Як посадити розсаду перцю :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Розсада » Як посадити розсаду перцю

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Як посадити розсаду перцю

Коли садити перець на розсаду?

Як вибрати насіння перцю? У що їх садити? Як визначити терміни посадки перцю на розсаду? Все це не так складно, як здається на перший погляд. Про секрети вирощування перцю і поговоримо нижче.

Ароматні огірочки, стиглі помідори і соковитий болгарський перець - то, без чого не можна уявити собі літньо-осінній період. Вирощені своїми руками, вони, безсумнівно, набувають особливого смаку.

І якщо про нюанси догляду за помідорами і огірками знає будь-який поважаючий себе дачник, то з приводу перцю виникають деякі питання. Спробуємо на них відповісти.

Яким способом будемо ростити солодкий перець? посадка розсади

Один з найвірніших і улюблених садівниками способів отримати хороші кущі і урожай - самостійне вирощування розсади перцю. Навіщо це потрібно? Дуже просто: щоб нормально рости, болгарського перцю потрібно тепло.

І якщо ми не можемо змінювати температуру за вікном, розсаду доведеться перенести в приміщення. У відкритому грунті пагони якщо і зійдуть, то швидко замерзнуть і зачахнуть. А прибудовані в затишних горщиках десь на південному вікні, виростуть набагато швидше і міцніше. Які ще плюси первісної посадки перцю на розсаду:

  • Збільшується період плодоношення; прискорюється дозрівання плодів в майбутньому на 2-3 тижні, нема необхідності боротися з бур'янами та шкідниками.

Цих нюансів цілком достатньо, щоб прийняти правильне рішення і задуматися про посадку насіння перцю на розсаду.

Як визначити терміни посадки перцю на розсаду?

Щоб точно відповісти на це питання, потрібно врахувати особливості регіону і клімату, в якому буде вирощуватися розсада. Тому узагальнимо. Якщо ви збираєтеся перенести рослини у відкритий грунт в першій декаді травня, то посадка насіння перцю на розсаду повинна відбутися вже на початку березня.

А за умови довгого світлового дня, - навіть в кінці лютого. І ще раніше, якщо є можливість перемістити розсаду в утеплений грунт, наприклад, - в тепличні умови. Часто в січні погода стає досить ясною.

Нехай це не вводить вас в оману, адже зимові дні занадто короткі і паросткам не вистачатиме світла. При великому бажанні розсаду можна підсвічувати спеціальними лампами по 12 годин на добу.

Звичайно, коли сіяти перець на розсаду вирішувати тільки вам, але простіше просто дочекатися лютого-березня. Світлодіодні лампи можна використовувати і в тому випадку, якщо ви хочете висадити розсаду пізніше визначеного, наприклад, в квітні. Це допоможе рослинам дозріти швидше і бути готовими до пересадки у відкритий грунт до потрібного терміну. Коротко, що потрібно врахувати, вибираючи коли висадити розсаду:

  • Довжину світлового дня; передбачувану дату пересадки розсади в грунт; якість насіння.

Зверніть увагу! На дати посіву перцю на розсаду може впливати і якість насіння. Деякі виробники спеціально пересушують їх, щоб збільшити термін зберігання.

Таке насіння будуть проростати на порядок довше. Існують також певні сорти з пізнім періодом плодоношення. Зазвичай про це пишуть на упаковці, тому, купуючи насіння, будьте уважні.

Куди поставити?

Як було сказано раніше, болгарський перець холоду не любить, і неодмінно потребує прямих сонячних променях. Це важливий нюанс, про який обов'язково слід пам'ятати. Найкраще місце для горщиків з паростками - південне вікно, залите сонячним світлом.

У теплі дні їх можна і навіть потрібно виставляти на засклений балкон. Виставляючи стаканчики з перцем, перевірте чи не прозирає чи на підвіконні і чи достатньо тепла на його поверхні. Якщо немає, обов'язково потрібно підкласти щось під розсаду.

З чого почати?

Вибираючи ємність, в яку буде висаджуватися перець, пам'ятайте, що він погано переносить пікіровку. Якщо ви все-таки вирішите помістити насіння в одну загальну миску, а потім розсадити, то розсада затримається в зростанні на кілька тижнів.

Краще відразу вибрати окремі склянки, в ідеалі починаючи з обсягу в 100 мл. Існує думка, що перцю не потрібно багато місця. Це оману. У міру росту коренів, його потрібно перевалювати в великі ємності, закінчуючи дволітровими.

Звичайно, в квартирних умовах, це практично неможливо, але краще знати як правильно виростити розсаду перцю і по можливості максимально наближатися до правил. Попередньо краще замочити насіння, особливо якщо ви бачите, що вони пересушені. Це прискорить і збільшить їх схожість.

Коли якість насіння не вдається визначити на око, можна заздалегідь спробувати посадити кілька штучок і з'ясувати наскільки швидко вони зійдуть. Виходячи з цього можна дізнатися чи варто їх замочувати і більш точно визначити коли садити перець на розсаду. Грунт для розсади повинна бути утепленій і «підживлений».

Найкраще змішати землю з деревною золою, перегноєм і піском. А для підігріву можна попередньо залити в стаканчики з грунтом гарячу воду, зібравши випаровування на плівку, натягнуту зверху. Прибрати цю плівку потрібно з першими зійшовши пагонами.

Чи складно доглядати за розсадою перцю?

У магазинах сьогодні досить добрив, які підійдуть для паростків перцю. Тут головне не переборщити, а просто уважно читати інструкції і слідувати їм. Нехай вони краще будуть «недогодовані», ніж навпаки.

Частота поливу залежить тільки від того, наскільки швидко пересихає земля в горщиках. За цим просто потрібно стежити.

У плані поливу перець невибагливий, але зовсім забувати про нього теж не слід. При зійшли пагонах важливо, щоб біля коріння було досить доступу до повітря, тому грунт повинен бути постійно прорихленной. Та й в цілому, коріння для перцю - «хворе» місце.

Висаджуючи рослини у відкритий грунт, ні в якому разі не можна їх пошкоджувати і по можливості - навіть деформувати. Це призводить до значного уповільнення зростання, а в майбутньому - до зменшення плодоношення.

Підбиваючи підсумки

Як ви тепер знаєте, в цілому догляд за розсадою перцю не так уже й складний. Дотримання всього декількох простих правил допоможе вам зібрати великий і хороший урожай соковитого перцю:

  • Завжди давайте перцю якомога більше тепла і світла, не пошкодуйте для кожного паростка окрему ємність, у міру зростання збільшуючи її обсяг; давайте коріння дихати, не перегодовуйте і не заливайте розсаду перцю водою.

Розсада перців - відео поради від досвідченого дачника

Відео поради як правильно виростити розсаду перцю

Правила та терміни посадки на розсаду

Головне - це своєчасність. Жінкам необхідно рекомендувати розпочинати підготовку до вирощування розсади задовго до весни. Є технології вирощування, згідно з якими сіяти можна вже починаючи з лютого.

У той же час немає необхідності намагатися посіяти занадто рано, адже немає користі від переросли рослин. Такі перчики будуть рости повільніше, ніж ті, що висаджені недоросшіх. Необхідно дуже ретельно підрахувати терміни посадки перцю на розсаду. Основна складність полягає в тому, що немає конкретних термінів, на які можна орієнтуватися, є тільки ряд рекомендацій. Наприклад, вам доведеться враховувати:

  • Спосіб посадки; характеристики регіону; особливості ділянки для вирощування та багато іншого.

Якщо ви вибрали ранні сорти, то вони дозрівають з моменту висадки на на 100-110 день. Для того щоб насолоджуватися плодами в кінці липня, то садити насіння потрібно в березні - квітні.

При розрахунку враховують, що розсада перцю висаджується на постійне місце, коли рослина досягла віку 65 - 70 днів. Кожній рослині знадобиться 3 -5 днів, щоб адаптуватися до нових умов. Якщо ви хочете зменшити цю кількість днів, тоді вам доведеться використовувати для розсади великі ємності.

Це дасть можливість захистити кореневу систему від травмування під час пересадки. Ті, хто хоче провести висадку в захищений грунт повинен провести посів на 20 -25 днів раніше, ніж для відкритої поверхні. Для того щоб зробити ранній посів, тобто посадити перець в лютому, то такі рослини потрібно вирощувати виключно в опалювальній теплиці.

Адже це теплолюбна культура і вона дуже вимоглива до наявності світла, температури грунту і навколишнього середовища. Якщо розсада вирощується на холодному підвіконні, то стежте за різницею температури повітря і грунту, де росте перчик. У тому випадку, коли температура не досить висока може виникати переохолодження кореня.

Тоді рослина не поглинає воду, а грунт замокает, в результаті чого виникає гниль, грибкові захворювання. Як наслідок в таких умовах вона просто гине. Якщо у вас в приміщенні температура повітря досягає вище 20 градусів, потрібно забезпечити додаткове світло. Так зване «досвечивание» можна проводити за допомогою люмінесцентних ламп.

Догляд за розсадою

Щоб зорієнтуватися в часі визначте час, коли плануєте провести посадку перцю у відкритий грунт. Для цього можна порадитися з аграріями вашого регіону, врахувати свій попередній досвід. Від отриманої дати необхідно відняти час, необхідний для росту.

Якщо ви не впевнені в правильності підрахунків, то можете вирахувати оптимальний час зростання за допомогою посадки перцю на розсаду в кілька етапів. Різниця між кожним повинна становити 7 - 10 днів. І не забувайте враховувати характеристики різних сортів.

Про їх особливості можна дізнатися з інформації на упаковці або в Глобальній мережі. Схожість насіння - 12 днів. Посадку перцю на розсаду може призвести кожен, адже це не так вже й важко. Але потрібно правильно доглядати.

Якщо ви використовували плівку, то при появі перших сходів її необхідно зняти. А ємність перемістити в тепле і світле місце. Інакше рослини переростуть, будуть слабкими і не зможуть протистояти захворюванням. Розсада вимагає регулярного поливу.

Інтервали повинні бути не більше двох днів. Найкраще підходять вечірні або ранкові години. Поки рослина ще слабке його краще поливати теплою водою.

Грунт постійно повинна бути вологою, не допускайте пересихання. Як тільки перець зміцніє, температура навколишнього середовища повинна складати до 22-27 градусів. Так можна досягти кращого росту.

Коли утворюються 3-4 основних листочка, то рослині досить 22-25 градусів вдень, а вночі 16 - 18. Не забувайте про розпушуванні грунту, це робиться до поливу і на глибину 5 -7 см. Посадка і догляд за перцем - не такі вже складні процедури, зате урожай буде вас радувати ще дуже довго.

Висадка в грунт

Якщо ви переживаєте, як посадити перець в грунт, то тут немає нічого складного. Необхідно дочекатися, коли він прогріється до температури +15 + 16 ° С.

  Сприятливі дні для посадки перцю безпосередньо в грунт - це кінець весни або початок літа. Перед посадкою необхідно полити грунт і зробити в ньому невеликі лунки. Відстань між сусідніми рослинами 0,25 м, а між рядами в два рази більше.

Можна додати калійне добриво. Його кладуть безпосередньо в лунку. Потім заповнюєте її повністю водою. Після вбирання води можна посадити розсаду, її висаджують на ту глибину, на якій вона росла в коробці. Якщо висаджують розсаду в торф'яному горщику, то рівень повинен бути на 3 см нижче рівня землі.

При цьому грунт навколо перцю ущільнюють і поливають. Так само потрібно підв'язати рослини. Найкращий варіант, коли розсаду висаджують в теплицю.

Якщо немає такої можливості і є необхідність посадити перець безпосередньо у відкритий грунт, то така посадка вимагає додаткового утеплення. Як утеплювач часто виступає компост - це неперепревшего листя, сухе сіно. Є багато технологій, але всі вони зводяться до того, що завдяки такому компосту створюються теплі грядки, які забезпечують хорошу врожайність і захищеність плодів.

Не рекомендується використовувати гній. Від перемерзання врятує плівка. Сьогодні є безліч пристосувань для її закріплення. Є спеціальні дуги з дроту висотою до 1 м.

Агротехніка

Незалежно від сорту обраного вами перцю агротехніка практично нічим не відрізняється. Спочатку підготуйте розсаду. Для цього можна придбати вже готові рослини або посадити насіння.

Якщо ви вирішили самостійно виростити розсаду, тоді вам необхідно замочити і прогріти відібрані насіння. Відмінний спосіб відсіяти погані насіння - це замочити їх у розчині кухонної солі. Ті, які спливають - відразу викидають, а що залишилися використовувати.

Після цього проводиться посадка насіння перцю на розсаду. Для цього використовують саморобні або придбані горщики. У кожен кладуть не більш двох насіння.

Після виростання розсади її можна висаджувати. Перед тим, як посадити перець в землю привчите рослини до сонця. Інакше, незагартовані рослини можуть втратити зелену частину.

Не забувайте, що після того, як виробиться посадка перцю в теплицю або відкритий грунт за ним потрібно продовжувати доглядати. Так, агротехніка передбачає його обрізку. Потрібно видаляти верхні, найдовші пагони кущів.

Це робиться для того, щоб не затінювалися інші листя. Можна не чекати повного дозрівання плоду і зривати їх трохи недоспевшімі. Овочі, вирощені власними руками, - подвійно смачніше.

Відео «Посадка розсади солодкого перцю»

Відео-демонстрація посадки насіння солодкого перцю на розсаду, за цікавою технологією з використанням спеціальних таблеток для розсади.

Пропонуємо Вам ознайомитися

2. Треба посіяти насіння на розсаду і грамотно її взрастіть3. Висадити в постійний грунт, підв'язати і чекати урожай.

Яке насіння перцю вибрати?

Коли я тільки починала займатися теплицею, я купувала насіння за порадами, кому який сорт більше сподобався, у кого як зійшов, як визрів... слухала всіх і нічого не виходило. Чому?

Та тому що у одних грунт чорнозем, у мене суглинки, одні удобрюють всім, чим не поподя, а я за натуральні підгодівлі, що не шкідливі для організму, у третіх дача на півдні Підмосков'я, а у мене на північному заході. Вобщем, нюансів багато. В черговий раз отримавши граблями по лобі, я вирішила нікого не слухати і стала купувати сорти сама, які сподобаються за описом і зображенні, і дуже швидко виділилися лідери: я вибрала методом проб і помилок для себе три сорти і саджу кожного по чуть-чуть.

Які сорти перцю вибрати?

Я нетерпляча - мені хочеться, щоб скоріше зросла і можна було їсти, тому перший сорт перцю, який я саджу - це Солодкий перець ЗДОРОВ'Я . Один з найбільш ранньостиглих сортів для вирощування в плівкових теплицях і відкритому грунті.

А значить якщо посадити в нормальну велику теплицю, то йому там буде дуже добре, якщо вже він у відкритому грунті росте. А значить висадити можна і раніше, вже в квітні, а значить перчики будуть вже до липня!!! Здорово?

На зворотному боці упаковки з насінням ви прочитаєте, що сорт стійкий до вершинної гнилизни плодів і здатний формувати плоди при несприятливих погодних умовах. Все як я люблю! Другий сорт, який я виділила серед інших - це Перець СЛАСТЕНА .

Сорт ранньостиглий, рослина кустовидное, среднерослое, значить не буде заростей і стебла товсті, значить буде легко підв'язувати і плоди не будуть ламати рослина. Ці перці більше, ніж сорт здоров'я, масою плід досягає 100г.

У технічній зрілості плоди жовті, а в біологічній - червоні. Але повторюся, я нетерпляча - у нас ці перці з'їдаються в технічній зрілості =) До речі смачні!

Сорт Сластьона ми сеім в березні, висаджуємо в квітні-травні, в залежності від погоди, і збираємо вже в технічній зрілості вже в кінці червня. Ну і третій Сорт - БУРШТИН . Треба ж щось залишити на осінь =) Це жовті перці, великі, 110-120 г визрівають в серпні, збираємо аж до вересня.

Кущі вище близько метра, їх я підв'язують. Другий етап це розсада. Загальний процес, я думаю, всі уявляють, тому зупинимося на нюансах.

Нові ідеї при вирощуванні розсади перцю.

1. Перець дуже погано реагує на пошкодження коренів, як наслідок Болісно переносить пересадку .2. При будь-пересадці, якщо така сталася, а висаджувати перці нам все одно доведеться, Можна садити перець глибше, ніж він ріс до цього .

Це загрожує захворюваннями стебла, тому Перець відразу садять глибоко .3. Перець досить Довго сходить , близько двох тижнів, тому що у нього важко промокає оболонка насіння. З огляду на нюанси перцю, ми вдамося до особливого виду розсади.

Зізнаюся, що підгляділа я його у Кизими Галини Олександрівни, і спосіб цей мені дуже сподобався. Називається Розсада в "пелюшки" з плівки .

Я його Детально і з фотографіями описуючи в статті як вирощувати розсаду, а також в топіках про розсаду помідорів і як вирощувати огірки. Коротко нагадаю, що ми робимо циліндрики з плівки, закріплюємо гумкою, а при висадці гумку знімаємо, розгортаємо саджанець і висаджуємо без будь-яких ушкоджень для коренів. Зверніть увагу на картинку: на ній вже доросла розсада, коли грунт підсипав і дна немає.

Підживлення сеянца перцю.

Не забудьте, зануривши насіння в грунт на глибину 1 фаланги пальця, накапати туди піпеточкой або шприцом будь-який розчин, стимулюючий проростання. Можна використовувати "Нарцис" (1/2 чайної ложки на 1 л води) або "циркон" (4 краплі на 1/2 склянки води), можна Новосе або енергії.

Але виберіть щось одне. Розсаду в пакет і до батареї. Отже, коли ми згорнули всі циліндрики, поставили їх вертикально на який-небудь піддон, ми беремо великий прозорий поліетиленовий пакет, ставимо туди піддон і робимо всередину кілька видихів (додаємо вуглекислий газ).

І зав'язуємо пакет з розсадою всередині. Ставимо до батареї. Дружний всход нам забезпечений. Коли з'явиться перша петелька всхода, перенесемо піддон від батареї в прохолодне місце днів на 10.

А потім повернемо знову в тепле (градусів 25 оптимально) Підсвічування перцям потрібна після розвороту семядолек і то тільки на 8 годин на добу. Перець - рослина короткого дня.

Нагадаю, що коли з'являться 4-5 листочків, ми розгортаємо наші пелюшки, додаємо знизу ложку грунту і знову загортаємо, але вже не підгинаючи, т. Е. Робимо циліндрик без дна. Як ви зрозуміли, кінчик кореня немає прищипують і це сприяє зростанню кореня вглиб. Напередодні пересадки в постійний грунт Напередодні пересадки в теплицю або постійний відкритий грунт, я обробляю грунт Фітоспорін (в тому випадку, якщо не зробила це з осені), щоб знезаразити від можливих болячок нашу грядку.

Як висаджувати в теплицю розсаду перцю?

Роблю на грядці лунки за схемою 30 на 30 см трохи глибше розміру циліндрика, підсипаю сухе сіно або старе перо з подушки, вношу столову ложку калію без хлору, проливаю 1 літром теплої води в кожну лунку, і додаю півсклянки "киселю" з гідрогелю та прям в нього, розгорнувши пелюшки, висадити перці. Нагадую, що на ту ж глибину, як перець ріс до цього! Це важливо!

Що таке гідрогель?

Гідрогель в сухому вигляді схожий на велику сіль. 1г порошку вбирає 250 мл води, гранули набухають і стають 1-2 см кожна гранула, набуваючи желеподібну консистенцію. Він нешкідливий для грунту і не вносить ніяких змін в її хімічний склад.

Коріння можуть пити воду з цих гранул, тим самим, ми можемо поливати набагато рідше. Я поливаю 1 раз в 2-3 тижні. Але поливаю дуже багато, щоб гранули знову увібрали в себе вологи, набубнявіли і змогли віддавати вологу ще кілька тижнів. Для мене гідрогель - це помічник поливу, я навідуюся на дачу по вихідним, т. К. Працюю, і щоб за тиждень труди мої не пропали даром, потрібно, щоб хтось поїв мої саджанці.

Так, систем автоматичного поливу багато, але це все - поверхневий полив, і він буде сприяти розвитку коренів на поверхні. А нам цього не треба.

Тому, додавши гідрогель під коріння, я впевнена, що поки коріння не наберуть потрібну довжину вглиб, щоб харчуватися глибинної вологою, у них буде додаткове джерело води. Гідрогель доступний, коштує недорого. Тари є різні, і 20г і 100 г і великі, якщо у вас плантації.

Я не нав'язую, вирішувати вам, але мені зручно. Саджанці ростуть, користь велика, шкоди ніякої! Розрахувати, скільки вам буде потрібно сухого порошку просто.

Я вважаю так: 4г порошку вбере 1л води. Додаємо 1 склянку киселю в лунку - це приблизно 200г. Значить 1 літр на 5 лунок. Скільки кущів у вас в теплиці?

У мене по 7 на грядці, разом 21 кущ. Значить 21 лунка. Значить 4 л води мені треба. А це 16 грам сухого порошку.

Купую упаковку 50 грам - вистачає на 2 роки =). І все! Удачі в посадках! І гарного врожаю!

Додати коментар

Як посадити перець на розсаду

Перець - одна з найпопулярніших культур, що вирощуються на розсаду в домашніх умовах. Як посадити перець на розсаду я, наприклад, знаю з власного досвіду, виробленого багаторічними спробами вивести кращий перець у всьому дачному господарстві. Тому як спроби мої увінчалися нарешті таки успіхом, хочу поділитися з усіма своїми маленькими секретами вирощування перчика на розсаду. Якщо ви хочете посадити перець для розсади, як справжній городник-професіонал, то запасіться наступним:

  • Спеціальні маленькі горщики для попереднього посіву насіння. Такі горщики продаються в спеціальних магазинах. Їх цілком можна замінити баночками з-під йогурту або сметани. У таких окремих горщиках перчики між собою не переплетуться корінням, а тому при пересадці на постійне місце у відкритий грунт НЕ буде пошкодження коренів, що є найчастішою причиною уповільнення зростання перців після висадки на грядку. Насіння. До того, як посіяти перець на розсаду, купіть або дістаньте зі своїх комірок найкраще насіння перцю. Пам'ятайте, що вони не повинні бути занадто старими (старими вважаються насіння, що пролежали понад три роки), так як схожість у таких насіння вас не порадує. Якщо ви збираєте насіння на майбутній рік самостійно, то потрібно забезпечити правильні умови для їх зберігання: подалі від джерел тепла і від джерел вологи. Місце, де ви помістіть міні-горщики після того, як посадите перець на розсаду. Якщо ваш балкон виходить на сонячну сторону, то це буде найкращим варіантом. Якщо немає, то доведеться подбати про систему штучного освітлення (наприклад, з використанням настільної лампи). Спеціальний грунт, так як садити перець для розсади в звичайну городню землю - не найкращий варіант. Раджу купити в магазині торф'яної почвогрунт, змішати його з землею в пропорції 1 до 1. Зробити це краще ще восени, щоб всі можливі бур'яни, а вірніше, їх насіння, встигли зійти до часу посіву перцю і загинути, щоб стати додатковою підгодівлею для нашої розсади.

Як посадити перець на розсаду

Так як садити перець на розсаду ми буде в маленьких баночках, переконайтеся, що в них є отвори для стоку зайвої води. Якщо таких немає, то зробіть їх самі. Я, наприклад, беру розпечений цвях і проробляю отвори в баночках з-під йогурту.

Ви можете запропонувати і свій оригінальний спосіб. Заповніть баночки спеціальним грунтом, залишивши зверху місце для набору води при поливі, але не більше 1 сантиметра. Полийте грунт водою.

До того, Як посадити перець на розсаду (а, вірніше, його насіння), замочіть насіння на 4-6 годин в розчині марганцівки або навіть в розчині стимулятора росту. Почати все роботи з посіву краще в кінці лютого, тому що насіння можуть сходити до місяця, хоча окремі перчики можуть проклюнуться вже через 5-6 днів.

Посадіть перець на розсаду, як описано далі: в кожну баночку потрібно покласти по 2-3 насінини, присипати зверху шаром грунту в 1 сантиметр, накрити плівкою і помістити в тепле місце для проростання. Щодня потрібно буде перевіряти грунт на вологість, збризкувати теплою відстояною водою.

Після сходів всіх або більшості насіння баночки потрібно помістити в світле місце, щоб паростки не витягнула. Край плівки можна злегка відкрити, а через днів 4-5 взагалі - прибрати її.

Розсаду потрібно регулярно поливати, не допускаючи ні надмірного висихання, ні затоплення грунту. Один раз в 10 днів розсаду потрібно підгодовувати мінеральними добривами або Оксідат торфу.

Днем розсаду можна виносити на сонце (на балкон, наприклад), якщо температура не нижче +5 градусів. Максимум сонця і тепла - головне правило при вирощуванні розсади. Це був мій рецепт, як виростити перець для розсади.

Бажаю Вам багатого врожаю!

Посадка перцю в теплиці