Посадка розсади огірків у відкритий грунт відео :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Розсада » Посадка розсади огірків у відкритий грунт відео

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Посадка розсади огірків у відкритий грунт відео

Вирощування огірків у відкритому грунті

Автор: melnikoff Дата: 2013-04-01Здравствуйте шановні любителі дачі. Вирощування огірків у відкритому грунті дає можливість отримати екологічно чисті овочі. При цьому занятті можна повністю забезпечити огірками свою сім'ю і ще залишиться для продажу.

На дачі огірки вирощують як на звичайних грядках, так і в парниках і теплицях, де більш ретельно контролюють сам процес вирощування овочів. Огірки також як томати і картопля відносяться до найпоширенішою і популярній культурі на наших дачних ділянках. Розглянемо всі моменти вирощування огірків на дачі на відкритому ґрунті. Ви дізнаєтеся всі деталі і нюанси при вирощуванні огірків для отримання хорошого і якісного врожаю.

Посадка огірків у відкритому грунті

При вирощуванні огірків на дачі у відкритому грунті обов'язково вибирають сонячне і добре захищене від вітру місце. Холодні місця рослини не люблять, можуть загинути. Їх висаджують на важкої родючому ґрунті.

Огірки добре розвиваються в заплавах, де підземні води знаходяться глибоко. Найпоширенішим і найбільш підходящим добривом є гній. Для вирощування огірків на дачі грядку готують ще восени. Територію прибирають і перекопують.

Навесні знову землю перекопують для прогрівання, розрівнюють граблями і роблять гребені. Огірки висаджують в травні в другій половині, коли вже немає заморозків. У народі кажуть, що найкраще сіяти огірки на свято Юрія (06 травня). Існує багато різних сортів цього овоча.

Який з них найкращий - вибирати Вам. Це залежить від кліматичної зони, смакових якостей і т. Д. Спробуйте кілька різних сортів, використовуйте насіння самозапиляемих гібридів. Насіння висівають в підготовлений грунт на глибину до 2-ух см. На відстані 70см (між рядами)

Догляд за огірками

При вирощуванні огірків на дачі обов'язково потрібно приділяти увагу за їх доглядом. До основних робіт відносяться:

 • Обов'язковий полив. Ці рослини потрібно часто поливати теплою (нагрітою на сонці) водою. Це роблять особливо в літні спекотні дні. Поливають через 3 дня таким чином, щоб грунт просочився на 25см. Періодично після поливу розпушують ґрунт, це роблять до появи квіток.
 • Підгортання. Рослини підгортають, коли виросте третій листочок.
 • Розпушування і прополювання. При прополюванні огірків слід і розпушування грунту. Потрібно стежити, щоб бур'яни не глушили культури і вчасно їх прибирати.
 • Проріджування. Це є теж важливим моментом. Відстань між рослинами залишають 10см, а між рядами 70см. Починають проріджувати при появі третього листка.
 • Добриво. Підживлюють рослини поперемінно органічними та мінеральними добривами. Огірки не люблять хлорвмісних калійних солей. Але добре приймають курячий послід і гній. Цю органіку обов'язково розбавляють водою в бочці і поливають грунт.

 «А без вирощування огірків ніяк не обійтися, тому що крім усього корисного в цьому овочі солоний огірочок ще й найкраща класична закуска».

Збір врожаю

Огірки зривають у міру їх дозрівання. При цьому потрібно бути дуже обережним, щоб не наступати на плетуться стебла і не рухати ними. Швидше за всіх збирають огірки сортів, призначених для засолювання і маринування.

Потрібно вчасно збирати салатні огірки, щоб не переросли. Про вирощування огірків. Посадка насіння і розсади огірків в грунт відео. До зустрічі на нашому дачній блозі, початківцям садівникам раджу подивитися відео з вирощування огірків у відкритому грунті, адже щоб отримати великий, хороший і якісний урожай, потрібно дотримуватися всіх технологій з вирощування огірків у себе на дачі.

Хочете отримувати свіжі статті по дачної темі до себе в поштову скриньку? Сайт оновлюється щодня.

Огірки є улюбленим овочем на будь-якому столі. Але цей плід буде ще смачніше, якщо його виростити своїми руками. Висаджування огірків відбувається розсадою, яку готують в весняний період в домашніх умовах.

Перш ніж братися за вирощування огірків, необхідно докладніше дізнатися про весь процес роботи більш детально, озброївшись порадами. Схема посадки огірків на грядці з крапельним поливом.

Коли і навіщо садять розсаду

Процес підсипання землі до витягнувся розсаді. Щороку садівників мучить питання про правильність вибору часу для висадки підготовленої розсади. Адже з одного боку хочеться швидше все посадити, щоб раніше насолоджуватися урожаєм, а з іншого боку - якщо занадто рано висадити розсаду огірків, є ризик того, що вона померзне в непередбачені заморозки і врожаю не буде. На допомогу садівникам приходять різні календарі зі строками висаджування і рекомендації, надруковані прямо на пакетиках з насінням того чи іншого сорту огірків або будь-якого іншого овоча.

Але завжди варто покладатися на свій досвід попередніх років, орієнтуючись на природні кліматичні зміни. Висаджування розсади огірків відбувається по весні. Щоб виростити огірки і насолоджуватися ними протягом якомога довшого часу, необхідно берегти їх ще на етапі зародження.

Тобто з розсадою можна поспішати ні в якому разі. Адже коренева система огірків дуже слабка і жодна процедура не допоможе зробити її сильнішою. Допомогти можуть тільки опори і підв'язки. Важливо пам'ятати, що огірки вирощують з насіння, які, до речі, проростають дуже швидко, тому поспішати з їх висаджуванням не варто, так як тривале оберігання в домашніх умовах зробить розсаду огірків значно слабшими.

Як садять розсаду

Температурний режим вирощування огірків. Посадити розсаду і виростити її не так вже й складно. Звичайно, багато сіють насіння відразу в землю, і у багатьох виходить збирати непогані врожаї.

Але все ж висадка вже готової розсади набагато надійніше. Розсада вирощується в невеликих ємностях з грунтом, куди насіння закладаються по 2-3 шт. Так можна збільшити ймовірність появи паростка.

Як тільки розсада з'явиться, все зайве потрібно прибрати, щоб нічого не заважало росту. Садівники вважають за краще проводити посадку огірків в грунт, починаючи з індивідуальних маленьких стаканчиків з подальшим пересаджуванні підросла розсади в більш великі ємності. Хоча інші дотримуються позиції, що можна посіяти їх спочатку в більшу ємність і не турбувати паростки процесом пересаджування. Для вирощування розсади небажано використовувати глинистий грунт, але це не проблема, адже в магазинах зараз можна придбати будь-який грунт з різними добавками, добрива і так далі. У багатьох своя земля відмінна, яка як раз і використовується.

Повернутися до змісту

Способи посадки огірків, вибір насіння

Посадка горшечной розсади: а - утворення лунки; б - лунка, наповнена водою; в - розміщення розсади в лунці; г - закладення горщика з розсадою. Вирощування огірків відбувається у відкритому грунті, але найчастіше застосовується варіант, який передбачає попереднє розсадництво в домашніх умовах. І той і інший спосіб гарантують отримання відмінного врожаю.

Вибір одного з них залежить тільки від особистих переваг конкретного садівника, адже у кожного із способів є як плюси, так і мінуси. Якщо є реальна можливість підготувати розсаду в домашніх умовах, то найкраще це зробити і садити огірки на вулицю вже в пророслому стані. Крім цього, перед тим як садити огірки, важливо вибрати правильні і добре насіння. В даний час існує величезна кількість всіляких сортів і гібридів, тому буде з чого вибрати. Дуже часто досвідчені садівники готують свої насіння, а не купують їх в магазині.

Вирощування розсади в домашніх умовах

Агротехнічні прийоми вирощування огірка. Вважається, щоб отримати огірки смачні, красиві, зрілі і у великій кількості, необхідно не тільки за ними правильно доглядати, а й правильно для початку виростити і посадити. Садівники знають, що щедріше буде урожай, якщо заздалегідь підготувати розсаду для висадки.

Огірки можна виростити і в домашніх умовах, тому підготовка розсади не складе великих труднощів. Необхідно знати не тільки те, як виростити огірки, а й враховувати всі нюанси даного процесу, тоді огірки у вас будуть відмінної якості. На вирощування розсади в домашніх умовах потрібно приблизно 3 тижні (мінімум 20 днів). З огляду на цей факт, необхідно розрахувати час, коли можна посадити розсаду, щоб, коли вона буде готова, мати реальну можливість пересадити її в закритий (або відкритий) грунт.

Процес вирощування розсади починається з підготовки насіння, їх пророщування і висаджування в невеликі окремі ємності. Вирощування розсади в домашніх умовах має свої особливості по процесу вирощування та догляду, які необхідно знати і враховувати, щоб не занапастити розсаду і не залишитися без врожаю.

 • Так як коренева система у паростка огірка дуже слабка, то процес пересаджування є небажаним для них. Щоб уникнути травмування при пересадці розсади в грунт рекомендується вирощувати розсаду в спеціальних картонних горщиках, які відмінно рвуться при пересадці, не пошкоджуючи кореневої системи. Звичайно, стаканчики можуть бути і іншими, наприклад, пластиковими, але важливо заздалегідь передбачити, як з них будуть вийматися паростки з найменшим ризиком для коренів. Вибрані ємності для розсади заповнюються субстратами (поживною сумішшю, необхідної для розсади, яку можна придбати в магазині для садівників). Хоча досвідчені садівники готують дану суміш самостійно з торфу, перегною і тирси. Стаканчики з посадженими насінням необхідно зберігати в теплому місці, де температурний режим передбачає оцінку не менш 25 ° С. Поливати розсаду потрібно раз на тиждень і тільки теплою водою. До моменту, як з'являться паростки, ємності необхідно накрити плівкою, щоб уникнути випаровування вологи. У такій обстановці сходи дають про себе знати вже на 5-6 день. Якщо температура буде нижче, то процес проростання помітно затягнеться, наприклад, перші сходи будуть тільки днів через 10. У випадках, коли в одному стаканчику з'являється відразу 2 паростка, найслабший з них необхідно прибрати, але не шляхом висмикування, а зрізанням (щоб уникнути ушкодження кореневої системи) .Огурци будуть проростати, якщо забезпечити необхідну кількість світла, повна відсутність протягу, необхідну температуру і обов'язкову підгодівлю.
 • Повернутися до змісту

  Процес висаджування готової розсади в грунт

  Посадка розсади під безкаркасні плівкові укриття: 1 - центральний земляний валик; 2 - бічні валики; 3 - борозна; 4 - розсада; 5 - плівка. Готової для висаджування розсадою вважаються паростки з 2-3 зеленими листочками і кореневою системою, яка заповнила всю ємність. Висаджування розсади відбувається як у відкритий, так і в закритий (тепличний) грунт. Дуже важливо підготувати розсаду до пересадження на нове місце і в нові умови.

  Адже в грунті розсада буде схильна до більш низькій температурі, тому потрібно адаптувати її та підвищити рівень її морозостійкості. Дана процедура починається приблизно за тиждень до того, як ви будуть її висаджувати.

  Для початку знижується температура приблизно до 16 ° С, а потім розсаду можна переставити на відкрите повітря. Ні в якому разі не можна огірки (вже наявні кущики) залишати на сонці. Щоб виростити огірки, потрібно розсаду висадити приблизно в період з 15 по 20 квітня, це для висаджування в закритий грунт (в теплиці).

  Якщо ж огірки будуть рости у відкритому грунті, то висаджувати розсаду рекомендується з 10 по 15 травня. Огірки, висаджені у відкритий грунт, в обов'язковому порядку ховаються плівкою.

  Вирощування огірків у відкритому грунті (висаджування розсадою)

  Пристрій вертикальної грядки з інтенсивним поливом. Огірки у відкритий грунт висаджують тільки розсадою. Вирощування проводиться за допомогою використання двох способів, кожен з яких потребує підготовки грядок.

 • Горизонтальний спосіб посадки. Огірки при даному способі вирощування стеляться по землі. Висаджування відбувається в круглі лунки, розташовані на достатній відстані. Вертикальний спосіб посадки. Висаджування огірків відбувається на вузьких довгих грядках. В даному випадку потрібно забезпечення опори (спеціальних сіток або мотузок, за якими рослини будуть плестися і підніматися вгору). Даний спосіб вимагає забезпечення достатньої кількості світла, тим більше в разі організації відразу декількох грядок, щоб не допустити загороджування рослин від сонячних променів.
 • Кожен садівник має право вибрати підходящий і зручніший для нього спосіб висаджування. Але варто зауважити, що найчастіше гібриди розраховані тільки на вертикальний спосіб посадки.

  Важливо знати і пам'ятати, що при будь-якому способі потрібна ретельна підготовка грунту. Отже, грунт в ідеальному варіанті повинна являти собою листковий пиріг. Підготовка ґрунту відбувається з урахуванням особливостей системи кореня певного рослини. Огірки мають поверхневу кореневу систему, тому грядки готуються таким чином:

  • Шар 1 з хвойного гілля або порубаного хмизу; шар 2 з компосту; шар 4 з тирси або соломи; шар 5 з невеликої кількості гною (або перегною з золою); шар 6 з 20 см землі з городу.

  Приблизно за 2 дні до висаджування розсади грядка гарненько проливається гарячою водою (краще окропом) і накривається плівкою. Якщо ж немає можливості вичікувати пару днів, то висаджування проводиться відразу ж після поливу, поки земля ще тепла (а краще гаряча) Важливу знайти в городі для грядки підходяще місце.

  Необхідно враховувати той факт, що огірки не варто висаджувати туди, де до цього росли інші овочі, так як є ризик заразити огірки вірусами, що залишилися від іншої культури. Допустимими овочами, після яких можуть бути вирощені огірки, є картопля, помідор, квасоля, горох або капуста.

  Дуже важливо провести дезінфекцію грунту перед посадкою огірків. Дана процедура проводиться з використанням мідного купоросу, розчином якого проливаються грядки (в співвідношенні води до мідного купоросу - 10 л на 1 ст. Л) Важливу не забувати про те, що огірки дуже сильно люблять вологу.

  Чим частіше їх поливають, тим смачніше вони стають. Плоди збираються в міру їх зростання. Якщо сорт вирощених огірків вас влаштує, в кінці літа потрібно буде зібрати насіння для наступного року.

  Терміни посадки на розсаду

  Багато хто задається питанням «коли сіяти огірки на розсаду?». Складність вибору часу криється в тому, що його дуже легко можна пропустити.

  В іншому випадку розсада огірків може «перестояв», що значно знизить її виживання при перенесенні на нове місце зростання. Щоб правильно визначити час посадки насіння огірків потрібно знати просте правило - пересаджувати сіянці на грядку можна тільки через два-три тижні після того, як ви посіяли насіння. При цьому обов'язково слід знати клімат свого регіону, адже огірки є теплолюбними рослинами.

  Тому в посадці огірків на розсаду не останнє місце відіграє температура повітря і грунту. Температура грунту для розсади огірків повинна бути не нижче +15 градусів. Однак показник в +15 градусів не найоптимальніша, навіть навпаки.

  Розсада при такій температурі буде проростати дуже повільно. При такій температурі грунту для розсади огірків насіння будуть рости тільки вдень під впливом сонячного світла, а вночі - завмирати. Приблизно, посадку проводять в середині або наприкінці весни (кінець квітня або початок травня). Правильно розрахувавши час посіву огірків на розсаду, ви забезпечите собі гарантію відмінного врожаю в майбутньому.

  Технологія посадки

  Тепер перейдемо безпосередньо до розбору питання як правильно виростити розсаду огірків. Процес посадки огірків на розсаду починається з моменту заготівлі насіння. У разі купівлі насіння можна відразу приступати до вирощування розсади огірків.

  Вони продаються вже знезаражені і підготовленими, тому замочувати їх в слабкому розчині марганцівки не потрібно. У разі, коли ви самі заготовлює насіння, тоді потрібно знати, як це правильно робити. Зберігати насіння треба в місці, температура якого не перевищує + 15 ° С, а вологість 50-60%, при таких умовах вони можуть зберігатися до 10 років без втрата якості схожості. Найбільш урожайними вважаються насіння 3-4 роки зберігання. Технологія посадки насіння огірків для розсади:

  • Замочування насіння. І тому їх загортають у тканину і потім замочують у ємності з водою з температурою близькою до кімнатної. Вода повинна тільки злегка перекривати насіння. Її надлишок негативно позначиться на якості розсади; передпосівне гартування. Даний процес припускає розміщення насіння, загорнутих у вологу тканину, на два дні в холодильник. Деякі садівники рекомендують загортати ще і в плівку. Слід проводити періодичний контроль за насінням, щоб вони не проросли. Таке загартовування підвищить їх холодостійкість; посів насіння. Їх можна посадити в стаканчики, ящики або торф'яні таблетки. Пам'ятайте, що грунт для розсади огірків повинен містити відповідні поживні середовища, які будуть забезпечувати нормальний ріст овочів. У разі, коли ви садите в окрему тару, пропускається етап пікіровки (коли рослини розсідаються в індивідуальні ємності), що дуже важливо для цієї рослини; грунт для розсади огірків найкраще готувати наступним чином: 2 частини грунту і 1 частина торфу. За бажанням можна додати трохи піску. Отриману суміш засипаємо в ємність так, щоб 1 см до верху був вільним. Це спростить полив; після посіву залишається тільки періодично поливати.

  Догляд за насінням, поки вони не проросли, полягає в дотриманні наступних правил:

  • Найкраще тару з насінням ставити в піддон або ящик; в днище тари повинні бути отвори, які забезпечать необхідний доступ повітря; грунт потрібно продезінфікувати шляхом поливу нього розчином марганцівки (розчин повинен бути яскравого кольору); в одну ємність поміщають тільки одну пророслу насіння. Це буде сприяти більш швидкому проростанню; по закінченню посіву, піддон з сіянцями переносять в тепле місце, де температура повітря становитиме +23 - 25 ° С; поливати рослини потрібно два рази за 7 днів; посаджені в грунт насіння зверху прикривають поліетиленовою плівкою і ставлять в тепло при вході їх поростуть, плівку знімають; після появи перших паростків піддон переносять на світлий підвіконня. Пам'ятайте, що протяги повинні бути відсутніми; через місяць ваша розсада буде досить міцною і сильною, щоб перенести пересадку на грунт.

  Деякі садівники скаржаться, що їх розсада сильно витягнулася. Чому витягується розсада огірків? Розсада можетвитянуться в тому випадку, коли рослині не вистачає природного освітлення.

  Тому, щоб цього уникнути потрібно виставляти розсаду на ділянках з гарним освітленням. Але садівники-любителі стикаються з подібним явищем навіть тоді, коли рослини і так мають доступ до світла. Чому витягується розсада огірків в цій ситуації?

  Витягнутися сіянці здатні і в тому випадку, якщо світловий період короткий. Для усунення витягування можна встановити додаткове освітлення.

  Пророщування

  Пророщування насіння перед їх посівом проводять з метою прискорення процесу проростання самої розсади. Саме пророщування відбувається в такий спосіб:

  • Насіння огірків потрібно обробити спеціальними мікроелементами, стимулюючими в них обмін речовин; потім насіння просушують; після просушування приступають до їх пророщування.

  Пророщування починається з замочування насіння у вологому марлі або серветці на маленькому блюдце. Його зверху накривають склом, щоб запобігти випаровування води. Марлю або серветку періодично слід зволожувати водою кімнатної температури.

  Стимулює проростання загартовування насіння в холодильнику протягом двох днів. Після цих маніпуляцій насіння поростуть через 2-3 доби.

  Потім приступають до їх посіву. Також, для прискорення процесу проростання 6-8-річних насіння проводять їх барботирование протягом 18 годин. Для цього потрібно в банку, наповнену водою, опустити акваріумний процесор.

  Потім туди опускають насіння, загорнуті в пористу тканинну пелюшку (підійде і марля). Після цієї процедури насіння можна миттєво висівати. Прискорити визрівання допоможе додаткове освітлення.

  Для цього над сіянцями розміщують лампи денного світла (приблизно на відстані в 5 см від сіянців). У міру зростання сіянців лампу потрібно буде трохи піднімати. Попередній процес проростання насіння значно полегшить вам процедуру отримання розсади і зробить її більш сильною.

  Висаджуємо в грунт

  Коли розсада досить добре виросла, можна приступати до її висадки у відкритий грунт на свіже повітря. Зазвичай терміни висадки визначаються погодними і кліматичними умовами. Даний процес проводять тільки після того, як пройшли всі весняні заморозки.

  Найбільш же оптимальним часом вважається початок червня. Можна і раніше, але тільки якщо ви живете в умовах м'якого і теплого клімату. У теплицях можна виробляти більш ранню висадку - в травні.

   До посадці приступають тільки тоді, коли ґрунт прогрівся до + 16-18 ° С, а температура повітря встановлюється на позначці в середньому + 18-20 ° С. Перед висадкою сіянці гартують шляхом винесення на відкрите повітря. За добу до висадки паростки поливаються водою.

  Перед безпосередньою посадкою грунт потрібно удобрити компостом або гноєм. У землі викопують лунки з глибиною близько 15 см. Ямку необхідно рясно полити водою.

  Схема посадки - абсолютно будь-яка. Якщо ви вирощували саджанці в окремому пластиковому стакані, тоді все дуже просто - достатньо лише акуратно розрізати стаканчик і опустити паросток разом із землею зі склянки в раніше приготовлену ямку. Потім саджанець присипають землею і трохи утрамбовують.

  Якісні саджанці висаджують вертикально, а переросли - похило. Рекомендується обробити кореневі шийки річковим піском (просто присипати їм), це убезпечить овоч від кореневої гнилі.

  Перед тим, як садити огірки на розсаду потрібно пам'ятати, що при їх висадці слід дотримуватися сівозміни. Огірки не рекомендують висаджувати на тих місцях, де вони вже виростали в минулому році. На місці, де росла гарбуз огірки можна садити тільки після 4 років.

  Оптимальними попередниками для цих рослин вважаються капуста, картопля, томати, а також бобові і зеленню культури. Висаджувати огірки потрібно в добре освітлених ділянках, які добре захищені від північних вітрів. Найкраще вони ростуть на легких, пухких і родючих ґрунтах.

   Після висадки на протязі перших днів саджанці рясно поливають водою. Можна встановити дуги і накрити рослини плівкою. Дотримуючись вищеописану технологію, можна отримати хороші і сильні рослини, а в наслідку і хороший урожай.

  Відео «Вирощування розсади огірків»

  На цьому відео ви можете побачити, як правильно провести весь процес отримання розсади.

  Пропонуємо Вам ознайомитися