Як виглядає розсада :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Розсада » Як виглядає розсада

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Як виглядає розсада

Вирощуємо розсаду на підвіконні

Для вирощування розсади на підвіконні знадобиться світлий утеплений підвіконня, ємності (об'ємом 100 і 500 мл) з дренажними отворами (піддон до них для відходження зайвої вологи при поливі), якісний земляний субстрат, надійні насіння, трохи добрив (добриво фірмиROST, АГРОЛАЙФ) .Для вирощування розсади на підвіконні слід вибирати найсвітліше вікно, бажано виходить на південну або західну сторону. Розсаду зазвичай висаджують, починаючи з лютого місяця, коли на вулиці ще стоять морози. Тому протягів через щілини віконних рам бути не повинно. Додатково для вирощування розсади знадобляться: лійка (або пластмасова пляшка з-під води з діркою в пробці), пульверизатор, середній розчин марганцівки (для протруювання насіння), маркер (для вказівки сортів на ємностях), поліетилен (для укриття посаджених насіння до сходів) , десяток ватних дисків (для підсушування мокрих насіння) .Якщо у вас пластикові вікна, то робити нічого не треба, такі вікна не мають щілин. А якщо у вас дерев'яні вікна, то їх треба утеплити (по периметру вікна набити утеплювача під раму) .Даже кинуте покривало вздовж підвіконня здатне підвищити температуру на кілька градусів.

Підготовка ємностей для розсади.

В якості ємностей для розсади добре використовувати звичайні пластикові одноразові стаканчики. Об'ємом 100 грам і 500 грам. У 100-грамові садять насіння, а в 500-грамові розсаджують сіянці через пару тижнів (пікірують).

Маркером підписують назви сортів, щоб не заплутатися в подальшому. Так само в якості ємностей можна взяти і упаковки від кефіру, молока, соків, стаканчики від йогуртів тощо. Непогано себе почувають сіянці розсади і в торф'яних таблетках, торф'яних стаканчиках. При пікіровки роботи з ними менше (не треба витрушувати сіянці із грудкою землі), так як торф'яні таблетки (стаканчики) просто закопуються в ємність більшого розміру. Але, при вирощуванні розсади в торф'яних таблетках (стаканчиках) необхідно уважніше стежити за рівнем вологи. У них волога випаровується набагато швидше, ніж в пластмасовій тарі, тому дуже легко пересушити коріння сіянців, що призведе до неминучої загибелі розсади. На сонячному підвіконні можна з ранку полити сіянці, а ввечері виявити їх зів'ялими в сухій землі.

Та й задоволення це не з дешевих (одна торф'яна таблетка по ціні дорівнює 10 одноразовим стаканчиках, які можна використовувати кілька років поспіль) .Далі необхідно зробити отвори в стаканах знизу, щоб вода не застоювалася при поливі і зайва її частина витікала. Дренажні отвори обов'язкові, інакше відсутність повітря біля коріння і застій зайвої вологи протягом тижня знищать ваші труди. Беруть цвях (діаметром близько 0,5 см), нагрівають його, припустимо над полум'ям свічки, і гарячим вістрям протикають стакан (це можна зробити гарячим паяльником).

Краї отвору оплавятся і не будуть чинити перешкоди для відходження зайвої вологи. Таких отворів добре зробити 3-5 в кожному дні ємності (стаканчика) .Чем більше отворів, тим більше кисню отримають коріння сіянців, тим краще буде відходити зайва волога, тим краще вони будуть себе почувати. Склянки прослужать кілька сезонів, тому їх не викидають після пікіровки і висадки розсади у відкритий грунт.

Підготовка насіння до сівби.

Чи не маловажним фактором в успішному вирощуванні розсади на підвіконні є хороший насіннєвий матеріал. Купувати насіння краще перевірених фірм, в перевірених магазинах.

Якщо насіння свої, то й переживати нема про що. Якщо насіння свіжі (торішні), то двох-трьох часовий обробки в рожевому розчині марганцівки (перед посадкою) буде досить. Якщо насіння 2-3 роки то рекомендується спочатку замочити їх у теплій воді на ніч і тільки вранці протравить їх в марганцівці протягом 2-3-х годин. Інакше сходи не будуть дружніми, а отже одні сіянці будуть більше, інші менше і з плином часу великі сіянці будуть пригнічувати менших. Протруєне в рожевому розчині марганцівки насіння проціджують і викладають на звичайний ватний диск (саме на ватяних дисках насіння дуже швидко стікають).

Буквально через 5-10 хвилин (завдяки великій поглинання ватного диска) насіння придбають сипуча стан і їх буде на багато простіше садити. Куплені оброблене насіння (в оболонках червоного, зеленого кольору) НЕ вимочують і не протруюють в марганцівки, а садять сухими. Вимочуванням такого насіння можна тільки нашкодити схожості.

Підготовка земляного субстрату.

Як земляного субстрату дуже добре зарекомендувала себе суміш біогумусу і кокосового волокна. Біогумус дуже багатий поживними мікроелементами, містить природні стимулятори росту, не містить патогенної флори (що виключає захворювання сіянців), а коковолокно - наповнювач, який добре дренує біогумус, надає субстрату легкість, рихлість, добре виводить зайву вологу, так само не містить патогенної мікрофлори. Біогумус купується в готовому вигляді. А коковолокно зазвичай продається в пресованих брикетах.

Його необхідно попередньо залити звичайною водою. Через 1-2 години коковолокно придбає розсипчастий, пухкий вид і буде готове до посадки. Далі у великій ємності (звичайному тазу) змішують біогумус і коковолокно, в пропорції 1: 2 (насипають 1 частина біогумусу і 2 частини кокосового волокна) .Удобное користуватися літрової банкою або інший схожою ємністю, насипаючи по черзі біогумус і кокосове волокно, періодично добре перемішуючи.

Посадка насіння.

Насипають 100-грамові стаканчики (або ту тару, яку ви вибрали) приготовленої сумішшю. Після невеликої утрамбовки (прімінанія пальцями) висота суміші повинна становити приблизно 2/3 висоти склянки. Якщо земляна суміш волога, то наповнені стаканчики готові до посадки насіння.

Якщо земляний субстрат (біогумус і коковолокно) вийшов сухим, то наповнені стаканчики добре проливають водою. Потім розкладають насіння в стаканчики, на субстрат і зверху засипають земляною сумішшю на 1-2 см. Знову злегка приминають пальцями і трохи поливають. Висота грунту над насінням не повинна перевищувати двох см, інакше насіння будуть сходити довго, а можуть взагалі не зійти. У кожен стаканчик зазвичай кладуть від 2-х до 5-ти насіння.

 Якщо ви впевнені в якості насіння, то досить буде 2-3 насіння (через тиждень після пікіровки з них залишиться один, найміцніший сіянець) .Якщо ви не впевнені в насінні, то краще садити по 4-5 насіння в кожну склянку. Якщо розсада вирощується парами (перець і томати прекрасно сусідять в парі), то садять 3-4 насіння в кожен стаканчик. За умови однакової якості насіння томатів, перцю, баклажанів та капусти, найнижчої схожістю володіють насіння перцю, найкраща схожість у томатів.

Тому при посадці перцю краще перестрахуватися і покласти в кожен стаканчик на 1-2 насіння більше. Після посадки і поливу насіння, стаканчики вкривають целофаном (це виключить пересихання грунту до появи сходів, що не маловажно для проростає насіння) і розміщують їх в будь-якому місці (до появи сходів світло не обов'язковий для посаджених насіння). Кожен день необхідно заглядати під плівку, щоб не пропустити початок сходів насіння. При появі сходів поліетилен знімають і мають у своєму розпорядженні стаканчики з сіянцями на світлий підвіконня.

Пікіровка сіянців.

Для чого потрібна пікіровка? Без пікіровки розсада не згине і приживеться при висадці її в відкритий грунт і навіть дасть урожай. Питання впирається лише в якість вирощуваної розсади. Розсада виросте міцною і потужною тільки якщо у неї буде добре розвинена коренева система.

 А добре розвинену кореневу систему отримують при достатній площі живлення для неї. А достатня площа живлення - це достатній обсяг земляного субстрату, в якому вирощується розсада. Як видно на фото, різниця між пікірувати і непікірованной розсадою велика.

Тому пікіровка необхідна для вирощування Якісної розсади. Багато хто стверджує, що насіння можна садити відразу у великі ємності, щоб уникнути мороки з пікіровкою. Це теж варіант для отримання розсади середньої якості. Насіння, посаджена відразу у велику ємність, вірніше її тендітна коренева система, перші тижні свого розвитку відчуває хронічну нестачу кисню (дренажні отвори в великій склянці знаходяться далеко від кореневої системи, яку занадто велике для достатнього постачання киснем кореневої маси), що згубно позначається на розвитку сеянца в цілому. Стрімкого зростання у такого сеянца не буде.

В результаті такої посадки вийде розсада середньої якості. Пікіровку зазвичай проводять через 2-3 тижні після сходів, коли у сіянців, крім сім'ядольних, з'являються перші справжні листочки (у томатів перші справжні листочки з'являються раніше, ніж у перцю) .І в цей час, для отримання міцної потужної розсади, з розвиненою кореневою системою, сіянці пересаджують в ємності більшого розміру (з 100-грамової тари в 500-грамову) .В результаті такої пересадки рослини отримують більшу площу живлення, що сприяє розвитку кореневої маси, а отже і стрімкого розвитку надземної частини. За день - два до пікіровки сіянці не поливають, тоді процедура витрушування сіянців з грунтом з стаканчика пройде легше, земляний кому з кореневою системою не розвалиться. У приготовані 500-грамові стаканчики, підписані маркером, з пророблену дренажними отворами для відходження зайвої вологи, насипають приготований субстрат (1 частина біогумусу і 2 частини коковолокна) на висоту приблизно 1/3 висоти великих склянок. Далі беруть 100-грамовий стаканчик з сіянцями, перевертають догори ногами так, щоб на долоньці виявився верх стаканчика. Самі сіянці при цьому пропускають крізь пальці.

Натискаючи злегка на дно стаканчика, акуратно стягують стаканчик вгору. Сіянець із земляною грудкою, мають форму стаканчика, повинен залишитися на долоньці. Акуратно вставляють сіянець із земляною грудкою в 500-грамову склянку (на дно якого насипано 3-4 см грунту) .Далі порожнє місце, навколо вставленого земляного кома, засипають земляним субстратом (по периметру великого стаканчика). Зверху присипають грунтом сіянець не вище сім'ядольних листочків. При такій пікіровки (без порушення структури кореневої системи) сіянці зовсім не будуть відставати в розвитку, так як коріння не пошкоджені і, завдяки цьому, сіянці не витрачатимуть сили і час на приживання. Пікірувати сіянці рясно поливають і ставлять не на сонячне місце (на 1-2 дні).

Видалення зайвих сіянців.

Через тиждень після пікіровки розсаду проріджують, видаляючи зайві сіянці з стаканчиків. Саме до цього часу, через 7-10 днів після пікіровки, добре видно який сіянець набрав чинності, а який трохи відстає в розвитку. Залишають найпотужніший сіянець, інші видаляють.

Якщо розсада вирощується парами, то залишають два найпотужніших сеянца, інші так само видаляють. Нагадаємо, в парі добре ростуть перець і томати. При висадки такої розсади у відкритий грунт між парами залишають більше відстань, ніж між одиночної розсадою.

Полив розсади.

Розсаду слід поливати регулярно, але помірно. З частотою поливу орієнтуються по верхньому шару грунту в стаканчиках.

Якщо верхній шар підсох, значить настав час чергового поливу. До кінця березня зазвичай поливають розсаду не часто, так як сонця і тепла мало, а сіянці в силу своєї молодості і слаборозвиненою кореневої системи, не споживають багато вологи. Але з кінця березня витрата води збільшиться значно (зіграють роль весняне тепло, сонце, що набрала міць коренева система) .Рассада любить злегка підвищену вологість повітря, тому їй підуть на користь водні процедури. Раз в день добре її обприскувати з пульверизатора звичайною водою кімнатної температури.

Температурний режим 

Останнім часом в магазинах стали продавати дюже несмачну капусту: вона жорстка, суха і гіркувата. Качани дуже щільні, але це мало що вирішує. Солити таку капусту ми пробували - вони виходить солоно-гірка.

Та й м'яти її для салату досить складно. Мабуть, ті, хто її вирощує, наші якийсь стійкий до шкідників і хвороб сорт і шпарять його, не думаючи про покупців і смакових якостях. Але, як то кажуть, хочеш щось зробити добре, зроби це сам.

Тому сьогодні будемо вивчати ази вирощування капусти на своїй ділянці. Білокачанну, брокколі, кольрабі, цвітну капусту краще вирощувати через розсаду, так її менше жеруть всякі черв'яки і гусениці. Насіння на розсаду сіють відразу після Старого Нового року, крайній термін середина лютого. Грунт повинен складатися на дві частини з перегною, однієї частини піску і однієї частини простий землі.

Щоб ваша капуста була стійка до грибків, насіння 20 хвилин прогріваємо в 50-градусній воді. Потім охолоджуємо і сушимо. Так, до речі, розсада капусти невибагливі, тому саджати її можна досить тісно.

Це якщо ви не будете її пікірувати в окремі стаканчики, а виростите всю партію в одному ящику. Якщо ж у вас вилізли паростки занадто тісно, ​​то можна прорідити їх за допомогою ножиць - ми просто зістригає зайві кущі і не тривожимо кореневу систему неоперених паростків. Зайва тіснота може сприяти витягуванню паростка, а це в свою чергу може привести до чорної ніжки (бо стеблинка слабкий і тонкий), або розсада лягає на грунт і виростає кривої.

Як доглядати за розсадою капусти?

Навіть в сонячні дні температура в приміщенні з розсадою повинна бути в середньому 15-17 градусів. У похмурі 13-15, вночі в два рази менше - 7-9 градусів. Вельми важливо звернути увагу на добові коливання температури інакше розсада витягнеться або буде занадто ніжною.

Вночі завжди має бути холодніше. Є така хитрість - ковпак. Робиться він з поліетилену. Ковпак постійно знаходиться над розсадою, виходить щось на зразок теплиці. Пікіровку виробляємо після утворення одного справжнього листочка.

Центральний корінець прищипують тільки якщо вам потрібно щоб бічна коренева система була потужнішою. Після пікіровки розсаду потрібно полити теплою водою і в найближчі два-три дня злегка притіняти, а температуру приміщення піднявши на пару градусів, поки розсада не заспокоїться і не приживеться. Поливати розсаду капусти потрібно нечасто, буквально раз в тиждень і робити це краще всього вранці.

Як виглядає здорова розсада

Після поливу краще злегка провітрити приміщення щоб знизити вологість повітря, яка так само сприяє витягуванню розсади, а нам це не потрібно. Дуже важливо загартувати розсаду капусти , інакше при висадці у відкритий грунт вона може загинути або істотно захиріти. У минулому році через відсутність загартовування у мене розсада огірків перетворилася в якісь верблюжі колючки і практично не дала врожаю. Так що привчаємо розсаду капусти до сонця і повітрю: за день до переїзду на відкритий грунт підгодовуємо мінеральними добривами, це додасть розсаді сил для вкорінення в нових умовах.

Як виглядає хороша розсада капусти?

Якщо ви все зробили правильно, то розсада капусти, готова до висадки ви відкритий грунт виглядає так: їй приблизно 60-65 діб, вона зростом 20-25 сантиметрів, у неї 6-7 листочків, маса її надземної частини грамів десь 20, хоча знаю як ви її міряти зібралися. Під час висадки на грядки так само корисно накривати молоду поросль пластиковими стаканами або банками, прозорими природно, поки розсада укорениться. природно, треба спостерігати щоб денне сонце, а воно може бути сильним навіть взимку, не звариш вашу розсаду в цьому мікропарнічке.

Розсада томатів 2 квітня

Як висаджувати розсаду капусти у відкритий грунт?

Капуста любить насичені вапняком грунту, інакше звідки їй брати кальцій? Тому починаємо насичення капусти з того, що додаємо вапна ще в розсадні ящики, у міру зростання розсади поливаємо її слабким вапняним молочком.

Готується воно так: 1 чайна ложка без гірки на літр води. Хороший запас вапна в паростку вбереже рослина від ураження килою. Крім того при пересадці у відкритий грунт, в кожну лунку вносимо чайну ложку кальцієвої селітри (привіт кілі!) Ось після цього у вас повинні вирости потужні щільні качани, які буде не соромно засолити і замаринувати на зиму! Всім бажаю смачних щей цілий!

Розсада томатів, як це відбувається.

В даний час не залишилося городників, які б не вирощували томати на своїх ділянках, а в магазинах торгують насінням більше третини всіх пакетів з насінням, це насіння томатів. У чому секрет такого попиту з боку садівників - городників?

Може в легкості вирощування, барвистості плодів, або ж обильности плодоношення, а може в користь для здоров'я? Звичайно, ж всі ці якості помідорів і роблять цей овоч по справжньому народним і ставлять його за популярністю відразу після картоплі.

А якщо купуються насіння, значить сіється Розсада томатів , як і для чого розберемо докладніше. Наша розсада томатів виглядає цілком здоровою і радує око. Посадити томати, що може бути простіше і буденно для кожного городника і навіть для початківця городника, технічно все дуже просто посіяв насіння в грунт і готово! Але з року в рік я бачу у знайомих і родичів витягнуту розсаду помідорів, перців і іншого. Ось вам і приклад, фото з сайту однокласники, розсада томатів без коментарів. Дійсно, томати дуже «живучий» овоч і довести його до завядания всього рослини треба примудритися, але від чого ж Розсада томатів виглядає у багатьох витягнутої і хирлявої, коли повинна бути досить кремезної і потужною, не залежно від того детермінантний (штамбовий) сорт або індетермінатний (високорослий) .Томати дуже не люблять холод, хоч і виживуть, але радості городнику це не принесе.

Цей просто замерз, хоч надалі він і відійшов і навіть дав деякий урожай, таку розсаду важко назвати вдалою. Мною помічений такий факт, при звичайних похолодання навесні томат найболючішим чином реагує на зниження температури і недостатнє освітлення аж до скидання листя, а ослаблення листового апарату зменшує харчування і помітно слабшає наш саджанець, він дивується всілякими хворобами, які покажуть себе в майбутньому. На цьому фото розсада томатів вже пересаджена і заглиблена, листовий апарат розвинений непогано, фото з сайту однокласники. Але витягування розсади на обличчя, розсада на трієчку.

Під час висадки в грунт буде з тиждень - півтори хворіти. Мій Тато пояснює цей факт нестачею азоту, хоча причина насправді криється зовсім не в цьому. Більшість городників підводять «чешушіеся» ручки, ну дуже вже не терпиться їм зайнятися посадками, відсутність чіткого плану дій на майбутній сезон теж часом підштовхує до помилок.

Одна з найголовніших помилок, це посів Розсади томатів раніше покладеного терміну. Впевнені чомусь наші колеги, що чим раніше посадити, тим сильніше і краще виросте у них Розсада томатів , на жаль немає, виросте звичайно, але якість розсади буде набагато нижче, ніж у посадженої під час.

 Як виглядає хороша розсада томатів?

Ось це найцікавіше, іноді «солідні» люди радять садити Розсаду томатів в лютому, на початку березня. До речі продавці розсади на ринках теж досить часто грішать раннім сівбою, їх я розумію вони готують розсаду для продажу, найважливіше в цей момент зовнішній вигляд і презентабельність.

Але яка Розсада томатів потрібна мені? А ось і мої помідори, як видно сім'ядольні листя не закопані і ще не скинули рослинами, що говорить про високу якість розсади. Висадка в грунт через 10 днів. А нижче на фото моя минулорічна вже висаджена розсада томатів 2012.

Відповідь досить проста - якісна. Який сенс в слові якісна розсада? Якісної я вважаю розсаду посіяну за 30-40 днів до висадки в грунт, рости і розвиватися вона повинна при належній температурі, освітленні і харчуванні.

У такий розсади листовий апарат потужний, листя не бліді, а стебло як правило не витягнуть, міжвузля короткі. До моменту висадки в грунт наша розсада повністю готова до подальшого розвитку без затримок і хворобливих «приживання».

Тим більше, що пікіровка і пересадка не сприймається Розсадою томатів , як перешкода для розвитку. Ось так на мій погляд повинна виглядати якісна розсада томатів індетермінантних сортів. В інтернеті досить часто багато садівників - городників викладають відео ролики на яких пояснюють і показують «правильну» розсаду.

Чи не беру на себе сміливість коментувати їх методи і використовувані засоби. Просто порівняйте мою розсаду томатів і ту що побачите в відео ролику представленому нижче. Зазначу однак, що в однакових умовах Розсада томатів різних типів будь то індетери або Напівдетермінантні сорти не може відрізнятися по висоті більш ніж на чверть (дивіться фото до статті). Висадка напівживих вишикувалися Саджанців томатів навіть з частковим прікапиваніем відсуває наш так бажаний урожай від двох тижнів до місяця.

Звичайно ж помідори виростуть і від такої розсади, але вирощування по справжньому Якісної розсади томатів (і не тільки) це вже відмінний заділ до дуже непоганому врожаю. А знімати відеоролики мабуть досить простіше, ніж вирощувати хорошу розсаду томатів.

 Посів розсади томатів.

Щоб отримати Розсаду томатів треба зробити сівши насіння. З тим, скільки садити коренів і яких сортів я визначаюся заздалегідь, наступним етапом буде підготовка насіння томатів до сівби.

Сіяти Розсаду томатів можна в миски, а можна і в окремі ємності різних розмірів, тут вже велику роль відіграють ваші уподобання. Ми зазвичай сіємо в поодинокі ємності, на глибину не більше сантиметра.

Взагалі способів посіву Розсади томатів просто величезна кількість і стверджувати який з них більш правильний, а який неправильний не беруся. Ми використовуємо той метод, який дуже зручний для нас і не вимагає додаткових пристосувань.

Звичайно можна піднести сівши насіння в якийсь культ, але давайте згадаємо як в природі насіння потрапляють в землю. Ось від цього і буде розумніше виходити. Розсада томатів сходить, так починається шлях від насіння до врожаю томатів в нашій теплиці. А тепер кілька прикладів для наочності.

Припустимо нам потрібно отримати Розсаду томатів , для висадки в теплицю на початку травня (як на самому верхньому фото). Термін посадки відміряє від 5 травня 30-40 днів і отримуємо наступну дату 27 березня - 5 квітня.

Якщо висадка у відкритий грунт буде проводиться 6 червня, то сіяти насіння я буду 25 квітня - 4 травня. Пізно скажуть багато, думаю, немає не пізно, тому, що томати дуже добре відгукуються в розвитку на тепло і сонце.

А так звана «пізня» розсада з легкістю обжене в розвитку «заморені» виросли на вікні лютнево - березневі саджанці. Просто порівняйте коли більше сонця і тепла в березні або квітні? Нагадаю губить нашу розсаду не погода, або довгі похмурі дні, а дуже рання і непродумана посадка.

 Розвиток розсади томатів.

Розсаду посіяли, досить швидко з'являються сходи. У нас розвиток розсади буде відбуватися під лампами, розсада картоплі і перців вже переїхала в теплицю і наші томати отримують повну свободу.

Починається досить бурхливий ріст, і зовсім скоро нам доведеться застосувати пікіровку для Розсади томатів , у випадку з томатами пікіровка не повинна сприйматися як щось небезпечне і шкідливе, хоча можна сіяти Розсаду томатів в просторі ємності і не пікірувати, а тільки висадити в грунт. Коренева система рослин томатів розвинеться без проблем не залежно від того проводилася пікіровка чи ні. Бажаю всім успіхів у справі вирощування розсади томатів! Прочитав?

 Додай в закладки! Сподобалося? Поділися з друзями! Чи не втомилися від читання, тоді ось вам ще ссилочку: