Догляд за розсадою помідорів :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Розсада » Догляд за розсадою помідорів

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Догляд за розсадою помідорів

Як правильно доглядати за розсадою томатів

Коли садити розсаду помідорів

У кожної рослини своя тривалість вегетаційного періоду, тому різні овочі сіють на розсаду в різний час, але зазвичай це відбувається в лютому-березні, наприклад томати - у другій половині або в кінці лютого, болгарський перець - в першій половині лютого, капусту, огірки - в кінці березня.

Кращі (томати) помідори - Догляд за розсадою

Як зрозуміти, що розсада помідорів якісна і готова до висадки в грунт

Будь-яка якісна розсада обов'язково виглядає здоровою, пружною, має природний зелений колір, достатня кількість повноцінних листя. Розсада практично всіх овочів готова до висадки приблизно через 50 днів після посадки насіння. Вона досягає 25 см у висоту, має 4-6 листків.

Як і коли пікірувати розсаду помідорів

Зазвичай насіння для розсади висівають спочатку у великій кількості в великі ящики, а коли паростки сходять, серед них відбирають найсильніші, великі і розсаджують по горщиках і «персональним» скриньках. В результаті цього паростки отримують додаткову площу для подальшого розвитку і набувають певний досвід в пересадці. Пікіровку роблять з паростками, що мають хоча б 2 маленьких листочка. Розсаду поливають, а через кілька годин викопують, корінці обрізують приблизно на 1/3 і засаджують в «персональний» горщик або великий пластиковий стакан.

Як уникнути переростання розсади томатів

Переросла розсада - це не дуже добре, тому що у дуже великої втечі коренева система стає занадто розвиненою і наявної в горщику землі для харчування їй буде не вистачати. В результаті замість сильної, здорової, кремезної розсади городник отримує витягнуту і кволу.

Переростання розсади може статися з таких причин: ? затримування строків висаджування в грунт через холодну весну ;? при рясному поливі і підгодівлі; v при нестачі світла на підвіконні. Запобігти ситуацію можливо декількома способами :? при пікіровки навмисно підрізати частину кореневої системи для профілактики переросту ;? використовувати регулятори росту ;? засаджувати насіння трохи пізніше, ніж зазвичай. Якщо розсада у вас вже переросла, то слід :? припинити поливати і поставити горщики в більш прохолодне місце ;? при пересадці в грунт довгу нижню частину стебла укласти під землею, що вкоротить рослина, а від стебла підуть нові корінці ;? від втечі відрізати кілька великих гілок, укоренити їх і потім садити.

Як правильно досвечивать розсаду томатів

Рослини отримують достатню кількість світла лише у відкритому грунті, перебуваючи на нормально освітленій ділянці і під час довгого світлового дня, що природним шляхом можливе лише влітку. Однак розсаду вирощують починаючи з кінця зими.

Щоб допомогти молодій порослі отримати достатню кількість світла для розвитку, слід організувати його надходження штучним шляхом. Досвідчені дачники за своїм бажанням використовують такі способи: ? до укосів вікон прикріплюють дзеркала або листи фольги, і світло, відбиваючись від них, потрапляє на розсаду в більшій кількості.

Однак такої кількості світла розсаді все одно може виявитися недостатньо, тому регулярно слід мити вікна і проводити «прогулянки», відкриваючи в теплий сонячний день вікна ;? найнадійнішим способом досвічування є використання люмінесцентних ламп денного світла, що розташовуються від розсади на відстані близько 15 см. При цьому слід пам'ятати, що розсада згодом підростає, а значить, лампи доведеться піднімати від них на висоту виросту. Тривалість штучного освітлення становить 19-20 год щодня.

Як правильно поливати розсаду томатів

Поливати розсаду краще відстояною або фільтрованої водою. Також можна користуватися талою водою, якщо вас не мучать сумніви щодо її якості, нешкідливості хімічного складу.

Кожен ящик, горщик повинен мати Дренажні отвори для стікання зайвої води. Частота поливу залежить від зовнішніх чинників (сонячна або похмура погода), складу грунту і власних потреб конкретних рослин.

Тому не можна точно сказати, як часто потрібно поливати розсаду - зазвичай кількість поливів коливається від декількох разів на день до одного разу на тиждень. Овочі, які люблять вологе повітря (наприклад, огірки), краще поливати увечері, а віддають перевагу більш сухе повітря (наприклад, болгарський перець, томати) - вранці.

Як використовувати торф'яну таблетку

Торф'яна таблетка - це спресований торф у формі таблетки діаметром близько 8 см і товщиною близько 3 см, що має невелике заглиблення в одному з підстав. Її перевагою є готова форма, структура торфу дозволяє повітрю добре проходити вглиб таблетки до корінцях, а його склад збалансований і не вимагає доставки додаткових поживних речовин. Перед використанням таблетку викладають на піддон підставою з поглибленням вгору, заливають водою кімнатної температури.

Приблизно через 30 хв таблетка збільшується у висоту, стаючи циліндром. У поглиблення самочинного циліндра треба вкласти кілька насіння, зверху прикрити перегноєм. Помістити торф'яної циліндр в тепличні умови, поставивши під скляне або поліетиленове спорудка (наприклад, перевернутий догори дном акваріум або дротяний ковпак, обтягнутий поліетиленом). Коли розсада проросте, дасть корінці, разом з торф'яним циліндром слід висадити її в грунт або теплицю.

Як зберегти розсаду помідорів, якщо планується тривала відсутність

Якщо вам терміново потрібно відлучитися на досить тривалий час, а ви плануєте вирощувати розсаду, то забезпечити регулярне надходження води до насіння або паростків можна класичним «нитковим» крапельним шляхом, розмістивши досить велику ємність з водою на рівні вище ящиків з розсадою і провівши до кожного з вовняної нитки. В даний час у продажу є так званий гідрогель - полімерний матеріал акриламід, що випускається у вигляді порошку або крихітних гранул, які вбирають в себе воду і збільшуються в сотні разів. Гідрогель можна в сухому вигляді додати в грунт і потім полити після посадки. Тоді грунт збільшиться в об'ємі і все може випасти з ящика / горщика. Тому в розсадну грунт краще вносити заздалегідь просочені водою гранули. Завдяки гідрогелю, кількість поливів можна буде скоротити до 6 разів, а структура грунту покращиться. Витрата гідрогелю становить приблизно 30 г на 1 м2.

Схожі статті:

Як доглядати за розсадою помідорів і зберегти її здоровою

Доглядаємо за розсадою помідорів правильно

Незабаром після відкриття Америки, томати завезли в Європу. Спочатку на ці «яблука любові» дивилися косо, їх вирощували як декоративні рослини. Що міститься в цих пасльонових соланін викликав підозру, що вони отруйні.

Тільки після Першої світової війни ці овочі, придатні для вирощування і в теплицях, і у відкритому грунті, отримали визнання. Помідори зі своєю грядки завжди смачніше, тому що в промисловому виробництві їх зривають зеленими. Запорука гарного врожаю - міцна і здорова розсада, тому слід звернути особливу увагу на те, як доглядати за розсадою помідорів.

Підготовка земляного субстрату для розсади

Здоров'я розсади залежить від використовуваного земляного субстрату. Необхідно, щоб він був пухким, багатим перегноєм, добре пропускав воду і не містив шкідливих мікроорганізмів. Простіше скористатися готовими сумішами для розсади.

Звернувши увагу на те, що їх рН повинен бути нейтральним, а зміст торфу мінімальним. Суміші для квітів, дорослих рослин, що складаються тільки з торфу не підходять маленькі помідори, тому що в них занадто багато добрив, здатних спалити рослина, не давши йому підрости. Земляну суміш можна підготувати самим.

Потрібно взяти одну частину звичайної садової землі, додати по полчасті промитого піску і перегною, все перемішати. Загорнути у фольгу і поставити на 3 години в духовку на 2000 для знезараження. Можна покласти і в мікрохвильовку на 15 хвилин при 500 ват.

Пікіровка томатів

Як тільки сіянці томатів підростуть, у них з'являться по два справжніх листочка, їх переносять з лотків і ящиків в окремі горщики - пікірують. Процес цей «малюки» переносять безболісно.

За допомогою палички сіянці акуратно виймають, взявшись за сім'ядольні листочки, намагаючись зберегти земляний кому навколо корінців, і пересаджують в земляний субстрат так, щоб весь стеблинка був під землею, а на поверхні залишилася лише верхівка. Цей прийом дозволить рослині швидше розвинути сильну кореневу систему і не витягуватися.

Після пересадки відразу полийте паростки через ситечко лійки. Після цього рослини повинні рости і розвиватися на світлі, але не під прямими сонячними променями, тому що вони можуть обпекти ніжні пагони. Томати добре ростуть при температурі 18-250 і постійного зволоження.

Полив розсади після пікіровки

Правильний полив - це одна з важливих складових того, як доглядати за розсадою помідорів після пікіровки. Вода - це основа життя рослин.

Вона повинна відповідати температурі навколишнього повітря, тому її заздалегідь набирають в ємності, щоб нагрілася і щоб випарувався згубний для рослин хлор. Поливати під корінь не слід, це допоможе уникнути загнивання основи стебла або «чорної ніжки», намагайтеся також, щоб вода не потрапляла на листя.

Ранній ранок - ідеальний час для поливу. Не встигли? Є кілька варіантів:

 • Дочекатися заходу сонця; полити і відразу прибрати в тінь мінімум на дві години; поставити розсаду на піддон і в нього наливати воду.

Підживлення томатів

Мабуть, найбільш спірне питання в справі догляду за розсадою помідорів - це питання доцільності їх раннього добрива. Як і всьому живому, рослинам теж потрібні живильні речовини для їх повноцінного зростання і розвитку. Коли починати підгодівлю?

Залежить від зовнішнього вигляду рослин. Якщо вони веселі і здорові, то через тиждень після пересадки. Краще добриво - пташиний послід (гуано). Його розводять окропом в пропорції 1:20 (20 частин води!) І наполягають години дві, проціджують і після поливу підгодовують помідори.

І так щотижня до висадки в грунт.

Важливо: будь-які рідкі добрива вносите після поливу рослин інакше можна спалити коріння. Чи не «перегодувати» помидорку, інакше вона почне відрощувати листя, а про цвітіння взагалі «забуде».

Можна використовувати спеціальні добрива на органічній основі (виготовлені з корисних бактерій), від них тільки користь і ніякої шкоди. Не рекомендується проводити підгодівлю розсади гноївкою, так як в ній часто знаходяться яйця гельмінтів, якими заражається не тільки грунт, але і людина. Хімічні добрива застосовують тільки в разі крайньої необхідності. Для лікування рослин. Нижче подано найпоширеніші «симптоми» і методи боротьби з ними.

 • Помідорка витягується, стебло стоншується, нижні листки жовтіють і відпадають - нестача азоту. Підгодуйте «Азофоска» .Томат придбав фіолетового відтінку і зовсім не тому, що сорт такий, - це недолік фосфору. Використовуйте «нітрофоски» .Лістья рослини жовтіють по краях - недолік калію. Розсада зупинилася в рості, листя опадає - нестача заліза або надмірний полив.

Будь-яку «хімію» використовуйте в дозах менше тих, що вказані на упаковці, обов'язково відчиніть в воді. Підгодовуйте їй рослини тільки до зникнення симптомів, далі переходите на органіку.

Загартовування розсади помідорів

Як тільки помідори випустять по четвертому листку, з ними необхідно «гуляти», т. Е. Виставляти на балкон. Почніть з 20 хвилин.

Після того як температура стане плюсова навіть вночі, можна залишати розсаду на балконі цілодобово, закриваючи з вечора спеціальним нетканим матеріалом. Загартування допомагає запобігти витягування розсади, її перерву. Так рослини краще адаптуються до мінливих погодних умов і менше хворіють.

Хвороби, яким може бути піддана розсада

При недостатньому освітленні розсада іноді полегает - розчин хінозолу підніме впали паростки. При рясному поливі і погану вентиляцію виникають бурі плями на ніжці стебла - гниль або «чорна ніжка». Виявивши її, відразу видаліть рослина, що залишилися полийте розчином фунгіциду, обірвемо нижнє листя, скоректуйте графік поливу. Потемніння верхніх макушечную листочків викликано вершинної гниллю. Такий томат підлягає негайному знищенню, а здорові побратими повинні бути обприскані протигрибковими препаратами (для рослин) .Соблюдая нескладні правила догляду за розсадою помідорів, ви виростите сильні, красиві томати і зможете насолодитися їх смачними плодами.

4491

Догляд за розсадою помідорів

Для того щоб виростити гарні помідори, які дадуть високий урожай, недостатньо просто посадити насіння, за ними потрібно доглядати. Причому особливу увагу необхідно приділити саме розсаді, адже тільки з здорової розсади може вирости міцне рослина, яке дасть якісний урожай. Догляд за розсадою помідорів зовсім не складний: досить підтримувати оптимальні умови і вчасно проводити всі необхідні процедури. Найбільш сприятливими умовами для росту розсади є:

 • Підтримка температурного режиму в межах 18-25 ° C вдень і 8-10 ° C вночі. Розсада помідорів не любить сухе повітря, тому необхідно штучно підвищувати вологість. Для цього можна покласти вологий рушник на батарею, а його кінець опустити в ящик з водою. Постійно повертайте ящик з розсадою, щоб сонячне світло падало рівномірно на всі рослини. Рано посіяні томати обов'язково підсвічують протягом усього березня вранці і ввечері.
 • Під час догляду ретельно стежте за поливом розсади помідорів. Починати його потрібно через 2-3 дні після появи більшості сіянців. Наступні поливи проводяться в міру висихання грунту.

  Пам'ятайте: чим старше і розлогі рослина, тим більший обсяг води необхідний для поливу. Якщо рослина виглядає здоровим, а при посадці використовувався високородючих грунт, то досить проведення всього однієї підгодівлі. Однак при появі ознак нестачі харчування: уповільнення зростання, зміни забарвлення листя - розсаду необхідно підгодовувати, як мінімум двічі. Проведення пікіровки розсади є обов'язковою процедурою при догляді за нею.

  Вона сприяє розвитку здорової та потужної кореневої системи. Пікіровка розсади помідорів проводиться з появою 2-3 справжніх листочків. Відразу після пікіровки необхідно знизити температуру повітря і відмовитися від поливів буквально на 4-5 днів.

  Як тільки ви помітите, що розсада прижилася і пішла в ріст, можна поставити її в тепле місце. Коли рослини досягнуть 20-25 см, їх можна акуратно подокучіть. За два тижні до висадки в грунт необхідно посилити вентиляцію, знизити полив і почати загартовування.

  За 2-3 дні до висадки на постійне місце розсаду потрібно обприскати препаратом «Оберіг Комерсант". Він активізує імунітет рослин і допоможе менш болісно перенести зміну умов. Рослини раптом почали пропадати? - буває й таке.

  Як доглядати за розсадою помідорів в цій ситуації? Спробуйте скористатися засобом «Гумат». Добриво мобілізує імунну систему розсади і стимулює ріст коренів.

  Обережно викопайте захворів кущики і поставте їх в воду з додаванням гумата. Буквально через пару днів саджанці відчують себе краще: корінці рушать в зростання, а листя і стебло повернуться в норму. Після цього їх можна знову посадити в землю, а згодом вони обов'язково принесуть гідний урожай.

  Завантаження...

  Догляд за розсадою помідорів після пікіровки

  Подробиці Створено 26 Квітень 2014

  Традиційний спосіб вирощування розсади помідор передбачає посів насіння в загальний ящик з подальшою пікіровкою (розсаджуванням) сіянців за індивідуальними ємностей. Відразу після пікіровки розсаду помідорів необхідно рясно полити і поставити в прохолодне вологе місце подалі від прямих променів сонця. Через пару-трійку днів, коли саджанці укореняться, розсаду слід знову повернути на підвіконня. Подальший догляд за розсадою помідорів полягає в повторній пікіровки (в разі необхідності), дотриманні температурного і світлового режимів, своєчасному і достатньому поливі, підгодівлі і загартуванню. 

  • Повторна пікіровка розсади помідорів

  У міру зростання розсада потребує більшої просторі, тому через 3 - 3,5 тижні після першої пікіровки, в разі необхідності, томати пересаджують з маленьких стаканчиків в більш об'ємні горщики розміром 12х12см або 15х15см. Відразу пікірувати помідори у великі горщики не рекомендується, так як в них важко контролювати полив і можливо застаивание води.

  Через нестачу повітря можлива зупинка розвитку кореневої системи і, як наслідок, витягування розсади. Крім того, вважається, що повторна пікіровка сама по собі перешкоджає витягуванню розсади, оскільки гальмує ріст рослини.

  • Оптимальний температурний режим для вирощування розсади помідор після пікіровки:

  - Денна температура 16 - 18 ° С; - нічна температура 14 - 15 ° С.

  • Освітленість

  Розсада помідор після пікіровки потребує достатньої кількості світла. Особливо велика потреба в світлі у фазі 3-х справжніх листочків, коли починається формування перших суцвіть. Привчати розсаду помідорів до світла потрібно поступово.

  Не можна відразу виставляти томати на відкрите сонце, інакше розсада може отримати опіки і загинути. Щоб помідори не викривлялися в одну сторону, потрібно регулярно розгортати розсаду щодо світла.

  Гарна освітленість - запорука якісної розсади. При нестачі світла і затенении маленьких нижніх листочків великими листками розсада помідорів починає витягуватися. Щоб зупинити подовження стебла, можна поступово обривати по парі нижніх справжніх листків у міру зростання верхніх. 

  Першу пару листочків видаляють через 2 тижні після пікіровки. Ще через 2 тижні цю процедуру, в разі необхідності, повторюють. Нижні листя можна видаляти 3 рази. 

  • Полив томатів після пікіровки

  Вода, яка використовується для поливу, не повинна бути холодною, інакше помідори може вразити чорна ніжка. Розсаду краще поливати відстояною водою. Після першої пікіровки розсаду помідорів слід поливати 1 раз в тиждень, але так, щоб вода повністю змочувала весь грунт в стаканчику.

  Необхідно стежити за тим, щоб грунт в стаканчику з розсадою не пересихала, і при необхідності зволожувати його. Ні в якому разі не можна допускати тривалих перерв в поливах розсади. Після повторної пікіровки полив розсади помідор тимчасово припиняють і відновлюють лише тоді, коли коренева система досить розростеться і займе весь горщик.

  Зазвичай на це потрібно 10 - 12 днів. У разі пересихання грунту його необхідно зволожити. Надалі полив розсади проводять у міру висихання грунту.

  Помірний полив за потребами кожного окремо взятого рослини стримує зростання і витягування розсади.

  • Підживлення розсади помідорів

  При вирощуванні розсади помідорів зазвичай роблять 2 підгодівлі. Поживну суміш можна приготувати самостійно або використовувати готові добрива для підживлення розсади овочевих культур. Склад сумішей може бути різний, наведемо один з варіантів: - першу підгодівлю проводять через 10 днів після пікіровки (5 г сечовини + 35 г суперфосфату + 15 г сульфату калію на 10 л води); - другу підгодівлю роблять через 2 тижні (10 г сечовини + 60 г суперфосфату + 20г сульфату калію на 10 л води) .Якщо розсада помідорів повільно зростає і виглядає хворобливо, додатково проводять третю підгодівлю.

  • Загартовування розсади

  За пару тижнів до висадки розсади в грунт її необхідно почати гартувати. Для цього в кімнаті, де стоїть тара з розсадою, потрібно на день і на ніч відкривати кватирку, знижуючи, таким чином, температуру повітря.

  У теплі дні, коли зовнішня температура становить 12 ° С і вище, розсаду помідор потрібно виносити на 2 - 3 години в день на балкон. Через 2 - 3 дні після такого гарту розсаду можна залишати на свіжому повітрі на цілий день.

  Якщо накрити розсаду помідорів плівкою, її можна залишити на балконі і на ніч. При зниженні температури нижче 8 ° С розсаду краще занести в приміщення. Необхідно стежити, щоб на розсаду не падали прямі сонячні промені.

  Привчати томати до світла потрібно поступово, починаючи з 15 хвилин в день. Коли у помідор з'явиться 8 - 11 добре розвинених листочків і 1 - 2 сформувалися суцвіття, розсаду необхідно буде висадити в грунт. Висота розсада на момент висадки повинна становити 25 - 35 см.

  Якщо розсада вище норми, значить, вона переросла і висаджувати її в грунт потрібно особливим чином. Помідори можна вирощувати як в теплиці, так і у відкритому грунті. Перш ніж висаджувати розсаду в теплицю, в ній необхідно створити відповідні для помідор умови.

  Про підготовку теплиці до висадки розсади томатів можна прочитати тут. Про те, як і коли висаджувати розсаду помідор в закритий грунт, читайте тут.

  Якщо Вам сподобалася стаття, величезне прохання поділитися посиланням в соцмережах і відзначити "Подобається!". Буду рада, якщо ви підпишіться на мою розсилку :)


  Шкідники помідор і боротьба з ними фото

  Полив огірків в теплиці через пластикові пляшки

  Хвороби томатів в картинках і їх лікування

  Підживлення томатів після висадки в теплицю Ганічкіна

  Томат благовіст вирощування

  Пасинкування томатів фото

  Бізнес план по вирощуванню полуниці цілий рік

  Вирощування вікторії у відкритому грунті

  Захист томатів від хвороб і шкідників

  Помідори агату вирощування

  Редис в теплиці