Чебрець вирощування з насіння :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Розсада » Чебрець вирощування з насіння

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Чебрець вирощування з насіння

Чебрець існує трьох різновидів: чебрець повзучий, чебрець звичайний і чебрець Маршалла. У дикому вигляді росте чебрець повзучий і чебрець Маршалла, а чебрець звичайний в дикому вигляді не зустрічається, це культивований вид. Народні назви: чебрець, трава тим'ян, шабёр.

Богородської травою його називають за звичай прикрашати їм ікони Богородиці в день Успіння. Росте «дикий» чебрець в степах, на пісках, кам'янистих схилах, на узліссях і галявинах сосняков. Цей багаторічний запашний чагарник, дуже невибагливий і витривалий.

Хоча, при певному таланті, занапастити можна і його. У країнах колишнього СРСР і Росії, його налічується близько 150 видів. А в світі до 300, і майже всі вони мало вивчені.

  Сортів, зареєстрованих в Державному реєстрі Росії, всього шість. Чебрець використовується в парфумерній промисловості, медицині, кулінарії. Цінується він і як просто декоративний багаторічний чагарник. У народі існує повір'я, що сон на подушці, набитій цієї запашної травою, приносить здоров'я і довголіття.

Вирощування: посадка і догляд.

Виростити чебрець не складе складності навіть для новачка. Посіяти його можна як навесні так і восени, перед заморозками. Закладати насіння потрібно неглибоко - близько 0,5 см.

Розсада.

Навесні можна посіяти і розсадним способом, це навіть цікаво - повозиться трохи з такою ароматною билина, яка незабаром перетворюється в ще більш ароматний кущик. Для висадки у відкритий грунт в травні, насіння сіють на розсаду в середині березня. Грунт слід використовувати легкий, з додаванням піску, без надлишок органіки і азоту.

Підійде покупної грунт «для кактусів» з добавкою 1/3 хорошого чорнозему. Найголовніша вимога чебрецю - світло. Його має бути багато, і для розсади та для посаджених в саду рослин. Інші вимоги звичайні: прополка, полив, розпушування... І не саджайте чебрець в жирну, угноєної і занадто вологий грунт - пам'ятайте, що він мешканець скель, де світло, сухо і немає ніякого гною.

Чебрець не тільки корисний, але ще і красивий.

Останнім часом в нашій країні, чебрець набув широкого поширення в садовому дизайні. Дуже добре виглядають на альпійських гірках його рожево-ліловиё куртинки.

На підвіконні, в горщику...

Іноді чебрець вирощують і на підвіконні. Можна посіяти чебрець навесні насінням, а можна восени, взяти і розділити кущик з саду. Горщик має бути трохи ширше коренів, якщо горщик занадто великий, то коріння рослини не встигають охопити земляний кому і використовувати вологу, і грунт може закиснути.

Від цього чебрець може і загинути. У горщику обов'язково потрібен дренаж, тому що ця рослина не терпить перезволоження. І звичайно забезпечте якомога більше світла - тоді чебрець не витягується і не чахне. Найсвітліше, південне вікно!

І земля для кактусів. Щоб використовувати м'яку соковиту зелень, її потрібно зрізати частіше і не давати цвісти.

Використання.

А як приємно взимку додати в чай ​​свіжу гілочку ароматної зелені. До речі вона доведеться і в стравах з жирного м'яса, поєднується з сирами і сиром, з птицею і дичиною, в супах з бобовими. Використовують чебрець при копченні і в маринадах. Часто використовують при випічці хліба.

Дуже смачною буде піца, якщо в тісто додано чебрець. В якості приправи використовують запашні листочки і молоді пагони. Приправа дуже сильна, і використовувати її краще в помірних кількостях.

Протипоказання.

В першу чергу, з обережністю тим хто страждає захворюваннями серця, печінки, нирок, шлунка і дванадцятипалої кишки. Протипоказаний чебрець при кардіосклерозі, атеросклерозі, миготливої ​​аритмії, передінфарктному стані. Незважаючи на ці протипоказання, чебрець широко використовується в медицині.

Користь.

При простудних захворюваннях дуже корисні ванни з чебрецем. Ефірні масла вбираються через пори шкіри, і цілющі пари проникають в дихальні шляхи. Роблять свій протимікробну дію, знімають спазми.

При кашлі і бронхітах також застосовують настої чебрецю. Екстракт трави входить до складу препарату «Пектуссін» .Компресси і ванни застосовують і для зняття болю при ураженні суглобів, радикулітах і артритах. Дивуєшся, скільки корисного несуть в собі непримітні рослини нашої землі, які до того ж не вимагають до себе підвищеної уваги.

Автор: Tomatinka.

Чебрець вирощування з насіння

З усього численного роду чебрецю або чебрецю (а їх налічується 214 видів!) Найбільшого поширення набув чебрець повзучий або звичайний чебрець. Рясне цвітіння цієї рослини привертає увагу квітникарів, і вони із задоволенням заводять в квітнику чебрець, вирощування з насіння якого досить просте заняття.

Чебрець, вирощування з насіння

Насіння чебрецю настільки дрібні, що самостійно їх зібрати з рослини досить складно, тому найпростіше купити пакет з насінням кмину. Однак слід врахувати, що посів куплених вами насіння кмину краще проводити в найближчі 2-3 роки, оскільки потім схожість сильно знижується.

Вирощування чебрецю з насіння через розсаду має свої особливості. Для посадки використовують легкий пухкий грунт, в який обов'язково додають золу, торф, вермикуліт і пісок. У березні-квітні насіння кмину висівають в грунт, закладаючи їх на глибину менше 1 см.

Поливати грунт в розсаднику випливає з пульверизатора, щоб не замити насіння чебрецю глибше. Ємність з посадками накривають склом або плівкою. Температура повітря в приміщенні витримується на рівні 20 ° С, тоді паростки чебрецю з'являться на 8-20 добу після висіву.

З появою перших сходів, розсадник провітрюють і обприскують грунт з пульверизатора у міру підсихання верхнього шару. Приблизно ті ж дії необхідні і при вирощува

Незалежно, якого сорту висіяв чебрець, вирощування з насіння вимагає терпіння, оскільки розсада розвивається вкрай повільно. Підрослу розсаду чебрецю на постійно місце в саду або квітнику висаджують на початку червня. Між рослинами витримують відстань в 20 см, а міжряддя становлять 40 см.

Чебрець - вирощування з насіння у відкритому грунті

Не завжди у квітникаря знаходиться місце і час для вирощування чебрецю з насіння будинку, через розсаду. В цьому випадку посів насіння чебрецю проводять безпосередньо у відкритий грунт. Робити це потрібно ранньою весною, як тільки прогріється грунт під сонячними променями.

На квадратний метр висівають близько 0,7 грама насіння кмину, закладаючи їх у грунт на глибину до 0,5 см. При таких умовах сходи чебрецю з'являються на 20-25 добу. Коли розсада підросте, посадки проріджують, залишаючи між паростками відстань близько 15 см.

Також у відкритому грунті можна виростити розсаду петунії. При вирощуванні чебрецю з насіння цвітіння рослин настає тільки на другий рік. При насіннєвому способі вирощування чебрецю необхідно своєчасно поливати саджанці, прополювати від бур'яну і періодично підгодовувати комплексним добривом.

Ознайомтеся зі схожими статтями розділу: Квіти

Чебрець - букетик для Богородиці. Посадка і догляд

Чебрець, Посадка , Догляд , Розмноження , збір, Види , Сорти , приправи, Лікарські рослини , квіти і клумби, Рослини , Альпійські гірки , город і грядки 18 листопада 2013, 1:05

Чебрець, він же чебрець, або «трава тим'ян». Так звуть його не випадково, в день святої Трійці їм прикрашають будинки, а в свято Успіння Богородиці його можна побачити як вінець до ікони Богородиці. Чебрець - джерело корисних речовин.

Ця трава широко використовувалася на Русі в усі часи. Я сама нерідко застосовую його як «допомога» дитині при сильному кашлі. На мене ж чай з чебрецем діє як засіб проти втоми, що дає заспокоєння.

 У запаху чебрецю є щось неповторне і особливе. Зізнаюся, користуюся чебрецем, зібраним в горах Карачаєво-Черкесії вже не перший рік, а у себе посадила тільки в цьому році. Ця рослина належить до сімейства ясноткових.

Рід чебрецю (Thymus) складний, в нього входять рослини і полукустарнички низького зросту з яскраво вираженими ароматичними властивостями. Чебрець - багатющий «запасник» лікувального ефірного масла. Стебла чебрецю одерев'янілі, лежачі або прямостоячі.

 Висота їх близько 35 см. Квітки на кінцях суцвіть збираються в головки або невеликі кісточки. Забарвлення їх досить різноманітна: від білого до рожевого, лілового, навіть жовтого кольору. Мене приваблюють його дрібні квіточки як доповнення інших рослин або їх оттенение.

Але не тільки квіти мають декоративністю. Чебрець відрізняється незвичайними листочками, вони можуть бути довгастої або округлої форми, різні за своїм розміром, з рівними або зубчастими краями. Це відмінне повзуча рослина для альпійських гірок та рокаріїв.

На території нашої країни росте близько 170 різних видів чебрецю. Ми звикли називати чебрецем чебрець звичайний або стелеться, але це далеко не всі види чебрецю, що ростуть у нас і улюблені садівниками.

Варто посадити у себе кілька різних видів цієї рослини, і спекотним ввечері його запах буде піднімати настрій. Не варто плутати чебрець і чабер, докладніше про це в однойменній статті. Чебрець - досить невибаглива рослина, головне - врахувати основні принципи його вирощування, і з ним ніколи не буде проблем. 

Посадка чебрецю

Виберіть для чебрецю світле тепле місце, в тіні чебрець почувається гірше. Чебрець прекрасно доповнить альпійські гірки, доріжки, та й околиці декоративного ставка придбають з ним інший вид.

Перевагу слід віддати легким грунтам з нормальною або підвищеною кислотністю (слабокислі). Восени добре перекопайте грунт, прибравши з неї коріння бур'янів і сторонніх рослин. Внесіть компост або перепрілий гній, а також фосфорно-калійні добрива.

Я вносила подвійний суперфосфат. Навесні, в середині квітня, скопайте грунт, розбийте грудки, внесіть близько 20 г сечовини. На наступний день по поверхні грунту посійте насіння, присипавши їх зверху річковим піском шаром близько 1 см.

Укрийте плівкою. Рекомендую посіяти рядами, взявши між ними близько 40 см. Я сіяла дуже часто, непотрібні прорвала, найсильніші з прорвані сходів посадила в інше місце. Спочатку трохи чахли, але потім прижилися. Між рослинами в ряду повинна залишатися близько 30 см.

Оптимальна температура для дружних сходів близько 20 ° С. При цьому від посіву до сходів пройде близько 15 днів. Чебрець розвивається повільно, тому для нього прийнятний і Розсадний метод . Розсаду слід висаджувати в середині березня.

 У підготовлені ємності, так само як і у відкритий грунт, насіння не закладаються, а розподіляються по поверхні, змішані з річковим піском або присипані прожареним річковим пеком зверху. Вік хорошої розсади для висадки в грунт повинен складати близько 70 днів.

Схема висадки рослин у відкритий грунт така ж, як при безрассадном методі. Попередниками чебрецю можуть бути овочі, але все ж варто виділити для нього окреме місце. Йому на цьому місці рости близько 5 років.

Догляд за чебрецем

Обов'язково прополювати і акуратно рихлите ваше рослина. Поливайте його, але не перелийте. Щоб не було сухості грунту, але і виключалося її закисання.

Чебрець зимостійкий, але все ж я вкриваю свій опалим березовими листям. Можна вкривати і мульчувати торфом, але сама я не пробувала. Першу підгодівлю я вношу ще рано навесні у вигляді сечовини.

 Коду ви зрізуєте зелень, можна підтримати ваше рослина азофоска. З другого року життя навесні можна підгодувати чебрець рідким коров'яком і мінеральними добривами. Необхідно знати: чебрець не любить свіжий гній.

Якщо підрізати чебрець до задерев'янілих частин, кущики будуть компактніше і щільніше. 

Розмноження чебрецю

Чебрець розмножується насінням і вегетативно (живцювання і ділення куща). При розподілі необхідно викопати кущ і акуратно, не травмуючи коріння, розділити його на частини.

  Можна укоренити живці, для цього стеляться однорічні пагони нарізати на частини близько 5 см, укоренити їх навесні під банкою або в тепличних умовах. Не допускайте закисания і надмірного зволоження, щоб рослина не загнило. Через пару тижнів держак вкорениться.

Гідність розмноження насінням в тому, що з його допомогою можна отримати велику кількість рослин.

Збір чебрецю

За традицією чебрець збирають на Трійцю. Вважалося, що саме в цей день чебрець має максимальний цілющий ефект. Сировина збирається в період цвітіння. Гострим ножем зрізаються облиствені гілочки.

Забороняється пошкоджувати рослину, обламуючи і обриваючи його. Ви можете з легкістю висмикнути його, а ось збільшити назад зажадає зусиль. Сушиться так само, як і більшість трав.

Розкладається на тканини або мішковині, без прямих сонячних променів, або в пучках під стелею горища.

Види чебрецю і сорти чебрецю

Цікавих видів, які прикрасять будь-який сад, зараз досить багато, але я зупинюся на трьох, які вже ростуть у мене або планують потрапити в мій сад на майбутній рік. Чебрець звичайний Чебрець звичайний всього близько 15 см заввишки.

З незапам'ятних часів широко використовується в медицині. Листя дрібні, з опушенням внизу. Квітки білі або світло лілові. Цей вид включає низькорослі підвиди.

На основі цього виду виведений гібрид  Чебрець лимонний (T. citriodorus)  - пряний аромат з тонким лимонним запахом. Дрібні молоді яйцеподібні листочки майже жовтого кольору. Дорослі світло-зелені. В зиму вимагає укриття.

Щоб зберегти форму і густоту рослини, його потрібно підстригати. Великий інтерес викликають карликові сорти типу «Елфін» , висота його близько 5 см. На вигляд являє собою щільну «подушку» близько 15 см в діаметрі.

Такими ж привабливими сорти з яскравими фарбами ( Альба  - білий, Splendens  - кармін-червоний, Cossineus - червоний).  Чебрець повзучий Це багаторічна рослина, любить нейтральну або слаболужну грунт, помірно родючу.

Квітки зібрані в головчасте суцвіття білих, рожевих, малинових кольорів. Забарвлення квіток залежить від сорту. Висота куща до 15 см, листя ланцетоподібні, в довжину до 1 см. Є форми з строкатими листочками. Стебла повзучі, пагони внизу з опушенням.

Цвіте близько місяця в липні-серпні. На сьогоднішній день районировано досить сортів чебрецю. У Госсреестр РФ входить 6 основних сортів.

  • Чебрець Богородский Cемко - зростає на одному місці близько 4 років. Стебла сорти повзучі і тонкі, що вкорінюються місцями. Забарвлення лілово-рожева або рожева. Листя сірувато-зелені, з яскраво вираженим ароматом і гіркуватим пекучим смаком.
  • Райдужний  - сорт, рекомендований Госсреестром РФ для присадибних ділянок, молоді пагони і листочки вживаються в їжу. Зростає на одному місці близько 5 років. Період вегетації близько 30 днів. Висота рослини близько 25 см, пагони підняті. Забарвлення квітів рожево-фіолетова, самі квіточки знаходяться в пазухах листків групами. Листочки сіро-зелені з восковим нальотом. 

Чебрець: вирощування з насіння

Чебрець більшість людей знають як травичку, яку застосовують в парфумерії або кулінарії, досить довго його вирощували тільки з метою подальшої переробки. Але сьогодні, з розвитком ландшафтного дизайну, ця рослина стали застосовувати для благоустрою клумб і інших садових об'єктів. Чебрець має ще й інше відоме ім'я - чебрець, все це назви одного й того ж квітки.

У Стародавній Греції чебрець використовували як пахощі, його запалювали в храмах. З грецького чебрець так і перекладається - «пахощі», так само його називали трава тим'ян. Чебрець, він же чебрець, відноситься до сімейства губоцвітих або ясноткових, роду ефіроолійних рослин, всього налічується більше двохсот видів квітки.

У наші дні з'являються нові гібриди, які радують своїм зовнішнім виглядом - новим відтінком квіток, розміром, строкатим листям. Найчастіше вирощують чебрець повзучий і лимонний, у останнього на листках присутній світла облямівкою. Чебрець є багаторічним стелеться напівчагарників.

Як виростити базилік в домашніх умовах. Свіжа зелень на підвіконні.

Нижня частина стебла, яка стелиться, - дерев'яниста, вона легко вкорінюється, оскільки постійно стикається з землею, від неї вгору відходять трав'янисті квітконосні гілочки. На них розташовуються дрібні овальні листя, на кінцях в суцвіття зібрані невеликі бузкові або рожеві квітки. Від квіток чебрецю виходить сильний аромат.

Вирощування чебрецю з насіння

Чебрець можна розмножувати насінням і діленням куща. На ділянці, а то й потрібно виростити чебрець у великих обсягах, простіше розмножити рослина діленням куща. Чебрець дуже легко вкорінюється, досить просто розділити кущик і розсадити його.

Чебрець також можна вирощувати насінням, це дозволяє одночасно отримати безліч однакових за розміром рослин, виростити чебрець для зняття врожаю. Насіння кмину дуже дрібні, тому перед посадкою їх рекомендують перемішати з піском, щоб посів вийшов більш розрідженим і сходи не росли занадто щільно. Насіння чебрецю зберігає схожість 2-3 роки, для посадки краще всього використовувати матеріал цього або минулого року.

Також на якість насіння впливають умови зберігання, утримувати їх треба в темному, сухому, прохолодному місці. Насінням чебрець вирощують двома способами : на розсаду і у відкритий грунт. Для розсади використовують дерев'яні або пластикові ящики, контейнери, які готують за всіма правилами, тобто роблять зливні отвори на дні, укладають дренажний шар з щебеню або керамзиту.

Для чебрецю потрібно пухкий грунт, легкий і повітропроникний. Добре підходить дернова земля змішана з поживним грунтом та піском. Також можна взяти будь-який інший пухкий грунт, додати туди торф, пісок, розпушувачі (перліт, вермикуліт) і трохи компосту.

Висівати насіння кмину на розсаду починають на початку березня, щоб до кінця весни рослини були готові до пересадки. Термін проростання насіння варіюється, на це впливають багато чинників, зазвичай сходи з'являються на 8-20 день після посіву. Перед посівом грунт зволожують, дають йому вистоятися кілька годин, викладають насіння і зверху присипають тонким шаром землі, близько сантиметра або трохи менше.

Зверху можна ще трохи зволожити з дрібного пульверизатора. Контейнери або ящики рекомендує закрити зверху склом, це створить тепличні умови і прискорить проростання насіння, а потім і розвиток сіянців.

Мінімум раз на день скло треба піднімати на 10-20 хвилин щоб провітрити і видалити накопичився конденсат. Треба відзначити, що молодий чебрець розвивається дуже повільно, тому наберіться терпіння і не чекайте від сіянців швидкого зростання. Через 2,5-3 місяці розсада чебрецю буде готова до пересадки у відкритий грунт.

Обов'язково перед цим треба підготувати грунт і розкреслити грядки. Кущики чебрецю садять з інтервалом в 20 сантиметрів, а між рядами залишають 35-40 см. Чебрець можна ростити відразу ж у відкритому грунті.

Насіння також висівають у землю ранньою весною , зверху присипають тонким шаром землі. Сходи з'являються не раніше, ніж через два тижні, частіше через три. Їх проріджують, намагаючись зберегти рекомендований інтервал між кущами.

Чебрець, посіяний у відкритий грунт, починає цвісти тільки на другий рік, саме тому для багатьох садівників розсада залишається кращою.

Підготовка ділянки для посадки

Чебрець - рослина степове, яке звикло до палючому сонцю і сухих схилах, для його вирощування треба виділити сонячне місце, бажано захищене від вітрів. У тіні чебрець росте погано, повільно, витягується, оголюючи стебла.

Грунт, як уже згадували, потрібен пухкий, з нейтральною або слаболужною реакцією, кислі середовища не переносить. Перед посадкою чебрецю землю дуже добре і глибоко перекопують, розбивають всі грудки, роблять субстрат однорідним. Вносять добавки - пісок, перегній, перепрілий гній, дернову землю, а також видаляють всі бур'яни, корінці.

Грунт ретельно перемішують, розпушують і боронують, навесні проводять боронування в двох напрямках. Бажано готувати ділянку під посадку чебрецю ще з осені, тоді можна додати більше органічних складових, які до весни встигнуть перепреть.

Догляд за чебрецем

Доглядати за чебрецем досить просто, це не дуже примхлива рослина. Обов'язково треба підтримувати чистоту грунту, рихлити її, видаляти бур'яни. Рясний полив потрібен для розсади (якщо волога встигає витратитися) і в період бутонізації, в інший час чебрець поливають помірно, у міру підсихання землі. Першу підгодівлю проводять навесні, коли чебрець ще росте як розсади, другий раз удобрюють перед цвітінням.

Починають з органіки, щоб прискорити зростання культури, в подальшому застосовують мінеральні добрива - сірчанокислий амоній, суперфосфат, аміачну селітру, калійну сіль. Якщо чебрець занадто сильно розростається, то його обрізають, формувати кущики можна за своїм бажанням. Збирати чебрець починають коли він зацвітає, зазвичай це доводиться на середину червня.

Квітучі кущі зрізають майже по корінь залишаючи 5-7 см. Наступний урожай збирають через місяць-півтора. Хорошу врожайність чебрець показує перші 3-4 роки життя, після його слід омолоджувати або висівати заново. На зиму кущі чебрецю підгортають і вкривають соломою, ялиновим гіллям. Якщо зима тепла, то він прекрасно перезимує без укриття.

VN: F Рейтинг: 0.0 / 5 (0 votes cast) Фото: pixabay. com