугий, перелитої або відсутні дренажні отвори (можливо, вони забиті). В цьому випадку слід добре розпушити верхній шар грунту, перевірити і при необхідності розширити дренажні отвори і скоротити частоту полівов.- чорна ніжка.

Це захворювання вражає молоду незміцнілу розсаду через надлишок вологи. При цьому не тільки листя рослини в'януть, але і на стеблині з'являється «пережабінка», яка відокремлює листя від коренів, і сіянці гинуть.

Уражені баклажани доведеться видалити, а під рештою необхідно посипати грунт золою, щоб відтягнути зайву вологу. А потім злегка обприскати рослини розчином «Превікуром» в співвідношенні 2 мл. до 1 л. води.- переохолодження.

Якщо розсада баклажанів виноситься на балкон для загартовування, від холоду вона може повянуть буквально «до ганчірочки». У такому випадку потрібно просто добре полити рослини теплою водою (30 ° С).

Проблема третя: у розсади баклажанів жовтіють нижні листки

Розсада баклажанів дуже «ненажерлива»: якщо поживних речовин в грунті трохи, рослина продовжує своє зростання і розвиток за рахунок нижніх листя. В результаті нижнє листя висвітлюються, жовтіють і облітають.

Найчастіше подібне відбувається при вирощуванні розсади баклажанів на торф'яних таблетках або в покупному торф'яному грунті. Такий розсаді терміново необхідна підгодівля комплексним мінеральним добривом для розсади. Навіть якщо пожовклі нижнє листя облетять, надалі сіянці будуть розвиватися нормально.

Проблема четверта: на розсаді баклажанів з'явилися світлі плями

В першу чергу потрібно відразу ж ретельно з лупою оглянути уражені рослини на наявність шкідників. Якщо ніякої «живності» не виявилося, найвірогідніша причина плям - опік від сонячних променів або лампи, якій підсвічується розсада. Це не так страшно, досить поставити лампу подалі від рослин або періодично притіняти посадки від яскравого сонця за допомогою щільного тюлю або газет. Листя, початківці жовтіти по краях, а потім підсихають, утворюючи коричневу облямівку, сигналізують про брак калію. В даному випадку допоможе підгодівля калійним добривом або зольним настоєм, який готується з розрахунку 1 столова ложка золи на літр води. Якщо розсаду баклажанів недавно підгодовували мінеральними добривами (наприклад, калієво-кальцієвої селітрою), плями на листі можуть з'явитися через надлишок добрив.

Щоб нейтралізувати надлишок, потрібно полити рослини слабким розчином марганцівки, а так само обробити уражені листя сумішшю лимонної кислоти з залізним купоросом (1 грам кислоти і 1 грам купоросу на 1,5 літра води) .Іноді жовті плями на листі баклажана з'являються при поливі розсади холодної водою. Необхідно стежити за тим, щоб температура поливальний води була не нижче 22-25 ° С.

Проблема п'ята: На листі розсади баклажанів з'явилися пошкодження

Найімовірніше, це робота шкідників. Рекомендуємо уважно розглянути зворотний бік аркуша, можливо, там і виявляться винуватці лиха. Головні шкідники розсади баклажанів - це білокрилка, попелиці, грибні комарики сциарід, які в простолюдді звуться мушкою, і павутинний кліщ.

Білокрилка - дрібне в півтора міліметра комаха з жовтуватим тілом і двома парами борошнисто-білих крил. Для рослин становлять небезпеку і дорослі комахи, і личинки. Білокрилка воліє жити на нижній поверхні листя (як правило, у верхній частині рослини), з яких і висмоктує всі соки. Попелиця - мікроскопічні комахи, колонії яких розташовуються на пагонах і нижніх сторонах листя баклажанів. Попелиця проколює шкірку листа, висмоктує сік і покриває листок клейкими випорожненнями. Сциарід - дрібні чорно-сірі мушки, які з'являються в грунті при активному розкладанні органіки. Не такі страшні дорослі особини, як личинки, які можуть під'їсти коріння рослини. Павутинний кліщ обплітає павутинням поверхню нижньої сторони листа, проколює його і висмоктує клітинний сік.

В рамках боротьби з шкідниками спочатку потрібно обережно з усіх боків протерти листя баклажанів розчином господарського мила в воді. Це робиться для того, щоб знищити сліди сажистого грибка, який розвивається в результаті діяльності білокрилки або попелиці. Потім проти шкідників розсаду проливають «Актара» або обприскують «Фітоверма», діючи відповідно до інструкції.

Проти сциарід може допомогти і обприскування простим «дихлофос» .Проте, хто намагається не застосовувати хімікатів при вирощуванні овочів, радимо спробувати позбутися від шкідливих комах за допомогою гострого перцю. Мелений перець, яким присипана земля в горщиках з розсадою, добре відлякує мошку. Бажаємо вам успіхів і високих урожаїв!

Рекомендуємо почитати:

Баклажани - одна з найбільш теплолюбних пасльонових культур, яка не зустрічається в дикому вигляді. Батьківщиною рослини вважається Східна Індія. Воно досить вибагливо, т. К. Не звикло до непередбачуваних російських погодних умов.

Одна з проблем, з якою часто стикаються дачники, коли Желтеют листя у баклажан .

Розсада баклажанів: жовтіють листя

 • Як правило, Желтеют нижнє листя у баклажан. Відбувається це через нестачу вологи і мінеральних речовин. Якщо грунт не буде достатньо забезпечена необхідними речовинами, розсада баклажан буде рости тільки завдяки нижнім листю, які розташовані у грунту. Одним з найголовніших елементів, необхідних для нормального розвитку рослини є азот. Він допомагає рівномірно розподіляти поживні речовини. Навіть якщо Ви будете дотримуватися всіх умов для зростання баклажан (достатність освітлення, регулярні поливи і т. П.), Але в ґрунті не буде вистачати азоту, листя все одно будуть жовтіти. Іншою причиною пожовтіння листя є вплив на них сонячних променів. Вони починають жовтіти тому, що сонце сприяє розпаду хлорофілу, речовини, що відповідає за зелений колір рослин. Тому, слідкуйте за тим, щоб на Ваші баклажани не потрапляли прямі сонячні промені.
 • Неправильний полив теж може бути причиною появи жовтого листя у баклажан. Якщо Ви поливаєте рослину в сонячний день, воно може отримати опік і почати жовтіти. Недостатнє харчування - ще одна серйозна причина для пожовтіння листя. Тому, вносите необхідну кількість добрив. Тільки вибирайте якісні засоби, адже баклажани дуже вибагливі. Жовте листя можуть з'явитися через адаптації. Не варто забувати, що баклажан - це теплолюбива рослина, яке не звикло до російського клімату. При пересадці в новий грунт, культура може почати хворіти. Після адаптації, баклажан знову буде активно рости і приносити плоди.

  • Ніякого силікону: крем для збільшення грудей

  Жовтіють листя у баклажан: що робити?

  • Розсаду баклажан необхідно відразу забезпечити азотовмісними добривами. Крім азотосодержащих, знадобиться мінеральні і поживні речовини. Вони необхідні для забезпечення цілісності та повноцінного розвитку культури. Листя рослини можуть не тільки жовтіти, але і покриватися плямами. Їх легко виявити за допомогою лупи. Це може бути результатом діяльності паразитів або надлишку ультрафіолетових променів. Якщо Ви користуєтеся спеціальною лампою для підсвічування, та трішки далі від рослини. Якщо культура зростає під відкритим небом, щоб уникнути сонячних опіків, накривайте розсаду газетою або щільною тканиною. Якщо жовті та коричневі плями Ви помітили по краях листя, це свідчить про нестачу калію. В такому випадку, рослина вдобрюється калійвмісних підгодівлею. Також не потрібно поливати баклажани холодною водою. Це може стати причиною пожовтіння листя.

  Що люблять баклажани?

  Ця вибаглива культура любить волого - і повітропроникну грунт з нейтральним середовищем, підвищений вміст азоту, достатню зволоженість, тепло і сонце. Для нормального розвитку, баклажанів потрібно забезпечити температуру навколишнього повітря не нижче 25 градусів.

  При нульовій температурі рослина просто гине, і відновити його буде неможливо. При температурі 12 - 14 градусів культура перестає рости. Якщо на якийсь час температура опуститься до 6 - 8 градусів, баклажан перестане плодоносити.

  Культура не любить кислі грунти, полив холодною водою, заморозки, різкої зміни температур, посухи та тривалого похолодання. У Росії баклажани прийнято вирощувати в теплицях, т. К. У відкритому грунті, частіше за все, вони ростуть на півдні, в зоні субтропіків і тропіків.

  Баклажани - вибаглива культура, любляча тепло і родючий грунт. Якщо Ви зважилися вирощувати на своїй ділянці цю рослину, забезпечте йому необхідні умови для нормального розвитку. В іншому випадку, воно загине.

  Доглядайте за баклажанами з усією ретельністю і отримаєте відмінний урожай! Спеціально для LadySpecial. ru - Світлана МіснікДобрий день шановні відвідувачі та гості блогу «Дачний Ділянка »! У новій статті я розповім, як Правильно виростити розсаду баклажанів , на які моменти варто звернути увагу, як уникнути поширених проблем, що виникають в процесі вирощування. У минулій статті «Функції газону на ділянці», я розповів, які корисні функції газону, що не помітні на перший погляд для людини, може виконувати доглянутий трав'яний покрив ділянки. Ну а сьогодні розглянемо, як правильно виростити розсаду баклажанів, як уникнути що виникають у процесі вирощування проблем, якими способами можна вирішити виниклі проблеми.

   Як правильно виростити розсаду баклажанів

  Здорова, сильна, правильно сформована розсада всіх овочевих культур - це запорука гарного врожаю і не голодної зими. Знаючи, це правило, не багато дачники беруться вирощувати розсаду баклажанів самостійно.

  Причина проста - не всі знають як Правильно виростити розсаду баклажанів . Багатьох лякає той факт, що доросле, зміцніле рослина, висаджена на грядку, вимагає до себе особливої уваги, відповідно, що вже говорити про сіянцях. Безумовно, розсада баклажанів ніжніше, примхлива огірків і томатів, але якщо знати як правильно виростити розсаду баклажанів, про проблеми, з якими зіткнетеся під час її вирощування і як їх вирішити, то у Вас є шанс виростити здорові рослини.

   Як правильно виростити розсаду баклажанів

  Отже, ось перелік найпоширеніших проблем, з якими зіткнеться городник під час вирощування, знаючи як їх вирішити, у Вас обов'язково вийде правильно виростити розсаду баклажанів:

  1. Розсада баклажанів зупинилася в рості

  Іноді, розсада баклажанів може зупинитися в рості відразу після пересадки із загальної ємності в індивідуальні горщики. Чому? Так як баклажани ніжні їх краще сіяти відразу в окремі ємності і не проводити пікіровку.

  Якщо такої можливості немає, насіння закладаються в загальну ємність, але в цьому випадку, будьте обережні, так як під час пересадки підросли рослин в стаканчики, може пошкодитися коренева система, що, і спровокує затримку росту. Якщо розсада перестала рости після пересадки, полийте її «Корневином», препарат розлучається відповідно до інструкції на упаковці. Що робити якщо підросли баклажани, відразу посаджені в окремі ємності, зупинилися в рості?

  Якщо агротехніка правильна, то проблема в нестачі місця. Перевірити це легко. Для цього вийміть рослина з ємності (з грудкою землі) і огляньте кореневу систему.

  Якщо вона побуріла, отже, баклажана мало місця для подальшого розвитку і, щоб правильно виростити розсаду баклажанів потрібно пересадити сіянці у великі горщики.

  2. Баклажани в'януть

  Якщо розсада баклажанів, стає млявою днем, а після заходу сонця відновлюється - це не небезпечно. Але якщо листя сіянців в'януть в незалежності від погодних умов, щоб правильно виростити розсаду баклажанів, терміново шукайте причину. А їх може бути п'ять:

  • - Надмірний полив і в результаті закисание грунту, що супроводжуються затхлим запахом. Цю проблему виправити легко, перевалити розсаду в велику посадкову ємність, досипати свіжої грунту, і змінити полив - зробити його частим, але зменшити кількість рідини; - істотна різниця температур між країнами і надземною частиною розсади. Ця проблема виникає тоді, коли в приміщенні гуляє протяг (відкрита, кватирка, щілини в підвіконні), а листя випаровує вологу від надмірного сонця. І ця проблема може бути виправлена, досить буде ємності з сіянцями на 10-20 см підняти вгору, наприклад, поставити на підставки; - коренева система баклажанів задихається. Так, трапляється, якщо рослини посаджені занадто близько, забиті або зовсім відсутні дренажні отвори або ж утрамбований грунт. Дана проблема, щоб Правильно виростити розсаду баклажанів , вирішується так: розпушують верхній шар землі, прочищаються або розширюються дренажні дірки, прорідити сіянці; - якщо зів'яли листя, а на стеблах утворилася «пережабінка», яка відокремлює листя від коренів, значить, розсада вражена чорною ніжкою. Причина появи цього захворювання - надлишок вологи. Хворі рослини не вилікувати їх доведеться видалити, грунт посипати золою, щоб пішла волога, а що залишилися сіянці обприскати «Превікуром», 2 мл препарату на 1 л води; - переохолодження баклажанів. Таке може статися, під час загартовування розсади. Підняти рослини легко, рясно полийте їх теплою (30 градусів) водою.

  3. У розсади пожовкла нижня листя

  Сіянці баклажанів люблять живильне середовище. Якщо в грунті мало поживних речовин, розсада буде продовжувати розвиватися за рахунок нижнього ярусу листя. Через що нижнє листя жовтіє і опадає.

  З цією проблемою стикаються дачники, які вирощують розсаду в магазинному торф'яному грунті або ж у торф'яних таблетках. Щоб правильно виростити розсаду баклажанів, в цьому випадку, рішенням проблеми буде підживлення розсади мінеральними добривами. Жовте листя Ви вже не врятуєте, але подальше зростання сіянцям буде забезпечений.

  4. Листя змінили забарвлення

  Плями молочного кольору на розсаді баклажанів можуть розцінюватися як опік від лампи або сонячних променів. Виправити проблему найпростіше, щоб правильно виростити розсаду баклажанів, необхідно притіняти рослини днем, а під час доосвеченія, збільште відстань між рослиною і освітлювальним приладом. Поява коричневої облямівки (пожовтіння) по краях листя, говорить про брак калію.

  Виправлять ситуацію калійні добрива. Надлишок мінеральних добрив в грунті, також може проявитися на розсаді - по всьому листу проявляться дрібні, білі цятки.

  Тільки нейтралізація надлишок добрив, за допомогою слабкого розчину марганцівки, допоможе баклажанів в цьому випадку. Також відмічено, що після поливу холодною водою, листя баклажанів можуть покриватися жовтими плямами.

  5. Пошкоджені листя

  Якщо на листках розсади баклажанів з'явилися дірки або інші пошкодження - це не що інше, як робота шкідників, наприклад, попелиці, павутинного кліща, білокрилки. Щоб правильно виростити розсаду баклажанів, і позбутися від цієї проблеми, необхідно скористатися обеззараживающими засобами. Які препарати можуть допомогти в цій нелегкій справі, дивіться в цьому відео: На цьому буду закінчувати. Сьогодні я розповів Вам, якими способами можна вирішити виникаючі в процесі вирощування розсади проблеми і правильно виростити розсаду баклажанів. Ну а в наступному випуску я розповім, що представляє собою догляд за фруктовими деревами і як це відбивається на врожайності саду.

  Підписатися на Нові Статті - Введіть Ваш Email адреса:

  Не забудьте поділитися корисною інформацією з друзями!

  Город 24 Липень 2013

  Багато дачники, вирощуючи на своєму городі баклажани, стикалися з різними труднощами в процесі догляду за ними. Справа в тому, що баклажан дуже вже примхлива рослина, яке вимагає до себе підвищеної уваги, на відміну від інших овочів (наприклад, помідори або болгарські перці). Його листя і пагони ніжніше і тонше, ніж у щойно перелічених рослин, а це означає, що і турбот у дачника буде більше в порівнянні з ними. Одна з проблем, з якою часто доводиться мати справу дачникам, починається тоді, коли жовтіє листя у баклажанів.

  Чому це відбувається: як правило, жовтизна проявляється на нижніх листках через те, що розсада вимагає дуже багато вологи і мінеральних речовин, і якщо грунт буде недостатньо забезпечена ними, то розсада продовжує рости далі тільки завдяки листам, розташованим у грунту. Один з найбільш потрібних для рослини елементів - азот. Ця речовина відповідає за розподіл всіх поживних речовин по всій рослині. Часто дачники намагаються дотримати всі умови для нормального росту баклажан, враховуючи і освітленість, і регулярні поливи, але якщо розсаді бракує азоту, в такому випадку якраз і жовтіють нижні листки у баклажан. Листя стає жовтим, аж до того, що починають облітати. Нерідкі такі випадки і при догляді за баклажанами, посадженими в торф'яної грунт, найчастіше купленим в спеціальних магазинах. Інша, іноді виникає причина: сильна чутливість рослини до змін умов. Наприклад, якщо ви пересаджували розсаду, в такому випадку листя можуть стати жовтими, але з часом, якщо дотримуватися правильний догляд за рослиною, вони відновляться в повній мірі.

  Що робити, якщо жовтіє листя у баклажанів

  Зрозуміло, баклажани (розсаду) слід гарненько забезпечити необхідними добривами, зокрема, азотовмісними. Знадобиться також комплексне добриво, яке включає в себе мінерали та поживні речовини, такі потрібні для забезпечення цілісності та повноцінного розвитку рослини. На жаль, іноді рослина гине в зв'язку з тим, що листя стали опадати в великій кількості. Тому, якщо ви побачили жовтизну, особливо у нижніх листків, негайно застосувати заходи по відновленню азоту та інших мінеральних речовин. Тоді листочки знову приймуть хороший і здоровий вигляд.

  Чому у баклажанів закручуються листя

  Причини, чому у баклажанів закручуються листя, можуть бути різні: 1. Недолік світла. 2. Занадто часті поливи - також одна з причин, якщо сохнуть і скручуються листя у баклажана 3. Комахи-шкідники, наприклад, кліщ. Якщо ваша розсада все ще зберігається вдома, при кімнатній температурі, досвідчені дачники рекомендують розмістити баклажани хоча б на балконі, а найкраще, відвезти на дачу і зберігати в дачному будиночку. Але важливо, щоб будиночок можна було підтоплювати, тобто не допускати низьких температур.

  Як боротися з плямами на листках баклажан

  Насамперед, огляньте все листя баклажан на предмет виявлення плям. Озбройтеся для цього лупою. Якщо ви не знайшли будь-яких дрібних комах, тоді найбільш ймовірна причина появи світлих плям: сонячні опіки або опіки від лампи, якої підсвічують рослина. Як уникнути опіків: встановлюйте лампу трохи далі від розсади, а якщо баклажани знаходяться на сонці, щоб уникнути яскравих палючих променів час від часу закривайте розсаду газетою або щільною тканиною. Якщо ви помітили жовті плями у листя по їх краях, аж до коричневого освіти, то це говорить про дефіцит калію. У такій ситуації необхідно удобрити рослина спеціальної підгодівлею, що містить калій. Чи не поливайте баклажани холодною водою - від неї також можуть утворюватися плями.

  Найпопулярніші: