Пікіровка перцю :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Розсада » Пікіровка перцю

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Пікіровка перцю

Пікіровка перцю - складна процедура. Звичайно, вона складна не для вас, а для самих рослин. Вся справа в тому, що перець дуже негативно реагує на маніпуляції з його корінням, а якщо сказати простіше - не любить, коли турбують коріння.

Найбільш правильним для такого ніжного рослини як перець, було б висаджування по одному насіння в окремий горщик. Тоді питання про пікіруванні був би неактуальний, але не кожен городник може дозволити собі такий посів. Найчастіше все-таки насіння перцю висівають в одну миску, а потім займаються пікіровкою.

А чи можна не пікірувати перці?

Якщо вже наші перці такі пестуни, так може краще і не пікірувати їх? Нехай собі ростуть в одному горщику купкою. Виявляється, перець культура не тільки ніжна, але і "шкідлива".

Якщо тільки листочки почнуть затінювати один одного - зростання і розвиток рослин сповільнюється, розсада витягується і прекрасного врожаю вам не бачити. Тому то, нам доведеться пікірувати перці, кожна рослина в окремий горщик.

Коли потрібно пікірувати перці?

Як ми пам'ятаємо, насіння перців ми повинні висіяти рано - в лютому. Тільки при ранньому посіві городник зможе зібрати хороший урожай, так як вегетація у рослин перців триваліша, ніж у помідор. Виходячи з того, що посіяні нами в лютому насіння перцю до середини березня вже дали по 4-6 листочків і стали конкурувати в мисці за місце під сонцем - настав час приступати до пікіровки. Значить, найкращий час для пікірування - березень.

Дивіться на листочки ваших саджанців. Якщо їх 4 і більше - сміливо починайте розсаджувати.

Горщики, розсадники та інша тара для розсади перцю

У нас є купа маленьких перчиком, які потрібно розсаджувати. Тепер подбаємо про тарі для розсади. Кожному перчику - своя коробочка, співжиття в одній мисці вони не терплять.

Городники кажуть, що найбільш зручні для розсади перців літрові тетра паки (Tetra Pak) - це квадратні коробки, в яких продають сік, молоко, кефір. Зручна ця тара тому, що По-перше обсяг коробки з обрізаної верхівкою буде оптимальний для розвитку коренів аж до моменту висадки розсади перцю в грунт. По-друге такі пакети легкі і непромокальністю. Пам'ятайте, що в коробках ви повинні обов'язково зробити дренажний отвір. І Третє - коробки квадратні і легко встановлюються на підвіконня і в ящики при транспортуванні. Перед заповненням грунтовою сумішшю, пакети необхідно добре промити і зробити отвір на дні, щоб зайва вода від поливу не застоювалася. Якщо тетра паки - це не ваш варіант, то вибирайте горщики для розсади з досить великим обсягом, так як рости нашим перчик в цих мисках до самої висадки в грунт.

Пікірування розсади перцю

За день-два до пересадки не поливати розсаду перцю. Це дозволить легше роз'єднати рослини, якщо вони ростуть скупчено в одній мисці. Набиваємо підготовленим грунтом пакети або горщики, в які ми будемо пікірувати перець.

Акуратно піддягаючи лопаткою, витягуємо розсаду з миски. Найлегше пересаджувати перець, якщо насіння посіяні в пластикові м'які касети. Часто можна зустріти рекомендацію по Прищипування кінчика кореня у рослин перцю, однак, якщо корінці розсади сильно сплетені, то знайти головний корінь буває важкувато. Я думаю, якщо ви не прищипните корінець, то нічого страшного не станеться. Кожен перчик акуратно пересаджуємо в окремий пакет і поливаємо. Злегка ущільнюємо землю навколо перчика (НЕ переусердствуя).

Заглиблювати чи розсаду перцю?

Часто дачники сперечаються про те, чи потрібно заглиблювати при пікіровки розсаду перцю до сім'ядольних листочків чи ні. Я думаю, що заглиблювати перець не варто. Вся справа в тому, що це нам, городникам, хочеться глибше запхати рослини, щоб розсада була витягується.

Але перець - це вам не помідори. Утворювати додаткові корінці на стеблі у нього не виходить, а ось загнити надмірно заглиблене рослина точно може.

Куди поставити розпікувати розсаду перцю

Коли все перчики розпікувати, потрібно поставити розсаду в тепле місце (на підвіконня або стіл), але злегка притенить від прямих сонячних променів. Перші два дні для розсади з потривоженими корінцями - найскладніші.

Ви навіть можете помітити як рослини подвяли, але не лякайтеся, якщо ви все зробили правильно, перці відновлять тургор і будуть відмінно рости. Відразу після пікіровки ви побачите, що розсада перцю злегка пріостановілаь в зростанні. Не турбуйтеся - це нормально.

Корінці перцю просто обживають нову територію і нарощують "втрачені" при пересадці коріння. Особливу увагу хочу звернути на те, де буде надалі зростати розпікувати розсада перцю. Якщо розсада буде дорощують на тому ж підвіконні, де росла до пікіровки, то особливих стресів у рослин бути не повинно.

Але, якщо ви після пікіровки переносите розсаду в опалювальну теплицю, то там зовсім інша освітленість, температура і мікроклімат - тож готуйтеся до того, що рослини буде адаптуватися довше. Нехай пікіровка ваших перців пройде вдало!

Пересадка перців (пікіровка розсади перцю).

Жодне питання, що стосується агротехніки перців, не викликає стільки розбіжностей, як пікіровка. Так чи необхідна пересадка перцю? Скільки разів її слід робити? Може краще взагалі обійтися без неї? Думки фахівців настільки ж різні, як і методики вирощування.

Щоб розібратися, потрібно звернути увагу на деякі особливості цієї рослини.

Особливості кореневої системи перців

На відміну від інших пасльонових, коренева система перців має дуже слабку здатність до регенерації. Його кореневі волоски досить крихкі, легко рвуться і довго відновлюються. На стовбурі не утворюються додаткові корені, як у томатів.

А заглиблена в землю коренева шийка призводить до затримки росту і розвитку захворювань. Дуже часто після пересадки розсади перців у відкритий грунт або теплиці, вона скидає листя. Ще частіше опадають квітки і вже утворилися зав'язі.

Буває, що висаджені рослини начебто приживаються, але в зростання рушати не поспішають. Зазвичай це відбувається через пошкодження коренів або коли обсяг кореневої системи не відповідає розміру розрослася надземної частини (розсада вирощувалася в занадто малих ємностях).

У будь-якому випадку, перці спочатку будуть довго нарощувати необхідні їм коріння, і тільки потім перейдуть до цвітіння і плодоношення. Якщо розсада вирощується із застосуванням пікіровки, до набуття постійного місця проживання їй доведеться пережити пересадку два рази.

Першу - під час пікіровки, другу - при висадці в грунт. Кожна пересадка уповільнює розвиток рослин на півтори - два тижні, що в сумі дає відставання майже на місяць, в порівнянні з кущами, вирощеними без пересадки.

Навіщо пересаджувати перці

Якщо пересадка перців так погано впливає на їх розвиток, виникає питання: навіщо вона взагалі потрібна? Однозначну відповідь дати важко, тому розіб'ємо його на кілька пунктів. 1. Економія місця.

Маленькі стаканчики або загальний ящик займають набагато менше місця в парнику, на підвіконні або лоджії. 2. Стан землі. У великих горщиках основна частина грунту залишається неосвоєною корінням маленького сіянця.

І, так як перець не терпить пересушування грунту, швидко починає закисати. 3. Площа харчування. Фахівці давно довели, що розсада виростає більш міцною, якщо площа живлення її коренів збільшується поступово.

Це помітно позначається не тільки на розвитку рослини, а й на майбутньому врожаї. Саме тому пересадку слід проводити, коли коріння вже стає тісно в колишньому обсязі земляного кома.

Як пересаджувати (пікірувати) розсаду

Якщо сіянці ростуть в загальному ящику, то приблизно за добу до пікіровки їх треба добре полити. Безпосередньо перед самою пересадкою цього краще не робити. Інакше земля в ящику стане мокрою і важкої, буде прилипати до коріння занадто великими грудками.

При спробі підняти сіянець за стеблинка, корінь може просто відірватися під такою вагою. Але коли грунт зовсім сухий, він готовий моментально обсипатися, оголюючи коріння.

Грудочку, необхідний для збереження кореня, зовсім невеликий - не повинен сильно відтягувати його вниз і заважати переміщенню. Деякі любителі радять обрізати центральні корінці сіянців, як це роблять у томатів. Але для перців такий прийом абсолютно не підходить.

Це не тільки затримає розвиток, але може і сильно скоротити відсоток приживлюваності. Перці можна заглиблювати, їх пікірують на таку ж глибину, на якій вони були.

Після пересадки грунт обережно обжимають і поливають водою кімнатної температури, використовуючи чайну ложку або інше зручне пристосування. Головне - волога не повинна потрапляти на стеблинки. З пікіровкою перців не слід поспішати.

Чим вони старші, тим легше перенесуть пересадку. Інша справа, що коренева система сіянців поступово розростається, і не пошкодити її з віком стає все складніше. Тому перці зазвичай пікірують у фазі двох - трьох справжніх листочків.

Перевалка

У середній смузі вирощувати перець безрассадним способом неможливо. У багатьох районах він взагалі плодоносить тільки в парниках або теплицях.

А так як витрачати дорогоцінні літні місяці на відновлення кореневої системи не хочеться, для перців краще застосовувати не класичну пересадку, а перевалку. Але і тут є свої секрети.

Перевалка - це переміщення рослини з однієї судини в іншій разом з грудкою землі, без пошкодження коренів. Для цього перці з самого початку сіють в маленькі індивідуальні стаканчики або торф'яні таблетки. Популярні зараз торфоперегнійні горщики підходять менше.

Стінки їх зроблені не з пресованого торфу, як думають багато хто, а з картону, який далеко не так добре розчиняється в землі, як свідчить реклама. На відкритому повітрі вони дуже швидко забирають з грунту вологу і пересихають - важко зберегти як помірно вологу, так і помірно суху землю.

Основним їх перевагою є те, що розсаду висаджують прямо в горщику, і коріння не пошкоджуються. Але, на практиці, корінцях дуже важко подолати картонні стінки, і це помітно затримує зростання.

Можна вирощувати сіянці в паперових циліндрах або «пелюшках» з поліетиленової плівки, як радить відомий городник-практик Г. Кизима. Газетний папір в грунті дуже швидко просочується водою і розповзається, не перешкоджаючи росту коренів.

А циліндри з плівки досить просто розгорнути і витягнути з землі. Коріння при такій операції абсолютно не зачіпаються. Сіють перці в циліндри не по одному, а по два, або навіть три. Якщо сходить більше одного паростка, залишають тільки найсильніший.

Решта зрізають на рівні грунту. Буває, дуже хочеться пересадити їх у вільний стаканчик. Але робити це не рекомендується - при пересадці пошкодиться коренева система і тих, що видаляються, і того, який залишається.

Коріння у сіянців настільки ніжні і розташовані близько до поверхні, що навіть розпушувати грунт не варто без особливої ​​необхідності. Якщо перці вирощуються в індивідуальних стаканчиках, то перед перевалкою їх не поливають (приблизно один - два дні).

Земляний кому від цього злегка ущільнюється і відходить від стінок посудини - його не складе труднощів вийняти, просто перевернувши «догори ногами» прямо разом з рослиною. Земля, в яку буде висаджуватися розсада, повинна бути досить прогріта (не менше 14 ° C).

Неприпустимо закладати в лунку свіжий гній - краще додати перегній і гідрогель. І ще одна хитрість. Перці мають досить компактною кореневою системою. Їм не потрібні надто глибокі горщики або стаканчики.

Але найкращі результати виходять при перевалці рослин, коріння яких ще не дійшли до стінок посудини, тобто ще не освоїли весь земляний кому повністю. Для цього ємності, в яких вони вирощуються, повинні бути достатньо широкими.

Поділіться з друзями:

Як правильно виростити розсаду перцю. Пікіровка перцю.

Перець - культура теплолюбна, але так як зараз величезний вибір садових теплиць (скляних, плівкових, з полікарбонату), сучасних плівок і укривного матеріалу, то розсада перцю вирощування стало можливим навіть в північних областях. До того ж з кожним роком агрофірми пропонують все нові і нові районовані для холодних районів насіння і гібриди.

Тому не варто відмовляти собі в задоволенні виростити у власному городі, на грядці жовті солодкі перці, а може бути навіть фіолетові. Існує гібрид солодкий перець F1 Зірка Сходу Фіолетова. Після того, як ви визначитеся з насінням перцю, підготуєте насіння і посадіть їх пора дізнатися, про вирощування розсади перцю солодкого.

Як правильно виростити розсаду перцю.

Потрібно обов'язково правильно доглядати за появою сходами розсади перцю солодкого, щоб в результаті отримати багаті урожай. Сіянці в ящиках можуть рости до появи двох справжніх листочків. Це приблизно 30 - 35 днів після сходів.

У цей час розсаду поливають 1 раз в тиждень. Найголовніше не заливати сіянці, інакше виникає ризик ураження їх чорною ніжкою. Для поливу бажано застосовувати відстояну воду.

В якості підгодівлі використовують розчин кальцієвої селітри (на 10 літрів води 1 ст. Л.) Важливо також стежити, щоб сіянці були рівномірно освітлені. Використовуйте освітлення світлодіодами для вирощування розсади перцю солодкого. Щоб розсада перцю вирощування було результативним, потрібно пікірувати розсаду.

Існує багато суперечок потрібна пікіровка перцю чи ні. Можна відразу посадити насіння окремо в торф'яні таблетки або стаканчики і з бігти пересадки. Але все ж краще, щоб спочатку вирощування розсади солодкого перцю було в загальній ємність, а потім в окремих стаканчиках.

Так розсада виростає більш сильною.

Пікіровка розсади перцю.

Коли пікірувати перці - сіянці у фазі двох справжніх листочків готові до пікіровки. Такі великі сіянці легше пересаджувати, і вони краще приживаються, ніж сіянці, пересаджені в фазі сім'ядольних листочків. Це відбувається приблизно через 15-20 днів, як зійдуть насіння.

У цей час потрібно пересадити паростки в окремі горщики для подальшого розвитку рослин. Земляну суміш для пересадки розсади перцю простіше купити готову, а можна приготувати самим з торфу і перегною з додаванням садової землі і піску.

Насипте грунт в горщик, полийте її, щоб вона стала вологою, і зробіть в центрі лунку. Щоб пікіровка перцю пройшла вдало, розсаду потрібно полити, причому заздалегідь. За дві - три години перед пікіровкою сіянці поливають, щоб земля не обсипалася з корінців.

За допомогою зубочистки або палички від морозива витягніть паросток перцю і помістіть його в приготовлену лунку. Паростки перцю садити потрібно глибоко, закопуючи в землю, до сім'ядольних листків. Пальцями акуратно ущільнити землю, притискаючи їх до коріння.

Далі необхідно заповнити стаканчики тієї ж грунтовою сумішшю, що і при посіві насіння. Поливають теплою органічним розчином - в 10 літрах води розводять 1 стакан рідкого коров'яку або 1 стакан сечовини і 1 ч. Л. сульфату калію або деревної золи. При ураженні перцю вірусом бронзовості верхівка рослини відмирає, на листках з'являються бурі плями, і рослина не може дати плодів.

Вилікувати цю хворобу не можна. Залишається тільки видалити з коренем і спалити. Для запобігання гнилі (фізіологічне захворювання) перед зав'язуванням плодів перець підгодовують кальцієвої селітрою (20 кв. М).

Глибину розпушування грунту навколо рослини зменшують у міру зростання перцю з 10 до 3 см.

Як правильно пікірувати перці і які добрива можна використовувати для вирощування овочів.

Поділитися:

Пікіровка розсади перцю, Два думки з приводу пікірування

ОпублікованоМай 2, 2012 | Автор: Раїс

Пікіровка розсади перцю проводиться для забезпечення саджанців більшою площею живлення. Коренева система перцю при пошкодженнях дуже важко відновлюється, тому пікіровка розсади перцю уповільнює її зростання. Пікірують перець в фазі 3 - 4 справжніх листочків.

Раніше пересаджувати не варто, так як, в більш ранньому віці розсада перцю важче переносить пересадку. При пікіровки слід дуже обережно пересаджувати рослину, не зачіпаючи коріння саджанця.

Перед пересадкою слід добре полити розсаду - з вологого грунту легше витягти рослину, не пошкодивши кореневу систему. Найзручніше для пересадки використовувати Торф'яні горщики - згодом розсада перцю висаджується у відкритий грунт або в теплицю прямо в горщику і при цьому гарантується цілісність коренів розсади перцю.

Торф'яні горщики повинні бути обсягом не менше 0,5 л. Горщики заповнюються готовим грунтом для перців. Грунт злегка ущільнюється і зволожується, в середині його робиться поглиблення розміром достатнім для розміщення саджанця з корінцем.

Слід пам'ятати, що у розсади перців центральний корінець не можна скорочувати. Рослина опускається в поглиблення так, щоб центральний корінець трохи загнувся, а сім'ядольні листочки розташовувалися на відстані 1 -2 см над рівнем грунту.

Потім слід обережно втиснути грунт навколо саджанця. Після пересадки розсаду добре поливають теплою водою з додаванням біостимулятора HB-101.Существует два діаметрально-протилежні думки з приводу пікіровки розсади перцю.

Одні садівники вважають, що пікірування шкодить розсаді - уповільнює її зростання, змінює схему росту кореневої системи і в результаті рослина слабшає і дає поганий урожай. Інші успішно пікірують і отримують хороші врожаї перцю. Щоб уникнути пікірування насіння перцю можна відразу садити в окремі просторі горщики.

Єдина незручність - немає 100% - ної гарантії, що все насіння зійде і вся розсада буде здоровою. Але якщо в одну ємність посадити кілька насіння (2 або 3), то після сходів і подальшого зростання, можна залишити найбільш сильне рослина, а решта видалити. Виходить, що хорошу розсаду перців можна отримати і з пікіруванням і без нього. Вибір залишається за вами, садівники і городники.

Хочете отримувати нові статті? Заповніть форму і натисніть на кнопку:

Схожі статті:

Середина березня, пора подумати і про перці.

На календарі друга декада березня, Перці наші виросли до стадії чотирьох - шести листочків і починають вже стуляти листя і пригнічувати один одного. Погода починає прокидатися від сплячки: весело защебетали горобці, почав танути сніг, а в нашій теплиці «контрольна лампочка» вже друге ранку не замерзла.

А що ж мої посаджені Перці під лампами? Розсада перців добре підросла і пора переїжджати в більш просторі ємності. З права внизу видно наш підсаджений хлоп'я. Висадка у відкритий грунт (теплиця) буде проведена на самому початку травня, часу досить а можливості розвитку в дрібних ємностях вже вичерпані і загрожує нашим Перчик «голодування» і «рахіт».

На відміну від своїх побратимів томатів і картоплі перці дуже чутливі до всякого роду пересадки, і не люблять коли до їх коріння лізуть без приводу, але немає і худа без добра. Цього року вирощування розсади ускладнив картопля, крім звичайної кількості розсади вирощується досить незвично велику кількість розсади картоплі, а місце обмежено.

Навіщо, це вже інше питання. Після того як будуть відібрані кращі з представників розсади картоплі, з'явиться місце і для томатів. З цієї причини Перці були висаджені самими першими і поміщені під лампи для досвічування, посадка була проведена десятого лютого раніше звичайного для нас терміну на десять днів.

До речі про терміни посадки розсади перців.

Терміни посадки перцю можуть ввести в легке оману початківця городника - городника. Так, наприклад, агрофірма «Пошук» вказує на деяких пакетах з Насінням перців період від посадки до плодоношення за все 70-75 днів.

Агрофірма «Сибірський сад» рекомендує сіяти розсаду вже за 60-70 днів до висадки в грунт. А ось інші виробники насіння просто рекомендують посів насіння в лютому - березні. Але як не помилитися?

Дійсно Перці розвиваються дещо повільніше ніж томати, знаючи, що томатам необхідний термін до підготовки в пересадці в грунт 30-40 днів, просто додамо днів 15-20 і отримаємо наш «середньоарифметичний» термін від посіву насіння до пересадки перців в грунт. Багатьма городниками експериментальним шляхом доведено такий факт, що посіяні в лютому Перці , на відміну від посаджених на початку квітня дають урожай значно більший і плодів в біологічній зрілості в результаті у Перцев лютневого посіву теж буде більше.

Ось така хитрість з перцями, на відміну від томатів де рання посадка навпаки уповільнює і послаблює розсаду. Розсада перців в процесі пікіровки. Виходить, що у нас в цьому році посів розсади був за сімдесят днів до висадки в грунт (теплицю). До попадання на постійне місце проживання Перцю доведеться пережити дві пересадки, перша пересадка - пікіровка, друга - висадка в грунт теплиці.

Кожна пересадка повинна сповільнити розвиток розсади перців днів на 15-18, що в підсумку дає нам мінус тридцять днів розвитку розсади. Явного переросту розсади не вийде. В даному випадку пікіровка є необхідним засобом уповільнення розвитку розсади.

Насіння садили свої, впевненості в 100% схожості не було, а з досвіду минулого 2012 року сходи повинні були з'явиться днів на десять пізніше, а з'явилися дуже швидко і дуже дружно, що навіть викликало чималий подив. Ідеальним терміном для посадки наших  Перцев можна вважати кінець першої - середину другої декади березня (висадка в теплицю зазвичай в перших числах травня), у нас цей рік проходить з деякими змінами в розсадних справах, тому терміни у перців сплутані, але думаю все пригоди нашої Розсади перців закінчаться благополучно.

Горщики і вазони проти пакетів з під молока.

Досить часто овочівники використовують для розсаджування Розсади перців пластикові прозорі стаканчики, вони ж одноразові. За нашими спостереженнями найбільше уповільнення розвитку розсади перців ми отримуємо пересаджуючи при пікіровки в ємності об'ємом близько 600 - 700 сантиметрів кубічних.

Можна досить точно зробити такі ємності для грунту обрізаючи молочні літрові пакети, залишаємо трохи більше двох третин у висоту і все готово! І хоча мені щороку хочеться використовувати пластикові горщики, пакети з під молока дуже компактні і зручно розташовуються і в ящиках для перенесення і під лампами при підсвічуванні розсади.

Відмовитися від них не виходить, дуже вже вони зручні і компактні. Коріння наших Перчиков належить порядком попрацювати, для того щоб охопити весь обсяг грунту, а час йде!

А перед самим початком пікіровки треба рясно пролити наші сіянці, для того щоб не нашкодити більше, ніж треба Корінню перчиком .Заменіть пакети на горщики і вазони рука не піднімається, дуже вже вони компактні і зручні. Пакети з під молока треба добре промити, хорошою розсаді - чисті пакети! Для наших ємностей використовуємо суміш покупного грунту і грунту з теплиці, додавши трохи тирси і деревної золи.

Розсада потрапивши в теплицю буде відчувати набагато менший шок від різкої зміни складу грунту. У теплиці уповільнення вітається не так як при пікіровки в березні.

Корінці розсади перців і їх положення при пересадці.

При пересадці з «ясел», це коли все сіянці ростуть рядками в одній мисці корінці розростаються в боки і мають вигляд мочковатой кореневої системи, якщо їх при приміщенні в нове «житло» як радять деякі овочівники підтягнути, або пролити із земляною грудкою, корінці отримують вид вузької борідки. Ось вона коренева система розсади перців, по моєму не погано. Спасибі досвітки! При використанні планшеток сіянець зазвичай вилазить повністю огорнувши весь земляний кому і корінці не збиваються в пучок, а знаходяться в тому положенні, що і до пересадки.

Як пікірувати перець. Пікіровка сіянців перцю солодкого.

Якщо не виходить знайти головного Корінця для прищипування, то можна і не прищипувати, від прищипування бічних коренів такого ефекту не вийде. Взагалі на тему прищипування головного кореня при пересадці можна посперечатися, але я виходжу зі своїх спостережень і переваг.

Моя думка на цю тему тут. Але якщо раптом ви не будете прищипувати головний корінець своїм сіянцям при пікіровки, на те ваша воля.

Про використання біостимуляторів.

Ми не використовуємо ні «Енергія», ні «Корневин», при таких операціях з розсадою як пікіровка, як-то так повелося і ведеться з самого початку, тому по цій темі мені сказати нічого. Так ж, не замочуємо насіння в «Епіне» перед посадкою, чинимо досить по «колгоспному». Це не напружує мене ні скільки, самі далі переконайтеся.

Де тримати розсаду після пікіровки?

Якщо у вас Розсада перців буде далі рости на підвіконні, то дайте їй пару - трійку днів просто постояти в теплому, але не темному місці. У цей період прохолода задоволена згубна для розсади перців і головне для потривожених корінців.

Пікіровка перців.

Пікіровку справили, розсаду полили, і відправили наших перчиком переживати доставлене нами умисне «незручність». Після пікіровки вони прекрасно себе почувають, помітно навіть краще ніж очікувалося, взагалі з перцями в цьому році твориться якась аномальна максимальна вегетація.

А незабаром скриньки з розсадою перців переїдуть в теплицю і далі вже будуть рости з картопляної розсадою під справжніми сонячними променями, (вікно тут ні в яке порівняння не йде) звільнивши місце для томатів та іншої весняної зелені під лампами. Ми дуже заінтриговані і спостерігаємо за розсадою перців з інтересом. Що ж буде далі?

Розсада перців після пікіровки.

Минув час і можна вже показати вам дорогі відвідувачі, як відбувається розвиток нашої Розсади перців після пікіровки. Основна увага я в цьому сезоні приділяю відмінностей у розвитку гібридів і розсади з самозбірних насіння, можна довго і нудно описувати всі нюанси і зростання розсади в різні періоди, але все у нас звелося до того, що різниці в розвитку рослин просто немає.

Помилуйтеся на фото нижче, для більшої наочності я підписав де голландський гібрид, а де наш уже сибірський перець. Шкідлива пікіровка чи ні вирішуйте самі, на фото наша розсада перців 25 березня в теплиці. В даний момент мене наша Розсада перців влаштовує повністю, причепитися ні до чого. Однак зауважу, пікіровка не зробила наші перчики гірше, після пікіровки вони виглядають чудово, є чому порадіти!

А ви пікірували свою Розсаду перців ? Прочитав?  Додай в закладки! Сподобалося?

Поділися з друзями! Чи не втомилися від читання, тоді ось вам ще ссилочку: