Розсада помідор в'яне і гине :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Розсада » Розсада помідор в'яне і гине

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Розсада помідор в'яне і гине

Розсада томатів - чому в'яне, жовтіє і навіть може загинути

03/03 / 2015автор Наталя | немає комментаріевКак шкода буває бачити, що розсада томатів, яку ми пестуємо на ранній стадії розвитку, раптом починає в'янути, а листя - жовтіти. Всі причини, чому розсада томатів в'яне або її листя жовтіє, можна об'єднати в дві основні групи. Це, перш за все, помилки в догляді за молодими саджанцями і хвороби або шкідники.

Чому в'яне розсада

Сумне видовище. Але причина не одна. Як би не було вам шкода, але доведеться хоча б один саджанець вирвати з землі і ретельно оглянути - і верхівку, і корінці. І на землю зверніть увагу. Будь-яка розсада любить вологу. Розсада томатів не виняток.

Але якщо в ємності, в якій ви вирощуєте розсаду, застоюється вода, то корінці можуть задихнутися. Саме в цьому випадку реакція саджанців - в'янення листя. Що треба зробити в першу чергу?

Зробіть дренажні отвори в дні ємності або, якщо вони є, зробіть їх ширше, щоб зайва вода змогла стекти в піддон. Друга причина занепаду - занадто сухе повітря в приміщенні. Розсада томатів любить тепло, але якщо ви її поставите поруч зі спекотною батареєю, то сухість повітря може бути причиною млявості саджанців.

В цьому випадку розсаду томатів слід поставити подалі від джерела тепла і вона оживе. Не забувайте обприскувати її. Розпилення вологи підвищить вологість повітря і дасть додаткове зволоження листю. Третя причина - протяги.

Свіже повітря корисне розсаді, але потоки холодного повітря, з відкритої кватирки, згубні для молодих листочків - вони в'януть. Ця біда теж легко можна виправити - переставте ємності з розсадою томатів в інше місце або на якийсь час не відкривайте кватирку, не влаштовуйте протяг. Ну і четверта причина - елементарна - пересихання грунту, недостатній полив.

Просто полийте розсаду. Всі перераховані вище причини - це помилки догляду за розсадою томатів, які досить легко усунути. Але то ж самі помилки можуть обернутися більш складними проблемами, з якими боротися важче. Зайва волога і застій води в розсадних ємностях можуть привести до дуже підступному захворюванню - чорна ніжка.

Як її визначити? Легко. Огляньте стовбур саджанця. Він починає темніти знизу, а стеблинка стає зам'яким, може впасти. Корінці саджанця при цьому виглядають здоровими, а листя в'януть.

А потім гинуть коріння і вся рослина. На даному етапі рослинам допомогти вже не можна. Якщо ви помітили ознаки захворювання на самому початку, коли чорною ніжкою вражені не всі саджанці, а лише менша їх частина, вихід один: пересадите здорові рослини в іншу продізенфіцірованную посуд, заповнену новим здоровим грунтом. Але найкраще, якщо ви заздалегідь попередьте це захворювання. Допомагає уникнути його полив грунту слабким розчином марганцівки.

Чому жовтіє листя розсади томатів

Причина цього не одна. Фахівці виділяють цілих шість чинників, що сприяють пожовтіння листя. Якщо ви вчасно зверніть на це увагу, то велика ймовірність допомогти розсаді томатів і усунути причини.

 • Пожовтіння нижніх листків після пересадки розсади в грунт на постійне місце. Це відбувається зазвичай в тому випадку, коли розсада росла в маленьких горщиках або осередках. А після пересадки коріння стали посилено рости, відбираючи харчування від нижнього листя. Намагайтеся не допускати переростання кореневої системи - починайте пересадку рослин поки земляний кому коріння не заплели повністю, тоді зростання коренів буде природним. Листя набувають жовтого кольору, який чи синявою, коли верхня частина рослини або коріння відчувають різкі коливання температури. Це є причиною порушення коревого харчування. Вище вже говорилося, що переохолодження розсади томатів бажано не допускати. Пожовтіння тільки нижніх листя відбувається при сильному пошкодженні кореневої системи при пересадці або розпушуванні грунту. Щоб рослина відновилися, йому потрібен час відростити нові коріння і листя. Брак вологи також може бути причиною пожовтіння листя. Як відомо, рослина томата має довгий стрижневий корінь, який отримує вологу і харчування з глибини. А якщо ви поливаєте свої помідори тільки зверху малою кількістю води, то саме цього основним коренем її не вистачає. Основне правило поливу томатів - поливати рідко, але рясно. При пожелтении варто звернути увагу, де, в якій частині рослини жовтіє листя. При нестачі азоту на листках з'являються жовті плями. Якщо не вистачає кальцію, то починає жовтіти верхівка томата. Якщо помідори отримують мало міді разом з харчуванням, то бліднуть і жовтіють листя в нижньому ярусі рослини. Дефіцит сірки призводить до того, що листя не тільки жовтіють, але і товщають, стають твердими на дотик. Мало марганцю і заліза в грунті - листя теж спочатку жовтіють, а потім засихають. Жовтіють краю листя - не вистачає магнію. Жовтіє верхівка листа - недостатньо фосфору, а весь лист - фосфору, навпаки, багато. Грибкове захворювання фузаріоз - ще одна причина пожовтіння листя. Визначити, від цього захворювання страждає рослина або причина інша, допоможе не тільки жовтизна, а й одночасна млявість листя, наче томати давно не поливали. Звичайно, найкраще від фузаріозу допоможе профілактика. Але, якщо ж все-таки це сталося, обробіть саджанці 3-4 рази з інтервалом 1,5-2 тижні, наприклад, Фітоспорін.
 • Зізнайтеся, про великі і досвідчені помідороводи, адже коли ви починали, у вас теж хворіла розсада - як би питає тут початківець помідровед: D. Швидше за все так, боліла. Книжки книжками, а досвід ніщо не замінить.

  Отже хвороби томатної розсади або чому Хворіє розсада томатів .В принципі, помідори - культура Дуже Живуча. При дотриманні деяких простих правил її реально палкою не вб'єш.

  За винятком деяких випадків. Отже - найпоширеніший варіант хворіє розсади (на півдні і в сонячних районах - не актуальне). Листя поступово бліднуть, жовтіють, потім біліють, місцями засихають. В'януть і відвалюються спочатку сім'ядольні листя, а потім і інші.

  Що це і як з цим боротися? Див. новий топік 2014 роки з подібними симптомами на форумі. Щоб така хвороба на вашу розсаду НЕ напала - Чи не поливайте розсаду , поки земля не просохне.

  Коли я починав вирощувати помідори, мені здавалося, що я їх поливаю помірно. Ну підтримую землю злегка сирої, як для звичайних кімнатних квітів. Так ось - землю підтримувати весь час сирої можна. Поливайте тільки коли вона реально просохла.

  Обов'язково пора поливати, якщо навіть у відсутності сонця помідори коштують підв'ялі. Крім тих випадків, коли вони в'януть з - за цієї самої хвороби. Особливо лютує ця болячка в умовах недостатньої освітленості, при відсутності сонця.

  Як врятувати рослини, якщо вони вже захворіли? Листя жовтіють, біліють, засихають плямами? Нижні листя почали відвалюватися? Ілюстрація до теми.

  Саме так і виглядає сім'ядольних листків розсади томата, яку дуже сильно поливають (або просто грунт занадто щільний і коріння задихаються) і яка отримує дуже мало сонячного світла. Краще лікування - менше поливати і виставляти на сонечко!

  Спочатку переконайтеся, що земля не дуже щільна, що коріння можуть в ній нормально дихати. У будь-якому випадку врятувати рослину можна спробувати в такий спосіб. Вивалюйте весь вміст горщика на газетку.

  Ретельно відскрібати до головних коренів всю землю. Самі коріння намагайтеся не відривати. Залежно від віку, повинен залишитися або тільки головний стрижневий, (вік розсади до 2х-3х тижнів) або плюс до нього - кілька другорядних коренів (якщо розсада постарше).

  Переконайтеся, що залишені коріння білі і здорові. (Якщо вони гнилі, жовті або чорні - це вже інший випадок). Пересадите розсаду в інший грунт, трохи вологий, легкий, дихаючий.

  Полийте під корінець, буквально 20 мілілітрів води, можна зробити трохи рожевий розчин марганцівки. Т. е. Полити так, щоб земля була волога в тому місці горщика, де знаходиться стебло і корінець рослини. Весь інший обсяг землі нехай залишиться злегка вологим.

  Далі в ідеалі рослина ставиться на сонячне вікно. Якщо коріння пошкоджені сильно, і рослина на сонці в'яне - притените його, або переставте на день-два на інше вікно. Але потім обов'язково - багато сонця, багато світла.

  І мало води. Швидше за все, дотримуючись такі нехитрі рекомендації, розсаду вдасться врятувати. Хоча метушні багато. Наступного разу, при вирощуванні розсади томатів, будете напевно менше поливати вже? . На цю недугу практично не хворіють томати в південних регіонах, де немає проблем з сонцем, а також томати, яким пощастило, і їх часто виносять погуляти на балкон або на вулицю. якщо, звичайно, погода дозволяє. Ось і ще одна причина в нашому північно-західному кліматі сіяти пізніше томати на розсаду.

  Читайте також:

  Всі причини в'янення розсади можна виділити в дві основні категорії: похибки в догляді і захворювання.

  Неправильний догляд

  Розсада томатів любить вологу, але від застою води, особливо якщо дренажні отвори маленькі або засмітилися, можливо задихання коренів.

  У цьому випадку рослина реагує прив'яданням листя, а коріння в саджанця теж виглядають млявими. Необхідно розширити і прочистити дренажні отвори і тимчасово обмежити полив.

  Розсада томатів любить тепло, але якщо поставити її біля батареї, вона може почати в'янути від сухого повітря в кімнаті. У цьому випадку коріння на вигляд цілком здорові.

  Для того щоб саджанці перестали в'янути, досить переставити ящики з розсадою на інше місце, подалі від батареї. Розсада томатів любить свіже повітря, але саджанці, особливо молоденькі, бояться протягів.

  Якщо розсада стоїть на підвіконні і з відкритої кватирки на неї потрапляє холодне повітря, листя теж можуть почати в'янути. Необхідно змінити місце або припинити протяг. Найелементарніше - недостатній полив.

  Якщо корінці у саджанця, витягнутого з грунту для огляду, засохли, а сам грунт теж сухий, значить, розсаді просто не вистачає вологи, необхідно поливати її частіше.

  Захворювання

  З хворобами розсади помідорів боротися складніше, ніж з погрішностями в догляді або умови утримання.

  Хвороби можуть виникнути не тільки через неправильне догляду, а й з-за грунту, особливо якщо перед посадкою насіння рассадний грунту не знезаражується прокаливанием або розчином марганцівки. Через неправильне догляду виникає таке захворювання, як чорна ніжка.

  Причина - надлишок вологи і застій води в ящику або горщику. Чорну ніжку легко виявити. При цьому захворюванні темніє і в'яне стовбур саджанця, починаючи знизу.

  Коріння виглядають спочатку здоровими. А листя в'януть. Потім гинуть коріння і весь саджанець. Для профілактики чорної ніжки, якщо розсада початку в'янути, допомагає слабкий розчин марганцівки, яким слід полити грунт в ящику.

  Через не продезінфікованої грунту розсаду може вразити грибкове захворювання фузаріоз. При ньому листя втрачають тургор, набувають вигляду, ніби їх давно не поливали. У цьому випадку хвороба починається з коренів - огляд виявить хворі зів'ялі коріння саджанця.

  Якщо захворювання помітити на самому початку, слід пересадити розсаду в продезинфікований ящик, наповнений новим, що не зараженим грунтом. Пов'язана стаття Як виростити вдома хорошу розсаду помідорів ПОШУК