Вирощування овочів :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Розсада » Вирощування овочів

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Вирощування овочів

Вирощування овочів

Вирощування овочів - заняття хоч і клопітка, але вельми вдячна. «Світ овочів» присвятить вас в усі тонкощі цього процесу.

Вирощування овочів

Не існує єдиної технології вирощування овочів - кожна з овочевих культур має свої особливості. Але навіть при всьому різноманітті цього процесу можна виділити основні етапи, які проходить кожен городник.

Вибір ділянки для вирощування овочів

Вибираючи ділянку під посадку того чи іншого овоча, необхідно звернути увагу на наступні моменти:

  • Ступінь освещенностіТіп почвиКакіе культури-попередники заселяли ділянку в минулому році

Велика частина овочевих культур вимоглива до світла - таким рослинам необхідна наявність сонячних променів протягом як мінімум 5-7 годин. До світлолюбних овочевим культурам можна віднести: томати, баклажани, перець, квасолю, горох, картопля.

Добре виносять півтінь і розріджений світ такі овочі: листовий салат, шпинат, рукола, щавель, крес-салат, всі види капусти, кабачки, буряк, редис. Огірки не варто висаджувати на відкритому сонці - плоди набувають характерну гірчинку, а й сильну затененность вони не люблять - урожай знижується в рази. Кожна з овочевих культур має свої переваги, що стосуються типу грунту і рівня її кислотності.

Ранньостиглі культури добре ростуть на легких піщаних ґрунтах, оскільки ті добре прогріваються першими теплими сонячними променями. Влітку ж така ділянка змушує ретельно стежити за рівнем зволоженості - волога швидко випаровується.

Щоб уникнути пересихання грунту досвідчені городники висаджують рослини в невеликих поглибленнях (траншеях). Важкі глинисті грунти більше підходять для вирощування пізніх культур - прогріваються вони гірше, зате влітку дозволяють підтримувати постійний рівень зволоження.

На такому грунті має сенс влаштовувати високі грядки. Не всі попередники дозволяють виростити хороший урожай тієї чи іншої овочевої культури. Наприклад, картопля не варто висаджувати після інших пасльонових - вони можуть залишити після себе неприємне «спадок», у вигляді характерних для цього виду рослин шкідників і збудників захворювань.

Підготовка ділянки для вирощування овочів

Ще з осені рекомендується подбати про ділянці, відведеній під посадку овочів. Для цього старі рослини видаляють, грунт перекопують на штик лопати і вносять органічні добрива (гній, компост і ін.). Обсяг внесених добрив в першу чергу залежить від виснаженості грунту.

Вибір сорти овочів

Кожен з видів овочів має безліч сортів, все їх можна віднести до п'яти основних груп:

  • Сорти з раннім терміном созреваніяСорта зі середньоранніх терміном созреваніяСорта із середнім терміном дозрівання (середньостиглі) Среднепоздние сортаСорта з пізнім терміном дозрівання

Ранні і середньоранні сорти придатні для вживання в їжу безпосередньо в сезон дозрівання, а пізні сорти можна заготовлювати про запас.

Методи вирощування овочів

Овочі можна вирощувати безрассадним і розсадним способом. Віддаючи перевагу безрассадного методу, варто розраховувати на наступні переваги:

  • Відпадає необхідність в обладнанні тепліциСніжаются витрати праці (за деякими даними завантаженість роботою зменшується на 30%) Збільшується період збору урожаяУ рослин розвивається стійкість до коливань температури і до захворювань, а також утворюється розвинена коренева система, що дозволяє добувати вологу з нижніх шарів грунту

До недоліків можна віднести невисоку схожість деяких насіння у відкритому грунті (особливо в разі, якщо весна пізня або якщо спостерігається тривала відсутність опадів) .Рассадний метод вирощування овочів забезпечує наступні переваги:

  • Урожай визріває раньшеСоздаются умови для раціонального використання ділянки землі

Розсадним способом найчастіше вирощують такі овочеві культури:

  • Томат

Вирощування овочів на городі

Овочі на своїх присадибних ділянках вирощують все городники. Тому що, власноруч, з любов'ю вирощені овочі завжди набагато смачніше і корисніше куплених в магазині.

До того ж овочі вирощені на власному Городі допомагають заощадити сімейний бюджет. Початківець городник може розгубитися від різноманіття насіння овочів які можна придбати в спеціалізованих магазинах. Тому необхідно ретельно спланувати які саме овочі ви посадите на своєму городі і їх кількість.

Що потрібно врахувати при виборі видів і кількості овочів для посадки?

- Розмір городу (якщо ділянка не великий можливо слід відмовитися від вирощування картоплі або ж зменшити кількість всіх овочів); - Освітленість ділянки (практично всі овочеві культури світлолюбні, тому якщо на ділянці багато плодових дерев, то його необхідно розчистити або вирощувати тільки ті овочі які витримують півтінь - кольорова капуста, брокколі, листові салати, щавель, редис, горох, буряк); - склад грунту (кращими грунтами для вирощування садових і городніх рослин є суглинні і супіщані. Як визначити склад грунту на вашій ділянці см. грунт); - Місце для зберігання (необхідно заздалегідь продумати де ви будете зберігати врожай - підвал, погріб, балкон, гараж. Якщо місце для зберігання обмежена, то не варто вирощувати велику кількість овочів).

Овоч - кулінарний термін, що позначає їстівну частину (наприклад, плід або бульба) рослини. З точки зору ботаніки, овочі - це їстівні частини трав'янистих рослин.

Овочі поділяють на такі групи:

  • Капустяні рослини - капуста білокачанна, червонокачанна, савойська, брюссельська, кольорова, кольрабі, брокколі; Пасльонові рослини - томат, перець, баклажан; Коренеплоди - морква, буряк, ріпа, бруква, редька, редиска, петрушка, пастернак, селера, хрін; Цибулеві - цибуля ріпчаста, цибуля зелена, цибуля-порей, часник; Гарбузові рослини - гарбуз, кабачки, огірки, патисони; Бобові - горох, боби; Зелені рослини - салат, крес-салат, щавель; Пряно-смакові рослини - кріп, кмин, естрагон, чабер, базилік, майоран;

На сторінках нашого сайту ви дізнаєтеся про особливості Вирощування цих та інших овочів .

Вирощування овочів на дачі і городі

Вирощування овочів на дачі , городі перетворилося в національне захоплення. З одного боку овочі, вирощені на своїй грядці безумовно корисніше, екологічно чистіше тих, які купуються в магазині.

З іншого боку, сам процес обробітку грядок, вирощування розсади, догляд за посадками, збереження і збір врожаю вимагає численних зусиль. Достаток овочів на прилавках і їх дешевизна підштовхнули багатьох садівників відмовитися від вирощування овочевих культур, а вивільнену землю засадили газонної травою і багаторічними квітами.

Так би і продовжувала тривати тенденція превращять садові ділянки в квітники та ландшафтні галявини, але грянув 2011 рік, який налякав людей злетом цін на картоплю, моркву, капусту та іншу овочеву продукцію. Навіть скептики самостійного вирощування овочів задумалися про відродження овочевих грядок.

І недаремно. Вирощені на ділянці овочі допомагають безумовно заощадити сімейний бюджет, і принести в скарбничку здоров'я чимало годин. Вирощування овочів на дачі або городі - цікаве і в прямому сенсі плідну заняття.

Що може зрівнятися зі свіжою і хрусткої 'прямо з грядки' продукцією, яка вирощена власними руками? Раджу дачникам ознайомитися з тим, як правильно вибрати овочеві культури, посадити і зберегти врожай.

Вирощування овочів!

Величезна кількість любителів вирощувати овочеві культури на своїх ділянках свідчить про те, що це є необхідною частиною життєвого укладу багатьох людей. І справа не тільки в тому, що свій город часто допомагає заощадити частину сімейного бюджету, власноруч вирощені овочі завжди смачніше, ніж покупні. Проте робота на городі це не тільки одне задоволення, це ще й безліч зусиль спрямованих на те, щоб виростити хороший урожай.

Що потрібно для того, щоб ці зусилля не виявилися марними? Цей сайт присвячений тому, як правильно вибрати місце на вашій ділянці для різних культур, як проводити посівні роботи, догляду за овочами в процесі росту, правилам збору врожаю і багато чому іншому. Тут ви дізнаєтеся про те, як вибрати рослини для посадки, які у них особливості і корисні якості.

Поради бувалих городників

Яєчна шкаралупа може стати в нагоді при вирощуванні розсади. Ще в минулому столітті, коли не було в продажу горщиків для вирощування розсади, спритні садівники брали чисту яєчну шкаралупу, наповнювали її родючою землею і висівали в неї овочі і квіти. Коли сіянці виростають, шкаралупу розчавлюють і розсаду садять в землю разом зі шкаралупою. Одночасно це і один із способів поповнити запас корисних речовин в грунті. Дві поліетиленові смужки, укладені хрест-навхрест на дно ємності з грунтом для розсади, допоможуть отримувати рослина легко і без пошкодження кореня при висадці його на грядки. Розсаду в торфоперегнійних кубиках і горщиках за день до висадки в грунт поливають до повного насичення. Дуже важливий момент: торфоперегнійні кубики при посадці треба заглиблювати на 2-3 см нижче рівня грунту, інакше вони будуть "працювати" як гніт, і волога почне швидко випаровуватися. Щоб виростити міцну, добре розвинену і здорову розсаду, потрібно ретельно підготувати грунт для неї. Важливо, щоб в грунті не було ніяких збудників хвороб, тому його заздалегідь треба пропарити. Пропарювання особливо необхідно, якщо земля береться зі свого городу, з поля, з лісу. Покладіть дві цеглини в бак для кип'ятіння білизни, на дно налийте шар води в 5 см. В зло або чинити зі спеціально пробитими отворами відро на 2/3 об'єму насипте грунтову суміш, перегній, компост, дернову землю. Відро поставте на цеглу, зверху накрийте бак кришкою і пропарюють грунт на невеликому вогні протягом двох годин. Потім дайте грунті охолонути, для зручності розкладіть її в невеликі целофанові пакети і залиште на балконі або холодної терасі. Зазвичай розсаду починають вирощувати в невеликих ємностях - для цього цілком згодяться осередки з - під яєць. Тільки не забудьте виконати в дні отвір, щоб вода не застоювалася.

Що таке ОВОЧ?

Овоч - кулінарний термін, що позначає їстівну частину (наприклад, плід або бульба), що росте на землі рослини, яка не є фруктом, зерном, горіхом, травою або спецією. Овочі поділяють на такі групи:

  • Бульбоплоди - картопля, топінамбур (земляна груша), батат (солодка картопля); коренеплоди - моркву, буряк, ріпа, бруква, редька, редиска, петрушка, пастернак, селера, хрін; капустяні - капуста білокачанна, червонокачанна, савойська, брюссельська, кольорова, кольрабі, брокколі; цибульні - цибуля ріпчаста, цибуля зелена, цибуля-порей, часник; пряні - кріп, естрагон, чабер, базилік, майоран; гарбузове - гарбуз, кабачки, огірки, кавун, диня, патисони; томатні - томати, баклажани, перець; бобові - горох, боби;

     У більшості міських жителів є невеликий дачну ділянку за містом, на якому вони з задоволенням відпочивають від шуму і суєти, а також займаються розведенням і вирощуванням овочів, ягід і фруктів. Вирощування рослин в теплиці вважається найкращим вирішенням проблеми для тих областей, для яких характерні невідповідні кліматичні умови для посадки молодої розсади і подальшого її зростання у відкритому грунті.

 Захищений від впливу зовнішніх факторів тепличний грунт дозволяє захистити овочеві культури від нічних заморозків і зайвої вологи в грунті, що є головною умовою якісного врожаю. Процес вирощування рослин в теплиці регулюється деякими правилами і особливостями догляду за розсадою і дорослими рослинами: дотримання норм поливу, підбір відповідних термінів висаджування для кожної культури, а також особлива обережність при обробці овочів фунгіцидами та інсектицидами.

Основними мешканцями теплиць серед рослин вважаються огірки, помідори, баклажани і перець (тут їх кращі сорти), оскільки тільки при розведенні в таких умовах вони можуть повністю розкрити свій потенціал. Невід'ємною умовою отримання якісних плодів є грамотний підбір овочевих культур, а також облік норм їх розміщення. Результат може бути непередбачуваний і вирощування рослин в теплиці при недотриманні їх основних агротехнічних особливостей може виявитися порожнім і марним заняттям, яке не принесе бажаного результату.